VRIJDAG 22 JUL! 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 2(5 Juli 1932, nam. 1.45. De agenda bevat: 1. Notulen van de twee vorige vergaderingen; 2. Ingekomen 6tukken; 3 Verzoek van C. J. Bakker om eervol ontslag als lid der commissie tot we ring van schoolverzuim; 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening- courant-overeenkomst met de Bank van Ncderlandsche Gemeenten; 5. Voorstel van B. en W tot vaststelling van een werklie den-reglement; 7 Reclames Straatbelas ting, dienst 1931 (liggen ter visie); 8. Recla mes Hondenbelasting, dienst 1932 idem); 9. Mededcelingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Bij.de door Notaris Eerd- beek gehouden openbare verkooping werd het pand Valkenburgsehe weg 4 van Mej. W., ingezet op f 7500.niet gemijnd. Het pand is opgehouden. Het pand Commandeurs weg van Joh. H. bracht op f 4600.Kooper de heer Plugcr. Onveilig,duin. Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de Rijkssohietbanen onveilig zijn op: Maandag Dinsdag, Woensdag en Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. on van 6 tot 9 uur n.m. Op Donderdag van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m. en Zaterdag van 2 tot 8 uur n.m. Tuinbouw. De vroege aardappelen leverden in het algemeen een best be schot op, de gevreesde aardappelziekte Jew am tot 'heden niet voor. Het kon mee valler op meevaller zijn. Helaae is de werkelijkheid heel naders. Eiken dag brengt tegenvallers. Na een kleine ople ving, zooals men b.v. begin dezer week had, volgt weer een zooveel grootere da ling. Bloemkool is op heden weer op prijs, doch men bedenke dat bijna nie mand ze heeft, en dat de massa is weg gehakt in de voorafgaande warme dagen toen ook dit product totaal geen waarde had en het den tuinders dagelijks kapi talen kostte. De Katwijfcsohe bospeen is, dank zij de bekende kwaliteit en de al- gemeene bekendheid, nog niet op spot goedkoop geweest al waren er dagen dat er ook geen winst op dit product te boeken viel. D© omzet aan de veiling is aanzienlijk lager dan in 1931 en dit niet tegenstaande een veel grootere aanvoer. En straks, over ongeveer 3 weken, ie voor veel tuinders de groote dag weer daar, de dag dat de helft van de pacht moet worden betaald. Die met. de plaat selijke toestanden eenigszins bekend is, weet dat bij verschillenden, zoo niet al len, zulks wel niet zal gaan. Doch dan zal men ter plaatse waar zulks behoort, moeten gaan praten. De commissie, die vorig jaar door de tuinders hiervoor is benoemd, is geen permanente. Diens- taak is dus af. Men heeft dezer dagen het rapport van deze commissie kunnen le zen. Er zullen thans nieuwe maatregelen genomen moeten worden waarvoor tijdig, dat is spoedig, bet initiatief dient geno men te worden. Met „de kat uit den boom te, zien" is men er niet. De toe stand vereisoht daden. LISSE. Kloosterjubileum. Gisteren vierde de Moeder-Overste van het St. Agat-ha-gesticbt 'haar 25-jarig professiefeest. Dit feest droeg een zeer intiem karakter. De Pastoor droeg des morgens een H. Mis op in de kapel van het Gesticht. Des morgens gingen de kinde ren van deze school allen ter H. Tafel en werd verder dien dag vrij-af gegeven. De geestelijkheid kwam in den loop van den dag de jubilaresse gelukwensohen, evenals Moed er-O vers te van het Moederhuis te Bennebroek. De dag werd verder in „hui selijke kring" op passende wijze gevierd. Biljartkring. Gisteravond hield de Lisser Biljartkring zijn jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer Jos. v. ltiel. De voorz. opende met een woord van welkom, voornamelijk aan de besturen der af deelingen. Dank werd gebracht aan de voorloopers der Lis-ser Biljartclub. Een woord van welkom werd toegeroepen aan de Sassenheimsche ver. „Dommering". Jaar verslag werd uitgebracht, waaruit blijkt, dat deze vereeniging bestaat uit 154 leden. Een competitie werd gespeeld, waarbij L. U.T.O. uit Lisse over 4 afdeelingen het per soonlijk kampioenschap behaalde. