ZATERDAG 30 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 SPORT TOERISME JAARVERGADERING A. N. W. B. Het jaarverslag. Het 49e jaarverslag van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, heden uit gebracht in de jaarlijksche algemeene ver gadering welke te Apeldoorn wordt gehou den, vermeldt o. m. het volgende: Het vorige jaarverslag besloot met de opwekking, om, ondanks malaise, mede te werken aan het bereiken van een mijlpaal in de Bondsgeschiedenis: de 100.000 leden. De druk der tijden was toen Juni 1931 wel reeds merkbaar, maar ondanks dat leek het toekomstbeeld der 100.000 leden geen utopie. Thans zijn wij een jaar verder en het is begrijpelijk, dat Gij U afvraagt: Hoe staat onze A. N. W. B. er nu voor? Want in het jaar, dat heenging, verergerde de „malai se" merkbaar tot een hevige economische crisis, zooals de wereldgeschiedenis er slechts weinig of geen kent. Onder die omstandigheden zag ook de A. N. W. B. menig lid heengaan, dat jaren lang het Bondsinsigne met trots gedragen had; talrijk waren degenen, die bij gebrek aan inkomsten hun steun aan 't Bonds werk moesten onttrekken, al deden zij dat dan ook gewoonlijk met de sympathieke toe voeging: „Zoodra ik kan, kom ik weer te rug." Velen ook, wier inkomen nog onaan getast bleef, bedankten voor tal van lid maatschappen uit gerechtvaardigde of overdreven voorzichtigheid. Hen allen moeten wij voorloopig als lid missen; in plaats van te kunnen optrekken naar den mijlpaal der 100.000 leden, hebben wij al lereerst de door den crisisstorm geslagen gaten moeten stoppen. Het behoeft U dus niet te verwonderen, nóch teleur te stellen, dat de 100.000 leden voorloopig nog een toekomstbeeld moeten blijven. Het is ons gelukt, de opengevallen plaatsen te doen vullen; zelfs groeide ons ledental ook in dit crisisjaar tenslotte toch nog van 88.583 op 1 Juni 1931 tot 92.912 op 1 Juni 1932. Binnenlandsch toerisme. In het afgeloopen jaar had het toerisme in eigen land weder de volle belangstel ling, niet alleen van onzen Bond, doch ook van de toeristen zelf. Perioden als deze, waarin velen noodgedwongen hun vacan- tie-genoegens tot een bescheiden schaal moeten terugbrengen, hebben ook haar lichtzijde: men leert zijn eigen land waar- deeren. Evenals in de oorlogsjaren het Nederlandseh natuurschoon ontdekt werd door velen, die tevoren gewoon waren naar 't buitenland te gaan, wordt ook thans menigeen onbewust bekeerd tot vurig bewonderaar van het Hollandsche land s chaps sch oo n. Daarnaast ontwikkelt zich een strooming om ook hen, die wèl financieel in staat zijn, een buitenlandsehe reis te betalen, te bewegen, binnenslands te blijven onder 't motief, dat hun geld dan 't binnenland ten goede komt. Zoo eenvoudig is echter deze zaak geenszins; knappe koppen op econo misch gebied hebben de gevolgen onder het oog gezien van een eventueel interna tionaal streng doorgevoerde beperking van het toerisme tot het eigen land en van de afweermaatregelen, die de landen zullen nemen; zij blijken geenszins tot de voor standers van die leer te behoor en. Ander zijds wordt deze leuze door anderen al we der gewijzigd en lazen wij dezer dagen zelfs, als variant op de aansporing „Blijf binnenlands": „Blijf op uw eigen eiland"! In ons eigen kleine land botsen aldus de belangen der op vreemdelingen beluste streken ook al tegen elkander! Onze Bond meent, zich in deze botsing van meeningen en belangen geen partij te moeten stellen, mede overwegende, dat on ze Nederlandsche hotels wel moeilijk alle Nederlandsche vacantiereizigers zouden kunnen huisvesten (statistici