MAANDAG 1 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BINNENLAND ECONOMISCH VERVOER. De Bond van Berdrijfs-autohouders treedt uit het Comité voor Eonomisch Vervoer. De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland is uit het Comité voor Economisch Vervoer getreden. De redenen, die daartoe noopten, heelt het hooidbestuur van den Bond neergeiegd in een schrijven aan net Comité, waarvan afschrift werd gezonden aan den minister van Waterstaat. Aan den brief ontleenen wij het vol gende „Wij vleiden ons er mede, dat Uw Co mité zich by zijn werkzaamneden zou ia- ten leiden aoor een volmaakt onbevangen beoordeeling van de relatieve positie der verschillende transportmiddelen te land en te water en zijn oogen evengoed zou ope nen voor de nadeelen, welke aan de oudere transportmiddelen inhaerent zijn, als aan de voordeelen, welke het jongere vervoers middel, al© welks vertegenwoordigers üe door ons aangegeven heeren speciaal kon den worden beschouwd, ongetwijfeld biedt. „Alsdan zouden zoo vermeenden wij na uitwisseling van onze gedachten en denkbeelden bij dé bevoegde autoriteiten alle maatregelen, die tot bevordering van een economisch vervoer zouden kunnen worden getroffen, kunnen worden bepleit, dus niet alleen verschillende, die tot be perking van' het autovervoer zouden die nen, maar ook en vooral die, welke tot sa neering van het vervoer per rail zouden voeren. „Wij hadden daarbij het oog op ophef fing van verschillende intercommunale tramlijnen, die steeds verlies hebben ge geven en welke door geen enkele maatregel rendabel kunnen worden gemaakt, op in voering van meer efficiency in het spoor wegbedrijf, opheffing van kleinere stations, vermindering van het aantal verliesgeven de tramkilometers enz. „Nu onze vertegenwoordigers in staat zijn geweest de stemming van hunne me deleden ten opzichte van het vervoers vraagstuk te peilen, is het ons duidelijk geworden, dat onze, in goed vertrouwen geboren, verwachtingen niet de minste kans op verwezenlijking bezitten. Vooral de beraadslagingen, leidende tot het besluit om, in verband met het ver schijnen van vhet rapport van de Staats commissie-Weiter, de vergadering van net Comité tot de maand September op ie schorten, hebben ons de overtuiging ge schonken, dat de overige leden van het Comité met uitzondering dus van onze vertegenwoordigers de opvattingen der Commissie-Weiter omtrent het vervoers vraagstuk geheel of grootendeel© schijnen te deelen. En juist deze opvattingen dier Commissie, meer in het bijzonder wat aan gaat de coördinatie der verschillende ver keersmiddelen- en de door haar voorge stelde verzwaring der lasten, die op het autoverkeer drukken, bedreigen in hooge mate de belangen van alle bedrijfsautohou ders en daarmede naar onze innige overtuiging, die van het geheele Neder landsche volk. „Het is daardoor tevens duidelijk ge worden, dat door Uw Comité geen enkele maatregel zou worden aanbevolen, dan die, welke zoude voeren tot eenzijdige be perking of verzwaring van het autotrans port; hervormingsmaatregelen, die in den door ons bedoelden zin werkelijk zouden kunnen leiden tot gezondmaking van spoor- en trambedrijven, zullen, naar onze meening, nimmer als wenschelijk door Uw Comité worden aangegeven. „Wij kunnen dit wel als zeker aanne men, omdat voorzoover wij dit kunnen beoordeelen door de vertegenwoordigers in Uw Comité van de Vereeniging voor Lo- caalspoor- en tramwegen met de voorstel len van den heer Kuyper een van de vooraanstaande leden van die Vereeniging op het XXIII Internationale Congres de Tramways, enz. wordt ingestemd; en deze voorstellen ademen een dusdanigen geest van vijandschap tegenover de automobiel en hare gebruikers, dat wij ons in verbijste ring hebben