EEN FRAAI DRESSOIR. Er wordt aan de meubelen zeer veel aandacht besteed en in een modern huis ziet men bijna nergens meer een theetafel in gebruik. Het meest zien we de theekasten al of niet op wielen, en vaak wordt ook het dressoir voor theetafel gebruikt, dikwijls ook alleen als buffet. Een zeer mooi dressoir geeft u onze teekening te zien. Het is een eikenhouten onderkast, met een rand van een andere houtsoort. Inplaats van kastjes heeft deze onderkast een groote en twee kleinere laden. Neemt men deze dressoir in een andere houtuitvoering dan kan hetzelfde mo- Het jurkje kan gedragen worden door kinderen van vijf tot zeven jaar Patronen verkrijgbaar voor 0.48. Speelpakje. (Nr. 92). Dit aardige speelpakje is zoowel voor jongens als meisjes geschikt en is zeer vlug te maken. Niets is dan ook gemakkelijker, dan eenige van deze pakjes te naaien, die niet alleen vlug klaar, maar tevens vlug gewas- schen en gestreken zijn. Men kan ze maken van effen wasch- en zonecht linnen met een gewerkt kraagje, mouwtjes, ceintuur en zakjes of van cretonne of vlisco. ten; het heupstuk omsluit de heupen en de onderwijdte van den rok wordt verkregen door eenige platte plooien die aan de voor- en achterbaan ko men en gedeeltelijk worden opge stikt; een eenvoudig glad mouwtje en smalle ceintuur voltooien dit ge heel. Geschikt voor de maten 42 tot 50. Patronen verkrijgbaar voor 0.58. EEN STRANDPAKJE. Op de verschillende badplaatsen, waar het seizoen in vollen gang is en het geheele strand den indruk geeft van een wriemelende mierenhoop vol vroolijke kleuren, wordt veel toilet gemaakt. Niet alleen, dat de badpakjes buitengewoon verzorgd zijn en uitgevoerd in een goed zit tend model en mooi harmonieerende kleuren, maar men kan niet den ge- heelen dag in zijn badpakje loopen. En daarom zijn er door Madame Mode alleraardigste badpakjes ont worpen, bestaande uit een lange wijde pantalon, vaak zoo wijd, dat de pijpen geplisseerd kunnen worden doch meestal volgens het model zoo als u op onze teekening ziet afge beeld. De blouse, die in de pantalon wordt gedragen, is mouwloos, doch men kan er natuurlijk heel goed mouwen aanknippen, als men de armen liever niet heelemaal wil laten verbranden. Een ceintuur om het middel maakt het geheel af en houdt ook de pan talon op haar plaats, want wij da mes dragen natuurlijk geen bretels. De heele groote hoeden van grof gevlochten stroo in eenige kleuren, zonder een enkele garneering zijn eveneens een ideale stranddracht, en deze soort hoeden staan nu letterlijk iedere vrouw en ieder meisje. Sokjes worden bij dit pakje niet gedragen doch wel een heel licht sandaaltje, met een aardig hoog hak je, de badschoentjes van rubber, die wij verleden jaar zoo veel zagen, zien we nog wel hier en daar, maar de sandaal heeft toch de bovenhand. hebben zouden deze bloemen op haar ondergoed kunnen borduren, wat ook zeer veel wordt gezien, doch daar dit borduurwerk vaak handwerk is, zijn dergelijke stellen ondergoed nog al prijzig. Inplaats van een elastiek als slui ting van de directoir kan men ook een aansluitende pas maken met een paar knoopjes op zij. HET LEEREN LEZEN VAN GOEDE LECTUUR. Het is een bekend feit, dat de meeste jongens, die zoo den leeftijd van veertien, vijftien jaar hebben be reikt, het liefst tijdschriften lezen, die eigenlijk niet heelemaal door den beugel kunnen. Veel jongens hebben tusschen hun schoolboeken een of ander obscuur blaadje, dat zij onder kameraden lezen en bespreken. Hoe is dit kwaad te bestrijden? Door de jongens te straffen? Ik ge loof niet, dat de ouders daar veel succes mee zouden hebben, vooral omdat de jongens, die heusch heele maal geen slecht karakter behoeven te hebben, er altijd op bedacht zijn, dat er wel eens een inval in hun schooltasch gedaan kan worden en zij dus dergelijke tijdschriften voor dien tijd al een ander veilig plaatsje hebben bezorgd, waar de ouders het niet kunnen vinden. En dan, de groo te moeilijkheid schuilt verder hierin, dat de meeste ouders denken, dat