beweren, dat bij een vacantie van 14 dagen voor ieder een slechts voor een vijfde of zesde deel van hen allen plaats is in ons land!), zoo dat een propaganda, om allen binnen de grenzen te houden, doelloos en, bij slagen, zelfs catastrophaal zou worden. Nederland heeft in elk geval nu een kans om de eigen bevolking meer bekend heid met 't vaderlandsch natuurschoon bij te brengen en het is onnoodig, dit ge paard te doen gaan met een geforceerde inperking van het internationaal verkeer, waarvan onze voorzitter op de Bondsver gadering in 1930 nog getuigde, dat het de verbroedering en onderlinge waardeering der volken bevordert en blik-verruimend werkt, dat het internationaal toerisme de ware aanraking brengt tusschen de mensohen, als tegenstelling met de zucht bij vele volken om zich binnen eigen grens op te sluiten. Bovendien: het is niet noodig, een der- gelijken strijd te ontketenen. Zonder het buitenland eenigszins te veronachtzamen, heeft onze Bond toch al sinds tal van ja ren ons volk gewezen op 't vele, dat hier te lande te genieten is, en ook in deze dagen stelt de A. N. W. B. zich tot taak, degenen, die in het binnenland blijven wil len of moeten, van voorlichting te dien«» en teriosisoh genot e verschaffen. De A. N. W. B.-tochten. In het vorig jaarverslag werd melding gemaakt van een nieuw verschijnsel op ons arbeidsveld, nl. de stenk toenemende be langstelling voor onze tochten. In het af geloopen jaar is deze belangstelling weer zeer voldoende geweest; de Rondwande ling door het Gooi had 443 deelnemers, die door N.-O.-Utrecht 795, de rijwielrondrit door de duinstreken 311, die door Utrecht 202, die door België 104. De 1000 km.-rit per auto of motor door Duitschland telde 242 deelnemers, de Rondrit te paard 77. In 't jaar 1932 werden de hiervoor ver melde rondwandelingen en rondritten uit geschreven, voorts een rijwielrondrit door West-Duitschland en een 1000 km.-rit per auto of motor door België, Luxemburg en Duitschland. De algemeene indruk is, dat dit soort tochten zeer in den smaak valt; ze heb ben niet de nadeelen van een gezamenlij- ken tocht en toch de voordeelen van een geheel voorbereide excursie; men wandelt of rijdt als het ware onder onzichtbare leiding. Ook de plaquette als belooning is voor velen een attractie, terwijl het ont breken van alles wat naar een wedstrijd zweemt den rustigen toerist aangenaam moet zijn. Reisinlichtigen. Bij den reisinlichtingendienst valt nog ieder jaar en op ieder gebied een belang rijke uitbreiding der werkzaamheden te constateer en. Het werk van den inlichtingsdienst om vatte in het jaar 1931 pl.m. 27.000 inlich tingen, tegenover in 1930 pl.m. 16.000, ter wijl in de eerste vier maanden van 1932 reeds 30 pet. meer inlichtingen gevraagd en beantwoord werden dan in de eerste vier maanden van 1931; de periode 1 Juni 19311 Juni 1932 leverde een totaal van 27.531 inlichtingen op, tegen 19.000 in de overeenkomstige periode 1930—1931. Als gevolg hiervan zijn zeer hooge eischen aan den reisinlichtingsdienst ge steld en onherroepelijk heeft dit tenge volge moeten hebben, dat het personeel moest worden uitgebreid. De studiedienst moest worden toegevoegd en het aantal vertegenwoordigers in het buitenland be langrijk worden uitgebreid. Internationaal verkeer. De tijdsomstandigheden zijn oorzaak, dat het internationaal verkeer tal van be lemmeringen ondervindt, eensdeels voort vloeiend uit de opgetrokken tariefmuren, de rechten op benzine e. d., anderdeels een gevolg van protectionistische maatregelen ter bescherming van het eigen autover keer, het spoorwegverkeer