A.VERHOOG P MAANDAG 1 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VOETBAL DIOO. HAAÏtL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „Leiden". Een Leiden-combinatie speelde een ge moedelijk partijtje tegen Concordia uit Hil- legom. Met een gelijk spel 33 konden bei de elftallen tevreden zijn. Leiden II speelde op het A.S.C.-terrein te Zoeterwoude tegen V.V.P. I. uit Bijswijk. Hiermede is aan de nederlaagwedstrijden van A.S.C. een einde gekomen. V.V.P. was een onbekende voor Leiden, zoodat men geen uitslag durfde voorspel len en nog minder hopen op een 62-over- winning. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, waarbij V.V.P. tot tweemaal toe de leiding wist te nemen. De bijzonder produc tieve voorhoede zorgde er eühter voor, dat de ruststand 32 werd. Na de pauze raakten de spelers eenigs- zins vermoeid, waartoe de warmte wel zal hebben bijgedragen. V.V.P. poogt de aohterstand in te halen, maar het lukt niet. Leiden II maakt nog drie mooie doelpunten, zoodat het einde komt met 62 voor Leiden. Door deze overwinning kwam Leiden in het bezit van de door A.S.C. uitgeloofde fraaie beker, die met eenige welgekozen woorden aan onze aanvoerder werd uitge reikt, waarvoor deze dankte. Het bestuur herinnert de leden er nog maals aan, dat allen, Senioren, zoowel als Junioren, op 14 Augustus in het bezit moe ten zijn van het nieuwe cluboostuum. Wie nog geen shirt hebben worden aan geraden zich voor Woensdag a.s. in ver binding te stellen met de heer W. Visser, Heerengracht, daar bij aankoop van meer dere stuks de prijs waarschijnlijk wat lager zal zijn. Zij, die niet bij machte zijn een shirt te koopen, moeten zich eveneens bij den heer Visser vervoegen. Ieder lid moet 14 Augustus verschijnen in het nieuwe club- costuum. Trainingsavonden Dinsdag en Vrijdag 7.30 uur. Verdere bijzonderheden worden nog bekend gemaakt. R. K. Sportvereeniging Meerburg Zoeterwoude (H. R.). Athletiek. De groote nationale athletiekwedstrijden, georganiseerd door de Kring Gooi- en Eemland, gisteren te Hilversum gehouden, zijn niet alleen op sportief gebied, maar ook uit propaganda^ oogpunt, een groot succes geworden. Niet minder dan 4 nationale records werden verbeterd. De zoo met spanning tegemoet geziene strijd 1500 m. (cracks) tusschen den jaren lang onverslaanbare D. H. A. K.-crack W. Vessies (D. E. M.) en Hummels van Swift Arnhem, beantwoordde geheel aan de over- groote verwachtingen. W. Vessies toonde zich dit keer weer superieur en won in pracht stijl. - Als we dan de prestaties van onze twee deelnemers A. Visser en A. Slinger land, die door de Ver. Teijlingen in stüat gesteld werden op een voordëelige manier in Hilversum te komen, bezien, kunnen we tot onze vreugde oonstateeren, dat zij zich inderdaad buitengewoon geweerd hebben. In de eerste plaats verdient de presta tie van A. Visser, op het nummer hoog springen, vermelding. Met een sprong van 1.55 m. werd bij eerste. Zelfs ging hij over 1.60 m. heen, doch sloeg de lat met de hand eraf. Inderdaad een buitengewone pres tatie. Niet minder was zijn prestatie op de 1500 m. cracks, waarin hij vierde werd, na cracks als Vessies, Hummels en J. Bur ger, zijn tijd van 4 min. 30 sec. is zeldzaam mooi. Op de 5000 m. cracks toonde A. Slinger land zich weer de oude.In spannenden strijd werd hij derde na W. Vessies en Mulders A. C. E. Na een intensieve training is hij weer geheel fit, zoodat we dit seizoen nog meer dere successen mogen verwachten. Alle leden van onze ath. afdeeling, ju nioren zoowel als senioren worden ver zocht a.s. Donderdag