T WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 M. F. F. Meyer t Te Hilligersberg overleed Maandag in Huize St. Liduina in den ouderdom van 73 jaar, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, de stichter en hooggeachte president der coöperatieve in- koopvereeniging „St. Homobonus", de heer Martin Ferdinand Friedrich Meyer, begif tigd met het gouden eerekruis „Pro Eccle sia et Pontifice". Bestuur, leden, directie en personeel van ,,St. Homobonus" verliezen in den heer Fer dinand Meyer een vriend en leider, door al len hoog vereerd om zijn groote welwillend heid en strikte rechtvaardigheid. Het was door zijn offervaardige toewijding, dat de coöperatie tot zoo grooten bloei kwam, tot zegen en welvaart van honderden Rotter dammers. De uitvaartdiensten zullen gehoudep wor den in de kerk van den H. Dominicus, Hoogstraat 380 te Rotterdam, op Donder dag 4 Augustus De H.H. Missen te 8, 8.30, 9 en 10.30 uur de plechtige gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de Kerk en bijzetting in het familie graf op het R. K. kerkhof in Crooswijk. De teraardebestelling zal te circa 12 uur op het R. K. kerkhof plaats vinden. Wij vernemen, dat de heer v. Boeijn, die dezer dagen benoemd werd tot voor zitter van den Radioraad en van de Radio- Omroep-Controle-comroiesie, thans ook benoemd is tot voorzitter van de A1 ge- meene Program-C o m mi s si e. UIT DE OMGEVING STOMPWIJK. Kermis. Een bericht over het al of niet doorgaan van de kermis is gisteren abusievelijk onder Stompwijk geplaatst; het was echter bestemd voor Leidschen- dam. SASSENHEIM. Personalia. Voor het Federatie-exa men boekhouden (Mercurius-diploma) is ge slaagd de heer J. van der Kwaak, alhier. Ongeval. Gistermorgen is de 18-jarige zoon van den landbouwer v. d. B. alhier van een wagen met graan geladen, geval len, welke in het land tegen een brug op reed. De jongen bezeerde zich zoodanig, dat dokters hulp werd ingeroepen. Later werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, dooh hij bleek niets dan groote vleesch- wonden aan een arm te hebben opgeloo- pen. TER-AAR. Geboren Dirkje, dochter van J. van EijkHartman Gusta, dochter van D. WarninkLeijenhorst Thomas Cornelis Maria, zoon van C. J. J. KoelemanHoo- gervorst Cornelis Hendricus, zoon van Th. KroftMoons Jacobus, zoon van G. BeersWesselius Jan, zoon van G. Ottovan Moorsel Matthijs Gerardus, zoon van N. J. de JongVerwoerd Ja- coba, dochter van P. BlomHoogervorst. Gevestigd: J. M. Keijzer van Am sterdam W. Morgenrood van Alphen aan den Rijn A. P. J. Spook van Haar lem A. M. Groen in 't Woud van Alfen aan den Rijn K. de Lange van Leimui- den J. A. van Dam van Leiden. Vertrokken: J. M. van Oosten naar 's-Gravenhage H. Morgenrood naar Alphen aan den Rijn. WARMOND. Inbraak. Ingebroken is in het sohui- tenhuis van den heer Speelman, staande aan de Zandsloot in deze Gemeente. Ont vreemd werden een regulateurklokje en een regenjas. De politie doet onderzoek. ROELOFARENDSVEEN. Geslaagd. Voor het Mercurius-exa- men is geslaagd onze plaatsgenoot de heer J. van der Meer. OEGSTGEEST. Groentenwagen tegen lantaarnpaal ge botst. Hedenmorgen sloeg het paard van den groentenhandelaar J. V. op hol op den Rijngeesterstraatweg. De wagen reed tegen een lantaarnpaal, die omver werd geworpen. Daardoor kwamen paard en wagen tot stil stand. Het voorste gedeelte van den wagen werd vernield, evenals de lantaarnpaal. Volksconcert. De Harmonie „Triumph" concerteerde ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. Koningin Moeder aan „Het Witte Huis", onder leiding van den directeur, den heer Jac. Kroon. De belang stelling aan de Endegeesterlaan als aan den Rhijngeesterstraatweg was groot. Velen hadden ook een plaatsje gekozen op het bordes van „Het Witte Huis", onder wie de voorzitter de rOranejvereeniging dr. Timmermans. