NATIONAAL MARIA-CONGRES UIT DE OMGEVING CENTRALE VERWARMING ZATERDAG 30 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HET PROGRAM. Maandenlang heeft het Dag. Bestuur van het Nationaal Maria Congres weke lijks vergaderd. Dat begon dan om acht uur en duurde vaak tot middernacht. Is het dan zoo moeilijk, zoo'n Congres voor te bereiden 1 Och, daar heeft men gen begrip van. De groote lijnen zijn dade lijk zichtbaar, maar in den schemer. Vóór ze scherp en duidelijk op het papier staan, is er heel wat gebeurd. En dan, dan heeft men nog maar een geraamte. Daarin moet vervolgens het leven wor den gebracht. En juist dat is de" moeilijkheid. Het Nationaal Maria Congres heeft een. algemeen bestuur, bestaande uit vertegen woordigers van nationale, sociale en reli- gieuse organisaties. Het heele openbare, katholieke leven is er in vertegenwoor digd. Practisch werk kan dit algemeen be stuur natuurlijk niet doen, het heeft de or ganisatie van het Congres aan het Dag. Bestuur moeten overlaten. Ten slotte echter moet het algemeen bestuur de besluiten van het Dag. Bestuur goedkeuren, en zoo is het een- of twee maal ter vergadering in Nijmegen bijeen geroepen. Den laatsen keer was dat begin J uli, ruim een maand' vóór het Congres. Er waren afgevaardigden uit alle deelen van het land, een beeld gevende van de belangstelling, waarin het Congres zich mocht verheugen. En daar stond nu het geraamte van het Congres. Het leven moest er in. Dat moet katholiek Nederland er in gie ten, zei de Voorzitter en hij bleek van meening, dat de sociale en religieuse ver- eenigingen, waarop het Congres dan toch was opgebouwd, uitzonderingen daar gelaten, niet krachtig genoeg mede werkten. Het Dag. Bestuur was klaar, waarom kon het Congres al niet vast ge reed zijn. Waarom schoot het leven zoo traag in dat kloek opgebouwde geraamte? Maar dat is een heel gewone tegenstel ling: eenerzijds een kleine groep werkers, die vooruit wil, anderzijds een trage mas sa, die immer tijd heeft tot het laatste. Zij moet zich ditmaal niet vergissen. Want in de laatste dagen komt de belang stelling voor het Congres op als een vloed golf. En het Dag. Bestuur, dat de massa al in beweging wenschte te 'zien, toen het gereed was haar te ontvangen en rustig in te deelen, heeft nu de handen vol om den stroom te leiden en in de bedding te hou den. Zoo zijn de menschen nu eenmaal. Zij praten langen tijd tevoren over het bezoek aan het Congres, zij maken plannen en voornemens, maar eerst tegen het laatst melden zij zich aan. Bij drommen dan. En zoo hooren wij, dat voor de eerste opvoering van „Die Eerste Bliscap" alle kaarten al zijn uitverkocht; dat voor de tweede opvoering op het oogenblik, dat wij dit schrijven nog slechts enkele kaar ten te verkrijgen zijn voor den eersten rang; dat de programmaboekjes de deur „uitvliegen", dat eindelijk de Congreskaar- ten bij duizenden worden besteld. Het lijkt een overstrooming. Het water klimt bij den dijk op, lang zaam, maar zonder onderbreking, dat is de belangstelling, welke zich langza merhand rond het Congres samentrekt.. Zoodra 't water boven den dijk komt, stort het zich dadelijk van alle kanten tegelijk er overheen. En vult den kom in een om- Het is niet zoo eenvoudig om voor een Maria Congres plannen te ontwerpen, wel ke de waardigheid van het onderwerp be naderen. Het onderwerp is zuiver gods dienstig, betreft de Moeder des Heeren, na den menschgeworden God het hoogste in heel de schepping, en een Congres is op zich zelf iets profaans, dat als het wa re moest worden opgeheven tot het gods dienstig onderwerp van Maria, Moeder der menschen. Daarom is het Maria-Congres, als geheel, een samenwerking van gods dienstige