JAARLIJKSCHE OPRUIMING DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BODEGRAVEN. Personalia. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Amsterdam geslaagd de dames H. G. v. d. Sloot en A. C. Har- tog. NIEUWKOOP. Bouwvergunning. Het Gemeentebe stuur verleende vergunning aan Joh. van Capel te Noorden tot het vernieuwen van een gedeelte van zijn woonhuis. NOORDEN. Coöp. Brandwaarborg-Maatschappij. druk verscheen het 24ste jaarverslag van de Coöperatieve Brandwaarborg-Maatschappij NoordNieuwkoop, waaruit wij het voor naamste mededeelen. Het reservefonds bedroeg op het eind van het jaar met inbegrip van de winst over 1931 ad f 6075.27 in totaal f 67 337.27 Het verzekerd bedrag bedrqeg per 31 De cember over 1931 f 6.604.119 25 De ontvan gen premie's over 1931 f 9808.29 min de pre mie voor herverzekering, restituties en brandschaden levert een netto premie- overschot op van f 6300 83; de rente-op brengst van de uitstaande gelden f 2389.06. Aan premie voor herverzekering moest be taald worden 3018.70. 1931 was een buitengewoon voordeelig jaar voor de Maatschappij; aan brandscha den behoefde slechts uitbetaald te worden het luttel bedrag van f 130.25, Het aantal nieuw toegetreden leden be droeg 27. Het verslag maakt ten slotte mel ding van de geheele ledenlijst, waarbij wij tot een aantal kwamen van 666. Uit bovenstaande cijfers blijkt voldoen de, dat de financieele grondslag van de Maatschappij kerngezond is en zij aan spraak mag maken op het algeheel vertrou wen der leden. Het aantal ledenvergaderin gen was 2 en van het bestuur 8. Maarsmanssteeg 21 g>| 1. M. PIERROT Telefoon No. 1293 ZATERDAGSMORGEN 9 UUR BEGINT DE BEKENDE 5855 in onze afdeeling FIJNE LEDERWAREN - Speciaal in DANIESTASSCHEN ongekende koopjes STADSNIEUWS DE SPORTFEESTDAG OP 14 AUG. Nieuws van de R.-K. Centrale voor Lichamelijke Opvoeding en Sportbelangen. Hier volge in groote lijnen het program ma van 14 Augustus a.s. 's Morgens om 9 uur een H. Mis met predikatie van den Geest. Adviseur, kap. H. J. Bangert, in de St. Lodewijks- kerk, waarbij alle heeren der B.-K. Cen trale, alle bestuursleden en leden van de R.-K. Vereenigingen „De Bataven",, „Lei den", „Rood-Wit" en „W. V. S." verwacht worden. Onder de H. Mis Algemeene H. Communie en na de H. Mis gemeen schappelijke dankzegging. In het gebouw „Concordia" volgt dan een gemeenschappelijk ontbijt met feestrede door den Geest. Ad viseur en begroetingsrede door den voorzitter van de nieuwe R.-K. Centrale. 's Middags om 1 uur uiterlijk, op het groote terrein van het „R.-K. Sportpark Haagweg" een j u n i o r e n w e d s t r ij d tusschen de vereenigingen „Leiden"—'„Rood Wit". Om 2 uur arriveert Monseigneur op het terrein. Zoo gauw als Monseigneur op de eeretribune heeft plaatsgenomen, voorstel ling der aanwezige autoriteiten aan Mon seigneur. V olgt welkomstrede door den G. A. Openingsrede en inzegen iing door Mgr. J. D. J. Aengenent. Alle aanwezigen zullen zich voor de tri bune op het terrein mogen scharen om deze rede van Monseigneur te volgen. Na de plechtige inzegening volgt een groote voetbalw e d s t r ij d om een prachtige wisselbeker tusschen het eer ste elftal van de R.-K. V. V. „Leiden en „L. en S." („Lenig en Snel") uit Den Haag, kampioen 2e kl. R K.F. In den rusttijd 1"500 M. loopwedstrijd 's Avonds om half zeven boottocht voor alle bestuurders en leden der R.