enz. Ondanks tal van nieuwe maatregelen en voorschrif ten, welke onze aandacht vroegen, bleef het internationaal verkeer per auto toene men, niet alleen in de kringen onzer leden, doch algemeen. Tegenover de 62.339 grens- documenten, afgegeven in 1930, staan er 74.683 in 1931 benevens 27.783 internatio nale autobewijzen (een intussohen inge steld document) of totaal 102.466 stuks. Voor de eerste maal overschreden wij dus op dit gebied de 100.000 stuks! In 1932 heeft zich nog een lichte stijging gemanifesteerd; in de maanden Januari tot en met Mei werd 36.331 grens-documen- ten afgegeven tegenover 33.495 in hetzelf de tijdvak van 1931. Over 1931 was de stijging dus 20 pet. vergeleken bij 1930; de eerste maanden van 1932 geven een geringe toename van 9 pet. vergeleken bij 1931. Watertoerisme. Uit de door het Bureau voor Watertoe risme ontvangen talrijke aanvragen om inlichtingen viel weder af te leiden, dat het maken van watertochten naar en in het buitenland is toegenomen en dat deze todhten niet alleen per motor- of zeiljacht plaats hebben, maar ook met roeivaartui gen en kano's. Vooral de kanotochten, die ook ondernomen worden op riviertjes, aan welke men vroeger geen aandaoht be steedde, vergden nieuwe studie. Ook voor binnenlandsche kanotochten geldt dit; daar interesseert men zich eveneens voor wate ren, waarover tot heden in 't geheel geen gegevens bestonden; immers, per kano is vrijwel elk water te bevaren. In het verslagjaar werden pl.m. 1200 in lichtingen op watertoeristisoh gebied ver strekt, nl. ruim 250 schriftelijke inlichtingen over Watertoerisme in het algemeen; 225 watertochten in Nederland; 56 watertoch ten in Duitschland; 14 watertochten in Frankrijk; 21 watertochten in België, ter wijl aan 25 vreemdelingen inlichtingen werden verstrekt. Het aantal mondeling verstrekte inlichtingen bedroeg ongeveer 600. Ruitertoerisme. Op het gebied van het Ruitertoerisme is in het afgeloopen jaar veel gedaan. De aanstelling van Bondspaardenartsen, Bonds hoefsmeden en -stallingen, in het vorig jaar aangevangen, kon thans tot uitvoe ring komen en de cijfers wijzen uit, dat velen prijs gesteld hebben op een be noeming. Voorts werd in samenwerking met de leidende vereenigingen op hippisch gebied een actie ingezet voor „het paard op den weg"; geijverd wordt voor de behartiging der belangen van de paardengebruikers op den weg, den aanleg van ruiterpaden van zoo uitnemend belang voor ruiters niet alleen, maar evenzeer voor de veiligheid en vrijheid van beweging van automobi listen, motorrijders, wielrijders en wande laars en om tegen te gaan dat wegen door gladheid of hardheid gevaar voor het paard opleveren. Tenslotte is een aanvang gemaakt met de vaststelling van permanente verbindin gen voor ruiters tusschen de plaatsen waar ruitersport of ruitertoerisme beoefend wordt, terwijl ook een aanvang is gemaakt met de bewerking van den Reiswijzer voor Ruitertockten door Nederland. Met de gemeentebesturen van verschei dene Nederlandsche steden is de Oommis- sie reeds in bespreking betreffende een systematischen aanleg van ruiterpaden. Het aantal Ruitereonsuls bedraagt thans 121. Ski-toerisme. Onze onder-afdeeling, de Ned. Ski-Ver- eeeniging, breidde in het afgeloopen jaar haar werkzaamheden uit. Gelijk ten vori- gen jare organiseerde zij in het najaar voorbereidingscursussen in verschillende plaatsen, terwijl zij weder in een zestal wintersportplaatsen ski-cursussen deed plaats vinden. De jongenscursus te Kitzbü'hel blijkt zoo zeer in den smaak te vallen, dat in den komenden winter waarschijnlijk