precies half acht even aan het patronaat te komen om de inschrijving te bespreken van enkele be langrijke wedstrijden. Ook, die leden, junioren en senioren, welke het eens met athletiek op den wed strijd willen pro'beeren, krijgen hiervoor nu gelegenheid, daar binnenkort een wed strijd wordt gehouden juist voor die leden. Wij verwachten vooral veel junioren. Donderdagavond om half negen precies bestuursvergadering in het patronaat. De ze vergadering zal speciaal behandelen over onze nationale athletiekwedstrijden, welke 4 Sept. a.s. zullen worden gehouden. Voet'bal. Training Maandag en Woensdag voor Junioren; Dinsdag en Vrijdag voor Senioren. Gymnastiek. Hedenavond om 6 uur precies les voor de jongens junioren. Aanmelding nieuwe leden aan het se cretariaat, Nieuwe Rijn 92 en Hooge Rijn dijk F 41, Zoeterwoude. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Leiden II—V. V. P. 6—2 Even na twee uur trapt Leiden af. Na 10 min. spelen doelpunt de linksbinnen van V. V. P. uit een vöorzet van rechts (01). Spoedig scoort Leiden een tegenpunt door een misverstand in de V. V. P. achterhoe de (1—1). Nu gaan de partijen vrijwel ge lijk tegen elkaar op maar na een half uur spelen, geeft de rechtsbuiten van V. V. P. voor en kopt de linksbuiten in (12). Deze vreugde is slechts van korten duur, want van den aftrap neemt Leiden de bal mee en krijgt een vrije trap te nemen en scoort hieruit door den rechtsbinnen. Vlak voor de rust maakt de midvoor van Leiden nog een doelpunt. De rust gaat dus in met 32 voor Leiden. Na de rust blijkt V. V. P. zich voor de rust te veel gegeven te heb ben, want Leiden is verre in de meerder- Aan de secretarissen van R. K. Sportverenigingen. De clubberichten en wedstrijdverslagen, die ons wekelijks door de secretarissen der R. K. Vereenigingen worden toegezonden, groeien onrustbarend, zóó zelfs, dat het karakter dezer mededeelingen geheel is te loor gegaan. De bedoeling dezer clubberichten is en kel en alleen door middel van ons blad aan de leden de noodzakelijke mededeelingen te verstrekken. Daar door ons reeds meerdere malen op beknoptheid werd aangedrongen, zien wij ons nu genoodzaakt daartegen maatrege len te nemen. Wij deelen daarom mede, dat voor alle clubberichten en wedstrijdverslagen aU eerste eisch wordt gesteld, dat zij zoo be knopt mogelijk zijn. De volledigheid behoeft daaronder geenszins te lijden. Alle berichten en verslagen, die niet aan dezen eisch voldoen, zullen van nu af aan onherroepelijk ter zijde worden ge legd en niet in ons blad worden opgeno men. head. De middenvoor van Leiden geeft van verre een schot wat den keeper uit zijn handen laat glippen. Na een half uur krijgt Leiden een vrije trap te nemen, waaruit de rechtsbinnen weer doelpunt. (52). Vijf minuten voor het einde geeft de mid'half van Leiden een prachtig schot wat in het uiterste hoekje van het doel belandt. Het einde kwam dus met 6-2 voor Leiden en alzoo heeft Leiden de beker gewonnen. Na de wedstrijd reikte de voor zitter van A. S. C. den beker met eenige toepasselijke woorden aan Leiden uit. A. S. C.—V. V. P. 6—2. In dezen wedstrijd was A. S. C. verre in de meerderheid, vooral daar de midvoor zoo op dreef was. Deze nam vijf doelpun ten voor zijn rekening. Met de rust had A. S. C. al de leiding met 40, Na de rust liep V. V. P. hard van stapel en scoor de twee doelpunten, resp. door den mid voor en den rechtsbuiten. De rest van de wedstrijd was A. S. C. in de meerderheid en scoorde twee punten resp. door den midvoor en rechtsbinnen. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Om half drie speelden gisteren Blauw Zwart en V. V. L. Als er tien minuten ge speeld is, maakt de spil van Blauw Zwart hands, de scheidsrechter wijst naar de wit te stip, en de midvoor kogelt onhoudbaar in. (10). Dit is voor BI. Zwart het sein om aan te pakken, en binnen een kwartier is de stand door drie schitterende doel punten in een 31 voorsprong omgezet. Ieder denkt dat V. V. L. een groote ne derlaag te slikken krijgt, maar V. V. L. gooit er dan nog een schepje op, de ach terhoede van Blauw Zwart krijgt het zwaar te verantwoorden, en binnen 3 mi nuten is de stand door twee prachtige doelpunten van de linksbinnen weer gelijk gemaakt (33). Als er na de rust 2 min. gespeeld zijn, heeft BI. Zwart door toe doen van den rechtsbinnefc de leiding weer genomen (43). Hoe de voorhoede van V. V. L. zich ook inspant onveranderd breekt het einde aan, en heeft BI. Zwart een ver diende zege uit het vuur gesleept. Na af loop reikte de weleerw. heer N. Hoek met eenige toepasselijke woorden den praohti- gen beker aan den aanvoerder over. Voor de 2e afdeeling heeft Leiden II den beker gewonnen. Zeer tot onzen spijt moeten wij een aan tal clubberichten tot morgen laten liggen. GOLF N00RDWIJKSCHE GOLFCLUB. Van Wulfften Palthe wint de Dharmajiva Cup. De wedstrijd om de Dharmajiva Gup, medalplay over 18 holes, had tot resultaat dat R. van Wulfften Palthe (30) den beker won met een netto score van 60. Om den tweeden prijs moeten over kampen F. G. Waller (13) en mevr. N. Carp (20), beiden netto 68. ATHLETIEK A. V. en A. V. Alphia. Gisteren heeft de athleet D. Vrisekoop deelgenomen aan de Nationale Athletiek wedstrijden te Goude. Op het nummer 3500 m. wist hij zich het eerste door de finish te plaatsen en heeft zich daardoor in het bezit gesteld van de uitgeloofde beker. Een mooie praestatie. SCHAKEN HET TOURNOOI TE BERN Euwe en Flohr eindigen gelijk. De vijftiende en laatste ronde van het tour- nooi luidde: J. Johner wint van Naegeli. Voellmy verliest van H. Johner. Sultan Kahn wint van Henneberger. Euwe wint van Gygli. Staehelin verliest van River. Bernstein remise met Flohr. Grob verliest van Bogoljubow. Zooals reeds gemeld, won Aljechin van Co lin. De eindstand luidt: 1. Aljechin, 12 y3, 2. en 3. Euwe en Flohr, llj^, 4. Sultan Kahn 11, 5 en 6 Bernstein en Bogoljubow, elk 10, 7. en 8 Hans en Paul Johner, 7;verder: Grob, Henneberger, Naegeli en River, elk 6;Colin 5 Voellmy 4J4, Gygli Staehelin 3. CRICKET NEDEBLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Eerste klasse. A. C. C.—H. D. V. 8. Gew. door A. C. C. met 5 runs. A. C. C. 112 en H. D. V. S. 107. R. en W.P. W. Gew. door R. en W. met 106 runs. R. en W. 246, P. W. 138. H. O. C. 2Haarjem. Gew. door H. O. C. 2 met 102 runs. H. O. C. 157 voor 9. Haarlem 55 en 43 voor 2. V. R. A.—V. V.'V. Gew. door V. R. A. met 136 runs. V. A. A. 190 voor 4. V. V. V. 54 en 73 voor 6. Overgangsklasse. R. C. H.Ajax. Gew. door Ajax met in nings en 68 runs. Ajax 136 R. C. H. 17 en 51. H. B. O.R. en W. II Gew. door R. en W. II met 7 runs. H. B. C. 132 en R. en W. II 139. Der de klasse A. H. D. V. S. II—L. C. C. Gew. door H. D. V. S. II met innings en 24 runs. H. D. V. S. 125 L. C. C. 65 en 36. H. C. C. 5—V. U. C. Gew. door V. U. O. met innings en 37 runs. V. U. C. 179, H. C. O. 61 en 81. Derde klasse B. Ajax IIQuick. Gew. door Quick met innings en 86 runs Quick 185 Ajax 64 en 35. V. U. C. II—H. D. V. S. 4. Gew. door H. D. V. S. 4 met. innings en 47 runs. H. D. V. S. 88, V. U. C. 20 en 21. Overzicht. In de le klasse zorgde A.C.C. voor de verrassing door H.D.V.S. te