afgevraagd, of zij wel ernstig gemeend zijn. „Voegen wij daarbij de mentaliteit, die spreekt uit de publicistische producten van den Secretaris van Uw Comité, den heer Beitsma, dan hebben wij uit alles de over tuiging verkregen, dat Uw Comité het ge- heele vervoersvraagstuk niet objectief kan en wilbeschouwen en dat de naam, waar mede Uw Comité zich heeft getooid, ten onrechte wordt gedragen, omdat Uw Co mité zich uitsluitend laat voeren door de gedachte, op welke wijze het beste de brei del kan worden aangelegd aan het zich tot zegen van het Nederlandeche Volk in harmonische wijze ontwikkelend auto transport. Hieraan mogen en kunnen wij niet mede werken, niet alleen, omdat dit gelijk zou staan met 'het plegen van zelfmoord, maar ook en vooral, omdat wij daardoor naar onze heilige overtuiging het Nederlandsche bedrijfsleven in al zijn geledingen zeer ernstig zouden benadeelen". UITVOER TULPENBOLLEN NAAR AMERIKA. Actie voor verlaging van invoerrecht. Naar uit Amerika wordt gemeld, hebben de Nederlandscshe Vereeniging van tulpen exporteurs en de Amerikaansche impor teurs aan de Amerikaansche tarief-com missie verzocht een onderzoek in te stel len naar de productiekosten van den tul penbol 1 en kweek, ten einde een verlaging van invoerrecht te verkrijgen. DE REGEERING EN DE BOUW VAKKEN. Bouwplannen, die voor uitvoering in aanmerking komen. Uit den brief, welken de Regeering heeft gezonden aan de organisaties van het bouwbedrijf, blijkt, dat, wanneer de par tijen tot een bevredigende oplossing gera ken, de volgende plannen voor uitvoering in aanmerking komen: Woningstichting Thuis Best, Heerlen 324.000; Gemeente Bussum ƒ500.000; Mij. tot verbetering van Woningtoestanen Gro ningen 180.000; Gemeente Cuyk en St. Agatha ƒ20.000; Gemeente Laren ƒ100.000; Coöp. Arb. Woningbouw vereeniging De Arbeid, Wormerveer Chr. Woningstich ting Eigen Haard, Nijmegen Woning bouwvereniging te Zwolle 100.000 Joodsche Woningbouwver. A'dam via Hyp. en Intern, bedrijf 1.000.000Stichting tot beheer en expl. van Gemeentewonin gen eventer via Hyp. en Intern, bedrijf ƒ300.000; Gemeente Waalwijk ƒ250.000; „Zomers Buiten" Amsterdam via Jager te Bussum ƒ1.000.000; Gemeente Renkum ƒ150.000; „Zomers Buiten", Amsterdam 1.437.350; Rochdale, Amsterdam ƒ977.400; Woningstichting „Ons Genoegen", Zwolle 120.000 Gemeente Nuth 17.600Ge- meeente Zaandam ƒ862.130; Gemeente Laren ƒ58.000; Woningbouwver. De Voor zorg en R.-K. Coöp. .Woningbouwvereeni ging St. Jozef, Haarlem ƒ700.000; Wo ningstichting De Nieuwe Vecht, Zwolle ƒ275.000; Woningbouw vereeniging De Sa menwerking Venlo Woningbouw vereeni ging Goed Wonen, Amersfoort 229.000; Gemeente Alkmaar 45Q.000. Verder een plan voor den bouw van 380 woningen en 9 winkels met woning van de Vereeniging Zamers Buiten te Amster dam voor den bouw van 85 woningen te Haarlemvoor den bouw van 28 wonin gen en 2 winkelhuizen van de vereeniging Volkshuisvesting te Alkmaar; voor den bouw van 71 woningen van de vereeniging „Nijmegen" te Nijmegen; voor den bouw van 220 woningen van de gemeente Dor drecht; voor den bouw van 83 woningen van de vereeniging De Volharding te Heerlen. Verder plannen van de gemeenten Al melo, Haarlem, Leiden (100 woningen) en Arnhem (240 woningen) waarvan het laat ste nog in voorbereiding is. 7,MnERZEr*"~RKEN. s De afsluiting heeft in 1931 bijna acht ton minder gekost dan geraamd was. Bij de Tweede K. er is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroo ting van uitgaven van het Zuiderzeefonds voor 1931. Wat den gewonen dienst betreft wordt o.m. de volgende post verhoogd. Indijking en droogmaking van den Noord-Westelijken polder (Wieringermeer) met. 755.000. Op den gewonen dienst wordt voorts verminderd de post werken voor de af