ook een meisjescursus zal worden georganiseerd. In het ledental kwam, ondanks de min der gunstige tijden, geen wijziging; het ledental is ongeveer gelijk gebleven en beloopt even 600. De bebakening van den weg. Met het plaatsen van onze wegwijzers werd ook in dit jaar wederom óp de ge bruikelijke wijze voortgegaan. Er werden 96 nieuwe wegwijzers geplaatst, terwijl 284 wegwijzers van oud model, vervangen wer den door het nieuwe model. Thans staan er 3357 wegwijzers langs onze Nederland sche wegen, welke tezamen een systeem van bewegwijzering vormen, hetwelk ook in het buitenland de hoogste lof waardig wordt gekeurd. In tegenstelling met de wegwijzers, wel ke uitsluitend het werk zijn van den A. N. W. B., zijn de andere bakens langs den weg de vrucht van gemeenschappelijken arbeid. Zoo werden in samenwerking met de Koninklijke Nederlandsohe Automobiel Club 23 nieuwe waarschuwingsborden ge plaatst, terwijl 85 borden van oud model vervangen werden d-oor het nieuwe drie hoekige model, aangenomen door de Conventie van Genève van 1931. Het aantal dezer borden is echter, ten gevolge van de groote wegverbeteringen, welke Rijk en Provincie doorioopend aan brengen, teruggebracht kunnen worden van 592 op 585, hetgeen als een voordeel voor den wegverbruiker beschouwd moet worden. De plaatsnaamborden, eveneens de vrucht van gemeenschappelijken arbeid, bereikten door bijplaatsing van 67 nieuwe een totaal van 5579. 26 dezer borden werden door plaatselij ke verandering overbodig en derhalve af gevoerd. Ondanks de ingeroepen medewerking van de gemeentebesturen en van de hoof den der scholen, maakte dë groote balda digheid onzer Nederlandsche jeugd het noodzakelijk, nog weer 761 dezer borden, welke totaal geruineerd waren, te vervan gen door nieuwe. Het verslag vermeldt voorts nog tal van bijzonderheden over weg en verkeer, vei lig verkeer, hulpverleening bij ongevallen, propaganda en bijzonderheden over da- gelijksch bestuur en bondsofficials, terwijl aan het slot tal van staatjes zijn opgeno men, waarin alle bijzonderheden betref fende den A. N. W. B. statistisch zijn op genomen. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Programme voor Zondag 31 Juli. Eerste klasse: H.C.C. IIHaarlem; R. en W.-P. W; A.C.C.—H.D.V.S.V.R.A. V. V. V. Overgangsklasse: H.B.C.—R. en W. II; R.C.H.—Ajax (L.). Derde klasse A: H.C.C. 5—V.U.C.; H. D.V.S. 3—L.C.C. Derde klasse B: Y.U.C. 2H.D.V.S. 4; Ajax (L.) 2Quick. Overzicht. H.C.C. 2 heeft het morgen o.i. al heel gemakkelijk, daar het niet aan te nemen is," dat de Haarlemmers het de Hagenaars ook maar eenigszins moeilijk zullen ma ken. In de derby te Amsterdam tusschen V. R. A. en V. V. V. zijn de kansen voor mr. Hamburger c.s. het gunstigst. V. R. A. heeft verleden Zondag getoond goed op dreef te zijn, terwijl de laatste indruk, door V.V.V. gemaakt, nu juist zoo schitte rend niet was. Een overwinning van V. R. A. ligt dan ook in de lijn der verwach tingen. In de beide, andere wedstrijden zal het krachtsverschil van de elkaar bekampende partijen klein zijn. Toch lijkt het ons dat de kraeht van R. en W. en H. D. V. S. iets hooger dient te worden aangeslagen dan die van hun tegenstanders. Het Leidsche Ajax gaat naar Haarlem om R. C. H. partij te geven. Nu de eerste overwinning behaald is, hopen we, da-t er meerdere volgen zullen, al zullen de Haar lemmers, die een goed elftal bezitten, dat tob de sterksteh uit de overgangsklasse be hoort, het de Leidenaars lastig genoeg maken. In deze klasse is H. B. C. in staat R. en W. 2 te kloppen. L. C. C. moet morgen een lastigen uit wedstrijd