WUENSDAG 3 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Aug. 1932, medegedeeh door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.3 te la Coruna. Laagste barometerst.: 744.9 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 4 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, meest zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk weinig of geen regen, iets war mer. Een secundaire van de depressie bij IJsland heeft zich, zooals verwacht werd, naar onze omgeving verplaatst. De snel heid, waarmede dit hooge drukgebied zich verplaatste, was vrij groot, zoodat de felle opklaring van gisteravond niet tot heden morgen bleef aanhouden, doch reeds thans de regentoestand is ingetreden. In het Zuid-Westen handhaaft zich de hooge drukking; de ondiepe depressie over Noord Scandinavië en een over Oost-Duitsahland en Polen hebben weinig voor het weer ten onzent te beteekenen. In Engeland is de barometer over het algemeen weer stij gende, in West-Scandinavië en onze omge ving weer dalende. Waarschijnlijk zal de secundaire reeds in den loop van den dag passeeren, zoodat morgen het weer zal verbeteren. In onze omgeving en Duitscii- land daalde de temperatuur, over de Brit- sche Eilanden steeg zij. Yarmouth had 15 m.m. regen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 17.8 gr. C. Ulo... OP VOOR FIETSERS ojl: Van Woensdagnamiddag 9.16 uur tot Donderdagmorgen 4.54 uur. WATERTEMPERATUUR; Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20, 12 uur 20 en 3 uur 20.5 gr. O. Zweminrichting „De Zijl', te 7 uur 19, 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 4 Aug. voorm. 4.55 uur en nam. STADSNIEUWS JAN VAN DER VELDEN, t Als slachtoffer van een auto-ongeval is Maandag gevallen onze oude vriend Jan van der Velden. Circa 15 jaar geleden was hij hier secretaris van de Petrusconferentio der St. Vinoentius-Vereeniging en won hij door zijn nauwgezet werken, en hulpvaar digheid aller harten. Levendig staat on9 nog voor den geest de z.g. pelgrimstocht der Vinoentianen naar Ans bij Luik, waar in de oorlogsjaren de relikwiën van St. Vin- centius waren verborgen, die later weder om naar Parijs zijn teruggebracht. Jan van der Velden was toen de ziel van de reis. Door zijn afkomst en familierelatiën werd hij later directeur eener bank in Eindho ven. Ook daar was hij spoedig wederom bekend onder de talrijke Vincentiajnen en droeg men hem het secretariaat van den bijzonderen raad der vereeniging op, waar door hij, gezien de bijzondere omstandig heden, weldra de'leider zou zijn. Den me debroeders Vincentianen zijn nagedachte nis in hun gebeden aanbevelende, J. C. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Door de buurtvereeniging „Eensgezind heid" was gisteren een mooi uitstapje ge organiseerd, dat 100 volwassenen en onge-». veer 250 kinderen naar Groenendaal bracht. Met twee extra-trams der N. Z. H. T. M. werd gistermorgen vertrokken en aanstonds na aankomst in Groenendaal, waar allen den geheelen dag verbleven, konden de kinderen aan allerlei spelletjes hun hart ophalen. Opmerkelijk was het, dat alles den ge heelen dag door zoo prachtig van stapel liep, dat er niets ook maar een oogenb'.ik haperde. Aan het bestuur, leidsters en leider komt dan ook den besten dank toe voor hun goede zorgen. Tusschen de spelen door werden de kin deren herhaaldelijk getracteerd. Des avonds, bij terugkomst in de stad, werd het gezelschap opgewacht door het muziekgezelschap „T. en D.'