ZATERDAG 30 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Rusthuis „Callao". Naar wij vernemen is men met de plannen voor den bouw van het Rusthuis „Callao" zoover gevorderd, dat het wachten alleen is op een besluit van den Raaden Ged. Staten, welk besluit, naar verwacht wordt, spoedig tegemoet kan worden gezien. De aanbesteding is reeds vastgesteld op 10 Augustus a.s. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Veel variatie geeft den bloemenhandel. Telkens verdwijnen soorten en hoeveel malen komen daarvoor andere variëteiten in de plaats. Op heden zijn het vooral de Gladiolussen waarvan de aanvoer groot is. Ook van Godetia, Kop- godesia zoowel als gepeld komen in groote kwantums. En ook de -Asters verschijnen weer on aardige partijen en in verschillen de kleuren. Convili's komen evenzoo volop. De aanvoer van Dahlia's is niet zoo groot. We noteeren de volgende prijzen: Gla diolussen per 100 f 0.400.80; extra soorten f 1.70—2.60; Con villi f 0.40—0.75; Ameri- kaansche Anjers f 2 203.10; Zinnia f 1.50 2.10; Kopgodesia f 0.802.20; Asters f 0.30 0.55; Galardia f 0.200.30; Godesia ge peld f 0.400.70; Scabiosa f 0.200.30; Riddersporen f 1.802.40; Dahlia's f 1.30 2.10; Margrieten f 0.150.30; Pompon Dah lia's f 0.500.75; Lathyrus f 0.08—0.14; Ra nonkels f 0.100.15; Gentaurea f 0.120.19; Anjers f 0.150.20; Rozen per bos van 20 stuks f 0.10—0.25. VOORSCHOTEN. Personalia. Voor het examen Fransch I.o. is geslaagd mej. G. A. Vlieger. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Nota riaat le gedeelte is geslaagd de heer J. P. A. Huibers. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer J. J. Vrielink. Onze vroegere plaatsgenoot T. de Jong Pzn., thans onderwijzer te Krimpen a. d. IJs'Sel slaagde te Rotterdam voor de hoofd- acte L. O. Voor het Mercurius-diploma Boekhou den slaagde o.a. onze plaatsgenoote mej. H. Steen, opgeleid aan de inrichting van den heer G. Klok, alhier. Concert. Concert te geven door de Chr. Muziekvereeniging „Arti et Religiom" op Dinsdag 2 Augustus bij gunstig weder des avonds 8 uur bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, en aangeboden door de C. O. V. -in de tent aan de Stationstraat: Koraal: Ps. 68: 10. Volksliederen. 1. Zonen van de dappere, Marsch. 2. Berlin wie est weint und lacht, Ouverture. 3. a. Ehre sei Gott in der Hö- heb. Ach, ïïerr, lasz dein lieb Engelen. 4. Gedeelten uit de opera Tannhauser. 5. Oude Kameraden, Marsch. 6. a. Festpsalm; b. Pralidium. 7. Nederland in Lied en Dans, Potpourri. 8. Florentiner Marsch. Koraal: Dankt, dankt nu allen God. Gevonden voorwerpen. Aankomen loo- pen een zwart hondje; een wit gele regen jas; een partemonnaie met inhoud; een be lastingplaatje; twee zilveren potloodeu; een zwart lederen portemonnaie. AARLANDERVEEN. Hooiberg afgebrand. Donderdagmid dag brandde hier de hooiberg van den land bouwer A. Heemskerk af. De daarnaast grenzende woning wist men te behouden, alhoewel dit, voordat de spuit gearriveerd was, een hopeloos werk was. Droevig. De heer W. v. Dolderen alhier begaf zich naar een vergadering op 't dorp. Onderwijl is hij ongesteld geworden. Hij heeft toen zijn fiets tegen een boom gezet en is in 't gras gaan zitten. Toen eenige menschen zijn vreemd gedrag zagen heeft men hem bij den heer P. v. Leeuwen bin nengedragen. De man was toen reeds een lijk. Personalia. Te 's Gravenhage slaagde voor het examen nuttige handwerken onze plaatsgenoote mej. I. Pasma. BOSKOOP. Bekroond. Donderdag werd door de zangver. „Hosanna" op het concours te Zeist een eerste prijs gehaald in de eere- afdeeling, waardoor deze vereeniging in de afd. Superieuren geplaatst is. Het da