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen En- gelsch M. O. A. is geslaagd mej. M. J. M. de Wolf. LISSE. Personalia. Voor het examen Hoofd akte is geslaagd de heer J. Korver. N00RDWIJK AAN ZEE. Een drukbezochte winkelweek. De groote drukte van gisteravond gaf aan, dat er in onze gezellige en mooie bad plaats wel wat bijzonders te doen was, hetwelk voor de Winkelweek-commissie wel een verheugend feit genoemd mag wor den, want het-idee Winkelweek is toch dm zooveel mogelijk menschen op de been te krijgen en aan de belangstellenden te too- nen, wat alzoo in de eigen plaats te ver krijgen is. Deze opzet is gisterenavond bij de opening schitterend geslaagd, doordat honderden zich in onze winkelstraten op hielden om de waarlijk mooie etalages te aanschouwen, waaruit een ieder, zoowel inwoner als gast, heeft kunnen zien, dat wil men inkoopen doen, dit evengoed hier ter plaatse als elders kan geschieden en door de veelzijdigheid der waren én door de concurreerende prijzen. Nadat de Chr. Muziekvereeniging „De Echo der Duinen" op de Boulevard een con cert had. gegeven, aangeboden door de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, werd te 9 uur in het Oranje-Hotel deze Winkel week officieel geopend door den Edelacht bare heer Burgemeester v. d. Mortel in te genwoordigheid van de Winkelweek-com missie, afgevaardigden van V.V.V., Zeebad, Hanze, Winkeliersvereeniging Oegstgeest en de jury. Het was voor den Burgemeester een groot genoegen deze 5e Winkelweek te mo gen openen en een kort woord te mogen spreken. Spr. vond het een verheugend feit, dat in deze economisch moeilijken tijd, de middenstanders in Noordwijk niet bij de pakken gaan neerzitten, doch nog courage en doorzettingsvermogen bezitten om een Winkelweek te organiseeren. Wanneer de winkelier zich thans weet aen te pasesn aan den geest des tijds en zich vasthoudt aan het principe „prijzen naar de tijden", kan hij ten volle overtuigd zijn van een welslagen en hoe meer de Noordwijksche winkelstand zich beijvert de menschen en de badgasten van den wijde omtrek naar hier te lokken door aantrek kelijke etalages en coulante bediening, des te meer zullen hiervan de winkeliers profi- teeren, doch ook zal de badplaats in zijn geheel hierdoor in aanzien stijgen. Met de beste wenschen voor het welslagen ver klaarde spr. deze Winkelweek voor ge opend. De voorzitter van de Winkelweek-com missie, de heer v. Wely, dankte hierna den Burgemeester voor diens beste wenschen, zijn tegenwoordigheid op dezen avond en voor zijn volle medewerking. Hierna vierde nog het woord de voorz. van de afd. Oegstgeest, welke dankbaar de uitnoodiging had aanvaard en thans zijn verheugenis uitsprak, dat in Noordwijk een krachtige Middenstand bestaat, welke dit tot uiting brengt in het organiseeren van de-ze Winkelweek, waarmede spr. veel suc ces toewenschte en boodt de commissie namens de afd. Oegstgeest een zilveren lauwerkrans aan, beschikbaar voor de mooi ste etalage. Na deze opening trok de jury, bestaande uit de heeren W. J. de Jongh, M. Hakker en J. Bos, uit den Haag, er op uit ter be oordeeling der etalages van de 54 deelne mers, een niet gemakkelijk en meest on dankbare taak, doch dat de uitspraak dezer jury, welke hierna volgt, wel bij velen be vreemding zal opwekken, daar twijfelen wij niet aan. Fotoartikelen: le prijs Kupferschraidt, wisselbeker, plaquet Gemeente Noordwijk en med. Winkelweek-commissie, 2e en 3e H. O. Admiraal. Galanteriën: 2e en 3e pr. J. v. Kan, 2e pr. J. Mooyijkind, 3e pr. S. W. Langelaan. Drogisterijen en Parfumeriën: 2e pr. J. v. Wijk, 3e pr. V. Ph. Braun, 3e pr. A. Timan, 3e pr. G. Kloeke. Banket- en Broodbakkerijen: 2e pr. S. P. C. v. Wely, 2e pr. J. v. Rooyen, 3e pr. Jac. v. Exter, 3e pr. Joh. de