DE WREKENDE GERECHTIGHEID. WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. MOTORFIETS OVER DEN KOP GESLAGEN. De berijder levensgevaarlijk gewond, zijn zoontje minder zwaar. Gistermiddag omstreeks half vier reed een Duitscher met zijn motorfiets met op de duo zijn ongeveer 12-jarig zoontje op den. Rijksweg Nijmegen's Hertogenbosch na bij de Pegelbrug te Grave. Plotseling ge raakte hij in het opgebroken gedeelte van den weg met het gevolg, dat de motorfiets over den kop sloeg. De Duitscher werd zwaar gewond en in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis te Grave ver voerd. De jongen, die minder zware ver wondingen opliep, werd eveneens in het ziekenhuis opgenomen. AUTO TEGEN EEN TURFWAGEN GEREDEN. Twee gewonden. Uit Zwolle meldt men aan de „N.R.C." De geasfalteerde rijksweg ZwolleMep- pel bleek na voltooiing weer voor auto's zeer gevaarlijk. Door slippen kwam een groote reeks ongeluken voor. Dit voorjaar zijn pogingen gedaan, hierin te voorzien door aanbrenging van een stroeve laag. Een korten tijd hielp dit, maar thans is deze weg bij natheid weer even gevaarlijk als tevoren. De heer Gjaltema, uit Groningen, reed met zijn auto met een redelijke snelheid in de richting Zwollehij moest plotseling vaart minderen en remde, waardoor de a-uto een volledigen slag om maakte en met het achterstuk tegen een met een paard bespannen turfwagen sloeg. De drie op dien wagen zittende schippers werden er af geslingerd. Eén kwam er goed af, maar de beide anderen, A. Veldman en J. Striker, uit Zwolle, moesten naar een zie kenhuis worden overgebracht. Vooral de toestand van Veldman is bedenkelijk. De auto en de turfwagen werden vrij ernstig beschadigd. AUTO-BOTSING. Goed afgeloopen. Op den Haarlemmerweg onder Halfweg is gistermiddag door het gevaarlijke z.g. „snijden" een auto uit Rotterdam, waarin vier personen zaten en welke werd bestuurd door ir. H. in botsing gekomen met den auto van den bioscoopdirecteur D. uit Am sterdam, in welken auto eveneens vier per sonen zaten. De auto van ir. H. reed met zeer groote snelheid en verliet plotseling met een groote S-bocht de file, komende uit de richting Haarlem. De wagen kwam recht op den auto van den heer D. aan. De heer H. remde toen krachtig, met het ge volg, dat de auto slipte en dwars voor den Amsterdamschen auto kwam te staan, waarna deze laatste in volle vaart den auto uit Rotterdam aanreed. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Geen der acht inzittenden kreeg eenig letsel. Procesver- beel is tegen den Rotterdamschen automo bilist opgemaakt. Met een zijn de auto's weggesleept. VERZILVEREN VAN COUPONS reu ioi vO DE EXPLOSIE TE EMMERIK. Nog 4 zwaar gewonden. Omtrent de ontploffing, welke gister morgen hier in de chemische fabriek van de Nederlandsche firma Noury en.v. d. Lande plaats had en waarbij twee personen om het leven kwamen, kan nog gemeld worden, dat vier personen, waaronder het kind van een der arbeiders, zwaar gewond werden. DOOR ZIJN PAARD OMVERGELOOPEN. Een landbouwer gedood. Maandag haalde de Landbouwer P. Ro vers te Geffen zijn paard uit de weide. Eensklaps werd het dier schichtig en sloeg op hol, waardoor R. tegen den grond werd geworpen en een eind meegesleurd. Met een zware hersenschudding werd de man opgenomen en naar zijn woning ver voerd, waarna hij enkele uren later is over leden. VERDRONKEN. Bij de familie is bericht ontvangen, dat de 12-jarige F. de Vries, uit de Potgie ters straat te Vlaardingen gistermorgen te Rockanje bij het zwemmen is