sluiting der Zuiderzee met 763.906. In de memorie van toelichting deelt de minister mede, dat de overschrijding van het toegestaan bedrag voor de Wierin^er meer het gevolg is eensdeels van het inha len van achterstand van begrootingen van voorgaande dienstjaren, anderdeels van de snellere oplevering van het geconsta teerde ruimingswerk in d© kanalen en verder grondv-zet in de Wierir.germeer. Voor de afsluitwerl'r i kon met een be langrijk lager bedrag worden voldaan dan waarop bij de samenstelling van de beg. co ring we 7 gerekend. V-- het overschot kan een deel worden aangewend tot dekking van het tekort op den post Wieringermeer. DRIE TON MEER VOOR muBlLISATIE SLACHTOFFERS. Wetsontwerp tot verhooging van de uitkeeringen Ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk VIII der Rijksbegrooring voor 1932 ten behoeve van uitkeeringen aan de z.g. mo bilisatie-slachtoffers. De bedoeling van het ontwerp is deze uitkeeringen met 300.000 te verhoogen en mitsdien te brengen op 800.000. In de memorie van toelichting deelt de minister van Defensie mede, dat de oor spronkelijke globale schatting van de gel delijke uitkeeringen aan de mobilisatie slachtoffers ad 500.000, thans, nu de wet van 3 December 1931 gedurende vijf maanden in werking is, blijkt niet voldoen de te zijn. Voor een groot deel mag zulks worden toegeschreven aan het feit, dat sedert de indiening van dat wetsontwerp de econo mische omstandigheden nog ongunstiger zijn geworden. Vooral is onder de personen om wie het hier gaat, de werkloosheid on evenredig grooter geworden dan destijds mocht worden verwacht. Geschat wordt, dat voor dit jaar met een verhooging van 300.000 zal kunnen worden volstaan. RIJKSUITKEER ING VOOR CRISIS WERKLOOSHEID. Ruim f 6 mlllioen voor Amsterdam, Voor de vakken, waarin naar de mee ning der regeermg crisiswerkloosheid be staat, wordt door het Rijk een bijdrage in den crisiswerkloozensteun gegeven. Tot dusver bedroeg zij voor Amsterdam 40 pet Thans is bij het gemeentebestuur bericht ingekomen, dat de rijksbijdrage op 70 pot. is bepaald, hetgeen een bedrag is van ruim 6 millioen. DE RIJWIELBELASTING. Een herinnering. Sedert eenige dagen zijn op de kanto ren der Posterijen verkrijgbaar de rijwiel- belastingplaatjes voor het belastingtijd vak van A Augustus 1932 tot 31 Juli 1933. De controle op het gebruiken van gel dige belastingplaatjes wordt dadelijk na den aanvang van het nieuwe belastingtijd perk ingesteld. Het plaatje moet op het rijwiel beves tigd zijn, en wel aan de balhoofd'buis of aan de dwarsbuis van ket stuur, hoogstens 15 c.M. verwijderdvait' het balhoofd. REISBESLUIT GEWIJZIGD. De vergoedingen verlaagd. Heden treedt in werking een K. B. van 26 Juli tot nadere wijziging van het Reis besluit 1916. Art. 1 bepaalt, adt in art. 11 van het Reisbesluit 1916 de vergoedingen wegens het gebruik van eigen rijwiel en auto na der bepaald worden op resp. 2 1/2 cents en tien cents per afgelegden kilometer. Een nieuw lied wordt opgenomen, lui dende als volgt: Voor reizen met eigen automobiel gedaan, mag, in plaats van het in het le lid genoemde bedrag, slechts in rekening worden gébracht: 8 cents voor eiken kilometer, die in een kalenderjaar boven de 4000 K.M. e«t 6 cents voor eiken kilometer, die boven dè 8000 K.M. wordt afgelegd. Artikel 2 wijzigt arhL 14 van het besluit als volgt: De vergoeding wegens verblijf kosten bedraagt per etmaal voor de eer ste klasse 10.20, 2e kl» 9.60, 3e kl. ƒ8.40, 4e kl. 6.60, 5de kl. ƒ6. In het besluit zijn ook wijzigingen opge nomen met betrekking tot de vergoedingen voor gedeelten van etmalen. EEN DUBBEL INKOMEN. Burgemeester en gepens. majoor. Het Tweede Kamerlid Braat heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld: 1. Ie het juist, dat de nieuwbenoemde 'burgemeester van Stedum een gepension- neerd majoor der infanterie is, die nu werk zaam is op de gemeentesecretarie te Kou dekerk a. d. Rijn? