DE NOODTOESTAND IN DEN TUINBOUW Advertentiën VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE KAMER VAN KOOPHANDEL WENDT ZICH TOT DEN MINISTER. begrepen, met gevolg dat de Mariavereeni- ging werd opgeheven. Mer het Graalbestuur is overeengekomen dat de leidsters van de jeugdgroepen zon der eenige bijzondere verplichting dan dat zij con a-more met de Graal leiding mede werken en zich van den Graalgeest op de hoogte willen stellen met haar clubs naar de Graal kunnen overgaan. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat bij den bond waren aangesloten 2405 volwas sen leden, 32 St. Anna-vereenigingen en 8194 kinderen. De aft re 1 bestuursleden, mej. Koks hoorn en mevr. Huyvenaarsv. Beek, wer den bij acclamatie herkozen. Na deze mededeelingen waren gedaan werd gepauzeerd. Het tweede gedeelte van de jaarverga dering, dat ook werd bijgewoond door den heer G. P. Bon, secretaris van het Dioce saan Kruisverbond, werd begonnen met het zingen van een nieuw St. Anna-lied. Daarna hield mevr. J. v. d. Nagelvan Nuffelen een causerie over het onderwerp: „A'lcoholgevaren buiten den drank". Namens de gezamenlijke Mariavereeni- gingen werd mej. San 'n bloemenhulde be reid, waarna de heer Bon haar namens het Kruisverbond complimenteerde. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van de Noordhollandsche Propa- gandacommissie luidende Het H. B. stelle pogingen in het werk bij „Sobriëtas", opdat deze trachtte gedaan te krijgen dat af en toe in de organen van groote, landelijke organisaties flinke des kundige artikelen over Katholieke Drank bestrijding worden geplaatst. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Voorts was aan de orde een voorstel van de Maria-vereeniging „H.H. Ndcolaas en Barbara" te Amsterdam van den volgenden inhoud: „De Maria-bond neme het initiatief tot het houden van een min of meer weten- schappelijken cursus over het alcoholvraag stuk, zoo noodig in verschillende oentra van het Bisdom, teneinde de jeugdleidsters en a.s. jeugdleidsters een grondig inzicht in het alcoholvraagstuk bij te brengen. Tegelijk hiermede werd behandeld een Hoofdbestuurs-voorstel om in de verschil lende centra van het Bisdom geregelde maandelijksche bijeenkomsten te orgamsee- xen van leden en andere belangstellenden, die nu of later leiding kunnen geven, het zij als bestuursleden van Maria-vereenigin- gen, hetzij als leidsters van een Sobriëtas- club (Dadenclub van Onthouding). Met beide voorstellen kan de vergadering zich vereenigen. Het H. B. zal nagaan hoe de in beide voorstellen neergelegde ge dachten het best ten uitvoer kunnen wor den gebracht. Daarna sprak de geestelijk adviseur, pas toor Th. W. Taman, een kort woord. Mevr. A. Reith, oud-secretaresse van den Utrechtschen Mariabond hield 'n inleiding over „Jong leven in de Katholieke Drank bestrijding". Geheelonthouding èn deelname aan den drankstrijd door de jeugd, aldus spr., is noodig voor de jeugd zelve en voor de be weging. Er moet dus blauw Jeugdwerk zijn, in welken vorm dan ook. Dat kan niet geschieden zonder' en bui ten de beweging der volwassen drankbe strijders. Het blijft mede een zaak van de Maria vereeniging. Het eerste groote deel van het blauwe jeugdwerk lag en ligt nog geheel op het terrein van de Maria-Vereeniging. Het is het werk der Sint Anna-Vereeni- fiiag. De St. Anna-Vereeniging heeft groote waarde. Haar verplichtingen zijn gemak kelijk maar doeltreffend. Haar organisatie is eenvoudig. Waar dit terrein nog onbetwist aan de Maria-Vereeniging behoort, moge hier met des te meer ijver gewerkt worden, naar mate onze actie eldere beperkt wordt. Nu de Meisjesbonden opgeheven moeten worden, zal het blauwe Jeugdwerk onver minderd in de Graalbeweging moeten wor den voortgezet. Dit kan, als de Maria-Vereenigingen zich niet terugtrekken en de Graal