I ZATERDAG 23 JULI 1932 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Meteoorsteenen, die de wereld doen schudden De vuist van von Papen tegen Pruisen Mussolini kegelt zijn medewerkers door elkaar Wat zit daar achter? Twee meteoren. Dezer dagen heeft men kunnen lezen, hoe in de nabijheid van Heidelberg een meteoorsteen met een smak op de aarde is neergekomen en een klein aard- bevinkje heeft veroorzaakt, Meteoren zijn die z.g. verschietende sterren, welke men vooral in dezen tijd van het jaar nogal eens aan den hemel kan waarnemen. Zij zijn niet altijd even groot, maar vele van die verschietende sterren komen op de aarde terecht, en het mag een wonder heeten, dat wij zoo weinig van onge lukken hooren met die onbésuisde hemel- lichaampjes. Ook deze Heidelbergsche meteoor heeft den goeden smaak gehad, om niet mid den in de stad terecht te komen, maar ergens buiten, hoewel de smak toch in den verren omtrek duidelijk voelbaar was. Ook in de politiek komen zoo nu en dan van die meteoren neer, die de wereld met een schokje van verrassing in de hoogte doen springen. Deze week zijn er twee neergekomen, n,l. het onverwachte ingrijpen van het rijk in Prui sen en de reconstructie van het Italiaansche kabinet. In Frankrijk meent men, dat het ge lijktijdig optreden van deze twee verschijnse len niet toevallig is, maar dat er verband be staat tusschen het een en het ander. Daar is evenwel weinig van te zeggen, alles berust lou ter op veronderstellingen. Von Papen vuist. Nog onlangs schreven wij, dat wij eraan twijfelden, of de rijksregeering de macht zou hebben den toestand de baas te blijven. Von Papen heeft juist dezer dagen bewezen, dat hij lang toe kan zien, maar dat hij ook plotseling met de vuist op tafel kan slaan. Of dat evenwel een bewijs van kracht van het kabinet-von Papen is, is op z'n zachtst ge zegd twijfelachtig. Want men kan eerder zeg gen, dat Adolf Hitler den rijkskanselier bij 1 den arm genomen heeft en dat hij he.t ge weest is, die von Papen's vuist op tafel heeft laten slaan. In ieder geval is het kracht-politiek, welke dezer dagen in Duitschland is vertoond. Pruisen, het grootste der Duitsche landen, is onder curateele gesteld, door de rijksregee ring, die dezen maatregel heeft gemotiveerd met een ernstige beschuldiging aan het adres van eenige hooge autoriteiten in Pruisen. Verschillende Pruisische ministers en de Berlijnsche politie-autoriteiten zouden weinig gedaan hebben om de relletjes tusschen com munisten en nationaal-socialisten te verhinde ren, zelfs zouden zij deze niet eens zoo on gaarne zien, en min of meer in de hand ge werkt hebben, om hun beider tegenstanders zoodoende gelegenheid te geven elkander in discrediet te brengen. Het rijk heeft in dezen toestand ingegrepen, eerst door de afkondi ging van een demonstratie-verbod en vervol gens door in Pruisen een rijkscommissaris te benoemen en de beschuldigde Pruisische mi nisters af te zetten. Toen de andere Pruisische ministers zich solidair verklaarden- met hun collega's, werden ook zij van hun functie ont heven. Op het oogenblik regeert dus in Prui sen de rijkscommissaris met eenige staatssecre tarissen, Hij heeft al een aardige opruiming onder de hoogere ambtenaren gehouden. De oude Pruisische regeering is het met dezen gang van zaken niet eens en heeft een klacht ingediend bij het rijksgerechtshof te FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk; verboden). 