-K. Sportvereenigingen naar Kager- en Brase- mermeren. Bijzonderheden voor bezoekers en rege ling op de terreinen volgen nog. De secretaris d e r R. K. C e n tr a 1 e. DE TIENDE LEIDSCHE PROCESSIE NAAR N00RDWIJK. Gisteren is de tiende Processie van Lei den en omgeving naar de relieken van St. Jeroen te Noord wijk gehouden. Het aantal der deelnemers bedroeg, evenals verleden jaar, ongeveer vierhonderd en vijftig men- schen, hetgeen, gezien de tijdsomstandig heden, een zeer verblijdend resultaat mag heeten. Oa. namen de Leidsche afdeeling van den R. K. Vrouwenbond met vijf en zestig, en de Graal met een zeer kleurige en feestelijke groep van ongeveer tachtig leden deel. Het weer, dat zich aanvankelijk zeer on gunstig liet aanzien, klaarde spoedig ge heel op, zoodat alle oefeningen uitmuntend verliepen. Dg Hoogmis, waaronder predi katie van Kapelaan H M J. Brans van Zoeterwoude, werd opgedragen door den Hoogeerw. Heer A. H. M J. Homulle, De ken van Leiden. Op het Martelveld werd gepreekt door den Weleerw. Pater H. Buschman O.F.Mkapelaan te Leiden. De gezangen onder Hoogmis en Lof wer den wederom keurig uitgevoerd door het koor der Meisjes-Congregatie van de St. Jozefparochie. Een en ander droeg er toe bij de Processie zeer te doen slagen tot ieder groote voldoening. UNIVERSITEITS BIBLIOTHEEK. Belangrijk geschenk. Door de Bibliotheek der Rijksuniversiteit te Leiden zijn ten geschenke ontvangen van G. J. G. C. Graaf van Aldenburg Bentinck te Amerongen ruim 500 deelen, voorna melijk achtiende-eeuwsche belletrie en wel ^hoofdzakelijk Fransche, van bekende en minder bekende schrijvers. Daar deze ru briek van litteratuur m bedoeld tijdvak niet werd bijgehouden is dit geschenk voor de Bibliotheek, als aanvulling eener be staande leemte, van bijzondere waarde. Bezoek aan de Universiteit. Op Zaterdag 6 dezer te halfvier n.m. is de Vereeniging van Toehoorders en Oud- Toehoorders van de Academie voor Inter nationaal Recht te 's-Gravenhage voorne mens een bezoek te brengen aan de Rijks universiteit te Leiden. De bezoekers wor den door den rector-magnificus in de se naatskamer ontvangen en zullen daarna het Academisch Historisch Museum bezichti gen, alwaar zij worden toegesproken door den voorzitter der Historische Commissie der Rijksuniversiteit, die hun een overzicht zal geven van de geschiedenis der Leidsche Hoogeschool. Dienzelfden middag te halfvijf vindt in het Groot-Auditorium de ontvangst van de leden van het thans te 5s-Gravenhage zit ting houdende Internationaal Congres voor Vergelijkend Recht door den Senaat der Universiteit plaats. Na afloop dezer plech tigheid worden beide groepen bezoekers door het Gemeentebestuur van Leiden in de Lakenhal ontvangen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe Inschrijving. 