verslaan. De po sitie der Schiedammers begint hopeloos te worden. P.W. verloor in Haarlem van R. en W., dat een groote overwinning be haalde. De ontmoeting tusschen de twee plaat selijke clubs in Amsterdam werd door V.R.A. ruim gewonnen. V.V.V. heeft zelfs alle krachten moeten inspannen om een innings-nederlaag te ontgin. Wel stelt V.V.V. geweldig teleur. Ook Haarlem wist in Den Haag de in ningsnederlaag te voorkomen, maar ook Haarlem's positie wordt gevaarlijk. Ajax zorgde voor een groote verrassing door met innings van het sterker gewaan de R.C.H. te winnen. In de beide laatste wedstrijden hebben de Leidenaars nu 5 punten verdiend. Een mooie prestatie. De andere twee Leidsche elftallen brach ten er al heel weinig van teVecht. Zoowel Ajax II, als L.C.C. verloren met innings, wat ons vooral van Metsch c.s. geweldig te genvalt. R. C. H Ajax. De Leidenaars batten het eerst en scoorden het mooie toaal van 136 runs, een inderdaad hooge score, als men in aanmer king neemt, dat het R.C.H.-terrein dus danige afmetinff»u heeft, dat het slaan van een 4 lastig en bet sla<uj van een 6 prac tise!) onmogelijk is. L. Jansen had er gisteren danig het oog in en hij- werd topscorer met 32. H. Meyer, die eindelijk weer eens van de partij was, deed weinig voor hem onder door 29 te maken. Deze werd op de voet gevolgd door H. de Vrind met 26. Ook S. de Jong en A. de Vrind haalden de dubbele cijfers resp. met 17 en 13 runs. Bowlingcijfers R.C.H.: Klein 3>27; Kuyk 450 en Hellingban 235. De bowlerij der Ajaxieden bleek de Haarlemmers groote moeilijkheden op te leveren. Geen enkele batsman, die ook maar ietB presteerde, en toen alle R.C.H.- ers een beurt hadden gehad was het totaal 17. F. v. d. Mey met 48 en S. de Jong met 5—8 hadden met de bal fraai werk ver richt Natuurlijk gaf Ajax R.C.H. de follow-on en hoewel de Haarlemmers in de 2e innings iets meer presteerden, konden zij de in- ningsnederlaag niet ontgaan. Alleen Radma bood met 12 eenige tegenstand, terwijl de overige batsmen opnieuw faal den. Het totaal werd 51 runs. In deze in nings had H. Meyer uitstekend gebowled door 7 wickets te nemen voor slechts 12 runs. F. v. d. Mey 228. Zoo won Ajax met innings en 68 runs Ajax II—Quick. De Ajax-reserven hebben het er giste ren slecht afgebracht. De Leidenaars be gonnen met zich voor 64 te laten uitgooien waarvan H. den Holder een krachtig 38 en Wempe 10. De Hagenaars Goudriaan (7—32) en v. Exel (332) namen de wickets. Quick scoorde hierop 185, voornamelijk door goed batten van v. Woerkom, die bijna een century scoorde (96) en van Schoemaker (27). Bowlingcijfers Ajax 2: H. de Vrind Jr. 6—86; H. Westen 3—53 en v. Kuyck 0—29. Ajax's 2e innings was nog slechter dan de eerste. Allen v. Weizen (14) kwam in de dubbele cijfers. Het totaal werd 35. Quick won dus met innings en 86 runs. NEDERLANDSCH ELFTAL— HARROW WANDERERS? In den tweedaagschen cricket-wedstrijd tusschen het Nederland elftal en de Har row Wanderers, die Vrijdag en Zaterdag op het prachtige Rood en Wit-terrein to Haarlem gespeeld werd, hebben de Neder landers een fraaie en alleszins verdiende innings-overwinning behaald. Over alle linies waren de gastheeren superieur. De Engelschen hadden Vrijdag 185 runs gescoord, terwijl de Hollanders Zaterdag daarop flink van repliek dienden door 296 runs te maken voor het verlies van 9 wickets. Dat de Engelsche bowlerij i 9 zoo heel veel om 't lijf had, wordt wel dui delijk gedemonstreerd door het feit. dat 9 Hollandsche batsmen in de dubbele cij- ers kwamen. Topscorer was dr. M. Jan sen met een fraaie 78. Op