plechtigheden en profane verga deringen daarom wordt het verlegd van de. vergaderzaal naar de kerk en van de kerk naar massale godsdienstige plechtig heden in de openluchtdaarom zijn de schoone kunsten te hulp geroepen om ook het godsdienstige gemoed in uiterlijk eer betoon aan de Moeder des Heeren, die ook de Moeder der menschen is, te bevredigen, daarom wordt Zij zelf en de verheven mysteriën van haar leven in een kunstzin nig schouwspel den volke naderbij ge bracht. Het program als geheel overziende, brengen wij gaarne hulde aan het Dag. Bestuur, dat er, naar onze meening, vol komen in geslaagd is, dit Congres in over eenstemming te brengen met de waardig heid van het onderwerp, niet door het Congres te verplaatsen in een kerkelijke plechtigheid, maar door instorting van zooveel godsdienstige elementen tot de verhevenheid van het onderwerp is bena derd. Er worderi vier algemeene vergaderingen gehouden in de groote zaal der Vereeni- gingdes Zaterdagsmiddags ter opening: spreker Pastoor Th. van Noord van Lan- gendijk over „Maria in ons persoonlijk le ven" des avonds te acht uur in de open lucht op het terrein aan den Bijleveldsin- gel; spreker Wethouder mr. Kropman van Amsterdam over „Maria, onze hulp in den nood onzer dagen"des Zondagsavonds wederom in de groote zaal der Vereeniging waar dr. Moller zal spreken over „Maria in het .familieleven" en ten slotte, de slui tingsvergadering op Maandagavond, waar prof. Férfon van Roermond het woord zal voeren over „Maria in het maatschappelijk leven". Ongeveer 25 sectie-vergaderingen staan op het program. Deze sectie-vergaderingen beginnen reeds des Zaterdagsmiddags en duren den heelen Zondag en Maandag door, tusschen de overige plechtigheden in. Des Zondags twee pontifikale H.H. Mis sen, een opgedragen in de St. Canisiuskerk door Z. H. Eve. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, en een in de kerk van O. L. Vrouw Geboorte door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch. Te half elf draagt de Vicaris-Generaal van het Bisdam van 's-Hertogenbosch Mgr. F. Hendrikx op het terrein Bijleveldsingel, dus in de openlucht een H. Mis op, waar van de vaste gedeelten door alle aanwezi gen zullen worden meegezongen. Op hetzelfde terrein wordt des middags om 5 uur een plechtig Lof gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen tot sluiting van de plechtige Omdracht door de straten der stad, welke te ongeveer 4 uur in den namidag zal aanvangen. Deze omdracht, zegt het programma boek, is een plechtigheid uit Nijmegen'» oudste geschiedenis, bij dit Maria-Congres in dezen vorm herhaald, dat het oude en vereerende Nijmeegsche Maria-beeld fees telijk wordt overgebracht naar de plaats der kroning. Gedeeltelijk zal de af te leg gen weg aan langs de oudste historische punten der stad, waarlangs -zich de mid- deleeuwsche Sacraments-processie voort bewoog. Het is een klein, houten beeldje, dat ge kroond zal worden, een beeldje, waarom de legende schoone bloemen heeft gewe ven, het zou in den tijd van den beel denstorm uit de vlammen van een brand stapel zijn gered. en het is sinds jaren een voorwerp van bijzondere vereering voor de Nijmcgenaars. Het staat bij den ingang der St. Canisiuskerk, in een intiem hoek je, waar altijd gebeden wordt. Pater Kro nenburg, de voorzitter der commissie voor de kroning, had nauwelijks een oproep ge daan om goud en edelgesteenten voor de kroning van het beeldje, of van alle kan ten stroomden hem de gaven toe. Zoo heeft men een kostbare Mariakroon kun nen bestellen met een kroon voor het Je- zuskind en een scepter. Z. H. de Paus heeft toestemming gegeven tot de kroning; de Bisschop van 's-Hertogenbosch zal zelf