28) „En dat alles omdat hij me beter be valt dan deze Lengfeld, met wien ik me op uw aandrang heb verloofd, nog voor ik een werkelijken man had gezien Waar lijk, uw voorkeur voor Lengefeld moet wel van een bijzonderen aard geweest zijn. Frans Norrenberg schudde het hoofd. „Dat heeft niets met uw verloofde te ma ken, DoraEn als je in je hart nog een klein restje van kinderlijke liefde hebt, dan zul je me beloven om voortaan den omgang met dezen inensch te vermijden, die ons niets dan ongeluk kan brengen." „Dat is een zonderling verzoek. Hebt gij zelf Sandory niet in ons huis gebracht? Honderdmaal heeft hij zich met warmte uw vriend genoemd en nooit zijt gij daar tegen opgekomen. Hij is rijk en beschaafd. De heel stad dweept met hem om zijn dapperheid en, zijn nobele levensopvat ting. In ieder' geval is hij een man, die hier zijns gelijke niet heeft. En ik zou hem nu opeens onvriendelijk moeten behandelen, zonder dat ik maar in de verte zou kun nen vermoeden waarom." „Ik verlang niet van je, dat je hem on vriendelijk behandelt. Maar ik heb van avond met angst en schrik gezien, hoe vertrouwelijk gij reeds met hem zijt. Dat >moet uit zijn Dora, als je ooit gedacht Leipzig, met verzoek te willen uitmaken of de door het rijk genomen maatregelen wel grond wettig zijn. Daar het hof voor een dergelijke principieele beslissing eenigen tijd noodig heeft, heet de Pruisiche regeering tevens een voorloopig verbod voor de rijksregeering ge vraagd om hangende de beslissing door te gaan met het nemen van dergelijke maatre gelen. Deze eisch zou vandaag te Leipzig be handeld worden. Niet alleen Pruisen heeft geprotesteerd te gen het optreden der rijksregeering, ook Beieren en Baden hebben een protest inge diend. Zij denken natuurlijk: Als het hek een maal van den dam is, moeten wij er op een kwaden dag ook aan gelooven. Intusschen is nog weinig verzet gerezen van de zijde van de bevolking. Aanvankelijk dacht men, dat de socialisten een algemeene staking zouden proclameeren, doch dit idee is onder de huidige omstandigheden, nu er zoo'n ontzet tende werkloosheid heerscht, onuitvoerbaar. Het Centrum heeft niet nagelaten zijn afkeu ring over de houding der rijksregeering krach tig uit te spreken. In de gegeven omstandigheden lijkt het ook het beste, het bij een protest te laten, Men vraagt zich evenwel af, wat de gevol gen van de Duitsche politiek zullen zijn. Alles kan er uit voortvloeien en voorspellingen zijn nu meer dan ooit gevaarlijk. Mussolini. Tegelijkertijd, dat von Papen de Pruisische ministers wegkegelde, deed Mussolini hetzelfde met zijn eigen mi- nisters. Geheel onverwacht heeft hij vijf van zijn voornaamste medewerkers: den minister van buitenlandsche zaken Grandi, den minister van de corporaties Bottai, den minister van jus titie Rocco, den minister van financiën Mos- coni en den minister van nationale opvoeding Giuliano van hun ambt ontheven; zelf heeft hij de portefeuilles van buitenlandsche zaken en corporaties op zich genomen, terwijl voor de overige functies absoluut nieuwe mannen aangewezen zijn, wier gouvernementeele op voeding nog geheel moet ondernomen worden. In de lagere functies heeft een soortgelijke wijziging plaats gehad, terwijl bovendien de directie van den eeredienst van justitie naar binnenlandsche zaken, dus rechtstreeks onder Mussolini, overgeheveld is. Dergelijke veranderingen hebben onder het fascistische regiem reeds meer plaats gehad, schrijft de „Msbd.", en Mussolini heeft de aan gelegenheid dan ook heel eenvoudig onder het in het fascisme normale rotatiesysteem ge rangschikt, waardoor hij zich van elke nadere motiveering ontslagen kan achten. De internationale openbare meening is ech ter door een dergelijke, betrekkelijk simplis tische verklaring allerminst voldaan, en vraagt zich, zeer terecht, af, waarom dit rotatie-sys teem juist op dit moment, vlak na de con ferentie van Lausanne en na het sluiten van het accoord van vertrouwen; terwijl de ont wapeningsconferentie over de verdagingsreso lutie beraadslaagt; in het vooruitzicht van de economische wereldconferentie; bijna gelijk tijdig met de afkondiging der dictatuur in Pruisen ,in werking moest worden gesteld. Een uiterlijke aanleiding zou Mussolini on middellijk kunnen citeeren. Door het overlij den van den Italiaanschen ambassadeur te hebt, dat hij worden kan wat Lengfeld ge weest is Het jonge meisje wendde zich met een plotselinge