6061. J. J. A. Welling, Leiden, Nieuwe Rijn 58. Manu- facturenhandel. E.J. A. Welling, Leiden. W ij z i g i n g e n. 5533. Firma L. Varos- sieau Zn. Alphen aan den Rijn, van Man- dersloostraat 11 Drogisterij. Uittr. E.: D. van Dien, Alphen aan den Rijn dd. 1 Mei 1932 2782. Fa. Z. Otto en-Zn. Noorden, B. 110. Schildersbedrijf. Wijz. Handelsn.: Fa Z. Otto en Zonen. N M. E H. A. Otto, Noor den. 4416. Naamlooze Vennootschap Handels maatschappij Colombine (T.) Leiden, Kore- vaerstraat 1. Hoofdz. Zwolle, Lutteke- straat 4, Drijven van handelszaken, enz. Arbeidsbeurs. Op den 3en Augustus 1932 waren 2750 (v.j. 929) werkzoekenden ingeschreven. Voor het examen Nijverheidsonderwijs, Akte NK is geslaagd de heer S. W. van Leeuwen. Geslaagd voor het Federatie-examen Boekhouden enz. (Mercuriusdiploma) de heeren: J Breuring. Leiden; J. van der Kwaak, Sassenheim; B. Staal, Leiden. Leerlingen van den heer J. A. Jansen, al hier. 9 Bij de politie is gisteren aangifte gedaan van diefstal van verschillende rijwielen. In totaal werd van vijf rijwieldiefstallen mede- deeling gedaan. Gistermiddag is de 30-jarige J. W. al hier, die op de bank van een roeiboot aan het visschen was in de Zijl, gevallen en met de linkerknie in een stalpen terecht gekomen. Door den E.H.D is de man naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Uit Leiden vertrokken. M. Th. van Amsterdam, Wassenaar, Hout straat 5. E. C. Groot-Bodijn en fam., Am sterdam, Schimmelstr. 26II. T. D. van den Bosch en Fam., Leiderdorp, Hoogma- descheweg 13. C. J. Breedeveld, Koude kerk, Hondsdijk 59. R. A. A. Brenkman, Batavia N.O.I. M. J. C. Kanters-Broes, Haag, Fahrenheitstr. 364a. J. G. K. j Bruck, Delft, Oude Delft 162a. M. Brui ning, Bussum, Parklaan 17. L. H. Chria- I tiaanse, Voorschoten, Papelaan 4. J. A. j van Dam, Ter Aar, C 195. Chr. Eeltjes j en Fam., Voorburg, Eerwijkstr. 28. J. i Eikema, Veendam, Remiselaan 2. P. G. van der Eist, Zoeterwoude, Vliet 13. F. F. J. Favre, Groningen, Carolie.weg 17a. J. G. Frielink, Doetinchem, Plantsoenstr. 15. H. van Gelderen, Breda, Teterin- genstr. 8. M. J. J. Vos-Goofers en fam., Alkmaar, Jul. v. Stolberglaan 3. J. W. Buurman-Groenen, Aruhem, R. Visscher3tr. 49. C. Chr. Hakstege, Haag, L. v. Meer- dervoort 104. F. H. P. Hamer, Den Hel der, a.-b. H. M. Wachtschip. L. Lissen- berg-Heisterborg en Fam., Haag, Wasse- naarschestr. 94. J. M. Hinsen, Batavia. E. Hoenderken, Haren, Noordlaren 125. A. B. M. van der Geest-den Hollander, Oegstgeest, Borneostr. 17. M. Hoogstad, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 35. A. van der Hoogt, Hazerswoude, H. Rijndijk 25. J. Hoppenbrouwer, Deventer, Molenstr. 57. j K. Horstman, Koudekerk Z.-H., Hooge Waard B 96. P. Huge en Fam., Bloemen- j daal, Korte Parkweg 2. M. A. Jenkins- Huges, Engeland. C. C. P. Huyg en Fam., Sassenheim, Hoofdstr. 323. H. Jan sen en Fam., Meliskerke, Hoofd „Boaz School". Chr. van Kalkeren, Voorsche ten, Rijndijk 22. W. A. van Kempen, Ooltgensplaat, Galathéschedijk B 41. A. R. Craandijk-Kluit en Fam., Sitoebondo. D. S. Liem, Haag, Stuyvesantstr. 197. W. F. Matthijs, Kortgene, Voorstr. 75. K. Mitterbaner, Oegstgeest, v. Assendelft- str. 32. W. de Groot-Mooi, Hazerswoude, H. Rijndijk 25. H. N. Muller, Voorscho ten, Papelaan 4. J. A. P. Miiller, Lien- den, Kerkstr. 67. J. L. Pfundt en Fam., Haarlem. Stationsplein 3rd. M. Polder vaart en Fam., Bussum, Myerkamplaan 49. M. M. Schouten, Leiderdorp, Bruggestr. 1. A. Schwantje, Rotterdam, Randweg 154a. H. A. M. Siecker, Katwijk, Noord- wijkerweg 16. K. Hoogstad-Singeland, Leiderdorp, v. d. Doesstr. 35. N. Speijer, Haag, Bentinckstr. 62. H. E. Stoeken, Voorschoten, Voorstr. 16. P. Chr. F. K. Textor, Batavia. A. Tieleman en Fam., Zeist, Laan van Beek en Rooyen 40. A. J. St. Trel en Fam., Haag, C. v. d. Lijnstr. 