verdron ken. De 8-jarige A. B. L.; gewoonde heb bende aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam liggende binnenschip „Ver trouwen'' is gistermorgen bij het spelen over boord geslagen en verdronken. Het lijkje is opgehaald en aan boord gebracht. Een fietsendiep gesnapt. Gisteravond had de administrateur J. H. uit de Jersijnstraat te Rotterdam verge ten zijn fiets en die van zijn vrouw bin nen te zetten. Toen hij omstreeks 11 uur het schuren van een fietsstuur langs den gevel hoorde, schoot hem te binnen, dat de fietsen nog buiten stonden. Maar hij vond daar nog alleen maar zijn eigen fiets staan. Hij stapte dadelijk op en reed op goed geluk, in de richting van den Beu- kejsdijk. Daar zag hij vele menschen te fiets, van wier er één verbazend vlug reed. Hij zette dezen haastigen man na en haalde hem in. Weldra merkte hij, dat de ander op een damesfiets reed en spoedig herkende hij ook de fiets van zijn vrouw. Zonder wat te zeggen bleef hij den fieteen- dief volgen, die zonder iets te merken den Diergaardesingel opreed. Op het Kruis plein gekomen, greep de heer H. den ander opeens beet en begon luid om hulp te roe pen. De dief wist zich los te rukken, sprong van de fiets en vluchtte terug den Diergaardesingel op. De heer H. zette hem na, daarin bijgestaan door een voor bijganger, die zich over de damesfiets ont fermde. In de Batavierenstraat ontmoette men een agent, die den vluchteling wist te grijpen. Het bleek de 21-jarige losse-werk- man J. M. de J. te zijn. Hij bekende de fiets te hebben gestolen. De man is opge sloten. Diefstal bij de posterijen te Zwolle. Op het postkantoor te Zwolle kwamen herhaaldelijk kastekorten voor. Sedert eenigen tijd werd verdenking gekoesterd tegen den gehuwden commies W. G. B., die nogal royaal leefde. Hij was belast met de kassiersafdeeling, waaronder ook de af rekening met de bijkantoren valt. Dezer dagen is B., die een inkomen van 3600 heeft, geschorst. Inbraak. Bij de weduwe v. d. Hengel te Stouten- burg is in den nacht van Maandag op Dins dag ingebroken en 6000 aan papieren geld ontvreemd. DE ROOFMOORD TE 0NSTWEDDE. HOE HET MISDRIJF WERD GEPLEEGD. Om zestig gulden spaargeld. De daders van den gruwelijken roofmoord op den bijna 80-jarigen alleenwonenden ar beider Huyting re Onstwedde zijn, zoo als wij reeds meldden, gearresteerd. Het zijn een 18-jarige timmerman en een 21-ja- rige bakkersknecht, die beiden hebben be kend den moord te hebben gepleegd. Een van hen is een kleinzoon van het slachtof fer. Bij hun verhoor hebben zij verteld hoe zij den ouden Huyting hebben over vallen. De „Maasbode^' vermeldt hieromtrent do volgende bijzonderheden: De daders hadden te zamen afgesproken om den ouden man eerst te dooden en daar na van zijn geld te berooven. Daartoe zijn bij Vrijdagavond tusschen 8 en 9 uur aan zijn woning gekomen, die zeer eenzaam is gelegen, zoodat zij geen vrees behoefden te koesteren te worden opgemerkt. Zij heb ben den ouden man, die zich reeds ter ruste had begeven uit zijn bed geklopt, wat ge makkelijk ging omdat de oude Huyting zijn klemzoon, die langen tijd bij hem inwoon de, zeer goed kende. Huyting heeft enkele kleeren aangetrokken, de deur ontsloten en de jonge menschen binnengelaten. Een kort gesprek volgde en daarna hebben de beide daders den ouden man plotseling aangeval len. Zij hadden een scherpen beitel meege bracht en hebben he® daarmee een vijftien tal steken toegebracht, die allen met vrij groote hevigheid zijn toegebracht. Hot slachtoffer heeft zich