INMAflKGLAZEN DE KAAGWEEK A A L S Firma G. H. MAAT - wunkooperu g ZATERDAG 23 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 OUDE DEELNEMERS. OUDE WINNAARS. Veel belangstelling aan den wal. We hebben gisteren reeds uitvoerig onze eerste indrukken van de nieuwe Kaagweek weergegeven. Aan het einde van den eersten dag mochten we zeggen, dat de in zet verre van slecht geweest is. 't Is waar, het weer had beter kunnen zijn; de regen had verre moeten blijven van de zeilers, die immers genoeg water rond zich, vooral onder zich zien, maar zoo'n buitje hindert niet zoo vreeselijk, dat een wedstrijddag erdoor bedorven zou zijn. Dat bleek voldoende uit de animo, waar mee er in de diverse wedstrijden gekampt is Dat bleek maar al te zeer ook uit de groote belangstelling, die bij de diverse nummers aan den dag gelegd werd van de zijde der toeschouwers aan den wal. Tal van schepen op de plassen waren „leegge- loopen", van de bewoners natuurlijk en zij allen hadden zich begeven naar het feest terrein, om zich een plaatsje te zoekeö tus- schen starttoren en Sociëteit om de voor naamste wedstrijden van daar te volgen. Die interesse gold voornamelijk het fles- schen&pel en het ringsteken voor motorboo ten en de vaardigheidswedstrijden voor 12 voetsjollen. Een opmerkelijk verschijnsel leveren die motorbootwedstrijden steeds op. Immers, hadden we het in onze beschouwingen van gisteren over oude bekenden op het land, hier zagen we weer oude bekenden op het water, oude waterratten, mogen we wel zeggen, wier grootste vermaakt het is jaar lijks te kunnen deelnemen aan de behen digheidswedstrijden op den eersten dag der Kaagweek. Daar zagen we ze weer: dr. Blomberg uit Den Haag, steeds vroolijk en opgeruimd, vooral ook steeds sportief bij het succes van concurrenten, daar zagen we weer Van Essen uit Voorburg, Van Os uit Rotterdam, enz. enz. Met- hoeveel animo werd er gekampt bij het flesschenspel om zooveel mogelijk fles- schen stuk te varen, een spel, dat veel be hendigheid, styurmanskunst en berekening van den motorbootvaarder vraagd, vooral wanneer de boot er zioh minder toe leent. Hetzelfde geldt trouwens ook voor het ringsteken en ook daarvoor weer onvermin derde belangstelling. Inderdaad, 't mogen oude nummers zijn, telken jare weer terugkeerend, uit het feit, dat zij gehandhaafd blijven, mogen we vol- oende constateeren, dat zij het nog doen en de oude bekenden en oude prijswinnaars in deze nummers zien we gaarne een vol gend jaar terug. Intusschen ging de maximum belang stelling dezen middag toch misschien uit naar hetgeen de jeugdige jollenzeilers pres teerden in het optuigen, zeilen en weer af tuigen van hun ranke vaartuigjes. Langs den oever leefde men hartelijk mee, van begin tot einde en het applaus, dat de win naars verwierven, was ongetwijfeld ver diend. Over de andere nummers van het pro gramma behoeven we niet veel te zeggen, omdat er eenvoudig weinig van te vertellen valt. Door gebrek aan wind (het briesje dat tijdens een onweersbuitje stond, niet mee gerekend) werd het een ware drijfpartij, zoowel in open scherpe jachten als regen bogen en 12 voetsjollen. Toch zag de Micky Mouse nog kans op het Dieperpoel om te slaan We kunnen intussohen wel volstaan met de vermelding der resultaten van den eersten dag. De uitslagen zijn: Nationale motorbootwedstrijden Regel matigheidswedstrijd: 1. Chris-Craft, eig. J. vafi Marle, Amsterdam, 0.0059 pnt.2. Djemna, eig. dr. J. Blomberg, Den Haag, 0.0064 pnt.; 3. Poseidon, eig. J. van Os, Rot terdam, 0.0131 pnt. Onderlinge motorbootwedstrijden. Flesschenspel: 1 Yolande, eig. A. Bouma, ^Rotterdam; 2. Djemna, eig. dr. J. Blom berg, Den Haag. Ringsteken: 1. Rosemay, eig. H. van Es sen, Voorburg; 2. en 3. Poseidon, eig J. van Os, Rotterdam en Magdalena, eig. M. Kag- chelland, Rotterdam, na loting. Onderlinge zeilwedstrijden. Regenboogwedstrijden (met één zeiler bemand): 1. De Steur II, stuurm. L. J. van der Steur, Den Haag, in 2 uur 11 min 47 sec.; 2. Cameleon, stuurm. J. M. van Rijn, Den Haag, in 2 uur 15 min. 25 sec.; 3. Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer, Warmond, in 2 uur 17 min. 36 sec. 12 Voestjollen (voor jongelieden niet ouder dan 17 jaar): 1. De Glipper, stuurm. 'R5ni Kagc-helland; 2. Weetiekep, stuurvr. mej. O. van Dijk, Dordrecht. Open scherpe jachten (handicap): Niet bekend gemaakt. Vaardigheidswedstrijd 12 Voetsjollen: 1. Vagebond, Th. van Helvert; 2. Daphania, P. H. R. Borgerhof Mulder. Na regen komt zonneschijn. Geen wind, geen zeilerij. De afgeloopen nacht heeft op de Kaag zoo nu en dan een flink regenbuitje ge bracht, maar de ochtend deed het gemis a<an zon op den eersten weer vergeten. Jammer genoeg bracht de tweede dag althans hedenmorgen nagenoeg geen wind. Aanvankelijk kwam er nog een flauw koeltje uit het Zuiden, maar om streeks het aanvangsuur der wedstrijden liep de wind naar het Noordoosten om en kromp zoodanig, dat het bladstil werd. Toch werd alles voor den start der teamwedstrijden van 12 Voetsjollen en Regenbogen in gereedheid gebracht, maar het was om negen uur en half tien zoo stil, dat de teamwedstrijden moesten worden afgelakt. Om het dagprogramma niet te veel in de war te sturen werd daarna op gewone wijze gestart, doch de eerste uren bleven het drijfpartijen. Een sterk staaltje daarvan leverde de 45 M2. Kruiserklasse. Hiervoor waren aan den start verschenen Rietepiet (J. D. A. Hellema), Benati II (B. Fenenga), Walt a (C. A. Vermaat), Coppelstock (E. D. Kalis) en Föhn (P. Molenaar). Slechts luttele meters lagen de sche pen van de startlijn, maar het duurde vijf minuten alvorens de eerste boot, de Rietepiet van Hellema gedeeltelijk over de startlijn was. De andere hadden nog meer tijd noodig. Vooral Molenaar, die beneden den starbboei kwam te liggen raakte een stuk achterop, lemeer wijl de andere deelnemers midden op de plassen zoo nu en dan een vlaagje wind kregen. Zoo lagen dp schepen plotseling een heel eind uit elkaar, onderling op zeker honderd meter. Aan den kop ging Rietepiet, die eerst na 35 minuten het Zweiland bereikte. Fenenga was toen met zijn Benati II een mooi stuk inge- loopen, maar de afstand met nummer drie, de Coppelstock, was nog 6 minuten. Daarna kwam de Coppelstock en ten slotte ver achteraan de Föhn. Op het Zweiland keerden we weer terug naar het startterrein. Komt er weer wat wind, dan is het niet onmogelijk, dat het ver schil tusschen de deelnemers weer wat minder wordt, hetgeen maar te hopen is, wijl er dan nog eenige kans op strijd bestaat. Met, regelmatige tusschenpoozen start ten de verschillende klassen, zoodat te 12 uur behalve de 45 M2. kruisere op het water waren, de Treubklasse, de Sterklasse, de 12 Voetsjollen voor dames, de B. M. klasse, de 12 M2 klasse, en de Kano's. Van het verloop in de diverse wed strijden valt natuurlijk nog heel weinig te zeggen. Op het water was het intusschen weer drukker geworden dan gisteren. In den namiddag van den eersten dag en he denmorgen waren nog diverse deelnemers en bezoekers op de Kaag gekomen en de Kaag biedt thans weer denzelfden fleuri- gen aanblik als andere jaren. BINNENLAND EERSTE KAMER. Steun aan scheepvaartbelan- gen. Steun aan varkens houderij. Op vacantie. In het verslag van gisteren ia ter zet