leiding van harte de waarde en de noodzaak van de blauwe jeugdbeweging erkent en propa geert. Dp leidsters der Maria-Vereeniging heb ben wel zooveel Graalgeest in zioh, dat zij weten afstand te doen gewillig en gehoor zaam van een zaak, die haar lief was en de Graal zal er niet tegen opzien bij haar idealen ook die van de Sobriëtasbeweging te voegen. De leidende vrouwen in het Sobriëtas- werk moeten zich beschikbaar stellen, om de „Clubs voor Onthouding" te leiden. De middelen om het doel te bereiken zullen gevonden worden als de stuwkracht der liefde er is. Die liefde moet worden gevoed door verlevendiging van de overtuiging; (oa. door lectuur). Uit beter inzicht wordt krachtiger wil geboren, om deel te nemen in de blauwe herstelbeweging. Opnieuw moet die wil versterkt en ver edeld worden door bovennatuurlijke bezie ling. Daarom is noódig verlevendiging van bovennatuurlijke motieven en gebruik van bovennatuurlijke hulpmiddelen. Nadat dank was gebracht aan de spreek sters en na korte afhandeling van enkele andere zaken, werd de vergadering geslo ten. Namens de gemeente Bloemen- d a a 1 is, behoudens goedkeuring door deu gemeenteraad, het buitengoed „De Nach tegaal" te Overveen aangekocht voor 150.000, ten einde daarin eenige gemeente diensten onder te brengen. De voorgenomen nieuwe raadhuisbouw aan den Zeeweg zal in de eerste jaren wegens de oeconomieche tijdsomstandigheden niet doorgaan. Krachtige maatregelen tegenover Duitschland gevraagd. Op sterken aandrang uit tuinderskringen kwamen op Dinsdag 2 Augustus in de Ver gaderzaal der Kamer van Koophandel te Leiden, op uitnoodiging dier Kamer, bijeen Burgemeester en Wethouders van Nieuw- veen, Tet Aar en Alkemade, de Besturen van de Tuinbouwveilingen te Leiden, Ter Aar en Roelofarendsveen, terwijl Mr. van Haastert namens ^3n R. K. Boeren- en Tuindersbond en eenige belangstellenden uit zuivelkringen mede aanwezig waren. Het Bureau der Kamer was vertegen woordigd door de heeren ten Gate Brouwer, Voorzitter, P. Boot Sr., onder-Voorzitter en Dr. Knibbe, Secretaris. Voorts waren tegenwoordig Dr. Wilden en Dr. F. Kempken uit Düsseldorf, verte genwoordigers van de Nederlandsch-Duit- sche Kamer van Koophandel. Met groote duidelijkheid werd de nood van den tuinbouw geschetst. Zoo werd gememoreerd dat in Ter Aar de opbrengst per Rijnlandsche roe was: in 1928 f 5—, in 1929 f 3.65, in 1930 f 2.55, in 1931 f 2.49, terwijl voor 1932 nog veel min der verwacht wordt. De laatste 2 jaren heeft het Nederland- sche volk gedeeltelijk geleefd op kosteji van den land- en tuinbouw wat tot gevolg heeft gehad, dat de land- en tuinbouwbedrijven thans volkomen zijn uitgeperst. Met dankbaarheid werd geconstateerd dat door de regeering steunmaatregelen in overweging genomen zijn, maar algemeen was men van gevoelen, dat steun op den duur toch niet mogelijk zou blijven. Nederland is de beste klant Op krachtdadige bevordering van den ex port werd zeer sterk aangedrongen. Deze zou evenwel voor dit jaar voor een groot deel reeds te laat komen, omdat vele pro ducten reeds geoogst en verkocht zijn. Steun was daarom niet alleen noodig, maar ook kon de Regeering verplicht geacht wor den deze te verleenen. Andere landen had den immers, naar de eigen woorden van den Minister, voor hun producten naar Duitsch land veel meer voordeelen kunnen bedingen dan Nederland, ondanks dat Nederland een zeer veel beter klant was dan die landen Volgens de Duitsche statistiek toch werd in 1931 naar Duitschland door: Nederland ingevoerd 383.6 en uitgevoerd uit Duitschland 954.6 millioen RM.Zwit serland ingevoerd 164.6 en uitgevoerd uit Duitschland 541.6 millioen R.M.; Tsjecho- Slowakije ingevoerd 243.7 en uitgevoerd uit Duitschland 423.9 millioen R.M,Italië in gevoerd 268.4 en uitgevoerd uit Duitschland 340.8 millioen R.M Denemarken ingevoerd 182.9 en uitgevoerd uit Duitschland 369.7 millioen R.M, Zeer spoedige hulp aan den export werd dringend noodzakelijk geacht, wilde deze voor 1932 nog, althans gedeeltelijk, goede gevolgen kunnen hebben. Er mocht derhal ve geen tijd verloren gaan om langs neven paden hier en daar een klein succesje na te jagen. Adres aan den Minister. Met algemeene stommen werd daarop be sloten het volgend adres te zenden aan Z.E. den Minister van Economische Zaken en Arbeid. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden, do Gemeente besturen van Alkemade, Ter Aar, Nieuw- veen en de Besturen van de Groentenvei- lingen te Leiden, Roelofarendsveen en Ter Aar, samengekomen op aandrang uit tuinders kringen om de maatregelen te bespreken welke kunnen strekken om den bitteren nood in het Tuindersbedrijf te lenigen, kennis genomen hebbende van de ont- UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Gemeenterekening De gemeenterekening, zooals die door den gemeente-ontvanger aan B en W. is aangeboden sluit met een batig saldo op den gew. dienst van 82295.64 en met een nadeelig saldo op den kapitaaldienst van 123407.88. Autobus-ondernemer. Naar wij vernemen heeft een ingezetene onzer gemeente de heer M. Kloos te Noordwijk aan Zee aan Gedep. Staten vergunning gevraagd voor het in wer king brengen van een autobusdienst van Kat wijk aan Zee naar Leiden en omgekeerd via Valkenburg en de Vink. Kinderwedstrijd. Woensdag 10 Aug. a.s. zal op het strand voor de kinderen een wed strijd worden gehouden in hindernisloopen en een vliegerwedstrijd. Kinderen die hieraan willen meedoen kunnen zich opgeven aan het Informatiebureau en Woensdagmiddag op het strand. Kinderoptocht. Door het Bestuur van vreemdelingenverkeer is op 17 Augustus a.s. een groote optocht georganiseerd, waaraan allerlei groepen kunnen deelnemen. Speciaal aan de kindergoepen zal veel zorg worden be steed. Als voorbeelden voor geschikte kinder groepen worden genoemd: matrozen, Volen- dammers, Roodkapje met wolf, Sneeuw-witje met dwergen, bloemenmeisjes, jaargetijden, In dianen, enz. Het Bestuur van Vreemdelingen verkeer heeft zich de welwillende medewer king verzekerd van den bekenden Noordwijk- schen revue-maker, den heer C. van Zeist, die als artistiek leider zal optreden. Er wordt op een groote deelname van de zijde der bad gasten en inwoners gerekend. stellende feiten die den ondergang van vele stoere zeer sober levende werkers aankon digen, waardeerende de aandacht door Uwe Ex cellentie gewijd aan dezen zoo ernstigen toestand, overwegende dat naast steun aan de be drijven inzonderheid export redding kan brengen waarbij vooral export naar Duitsch land van belang is, overwegende dat Rusland groote hoe veelheden artikelen naar Duitschland ex porteert en daarvoor volle betaling erlangt, terwijl Duitschland bovendien nqg groote credieten aan Rusland verstrekt, overwegende dat, mede blijkens de mede deelingen van Uwe Excellentie in de Eer- ste-Kamervergadering van 21 Juli, landen als Italië, Zwitserland, Tsjecho-Slowakije en Denemarken afzonderlijke regelingen ter vergrooting van hun export hebben kunnen maken, overwegende dat daaruit blijkt dat bij een doelmatig en krachtig gebruik van de economische macht, waarover Nederland beschikt, ten deze zeer veel moet zijn te be reiken, overwegende dat in deze zoo allesomvat tende crisis, waarbij het geheele welzijn van Nederland zoozeer is betrokken, de waar achtige solidariteit eischt dat de economi sche macht van Nederland als één geheel wordt gebruikt, overwegende dat Nederland volgens de Duitsche statistiek in 1931 blijkens nevens gaande tabel de grootste afnemer was van Duitsche goederen, overwegende dat Nederland uit dien hoofde meer dan elk ander land gerechtigd en verplicht was bijzondere voordeelen te bedingen, overwegende