spelen tegen H. D. V. S. 3 In Leiden zegevierden de Schiedammers en ook morgen zijn we geneigd de gasthee- ren de beste kansen te geven. De Ajax-reserven ontvangen het Haag- sche Quick een tegenpartij, die voor de Leidenaars te sterk zal blijken te zijn. De Leidsche cricketer wachten dus zware wedstrijden en we zouden al te vreden zijn, als van de zes te behalen punten er twee werden binnengehaald. Aan onze stadgenooten de taak ons pessi misme te logenstraffen VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „Leiden'', Zondag a.s. speelt Leiden I om zes uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen Concordia uit Hillegom, een goede oude be kende. We gelooven dan ook, dat een be zoek aan het nieuwe R. K. Sportpark aan den Haagweg, over de houtzaagmolens van de fa. Noordman, wel de moeite waard zal zijn. Leiden II speelt de uitgestelde beker wedstrijd op het A.S.C.-terrein te Zoeter- woude, uitgeschreven door deze vereeni- ging. V.V.P. uit Rijswijk zal als tegenstan der fungeeren. De kracht van dit elftal is ons niet bekend, reden te meer om zich- geheel te geven. Er is nog een klein plaats je voor den bekaer in de kast. Laten we eens probeeren, of die ruimte niet gevuld kan worden. Vertrek 12 uur per fiets van de Douzastraat. Aanvang 1 uur. R. K. Sportvereenjglng V.V.L. Het eerste elftal speelt Zondag a.s. haar laatste nederlaagwedstrijd en wel te gen Blauw Zwart I uit Wassenaar. Wint BI. Zw. dan kan ze de beker meteen mee nemen, maar V.V.L. zal wel haar uiterste best doen dat ze de nederlaag zoo klein mogelijk houdt, misschien kan zij nog wel een gelijk spel forceeren. De wedstrijd vangt te 2.30 uur aan. Het 2de elftal gaat een bezoek brengen aan de Kolping Boys te Leiden. Vertrek per fiets te 1 uur van de Voorstraat. R. K. Sportvereeniging „D.O.S." D.OjS. gaat morgen naar Noordwijker- hout om daar om 3 uur N.V.C. I in een vriendschappelijken wedstrijd te ontmoeten. Wij wensohen hun succes en een aangena- men wedstrijd. De reis gaat per fiets. D.O.S. II ontvangt thuis Nieuw veen I voor een medaille-wedstrijd. Dit zal een spannende wedstrijd worden; aanvang 2 uur. Wanneer D.O S. II haar spel van den laatsten tijd handhaaft, dan zal de wed strijd het aanzien ten volle waard zijn. D.O.S. III gaat een bezoek 'brengen aan de Nieuwveensche reserves, aanvang aldaar 3 uur, vertrek gezamenlijk per fiets half 2. De Junioren gaan naar de Teylingen- Junioren voor de nederlaag-wedstrijden, aanvang 1 uur. Flink aangepakt en de puntjes mee naar huis. Rest ons nog te vermelden de opvoering van het openluchtspel „Het spel dat met den wind kwam aangewaaid", door het Studenten Gilde van St. Jeroen, waartoe de entree kosteloos is. Aanvang half 5. Laat de heeren zien, dat u hierin belang stelt en komt in grooten getale naar het D.O.S.-terrein. Het geld speelt hier geen rol. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Morgen belooft het een drukke en span nende sportdag te" worden voor A. V. V. Om 2.30 uur zal gespeeld worden de tra- ditioneeele wedstrijd A. V. V. IS. N. A. I. om den Burg. Keyzer-beker. Evenals alle A.V.V.S.N.A.-wedstrijden belooft ook deze wedstrijd hoogst interessant en span nend te worden en zal er voor de voetbal liefhebbers volop te genieten zijn. Een voorspelling durven wij niet aan, doch wel geven we A. V. V. op eigen terrein de beste kansen om weer voor 1 jaar den beker in bezit te hebben, doch dan moet er gewonnen worden, daar reeds bij gelijk spel S. N. A. den beker voor 1 jaar te be waren krijgt. Wij vertrouwen, dat de A. V. V.'ers allen hun best zulen doen en wij re kenen^ er op, dat het een mooie en faire wedstrijd zal worden. Zeer waarschijnlijk zal burg. Keyzer den aftrap doen. Verder speelt om 12 uur A. V. V.a tegen S.N.Aa en om 1.15 u. A.V.V. 3—S. N. A. 2 om een medailleook hier verwachten wij mooie en spannede wedstrijden. Allen veel succes. R.