hem volgden E. Neuerburg (42), P. Hagenaar (31), W. v. Glerum (25), H. Sohnitger (25), jhr. W. v. d. Bosch (21), mr. H. v. Manen (19), Terwiel (19 n.o.) en jhr. J. v. d. Bosch (1°)- Alleen E. Schill wist niets te scoren, daar hij met de le bal, die op hem gegooid werd, ge bowled werd, terwijl Sodderland niet aan bat kwam. Bowlingcijfers: Welch 492; Colville 065; Andrea 151; Wright 453. De tweede Engelsohe innings bracht het schamele totaal van 53 runs op, door uit stekend bowlen van jhr. W. v. d. Bosch (410), dr. M. Jansen (46) en Terwiel (220), dat bovendien gesteund werd door buitengewoon goed fielden. J. v. d. Bosch deed achter het wicket 2 vangen, waar van de eerste bijzonder fraai was, terwijl H. v. Manen zich wederom een uitstekend sipsfielder toonde door 2 mooie catches. Zoo verloren de Engelschen met innings en 58 runs. Deze week komen de Tree Foresters weer in ons land toeren, en de Hollanders kunnen er van op aan dat deze Engelsche een heel wat sterkere tegenpartij zullen blijken te zijn. Maar dat moet ook WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE". DE ANTILOPEN TE NIJMEGEN. De vierde dag. Een der „Antilopen" zendt ons nog het volgende verslag, waarvoor wij nog gaarne een plaatsje inruimen: ln stroomenden regen werd om 5 uur de kazerne verlaten en de lucht zag eruit of het den geheelen dag zou blijven gieten. Dat was gelukkig wel niet het geval, maar de meeste van onze 55 Kilometers hebben we in regenjas gehuld moeten afleggen, hetgeen deze laatste dag bijzonder zwaar maakte. Ook de wegen waren in miserabele con ditie, zoodat het voor de menschen met gevoelige voeten een heelen dobber was om heelhuids Nijmegen weer te bereiken. Vlak nadat we de stad hadden verlaten werden we ingeloopen door de Fransche groep, die zich echter onmiddellijk bij ons aansloten. Het was werkelijk amusant om te zien, hoe deze heeren, waarvan de mees ten op gymnastiekschoentjes, lang® den weg hobbelden. Een beter woord is er wer kelijk niet voor, want met een zeer ongere gelde pas, hevig gesticuleerend en onder een ratelenden woordenvloed trachten zij er zich weer in te loopen en een heel en kele kon zich maar bij onze lange Holland sche pas aansluiten. Na een paar uur raak- teu er enkelen eenige honderden meters achter en de Fransche leider bleef deze met een der anderen opwachten. Ook schrijver dezes bleef en een der andere Antilopen bleven wachten en gezamenlijk brachten we onze buitenlandsche gasten naar Gen nep, waar de eerste rust zou worden ge houden. Het was toen, met zoo'n klein groepje mogelijk een tenminste voor het grootste gedeelte begrijpelijk gesprek te voeren, en hoewel er natuurlijk toch nog do noodige gebarentaal bij te pas moest ko- mn hebben we ons werkelijk uitstekend met deze vroolijke Franschen geamuseerd. Voor al de uitspraak van het woordje „Nijme gen" 'en het broddelen van „Leve Hol land" bezorgde hen veel hoofd- en tong- breken. Wij vernamen toen, dat er in Frankrijk wel gewandeld wordt, maar dan over heel groote afstanden, bijv. Pajijs Toulouse, in eemge etmalen, zonder sla pen. Ook vernamen we, dat slechts één hunner de marschen al geloopen had, waar door wij echter te meer verbaasd stonden over het zeer ondoelmatige schoeisel van de heeren. Er was er echter slechts één, die veel last van zijn voeten had, de adde ren liepen er allen nog heel monter bij. Halverwege öennep werden we opge schrikt door een ons zeer bekend hoorn signaal en even later kwam de auto met onze Leidsche vrienden aanstuiven, dat gaf natuurlijk een heele ontmoeting en toen even