terij het slot weggevallen. Minister Verschuur, het wets ontwerp inzake garantie-regeling Kippen- houderij verdedigend, merkte verder nog het volgende op: De coöperatieve en de vrije handel lig gen de regeering even na aan het hart. In dien het volgend jaar een soortgelijke rege ling weder noodig mocht blijken, dan kan aan den vrijen handel eenzelfde tegemoet koming worden verleend. Het opslaan in buitenlandfiche koelhui zen zal zooveel mogelijk worden beperkt- Met de gemaakte opmerkingen zal gaar ne rekening worden gehouden. Het wetsontwerp werd z. h. s. aangeno men. Voorts werd zonder discussie en z. h. 6. aangenomen het wetsontwerp inzake ren- telooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland. In de zitting van gisteren is eerst z. h. s. aangenomen de wetsontwerpen inzake be hartiging van de nationale scheep vaar tbe- langen. Bij de discussie hierover werd hoofd zakelijk herhaald, wat al reeds in de Twee de Kamer wae gezegd. Over het wetsontwerp tot steun aan de varkenshouderij is evenmin gestemd; eoh- ter heeft de s.-d. Hermans (bevreesd als hij was voor verzwaarden druk op de con sumenten) laten aanteekenen, dat hij als tegenstander beschouwd wilde worden. In de Tweede Kamer is het vinniger toege gaan. Toen stond het 50 te-gen 26 en hebben behalve de socialisten ook vijf van de acht liberalen, de heeren Kortenhorst (r.k.) en Peerboom (herv. ger.), mitsgaders de com munisten tegengestemd. Daarna zijn de senatoren op vacantie ge gaan. De Eerste Kamer heeft de activiteit van Regeering en Tweede Kamer prachtig bij gehouden. Het eenige wetsontwerp, dat blijft liggen tot het najaar, is het godslas teringswetje. MAAIMACHINES VERVANGEN DOOR WERKL00ZEN. De directie van de maatschappij Van der Griend, landexploitatie te Griendtsveen, heeft besloten al de door haar op ontgon nen Peelgrond verbouwde haver, rogge en tarwe te doen maaien met de zicht. In verband hiermee heeft zij zich ge wend tot het bureau voor arbeidsbemidde ling en het bestuur der werkliedenvereeni- ging voor arbeidskrachten. Gevestigd sedert 1833 5133 leiden h MINISTER RUYS VOOR DE SPREKENDE FILM. EEN ERNSTIG WOORD TOT HET NEDERLANDSCHE VOLK. In aansluiting op de radiorede, die de Minister-President Dinsdagavond gehouden heeft, heeft de Minister de sprekende film fe baat genomen, teneinde zich opnieuw tot het Nederlandsche volk te kunnen wen den. De filmfabriek Polygoon te Haarlem werd door den Minister-President uitge- noodigd, deze sprekende film te vervaardi gen. Gistermorgen was de historische, sta tige torenkamer van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken do beroemde kamer, waarin Neerlands grootste staats lieden gewerkt hebben veranderd in een lein filmatelier. Schijnwerpers stonden opgesteld en zetten den Minister-President in het „zonnetje", kabels lagen over de ta pijten en in het midden van deze techni sche romslomp stond Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck achter een katheder en sprak met duidelijke stem de volgende rede uit: „De wenschelijkheid van grootere een heid en saamhoorigheid tusschen bevol king en overheid in een ernstig tijdsge wricht, is voor mij aanleiding geweest, door middel van de radio de openbare meening tijdig vertrouwd te maken aan den zorg- wekkenden toestand des lands. Weliswaar is den laatsten tijd bij her haling aangetoond en uiteengezet, hoe zeer de wereldcrisis, van verontrustenden om vang, het Nederlandsche welvaartspeil heeft neergedrukt, doch hpt is plicht dér overheid ook harerzijds tijdig een beroep te doen op den werkelijkheidszin en het verantwoordelijkheidsbesef van ons