\ waarmede een rondgang door de stad werd gemaakt. Muzikale rondwandeling. Voor het Crisis-comité zal Zaterdag door de muziek van het 6e R. V. A. een rondwan deling door de stad worden gemaakt, tij dens welke ten bate van het Crisis-comité een huis- en straat-collecte zal worden ge houden. Moge deze rondgang succes heb ben! Rijksasyl voor Psychopathen. Men schrijft ons: In de Turnzaal van het Rijksasyl voor Psychopathen trad Dinsdag avond als spreker op Frans Schneiders, lid der redactie van „De Leidsche Courant", met het onderwerp „Oden en Satyren", voordrachten uit eigen werk. In de laatste jaren is er in de wereld der schoone letteren een nieuwe mode ontstaan. Een mode van hoogdravende ietwat onbe grijpelijke poëzie. Op dezen avond van Frans Schneiders was er van deze mode niets te merken. Nu een dichter, die vertelde dat hij feite lijk meer als journalist dan wel als dichter kwam, iemand die heel luchtigjes sprak over zijne geesteskinderen, die bij z'n voor dracht telkens vooraf uitleg gaf over het geen hij gaf. Hij leerde het verschil tus schen ode en satyre en gaf uitleg over de parodie als onderdeel der satyre, hij wijdde zijn publiek in over de grondregels waar aan een behoorlijk vers behoort te voldoen. En zijn werk? Geestig en nu en dan fel striemend, vooral m zijn satyre. Schneiders is een buitengewoon goed opmerker, die zijn geachte tegenstanders op begaafde wijze in het ootje neemt, zijn 't dan onder literairen vorm, Hoe fijn weet hij te hekelen als hij 't in een zijner gedichten heeft over de jonge vrouw, die een dotje haar onder vorm van een hondje vertroetelt. En hoe teer was zijn ode aan de haardspeld. Of zijn zang gewijd aan den hond van wijlen de Konin gin van Zweden; het dier dat weigerde te eten omdat zijn meesteres gestorven was, dat treurde, zooals velen onder de men- schen in hunne harteloosheid niet doen. In Zijn werk heeft Schneiders meesterlijke opmerkingsgaven getoond, die hij fijn en in verschillende nuances weet weer te geven. Was de eerste maal dat Frans Schnei ders zjjn vele gaven in levende lijve voor de patiënten demonstreerde, ook al onb- moeten zij hem regelmatig als Troubadour in de Leidsche Courant. Hij gaf niet alleen een avond van genot, een avond van vroolijkheid, maar boven dien een werkelijken ontwikkelingsavond waar ieder op zijn wijze eigen voordeel mede kan doen. Van Schneiders werk hebben we feitelijk veel te weinig genoten en wij wenschen dan ook dat hij zich nog vele malen in ons mid den zal laten hooren. Deze avond stond onder de auspiciën van de Roomsch Katholieke Reclasseerings- vereeniging, af deeling Leiden, en het was de waarnemend .hoofdverpleger Bruins, die zoowel het bestuur der vereeniging als zeer .in het bijzonder den heer Schneiders ©eni ge woorden van dank bracht voor den aan- genamen avond. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St Franciscus van Assisië, afd. Leiden. Onze R. K. Bedienden zijn Zondag op reis geweest om naast het aanschouwen van enkele mooie stukken van Neder lands schoone natuur, ook de techniek te bewonderen en wel het nabij aanschouwen van het vliegen en de Radio-uitzendingen, het laatste begrijpelijkerwijze bij onze K. R. O. Hoewel bescheiden opgezet is deze ex cursie, welke zeker bij allen nog lang in een aangename herinnering zal blijven, uit gegroeid tot een massale deelname, waar voor vier groote auto-cars noodig waren. Het was Zondagochtend dan ook een drukte van belang op de Papenstraat, bij het plaats nemen van de deelnemers in de auto-cars, welke waren opgesierd met de pauselijke en vaderlandsohe kleuren de K. R. O.-vlag en doeken met propagan distische opschriften voor de H. K. W. en K. R. O. Op het vastgestelde uur werd de tocht aanvaard met het eerste doel Schip hol. Het weder was best en de stemming onderling niet minder en onder vroolijk gezang werd voorspoedig Schiphol bereikt en stonden wij al spoedig om de reuzen luchtvogels heen, waar een gids ons een prachtige explicatie gaf van het vliegwe- zen. De grootste attractie was wel de ver loting voor een vrije vliegtocht, waarvan de gelukkige winnares was Mej. Wallaart, wien dit buitengewone geluk blijkbaar te machtig was en al heel spoedig was het gelukslot in handen van haar broer, die niet aarzelde en enthousiast was over het uitstapje in het luchtruim boven Amster dam. Na deze bezichtiging trok de stoet over Sloten naar Amsterdam, waar nog de prachtige Berlagebrug werd gepasseerd om vervolgens over Naarden, Bussum met zijn prachtige omstreken, zooals het bosch van Bredius te trekken naar de K. R. O.