vermoedelijk hierbij nog wel verzet, maar tegen beide jonge mannen kon hij geen sterken weerstand bieden,. Welk aandeel ieder der daders gehad heeft, staat nog niet vast. Vermoe delijk hebben beiden den beitel gehanteerd. Toen Huyting geen teekenen van leven meer gaf, hebben zij de kasten doorzocht om te probeeren iets van hun gading te vinden. De geldtrommel was spoedig ge vonden, geopend en hieruit hebben zij, naar zij hebben verklaard, een bedrag van 60 ontvreemd. Zij hebben daarna het perceel verlaten, zonder de deur te sluiten en heb ben nog eenige cafe's bezocht te Nieuw- Buinen. Den volgenden dag, Zaterdag, heeft de kleinzoon gewoon de werkzaamhe den op het karwei volbracht, waar hij weid gearresteerd. De omgeving is zeer onder den indruk van dit afschuwelijk gebeuren en vooral nu blijkt, dat een kleinzoon van den ouden man zijn grootvader op zulk een beestach tige wijze van het leven heeft beroofd, is de verontwaardiging algemeen. Huyting was wel eenigszins zonderling, doch hij was toch aigemeen bekend als een oppassend arbeider, die zijn leven lang hard heeft moeben werken. Hij had vermoedelijk eenig geld overgehouden en hierop moeben de da ders het hebben voorzien. Dit geld was geborgen, in een gewoon blikken trommeltje met een halfrond dek seltje, waaraan een lip, die over een kram sloot. Daaraan was een hangslot bevestigd. Gebleken is, dat de kram was geforceerd, zoodat vaststaat dat het den daders om geld te dooen ie geweest. Hoewel men eerst aannam, dat er een bedrag van omstreeks 150 in het trommeltje aanwezig is ge weest, is het zeer goed mogelijk, dat de daders waarheid spreken, als zij beweren dat zij slechts 60 hebben gevonden. Ten huize van het slachtoffer zijn brie ven gevonden, welke er op wijzen, dat den ouden man was gevraagd gelden te zenden aan familieleden. Sedert het overlijden der tweede vrouw van Huyting was de ver standhouding met de familie nimmer har telijk, In het voorjaar is ook reeds getracht een aanslag op den ouden man te doen. Huyting heeft toen, nadat hij gerucht had gehoord, op de deur gebonsd en de daders daarmee op de vlucht gejaagd. Van dezen aanslag heeft de politie geen kennis gekregen. „Tel." UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 4 Augustus. Huizen, 296 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Gramofoonplaten. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Zeemansuurtje o.l.v. Ds. L. D. Poot, m.m.v. Mevr. C. v. d. Berghvan Lunteren (zang) en Sipke Duyf (orgel). 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Cello-recital J. \V. van Otterloo. Aan den vleugel: Mej. L. ter Hoeve. '6.45 Knipcursus. 7.00 Declamatie door A. Holfland. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0011.00 Concert Muziekvereeniging „Ridderkerk's Fanfare" o.l.v. A. J. de Maare en Dubbel Mannenkwaret „Harmo nie" o.l.v. L. C. Keereweer. Oa. Ouv. „Le Calife de Bagdad", Boieldieu en Ballet- Suite, Popy. 9.009.30 K. D. Koning: Oogstgebruiken. 10.00 Vaz Dia-s. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert door de „Palermo Min strels". 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg ooncert. 12.30 Gramofoonplaten. I.30 Pianorecital Jos. van lElooy. 2.00 Voordracht door Mevr. M. Meunier- Nagtegaal. 2.30 Pauze. 2.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Dansmuziek uit Hotel „Central", Den Haag. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Vioolrecital Boris Len&ky. Aan den vleugel: Egb. Veen. 7.00 Causerie doqr Dr. C. de Marees van Swinderen. 