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid mee te deelen: a. Hoe oud genoemde burgemeester is; b. Hoeveel pensioen, en hoeveel salaris hij krijgen zal als burgemeester; c. Of er geen jongere, bekwame krach ten te krijgen waren, die geen betrekking kunnen bemachtigen en waarom die gepas seerd zijn? Groote demonstratieve bijeenkomst van katholieke mijnwerkers. Gisteren had te Heerlen een groote de monstratieve bijeenkomst plaats van de katholieke mijnwerkers. Het woord voerden de voorzitter van den R. K. Mijnwerkersbond J. Pelzer en pater Jacobs M.S.C. Het slotwoord sprak Mgr. dr. Poels. Wat de verschillende sprekers naar vo ren brachten werd uitgedrukt in de vol gende resolutie Duizenden katholieke mijnwerkers on der leiding van het bestuur van de Nederl. R. K. Mijnwerkersbond in vergadering bijeen te Haarlem op Zondag 31 Juli 1932. overwegende de moeilijke positie waar in de Limburgsche mijnindustrie verkeert, mede tengevolge van de maatregelen, wel ke het buitenland ter bescherming van eigen mijnindustrie heeft; constateerend© dat de belangen der arbeiders ernstig zijn bedreigd door be langrijke loonsverlaging, massa-ontslag en verzuimdiensten van oordeel, dat de maatregelen door het buitenland getroffen, waartegen werk gevers en arbeiders machteloos staan, hulp van de zijde der regeering noodzakelijk maken; dringen er met den meesten klem bij de regeering op aan: a. om bij de onderhandelingen over ver nieuwing van het handelsverdrag met Duitschland voor den kolen-uitvoer ook uit ons land de grootste mogelijke vrijheid te bedingen en zoo noodig de gelegenheid tot contingenteering van den steenkolen- invoer naar ons land niet prijs te geven; b. een regeling der vrachttarieven voor het sfceenkolenvervoer te bevorderen waar door het voor onze mijnindustrie mogelijk wordt aan het buitenlandsche concurren tie het hoofd te bieden en waardoor te vens onverwijld een einde wordt gemaakt aan de grove en stootendé onbillijkheid, dat de Nederlandsche Spoorwegen buiten landsche kolen vervoeren aan lagere ta rieven dan voor onze eigen Nederlandsche mijnen gelden; c. spoedig de toegezegde bijzondere maatregelen te nemen ter bevordering van het verbruik van inlandsche kolen door gemeente enz. d. met het oog op de helaas niet ge heel te vermijden werkloosheid, maatrege len te nemen, welke leiden tot vermelde uitvoering van openbare werken (aanleg van wegen en verbetering van beken) waardoor de werkgelegenheid kan worden verruimd. besluit deze motie ter kennis te bren gen van de Regeering en haar met aan drang te verzoeken alles te doen wat tot doorvoering van hierin vervatte wenschen kan leiden. NIEUWE VOORZITTER VAN DEN RADI0RAAD. De heer H. van Boeyen benoemd. B. K. B. is benoemd tot lid, tevens voor zitter, van den Radioraad en tot lid, tevens voorzitter van de Radio Omroep Controle commissie, in de vacature ontstaan door het overlijden van dr. J. Th. de Visser, de heer H. van Boeyen, lid van Ged. Staten van de provincie Zuid-Holland wonende te Voorburg. De heer Van Boeyen werd op 23 Mei 1889 te Putten geboren en is dus 43 jaar oud. Hij is van Christ.