- zender te Huizen, waar de hooge techniek werd bewonderd van onze uitzendingen in het luchtruim. Na het meer dan vreedza/- me Huizen te hebben verlaten kwamen wij spoedig in de prachtige omstreken van Baarn en Hilversum door de Hooge Vuur- sche en spoedig kwam den kubus van Du- dok te voorschijn. Zooals bijna alle vreem delingen doen werd het alom besproken stadhuis van Hilversum in oogenschouw genomen, hetwelk gemengde indrukken bij het gezelschap teweeg bracht. De in wendige mensch werd hierna wat ver sterkt om dan welgemoed naar de studio van den K. R. O. te gaan, waar wij een keurige uiteenzetting kregen van den heer Povel over de verzorging der K. R. O.-programma's hetwelk hem en den K. R. O. een hartelijk driewerf hoerah ople verde. De reis werd nu weer voortgezet over Soestdijk, Bilthoven naar Utrecht, waar weer een uurtje werd gepauzeerd om te half negen den tocht huiswaarts voort te zetten en het „fijn aan den Rijn" one spoedig bijbracht dat de Rijnreis naar Lei den was aangevangen, waar allen behou den en voldaan in de beste conditie te half elf aankwamen. Nog rest ons een woord van dank voor de goede regeling aan den heer Lombert en voor de uitste kende touring-cars van de garage Beuk uit Noordwijk, waardoor deze aangename reis een zoo vlot verloop heeft gehad. „Sancta Veronica". Morgenmiddag, dus Donderdag 4 Augus tus, is er geen zitting. Het 6-jarige meisje G. v. V. heeft in het Speeltein-kwartier een schommel tegen het been gekregen, waardoor zij haar been brak. Zij is naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Voor het examen Epgelsch M.O. A. is mej. H. de Witte, alhier. Geslaagd voor het Federatie-examen boekhouden enz. (Mercurius-diploma) de heeren: J. Breuring, Leiden en B. Staal, Leiden. Voor het Esperanto-examen, diploma A. heer W. F. van der Reek. SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN. OLYMPISCHE WIELERWEDSTRIJDEN. Successen voor onze landgenooten. LOS ANGELES, 2 Aug. In het Rose Bowl Stadion te Pasadena werden Dinsdagavond de Olympische Wie lerwedstrijden voortgezet. De belangstel ling was thans beter dan den vongen dag en ongeveer zesduizend toeschouwers wa ren naar het stadion gekomen om getui ge te zijn van spannende wedstrijden. Op het programma stonden de kwart fi nales sprint 1000 Meter. De eerste kwart finale werd gewonnen door Chaillot (Frankrijk). In de tweede verscheen onze landgenoot Van Egmond aan den start die zijn serie won en den besten tijd maakte. De beide andere series werden resp. ge wonnen door Gray (Australië) en Pellizzari (Italië). Vervolgens werden de kwartfinales ver reden voor den 2000 Meter tandem-wed strijd. In de eerste rit wonnen de Franschen ChaillotPerrin voor de Engelschen Ge- binderChambers. Bij de tweede rit ontstond een groot lawaai, zoodat de jury de Denen Chris tiansen en Gervin moest disqualificeeren. Hierdoor werden onze landgenooten Leene en Van Egmond winnaars. De Denen protesteerden tegen de disqua- lificatie, doch. het protest werd afgewezen. Zij konden echter opnieuw uitkomen in een volgende rit en wonnen toen zonder veel moeite. Hierdoor werden ook zij in de demifinale geplaatst. In de vierde rit wonnen twee Amerikaan- sche renners. Omtrent de disqualificatie van de Denen bij de tandem-wedstrijden seint onze cor respondent te Los Angeles nog, dat de De nen Christiansen en Gervin herhaalde ma len een aanvai deden op Leene en Van