88. M. J. Vellekoop, Oegstgeest. G. H. W. Vink, Santa Cruz. P. J. van Vliet, Lisse, Heerenweg. Th. Voorn, Amster dam, Leliegracht 35. J. de Vos, Bergen op Zoom, Lievevrouwe-str. 37. W. Winter berg. Oegstgeest, Duivenvoordestr. 42. M. Zwanenburg, Zeist, Laan van Beek en Rooyen 40. In Leiden gevestigd. E. B. van der Zalm-Arnold, Thorbecke- Valdezstraat 13a. M. Corbaen en en straat 1. A. C. Bouwman, onderwijzer, Valdeztrsaat 13a. M. Corba, dienstbode, Rijnsburgerweg 116. C. G. J. Couwen- berg, Breestraat 84 W. J. Franse, ma- hnist steenfamr., Julianastr. 52. M. H. de Groot, hulp in de huish., Heinsiusstraat 26. H. M. W. Heberlein, Hooigracht 60. P. J. Huber, dienstbode, H. Rijndijk 27. J. Th. Kalkman, Kemperstr. 1. J. de Bruynvan Kan en fam., Oude Heeren gracht 20a. C. Kerger en fam., mach. contruct., Thorbeckestr 1. J. Knoppert, huishoudster, R. en Schiekade 99. P. E. Korte, rijksveldwachter. Kemperstraat 1. W. F. Laman, Rapenburg 66. A. Chr. LangeveldLof, Oude Singel 138. A. H. Lohde, kousenbreidster, Fr. v. Mierisstraat 13. S. M. SigafLugtigheid, Sieboldstr. 22. O. Lüling, slager, Oude Rijn 1. E. Möckel, zendelinge, Leeuwerikstr. 9. E. C. Moene, dienstbode, Oude Rijn 114. D. Broeterhuizende Ridder, Hoogewoerd 91. A. Romijn, dienstbode, Hooge Rijn dijk 13. J. W. Roosen en fam. Kort Galgewater 1. G. W. van Schaik, dienst bode, Pieterskerkch.st. 15. G. W. Schip per, dienstbode. Koninginnel. 13. W. Sloot, Javastraat 6. P. Stoel, verpleeg ster, Rijnsburgerweg 10. P. D. Voois, groentenventer, Hoogl. Kerkgr. 15. H. G. Warmerdam, los-arbeider, Wautershof 4. M. S. Juijnbollvan IJsselstejin, Klok- steeg 12. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, Lipssleutel, handschoenen, damesceintuurs, portemonnaie met inhoud, ledige portemewnaie, vulpenhouder, lederen motorjas, voetbal, damestaschie met inhoud, motorsleutel, kindertaschje met inhoud, zilveren dameshorloge met dito armband, bril, bril in etui, gouden lorgnet in etui, me talen ceintuur, leesboekje, beige damesman tel, kralen halsketting, rozenkrans, rozen krans in etui, zilveren rozenkrans in etui, jongensjasje, eind touw. zilveren vulpotlood, polshorloge zonder riempje, portefeuille van N. van der Mey, rijwieltaschje, badpak met handoek en muts, dekkleed. riW'el-Vj,ars- lantaarn, zilveren armband, luxe armband, dames-parapluie, zilveren dameshorloge aan lederen armband, bankbiljet k f 25. blauwe mut-s, sigarenkoker met 3 "-' ren, damesschoen, wit zakje inh. kindergoed, had pak met handdoek, autoband met velg, portretbroche, enveloppe inh papieren van J. Mekers, tabakspijp, Ford-sleutel, 2 plan ken, 3chooltaseh inh. broodtrommel enz., grijze jekker, 2 tasschen met leerboeken van T. van Eysinga, 5 pakken flesschen, 3 1/20 loten Staatsloterij, rentezegel, zilveren da meshorloge aan nikkelen ketting, wit-meta- len horloge aan doublé ketting, foto-statief in foudraal, gulden, witte eebreide muts, pakje inh. lap stof, blauw damesvest, paar bruine jongenssMio^nen Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn): Parapluie, paar handschoenen, hand schoen, pakje. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: Breiwerkje, rose kinderjurkje, dames- taschje met inhoud, handschoen, pet, arm bandje, strandschopje, parapluie, dames rok. Gevonden in het Postkantoor: Heeren- hoed, kinderbeursje met inhoud. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten politie-bureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag tusschen 1 en 3 uur n.m. RECHTZAKEN DE MOORD TE KERKDRIEL. De Hooge Raad heeft heden behandeld het cassatieberoep van de drie broeders R., alle drie vervolgd wegens moord op den rijksveldwachter L. Tap te Kerkdiel, ge pleegd op Oudejaarsavond 1.1. De veld wachter werd na een vechtpartij met deze personen in een greppel dood gevonden, waarbij bleek, dat hij messteken had ont vangen. De rechtbank te Tiel veroordeelde alle drie wegens zware mishandeling tot 13 jaar gevangenisstraf, welk vonnis is be vestigd door het Grechtshof te Arnhem. Namens requiranten lichtte mr. S. v. Oven eenige cassatiemiddelen toe, betoo- gende in de eerste plaats, dat er een ver ward voorval heeft plaats gehad, waarbij men niet precies weet, wat er gebeurd is. Zoodoende is het vonnis der rechtbank op- gebouw op tegenstrijdige gronden, om welke reden het Hof dat vonnis niet had mogen bevestigen. In de tweede plaats had het Hof het be roep op noodweer moeten weerleggen. In de derde plaats achtte pleiter het constante jurisprudentie, dat wanneer de dood onmiddellijk volgt op mishandeling, geen veroordeeling kan worden uitgespro ken op grond van zware mishandeling. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal 18 Augustus concludeeren. POGING TOT MOORD TE IJMUIDEN. Verdachte tot twee jaar gevangerit?riH»f veroordeeld. De losse-arbeider P. K., woonachtig te IJmuiden, werd heden in hooger beroep door het gerechtshof te Amsterdam wegens poging tot moord veroordeeld bot twee jaar gevangenisstraf. De man had zijn vroegeren kostganger, die een verhouding met zijn vrouw had, met een houweel een tweetal klappen toege diend. Het slachtoffer had hierbij een on gevaarlijke hoofdwonde gekregen terwijl zijn pink, bij het afweren van een slag, ge deeltelijk werd verbrijzeld. Verdachte had zijn slachtoffer achter een schutting opgewacht. De rechtbank te Haarlem had den man veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal bij het Amster dam sch Gerechtshof had twee jaar gevor derd. AGENDA SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN WIELRENNEN. DE NEDERLANDSCHE VLAG IN DE MAST. Van Egmond wint de finale sprint. Onze landgenoot van Egmond heeft Woensdagavond de finale sprint gewon nen tegen den Franschman Chaillot. LOS ANGELES, 3 Aug. Op den laatsfcen avond der Olympische wielerwedstrijden in het Rose Bowl Sta dion te Pasadena was de belangstelling van het publiek grooter dan de vorige avon den. Ongeveer vijftienduizend toeschou wers vulden het stadion om daar aan het slot van den sprintwedstrijd onzen land genoot van Egmond boe te juichen. Duizen den waren per auto naar Pasadena geko men en niet minder dan ongeveer 4000 wa gens stonden geparkeerd. De toeschouwers leefden geheel mede met den strijd, die op de houten baan werd gevoerd. Meermalen werd door geschreeuw of gefluit te kennen gegeven, dat men het niet eens was met hetgeen gebeurde. De demi-finales. In de eerste demi-finale van den sprint- wedstrijd kwamen Chaillot (Frankrijk) en Gray (Australië) aan den start. Het werd een spannende race, die na een mooie eind