meskoor „Hosanna" behaalde eveneens een eerste prijs en werd geplaatst in de eerste afdeeling. De.Altaarwacht. Dat er voor de pas opgerichte vereeniging „Altaarwacht" veel animo is blijkt wel uit het steeds stijgende ledental, hetwelk reeds is toegenomen tot 220. Geboren: Grietje Janny, d. van L. C. Langenberg en W. C. Oosterom. Bernar- dina Johanna Maria, d. van B. J. J. Robben en E. A. M. Wolken. Adrianus, z. van B. van Leeuwen en A. C. de Vos. Aart, z. van W. Groeneveld en A. de Jong. Ma ria, d. van D. Windhorst en J. Moerker ken. Maria Gertrude, d. van C. Koetsier en M. J. de Rijk. Ondertrouwd: T. M. Kranenburg 26 j. en J: Slappende! 20 j. Getrouwd F. Overdam 31 j. en N. v. Eeuwen 20 j. BODEGRAVEN. Diefstal. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan van diefstal van f 18.welk bedrag tijdens afwezigheid van den eige naar uit een lade is gelicht, vermoedelijk door een als heer gekleed persoon. Een on derzoek wordt ingesteld. Jonge zwervers. Door de politie alhier zijn twee elfjarige jongens, afkomstig uit Rotterdam, zwervende in deze gemeente aangetroffen. Zij verklaarden met een auto zijn mede-gereden en nu den terugweg te voet willen afleggen. De terugtocht is hen echter gemakkelijker gemaakt, doordat de politie hen per spoor naar "Rotterdam heeft gebracht, waar zij aan de ouders zijn af gegeven. Gevonden. Een zwarte riem met witte gesp en een rijwiel'belastingmerk. Verloren. Een gouden collier (dun schakelt je met hangertje waarin paarschr gekleurd steentje); een zilveren kettinkje en een kaas-boor. Inlichtingen aan de Poli tiepost liefst op Maandag. NIEUWVEEN. Wilhelminavereeniging. Woensdag avond te half negen werd in het café van 'den heer H. v. Eijk de algemeene ledenver gadering gehouden van de plaatselijke Wil helminavereeniging. In totaal zijn plm. 20 leden, het bestuur incluis, aanwezig. De voorzitter, dr. B. Nout, opent de ver gadering. De notulen van den heer J. Zek- veld, secr.-penningmeester, worden ongewij zigd goedgekeurd. Volgt de rekeniir en verantwoording van den pennigmeester. Ontvangsten f 1323.40; uitgaven f 1339.56; nadeelig sal do f 16.16. De controle-commissie, bestaan de uit de heeren C Buis, C. Udo en N. Lebesque, bevindt alles in orde. Volgt de bestuursverkiezing. Aftredende leden zijn de heeren dr. B. Nout, J. Augus- tinus, C. Campfens, C. v. Dijk en J. Burg- meijer. Op voorstel van den heer H. v Eijk worden de aftredenden bij acclamtie herko zen. In de vacatures, ontstaan door vertrek van de heeren A. Schalij en P. v. d. Zon, wordt- voorzien door de benoeming van de heeren Th. Vink en B. Nout Jr. Alsdan deelt de voorzitter mede, dat het bestuur der W.V. besloten heeft den leden te adviseeren dit jaar geen feesten te houden. Eigenlijk is de vereeniging reeds volgens art. 7 ontbonden, daar dit zegt, dat zoo de vereeniging een kastekort heeft, zij ophoudt te bestaan. De voorzitter stelt echter voor, haar dit jaar nog maar slui merende te laten voortbestaan. De gemeen te kan haar geld in deze tijden wel beter besteden, aldus de voorzitter. Daar hoeft de vereeniging niet aan te kloppen. Bij uit schrijving van feestelijkheden zal de op brengst aan staangelden ook niet zoo groot zijn als anders. Bovendien acht de voorzit ter het niet onmogelijk, dat bij het geven van feest een 25% der leden zich laat schrappen. De vergadering besluit te handelen in de geest van het bestuur en de feestelijkheden voor dit jaar maar weg te laten. De heer Udo ziet toch graag dat de schoolkinderen getracteerd worden. De heer Karsemeijer is hier zeer sterk op tegen. Spr. vindt dat de kinderen tegen woordig al genoeg genieten. De heer Van Dijk zou