later nog onzen trainer met den Ba taven-voorzitter op de motor verschenen, was het werkelijk of onze groep heelemaal van den weg zou raken. Onder luid gezang werd Gennep binnengerukt en de eerste rust had onder de noodige hilariteit plaats. Na de rust werden de jassen weer opge zocht en ging het op Cuyck aan, waar we een half uur aan de pont verspeelden. Ge lukkig konden we ons in onze jassen draaien, zoodat we niet zoo'n kou behoef den te lijden als de vorige maal, maar we waren toch allen blij toen we de Maas over waren en weer met gestrekten pas voor waarts konden gaan. De vreugde was echter maar van korten duur. Het bleek, dat vanhier de weg tot Mook bijkans in reparatie was, met alle slechte gevolgen van dien. Een gedeelte was zelfs zoover in staat van ontbinding, dat we al® kippetjes achter elkaar in het zand van de tramrails moesten trippelen. Dat een dergelijke wijze van afstands- marsch loopen maar slecht bevalt liet zich aanzien en al spoedig was er dan ook één van ons die wat achteraan kwam. Zoodoen de kwam de groep niet gezamenlijk Mook 'binnen, maar kwam deze pechvogel, verge zeld van een der anderen een kwartier la ter het dorp binnenstappen. Na de rust werd weer gezamenlijk afge marcheerd en de rest van den weg, do laatste 14 Kilometer® van de 220, in de meest uitbundige stemming aanvaard. Even voor Nijmegen bracht een kennis van een der deelnemers een geweldige bloemen hulde, welke de groep aan haar leider aan bood, terwijl een paar minuten later de heer v. Oerle met het vereenigingsvaandel arriveerde. Zoo uitgerust trokken we Nij megen binnen, waar, toch zeker vijf kilo meter achtereen de menschen ondanks re gen en wind opeengepakt stonden in vier en vijf rijen. Op de ons Vierdagers zoo welbekende Groenewoudsche weg stond zelfs Pater Lu- beek zijn oude Leidsche kennissen toe te LEDERHANDEL HAARLEMMERSTRAAT 57 t/o. City GROOTSTE SORTEERING: RUGZAKKEN (met en zonder draagstel) VELDFLESSCHEN (elke inhoud) LEDEREN F0T0TASSCHEN f 1.15 (alle maten) ACTETASSCHEN, echt loder f I. DUBBELE BAGAGEDRAGER TASSCHEN f 3.- 5803 (waterdicht) WATERDICHTE BEENPIJPEN p.p. f3,50 OLIEJEKKERS - JASSEN - PIJPEN enz. juichen, een attentie, welke wel zeer op prijs werd gesteld. Bij aankomst in de kazerne wachtte ons nog een groote verrassing. Bij het uitrei ken van do N. B. L. O.-kruisen werd ons tevens de korp6medaille geschonken. Nabeschouwing. Al met al moet erkend worden dat de „Antilopen" hier een werkelijk keurige prestatie hebben verricht. Het lijkt zoo gemakkelijk, maar om on der alle omstandigheden eiken dag weer vijf en vijftig kilometers te tippelen en dan telkes weer alle tien man in behoorlijke conditie, gezamenlijk thuis te brengen is heusch geen peulschilletje. Vraag dat maar eens aan groepen, die erger malheurs had den dan de Rood-Witters, aan groepen, die gedeelte van den weg met hun deelnemers in den letterlijken zin hebben moeten slee pen, of aan groepen, die uitvallers telden. Of zegt het niets, wanneer we u verklap pen, dat er van een groepje van 9 deelne mers dan laatsben dag slechts vier het kruis mochten ontvangen. Of moet ik u soms het voorbeeld geven van die militaire groep, waarvan reeds den eersben dag een deel nemer moest worden geholpen en die we den Laatsben dag, gesteund door twee ka meraden Mook zagen binnenrukken, ter wijl de luitenant die bij de groep behoorde 's mans karabijn droeg. Een hoeraatje voor dezen luitenant was natuurlijk heolemaal niet misplaatst! Dat onze groep echter zulken steun niet behoefde is wel een zeer gelukkig feit en in de eerste