juist hun jongens dergelijke lectuur niet zullen koopen of leenen om ié lezen en dat zij hun aandacht bij heel andere dingen hebben. Maar juist die ouders moesten, omdat hun jongens er heelemaal niet op bedacht zijn, eens een onderzoek in de school- tasschen instellen om te 'zien, of er werkelijk geen minder gewenschte lectuur in zit. Trouwens de vele detective-verha len die de jongens verslinden werken ook niet dadelijk erg verheffend. Want als u een jongen met een span nende detective bezig ziet, waar op iedere bladzijde een moord voorkomt en waar de hoofdader, die de uitge vers en schrijvers voor het volgende boek weer noodig hebben, en die dus niet doodgeschoten mag worden of in de gevangenis mag komen, ten slotte toch nog kans ziet om de po litie te verschalken en zijn vrijheid te behouden, dan wordt zoo'n jongen tot de laatste bladzijde in een groote spanning gehouden. Zijn hersens ver werken de sensatie op zijn jongens achtige manier en niet voordat het boek uit is, kunnen zij hun aandacht weer bij wat anders bepalen. Ook dergelijke lectuur moet u trachten te vermijden. Maar nu komen we aan de vraag: Hoe leeren wij onze kinderen het onderscheid kennen tusschen goede en obscure of twijfelachtige lectuur? Bespreekt u de tijdschriften eer stens rustig met uw kind. Dat is uw plicht en uw opgave. Dan moet u hem wijzen op het soort advertenties dat in de goede tijdschriften voor komt. In een goed tijdschrift ziet men advertenties van auto's, huizen, ma chinerieën en derg. manufacturen enz., in de tijdschriften, die twijfel achtig zijn kan men leeren hoe men gauw rijk kan worden, waar men heen moet gaan om zich werkelijk goed de toekomst te laten voorspel len, waar patent-geneesmiddelen wor den verkocht, hoe u zich een rijke man of vrouw kunt aanschaffen en derg. meer. Dat is dadelijk al een heel ander cachet. Wijst u daar uw kind op. Vraagt u hem met wien hij liever wil omgaan, met iemand die verstand heeft van auto's, die auto's koopt of verkoopt, die huizen laat bouwen of met iemand, die tegen woe kerrente-geld aan arme menschen leent en zoo meer. Het streven moet er dus op gericht zijn, dat u uw kind bij brengt, waaraan hij, behalve aan den inhoud, die hij nog niet kent, een tijd schrift aan kan herkennen. U leert hem ook het verschil zien in de illustraties van beide tijdschriften en als u vol doende op dat aanbeeld hebt gehamerd dan kan het succes niet uitblijven en uw kind zal vanzelf naar een beter tijdschrift grijpen. BENIJDENSWAARDIG. In onze menschelijke kortzichtig heid zijn we vaak geneigd het lot van anderen benijdenswaardig te vinden, als wij het toetsen aan eigen leven. Twee werelden zijn er: die van uzelf en die van anderen. Maar die van uzelf kent ge en die van anderen meent ge te kennen. Denk toch niet, dat hetgeen ge uiter lijk waarneemt in het leven van ande ren, dat dit het werkelijke is. Wat ge zoo aan den buitenkant ziet, dwingt soms bewondering af, ja, zelfs wel af gunst. Het leven van anderen schijnt zoo licht, zoo blij, zoo zorgeloos. Als ge met die „anderen" in aanraking komt lijkt het U altijd toe of ze geheel zor geloos zijn. Hun leven doet u denken aan een vlotten stroom, waar het zon licht op speelt en een wonderlijk ge flonker en geschitter toovert. Maar het gelaat, wat men u toont op een bezoekuur, kan wel eens zeer ver schillend zijn met dat in de uren van eenzaamheid. Laten wij toch nooit meenen reden tot afgunst te hebben. Het is zoo moei lijk in een ander's leven te dringen om er de kern van geluk te zoeken. Wis ten velen van elkanders jaloezie af, menigmaal zou dit een bitter lachje veroorzaken en de hartgrondige ver zuchting: Als een van ons beiden reden tot jaloerschheid heeft, dan zou „ik" het zijn Huisjapon. (Nr. 78). Deze eenvoudige huisjapon is zeer practisch van gewerkte katoenen mousseline of cretonne, dat men eveneens in allerlei aardige kleur- schakeeringen vindt, die tevens kleur echt zijn; bovendien is cretonne een sterke waschstof. Het lijfje heeft een opknoopbaar