dit jaar de halve contributie willen innen. De vergadering voelt hier niets voor. Wat het materiaal der vereeniging betreft, wordt besloten datgene wat een goede plaats heeft, daar te laten. Het materiaal waar men mee in de maag zit, zal men trachten te verkoopen. Niets meer voor de agenda en de rond vraag zijnde, sluit de voorzitter de verga dering. De heer Karsemeijer grijpt deze gelegen heid nog aan even het feit te releveeren, dat de voorzitter jaar deze functie in de W.V. heeft bekleed en veel voor de ver eeniging in die jaren heeft gedaan. Spr. betreurt het, dat de tijden zoo tegenwer ken om dit gebeuren feestelijke te geden ken. Tot slot krijgt de heer J. Zekveld van den voorzitter nog een pluim voor het vele dat hij voor de W.V. in zijn functie van secretaris-penningmeester heeft verricht. WOERDEN. Personalia. De heer P. J. Hendriks, al hier is geslaagd voor het Mercurius-examen en aangesteld tot 2de boekhouder aan de Gasfabriek, alhier. Voor het te Amsterdam gehouden examen typen is geslaagd mej. A. Koop- mans, alhier. Crisis-Comité. De secretaris van de commissie voor onderzoek enz. uit het plaatselijk Crisis-comité verzoekt ons mede te deelen, dat het in verband met de steeds toenemende werkzaamheden der commissie noodzakelijk is, dat verzoeken om steun gericht moeten blijven aan het Crisis-co mité, gemeentehuis, alhier, waarna een vragenlijst wordt toegezonden, welke bin nen drie dagen weer aan hetzelfde adres moet worden ingeleverd. Men wordt ver zocht zich wel aan deze regels te willen houden. Verder wordt medegedeeld, dat reeds 110 aanvragen om steun zijn behandeld; het aantal neemt de laatste dagen zeer toe, hetgeen wijst op de steeds toenemende nood ook in deze gemeente. Dank zij de steun welke het comité ge regeld ontvangt in geld en goederen, is het haar, bijgestaan door de zeer gewaardeer de hulp \an het dames-comité, mogelijk ge weest-, zij het in bescheiden mate, de nood in vele gezinnen te helpen lenigen. Het wijst er echter op, dat de komende winter voor vele gezinnen veel zorg 'zal brengen, doch- de commissie vertrouwt, 'lat er ook dan weer velen bereid gevonden worden die, dankbaar voor eigen bezit, haar steunen wil met geld, levensmiddelen en bruikbare kleeding, opdat zij op de in geslagen weg voort mogen gaan. VALKENBURG (L.) HOTEL JANSSEN (Villa Dr. Herman). Bonds- hotel. Telef. 65. Centr. verw. Alle comf. Schitterende tuin. Gr. garage. Eigen luxe toeringcar. V. en naseiz. f 4.Seiz. f 4.50 Clubs reductie. 5134 KOUDEKERK. Uitstapje. Het R. K. Zangkoor „St. Michaël" en het R. K. Kerk- en Armbestuur van het „Zwaantje" aan den Hooge Rijn dijk, maakten Donderdag per autobus van den heer L. Beuk te Noordwijk, een reisje naar Hilversum en omstreken. Verschillen de bijzonderheden werden dien dag bezien en het was reeds middernacht toen het ge zelschap hoogst voldaan in hun Heimat ar riveerde. Overleden: Johannes, 7 weken, z. van P. G. J. Smit en A. Peters. STADSNIEUWS TIENDE LEIDSCHE PROCESSIE NAAR NOORDWIJK. Woensdag a.s. vertrekt, zooals uit een uit een in dit nummer opgenomen adver tentie blijkt, de jaarlijksche Processie van Leiden en omgeving naar de relieken van den H. Jeroen te Noordwijk. Daarbij zal deze Processie haar tweede lustrum vieren, want het is tien jaar geleden, sinds zij voor het eerst officieel werd ge houden. Is de Leidsche Processie naar Noordwijk derhalve nog jong, de jong ste onder alle Leidsche Processies, in de afgeloopen tien jaren heeft zij bewijs ge geven van groote levensvatbaarheid en groeikracht. In 1922 begonnen met onge veer honderd deelnemers, telde zij de laat ste jaren reeds ongeveer vijfhonderd deel nemers. Het