-K. S.V. „S. M. C." Morgen komen, weer eenige elftallen in actie tegen verschillende tegenstanders. Zoo gaat het le elftal bij A.S.C. I op be zoek voor de Nederlaag-wedstrijden. Hoe het verloop zal zijn weten we niet, doch past op jongelui, dat ge niet zelf de kous op den kop krijgt. S. M. C. III ontvangt thuis te 1 uur Concordia III uit Hillegom. Onbekende gasten die hun best zullen doen met een overwinning naar huis terug te keeren. De junioren II spelen te 4 uur op Sporthof in Sassenheim tegen de ,Tey- lingen-junioren II een oefenwedstrijd. Waarschijnlijk speelt S.M.C II te 3 ma thuis ook een vriendschappelijken wed strijd, terwijl te 12 uur de junioren I waar schijnlijk een medaille-wedstrijd spelen. Dinsdag 26 Juli werd de eerste jaarver gadering gehouden en uit het jaarverslag bleek, dat S. M. C. momenteel 60 leden heeft en dat de competitie voor de ver schillende elftallen een gunstig verloop had. De vereeniging staat er financieel goed voor, dank zij het kundig kasbeheer van den penningmeester B. Moerkerk, want het mag wel een prestatie heeten in één jaar tijd de vereeniging sehuldvrij te maken. Dit danken we ook aan de vele donateurs, die ons met hun donaties steun den waarvoor wij hen dank zeggen en ho pen, dat zij ook in het vervolg ons trouw zullen bijstaan in onze financieele zorgen. Ook de trouwe toeschouwers onzen dank. Van hen verwachten we, dat zij ons blijven steunen door steeds van hun belangstelling blijk te geven niet alleen als het eerste maar ook als de andere elf tallen spelen. De jongen3 zijn het waard, want allen doen hun best naar vermogen. Ook werd er plan gemaakt om reeds dezen komenden winter met athletiek te beginnen mits de kas zulks toelaat. Nieuwe leden (Warmonders) worden ver zocht zich zoo spoedig mogelijk aan te mel den met het oog op de a.s. competitie. R.-K. Ath. en Sportver. „Rood Wit". De afgeloopen week is voor onze ver eeniging wederom een succes geworden. De athleten weerden zich Zondag j'.l. kranig en wederom werden verschillende prijzen naar Leiden meegebracht. De groote sportgebeurtenis „De Vier- daagsohe" was wel een zeer zwaar par cours, maar werd ook schitterend: vol bracht. Aan alle wandelaars een eere-saluut! Ook de voetballers kwamen in actie. In Voorschoten speelde het eerste te gen de kampioenen van de B-afdeeling. In deze „eere" wedstrijd wist men na een zwaren strijd de overwinning uit het vuur te slepen. De uitgeloofde medaille, kwam hierdoor in ons bezit. Voor a.s. Zondag zijn geen atletiek wedstrijden vastgesteld, hierdoor kunnen de voetballers weer eens hun hart opha len. Het eerste junioren-elftal zal deelne men aan den jiuiiorensportdag te Lisse. Om 1 uur zal de strijd worden aange bonden tegen onze gastheeren, wat zeker geen gemakkelijke tegenstander is. Over dezen uitslag zullen wij ons maar niet aan een voorspelling wagen. ,Wie de tweede te genstander in'dit tournooi is, is thans moeilijk te voorspellen maar wij vertrou wen dat onze jongens zich geheel zullen geven. Vertrek om kwart over elf per fiets vanaf het station, kwamt voor twaalf per stoomtram. Wij verwachten dat vele supporters onze jongens zullen komen aanmoedigen. Dinsdagavond voetbal- en Donderdag avond athletiek-training. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Voetbal. Morgen-worden er twee wedstrijden gespeeld op het A. S. C.