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat na een ontvangsten van 81 een uit gave viel te boeken van ƒ71.62, alzoo een batig saldo van 9.38. De competitie-leider, de heer B. Duive- voorden bracht hierna een mooi gestyleerd verslag uit over de afgeloopen competitie: le klasse Luto 1 kampioen, 2e klasse Luto 3 kampioen, 3e klasse Luto 4 kampioen, 4e klasse Luto 6 kampioen. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen der competitie en persoonlijk kampioenschap. Den competitie-leider werd voor zijn vele werk een schilderij aangebo den, voorstellende het Haarlem-elftal, waar van leider een supporter is. Alles werd onder een woord van felicitatie door den voorz. aangeboden. De heer C. Th. Duive- voorden bracht dank namens L.U.T.O. voor de schitterende prijzen. Tevens werd dank gebracht voor de goede leiding. Vervolgens werd het a.s. seizoen bespro ken. Dit jaar zal cadre, worden ingevoerd. Een reglement zal worden ontworpen, en wederom een competitie worden ontworpen. Van de rondvraag werd weinig gebruik ge maakt, waarna men tot 12 uur onder gezel lige muziek bijeen bleef Bouwen Aan.de fa. Gebr. Randsdorp aKhier is opgedragen de bouw van 2 bur- gerwoonhuizan an winkelhuis te Hoofd- dorn Bloempjesdag. B. en W. dezer gemeen tehebben aan het bestuur van het Fonds tot Bestrijding der Tuberculose „Draagt elkanders lasten", afdeeling Lisse, vergun ning verleend om op 24 Augustus 1932 een zg. bloempjesdag te organiseeren ten bate van die vereeniging; Verloting. B. en W. dezer gemeente hebben aan het bestuur van de R. K. Wijk verpleging vergunning verleend tot het hou den van een verloting ten bate van die in stelling. G e' b o r e n Gornelis Bertinus Hendri- kus, z. van M. Duineveld en W. Meijer. George, z. van A. C. van Dijk en L. S. van Loenen. Jacoba Adrina, d. van A. van Noort en G. A. Koster. Alida Hcn- drika. d. van A. Warmerdam en A. Calis. Margaretha Petronella, d. van J. F. Th. Dahlkamp en E. van Diest. Hendricue Christoffel Petrus, z. van J. J. Meijer en H. Mink. Francina Antonia, d. van Th. Freriks en F. J. van der Horst. Ondertrouwd: C. Hógervorst 24 j. en J. M. Hoogkamer 20 j., beiden te Lisse. W. Ph. Koster 28 j. en A. Warmerdam 21 j. beiden te Lisse. Overleden: Wilhelmina Braam 1 j. Gevestigd: P. M. Weijers uit Hille- gom. G. E. H. Goelick uit Duitschland. D. Riedijk en echt-gen. uit Katwijk. E. Broddin uit Bottrop. A. H. Hoogka mer uit Alkemade. A. F. Blokker en ge zin uit Heemstede. Vertrokken: M. M. van Velzen naar Zaandam. A. Schulz naar Haarlem. C. van Rooijen naar Haarlem. P. van den Steenhoven naar Heemstede. G. E. H. Goerlidh naar Haarlem. J. de Leeuw naar Hillegom Th. A. E. Doensen naar Grons- Veld. LEIDSCHENDAM. Hanze. Woensdagavond te 8 uur hield de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" te Leidsc-hendam een leden vergadering in het Patronaat te Veur. De voorz. opent de vergadering met den chr. groet en heet allen hartelijk welkom, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van