kraagje van effen popeline of linnen en sluit met knoopen en knoopsga- del ook zeer goed als toilettafel dienst doen. In dat geval wordt er een drieslagspiegel op bevestigd en legt men over de onderkast een gla zen plaat met geslepen rand. Deze glazen plaat kan ook op het dres soir goede diensten verrichten, want als men een mooie vaas met bloe men er op heeft staan krijgt men in het hout al heel gauw vochtlcringen, waardoor het mooie van het meubel gauw af is. Gebruikt men dit meubel als toilettafel, dan verdient de gla zen plaat aanbeveling omdat anders het poeder, dat wij zoo gemakkelijk morsen, in de nerven van het hout gaat zitten. Buitengewoon mooi zijn de drie spiegels die zonder lijst, doch geheel met geslepen randen zijn bewerkt, waardoor het geheele meu bel van een mooie strenge moderne stijl wordt. U moet er echter wel re kening mee houden, dat u bij aan schaffen van een dergelijk modern meubel uw overige meubelen ook in stijl moet hebben, want bij ouder- wetsche meubelen zou het heelemaal niet staan. de min of meer helle kleuren geko zen worden, vooral omdat deze ge temperd worden door de effen witte kraag en mouw-opslagen. De jurk zelf is hoogsts eenvoudig. De blouse is ingehaald, de ruimte verdeeld en aan den gladden bovenkant van den rok gezet. De ceintuur dient als af werking. Het mouwtje is klein en glad en heeft een effen opslag. Patronen verkrijgbaar in de maten 40, 42 en 44 voor 0.58. Schooljurkje voor kleine meisjes. (Nr. 306). Dit jurkje bestaat uit een glad lijfje zonder mouwtjes met een effen geschulpt bovendeel, terwijl het ruim vallend rokje aan 't lijfje gestikt en om het middel met een ruime cein tuur wordt afgewerkt, die achter in een losse strik eindigt. Het speelpakje bestaat uit voor- en achterstuk, dat aan de zijnaden, schouders en onderkant met een En- gelsche naad wordt afgewerkt; aan de mouwgaten wordt een bies gezet en de hals heeft een rond kraagje met splitje; de broekspijpjes worden omgezoomd. Geschikt voor kinderen van 1 tot 4 jaar. Patronen verkrijgbaar voor 0.48. moet zijn met de voilestof van onze japon, of liefst nog, dat de onderjurk precies de kleur heeft van den on dergrond der voile, dan kunt u er van verzekerd zijn, dat uw voile ja pon goed is. Doch neemt u een druk gebloemd voilestofpatroon en draagt u daaronder een hel witte onderjurk, dan vloeien de kleuren niet mooi ineen en is het gevolg, dat ook de kleuren van de voile er dikwijls on der te lijden hebben. Bij een dergelijke mooie onderjurk behooren ook een dito chemise en directoir. Onze teekening laat u een stel heel mooi ondergoed zien van rose crêpe de chine, met opgelegde zacht gele kant, waarvan op het goed de bloemen zijn uitgeknipt en op de zijde gehecht. Dames, die veel tijd ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen kunnen per postwissel of per brief met bijgesloten postzegels worden besteld aan de Afdeeling: Damesrubriek, Bureau van dit blad. Maat en nummer van het gewensch te model duidelijk vermelden. Een beknopte handleiding voor het gebruik wordt met de patronen medegezonden. Jonge Meisjes Japon. (Nr. 158). Aardige vacantiejurk, die wij van alle mogelijke vroolijk gekleurde zo- •merstoffen kunnen maken, van voile, zijde, zoowel als van gewoon linnen, kunstzijde, cretonne, ja wat al niet, want jonge meisjes kleeden zelfs in de meest eenvoudige jurken al aar dig, omdat zij jeugd en figuur mee hebben. Daarom mogen gerust ook ONZE ZOMER DESSOUS. Het ondergoed speelt tegenwoor dig een groote rol en dat kan ook haast niet anders als wij bedenken, dat voilestoffen dezen zomer een zeer geliefkoosde dracht zijn. En niet waar, vooral onze onderjurk die door de voile heenschijnt, doet ons bijna aan een zijden japon zonder mouwen denken, omdat deze dienst doet te vens als voering van de japon. Het mooiste materiaalf voor ondergoed is crêpe de Chine en als u er maar steeds rekening mee houdt, dat de kleur van de onderjurk in harmonie

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 16