8.00 Concert door leden van de „Italiaan- sche Opera" en het Omroeporkest o.l.v. V. Marini. O.a. Uit „Rigoletto", Verdi en uit „De Paarlvisschers", Bizet. In de pauze: De rekenknustenaar Prof. Krieger. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Omroeporkest o.l.v. Willem Knik ker. O.a. Ouv. „Zampa", Herold en „Lotus bloemen", wals, Ohlsen. II.0012.00 Dansmuziek uit Café-Rest. „Hamdorff", Laren. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein berichten. 12.20 Orgelspel Edward OHenry. 1.20 Sherperd's Bush Paviljoen Orkest oJ.v. H. Freyer. 2.20 Eisteddfod Plechtigheid uit Port Talbot te Wales. Toespraak door Lloyd George. 3.20 Kerkdienst. 4 05 Muziekles. 4.25 Laddie Olarke's Hotel-Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Liederen van Wolf door Winifred Radford (sopraan) en Summer Austin (bari ton). 7.10 7.40 en 7.50 Voordrachten. 8.20 „Suitable Songs" bew. en leiding: Gordon MoConnel. M.m.v. Solisten. Revue- Koor en BBC-Theaterorkest o.l.v. Jos. Le wis. 9.20 Reirchten en lezing. 9.55 Concert door Kate Winter (sopraan) en Angus Morrison( piano). O-a. Fantasie in C kl. t. KV 475, Mozart. 10.5012.20 BRC-Dan8orkest o.l.v. Henry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 Gramofoonplaten. j 5.05 Concert uit het Amerik. Conserva torium te Fontanebleau. Orgelspel door Marcel Dupré. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-tooneel. „La Pie borgne", van René Benjamin. - 9.05 Walsenprogramma. O.a Goldregen, 9.50 Opera-muziek O.a. Uit „Si jétais roi", Adam en „Mignon", Thomas. 10.5011.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 Omroeporkest o.l.v. W. Meyer- IR'adon. M.m.v. K. J. Klinge (zang) en C. Schnedler-Meyer (piano-begel.) 8.20—9.20 Omroeporkest o.l.v. W. Meyer- Radon. 0.a. 2 Hongaarsche dansen, Brahms 10.0511.05 Deensche muziek door strijkl kwartet. O.a. 2de Strijkkwartet in c kl. t„ Op. 8. L. Nielsen. 11.0512.50 Dansmuziek uit het Industrie Rest. Langenberg, 472 M. 7.258.20 Ooncert uit Bad Hamburg o.l.v. Holger. 12.201.35 Gramofoonplaten. I.502.50 Concert o.l.v. Eysoldt. M.m.v. Milli Engelmann-Gillrath (sopraan) en K. Delseit (pianobegel.). 5.20—6.35 Concert door Klare Hansen, sopraan; H. Pensis, viool; H. Haas, piano en J. Ingenbrandt, piano. 8.20 Gramofoonplaten. 8.55 „Wir Indianer", literair-muzikaal programma. 10.4012.20 Dansmuziek o.Lv. Eysoldt. Rome, 441 M. 9.05 Concert door het Roma-Kwartet m. m.v. L. Graziosi (piano). Oa. Kwintet in f kl. t., Op. 34, Brahms. In de pauze: Radio- tooneel. Na afloop: Gramofoonplaten. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroep-Klein-Orkest o.l.v. J. Kumpe 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Debussy-concert door Omroeporkest o.l.v. Meulemans. 9.20 Symphonieconcert in de Kurzaal, Ostende, o.l.v. Fr. Rasse. M.m.v. René Mai- son (zang). Hierna: Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. A. Meulemans. 6.50 Gramofoonplaten. 7.00 Schola Cantorum o.l.v. E. v. d. Velde 8.20 Omroeporkest o.l.v. J. Kumps. 9.2Ö Concert in het Casino te Knooke o.l. v. K. Candael m.m.v. Mevr. Olympo Garcia Frappa (zang). II.00 Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1636 M. 8.50 Tweede acte van „Lohengrin", opera van Wagner. Dirigent: Elmendorff. Regie: Hermann Merz. 10.05 „Wer rettet Anna?" hoorspel van H. Brandt. 10,40 Berichten. 11.05—12.20 Dansmuziek uit Hamburg o.l.v. Fritz Gartz. „O moeder, nu kunnen wij niet baden. De zee is -bezet". FEUILLETON. Naar het Duitsch (N adruk verb oden). 