dat daarentegen Nederland inplaats van hierbij voor te gaan, ver ach teraan, komt, waardoor de nood in de tuin derij onnoodig tot, voor velen reeds, over de lippen is gestegen, overwegende dat zelfs thans nog verschil lende stemmen worden gehoord om toch vooral zooveel mogelijk voorzichtig te zijn in het bedingen van voordeelen voor onzen export en daarbij toch te bedenken dat wij bij den welstand van Duitschland, als onze debiteur, zooveel belang hebben, overwegende dat bij een dergelijken ge- dachtengang andere landen in nog veel er ger mate voordeelen voor hun export zullen weten te bereiken en Nederland onnoodig steeds achteraan zal blijven komen, overwegende dat export onmiddellijk en dringend noodig is om voor den export van 1932 nog van beteekenis te zijn, overwegende dat ruil van goederen tegen goederen inzonderheid voor den export naar Duitschland een doeltreffend middel moet zijn om een behoorlijke hoeveelheid naar Duitschland te exporteeren en daar voor betaling te erlangen en dat de Wet op het Internationaal Betalingsverkeer de Regeering de bevoegdheid geeft om een dergelijken export te verkrijgen, Veroorloven zich Uwe Excellentie met verschuldigden eerbied te verzoeken te wil len mededeelen of de Nederlandsche K'e- geering bereid is ten spoedigste de meest krachtige maatregelen te nemen opdat voor 1932 voor de tuinderij nog een behoorlijke hoeveelheid producten naar Duitschland zal kunnen worden geëxporteerd en daar voor betaling verkregen zal kunnen worden, daarbij in aanmerking nemende, dat Neder land belangrijk meer voordeelen dient te behalen dan landen die als afnemers van Duitschland voor dit land van veel geringer beteekenis zijn. Namens bovengenoemde Gemeen tebesturen, Tuinbouwveilingen en Kamer van Koophandel: w.g.:ten Cate Brouwer, Voorzitter der Kamer, w.g.: P. G. Knibbe, Secretaris der Kamer. Noordwijk's Mannenkoor. Gisterenavond gaf Noordwijks Mannenkoor een propaganda zangavond onder leiding van zijn directeur, den heer E. C. Urlus, op het auto-parkeer-ter- rein aan den Noord-Boulevard. Een zestal zeer goed uitgevoerde zangnummers gaven zoowel de in ingezetenen als de gasten, welke in grooten getale waren opgekomen, de indruk, dat ons kranig Mannenkoor hun prestige hoog weet te houden en onder de goede leiding van zijn directeur steeds op vooruitgang kan bogen. Moge de opzet van dezen avond, het aanwerven van nieuwe leden en donateurs, voor hen volkomen slagen. Fanfare Excelsior.'Zaterdagavond te half negen zal het Fanfarecorps een marsch-avond in de tent op het Lindenplein geven. Het suc ces van een dergelijke avond vorig jaar, ver zekert wel weder een groote belangstelling. WASSENAAR Koninginhefeest. De meerderheid van de leden der Koningin Wilhelmina Vereeniging heeft zich uitgesproken om dit jaar één dag feest te houden in plaats van 2 dagen. Begrafenis met korpseer. De begrafenis van den te Blerick zwaargewonde en in het St. Josephziekenhuis te Venlo overleden poli tieagent van Heusden, zal met korpseer ge schieden op Zaterdagmiddag te 2 uur op de algemeene begraafplaats te Lisse. Te ver in zee. Mej. H. uit Leiden, die zich te ver in zee had gewaagd, kon in be- wusteloozen toestand nog gered worden, waar na men erin mocht slagen, om door kunstma tige ademhaling de levensgeesten weder op te Zonderling. Een heer, die bij den koster van de St. Josephkerk een beetje lucht voor zijn rijwiel verlangde, liet zijn fiets daar ach ter. Dronken autobestuurder. Door de politie is aangehouden en ter ontnuchtering opgebor gen den in kennelijken staat van dronkenschap verkeerenden autobestuurder de L. uit Kat wijk. Procesverbaal is opgemaakt. Personalia. Voor het eind-examen Tuin- bouwschoql Huis te Lande te Rijswijk is ge slaagd mej. C. L. v. d. Werff. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen Handen arbeid is geslaagd G. M. Saraber, alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen Duitsche taal 1. o. is geslaagd de heer H. Hoekstra; voor het examen Hoofdakte is geslaagd de heer A. Visser. Prov. Schietwedstrijden. De stand der Prov. Schietwedstrijden op 100 M. scherp om den zilveren B.V.L. wisselbeker alhier is op heden als volgt: Rfd, Korps. 1. Alphensche Burgerwacht 230, 2. Bijz. Vrijw. Landstorm Alphen a. da Rijn 223, 3. Burgerwacht Boskoop 219. Hoogste korpsschutters C. Bergshoeff en A. C. Mijs, Alphen 49. Aantal thans ingeschreven korp sen 9. Afd. Personeel: 1. A. C. Mijs .Alphen 112- 27, 2. W. B. Kroon, Alphen 112-25, 3. C. W. de Jong, Boskoop 110-27. 4. en 5. G. Bergs hoeff Alphen en Th. de Jong, Boskoop, beiden 110 enz. gel. 6. A. Bruynes Alphen 110-26-26. 7. N. C. v. d. Linde Alphen 108-26. Afd. Vrije Baan. 1 .W. B. Kroon 87. 2. A. C. Mys Alphen 85. 3 en 4. Th. de Jong, oBs- koop en C. Bergshoeff Alphen beiden 8426 26. 6. C. W .de Jong, Boskoop 8327. 7. J. Verheul Alphen 8325. Het slachtoffer van de motorraces. Zater dagmorgen 9 uur zal in de Parochiekerk de uit-vaart en daarna begrafenis plaats hebben van de zoo ongelukkig om het-leven gekomen Willy Hoogenduin. Geboren: Maria Johanna d. van H. C. Enthoven G. van Capel Greta Meltina d. van T de Ridder en R. M. Willigen Pie- ternella Margaretha d. van C. Vermeer en J. Hoogendoorn Jan z. van J. van der Vlies en C. Ramp Cornelia Anna d. van J. Graafland en E. de Waal Johannes z. vim A. Qualm en L. de Vink Lena d. van J. Blijleven en C .W. B. Roodenburg Pieter z. van G. Pieneman en J. B. de Jong. Getrouwd: H. Kalkman 24 j. en M. de Jong 23 j. Overleden: Theodora Hermanna Jansen 82 j. Willem van Dolder echtg. van M. Beijen 59 j. Leendert C. Jongenburger, weduwnaar van W. Brands 69 j. (overleden te Leiden) Aleida Catharina Roos 6 j. Hen- drika Cornelia den Hollander 5 m. Petro- nella M. A. Hoogduijn 17 j. Gevestigd: van Boskoop M. P. J. v. d. Voort, dienstbode, Zaalbergstraat 14 van Ter Aar: H. Morgenrood, dienstbode, Corn, de Vlaminstraat 17 Amsterdam: G. J. Dom burg, Zeilmakerstraat 31 Amsterdam: W. F. Boerefijn, Steekterweg 130k Woubrugge M. Postma, Westkanaalweg 12 Arnhem: A. Post, opperman, Wilhelminastraat 27. Vertrokken: naar Duitschland G. Kar- ner Noordwijk: F. J. Kleingeld Rotter dam: J. Koster Leiden: H. Visser. BODEGRAVEN Arbeidsbemiddeling Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze ge meente staan heden als werkloos ingeschreven: 3 houtbewerkers, 3 betonwerkers, 15 timmer lieden, 3 schippers, 3 chauffeurs, 1 tuinder, 20 losse werklieden, 5 grondwerkers, 6 pakhuis knechts, 1 schilder, 12 fabrieksarbeiders, 3 metselaars, 2 electriciens, 4 opperlieden, 11 landarbeiders, 1 slachter, 6 metselaars, 1 stu- cadoor, 1 boomkweeker, 2 smeden 1 machi nist en 1 molenaarsknecht. Slachthuis. In de maand Juli 1932 zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 103 koeien, 78 varkens, 7 graskalveren, 1 vet kalf. 958 nuchtere kalveren en 2 schapen en geiten. Burgerwacht. Op den kringwedstrijd te Alphen a. d. Rijn, werd de wisselbeker, welke eertijds geschonken was door den burgemeester van Woubrugge, den heer Boddens Hosang, voor de derde maal gewonnen door de Bode- gravensche Burgerwacht, en is nu definitief eigendom van genoemde vereeniging. De be ker werd behaald met 472 punten. Tevens werden nog 8 personeele prijzen behaald. E.S.T.O. Naar we vernemen zal Esto op 14 Augustus deelnemen aan de athletiek-wed- strijden te Delft in 3 afdeelingen. Geboren: Lena Maria d. van H. Griffioen en M. den Hartog. Elizabeth Anthonia d. van H. Oostveen en A. de Lange. Ondertrouwd: J. Spijker 24 j. en L. J. Gründmann 23 j. Overleden: W. A. van der Heijden 73 j. geh. met C. Kusters Poh. de Vlieg 75 j. geh. met G. C. Cirkel Petronella Strayer 6 