de plechtigheid verrichten. De godsdienstige plechtigheid, welke des Maandags de meeste aandacht zal trekken is een plechtige Grieksche H. Mis, welke zal worden opgedragen door Dom. Ildefons Dirks, Benediktijn van den Oosterschen ri tus uit Amoy sur Meuse; voorts een kin- derhulde en het sluitingslof op het terrein van den Bijleveldsingel. Tusschen de vergaderingen en plechtig heden in speelt, onder leiding van den dichter Pastoor Willem Smulders, een ge zelschap van honderd personen „Die eer ste bliscap van Maria", een gedicht uit de 15de eeuw. dat te Brussel langer dan een eeuw op het Marktplein is uitgevoerd na den plechtigen Omgang, die jaarlijks werd gehouden ter eere van Onser lieven Vrou wen. Van dat gedicht is slechts het eerste en laatste deel, die Eerste en die Seven- ste bliscap teruggevondendie Sevenste is indertijd met stijgend succes opgevoerd te 's-Hertogenbosch, die eerste gaat tijdens het Nationaal Congres te Nijmegen en als boven gezegd, de belangstelling er voor is enorm. Het Congresbureau raadt aan min stens veertien dagen van te voren kaarten te bestellennadere bijzonderheden vindt men in het programmaboek, dat aan het zelfde bureau Mathonsingel 1 te Nijmegen verkrijgbaar is. Maar omdat niet allen dit Mariaspel kunnen bijwonen, worden er op de H. Landstichting „Bijbelsche tafereelen uit het leven der H. Maagd" gegeven geen plaats is daartoe meer geëigend dan deze stichting. En geen mensch kan zulke tafe reelen beter weergeven, dan de leiders dezer stichting, die aan de herleving van de levens van Jezus en Maria hun levens taak hebben gewijd. Het is een rijk program, dat blijkt over duidelijk uit de summiere opsomming van de hoofdputen. Nu nog een woord over de congreskaar- ten. Men kan deze ook steunkaarten noe men, want de opbrengst dient om de ge weldige kostezi van het Congres voor een deel goed te maken. Maar omdat deze kaarten toegang geven tot verschillende plechtigheden en vergaderingen, heeten ze congreskaarten en hebben ze het ka rakter van toegangskaarten. De bezoekers van het Maria-Congres behooren echter deze kaarten te koopen in het besef, dat zij daarmee een minieme bijdrage schen ken in de groote kosten van het Congres en een kleine vergoeding voor al hetgeen hun in zoo rijke verscheidenheid geboden wordt. Dat dus iedere bezoeker van het Con gres begint met het bestellen van een lidmaatschapskaart 1.of begunsti- gerskaart 2.50) is louter een kwestie van rechtvaardigheid. De werkers in Nij megen hebben dezen grootschen opzet ge waagd in het vertrouwen op den recht vaardigheidszin van katholiek Nederland, dat zich wel niet onttrekken zal aan de verplichting om ook in de lasten op bescheiden wijze bij te dragen van het werk, waarvan het de lusten straks genie ten mag. Wij schrijven dat. niet in de vrees, dat iemand deze verplichting zal ontduiken. Maar men moet er even op attent wor den gemaakt. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente kwam Donderdag avond in spoedeischende vergadering bijeen. Afwezig de heer H. Heenk. De voorzitter opent de vergadering met ge bed. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorz. doet o.m. mededeeling van de na volgende ingekomen stukken. Schrijven van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Rijnzaterwoude, waarin wordt medegedeeld dat deze Kerkvoogdij bereid is deel te nemen in de geldleening der ge meente Leimuiden tot een bedrag van 7700. Een schrijven van P. M. van Graas omtrent het gebruik van de noodslachtplaats wordt om advies in handen gesteld van B. en W. Onder intrekking van het in de vorige ver gadering genomen besluit, besluit de Raad tot het aangaan van een geldleening g«?ot 9800, af