spurt door Chaillot (Frankrijk) met slechts een banddikte verschil werd gewonnen. Gray was het met de beslissing van de jury niet eens en is voor den strijd om de derde en vierde plaats niet meer aan den start verschenen. In de tweede demi-finale kwam van Eg mond (Nederland) tegenover den Italiaan Pellizzari. Van Egmond, die uitstekend in conditie was, had geen moeite met zijn te genstander. Met niet minder dan 10 M. voorsprong ging van Egmond door de finisü, den Italiaan op de tweede plaats latende. Geen strijd om de derde en vierde plaats. Spoedig daarop werd de finale sprint verreden. Eerst zouden de beide tweeden uitkomen, doch de Australiër Gray, die niet tevreden was met de beslissing van de jury in de demi-finale, verscheen niet aan de start en de Italiaan Pellizzari reed alleen de 1000 M. en werd daardoor op ge makkelijke wijze derde. De finale De finale werd verrreden in drie ritten. In de eerste rit zag het er nog niet naar uit, dat van Egmond als overwinnaar uit den strijd zou komen. De spanning in heb Stadion was groot toen in de eindspurt er nagenoeg geen verschil tusschen de beide renners was. De eerste rit werd gewonnen door Chaillot met een banddikte voorsprong voor van Egmond. In de tweede rit heeft van Egmond ech ter laten zien wat hij kon. Hij zette de eindspurt wat vroeger in en sloeg den Franschman met één lengte voorsprong. De beslissing moest in de derde rit val len en de weinige landgenooten, die getui gen mochten zijn van de eerste Hollandsche overwinning, waren zeer gespannen. Van Egmond had getoond, dat hij sterker was dan de Franschman, doch Chaillot had de eerste rit, zij het met klein verschil, gewon nen. De derde rit bracht echter voor Neder land de eerste gouden Olydpische medaille. In een schitterende eindspurt won van Egmond deze rit met een voorwiel verschil en was hiermede Olympisch sprintkam pioen. Tijd laatste 200 M. 12.6 sec. Tweede Chaillot (Frankrijk), derde Pel lizzari (Italië) en vierde Gray (Australië). DE 1000 METER TIJD-RACE. Van Egmond wordt tweede achter Gray. Onmiddellijk na den sprintwedstrijd had Donderdag. Zitting reclasseering Vinoen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Aug., a.s. waarge nomen door apotheek: P. du Croix, Ra penburg 9, telefoon 807. de 1000 M. tijdrace plaats. De Australiër Gray, die in den sprintwedstrijd als vierde eindigde doordat hij niet meer uitkwam, nadat hem de beslissing van de jury niet was bevallen, toonde in dezen wedstrijd, dat hij rijden kan. Hij won deze tijd-race in een nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 13 sec. Onze landgenoot van Egmond werd een goede tweede met slechts klein verschil n.l. 1 min. 13.3 sec. De zilveren Olympische medaille was hiervoor de belooning. Derde werd Rampelberg (Frankrijk) 1 min. 13.4 sec., vierde C-onsonni (Italië) 1 min. 14.7 sec., vijfde Harvell (Engeland) met denzelfden tijd en zesde de Canadees Rush 1 min. 15.6 sec. Van Egmond en Leene nemen niet deel aan den tandemwedstrijd. Na de overwinningen van van Egmond was het een teleurstelling voor de Hollan ders, dat van Egmond en Leene niet kon den uitkomen in de beslissing van den tandemwedstrijd. Het tandenrijwiel van onze landgenooten was defect geraakt bij de traning en daar de bochten in de baan naar de meening van Van