het retraitehuis- te Noordwijkerhout; de voor zitter deelt mede, dat. -hij den directeur heeft gesproken en dat deze of een der paters gaarne bereid is hier een spreek beurt te houden om een en ander uiteen te zetten. De voorz. hoopt, dat een flipk aantal middenstanders een retraite zul len medemaken. Een mededeeling van den voorzitter betreffende de etalageverlichting vraagt lange besprekingen. De voorz. deelt mede dat de overeenkomst, welke met het lichtbedrijf is aangegaan, niet geheel wordt nageleefd, waarmede de vergade ring het eens is, zoodat besloten wordt aan bet lichtbedrijf restitutie te vragen voor de uren, dat het licht niet brandde en waarop de winkeliers recht hadden. De meesten vinden de regeling niet juist en ofschoon dit licht tegen gereduceerden prijs geleverd wordt, niet voordeelig. Het bestuur zal omtrent een en ander met hel Lichtbedrijf onderbandelen. Bij het punt bespreking zomeruitstapjei wordt in beginsel besloten dit uitstapje te maken. Men zal een tocht maken per touringcar langs de Vecht en door het Gooi, enz. Als dag wordt vastgesteld Donderdag 11 Augustus en het vertrek bepaald op 8 uur des morgens. Betref fende de kosten, enz. zullen do leden nog nader worden ingelicht. Ook de bespreking wet op de winkel sluiting vraagt veel tijd. Ofschoon door enkelen bezwaren worden geopperd en enkelen 'bepaalde uren open zouden wil len zijn, wordt na toelichting door den voorzitter besloten de wet onveranderd te handhaven, zoodat het bestuur geen opdracht kreeg om in bepaalde richting ontheffing te vragen. Voor de a.s. Wil'helminafeesten zal ont heffing worden gevraagd. De rondvraag brengt enkele vragen omtrent het ventverbod en het snelle rij den der auto's in de Damstraat; de voorzitter zegt toe zich hieromtrent tot den Burgemeester en den Raad te zullen wenden. De voorz. deelt nog mede, dat 7 Sep tember a.s. het 25-jarig bestaan van den Bond zal gevierd worden, waarvan hij het programma bekend maakt. Een en ander zal echter nog nader besproken worden, terwijl den leden nog nadere in lichtingen zullen ontvangen, of voor dien tijd nog een vergadering zal worden ge houden; hij hoopt, dat velen de viering van het 25-jarig bestaan zullen mede maken. De voorz. zegt, dat het zeer zeker een vruchtbare vergadering geweest is, hij brengt allen dank voor de opkomst en de aangename besprekingen en sluit dan de vergadering met den chr. groet. Autobrand. Gisterenmiddag om streeks 4 uur vloog op den Veurschen straatweg een luxe auto plotseling in 'brand. De bestuurder en een dame wis ten spoedig ongedeerd den brandenden wagen te verlaten nadat deze tot stil stand was gebracht. De wagen brandde totaal uit, zoodat er niets dan de banden en de wanden van den wagen overbleven. Een en an der 'had veel bekijks, terwijl aan weers zijden een file auto's moesten wachten, daar de auto midden op den weg stond. Nadat door chauffeurs van eenige auto bussen, die juist arriveerden met blusch- apparaten den brand een weinig ge- 'bluscht was en de auto aan den kant was gezet, kon alles passeeren. De po litie maakte van een en ander proces verbaal op. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! NOORDWtJKERHOUT. Diamanten Bruidspaar. Op het Diamanten Huwelijksfeest van den heer C, v. d. BergWeyers op Zondag 24 Juli 1932. Het jonge geslacht van Noordwijkerhout, Heeft den Bruidegom nooit gekend, Als ijvervolle, trouwe werkman, Op zijn post, en steeds present. Zij hebben hem slechts maar gezien Bij schoone zomerdagen, Wanneer hij door ons dorpje reed, In een invaliden-wagen. De vroolijke en blijde jeugd Kent v. d. Berg, den Bruigom, niet, Omdat hij in geen tiental jaren, Zijne woning meer verliet. Maar de oude garde weet nog wel Hoe Kees zich vroeger heeft geweerd. En langs *de spoorlijn, vaak bij nacht, Weer en wind heeft getrotseerd. Wat wellicht de reden is, Van zijn dertigjarig lijden, Waar geen wetenschap, hoe knap, Hem daarvan kon bevrijden. De Diamanten Bruid, zij is Trots drie en tachtig jaren, Nog zeer kras, en bijdehand, Na zooveel wedervaren. Zij staat haar echtgenoot terzij, Vol liefde, trouw en min; Als weleer voor zestig jaren, Bij haar huwelijksbegin. Zij verricht nog welgemoed Haar huiselijke taak, En vindt bij haar kindskinderen, Nog vreugde en vermaak. Geen wonder dat Noordwijkerhout Zulke brave oudjes eert, Die het vette dezer aarde Nooit hebben gekend, begeerd. Namens allen, F. de Vroege. St. Bavo-gesticht Noor d w ijkerho ut. N00RDWIJK. Personalia. Geslaagd voor Costumiëre de dames Alie Bakker, Annie v. Bohemen, 3iJina v. Bohemen, Petronella Hermans, Ma rie Broeders. Voor Lingerie de dames Sophie Hooge- veen, Dora Versteege, Willy v. d. Holst, Sophie Hoogeveen, Dora v. d. Plas, Lies Vink, Jo Vioen. Leerlingen der R. K. Mode vakschool, Bronckhorsbstraab 42, alhier. Voor het examen Hoofdacte slaag de te Den Haag de heer F. A. de Lincel, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool alhier. Winkelweek. Naar wij vernemen heeft het gemeentebestuur een plaquette beschik baar gesteld ten behoeve van de van 2 tot 9 Augustus aanstaande te houden winkel week in Noord wijk aan £ee. Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik nog in onze ge meente 321. Hiervan zijn er 100 tewerk ge steld in de bosebwpehterij Npordwijk aan het aanleggen van wegen en plantsoen. Van de overigen zijn er 73 bouwvakarbeiders, 5 straatmakers, 34 visschers, 72 landarbeiders 23 los arbeiders, 3 jongens en 1 boekbinder. Kinderstrandfeest. Woensdagmiddag werd aan het strand het eerste kinder strandfeest van dit seizoen gehouden. Eerst werd een autoped-race gehouden, waaraan door vele kinderen werd deelgenomen. Daarna ha-d onder groote hilariteit van de toeschouwers een wedstrijd plaats met hin dernissen voor autopeds. De spelen vielen zoowel bij de toeschouwers als bij de kinde ren goed in den geest en brachten een aar dige afwisseling op het nog niet al te druk ke strand. Door het bestuur van Vreemdelingenver keer worden gedurende het seizoen elke week dergelijke kinderfeesten georgani seerd. Volgende week wordt een wedstrijd gehouden in „Burchtenbouw". De Nieuwe Zeeweg. De nieuwe bestra ting van den Nieuwe Zeeweg te Noordwijk aan Zee nadert haar voltooiing. Noordwijk aan Zee heeft door deze verbetering een grootschen toegang gekregen. De straat is nagenoeg dubbel zoo breed geworden. Aan beide zijden zijn flinke trottoirs aangelegd. De traan heeft daar dubb el-spoor gekregen, waardoor deze het verkeer niet meer hin dert. Hoewel de werkzaamheden aam dit weggedeelte lang hebben geduurd en de kosten- van deze verbetering niet gering zijn, zal het eindresultaat ieder bevredigen. RIJNSBURG. Tuinbouw. Alhoewel midden in het seizoen, is er niet veel bijzonders te ver melden. Vroege aardappelen komen zoo goed als niet aan de veiling. Een begin wordt gemaakt met het aanvoeren van eigenheimers', blanke en blauwe. Deze brengen respectievelijk van 2.40 