te lossen in 14 jaren in gelijke termijnen, voor het eerst op 31 Dec. 1933. De geldleening geeft een rente van 5 pet. en wordt uitgege ven in obligaties van 350. In verband met dit geldleeningsbesluit wor den eenige comptabele besluiten vastgesteld. De nadeelige sloten van den kaptitaaldienst 1931 tot een bedrag van 10700 moeten wor den overgebracht naar den dienst 1932. Dit nadeelig slot wordt gedekt door de aan te gane geldleening en door een bijdrage van den gewonen aan den kapitaaldienst tot een be drag van 900. Voorts worden enkele reeds genomen beslui ten tot wijziging der begrooting 1932 opnieuw vastgesteld aangezien de posten werkloosheids ondersteuning en werkverschaffing moeten af vallen. Ged. Staten keuren deze posten niet goed, voordat de minister van Binnenlandsche Zaken zijn goedkeuring aan de gemeentelijke steunregeling heeft verleend. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt de leges-verordening opnieuw vastgesteld zoomede de verordening op de in vordering. Op voorstel van B. en W. en op advies van den directeur der Districts-Arbeidsbeurs te Leiden wordt met ingang van 1 Aug. a.s. be noemd tot agent der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering de heer J. W. de Ren, ambtenaar ter secretaris/gemeenteont vanger. Niets meer aan de orde zijnde wordt de ver gadering gesloten. DE INBRAAK IN DE PASTORIE IN 1930 Zou de heer van Tol nu tevreden zijn. Van zeer bevoegde zijde vernemen wij, dat door een rijksrechercheur een geheel nieuw on derzoek is ingesteld naar de toedracht van de inbraak in de pastorie in 1930 door den krankzinnigen knaap W. van Beek. Wij vernemen, dat zich in deze zaak geen enkel nieuw gezichtspunt heeft voorgedaan. Wij hopen, dat men thans toch wel tot de overtuiging zal komen dat W. van Beek, de werkelijke dader is geweest. WASSENAAR Het jubileum van Zuster Fidelia. Onder zeer groote belangstelling is Don derdag en Vrijdag door de leerlingen van de R.K. Meisjesscholen alhier, het feit herdacht dat zuster Fidelia voor ongeveer 25 jaar in deze gemeente kwam als hoofd van de R.K. Meisjesschool. Dat er reden was, om dit feit te herdenken zal iedereen toegeven, die weet, wat zuster Fidelia in die lange reeks van ja ren voor de R.K. vrouwelijke jeugd is ge weest, Het is niet te zeggen, wat zij heeft tot stand gebracht. Het zij genoeg de aandacht te vestigen op het enorm scholencomplex aan de Kerkstraat, dat in den loop der jaren is ge groeid en waarin thans ongeveer 800 leerlingen onderwijs genieten. Het omvat een kleuter school, twee lagere scholen, een U.L.O. school en een vakschool voor meisjes, allen op moder- i nen leest geschoeid. Het onderwijs is prima. J Reden te over, om aan haar, die nagenoeg j alles leidt en bestuurt, hulde te brengen, j Donderdag was het feest voor de bewaar- schoolkinderen. De kleintjes hebben het hoofd j der school in een allerliefste toespraak gehul- digd, terwijl zij werden onthaald op lekkers. Vrijdag was de dag voor de grooteren. Om 8 uur kwamen allen, getooid op zijn Zondags, en I met een ruiker bloemen in de hand, naar de school. Hier werd een optocht geformeerd en met de zusters in het midden ging men naar de kerk. De plechtigheid ving aan met een H. Mis van dankbaarheid, opgedragen door pastoor Tholenaar, waaronder de schoolkin deren de Gregoriaansche gezangen vertolkten. Voor de zusters waren vooraan plaatsen ge reserveerd, onder de H. Mis naderden allen ter H. Tafel. Na de Mis gingen allen weder in optocht naar de school. Jammer, dat het weer niet meewerkte. Het regende zoowel tijdens den gang naar als uit de kerk. Toen de kinderen in de school kwamen stond er een eenvoudig ontbijt gereed, dat al len zich