-ter- rein. Om 1 uur speelt Leiden II tegen V. V. P. I een beslissingswedstrijd om de uitgeloofde beker. In dezen wedstrijd zal het niet aan spanning ontbreken. daar beide elftallen aan elkaar gewaagd zijn. Wij durven niet te voorspellen, welke ver eeniging in het bezit komt van deze mooie beker. Om 3 uur speelt A. S. C. I tegen S. M. C. I uit Warmond ook voor de neder laagwedstrijden. De sterkte van S. M. O. is ons bekend, daar zij ook dit jaar uit kwam in de 3de klasse. A. S. C. zal hard moeten werken om zich deze tegenstanders van 't lijf te'houden. Jongens doe je> uiter- ste best, dan is er een goed resultaat te bereiken. G y m n a s t*i e k. De lesuren zijn vol gende week als volgt: Maandag van 3.30 toat 4.30 schooljongens, van 6—7 uur ad- spirant meisjes, van 78 uur ad-spirant jongens, van 89 uur heeren. Dinsdag van 3.30—4.30 schoolmeisjes. Het bestuur verzoekt de ouders om te zorgen, dat Maandag de schooljongens en Dinsdag de schoolmeisjes om 3.30 uur pre sent zijn. Dinsdag en Vrijdag athletiek- en voet bal-training. R. K. Sportveren. Alph. Boys. Zondag a.s. neemt het eerste elftal deel aan de seriewedstrijden van V. E. P. te Woerden om aldaar den strijd aan te bin den tegen het Utrechtsche Oondor III, voor onze vereeniging een onbekende, doch naar we vernemen een sterke tegenstan der. Daarom Boys allen present en alle krachten ingespannen om een goed resul taat te bereiken. Het. vertrek per rijwiel is bepaald op 11.30 per trein 12.29 of 12.41 uur. R. K. Sportvereeniging Teijlingen. A.s. Zondag om 2.30 uur V. V. Z. I Zaan damActivitas I Rotterdam, finale om den Bisschopbeker, op Sporthoff. Dit be looft een spannende strijd te worden, zoo dat een bezoek aan dezen wedstrijd ten zeerste wordt aanbevolen. Om 1 uur nederlaagwed'strijden Jun. Teijlingen ID. O. S. I; 4 uur Teijlingen Jun. II—S. M. C. II. Athletiek. Zondag a.s. gaan de athleten naar Hilversum. Aan verschillen de nummers wordt deelgenomen. Mochten verschillende onzer athleten al eenige successen boeken, zoo zijn wij weer be nieuwd of dat Zondag ook weer het geval zal zijn. Voor enkelen zijn de nummers iets zwaarder geworden, daar zij in de afd. cracks uitkomen. Doch met goeden moed aanvaarden wij de reis naar Hilversum. Vertrek per bus om 10.30 uur vanaf 'het K. S. A.-gebouw. ATHLETIEK NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND. Wijzigingen in de Duitsche groep. Naar wij vernemen is de West-Duitsche athletiekploeg, welke op Zondag 31 Juli a.s. te Haarlem tegen Nederland uitkomt, op eenige punten gewijzigd. Op de 100 M. zal Heithoff wegens een blessure- niet kunnen uitkomen. Voor hem neemt deel Bergman (Duisburg), die even eens deel zal xiitmaken in het estafette nummer 4 X 100 Meter. Voorts zijn Neu en Schaumburg voor de 1500 M. verhinderd, wegens beroepsbezigheden. Zij zullen wor den vervangen door Gerull (Duisburg) en Götmann (Ha-mm). In het nummer 5000 M. hardloopen zal Schaumburg worden ver vangen door den Duisburger Halfmann. GYMNASTIEK Sportvereeniging „Jeanne d'Arc". Morgenmiddag zullen op het Sportpark „Zuydwijk" voor de dames de wedstrij den plaats hebben bestaande uit gymnas tiek- en athletieknummers voor de te be halen vereenigingsdiploma's. Daarna zal er een voetbalwedstrijd worden gespeeld, Jeanne d'Arc tegen B. W. combinatie om draagmedaïlles. Dit belooft een aardigen middag te worden en 't bestuur hoopt dan ook dat alle dames en heeren leden vroeg tijdig op 't terrein aanwezig zullen zijn.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14