Eg mond, die de leiding hadden en eiken aan val wisten af te slaan. Bij een aanval in de laatste ronde hinderden de Denen onze landgenooten op ergerlijke wijze. Leene en Van Egmond stapten af en de Denen gin gen het eerst door de finish. De jury heeft de Denen echter gedisqualificeerd wegens duidelijk hinderen en verklaarde onze land genooten tot winnaars. Het publiek nam het voor de Denen op en schreeuwde luid. De jury handhaafde echter, ondanks het protest van de Denen, haar beslissing, waarna de Denen een nieuwe kans kregen in de volgende serie. Vervolgens werd onmiddellijk een aan vang gemaakt met den achtervolgingswed strijd. Frankrijk won hierbij voor Engeland, Italië en Canada. In de finale ontstond een verwoede strijd tusschen Italië en Frank rijk, welke eerst, in de laatste ronde ten gunste van Italië werd beslist. Italië won in vier minuten en 53 seconden en heeft hiermede dus achtereenvolgens dezen wed strijd gewonnen op de Olympische Spelen te Antwerpen, Parijs, Amsterdam en Los Angeles. In den strijd om de derde plaats won En geland vian Canada. WORSTELEN. De eerste Olympische beslissingen In het worstelen. In het Olympisch Worsteltournooi (vrij- worstelen) waren het van de Europeanen vooral de Finnen en de Zweden, die zich onderscheidden. Doch ook de Franschen en tot veler verwondering ook de Honga ren kwamen goed uit. De Europeesche kampioen vrij-worstelen, de Duitscher Foel- deck, viel niet zoo op als zijn landgenooten hadden verwacht. De eerste beslissing viel reeds in de zwaargewichtklasse, in welke, zooals ver wacht was, de Zweed Richthoff won en de eerste gouden Olympische Medaille voor vrij-worstelen veroverde. DE MODERNE VIJFKAMP. Onze landgenoot Luitenant van Rhijn stelt teleur. Dinsdag heeft de eerste wedstrijd plaats gehad van de Moderne Vijf kamp, de cross country over 5000 Meter. Deze cross-country had^plaats in de omgeving van het in de nabijheid van Los Angeles gelegen Pasade na waar zich ook het Rose Bowl-Stadion bevindt, waar de Olympische wielerwed strijden plaats vinden. Het parcours was buitengewoon zwaar. Dit blijkt wel uit het feit, dat slechts enke le deelnemers zonder incident het geheele parcours hebben afgelegd. Niet minder dan 80% van alle deelnemers zijn een of meer malen gevallen. Onze eenige vertegenwoordiger in dit ge deelte van de Olympische Spelen luitenant "W. J. van Rhijn heeft helaas teleurgesteld. Hij heeft het er slecht afgebracht. Twee hindernissen heeft hij overgeslagen en hij is verscheidene malen gevallen. Hij werd dan ook als een der laatsten geplaatst. Het beste hebben de Zweden het eraf ge bracht. P. Lindman (Zweden) beëindigde het parcours als eerste. Als tweede was zijn landgenoot Oxenstierna, die hoewel hij in zeer goeden vorm was, ook wel eenig ge luk had. Achter de Zweden volgden de Engel schen, de Amerikanen en vervolgens de Duitschers. ATHLETIEK. Het uitvallen van Berger. Het uitvallen van onzen landgenoot Berger ook op de 200 Meter is een van de teleurstellingen, die* onze Hollandscho ploeg vandaag heeft moeten slikken. Noch bij de schermwedstrijden, noch bij de Mo derne Vijfkamp hebben onze vertegen woordigers geluk gehad. Het was inder daad een ongeluksdag voor Holland. Berger had in de voorwedstrijden voor de tweehonderd Meter geen strijd te leveren, daar alle drie deelnemers in de kwartfinale zouden worden geplaatst. In de eerste kwartfinale echter kwam Berger tegenover sterke tegenstanders te staan. Hij heeft goed geloopen, doch was niet in staat zich te plaatsen. Hij eindigde tegelijk met Nakasima (Japan) die vierde werd terwijl Berger zich met de vijfde plaatst moest tevreden stellen. Zal de Pool Kusoczinski uitvallen? Het is de vraag of de Poolsche athleet Kusoczinski, de winnaar van den 10000 Me ter wedstrijd aan den wedstrijd over 5000 Meter zal