tot 2.80 en van 2.70 tot 3.20 per 100 Kilogram op. Met bollenrooien is men ongeveer ge reed; de gewassen zijn over het algemeen beneden middelmatig. Handel in bollen wordt er nog zoo goed als niet gedaan. Wat verkocht wordt gaat tegen zeer lage, niet loonende prijzen. RIJNSATERWOUDE. Diefstal. In den nacht van Dinsdag op Woensdag ie uit een ongesloten schuur alhier ten nadeele van J. J. van Leeuwen een heerenrijwiel ontvreemd. De politie heeft een heel goed spoor. Jammer, wan neer men iets weet dat dit meestal te laat aan de politie wordt medegedeeld. Daardoor wordt het onderzoek dikwijls zeer bemoeilijkt. De laatste tijd is het al hier en in de omstreken zeer onveilig. Men zij op zijn hoede en sluite des avonds goed. 0EGSTGEEST. „DE KLEPPERMAN". Verbetering van de brug ever 't Kanaal gevraagd. Onderstaand adres is aan Ged. Staten van Zuid-Holland verzonden: Ond erge teekenden, bewoners van Oegst- geest-Dorp, nabij de brug over het Oegst- geester-kanaal aldaar, veroorloven zich het volgende onder de aandacht van uw Colle ge te brengen: De bovengenoemde brug verkeert in een orgelijken staat van verwaarloozing. Het bovendek ligt geheel los, terwijl vele deelen gesprongen zijn en boven het brugvlak uit steken. Tengevolge daarvan veroorzaakt elk voertuig dat over de brug rijdt een zeer hinderlijk, van verre hoorbaar, klapperend geluid, terwijl auto's een geraas teweeg brengen, dat het best met een ratelenden donderslag te vergelijken is. Daar het verkeer over deze brug over dag, doch ook tot laat in den nacht zeer druk is, beteekent deze staat van zaken een ondragelijken overlast voor de omwo nenden. Men kan 's nachts geen vensters open laten staan en het is niet wel mogelijk om buiten, of bij een open raam, gewoon sprekende, elkaar te verstaan. Den ganschen dag is men blootgesteld aan dit enerveerend geraas en licht slapen de personen hebben moeite om in slaap te geraken en 'schrikken herhaaldelijk wak ker, zoodat zij feiteltijk nooit voldoende nachtrust genieten. Het is voorgekomen, dat een dokter die in een woning in de omgeving een patiënt moest onderzoeken door het bijna onafge broken geratel van de brug niet in staat wa-s dit te doen. Niet alleen in hoogste mate 'hinderlijk, niaar ook bepaald gevaar lijk is deze toestandzoo komt het her haaldelijk voor, dat de boven het brugvlak uitstekende deeïen paarden doen struike len en vallen, iets wat in verband met het zeer drukke verkeer en de geringe breedte van de brug, licht tot ernstige ongelukken kan leiden Ofschoon sinds September 1931 tot het Hoogheemraadschap van Rijnland herfhaal- delijken, schriftelijken, zoowel als monde ling, het verzoek is gericht, aan dezen wer kelijk onhoudharen toe-stand een einde te maken, is totnogtoe niets aan den brug ge daan. Om deze reden nemen ondergeteekenden, ten einde raad. de vrijheid, zich tot uw Ooilege te wenden met het dringende ver zoek, hier in te grijpen en het noodige te willen doen ondat eindelijk aan deze voort durende kwelling der omwonenden een ein de worde gemaakt. Rondrit ouden van dagen. In ver volg op het korte bericht van gisteren deelen wij nog mede, dat na gebruik van de lunch onze oudjes volop de gelegen heid hadden zich te vermaken in draai molen enz. Burgemeester van Gerrevink en weth. van Egmond kwamen ook een kijkje ne men, hetgeen de oudjes bijzonder goed deed. Om vijf uur werd hiiistoe gegaan. In „Het Witte Huis" waren door de goede zorgen van den heer v. Ingen Schenau de