Witt. Kruideniers- en Comestibleswaren: le pr. P. de Hollander en med. van den Bur gemeester, le pr. G. de Vries en med. van de Noordw. Winkeliersvereen., le pr. W. Poortier en med. van de Hanze, 2e pr. C. v. Egmond en med. van de Chr. Midden- standsvereen., 2e pr. W. Poortier, 3e pr. P. v. d. Haak, 3e pr. J. Reekers, 3e pr. J. v. Rijswijk. Wijnen en Likeuren: 3e pr. K. Toonen. Sigaren en Sigaretten: 2e pr. D. v. d. Niet, 3e pr. S. de Roos, 3e pr. J. Corpers. Behangers en Stoffeerders: 2e pr. W. Chauffour, 3e pr. W. Baalbergen. Groenten en Fruit: le pr. K. Passchier en plaquette Graaf v. Limburg Stirum, le pr. W. Gruijen en med. Reclame-commissie en lauwerkrans Winkeliersvereen. Oegst geest, le pr. L. P. Koelewijn en med. van Zeebad, 2e pr. R. P. Koelewijn, 3e pr. J. J. Hoek. Rijwielen: 2e pr. A. G. v. Asten, 3e pr. J. de Ruiter, 3e pr. D. Schrier, 3e pr. J. Mooyekind. Modes: le pr. Das Strandmagazijn en med. van Vreemdelingenverkeer, 3e pr. mej. Onderwater. Het volgende programma voor deze Winkelweek is opgesteld: 3 Augustus: Kinderstrandfeesten. 4 Augustus: Zanguitvoering Noordwijks Mannenkoor. 6 Augustus: Demonstratie,der Noordwijk sche Reddings-brigade. 9 Augustus: Schitterend Vuurwerk te UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (H.R.) Aanrijding. Gisteren had op den Hoo- gen Rijndijk nabij de Meerburgerbrug een aanrijding plaats tusschen een auto be stuurd door Mevr. E. uit Gormchem en een motorrijwiel bestuurd door den heer L., wo nende te Wassenaar. Hierdoor kwam de motor met zijspan waarin Mevr. L. gezeten was, in de sloot. Door handreiking waren beide spoedig op het droge, waarna zij bij den heer K. van droge kleederen werden voorzien. Met materieele schade, welke door verze kering wordt gedekt, liep dit ongeval vrij goed af. De politie was zeer spoedig ter plaatse en maakte tegen Mevr. E. proces verbaal op. ALPHEN AAN DEN RIJN. EEN MEISJE DOOR MOTOR GEGRE PEN EN IN T WATER GESMAKT. Spoedig aan de verwondingen overleden. ONVERANTWOORDELIJKE RACE PARTIJEN OP DEN WESTKANAAL- WEG. Plm. 9 uur gisteravond verspreidde zich in onze gemeente als een loopend vuurtje het gerucht, dat langs den Westkanaalweg een ernstig moterongeval had plaats gehad, waarbij een 2-tal personen om het leven waren gekomen. Spoedig togen wij op on derzoek uit en vernamen, dat de Westka naalweg reeds eenigen tijd voor heeren mo torrijders een aantrekkelijk punt schijnt te zijn voor het houden van onderlinge wed strijden. Dit was ook gisteravond weer het geval. Aanvankelijk werd door de politie een der motorrijders, zekere B. uit Den Haag, wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer geverbali seerd en daar de motorrijders vertrokken, kreeg de politie dan ook den indruk dat de wedstrijden werden beëindigd. Later kwa men zij echter weer terug en werd opnieuw om het hardst gereden en thans met een noodlottige afloop. De motorrijder, genaamd Scheer uit Bo degraven, berijder van een z.g. „Pantel- wagen, reed met een zeer groote snelheid achter een tweetal andere motorrijders. De 21-jarige Marie Hoogeduin wonende in deze omgeving bevond zich vlak bij het ouder lijke huis langs den weg en stond eerstge noemde motorrijders na te kijken en werd toen aanstonds door genoemden Scheer ge grepen. Het meisje dat bijkans haar linkervoet werd afgereden, werd over den weg geslingerd en kwam in het Kanaal te recht. Door de in de omgeving wonende perso nen Arie Koster en Ph. Stapper werd het meisje, adt aanvankelijk nog teekenen van levens gaf, op het droge en naar haar wo ning gebracht, doch zij overleed spoedig daarna. Men kan zich de aangrijpende tooneelen die zich in de ouderlijke woning toen af speelden, begrijpen. De mtorrijder maakte na de aanrijding een geweldige schuiver en was blijkbaar de macht over zijn stuur