goed deden smaken: om half elftrok ken allen naar de gymnastiekzaal, waar de grootsche huldigiging zou plaats hebben. De aanblik van deze prachtige zaal was schitterend. Dennengroen en zilvergeschitter rondom. Aan de kanten een zee van bloemen en een schat van bouquetten en bloemstukken. Toen zuster Fedelia met de genoodigden, waartoe behoorden o.m. de zeereerwaarde hee ren pastoors Tholenaar en Wiemers, de eerw. heeren kapelaans Verhagen en Heemskerk, de leden van het Kerk- en Armbestuur, de leden van het bestuur der scholen, het feestcomité enz. binnenkwam, stonden de kinderen opge- MET 01IEBRAN0ER SANITAIRE INSTALLATIES BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden - TelefoooSassenheim 4532 Duizenden hebben al een limaatsehaps- of een begunstigerskaart aangevraagd, dui zenden moeten nog volgen. Ook zij, die verhinderd zijn het Congres bij te wonen, kunnen het steunen door het bestellen van zulk een kaart. Het is dan een gift ter eere van Maria. Een medewerking van het Ma- ria-kind aan deze grootsche Maria-hulde. steld. Vooraan de engeltjes, dan de anderen in langzaam opgaande rijen. Zoodra allen bin nen waren, werd een welkomstlied gezongen. Daarop had de aanbieding plaats van het feestgeschenk. Eén van de meisjes van de U. L.O.-school hield hierbij een toespraak, waarin zij de zuster herinnerde aan haar groo- ten arbeid in Wassenaar. Zij wees op het groot aantal meisjes, door de zuster opgeleid, waar van er velen thans als moeders hun kinderen naar de school zonden. Enkelen waren in het klooster getreden, terwijl anderen naar den hemel waren gegaan. Zij dankte namens alle meisjes de zuster voor hare opofferingen in al die jaren. Als een klein bewijs van grooten dankbaarheid, hadden de meisjes gemeend een feestgeschenk te moeten aanbieden. Op dat oogenblik trokken 15 bruidjes die ieder een gekleurd lint hielden, waaraan een gordijntje was bevestigd, dit gordijn weg en daar ston den voor aller oogen twee beelden, ongeveer 1 Meter hoog, van den H. Jozef en de H. Ma ria (Beuron). Na deze aanbieding volgden allerliefste rei dansen van de U.L.O.-meisjes, waarbij de eene als boer .en de andere als boerin was gekleed. Kleurige en alleraardigste, zelfs origineele costuumpjes waren hierbij te bewonderen. Vervolgens volgde een spreekkoor. De kleine engeltjes begonnen. Zij vertelden dat zij uit den hemel gekomen waren, waar zij bezig wa ren met het versieren van een mooien stoel Maarde zuster deed nog zooveel goed, dus die stoel was nog lang niet klaar. De Miadengroep bracht het geheele arbeidsterrein van zuster Fidelia in beeld. Het vertelde, hoe aanvankelijk de oude school dienst deed, dan het Patronaatsgebouw als tijdelijke school. Daarna werd de jongensschool in gebruik ge nomen. Gememoreerd werden de uitbreidingen, de oprichting van een vak- en kleuterschool enz. De derde groep (iedere groep telde on geveer 100 meisjes) vertelde heel ondeugend de toekomstplannen van de zuster. In elke klas een loud-speaker, een tennisveld, een daktuin, zelfs een garage met schoolfordjes, opdat de kinderen met kou of regenweer droog en warm overgebracht kunnen worden. Het spreekkoor eindigde met een algemeen dankkoor aan de zuster en een hartelijken wensch voor een lang en vruchtbaar leven. Alles liep prachtig van stapel. Allen bleven gelijk. De kleintjes lief en zacht, de grooten met forsche stemmen, vooral, toe zij riepen: ,,0, zuster, 't plan is heusch enorm", steeg het koor tot een reuzen-enthousiasme Middelerwijl was de burgemeester binnenge komen om de zuster zijn gelukwenschen aan te bieden. Te zijner eere werd het spreekkoor nogmaals vertolkt. Daarna was èr pauze en ontvingen de kin deren limonade. Na