37) „Ach neen. We spraken toch over Wal- ther Sartorius?" „Dat is al wel een kwartier geleden je moet wel veel om hem geven. Maar ik wil je wat zeggen, kindAls iemand vandaag je vader op straat van achteren overviel en hem met een mes of zoo ern stig verwonde, zou je dan met zoon schurk of met iemand van zijn familie nog verder iets te maken willen hebben?" „Neen, natuurlijk niet! Maar dat is toch ook geen vergelijking, die opgaat. Het heele conflict tusschen vader en den ouden heer Sa-rtorius gaat toch maar om een verschil van meening over de water leidingplannen." „Zoo, om een meeningsverschil Maar je weet dan ook nog niet wat Sartorius gisteren gedaan heeft. In de gemeente raadsvergadering, waar de beslissing over de plannen moest worden genomen verde digde hij zijn plan. En toen de tegenstan ders zich beriepen op de door je vader daartegen aangevoerde argumenten, toen heeft hij den moed gehad, in bedekte ter men weliswaar, maar die toch voor ieder een verstaanbaar waren, te insinueeren, dat dokter Ruthardt waarschijnlijk voor zijn agitatie zou zijn betaald en alles tegen beter weten in geschreven had. Is dat nu niet precies hetzelfde of liever veel erger dan als een struikroover een argeloozen wandelaar uit een hinderlaag overvallen Nu gelukkig waren er in de vergadering mannen, die een dergelijke lasterlijke be schuldiging tegen je vader niet zonder meer toelieten. Naar eenige getuigen ons meedeelden, heeft Stadsraad Sartorius niet veel pleizier beleefd van zijn laffen aanval. Hij moest aanhooren, dat hem harde waarheden werden gezegd en ten slotte werd ook zijn voorstel nog met groote meerderheid van stemmen verwor pen. Maar zijn daad blijft er evenwel schandelijk om. Degenen die uw vader me dedeelden wat er was voorgevallen, rie den uw vader aan den eer-roover ter ver antwoording te roepen." De kleine vrouw had zich onder het spreken opgewonden, doch op Margare- tha's gezicht stond ongerustheid te lezen. „En zal vader dat doen?" vroeg zij in ademlooze spanning. „Neen, dat ligt niet in zijn aard. Toen de heeren hem spraken over het indienen van een aanklacht en dat hij eerherstel moest eischen, heeft hij alleen gezegd Stadsraad Sartorius heeft zooeven be wezen, dat hij een vlegel is en met vle gels wil ik niets te maken hebben, noch ten goede noch ten kwade De ande ren zullen wel gedacht hebben, dat daar mee de zaak voor hem uit was. Oók tegen mij heeft hij over de 'zaak niet meer Gesproken. Maar ik ken hem en ook als hij niets zegt, kan ik zijn gezicht lezen. Het heeft hem diep getroffen, dat zeg ik je, en het zal een heelen tijd duren voor hij er overheen is. Want Sartorius was zijn vriend, en als je vader van iemand die zijn vriend geweest is, moet zeggen dat hij een vlegel is, dan kost hem dat een stuk van zijn hart. Nu zul je wel begrijpen, waarom hij je verboden heeft om te gaan met iemand, die bij Sartorius thuis hoort." „Ja moeder, en het is goed dat u mij alles verteld hebt. Nu weet ik. hoe ik mij te houden heb, mocht hij het nog een maal wagen, mij te naderen." De groote mand was tot aan den rand gevuld. Mevrouw Ruthardt trok een cape mantel aan waar ze nog heel wat pakjes onder kon verstoppen; staande dronk zij nog haastig een kop koffie en ging dan, gevolgd door het heimelijk zuchtende dienstmeisje, -op weg naar haar „armen- practiik", zooals dokter Ruthardt dat noemde. Droeviger en treuriger dan zij in langen tijd geweest was, ging. Margaretha aan haar huishoudelijke bezigheden. De brief met het onbekende handschrift was