tafels reede gedekt zoodat terstond een aanval kon worden gedaan op de cadetjes enz. Een gezellig strijkje verhoogde de tooh reeds aangenamen stemming, terwijl de humorist Spaan derman de aanwezigen aangenaam wist bezig te houden. De voorzitter, de heer Kamsteeg, her innerde in een geestig speech je er aan dat nu reeds voor de vijfde maal een rondrit is gemaakt en dat het comité voor de viering van dit lustrum eens extra uitgepakt heeft. Dank bracht spr. aan allen die tot het slagen van dezen dag hunne medewerking gaven. Burgemeester van Gerrevink dankte voor de uitnoodigingi Spr. was door ambtsbezigheden verhinderd den gehee- len tocht mede te maken. Ongeveer acht uur bereidde de R. K. Harmonie „Triumph" een aangename verrassing door het brengen eener sere nade. De opgewekte muziek trok de aanwe zigen al spoedig naar buiten en gingen de beentjes van de vloer. Het was aar dig om te zien hoe jong en oud, comité leden en geleidsters ja tot zelfs onze •burgemeester in een kring rond de mu ziek zich vermaakten. De voorzitter, de heer Kamsteeg werd ten slotte op de schouders genomen en uit de koperen monden klonk een „Lang zal hij leven". De heer Kamsteeg dankte voor deze attentie en dankte verder ook de Harmonie voor het genoegen de oudjes- bereid, waarna de oudjes naar huis wer den gebracht. Gaarne brengen wij onze hulde aan het comité, dat geen moeite heeft ont zien om dezen dag voor de ouden van dagen zoo aangenaam mogelijk te maken. Vermelden wij ten slotte nog, dat een onbekende, die in den dierentuin in den Haag aanwezig was, het comité een gift ter hand stelde als begin om het volgend jaar wederom een rondrit mo gelijk te maken. TER-AAR. Geboren: Cor, z. v. N. Hoogenboom- Jansen. Abraham Willem Hendrik, z. v. H. J. van Straaten-van Amerongen. Ja cobus Adrianus, z. v. A. C. van Eijk-v. d. Hoorn. Martinus Gerardus, z. v. M. Len- ting-de Blieok. G e v e st g dB. A. v. d. Laan van "s-Gravenhage. Vertrokken: A. D. Broer naar Nieuwveen; B. Vogelzang naar Vonkega. W0UBRUGGE. Geboren: Cornelis, z. v. J. Bax en J. M. Opdam. Cornelis Johannes, z. v. B. van Leeuwen en M. H. Baak. V/ILT U IETS V/ETEN? V r a a g: Over photographeeren bij kunstlicht. Antwoord: Hoe groot de lichtsterk te moet zijn voor het photographeeren in kamers des avonds hangt van allerlei om standigheden af, die alleen plaatselijk kun nen worden bekeken. Het beste is, dat U zich een photolamp van Philips of een Vacu-Blitz van Hauf aanschaft. Alle be- liohtingsta-bellen zijn daar bijgevoegd. U kunt zulke lampen echter maar voor één photo gebruiken; koeten ongeveer 75 ets. Vraag: Kunt u mij opgeven welke weg het beste en kortste is van Leiden naar Middelburg per fiets en hoeveel km. de afstand is. Gaarne vernam ik tevens op welke tijdstippen de ponton over Moer dijk en Numansdorp gaan. Antwoord Leiden, Zoetermeer Zeg- waart, Bergschen Hoek, Hillegers'berg, Rot terdam, Oharlois, Zuidhoek naar pont van Goidsohalxoord, Klaaswaal, Numansdorp, Willemstad, Steenbergen, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Kruiningen, Sehore, Bieze- linge, Kloetinge, Goes, 's Heer Hendriks kinderen, 's Heer Arendskerke, Middel burg. Afstand 155 km. Naar Goidschalxoord gaat regelmatig een pontveer, van Nu mansdorp vertrekt het stoomboot veer een zestal keeren per dag van 's morgens 5.27 tot 's namiddags 6.53 uur. Vraag: Ik heb een stuk land, hetgeen alléén te bereiken is, door een overpad, waarvoor ik recht heb te gaan. Het over pad ligt