beweging naar de deur. „Wilt u dat ik hier bij u biecht, vader? Daar- vor vind ik het hier noch den geschikten tijd, noch de passende plaats. En ik vind dat ik al te veel van mijn pret van dit feest heb laten bederven. Daar ik me waarschijnlijk binnen de eerstvolgende drie uren wel niet zal vertoonen, kan, wat u mij te zeggen hebt, best wachten tot morgen." „Dora, nog één woordsmeekte hij angstig, maar zij was hem reeds voorbij- geloopen en het volgende oogenblik was zij in het gewoel van de feestzaal ver dwenen. Toen hij haar eindelijk weer zag, liep zij aan den arm van Sandory en zij zag er zoo gelukkig en stralend uit, alsof er niets was voorgevallen, dat haar gemoeds rust zou hebben kunnen verstorem XI. Het was reeds lang na middernacht toen het "eigenlijke bal, waar de jongelui al met verlangen naar hadden uitgezien, met een vroolijke polonaise begon. Dora Norrenberg had zeker verwacht dat San dory haar voor dezen eersten dans zou hebben gevraagd, maar hij kwam niet, en nadat zij twee cavaliers een blauwtje had laten loopen, durfde zij den derden vra ger niet door de sturen al vond zij hem ook een nog zoo onsympathiek jong- mensch, daar zij vreesde anders gevaar te loopen, dezen dans te moeten blijven zitten. Haar cavalier had echter weinig reden verheugd te zijn over zijn onver- wachten verovering, want Dora liet zich UE LEIDSCHE COURANT VALKENBURG (L.) Hotel-Rest. KUSTERSJANSSEN, Telefoon 91, Lindenlaan 27. Typisch gel. tegenover de Fransche Molen. Gesl. en open war. alle kam. str. wat. Bill. pens. pr. 5314 Londen, Chiaramonte Bardonaro, was deze voor Rome zoo belangrijke gezantschapspost opengekomen en het lag voor de hand, dat een der meest vooraanstaande mannen van het regiem de Italiaansche belangen in de En- gelsche hoofdstad zou gaan vertegenwoordi gen en verdedigen. Maar dat voor dit ambt de zoo gevierde en algemeen gewaardeerde Grandi zou uitgekozen worden, lag toch wel aller minst in de verwachting. De rotatie te Rome blijft, zelfs nu nog, bui tengemeen raadselachtig. De verklaringen, welke er voor gegeven worden, loopen sterk uiteen, tot absolute tegenstrijdigheden toe. Op één onderdeel naderen zij echter alle elkaar: op het feit, dat Mussoloni zelf de sterkst mo gelijke leiding in zijn persoon geconcentreerd heeft, zoodat hij met zijn persoonlijk gezag elke nieuwe zwenking en oriënteering in de binnen- en buitenlandsche politiek zal kunnen dekken, Grandi stond bekend als een diplomaat van ongewone soepelheid en hij was er in geslaagd de fascistische buitenlandsche politiek aan de momenteele mogelijkheden en noodzakelijkhe den der Europeesche samenwerking aan te passen. Maar juist door deze tactiek welke het zoeken naar compromissen met zich bracht, heeft hij vaak de zuiver fascistische eischen en desiderata moeten prijsgeven of laten ver wateren. Bovendien werd Grandi zijn nauwe en hartelijke samenwerking met Frankrijk vaak zeer kwalijk genomen, terwijl de volko- meit-'verrassing met 't accoord van vertrouwen hem als 'n diplomatieke feil verweten is. Gran di werd in het eigen land dan ook te verzoe ningsgezind en te passief genoemd. Er werd geen critiek op de groote lijnen van zijn be leid uitgeoefend, veeleer het tegendeel; maar men achtte zijn tactisch handelen te zwak. Grandi gaat thans naar Londen, Italië's be langrijksten diplomatieken post. Maar hij gaat als ambassadeur ,d.w.z niet meer als de ver antwoordelijke leider der fascistische inter nationale politiek, maar als de ambtenaar, zij het de uiterst bekwame en geschikte ambte naar, die de instructies van zijn chef, Musso lini, heeft uit te voeren. Indien het gerucht waarheid bevat, dat Grandi bovendien aange wezen zal worden om als leider bij alle belang rijke internationale conferenties op te treden, zal Mussolini's persoonlijke invloed nog ster ker naar voren treden, al zullen dan ook te leurstellingen, als Italië' nu te Lausanne en te Genève beleefd