volk, dat zich in zijn geheel niet langer aan den teruggang en versobering zal mogen ont trekken en dat zich in zijn levenswijze daaraan zal dienen aan te passen. Daarom heb ik met overtuiging de ver wachting uitgesproken, dat het uithou dingsvermogen en de historisch bewezen veerkracht van het Nederlandsche volk nu het moet in staat zullen blijken offers te brengen, welke het algemeen wel zijn en de overgang naar een herlevendcn toestand eischen". Zoo geschiedde voor het eerst, dat de regeering de cinematografie benut voor haar uitingen. Deze ongetwijfeld historische rede is in verscheidene Nedrandsche bioscoop theaters te zien en te hoorén. STEUN VOOR DEN TUINBOUW. Een regeling in voorbereiding. Afgevaardigden van do r.-k., christ. en neutrale tuinbouworganisaties hebben in een onderhoud met den minister van oeco- nomische zaken en arbeid, dezen bewinds man gewezen op den noodtoestand in den Westfriesche tuinbouw, ernstig verscherpt door de buitengewoon lage prijzen van de vroege aardappelen. Men deelde ons mee, dat de regeering een steunregeling voorbereidt, welke in September in de Tweede Kamer in behan deling kan komen. Deze regeling zal geba seerd zijn op garandeering van een mini mum-prijs voor bepaalde producten. De afgevaardigden bepleitten terugwer kende kracht van deze steunregeling. Een toezegging dienaangaande kon de minister niet doen. h DE CRISIS-VARKENSWET. De heer v. Zwanenburg directeur der Varkenscentrale. Nu de Eerste Kamer de Crisis-Varkens- wet heeft aangenomen, ligt het in het voornemen, de uitvoering met kracht aan te vatten. Een groot aantal voorbereidende maat regelen zijn reeds getroffen om deze uit voering te vergemakkelijken. Zooals reeds gemeld is, zal de heer Lauwes optreden als Regeeringscommissa- ris en zijn bureau vestigen in de Tromp straat te '8-Gravenhage, waar ook het Re- geeringsbureau voor de uitvoering der Tar- wewet is gevestigd. Voorts zal naast den heer Louwes de heer van Zwanenberg uit Nijmegen een belangrijke taak -krijgen bij de uitvoering dezer wet .Hij krijgt de functie van direc teur der Varkenscentrale, die eveneens in Den Haag gevestigd zal worden. DE UITVOERING VAN DE CRISIS- ZUIVELWET. De koelhuisboter. De crisis-zuivel-oentrale brengt onder de aandacht van hen, die boter hebben opge slagen in een inriohting, waar boter ge koeld en voor rekening van derden wordt opgeslagen, dat, ingevolge een beschik king van den minister van oeconomischen zaken en arbeid van 22 Juli, zoodanige bo ter op de verpakking voorzien moet worden, behalve van de reeds voorgeschreven mer ken, van een speciaal papiermerk voor koel huisboter, dat op aanvraag door de crisis- zuivel-centrale wordt verstrekt. Zonder een dergelijk merk kan dus geen boter uit een koelhuis uitgeslagen worden. STOPZETTING VAN GROENTEN- VEILINGEN? Wegens den geringen steun? Als protest tegen de achterstelling van den tuinbouw ten opzichte van de steun- verleening in tegenstelling met andere tak ken van bedrijf, die in veel grooter mate den steun der regeering ontvangen, is in een gisteravond druk bezochte vergadering van de Tuinbouwvereeniging „de Toe komst" te Zuidscharwoude met op 2 na al- gemeene stemmen besloten een actie op touw te zetten to stopzetting van alle groentenveilingen. Aan de zustervereni gingen, aangesloten bij den Tuinbouw- bond, de L. G. C. zal het verzoek worden gedaan aan dit besluit adhaesie te betui gen, ten einde de provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland uit te noo- digen tot een bijeenkomt van alle veilin gen, waar het besluit dan voor alle veilin gen dient, te worden genomen. RAADHUISVERBOUWING