-Hist. richting, evenals zijn voorganger. Het lidmaatschap van de Provinciale Staten van Zuid-Holland be kleedt h ijsedert 1923, dat van Gedeputeer de Staten sedert 1925. In de vacature-De Visser als voorzitter van de Algemeene Programma-Commissie moet nog worden voorzien. DE B0TERPRIJS. Bij de Leeuwarder notecrlng dient de crisisbijdrage te wor den opgeteld, om den op de markt geldenden groothan- delsprijs te verkrijgen. De heer Floris Vos verzoekt aan de „N.R.Crt." het volgende mede te deelen: „In de Nederlandsche pers verschijnen regelmatig berichten betreffende de Leeu worder noteering van den boterprijs, zon der dat daarbij vermeld wordt, hetgeen in zekeren zin voor het publiek verwarrend zou kunnen werken. Zoo is laatstelijk bijv. gepubliceerd dat de Leeuwarder noteering van 86 op 80 ct. per K.G. is gebracht, waar uit men zou kunnen concludeeren dat de groothandelsprijs met 6 cent is gedaald. Dit is echter allerminst het geval, aange zien de crisisbijslag met 13 cent is ver hoogd. Daar het bovendien zeer waarschijn lijk is dat deze crisisbijslag nog verder zal worden verhoogd, dient men bij het be schouwen van noteeringen met den crisis bijslag rekening te houden''. Wij teekenen, aldus de „N. R.Crt." bij deze mededeeling van den heer Fl. Vos, die wij juist achten, aan, dat de Leeuwarder noteering eerer wordt gepubliceerd dan de crisisbijslag, die aan het orisiszuivelfonds verschuldigd is. Eerst de laatste beslist om trent den groothandelsprijs. DE NOOD IN DEN GR0VEN TUINBOUW. De verdeeling van de tweede 700.000 rentelooze voorschotten. Men meldt uit Langendijk aan de „N.R. Crt." Bij 49 gemeentebesturen in de tuinbouw gebieden van West-Friesland is van den betrokken minister bericht ontvangen, dat de verschillende maatregelen kunnen wor den getroffen in verband met de beschik baarstelling van de tweede f 700.000 als rentelooz voorschotten aan noodlijdende tuinders. Had men aanvankelijk verwacht, dat nu weer allen, die noodlijdend zijn, voor de uitkeering van een renteloos voor schot in aanmerking zouden komen, thans blijkt, dab dit niet het geval is. Alleen zij, die van de eerste f 700.000 hebben genoten, zullen nu ook hun deel krijgen van de tweede. Van de eerste werd 50 pet. der tuinders uitgesloten, omdat toen slechts een beperkt bedrag beschikbaar was. Nu intus- schen alle tuinbouwers noodlijdend zijn, is het een groote teleurstelling, dat zij, die voeger uitgesloten werden, dit blijven. RIJKSUITKEERING VOOR CRISIS-WERKLOOSHEID. Voor de vakken, waarin naar de meening der regeering de crisiswerkloosheid bestaat wordt door het (RSjk een bijdrage in den crisiswerkloozensteun gegeven. Tot dusver bedroeg zij voor Amsterdam 40%. Thans is bij het gemeentebestuur bericht ingekomen, dat de rijksbijdrage op 70% is bepaald, het geen een bedrag is van ruim f 6 millioen. Loonsverlaging afgewezen. In de Zaterdagavond gehouden algemee ne ledenvergadering van den R.-K. Tex- tielarbeidersbond te Oss is met algemeene stemmen besloten de voorgestelde loons verlaging bij de tapijtweverij der N.V. Gebrs. v. d. Bergh's industrie- en handel maatschappij, aldaar, niet te aanvaarden. pinanciën en Economie 41/, leening Prov. Groningen. Naar wij vernemen is emissie van 4*/i obl. provincie Groningen ruim overboekend, zoodat de toewijzing circa 40 zal bedra gen. Kijk 'ns, oom, hier kan ik best pootje baden. Zelfs de eenden kunnen hier goed staan. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. TWEE PERSONEN GEDOOD TE ROTTERDAM. Zaterdagmiddag hebben zich te Rotter dam drie ernstige ongevallen, waarvan twoe met doodelijken afloop, voorgedaan. Om streeks twaalf uur werd het 13-jarige meis je A. M. Nieuwdorp uit de Zevenhuizensteeg in de Baan door een vuilniswagen van den gemeentelijken Reinigingsdienst aangere den en gedood. Naar de werklieden, die bij den wagen behoorden, mededeelden, zou de wagen door eenige kinderen in bewegiug zijn gebracht-, waardoor het meisje, dat den weg overstak, werd gegrepen met het ge noemde gevolg. Om half een werd het 3-jarig zoontje van de familie Dekker uit de Brikstraat aange reden door een vrachtauto. Het kind was plotseling den rijweg overgestoken, waar door