heeft, op den duce zelf gewro ken worden. Maar wellicht ziet Mussolini be tere tijden aanbreken, en eischt hij nu alle eer voor zich zelf op, om zijn binnenlandsch pres tige te verhoogen. BROEDERS-CONGREGATIE 01. VROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA m® Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. gedurende heel de polonaise van haar meest onaangename kant kennen. Terwijl hij zich tot het uiterste inspan de om met haar aan het praten te ko men, hingen haar blikken onophoudelijk aan het mooie paar dat aan het hoofd van dé bonte rij schreed. Hoe vreemd ook het blonde kind uit den renaissancetijd paste bij den donkeren Indisohen vorst, die meer dan een hoofd grooter was, toch bood dit paar een aanblik die menigen schilder verrukt zou hebben. De ballet- meester had geen betere keuze kunnen doen dan toen hij den Indischen Badjak verzocht had 't bal te openen en Margare- tha mocht zich wel een weinig gevleid gevoelen dat zij boven allen werd uitverko ren tot deze voor een meisje lang niet on belangrijke onderscheiding. Maar zij was desondanks laiig niet zoo vroolijk als in het begin van den a-vond. lederen keer als Sandory haar een van zijn complimenten maakte, werd zij ver legen omdat zij zich schaamde over haar al te vrij optreden en het gevoel van spijt dat zij had gevoeld toen zij Walter Sar- fcorius' verwijtenden blik op zich voelde rusten, had haar jong hartje nog niet ge heel verlaten. Hij was niet gekomen om haar een dans te vragen. Haar balboekje was al bijna vol met namen van andere jongelui maar zij was vastbesloten hem de voorkeur te geven als hij haar nog om eens dans zou vragen Zij had hem toch in geen geval willen krenken Zij was wel een beetje boos op hemdoch de boosheid die oorzaak was geweest, dat zij tot tweemaal toe in een beslissend oogenblik beni onheusch en af wijzend had behandeld, de boosheid om dat hij niet openlijk de partij van haar va der koos, was toch niet zoo heel erg ge SPORT VOETBAL DIOC. HAABL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Het Bestuur van hot Leidsche District van den D. H. V. B. heeft eenige mede- deelingen te doen aan de aangesloten ver- eenigingen nl.: Als competitieleider voor hetkomende seizoen heeft het bereid ge vonden den heer H. v. Haasteron, Stad houderslaan I te Leiden. De Leidsche Cou rant zal dienen als officieel orgaan. Wij raden de secretarissen aan, die niet de Leidsche Courant lezen, hier een abonne ment op aan te vragen. Protesten enz. moeten worden ingestuurd bij den secre taris-penningmeester van het Leidsche District, dus niet bij don competitieleider. Junioren-reglementen en Junioren-kaarten zullen gehandhaafd blijven. H.H. Scheidsrechters worden er op at tent gemaakt dat zij hun declaratie moe ten insturen uiterlijk 14 dagen na den wedstrijd. Scheidsrechters, die zich dispo nibel willen stellen voor het leiden van Junioren wedstrijden, kunnen zich van he den af opgeven bij den secretaris. De netto opbrengst van de demi-finale en finale om den Leidsche Courant-beker is als volgt verdeeld: De demi-finale: 25 pet. ten bate van den D. H. V. -B., 25 pet. voor het District Lei den, 25 pet. voor de Vereeniging Teijlingen en 25 pet. wordt gedeeld door de Verceni- gingen S. J. C. en D. O. S. De finale: 25 pet. voor den D. H. V. B., 25 pet. voor het District Leiden, 25 pet. voor de Sportcommissie Leiden, 25 pet. R. K. S. V. „D.O.S." Op het D.O.S.-terrein is morgen S.N.A. met 2 elftallen de gast. Na het succes van de beide D.O.S.