kwijt geraakt, althans hij zelf kwam te vallen voor een dam gele gen voor de woning van den tuinder R. De zen tuinder, die zich midden op dezen dam bevond, sloeg de motor over het hoofd, waarna de motor aan de andere zijde van den dam in de slootkant bijkans geheel ver nield terecht kwam. Heb voorwiel der motor kwam op het erf terecht van R. waar zich juist ook diens 12- jarig zoontje bevond, die het wiel, tegen zijn hoofd kreeg en hierbij ook licht aan het hoofd werd verwond. De motorrijder die zelfs eerst bewuste loos bleef liggen en o a. een wonde aan het achterhoofd had bekomen, werd binnenge bracht. bij den genoemden tuinder, waar hij spoedig tot bewustzijn kwam en na heel kundige behandeling per ziekenauto naar zijn woning te Bodegraven kon worden ver voerd. 'Deeds spoedig na het ongeval arriveer den de inspecteur van politie met een twee tal agenten en de doktoren van Wermes- kerken. Groen en Schreuder. Zooals reeds gemeld mocht echter heelkundige hulp bij het meisje niet meer baten. Door de politie werd direct een uitgebreid onderzoek inge steld wat echter nog voortduurt. Algemeen was men het er echter in de omgeving over eens, dat men reeds eerder ongelukken van deze snelheidsmaniakken had verwacht, hetwelk thans gisteravond op zulk een droevige wijze voor de familie Hoogeduin is bewaarheid geworden. Begrijpelijk trok het ongeval een groote belangstelling en overal werd het geval druk besproken. De verbouwing van het stationsgebouw. Zooals reeds eerder gemeld zullen aan het Stationsgebouw alhier verschillende be langrijke verbouwingen plaats hebben. Twee gedeelten zullen aan beide Noorde lijke en Zuidelijke gevels van het bestaande gebouw worden aangebouwd, resp. bestemd voor magazijn, accumulatoren, omvormerlo kaal, wachtkamer le en 2e klasse, lampiste- rie en privaatinrichtingen. Het oude pri vaatgebouwtje links van het station zal hieronder dus geheel komen te vervallen. Voorts zal het controlehuisje staande rechts aan den uitgang hierdoor moeten worden verplaatst. Ook de kolenplaats zal worden verplaatst. Tevens zal door de te maken aanbouw aan de Noordelijke gevel komen te vervallen de thans hier bestaande toe gang tot de woning van den stationschef. De toegang van de woning van dezen zal thans komen in de gevel aan de voorzijde van het gebouw. Niet echter alleen uitwen dig, doch ook inwendig zullen belangrijke veranderingen plaats hebben, zoowel wat betreft kantoor, vestibule, wachtkamers enz. O.a. zal de vestibule worden vergroot, hier zal tevens 'n bagageruimte, bagagebank en controle-inrichting worden aangebracht. Ook het plaatskaartenkantoor en de nieuwe metalenloketten zullen zeker in vergelijking met den ouden toestand zeker in een reeds jaren bestaande dringende behoefte voor zien. Tevens behooren tot de verbouwings werken het maken van een uitbouw voor het opstellen van wissel en seintoestellen. Zooals reeds kort geleden gemeld zullen eerlang ook de wissels en seinpalen elec- trisch worden bediend, waardoor de ouder- wetsche handwissels zullen komen te ver vallen. Het werk zal Dinsdag 9 Augustus a.s. te Utrecht worden aanbesteed. De kos ten van een en ander zijn begroot op f 20.000.terwijl de uitvoering van het werk ongeveer een halfjaar zal duren. Concert. Ter gelegenheid van de ver jaring van H. M. de Koningin-Moeder werd gisteravond door „Arti" in de muziektent aan de Stationsstraat een goed geslaagd concert gegeven, hetwelk aangeboden was door de Oranjevereeniging. Solide Ledikant met Q OC prima matras 0.13 Ledikant met gezond heidsmatras en voet- Ifl lil) bordIU._ Reclame Ledikant5.15 Opklapbed in soliede Q OE uitvoering .0,(3 Opklapbed met gezond- 10 7K heidsmatras Iü._ Ombouwen 7.75, 10.50, 14.50 HAARL.STRAAT 130-136 Gemeentelijke Aankondigingen WARENWET. Voortaan is het