aantal der parochies zoowel als der vereenigingen, die deelnemen, is steeds vooruitgaande. Moge deze tiende processie hare voorgangsters overtreffen in getal van deelnemers, die niet ondanks, maar juist wegens de benarde tijdsom standigheden naar Noordwijk zullen trek ken, om de voorspraak van St. Jeroen te vragen voor de in* dezen tijd zoo ernstig be dreigde geestelijke en tijdelijke belangen der menschen. DE TOONKUNSTFUSIE MISLUKT. Het behoud van ons Toonkunst-koor is een cultureel belang. Naar men ons meedeelt heeft ook de tweede poging om tot een fhsie te gera ken tusschen de Mij. voor Toonkunst en de Mij. t. b. d. Toonkunst afd. Leiden schipbreuk geleden, doordathet aantal inschrijvingen ver bleef beneden het nood zakelijk minimum. Hoewel de fusiegédachte hiermede niet volledig wordt opgegeven, zullen toch voor de naaste toekomst de beide Mij.en ieder afzonderlijk moeten voortwerken. Dit is voor de afd. Leiden van de Mij. t. b. d. Toonkunst echter een zeer mooi lijke opgaaf, daar de contributie-inkom sten op geen stukken na toereikend zijn om twee le klase uitvoeringen te kunnen bekostigen. Toch is het bestuur er ten slotte, na zeer veel moeite, in geslaagd het spook beeld van opheffing der Afdeeling, althans voor één jaar te verjagen in het komende seizoen zullen, onder leiding van den di recteur Richard Boer, twee prachtige uit voeringen worden gegeven met begeleiding van het Residentie-orkest en met mede werking van onze meest beroemde solisten. Het bestuur spreekt de verwachting uit, dat het muziekminnend publiek van Lei den dit resultaat op zóó'n hoogen prijs zal stellen, dat een sterke ledenaanwas vóór 1 December a.s. hiervan het gevolg zal zijn, waardoor de afdeeling in staat ge steld wordt deze moeilijke tijden glansrijk door te komen. Men bedenke toch vooral, dat het be houd van ons prachtige toonkunstkoor een cultureel belang van de eerste orde voor de stad Leiden is. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5982. Internationale Kunsthoorn Industrie N.V. Voorschoten, Veurscheweg 21. Uittr. Ged. lid R. v. Beh.: W. J. W. Sohellekens, Rijswijk. Uittr. Ged. lid R. v. Beh.: W. te Gussinklo, Aalten. Uittr. lid R. v. Beh.: A. Groenenberg, Den Haag. e statuten zijn gewijzigd. N. Dir.: W. J. W. Sohellekens, voornoemd. N. Comm.: A. Groenenberg, voornoemd. N. Ged. Comm.: W. te Gussinklo, Aalten. Dinsdag 2 Augustus a.s., zal de heer Frans Schneiders, Redacteur van „De Leidsche Courant" in het Rijksasyl voor Psychopathen een literairen avond geven. Het programma vermeldt „Oden en Saty- ren", voofdraohten uit eigen werk. Deze avond wordt gegeven onder de auspiciën van de R.-K. Reclasseeringsver eeniging, afd. Leiden. A.s. Maandag zal het 25-jaar geleden zijn, dat de heer P. van Delt, rangeerder zij de N. S. aan het station alhier bij de Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwe gen in dienst trad. BIOSCOPEN. Casino. Casino vertoont in deze speelweek twee films, die het publiek drie uur genoegelijk be zighouden, n.l. „De gemaskerde ruiter" met Richard Talmadge en „De bankroovers" met Edmund Lowe in de hoofdrol. In eerstgenoem de film verbaast Talmadge het publiek door zijn buitengewone vlugheid en in de tweede film levert Edmund Lowe uitstekend spel. Deze films zijn spannend door gezonde sen satie en boeien door de opeenvolging van ver rassend gebeuren, terwijl de inhoud voor geen enkel volwassene een beletsel is de vertooning bij te wonen. City. Het Orion journaal, dat het programma opent geeft verschillende actualiteiten. Opvallend is de goede fotografie vooral in het gedeelte waar de jeugdherbergen verfilmd werden. Hierna volgt een