DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 WASSENAAR. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen bedraagt deze week 249. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is tegen a.s. .Woensdagochtend te 9.45 uur in openbare vergadering bijeen geroepen. Geboren: Louisa, Helena d. v. J. J. A. Bakker en A. Voorham. Hubertus Ja cobus z. v. S. v. d. Ham en H. J. Vogels. Aart Jan z v. J. Bos en M. Wentink. Pleuntje Willy o. v. W. H. Valkenburg en A E. L. v. Neutegem. Johannes Jose- phus z. v. C. J. Knijnenburg en A. G. La- gerberg. Gehuwd: G. S. J. M. Moerkerk en H. J. A. Leewens. Ondertrouwd: J. v. d. Does en A. v. d Bergh. J. Teunissen en A. J. Straat hof. A. de Groot en T. J. van Rijn. Overleden: Dirk van Os, 66 jaren echtgen. van M. H. Kruijt. Dirk Theodo- rus Tours 63 j., echtgen. van B. Ross. Antonia Maria Oliehoek 8 weken. Ma ria Antonia Oliehoek 9 weken. Johanna Maria van Berken 53 j. ongeh. Gevestigd: L. S. Hannema, D.-G. geneesheer-dir. Roode Kr.-ziekenhuis uit Den Haag, Acacialaan 2. F. J. Weich- haus, diestbode uit Soest, Prinsen weg 17. D. de Wit, dienstbode, uit Den Bommel, Papeweg 33. 0. L. M. de Coster, uit Den Haag, Ridderlaan 1. H. Gruter uit Voorschoten, Ridder laan 1. A. E. A. Boogaard, zang-onderwijzeres uit Den Haag, Schouwweg 72. P. F. Koppers, groentenhandelaar uit Sassenheim, Oostd. weg 68. Wed. Ch. L. de la Parra geb. Perne en gez. uit Den Haag, Narcislaan 26. R. A. Kubly en vr., directeur N.V. uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 22. A. Stadler, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 22. H. van Aken en vr. uit Den Haag, Deijlerweg 111. H. C. van Kol en gez., automobiel-expert uit Den Haag, Santh. laan 45. Th. de Vries en gez., jachtop ziener uit Den Haag, Raaphort 1. W. L. du Mortier en gez. automobielverkooper, uit Rijswijk (Z.-H.), Tulp weg 7. F. H. Henderson en gez. uit Rotterdam, Raap- horstlaan lib. A. H. Lambert en gez., koopman uit Voorburg, van Bommellaan 14. M. Selmaijer dienstbode uit Voor burg van Bommellaan 14. M. Th. Bur- ohert dienstbode, uit Bottrop, Meijendell- scheweg 12. C. van den Burgt dienstbode uit Amersfoort van Z. v. Nijeveldtstr. 1. G. Pellikaan uit Leerdam, Zijdeweg 27. A. van Kampen ge-b. Kuchaijda, dienstbode uit Bottrop, Persijnlaan 2. E. M. Dresler dienstbode uit Sterkrade, Deijlerweg 117. J. Rijsdijk, dienstbode, uit Zoeterwou- de, Lankstraat 103. H. Blasi, dienstbode, uit Steyr, Schouwweg 57. Th. Goller, dienstbode, uit Den Haag, v. d. Oudermeu- lenlaan 11. HAZERSWOUDE (G.). Ongelukken. Zondagavond had het vijfjarig zoontje van den arbeider J. de G. het ongeluk, dat het kwam te vallen en wel op zoodanige wijze dat het ventje een ern stige wonde opliep aan het onderlijf. Nadat direct geneeskundige hulp was ingeroepen, was overbrenging naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden noodzakelijk. Dinsdagavond viei het vijf-jarig zoon tje van den landarbeiders L. v. d. Z. van een kar, met gevolg dat het ventje zijn beentje brak, zoodat ook overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk was. NIEUWVEEN. Binnenbrandje bij verzekeringsagent. Dinsdagavond tegen elf uur brak er in de woning van den heer C. van Dijk, agent eener brandverzekeringsmij., brand uit, die gelukkig nog tijdig kon gebluscht worden. De brand was ontstaan, doordat per abuis een electrisch strijkijzer niet afgezet was. Bij toeval ontdekten de bewoners vóór zij naar bed gingen het dreigende onheil. Het vuur was spoedig gebluscht. Buiten een partij waschgoed en eenige gesprongen rui ten was de schade niet groot. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. ZWAMMERDAM. Gevestigd: uit Gladbeck, Duitsch- land, Franz Radzie uit Bodegraven, Thijs Oosterom en gezin uit Bodegraven, Jan Willem Slotboom en gezin uit Bodegra ven, Cornelis Arie ^driaan Dullemond en gezin uit Budapest, Margrit Hibl uit Waddinxveen, Johanna Hommels en gezin, echtgenoote van Johannes de Goede uit Leiden, Leentje den Blijker. Vertrokken: naar Woerden, Johan na Steinfoort, echtgenoote van Dirk Roe kei naar Wassenaar, Othilde Caroline Theodora van den Heul naar Velsen, IJmuiden, Agatha Niggemeier naar 's-Hertogenbosch, Elmira Maria Wilhelmi- na Spoelder naar Alphen a. d. Rijn, Jo hannes Koster naar 's Gravenhage, Scheeningen, Helena Reina Ochsendorf naar Laren (N.-H.), Wilhelmina Maria Jo hanna Elmira van Baars naar Reeuwijk, Sluipwijk, Jan Gerrit Edelman. KERKNIEUWS Kerkwijding. Den 27en October zal de Bisschop de nieuwe kerk consacreeren te Santpoort ('bouwpastoor de zeereerw. heer Goossens). 162. Zoo juist terug van de retraite, 'n Heele toer voor 't treinabonnement in mijn zak om rustig te blijven, meerdere dagen achter een. Het gebeurt niet vaak in mijn „veel bewogen" leven dat ik voor enkele dagen vast zit. En toch is het wel eens goed. Dat eeuwige bedelen, dat altijd zitten passen met wissels en rekeningen, dat voortdu rend centen tellen en zich afvragen of er wel genoeg zijn Ja, het is toch eigenlijk, zoo oppervlak kig beschouwd, vreemd werk voor iemand, die zich van jongs af aan had voorgesteld het Kruis te brengen aan de arme heide nen en hen daar in die verre landen voor den Hemel te winnen. En tóch, O. L. Heer heeft het zoo gewild. Hij heeft nu eenmaal besloten, zich van menschen en van men- schelijke middelen te bedienen om de menschen tot Zich te brengen en hun zie len te redden. Reeds toen Hij Zelf nog op aarde was, ontving Hij aalmoezen voor Zijn werk en ook bij de Apostelen kwamen de eerste Christenen hun geld en goed brengen om het bekeeringswerk voort te helpen. Maar toch is het goed zoo ééns per jaar eens uitsluitend aan het geestelijke te denken en probeeren te vergeten dat men gedurende het gansche jaar zooveel in het stoffelijke zit te werken. En als men aan die zaken denkt, dan is het niet met de overweging: Waarheen zal ik nu weer gaan om te bedelen?, maar met de bevinding dat zelfs in die stoffe lijke dingen O. L. Heer toch altijd nog duidelijk zichtbaar is, dat Hij de weg wijst, dat Hij het is Die in de goede menschen die zucht tot weldoen opwekt, welke onze weldoeners schept. En dan voelen wij dat O. L. Heer én de Priester op de Missie, én de bedelende Pater Liefhebber én zijn trouwe helpers en de studentjes hier toch allen één zijn, één voor hetzelfde doel, één voor dezelfde Kerk, één voor de zelfde Hemel. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis. Als U niet goed weet hoe TJ ons in Uw testament moet zetten, schrijf mij dan maar. Dan kom ik het wel vertellen. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel- trefiende reclame. De Nederl. Bond van ABSTINENT STUDEERENDEN houdt zijn groote jaarlijksche congres in het Bondshuis te Oldebroek. De deelnemers bij het buitenverblijf bezig met het schrappen der wortelen voor het middagmaal De Schotsche doedelzakspelers defileeren te WASSENAAR voor Prins Hendrik en zijn gevolg Lunchmuziek tijdens de ZEILWEDSTRIJ DEN welke op de Loosdrechtsche Plassen gehouden worden, ter gelegenheid van het jubileum van de watersportvereeniging „Loosdrecht" ÏN DE RIDDERZAAL TE DEN HAAG recht geopend. V. r. n. 1.: Mr. B. J. Loder; en rechter de is Dinsdag het Congres voor vergelijkend Adatsji; minister Beelarts van Blokland; Rustamente (president). Z. K. H. Prins Hendrik heeft Woensdag het PADVINDERSKAMP op het landgoed Oosterbeek te WASSENAAR geopend. Na de opening hield