weken d. van Th. J. Straver en G. Leijen (te Leiden). Gevestigd. M. Bogerd geh. met G. M. Middelman van Koudekerk. Vertrokken: A. van Velsen, naar Lei den C. A. van der Klis, naar Wassenaar A. C. Disseldorp naar Voorburg. ZOETERWOUDE. Geboren: Johanna Maria en Theodo ra Maria. drs. van J. C. Vreeswijk en M. J. v. d. Berg Johanna Apolonia Elisabeth, d. v. J. P. Bensdorp en C. Janmaat. Pe trus Maria en Joanna Petronella, z. en d. v. J. W. v. Leeuwen en J. C. Heemskerk. Maria, d. v. P. Sja-rdijn en A. W. E. Verver. Willebrordus Petrus, z. v. W. N. Loos en J M. Beijersbergen. Overleden: Elisabeth Maria van Veen, oud 15 j. d. v. C. L. van Veen en J. M. Koot. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Aug., a.s. waarge nomen door apotheek: P. du Croix, Ra penburg 9, telefoon 807. HAZERSWOUDE Geboren: Anthonius Jozeph z. van B. J. van Meurs en G. van der Heiden Catha rina Alida d. van J. W. Verdegaal en M. C. Alkemade Sophia Cornelia Maria d. van L. H. Straathof en M. J. de Jong. O n d e r t r o u w d: W. van Tol 26 j. (te Lei derdorp) en J. Delfos 25 j. Getrouwd: J. C. K. Zoete en L. C. Mulder. KERKNIEUWS Pastoor H. N. Colla. De zeereerw. heer H. N. Colla, pastoor der St. Maria Magdalena-parochie te Amsterdam, is deze week, uit voorzorg, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden. STADSNIEUWS HET LEIDSCHE STUDENTEN CORPS. Het Collegium van het Leidsche Studen ten Corps schrijft in het officieel orgaan Virtus Concordia Fides o.m. als volgt: „In den tegenwoordigen tijd is het Col legium van oordeel, dat ieder zich meer dan ooit moet realiseeren den invloed, welken de huidige omstandigheden hebben op he den en toekomst van het Leidsche Studen ten Corps. De noodzakelijkheid van verso-' bering en het besef, dat het wezen van het Corps niet wordt bepaald door den uiter- lijken staat, die hetzelve voert of door den levensstandaard zijner leden, hebben het Collegium reeds tot een reeks maatregelen gebracht. Als voorbeelden hiervan kunnen gelden de vereenvoudiging van de Colle giumsrecepties, van de officieele tafels bij kroegjolen en van de door het Collegium aangeboden maaltijden. Verder kan nog ge noemd worden de enquête gehouden naar de kosten van het leven op kamers. Het Collegium stelt zich voor in de aangegeven rechting voort te gaan en hoopt u na de vacantie plannen voor te leggen, waardoor de lasten, verbonden aan het lidmaatschap van het corps en zijn onderdeelen, worden verminderd. Tot krachtdadige medewer king en steun roept het Collegium alle leden van het Leidsche Studenten Corps en alle bestuurderen van vereenigingen en schappen op". Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3045. N.V. Meelfabriek „De Rijn" v.h. Firma wed. T. J. Bots. Leiden. Utrechtsche Jaagpad 2. Uittr.: Proc.: J. W. Nieuwenhuizen-Segaar, Leiden. 5848. J. H. van Lierop Azn., Noordwijker- hout, Beeklaan 3, handel in land- en tuin- bouwgereedschappen. De zaak is verplaatst naar Leidsche Vaart 5, Hillegom. Collecte Reddingsbrigade. Morgenmiddag zal ten bate van de Leid sche Reddingsbrigade een straatcollecte wor den gehouden. Een auto met een Philips-ver- sterker zal als muzikaal „lokmiddel" mee rijden. De collecte dient tot aanschaffing van reddingslijnen enz., een nuttig doel, waarvoor wij gaarne iedere medewerking vragen. Voor het examen Handenarbeid is geslaagd D. W. Brandse, alhier; voor het examen Nij verheidsonderwijs (Akte N. K.) is geslaagd J. A. van 't Zelfde. Gevonden aan het loket van „De Leidsche Courant" een paar dameshandschoenen. INMAAKTIJD Van prima kwaliteit zijn on ze srhjboonen, spercieboonen, augurken, uitjes enz. enz. In elke hoeveelheid verkrijg baar versoh geschrapte wor telen. Scherp concurreerend. P. J. WETSELAAR, Haarl. straat 254, Tel. 2303. 7908

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2