IN UTRECHT. Na uitvoerige debatten heeft de Utrecht- sche gemeenteraad gisteravond de voor dracht van B. en W. inzake een algeheeie verbouwing van het stadhuis aangenomen met slechts 4 stemmen tegen. De raad heeft B. en W. voor deze verbouwing een crediet verleend van drie ton. Eveneens heeft de raad zijn goedkeuirng gehecht aan de plannen tot verbetering van het sportterrein „Maarschalkerweerd" in welk plan zijn uitgewerkt: le. De bouw van een sportveld voor groote wedstrijden, waaromheen een athletiekbaan en aarden wal met wielerbaan en 2e. de aanleg van vier gewone voetbalvelden. Voor de uitvoering van dit werk is in totaal een bedrag van 300.100 aan crediet verleend. GEEN NIEUW RAADHUIS TE ALMELO De gemeenteraad van Almelo heeft be sloten van verdere uitwerking der plan nen voor den bouw van een nieuw raad huis, waarmee een half millioen gemoeid zou zijn, af te zien, in verband met de tijdsomstandigheden. „KATHOLIEK PROPAGANDAWERK". Bisschoppelijke waarschuwing. Z. H. Exc. Mgr. P. Hopman, waarschuwt in „Sancfca Maria" tegen het z.g. „Katho liek Propagandawerk" te Roosendaal, dat postkaarten en plaatjes aanbiedt onder voorwendsel, dat het zou staan „onder de Doorluchtige Bescherming van het Episco paat". Niemand der Hoogw. Bisschoppen van Nederland heeft ooit eenige goedkeuring of aanbeveling aan bovengenoemd propagan dawerk gegeven of dat werk ook maar op eenige wijze onder zijn bescherming geno men. Soberheid der Eerste Kamer. Naar wij vernemen is de Eerste Kamer der Staten-Generaal voornemens geweest een maaltijd aan te bieden aan hare mede leden, jhr. mr. van Sasse van Ysselt en mr. Smeenge, die onlangs den tachtigjari gen leeftijd mochten bereiken. Aan dit voornemen is echter geen uit voering gegeven wegens de huidige cri sis, welke het betrachten van soberheid op elk gebied en door een dere Noodzakelijk doet zijn De Kamer meende, ook anderen ten voorbeeld, van het aanrichten van een gastmaal te moeten afzien. SPORT ATHLETIEK R. K. Ath. Vereen. „De Bataven". A.s. Zondag is het een drukke dag voor De Bataven. Een 10-tal Bataven zullen optrekken naar Haarlem om op de wed strijden van A. C. E. uit te komen. En waar J. Dubbelaar en J. Bakel zich wel weer geducht zullen doen gelden op de 3000 meter, wenschen wij hun dan ook veel succes en verwachten hen terug in het bezit van een prijs. Op de 100 meter moet B. Goddijn de eer van de Bataven hoog houden. Vertrek per stoomtram om 10.45 uur vanaf Stationsplein Ook zullen er een 15-tal Bataven gaan naar de wedstrijden van E. S. T. O. te Bodegraven. Op deze wedstrijden moet vooral Th. Klein het doen op de 1500 m„ terwijl wij hopen dat B. Brusche op do 100 meter wat gelukkiger is dan bij de laatste wedstrijden. Ook onze junioren zxillen zeker een woordje mee spreken !1 Het vertrek is vastgesteld per fiets om 11 uur, vanaf Pieterskerkhof, bij e. v. t. regen zullen wij per trein of bus vertrek ken. Het dient dus aanbeveling niet te laat te zijn op het Pieterskerkhof. Allen na tuurlijk in clubcostuum. Verder zullen Wim van Dijk en Ber nard Alberts a.s. Maandagmorgen half ne gen vertrekken naar Nijmegen om deel te nemen aan de 4-daagsche. Bravo Bataven. Het bestuur stelt het ten zeerste op prijs, dat ook de Bataven vertegenwoordigd zijn op deze internationale afstandswan delingen. Wij wenschen hen dan ook succes toe en wij zullen zorgen dat een volgend jaar minstens een flinke groep op zal trekken. i J_ IVa _2_Liter 19 21 23 26 30 ct. Gummiringen11/2 ct. Beugels 4 ets. Thermometers 28 ets. Ketels 3.45, 2.80, 2.70 Alle glazen onder garantie. HAARLEMMERSTRAAT 130-136 AGENDA LEIOEN. Donderdag, R..