Prins Hendrik inspectie in gezelschap van den kampcommandant Kolonel Diemont. UIT DE RIJNSTREEK Vertrokken: J. Amon naar Den Haag, N. Molstraat 49a. M. Kooij naar Den Haag, Raamstraat 1. M. P. Da- mitz naar Den Haag, R. J. Schimmelp. laan 14. K. de Jong naar Den Haag, Zuidwerfplein 5. J. A. Craus naar Arn hem, Bouriciusstraat 20. Chr. Fuchs naar Unkel aan den Rhein. Tj. van Sprundel naar Haarlemmermeer, Hoofd dorp, Fortweg 45. G. J. Teunissen en gez. naar Londen. Th. Benatzer naar Den Haag, Obrechtstraat 211. J. H. de Wit naar Utrecht, Lingenstraat 4. D. Gartschka naar Duitschland. P. M. Wes- seling en gez. naar Den Haag, van Speijk- straat 74a. M. C. Canneman, naar Den Haag, Burnierstraat 35. J. H. Meuwsen naar Arnhem, Boschweg 106. B. Vorthen- leitner naar Den Haag, H. Zwaardecroon- straat 30. A. Matuszek, naar Den Haag, N. Parklaan 73. W. J. Frijlink naar Br.- Indië. E. J. van Nievelt naar Amster dam, Maraixstr. 413. N00RDWIJK AAN ZEE. 65-JARIGE ECHTV ER EENIGING. Op 15 Augustus a.s. zal het 65 jaar gele den zijn dat onze overkende dorpsgenooten een groote bekendheid verheugen zoowel onder de dorpsgenooten als onder de vele badgasten. Ook buiten Noordwijk zullen velen zich nog wel Jaan de vischvrouw her inneren, want ook als zoodanig had Jaan een goede reputatie. Wij vertrouwen, dat velen in deze dagen hun belangstelling zullen toonen. Strandfeest voor de kinderen. Woens dagmiddag had op het Zuiderstrand de wedstrijd plaats voor kinderen in het ma ken van zandfiguren, welke wedstrijd de vorige week wegens het slechte weer moest worden uitgesteld. Aan den wedstrijd werd door 29 kinderen deelgenomen. Het was een drukke middag voor de kinderen. Het was een passen en meten. Hier nog wat zand bij, daar wat af. Er werden door de kinderen vele aardige figuren ge maakt. De Jury kende de navolgende prijzen toe: le prijs aan Kees de Jager voor Sa lamander, 2e prijs aan Freddy van der Hodst voor Oceaanstoomer, 3e prijs aan Morientje anders voor Kat, 4e prijs aan Hendrik Kruisinga voor Meeuw, 5e prijs aan Jopie von Freitag Drabbe voor Steen- uit, terwijl nog een troostprijs werd toege-; kend aan Elsje Bleistra en Hans Bekkers voor Zwaan. Het koste heel wat moeite om de vele belangstellenden steeds op een behoorlij ken afstand te houden en de kinderen een rustige werkplaats te verzekeren. Willem Waasdorp en Adriana Meeuwenoord in het huwelijksbootje stapten. 'De nog krasse Bruid en Bruidegom, welken nog een uitstekende gezondheid genieten, zijn res pectievelijk 88 en 90 jaar en wonen in de Schoolsteeg No. 8, waar zij in hun vriende lijk huisje reeds eenige jaren een welver diende rust genieten. De oudjes mogen zich ALPHEN AAN DEN RIJN. Na het motorongeluk. Omtrent het tragisch motor-ongeluk, waarbij de 17-jarige Nelly Hoogenduin (abusievelijk was vermeld 21 jaar) om het leveïi kwam, vernemen wij nader, dat een der Kapelaans, die vrij spoedig ter plaatse was, het meisje nog het H. Oliesel kon toe dienen. Op het lijk van het slachtoffer is door de politie beslag gelegd, terwijl de sectie op het lijk hedenmiddag werd ver richt door dr. Hulst te Leiden. Het motor rijwiel werd eveneens door de politie in be slag genomen. De toestand van den motor rijder was heden van dien aard, dat hij nog niet kon worden gehoord. Postkantoor. Lijst van onbestelbare brieven en briefaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juli 1932. Brieven Bin nenland: Kaascontr.station. Haag, Laan v. Meerdervoort 56 (Port). Mej. J. v. Win gerden, Gouda, Bloeinendaalsche weg 3. Mej. G. v. Barneveld, Barneveldsche wee;, 11. Briefkaarten Binnenland: C. Heynsdijk, Eindhoven, Oranjestr. 42.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8