Egmond en Lee ne niet hoog genoeg waren, vonden zij het beter niet op een vreemd rijwiel te gaan rijden. Onze landgenooten hadden ook in dezen wedstrijd een goede kans gemaakt, zeker voor de tweede plaats, en het is te betreuren, dat zij thans moesten toezien hoe anderen wonnen. De beslissing in den tandenwedstrijd. De Olympische wielerwedstrijden werden besloten met de beslissingen in den tan demwedstrijd. In de eerste demi-finale kwamen de Franschen ChaillotPerrin en de Denen Christiansen en Gervin aan den start. De Franschen wonnen deze rit met anderhalve lengte voorsprong en plaatsten zich hier mede in de finale. In de tweede demi-finale zouden onze landgenooten Van Egmond en Leene tegen de gebroeders Chambers (Enigeland) uitko men. Het rijwiel van onze landgenooten was echter verbogen, zoodat zij niet kon den starten en de Engelschen alleen over de baan gingen. Voor de gebroeders Chambers was deze pech van onze landgenooten een geluk, omdat zij hierdoor gemakkelijk op de twee de plaats kwamen. Thans kwamen voor cle finale aan den start Chaillot en Perrin (Frankrijk) en de gebroeders Chambers (Engeland). Eerstgenoemden wonnen ge makkelijk met niet minder dan vijf lengten voorsprong in de eerste rit en met ander halve lengte voorsprong in de tweede rit. De gouden Olympische medaille voor dit onderdeel van de wielerwedstrijden gaat dus naar Frankrijk. De Denen Christiansen en Gervin kwa men zonder verderen strijd hierdoor op de derde plaats en onze landgenooten Van Egmond en Leene eindigden als vierden. De Olympische wielerwedstrijden op de baan waren hiermede geëindigd. TELEGRAMMEN HET CONFLICT TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. Het bemiddelingsvoorstel der Zuid- Amerikaansche neutrale staten afgewezen. BUENOS AIRES, 4 Apg. (VJ>.). Uit la Paz wordt gemeld, dat Bolivia en Para guay het voorstel der Zuid-Amerikaansche neutrale staten, om de vijandelijkheden te staken en de beide legers in hun stellin gen te doen terugkeeren, teneinde de zaak aan de overige neutrale staten van Zuid- Amerika voor te leggen, hebben afgewe zen. De bemiddelingspogingen van den Volkenbond. LONDEN, 4 Aug. (V.D.). Als gevolg van het voorstel van den secretaris-generaal van den Volkenbond, om door de Engel- sche, Fransche, Duitsohe, Italiaansche en Spaansche regeering langs den gebruike- lijken diplomatieken weg een beroep van den Volkenbond op de regeering van Bo livia en Paraguay te doen ondersteunen, hebben de Britsohe gezanten te La Paz en te Assuncion opdracht gekregen, de regeering van Paraguay en Bolivia op de te stellen van het voornemen der regeering om zoowel het be roep van den Volkenbond als dat van de Amerikaansche staten tot staking der vijandelijkheden, te steunen. Ook de re geering der Vereenigde Staten is van de zen stap op de hoogte gesteld. ERNSTIG AUTO-G.iGELUK NABIJ BELFORT. Auto-rijder rijdt op trottoir en doodt twee personen. PARIJS, 4 Aug. (VD.). Gisteren heeft in een klein plaatsje in de onmiddellijke nabijheid van Belfort een ernstig auto-on geval plaats gehad. De chauffeur van een naderende auto bevond zich plotseling voor twee fietsers, die zonder licht aan de verkeerde zijde van den weg reden. Ten einde ip het laatste oogenblik een aanrij-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2