deze tractatie werden de kinderen we der in de gymnastiekzaal opgesteld. Toen zuster Fidelia met de genoodigden te rugkwam, stonden vooraan de „Wolkjes" klaar Daarachten waren kleurige stralenbundels ver borgen. Een der meisjes vertelde, dat de zonJ weggekropen was met de stralenbundels ach ter de wolkjes, maar de wolkjes zouden zoo mooi zingen, dat de zon wel moest doorkomen Nu begon de regenboogcantate. En zie daar kwam de zon met haar stralenbundels, eerst geel, daarna oranje, dan rood, dan groen enz. tot alle kleuren van den regenboog per slot van rekening aan de zaal een schitterend effect gaven. Na nog enkele reidansen van de U.L.O.-leer lingen, sprak zuster Fidelia een dankwoord. Haar eerw. was zeer ontroerd door zooveel blijken van liefde en dankbaarheid en beloofde al haar krachten in het vervolg te zullen blij ven geven voor school en kinderen. Ook bracht zij hartelijke woorden van dank en hulde aan haar personeel, dat haar steeds zoo trouw terzijde staat. Met een driewerf hoera en lang zal zij leven werd het feest besloten. Met een reep cho colade keerden de kleinen dankbaar huis waarts. Wij willen nog vermelden, dat de versiering der zaal was ontworpen door mej. Bertha Go- defroy. Zuster Adeltrudis begeleidde op de piano. De zang, de koren en de dansen waren door het personeel de kinderen aangeleerd. Het was een grootsche huldiging. TER AAR Voetbal. Morgen speelt Adolf Kolping I een uit-wedstrijd tegen St. Bernardus I te Hazerswoude. Kolping II vertrekt naar Noor den om te spelen tegen Stormvogels II uit Wilnis. Het 3e elftal blijft thuis en speelt te gen een toer-elftal uit Kudelstaart.. Het 4e elftal gaat naar Zevenhoven en speelt daar tegen Z.V.V. I. De Junioren spelen een thuis- edstrijd tegen D. S. V. van Noorden. RIJNZATERWOUDE Een huis in brand. Gistermorgen brak brand uit in de woning van den heer J .Jansen, wonende aan den Kerkweg alhier. De alhier gestationneerde handspuit was spoedig ter plaatse en ving met het blusschingswerk aan. De bovenverdieping van het huis, waar de brand ontstaan was, brandde echter toch nog geheel uit. De spuit van Leimuiden die ook ter plaatse ariveerde kon waarschijnlijk door een klein defect aan den motor geen water geven. De brand is waarschijnlijk ontstaan door 't spelen met vuur door kleine kinderen op den zolder. Schapenmoordenaar. Door een hond zijn een tweetal schapen van den landbouwer van der Meer aangevallen. Een van de schapen werd doodgebeten, het andere is tot nog toe niet ontdekt. De politie stelt een onderzoek in HOOGMADE Als de Bisschop komt.... Gisteravond werd een vergadering gehouden in café Wit- teman ter bespreking van het inhalen op Woensdagavond van Z. H. Exc. den Bisschop, daar Donderdag de nieuwe kerk zal worden gewijd. De pastoor opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Na een kort gebed gaf hij de leiding over aan kapelaan Nieveen van Dijkum, die voor deze dagen assistentie zal verleenen. Besproken werd op welke wijze de Bisschop zal worden ingehaald en werd besloten om op Woensdagnamiddag (oude tijd) om half zes op de Baan bij Witteman aanwezig te zijn en vandaar naar de Witte Brug, de grens van de parochie te rijden, om dan vandaar om half- zeven, als Mgr. is gearriveerd, in optocht naar de kerk te komen. De regeling is als volgt:' voorop de harmonievereeniging, de Heerlijk heid Hoogmade, daarachter het vaan van den R.K. Volksbond, waarachter de leden, dan de wielrijders en vervolgens de auto met Kerk- en Armbestuur, het Gemeentebestuur, rijtuig met geestelijken, ruiters en het rijtuig met den Bis schop, waarna door ruiters de stoet wordt gesloten. Bij de kerk zal de bisschop door bruidjes worden ontvangen en