door een land, van efeh. anderen eigenaar. Nu heb ik mijn land verhuurd, aan een voetbal vereeniging. Mogen naast de voetballers, met toe-stemming van de vereeniging, en mij, als landeigenaar, ook publiek van het overpad gebruik maken, om de voetbalspelen bij te wonen? Antwoord: Wij raden u aan, u hier omtrent met den eigenaar van het land, waarop het recht van overpad rust, te ver staan. Het toelaten van publiek lijkt ons een dusdanige verzwaring van de erfdienst baarheid van overpad, dat de eigenaar van het land o.i. daarin niet behoeft te berus- V raag: Kunt U mij een adres opgeven voor onderzoek voor Auto-Olie Antwoord: Een dergelijk adres is ons niet bekend. Vraag: Hoe kan men koffievlekkenJ verwijderen uit een zijden japon en uit bruine schoenen Antwoord Verwijder de vlekken met verwarmden alcohol of eau de colog ne. Mocht er een vetvlek achterblijven, verwijder deze dan met benzine of tetra. Vraag: Hoe moet men transpiratie vlekken verwijderen uit een zijden japon 1 Antwoord: Is de japon goed wasch- baar wasch deze dan uit in vet zeepsop. Kan deze methode niet worden toegepast, behandel de vlekken dan met benzine of tetra. Mochten genoemde middelen geen resultaat opleveren, dan kan men de vlek ken voorzichtig betten met azijn of citroen. Vraag: Hoe kan men melkvlekken verwijderen uit een zijden japon? Antwoord Wasch de vlekken uit met koud of een weinig lauw water. Vraag: Hoe moet men doorgeloopen vlekken uit een bouclé kleed verwijderen? Antwoord Probeer de vlekken te verwijderen met alcohol of spiritus. Vraag: Hoe moet men een geel vil ten hoedje schoonmaken? Antwoord Maak het hoedje stof- sehoon. Verwijder zoo noodig de garnee ring, en wasch het lapje in zeepsop. Maak de binnenkant van de hoed vetvrij met benzine of tetra. Neem de hoed aan den buitenkant af met een mengsel van meel en tetra ofwel zemelen en tetra. Laat de hoed daarna opgevuld met doeken drogen. Vraag: Bestaat er vanuit Nijmegen gelegenheid p>er autobus een reisje langs den Rijn te maken (Duitschland in) de be doeling is 's morgens weg en 's avonds te rug? Welke zijn hiervan de standplaatsen; en pl.m. den prijs? Gaat er vanuit Nijme gen een boot den Rijn op en terug, een autobus of omgekeerd en wat is hiervan de prijs? Hier is ook bedoeld dagretour, dus het hindert niet tot hoever! Antwoord Ons is alleen bekend, dat deze bussen gestationeerd zijn op het Stationsplein te Nijmegen. Wend u voor nadere inlichtingen tot de V. V. V. Sta tionsplein te Leiden of tot de V. V. V. te Nijmegen. Vraag: Wat is de kortste en mooiste weg van Noordwijk naar Nijmegen en hoe veel km.? Antwoord Noordwijk, Voorhout, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, De Bildt, Zeist, Driebergen, Leersum, Ame rongen, Rhenen, Op'heusden, Zetten, An- delst, Herweld, Slijk, Ewijk, Oosterhout, Lut, Nijmegen. Afstand 118 km. V raag Kunt u mij zeggen, welke de spreekuren in het St. Elisabeth-gesticht zijn van dr. Schouten. Antwoord Dr. Schouten houdt in het St. Elisabeth-gestioht spreekuur des Maandags, Donderdags en Vrijdags, 's mor gens van 910 uur. Vraag: Belast uw redactie zich ook met het plaatsen van advertenties in Duitsche bladen. Zoo ja kan uw redactie zich dan ook be lasten met het vertalen enz. daar ik de Duitsohe taal nog niet volkomen meester ben? Antwoord: U kunt bedoelde adveiV tentie opgeven aan de Administratie van ons blad, die voor vertaling en plaatsing zal zorgen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10