verboden groenten enz. te wasschen in openbare wateren! Burgemeester en Wethouders van Lei den, Gelet op art. 4 van het- Koninklijk Be sluit van 23 Juni 1925 (Staatsblad no. 262) tot toepassing van de artt. 14 en 15 der Wa renwet (Staatsblad 1919 No. 581); verkla ren: alle openbare wateren binnen de ge meente Leiden ongeschikt, om daarmede groenten, vruchten, wortel- en knolgewas sen, welke ook rauw door den mensch wor den gebruikt, te behandelen, nadat zij zijn geoogst, geplukt of gerooid. J. SPLINTER Gzn., Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Augustus 1932. AGENDA Donderdag. Zitting reclasseering Vincen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Aug., a.s. waarge nomen door apotheek: P. du Croix, Ra penburg 9, telefoon 807. Overtreders crisiszuivelwet. Gisteren werd door een ambtenaar van de botercri- siswet in samenwerking met de politie bij verschillende melkhandelaren controle ge houden, waarbij eenige personen bleken boter in voorraad te hebben, welke niet van het vereischte stempel was voorzien. Pro ces-verbaal werd nog niet opgemaaJct, doch we meenen belanghebbenden er op te moe ten wijzen, dat bij niet verdere naleving, tegen overtreders thans wel proces-verbaal zal volgen. ZOETERWOUDE. Gevonden. Bij den veldwachter v. d. Vliet zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden portefeuille, inhoudende een bankbiljet van f 10.alsmede omtrent een zwartgelakt heerenrijwiel met kaarslan taarn. Verloren. Als verloren zijn aangegeven een zoo goed als nieuwe slagersjas, een da mesmantel en een groene rugzak inhouden de drie dameshandtasschen met plm. f 10. aan zilvergeld en eenige snuisterijen. Inlichtingen hieromtrent worden gaarne ingewacht bij den Gem. veldwachter. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Dinsdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Alle leden zijn aanwezig. Na dat de secretaris de notulen heeft voorge lezen merkt de heer Bergers op dat het besluit inzake de salariskorting der ge meente-ambtenaren van 10 pet. niet juist de bedoeling weergeeft. De secretaris leest daarop nog eens het door B. en W. gedane voorstel voor n.l. om ingaande 1 Juni 1932 10 pet. salariskorting toe te passen op de jaarwedden van alle ambtenaren, daarbij de verwachting uitsprekende, dat wanneer die korting voor de hoogere ambtenaren (wier jaarwedden door Ged. Staten wor den vastgesteld) op een lateren dag mocht ingaan, die hoogere ambtenaren vrijwillig vanaf genoemden datum 10 pet. van hun salaris zullen afstaan. Dit aldus geredi geerde voorstel werd toen met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. De heer Bergers merkt op, dat het de bedoeling is geweest dat de lagere ambtenaren geen salariskor ting zullen krijgen als de hoogere ambte naren niet vrijwillig 10 pet. van hun nieuw vast te stellen wedden afstaan. Nadat hierover eenigen tijd is gediscussieerd wordt met 83 stemmen besloten de no tulen aldus te wijzigen. Daarna doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen j stukken waarvan diverse, o.a. de van Ged. Staten goedgekeurde rekening over 1930, j voor kennisgeving worden aangenomen, j Goedkeuring, wordt gehecht aan de door j de Gezondheidscommissie te Alphen aan J den Rijn ingediende rekening over 1931, terwijl besloten wordt op de begrooting i 1933 een bijdrage te ramen als op de be- grooting van genoemde commissie voor '33 j voorkomt. Vervolgens beschikt de raad op j diverse reclames inzake schoolgeld en I hondenbelasting, terwijl een adres van v. d. Lely te Leiden als ongezegeld terzijde wordt gelegd en op een verzoek van v. d. D. om ontheffing van recognitie afwijzend wordt beschikt. Aan de Ver. voor Ziekenverpleging te Leiderdorp wordt voor 1932 een subsidie toegekend van 50.terwijl aan het be stuur der Chr. H. B. S. te