aardige speelfilm „Het Eiland der Liefde". De Deensche acteur Bun- nar Tolnaes speelt als reeder Charles Holm op uitstekende wijze zijn val als echtgenoot van een geëxalteerd jong vrouwtje, dat dweept met kunst en die haar man vreeselijk prozaïsch vindt. Met behulp van een oude vriend wordt het wispelturige mevrouwtje veranderd in een lieftallige huisvrouw. Het middel, dat hiervoor gebruikt werd, is origineel. Een schipbreuk op de kust van een verlaten eiland. Aan boord man, vrouw, de dichter en twee matrozen. De dichter verliest bij de schipbreuk zijn interes sant uiterlijk en na een reeks avonturen vindt mevrouw haar man toch niet zoo prozaïsch en hiermede wordt het verlaten eiland inderdaad „Het Eiland der liefde"! Na de pauze een spannende avonturenfilm: „De badplaatsratten". Een reeks hotelinbraken, die aanleiding geven tot allerlei verwikkelin gen, worden tenslotte opgehelderd door den detective Harry Hill .De film begint met een reeks verrassend goede opnamen, die de ver wachting hoog doet spannen. Hieraan wordt wel niet geheel voldaan, maar toch blijven de toeschouwers geboeid door de snelle en on verwachte opeenvolging der gebeurtenissen. Voor volwassenen kunnen wij dit programma alleszins aanbevelen. Luxor. Hat programma in „Luxor" van deze week is om verschillende redenen niet aan te bevelen. Trianon. De bekende film „Juffrouw Kerkmuis", ver vaardigd naar het boek: „Arm wie eine Kir- chenmans" is gisteravond voor een bijna uit verkocht Trianon voor het eerst gedraaid. En de film is het waard. Juffrouw Kerkmuis (Grete Mosheim) is het meisje, dat zich zoo noemt, omdat zij arm is en moet vechten voor een stuk brood. Grete Masheim met haar onhoorbare schre den en haar spitze muizengezicht, maar voor al met haar wonderbaarlijk goede spel, is voor deze rol als geknipt. De wijze waarop zij in 't begin tot het heiligdom van den directeur der Universalbank weet door te dringen is aller leukst en als zij dan een typiste blijkt, die een onderdeel van de machine wil zijn en die „geen charmante gedachten opwekt bij mijnheer den baron, president van de Universalbank", wordt zij aangenomen. Hoe het verder gaat in Weenen, maar voor al in Parijs, moet u zelf gaan zien, dat ver raden wij niet. Maar dat aan het einde de Kerkmuis toch niet geheel en al een onderdeel van de schrijfmachine blijkt te zijn, spreekt vanzelf. Er komen in deze film echter enkele scènes voor, die naar het pikante gaan, reden waar om wij deze film zeker voor volwassenen voor behouden. Maar deze kunnen dan ook in Trianon een pretligen avond beleven. Vooraf gaan uitgebreide journaals, een tee kenfilm, een screen-song en dolle twee-acter met George Arthur en Karl Dane: „Hoera, we gaan kampeeren", zoodat van een zeer goed programma gesproken kan worden. R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio". Men schrijft ons: In de katholieke krin gen onzer sleutelstad is „Pulchri Studio", de R. K. Gemengde Zangvereeniging, di recteur Th. van Niekerk, geestelijk-adviseur de weleerw. heer Kapelaan A. Kramer, geen onbekende. Zij hadden zich welwillend beschikbaar gesteld om een concert te geven in het Rijksasyl voor Psychopathen en hebben hieraan Vrijdagavond gevolg gegeven door onder hun bekwamen leider een tiental koorwerken ten gehoore te brengen, die na uitvoering luid werden toegejuicht. De Spijskaart van Zöllner evenals het geestige „O, Pepita" mogen wel even extra vermeld worden. Voor de patiënten was 't een avond van mooi, gepast genot. Dr. Wiersnia bedankte na afloop met zeer toepasselijke woorden, voor hetgeen ten ge hoore was gebracht. Aan de R.