de bestuurder van den auto een on-« geluk niet meer kon voorkomen. Per auto van den G. G. D. werd het kind, dat on middellijk gedood werd, naar het zieken huis Coolsingel vervoerd. De auto werd in beslag genomen. Op den Goudsoheweg vond voorts nog een ongeval plaats, waarbij een heer uit Den Haag, een zekere Valkenburg, door een 17-jarigen wielrijder werd aangereden. De man bleef bewusteloos liggen en werd kort daarop met een hersenschudding naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. MOTORRIJDER TEGEN LICHTMAST GEREDEN. Een doode en een gewonde. Gistermorgen is op den betonweg Arn hemNijmegen onder deze gemeente een motor met duo, bestuurd door den 27-jari- gen R. Schoondermark uit Almelo, met groote snelheid tegen een lichtmast ge slingerd. De bestuurder werd op slag ge dood. Zijn lijk is naar de algemeene be graafplaats overgebracht. De duorijder be kwam een enkelbreuk en verwondingen. Dokter Zeidner verleende de eerste hulp. De motorrijder© waren op weg naar Waal wijk. ERNSTIGE MOTORBOTSING BIJ BLERICK. Drie gewonden. Na afloop van den 100 K. M. sterrit naar Blerick, vond gistermiddag een gezamen lijke rondrit der deelnemers in de omge ving van Blerick plaats, waarbij een ernstig ongeval gebeurd is. Op den Baarloscheweg wilde de 26-jarige motorrijder Th. van Heusden, met als duo rijdster de 23-jarige mejuffrouw P. Ganle- voort, beiden afkomstig uit Wassenaar, die zich achteraan in den stoet bevond, zich meer naar voren begeven en reed daartoe met groote vaart langs de andere deelnemers. Hij raakte daarbij een der rij ders uit den stoet, den motorrijder P. van Soest uit Baarlo. Bij deze aanrijding kwa men beide motorrijders te vallen, nadat de aanrijder met zijn motor over den kop was geslagen, v. H. liep hierbij een zware hersenschaidding op. Mej. G. bekwam ern stige verwondingen, terwijl v. S. een been breuk en enkele ontvellingen bekwam. In zorgwekkenden toestand werd v. H., voor wiens leven wordt gevreesd, per ziekenauto naar het St. Josephziekenhuis te Venlo ver voerd. Ook de beide andere slachtoffers werden naar genoemd ziekenhuis overge bracht. De gemeentepolitie van Blerick stelt een onderzoek in. «Tel." MOTORRIJDER TEGEN AUTO. Twee gewonden. Te Baarn botste een motorrijder uit Oos terbeek, die zijn verloofde op de duo mee voerde, toen hij den Amsterdamsche Straat weg wilde verlaten en de richting Hilver sum wilde ingaan, nabij den Oranjeboom tegen een hem tegemoetrijdenden perso nenauto. De botsing was zoo hevig, dat do beide motorrijders over den weg geslin gerd werden. De duorijdster kreeg een zeer ernstige fractuur in een der beneden- armen en werd per brancard in zorgwek kenden toestand naar het ziekenhuis over gebracht. De motorrijder zelf liep eenige niet ernstige verwondingen op. Zoowel de auto als het motorrijwiel kregen belang rijke schade. AUTO TEGEN MOTORRIJDER. Een ernstig gewonde. In Someren bij Eindhoven heeft Zondag middag een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Een tot dusver onbekende Belgi sche auto, die meereed met de deelnemers aan den wegwedstrijd door Brabant, doch niets met dezen wedstrijd uitstaande had, kwam in botsing met een motorfiets. Dé bestuurder van het motorrijwiel werd tegen den grond geslingerd en ernstig gewond op genomen. De auto reed door. Het slacht offer, wiens identiteit nog niet vaststaat, is naar het ziekenhuis te Someren overge bracht. Jongetje door een auto aangereden. Op de Euwige Laan onder de gemeente Bergen is een achtjarig jongetje uit Alk maar, dat zonder uit te kijken plotseling den weg overstak, gisteren door een auto gegrepen. Het knaapje werd levensgevaar lijk gewond en is in bewusteloozen toestand naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9