Leiden over 1930 een subsidie wordt verleend van 40. De gemeenterekening. Aangeboden wordt vervolgens de ge meenterekening over 1931, sluitende in den gewonen dienst als volgt: inkomsten 140066,71 uitgaven ƒ142115,10; nadeelig saldo 2048.39 en in den kapitaaldienst ontvangsten ƒ50034,06; uitgaven ƒ46121.30; voordeelig saldo ƒ3912.76. Besloten wordt deze commissie in handen te stellen eener commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Paardekooper, De Graaf en Ber gers, die tevens de rekening van het wa terleidingbedrijf zal onderzoeken. Nadat de heeren Meidam, Bergers en De Graaf verklaard hebben, dat zij 't niet juist achten dat het maken van een ijze ren hek niet is aanbesteed, doch als stel post is opgenomen in het bestek van aan besteding en wethouder Noordman heeft uiteengezet dat zulks is geschied, omdat de heer E. gevraagd had een beter hek te doen plaatsen en dan bereid was de helft der kosten te betalen, mits de firma E. het hek kon maken, terwijl de grond door den heer E. gratis was afgestaan, wordt met 7 tegen 4 stemmen (De Graaf, Wessel, Bergers en Meijdam) beslotenjhet verbree- den der Dorpsstraat op te dreigen aan L. J. Bosman voor ƒ772. Na lange discussie besluit de Raad ver volgens niet te gunnen het verbouwen van een schuurtje bij de onderwijzerswoning voor een som van ƒ325.—omdat deze uit gave in dezen tijd niet gerechtvaardigd wordt geacht, mede gelet op den huur prijs. Aan B. en W. wordt opgedragen met den huurder te onderhandelen of deze be reid is om 6 pet. der kosten aan meer huur te betalen. Gaat de huurder daar niet op in dan zal een houten schuurtje moeten gemaakt worden. De instructie voor den gemeente-ont vanger wordt vervolgens opnieuw vastge steld conform het voorstel van Ged. Sta ten, terwijl met alleen de stemmen van de wethouders voor besloten wordt om geen crediet beschikbaar te stellen, teneinde de veldwachters een cursus te laten volgen, zooals Ged. Staten voornemens zijn in te stellen. Met de voorgestelde wijziging der be grooting 1932 van het waterleidingbedrijf gaat de Raad accoord, terwijl hij besluit op de watermeters van het waterleiding bedrijf 8 pet. af te schrijven. Na eenige discussie wordt met 6 tegen 5 stemmen (Bergers, van der Krogt, Wes sel, Paardekooper en de Graaf) besloten aan den gemeentebode een rijwieltoelage toe te kennen voor 1932 van 50.ter wijl met algemeene stemmen het terrein voor lichamelijke oefeningen wordt aan gewezen als speelterrein voor de jeugd. Een voorstel van B. en W. om, op grond van de gehouden demonstratie, over te gaan tot aankoop van een motorbrand spuit, voor de som van 1500, aangezien bij de demonstratie gebleken is, dat die spuit aan de gestelde eischen voldoet en de Raad indertijd in principe besloten heeft om in dat geval tot aankoop over te gaan, wordt tot nadere behandeling aan gehouden, omdat meerdere leden er be zwaar tegen hebben dat het geen auto motorbrandspuit is, zoodat aan B. en W. wordt opgedragen om met de firma E. in onderhandeling te treden of de gefabri ceerde spuit niet als zoodanig kan omge bouwd worden. Aan het crisiscomité wordt een bijdrage verleend van ƒ0.10 per inwoner onder be paling, dat het Nationaal Crisiscomité een gelijk bedrag beschikbaar stelt, teneinde daarmede steun te verleenen voor klee ding en schoeisel. Ten slotte besluit de raad de redactie der verordening, bedoeld in art. 9 eerste lid der Winkelsluitingswet te wijzigen in dier voege dat gelezen wordt: „De bepa lingen der Winkelsluitingswet 1930 gelden niet voor drogisterijen, wat betreft den verkoop en aflevering van artikelen ten hehoeve van zieken", zulks in verband met een opmerking van den Min. van Economische Zaken en Arbeid. Hierna de rondvraag en sluiting.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2