-K. Vakschool voor Meisjes te Leiden slaagde mej. Petronella Pauëlsen voor het examen costumière. Programma Parkconcert Dinsdag 2 Aug. 8 uur: 1. Gigler-marseh, Wagner; 2. Tau- send und ein Nacht", Wals, Strauss; 3. Se renade, Widor; 4. Fantaisie „Herodiade", Massenet; 5. „Hallo Hilversum", v. Wezel; 6. „Ueber der Wellen", Wals, Rodas; 7. Harmonie Ouverture, Mendelssohn. AGENDA LEIDEN. A De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: de Bruij- ne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, naoht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Juli a.s. waarge nomen door apotheek: O. B. Duijster, Nieu we Rijn 18, Tel. 523. BROEDERS-CONGREGATIE O.L. VROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA s™ Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. LIEFDEWERK „STILLE ARMOEDE" der St. Vincentius-vereeniging. Hartelijk dank voor de volgende inge komen giften: Avé Maria 0.50 Giro „De Poedelaars" 2.50 Uit dankbaarheid van A. A. 25. Bezorgd aan het St. Vincentius- huis H. Kerkgracht 32 N.N. 10. O. L. Vrouw v. h. H. Hart ter eere 1.50 God loone u! St. Vincentius bidt voor u! Ons werk voor S. A. verder vriendelijk aanbevelende JAG. CREYGHTON, Pres. bijz. raad der St. Vincentius- vereeniging. Rijnsburgerwe'g 149. Giro 131200. R. K. DIOC. VROUWENBOND. AFD. LEIDEN. MARIA-CONGRES. Zooals wij reeds hebben gemeld, is het bestuur voornemens op Zondag 7 Augustus a.s., (dus niet op 17 Aug. zooals abusieve lijk gedurkt stond!) bij voldoende deelna me, een reis naar Nijmegen te organisee- ren tot bijwoning van het Maria-Congres. Er bestaat ook voor niet-leden en voor an dere organisaties gelegenheid zich hierbij aan te sluiten. Men gelieve zich hiervoor te wenden tot mevr. Manders, Oegstgees- terlaan 12. Telef. 292. De congressisten zullen des morgens ten half zeven aan het station (S.S.) aanwezig moeten zijn. Terugkomst te 12 uur 's avonds, doch ieder kan desgewenscht op eigen ge legenheid zonder kosten-verhooging eerder terugkeeren. HOEVEEL SIGAREN MAG IK MEENEMEN? Nu 't hoogseizoen voor het reizen weer aangebroken is, meenen we goed te doen de bepalingen voor den invoer van siga ren, sigaretten, tabak enz. in de meest be reisde landen in onze omgeving nog eens naar voren te brengen. Telkens opnieuw ziet men reizigers die zich, hetzij uit onwetendheid met de gel dende voorschriften, het.zij uit het oogpunt der smokkelsport, massa's onaangenaam heden op den hals hallen. Het beste is zich streng te houden aan de onderstaande be palingen. Het voorkomt moeilijkheden en bovendien, in andere landen zijn immers ook sigaren te koop. Duitschland. 10 sigaren öf 25 sigaretten óf 50 gr. ta bak. België. 10 sigaren öf 20 ld. sigaren öf 25 sigaret ten óf 50 gr. tabak. Engeland. Een maximale hoeveelheid van K.G., mits eigener beweging aangegeven. Frankrijk. 10 sigaren öf 20 sigaretten óf 40 gr. tsi- •bak. Eigener beweging alles aangeven, de Fransche douane is daarop heel streng. Italië. Voorraad voor 1, bij kleine rookers hoog stens voor 2 dagen. Men is hierop heel streng. Eigen aangifte beslist noodzake lijk. 10 sigaren öf 50 sigaretten öf 50 gr. ta bak. Indien gecombineerd meegenqmen is 1 sigaar 5 sigaretten 5 gr. tabak. Zwitserland. 20 sigaren öf 100 sigaretten öf 100 gr. ta bak. Indien een langdurig verblijf in Zwitserland gehouden wordt, zijn de doua nekantoren gemachtigd als maximum een aangebroken kistje van 50 sigaren toe to staan. Zweden. 10 sigaren óf 15 kleine sigaren öf 50 siga- retten óf 50 gr. tabak. VOETBAL IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! 5 Firma G. H. MAAT - WIJNKOOPERIJ 8 9 Gevestigd sedert 1833 5133 LEIDEN

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2