-elftallen op Stompwijk, is thans besloten, om D.O.S. I vrij te stel len, zoodat thans D.O.S. tegen S.N.A. 1 zal spelen en D.O.S. 3 tegen S.N.A. 2. Dit zal o.i. voor beide wedstrijden een. gelijk opgaande strijd zijn, terwijl we hopen op aangename wedstrijden. Het programma is als volgt vastgesteld: half 2 D.O.S. 3S. N.A. 2 en 3 uur D.O.S. IIS.N.A. I. Het bestuur heeft deze week in ontvangst mogen nemen den 3den prijs van de Leid sche Courant Beker-wedstrijden, een zilve ren medaille. Al had D.O.S. liever de be ker thuis gehad, we zullen toch steeds, wan neer we deze medaille zien, met genoegen aaji deze wedstrijden denken. R. K. Voetbalvereen. „V.S.V." Zondag aa. is V.S.V. de gast van N.V.O. te Noordwijkerhout. Het eerste elftal van V.S.V. speelt daar om 1 uur een vriend- söhappelijken wedstrijd tegen. N.V.C. II. We zullen hopen, dat er een goede wedstrijd gespeeld wordt, waarin de sterkste zal win nen. Misschien kunnen we de Noordwijker- houters en andere clubs uit den omtrek binnenkort op ons eigen terrein in Voor hout verzoeken. Er zijn reeds stappen in die richting gedaan. Voorhouters wordt id van V.S.V. Tenslotte spelen om half één in Sassen- keim de V.S.V. I-Junioren tegen de Teijlin gen Junioren-Combinatie. ATHLETIEK R.-K. Athletiok. en Sportvereeniging „Rood-Wit". Athletiek: Zeer tot onzen spijt kun nen wij aan de wedstrijden van E. S. T. O. te Bodegraven niet deelnemen, daar wij geen toestemming ontvingen van de D. H. A. K. Daarvoor in de plaats heeft het bestuur besloten om naar de wedstrijden van V. V. Z. te Zaandam te gaan, die gehouden wor den op Zondag 7 Augustus. Senioren 100 M., 400 M., Hoogspringen met aanloop, Vèrspringen met aanloop, Kogelstooten, Estafette 4 maal 100 M. meend dat zij zich zou hebben kunnen ver heugen in zijn leed. Al kon het met het oog op de vijandschap tusschen de beide vaders niet meer zoo tusschen hen zijn als vroeger, toen zij nog slechts een kind was geweest, toch moest hij niet denken, dat zij hem nu haatte. De gevraagde roos had zij hem niet gegeven, daar was nu eenmaal niets meer aan te veranderen al had zij daar nu ook oprecht spijt van een dans zou zij hem ondanks de veranderde verhoudingen toch niet hebben geweigerd en het was van hem toch verregaande on verschilligheid dat hij niet eenmaal een poging gedaan had om die gunst te vra gen. Zij was ontstemd, al wilde zij dat zich zelf niet bekennen en zij was tegenover Sandory dan ook minder spraakzaam als gewoonlijk. Ja zij hoorde slechts half wat hij zei en van menige vleiende op merking ontging haar de bqteekenis. Sandory was scherpzinnig genoeg om te merken wat in haar omging en hij was te slim om een dergelijk ongunstig oogenblik voor zijn beslissenden aanval te kiezen. Hij paste er wel voor op door al te opdringerige huldigingen haar las tig te vallen en trok zich aanstonds na het eindigen van den eersten dans terug om zonder kleingeestige jalouzie het veld voor anderen vrij te maken. „Gij schijnt liever in Duitschland te zijn dan in Indië, edele vorst" begroette Dora hem met geforceerde scherts, toen hij haar met zijn onveranderlijken glim lach naderde. „Ik wil er echter de schuld niet van zijn dat ergens een blond Greetje van verlangen naar je versmacht." „Gij zoudt aan de oprechtheid van mijn bewondering voor je kunnen twijfe len als ik geen oog meer had voor an- VIERDE BLAD PAG. /T" Voor de cracks komt het nummer 1500 M. er nog bij. Junioren 80 M. Inschrijfgeld senioren 30 cent per nummer, junioren 15 cent per nummer. Gelieve schriftelijk in te schrijven, daar onze secretaris van de afd. Athletiek en verder het geheelo bestuur uitstedig is. Inschrijvon bij \V. v. Noort, Doezastraat 2, met inschrijfgeld. Het bestuur zal voor goedkoope reisge legenheid zorg dragen. V o e t b a 1. Dinsdagavond training voet bal op het terrein Haagweg. Aanvang half aoht. A.s. Woensdag speelt het eerste junio renelftal een wedstrijd tegen V. V. L. I in Voorschoten. Door V. V. L. is voor deze ontmoeting een medaille disponibel go- steld. Vertrek half zeven per fiets vanaf begin Witte Singel. R.-K. Sportvereeniging „Meerburg". Zoeterwoude (H.