plaats moet dit worden toe geschreven aan de kalme wijze waarop ieder onzer zijn taak opvatte. Snelheid was deze week 'n woord dat we nu wel niet geheel hadden geschrapt, maar wat toch slechts maar zelden in den mond werd ge nomen. Van jagen was heelemaal geen sprake en onze tijden van binnenkomst toonen wel aan, dat we ons niet overlxaast hebben. Alleen den eersten dag waren we twee uren voor den vastgestelden tijd bin nen. Woensdag hielden we slechte een kwartier over, en Donderdag een. uur. De laatste dag waren we pa® tegen half vier in de kazerne, dus slechts een half uur voor sluitingstijd. Dit is-, mijn inziens ook de ware opvatting van de wandelsport, de op vatting, welke ook de Ned. Bond huldigt, want het is bekend, dat de deelnemers die zoo bijzonder vroeg binnenkomen, en waar sommige kranten zoo graag ophef over ma ken, in het geheel niet bejubeld worden, maar wel een reprimande in ontvangst hebben te nemen en een waarschuwing vour den volgenden dag. In de tweede plaat® moet de geest van ons troepje worden geroemd. Ernstige wan klanken werden niet gehoord en al ging wel eens een der deelnemers door overver moeidheid, of door anderen oorzaak even verder als noodzakelijk, een oogenblik la ter maakte een mop en een luchtig liedje toch alles weer goed. Een woord van hulde komt dan ook toe aan onzen leider, die op kalme en bezadig de wijze te werk ging en zich reeds geheel bij de wenschen en verlangens van zijn mede-loopers wist aan te passen. Wij ho pen hem dan ook nog vele malen in Nijme gen als onzen voorganger te mogen zien. Ook mag ik hier niet sluiten alvorens de prestatie te roemen van onzen uitsteken den verzorger, Koen EngelsmanZonder hem geloof ik niet, dat we allen het er zon der kleerscheuren zouden hebben afge bracht. Hij vatte zijn taak op werkelijk zeer ernstige wijze op en de wijze waarop hij steeds even vroolijk en opgewekt de hon derd en een groot en kleine verlangens van de wandelaars inwilligde, onderwijl nog tijd vindend om 90k voor andoren nog eens een handje uit te steken, verdiend werkelijk niets dan lof. Zeer jammer was het dan ook van hem te hooren, dat bij een volgend jaar niet meer meegaat als verzorger omdat hij dan.... meeloopt! Wij hopen van harte, dat onzen Koen dan do prij® moge behalen, die hij feitelijk dit jaar reeds ten volle verdiend heeft! Volledigheidshalve volgt thans nog een opgave van de namen der deelnemers en van de door hen behaalde belooningon: Th. Stijnman, leider, vierde maal; P. Ver hoef en G. Molkenboor, derde maal; W. Stijnman, tweede maal; J. Tb. Witte, W. van Noort, G. van Brussel, P. Schrijvers, L. van der Steen en H. van Noort, le maal. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE De 20e étappe weer voor Leducq. De 20ste étappe van den Tour de France, MaloAmiens (214 K.M.) is Zaterdag gewon nen door 1. Leducq, 2. Ronsse, 3. Stoepel, 4. Camusso, 5. Demuysere, 6. Bernard. Het algemeen klassement luidt: 1. Leducq, 149.23.11; 2. Stoepel 149.43.24; 3. Camusso, 149.45.32; 4. Pesenti, 149.56.19; 5. Ronsse, 150.1.15; 6. Bonduel, 150.4.24. Het landenklassement luidt: Italië, 450.19.17; 2. België, 450.28.14; 3. Frankrijk, 450.36.0; 4. Duitschland, 450.58.43; 5, Zwitserland, 454.29.2. Gisteren ging het naar Parijs. Leducq winnaar. De Tour de France is heden beëindigd, en gewonnen door den Franschman Leducq. Twee de werd Stöpel (Duitschland), drie Camusso (Italië) en vierde Pesenti (Italië). De laatste étappe werd eveneens door Le ducq gewonen vóór zijn landgenoot Speicher.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7