-K. Metaalbewerkersbond, J Volksbondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552 en apotheek D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. Sportvereeniging „Klimop". Korfballen: Zaterdag 35 uur en Zon dag 3.305.30 uur. Athletiek: Woensdag 79 uur. Gymnastiek: Vrijdag 7—8 uur groep II, 80 uur groep III en leden. Kleuters deze week vacantie. UIT DE OMGEVING ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het examen hoofd-acte L .O. is geslaagd onze plaatsgenoot de heer L. G. C. de Jong, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier. Zomerkamp St. Jeroen. Van 27 Juli tot I. Augustus a.s. zal alhier het zomerkamp wor den gehouden va nhet Hollandsch Studenten- gilde van St. Jeroen. Het programma luidt als volgt: Woensdag 27 Juli: c.a. 4 uur samenkomst der deelnemers bij den heer Bontje, waarna terreinverkennen ,enz. Donderdag 28 Juli. H. Mis, Na het ontijt spreekt de hee rH. J. Klementkow, met als onderwerp: Cultuur en Godsdienst in de jeugd opvoeding. Daarna wandeling en boottocht. Des avonds „Het spoorstudentenprobleem" door H. Buskens. Vrijdag 29 Juli H. Mis. Na het ontbijt spreekt pater W. G. Creutz Lechleitner, S. J. over „Onze verhouding tot de Indonesische studen ten". Daarna wandeling, boottocht, en zwern- Zaterdag 30 Juli: 'H. Mis. Na het ontbijt spreekt Ir. F. Tellegen over „Gedachten over Economie". Zondag 31 Juli. Landdag. H. Mis met alge- meene Communige. Hierna ontbijt. 10.30 PIPechtige Hoogmis. Hierna ontvangst door het Gemeentebestuur op het schoolplein. 1 uur. Koffietafel voor alle landdagdeelne mers en genoodigden. 2.30 Vergadering waar drs. J. de Boer zal spreken tot de bewoners van Roelofarends- veen en alle aanwezigen. 3.30 Lof. 4.30 Openluchtspel „Het spel, dat met den wind kwam aangewaaid" van drs. W. Snitker. Hierna warm eten en aftocht der landdag deelnemers. Maandag 1 Augustus: H, Mis, na het ontbijt aftocht. NOORDWIJKERHOUT Lezing K.J.M.V. In de zaal van mej. de wed. J. L. Brama is gisteravond een lezing gehouden voor de leden van de K.J.M.V., afd. Noordwijkerhout. De voorzitter, de heer Th. Conijn, opende de avond met den chr. groet, heette alle aan wezigen, in het bijzonder den spreker van den avond, den weleerw. heer Doeswijk, kapelaan te Heemstede en de weleerw .heeren kapelaans van Straelen en Dekker, hartelijk welkom. Vervolgens ving de weleerw. heer Doeswijk aan met zijn lezing. Als onderwerp had spre ker gekozen „Fascisme", Spreker zeide, dat het hem een groot genoegen deed, dat hij door den moderator van de K.J.M.V., was uitgenoo- digd om deze lezing voor die vereeniging te mogen houden. Daarna zette spreker in groote trekken het ontstaan van het Fascisme en den verderen groei van deze beweging uiteen. De lezing viel bijzonder in den smaak van de aanwezigen, hetgeen bleek uit het aandach tig gehoor en het applaus aan het einde. Na de lezing werd gelegenheid gegeven tot debat, waarvan geen druk gebruik werd ge maakt. De voorz. sloot de leerzame avond onder dankzegging aan den weleerw. spreker voor zijn uiteenzettingen, met den chr. groet. Uitkeering crisis Zuivelwet. Dinsdag 26 Juli, a.s. des voormiddags van 1112 uur zal ter gemeentehuize worden uitbetaald de uit keering der crisi Zuivelwet wegens het hou den van melgevende koeien. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan ingeschreven als zijn de geheel werkloos: 56 landarbeiders, 2 tim merlieden, 1 metaalbewerker. OEGSTGEEST De Klepperbrug. Vanmorgen is bericb -an Rijnland ontvangen, dat de brug over he kanaal hersteld zal worden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2