-R.). Athletiek. Dat de Athletiek in de D. H. A. K. snelle vooruitgang maakt zal I ongetwijfeld ieder reeds opgemerkt heb- ben, immers in de eerste plaats is hot aan tal wedstrijden in vergelijking met andere jaren sterk gestegen, ten tweede bewijst i het feit, dat morgen een nieuw nummer aan het programma is toegevoegd, n.l. de 110 M. hordenloop, dat de wedstrijd-pro gramma's langzamerhand uitgebreider worden en zeker gelijk gesteld zijn gewor- j den aan die van welke Athletiekbond dan ook. Ook de vereenigingen individueel no men in qualiteit en quantiteit toe. Tot onze vreugde heeft ook onze athletiek- afdeoling in deze vooruitgang gedeeld en komen morgen voor de Meerburg-ploeg 4 nieuwe athleten uit. Dit aantal zou nog grooter kunnen zijn, immers enkele nieuwe lingen kunnen wegens onvoldoende ge traindheid niet uitkomen en tevens kun nen de junioren niet uitkomen, daar er in het programma geen junior-nummers zijn opgenomen. Onze athleten gaan derhalve morgen wederom naar Haarlem om deel te nemen aan de atletiekwedstrijden, uitgeschreven door „A. C. E." De inschrijving is hoegenaamd dezelfd- de als Zondag j.l. bij „Holland", zoodat deze wedstrijden niet alleen uiterst span nend zullen worden, maar ook een groote propagandistische waarde zullen hebben. Evenals verleden week hebben onze deel nemers, juist met het oog op de sterke deelname, niet zoo veel kans op succes. Op de volgende nummers werd inge schreven: 100 M. (nieuwelingen), 400 M. (nieuwelingen), 800 M. (crackt»), 110 M. (horden), 3000 M. (nieuwelingen), hoog springen en kogelstooten (nieuwelingen). Onze grootste belangstelling trekt nar tuurlijk hetgeen onze nieuwelingen zullen presteeren. Op de training hebben enkelen vooral op de 100 M. een goeden indruk gemaakt, zoodat we met vertrouwen hun prestaties tegemoet zien. Verder neemt A. Slingerland aan de 110 M. hordenloop deel. Ongetwijfeld zal dit nummer veel belangatolling trekken. Dat de prestaties op dit nummer direct bevre digend zullen zijn, kan niet verlangd wor den. Het is echter van het bestuur van A. C. E. eon groote verdienste om dit nummer aan, het programma toe te voe gen, waarvoor we dan ook van ha/rte wen- schen, dat de proefneming zal slagen. De deelnemers vertrekken gezamenlijk om 10.45 nur per stoomtram vanaf Station Leiden. Gaarne wekken we de supporters op on ze ploeg te vergezellen en hun tot nog grooter enthousiasme aan te moedigen. Ongetwijfeld zal men van een spannondo en aangename wedstrijden getuige kun nen zijn. voor de vereeniging Leiden. Het Bestuur deelt nog mede dat in Sep tember het Leidsöhe District 10 jaar be staat en voornemens is twee wedstrijden te spelen nl.: het District junioren-elftal en. een senioren elftal (wat nog nader zal worden samengesteld) tegen nog nader te noemen tegenstanders. Hier komen wij nog wel op terug in de Leidscne Courant. dere schoonheid.", antwoordde hij niet in het minst uit het veld geslagen. „De roos is de koningin der bloemen, ook al streelt het bescheiden viooltje de menschen door haar geur." „Misschien zijn er wel menschen die liever het nederige viooltje dan de door nige roos plukken. Zij zijn te beklagen, maar over smaak valt nu eenmaal niet te twisten." Sandory zag haar in plaats van te ant woorden diep in de vurige oogen en trok haar daarop onstuimig moe in een wilde polka, zoodat Dora geen adem genoeg had om dit onaangename gesprek voort te zet ten. „Genoeg", zeide zij eindelijk zacht, terwijl zij haar hand met een lichten druk op zijn arm legde. „Ik kan niet moer. Laten we liever wat wandelen." Zij gingen naar de eetzaal, waar vroo lijke groepjes aan tafeltjes zaten te sou- peeren. In het breede middelpad liepen reeds veel andere paren evenals zij heen en weer, zoodat zij him stemmen moesten dempen om niet door anderen beluisterd te worden. Dora begon het eerste te spreken over wat in den vooravond was voorgevallen nadat zij tevergeefs op een vraag van San dory had gewacht. „Lengfeld heeft zijn bedreiging uitge voerd" zeide zij. Hij heeft het schandaal, waar hij me mee dreigde, tot werkelijk heid gemaakt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13