deelnemen. Bij den wedstrijd over 10.000 Meter heeft hij een verwonding aan den voet opgeloopen, die hem pijnlijk is en de laatste ronde heeft hij slechts met de uiterste krachtsinspanning kunnen uit- loopen. De artsen hebben hem deelneming aan de 5000 Meter ontraden. Het staat ech ter nog niet vast, of hij al dan niet zal uitkomen. SCHERMEN. Ook in het schermtoumooi falen de Nederlanders. j In de personeel© wedstrijden floret-scher- j men voor dames heeft onze landgenoot© j mejuffrouw de Boer het slecht getroffen. Zij j lootte in dezelfde groep met de Duitsche 6chermster Helene Mayer. De resultaten welke Mejufrouw de Boer I bereikte, waren de volgende: I Zij won van Lloyd (Amerika) 35, van Dany (Hongarije) 2— 5, van Guggolz (Ame- rika) 25, van Vadel (Frankrijk) 35. In j den wedstrijd tegen Munk (Denemarken) verloor zij echter met 15, van Helene 1 Mayer met 25 en van Guiness 45. Ónze schermer De Jong, die niet in goe- den vorm was, had evenmin een goed resul- j taat en verloor in zijn groep vier wedstrij- j den tegen Casmis (Duitschland), Gardere I (Frankrijk), Gaudini (Italië) en Bourguig- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriana, d. van H. Kra nenburg en E. M. v. d. Marei. Petronella, d. van H. Kranenburg en E. M. v. d. Ma- rel. Adriana Wilhelmina, d. van J. H. M. P. Brugmans en A. A. v. Eijnatten. Henricus Jacobus, z. van H. F. Klein en C. A. v. d. Maat.. Overleden: J. Mark ongeh. vr. 77 j. G. Hofker-Tubergen wede. 79 j. C. van der Togt zn. 7 u. J. Ouwehand-v. Duiven voorde vr. 62 j. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. City: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. vlucht zal meemaken. De komenden dag-in zul len voor de laatste voorbereidingen wot den gebruikt. Prof. Piccard zal op z'n vroegst Za terdag a.s. opstijgen. Groote werkloozenbetooglngen voor het Parlementsgebouw te Ottawa. OTTAWA, 3 Aug. (V D.). Voor het Par lementsgebouw te Ottawa, waarin op het oogenblik de Britsche Economische Wereld rijksconferentie wordt gehouden, hielden giste ren de werkloozen van Ottawa een groote werkloozenbetooging, waarbij het tot crns'ige botsingen met de politie is gekomen- De Canadeesche Minister-president Bennett had gisterenmorgen de eischen van een uit ze ven arbeiders bestaande delegatie van werk loozen, die zich verzameld hebben in een groot kamp dat buiten Ottawa is opgeslagen, afgewezen. Deze eischen hielden o a in een wekelijlcsche ondersteuning van 12 dollar, in voering van den zevenurigen arbeidsdag en in vrijheidstelling der politieke gevangenen. Bennett verklaarde dat de geheele demon stratie door Moskou in scene was gezet en dreigde met de scherpste maatregelen. Duizen den werkloozen marcheerden uit het kamp en uit verschillende stadsdeelen door de straten van Ottawa naar 5et Parlementsgebouw. On der het uitroepen van leuzen als „Wij willen brood" verzamelden zij zich voor het gebouw en namen een dreigende houding aan Toen de bereden politie met de gummistok tegen de werkloozen optrad kwam het tot een ernstig handgemeen, waarbij de werkloozen met de vuist op de politie insloegen. Vele win keliers sloten hun zaken en beschermden hun etalages met luiken en planken. Pogingen tr t plunderen werden echter niet gedaan. Het handgemeen met de politie duurde echter ge- ruimen tijd. Pas laat op den dag, nadat ver scheidene werkloozen gearresteerd waren, kon de orde hersteld worden. OLYMPISCH KUNSTT0URN00I. i Een derde prijs voor Nederland. In het Olympisch Kunsttournooi hebben j de Amerikanen het meeste succes gehad I met drie eerste, vier tweede en 1 derde prijs. In de groep teekeningen en aquarellen werd voor de eerste maal een prijs aan een Nederlander toegekend en wel aan onzen langenoot Westerman met „Ruiter". De eerste prijs in deze afdeelipg was I voor Blair (Amerika) en de tweede prijs i eveneens voor een Amerikaan Crosby. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 359 vette kalveren le kwal. 4564, 2e kw. 3544 en 3e kwal. 2534 cent per kg. levend ge- wioht; 41 nuchtere kalveren 37 per stuk; 490 varkens: vleesohvarkens, we gende van 90110 kg. 3537, zware 3334 en vette 28—32 per kg. slachtgewicht. Aan gevoerd 5 wagons geslachte runderen, af- j komstig uit Denemarken. Overzicht: vette I kalveren met flinken aanvoer, stuggen handel, prijshoudend. Varkens met gerin- gen aanvoer, handel stug, prijshoudend. WOERDEN, 3 Aug. Kaas. Aanvoer 530 partijen, met rijksmarkt lc kwal. 232S, i met rijksmork 2e kwal. 1821, zware 26.Handel traag. LAATSTE BERICHTEN HOFSTEDE AFGEBRAND. Gisterenavond omstreeks half elf is tenge volge van hooibroei brand ontstaan in de hof stede van den landbouwer Visser in de buurt schap Baak aan den Rotterdamschen weg on- deze gemeente. Ondanks het krachtig optreden der beide automotorspuiten van de brandweer is de hofstede nagenoeg geheel afgebrand. De brand was tot ver in den omtrek te zien TELEGRAMMEN EEN D00DE EN VIER GEWONDEN BIJ POLITIEKE VECHTPARTIJ TE BERLIJN. BERLIJN, 3 Augustus (V.D.). In den af- geloopen nacht ontstond een schietpartij tus schen communisten en nazi's voor een commu nistisch partijlokaal in Wedding te Berlijn. Een nationaal-socialist werd door een schot in het hoofd gedood, terwijl drie andere nazi's en één communist gewond werden. De politie drong het communistische lokaal binnen en arresteerde zeventien personen. BOMAANSLAG OP EEN SYNAGOGE. KIEL, 3 Augustus. (V.D.) In den alge- loopen nacht is op de synagoge in 't Hohen- zollern-park te Kiel een waarschijnlijk door Onbekenden hebben een waarschijnlijk door hen zelf vervaardigde bom geworpen, waar door de buitenmuur van de synagoge bescha digd werd. Van de daders ontbreekt elk spoor. PROF. PICCARD TE ZURICH. ZURICH, 3 Augustus (V.D.). Prof Pic card is in den afgeloopen nacht op het vlieg veld Dübendorf bij Zürich aangekomen De gondel is goed overgekomen. Gondel en in strumenten zijn geborgen in een hangar op het vliegveld. Prof Piccard was in gezelschap van zijn assistent Coseyns, die de tweede WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.14 Londen 8.73'/2 New York 2.481'2 Pa"i» - 9 731/j Brussel 34.47l/„ Zwitserland 48.371/2 Milaan 12.66 Madrid 2007i/2 Oslo 43.85 Kopenhagen 47. Stockholm 44.90 Woenen ...M Praag 7.35l/2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De Amsterdamscho Effectenbeurs had heden een afwisselend verloop. In de och tenduren was de srtemniing gedrukt onder invloed van de Lagere koersen, die Wall- street had afgezonden, en een bericht, dab Philips Radio de prijzen vian radio-lampen zou verlagen. Onder leiding van Kon. Olies trad een herstel in. Do mededecling, dat de Kussen zich van een te felle concurrentie op de Europeesche Olicmarkt zullen onthou den, maakte zeer goeden indruk. Kon. Olies openden in het officieele verkeer dan ook op het hoogste peil van gisteren, ter wijl de overige afdoelingen eveneens be langrijke verbeteringen te zien gaven. Phi lips bijv. stegen tot 102; daarna kreeg heb aanbod weer de overhand met het gevolg, dat de markt een gedrukt voorkomen kreeg en de meeste koersen tenslotte onder het vorig peil kwamen. Philips reageerden tot beneden pari. Unilevers zagen zich een 4-tal punten ontgaan. Aku's nauwelijks prijshoudend. Kon. Olies stelden zich uit eindelijk 2 pet. lager. Amorikaansche Olie waarden sloten lager. Rubbers flauw. A'dam Rubber» verloren 4 pet. Suikers in reactie. H.V.A.'s 3 pet. lager. Tabakken wei nig veranderd. Alg. Exploraties lagen vast. Scheepv. kalm en eerder gedrukt. Ameri kanen in reactie. Duitsche obligaties we derom iets luier. Nederl. Obligaties op peil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3