binnengeleid. Donderdagmorgen om 5 uur zullen er reeds H.H Missen in de hulpkerk worden opgedra gen en om halfzeven zullen de plechtigheden beginnen. Dinsdagavond van 7 tot 9 uur zal bij 't café Witteman gelegenheid zijn om petten en sjer pen te ontvangen: ieder zorge, dat hij klaar is Tevens verzocht spreker, dat allen, die dagen de vlaggen zullen uitsteken. Nadat nog verschillende vragen waren ge steld, en de leiders voor eiken groep waren aangesteld, werd met dankzegging voor de goede opkomst de vergadering gesloten. LISSE Afwezigheid burgemeester. De burgemees ter dezer gemeente is van 31 Juli tot en met 10 Augustus afwezig. Loco-burgemeester is wethouder Tromp. Concert. Ter gelegenheid van den verjaar dag van H.M. de Koningin-Moeder geeft de Harmonie „Trou moet Blijcken", directeur de heer M. Bolderdijk te Oegstgeest, op Dinsdag 2 Augustusf, des avonds te 8.15 uur een con cert in de gemeentelijke muziektent. OEGSTGEEST Het Crisis-comité houdt „markt". Het plaatselijk crisis-comité, dat met grooten ijver haar prijzenswaardig werk voortzet, is in het bezit gekomen van een partijtje goederen De bedoeling is nu deze goederen voor een zeer geringen prijs te verkoopen aan de minder fi- nancieel-krachtige inwoners, terwijl de beter gesitueerden mogelijk hiervah gebruik willen maken een en ander te koopen, teneinde dit aan behoeftigen uit te deelen. De heer van Ingen Schenau, directeur van „Het Witte Huis", is bereid gevojiden een zaaltje af te staan. De verkoop zal geschieden op Dinsdag, 2 Aug. en zoo noodig ook op Woensdag 3 Aug., des middags van 1 tot 5 en van 7 tot 8 uur. Voorts zullen eenige lootjes a 10 cent ten verkoop worden aangeboden, waarvoor een fraai kunstvoorwerpj is beschikbaar gesteld. Wij bevelen het bezoeken van deze „markt" Belangrijke opdrachten. Door Gemeente werken van 's Gravenhage is bij overeenkomst opgedragen aan de fa. v. d. Velden en de Jong, aannemersbedrijf Oegstgeest: Het riolee- ren en bestraten van het bouwplan „Buitenrust" (2e gedeelte), vanaf de Mient tot nabij den Loosduinschen weg, alsmede het rioleeren en bestraten van een terrein, gelegen aan de Korn- velstraat en Pippelingstraat. Verder door den luitenant-kolonel der Genie te Utrecht, het bouwen van een verdieping op de wachterswoning op het fort aan de Bilt- straat te Utrecht. Een en ander tot een bedrag van ongeveer 120.000. Gevestigd: E. v. d. Berg de Bruyn geb. Bruyn, Warmonderweg 48 D. Verbrugge, huishoudster, Poelgeesterweg 2 J. H. de Groot en gezin, Oranjelaan 28 Vertrokken: A. P. Oostveen naar Lei den A. M. Slewe-Remmerswaal naar Leiden Wed. Knappert-de Vries naar Wassenaar F C. Weiffenbach naar Ned. O.-Indië. J. W. v. d. Meene naar Winsum Geboren: Cornelis z. van W. B. Sentel, Hendrissen. WARMOND Consumptie-ijs. Aan P. Versluys alhier is vergunning verleend tot het vervaardigen en verkoopen van consumptie-ijs volgens artikel 7 van het consumptie-ijs-besluit. Watersport. Door den heer W. A. Visch alhier zal worden overgegaan tot den bouw van een groote loods als bergplaats voor sche pen. De vereischte vergunning is reeds aange vraagd, terwijl de loods zal worden gebouwd door de N.V. Padox alhier. Fanfare. De Warmondsche Fanfare zal hedenavond (Zaterdag) een muziekuitvoering geven op de gemeentelijke muziektent. Een keurig programma is voor dezen avond vast gesteld. De muziekliefhebbers kunnen profi- teeren. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de politie is aangifte gedaan van het vinden van een damestasch met inhoud en het verlie zen van een beursje met gouden beugel. Te vens is aangifte gedwaan van het verliezen van een bos sleutels.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10