zij heelemaal vergeten en eerst eenige uren later werd ben er door het ritselen van het papier aan herinnerd. Heel niet nieuwsgierig haalde zij hem voor den dag en scheurde de enveloppe open. Maar wat zij nu las was wel in staat haar ten hoogste op te winden. Het schrijven luidde: „Hooggeachte mejuffrouw Alvorens ik deze stad waarschijnlijk voor altijd verlaat', ben ik genood zaakt een uiterst pijnlijke, doch helaas onafwijsbare plicht te vervullen. Een toe val waarvoor ik op het oogenblik het noodlot allesbehalve dankbaar ben, heeft mij tot medehandelende persoon in een aangelegenheid met zeer ernstige gevol gen gemaakt. Het is mogelijk, dat ik daar bij van het begin af aan niet geheel en al correct ben opgetreden, maar hot onge twijfeld vergefelijk verlangen een door mij hooggeacht persoon zwaar, misschien on herstelbaar, leed te besparen, kon de zwakke bedenkingen van mijn geweten aanvankelijk wel tot zwijgen brengen. Eerst mijn pas kortelings genomen besluit weer de wijde wereld in te trekken, plaatst mij voor de noodzakelijkheid, zonder rekening te houden met het verdriet, dat ik anderen daarmee moet aandoen, de strenge gebo den van de plioht te volgen. Het is mij helaas onmogelijk mij op papier duidelijker uit te drukken over dit treurig conflict en zijn oorzaken, maar het feit dat ik u er mee waag lastig te vallen, zal u reeds duidelijk maken om wien het gaat. Inderdaad staan de be trokken personen u zoo na, dat eenig leed, dat hen zou treffen, ook u niet on beroerd zou laten. De gedachte dat u dan misschien in mij de oorzaak van het on geluk zoudt zien en mij nog meer zoudt verachten als zonder dit toch reeds het geval is, maakt de situatie voor mij on dragelijk. Gij zoudt me geen beter bewijs van uw edelmoedigheid kunnen geven, dan door mij in de gelegenheid te stellen met u persoonlijk te spreken voor ik in deze zaak een beslissende stap ga doen, die zoo noodlottige gevolgen zou kunnen hebben, dat ik hem daarom reeds gaarne zou hebben vermeden, als men mij de mogelijkheid daarvan kon aantoonen. Men zegt dat vrouwenharten in zulke gevallen beter raad weten dan het verstand van mannen, die door plichtsbesef worden ge dreven. Misschien vermag uwe kinderlijke liefde werkelijk den reddenden uitweg te ontdekken, dien ik tevergeefs heb gezocht. Wees er van verzekerd, lieve juffrouw, dat niemand daarover meer verheugd zou zijn dan ik, die u en de, uwen van gan- 8cher harte allo goeds toewenscht. Maar de tijd dringt en ik kan er niet aan denken u te bezoeken in het huis van uw vader daar dan alles, wat ik tot het laatse oogenblik diep geheim zou willen houden, bekend zou worden. Daar om ben ik zoo vrij u te vragen nog van daag mij een onderhoud elders t-oe to staan. Ik zal u hedenmorgen tusschen elf en twaalf uur opwachten in de straat buiten de wallen, waar ik u op den dag van mijn aankomst in Waldenberg voor het eerst heb ontmoet. En ik geef u mijn eerewoord, dat ik over niets anders spre ken zal dan over deze zaak. Als gij niette genstaande dit alles niet komt en voor elf uur geen antwoord aan „den Koning van Spanje" hebt doen bezorgen, dan neem ik aan, dat u me daardoor stilzwijgend machtigt te handelen zooals mijn plicht mij voorschrijft en ook daarvoor zal ik u dankbaar zijn, omdat ik dan de gedachte aan de onvermijdelijke gevolgen van deze handelwijze ten minste zonder pijnigend zelfverwijt zal kunnen dragon. Met oprechte hoogachting, uw dienaar Rudolph Sandory*'. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7