DINSDAG 19 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 Verbetering. Nu bet nieuwe gemeente huis hare voltooiing nadert, zal redelijker wijze ook de naaste omgeving aan dit ge bouw met entourage eenigszins moeten aan passen. Vandaar dat van gemeentewege de Prinses Julianalaan, gelegen ten Oosten van het Gemeentehuis i;i ordelijken staat wordt gebracht door verhooging van den weg en aanleggen van een trottoir. Deze weg zal dus spoedig een goede verbinding vormen van den ouden Zeeweg naar den nieuwen Duinweg, Langs het gemeentehuis. De tuin rond het gemeentehuis is thans, behoudens enkele kleinigheden, af en mag werkelijk een lusthof genoemd worden. Als men weet, dat door den gemeentetuinman, de heer v. Zijst, een hout- en struikgewas is aangebracht, bestaande uit meer dan 150 variëteiten en in aanmerking genomen, dat al deze boomsoorten en heestergewassen geplan moesten worden in de maanden April, Mei en Juni, dan moet men werke lijk respect hebben voor een dergelijke prestatie. Bij alle moeilijkheden kwam ten slotte nog de buitengewone droogte van dezen zomer. KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Voor het stuurmans-exa- mCD is geslaagd de heer M. van Beelen. LISSE. Collecte. Do weleerw. heer W. Bosch, kapelaan van de St. Willibrordusparochie te Amsterdam hield Zondag alhier in de kerk van de parochie van de H. Agatha on- bissen een liefdadigheidspre- dicatie ten bate van de vereeniging „Hulp in de Huishouding" onderafd. van den R.-K. Vrouwenbond. Do hierna gehouden schaalcollecte bracht ƒ328.30 op! Aanrijding. Gisteravond te half zeven had ter hoogte van de Jannetjesbrug een botsing plaats tusschen drie vrachtauto's en wel dermate dat van een der wagens de cabine werd ingedrukt. Wonder genoeg hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Dit gedeelte van den Rijksstraatweg behoeft noodig verbreeding hetgeen ge makkelijk kan want sinds jaar en dag heeft de heer Lefeber er de strook gronds bereids voor afgestaan doch deze ligt nog steeds braak W00RDWIJKERH0UT. Personalia. Onze plaatsgenoote Mia van Ierse!, slaagde dezer dagen te Am sterdam voor het diploma MULO A. Tot Rijksveldwachter in de Ziik on der deze gemeente is aangesteld de heer J. L. Knauff, te Amsterdam. RIJNSATERWOUDE. Verkeersongeval. Op Zondagnamid dag omstreeks drie uur begaf mej. M. E. Wolken zich in gezelschap van mej. Over- devest naar de kerk. Ter hoogte van de woning van den heer Timmers alhier wil den zij oversteken naar de rechterkant van den weg. Daar mej. Wolken echter zeer doof is hoorde zij blijkbaar het motorrij wiel niet dat achter haar aankwam. Al thans zij werd door dit motorrijwiel aan gereden. Mej. Overdevest zag het gevaar zeker aankomen en bleef staan doch kon niet meer verhinderen, dat mej. Wolken werd aangereden. Hoewel het ongeval "zich eerst ernstig liet aanzien, bleek dit na ont boden geneeskundige hulp nog al mee te vallen. Mej. Wolken moet nog steeds het bed houden. De motorrijder treft in deze geen schuld. Er mag bij deze nog wel eens op gewezen worden dat bij de inwo ners alhier de zeer slechte gewoonte be staat dat van en naar de kerk maar raak geloopen wordt, zonder zich aan links noch rechts te storen. iDt kan zeer na- deelige gevolgen hebben èn voor zichzelf èn voor anderen. We hopen dat dit on geval goed mag afloopen en daarbij te vens een les voor andere kerkgangers mag zijn. STOMPWIJK. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van W. A. van Haaster en A. P. v. Bemmelen. Cornel is Theodorus, z. van G. P. v. d. Zan- de en C. J. Kerkvliet. Ondertrouwd: W. J. van Benten en B. M. Bolleboom. TER-AAR. Voetbal. Zondag speelde Adolf Kol- ping 2 een uitwedstrijd tegen D.O.S. te R.A.Veen. Na een fraaie kamp wist Kol- ping met een 21-overwinning uit het veld te komen. Thuis speelden de Junioren van Kolping versus Kudelstaart. Van deze aangename wedstrijd was de uitslag 11, waarmede de Junioren van Kloping tevreden mogen zijn. Hun voetbalcapaciteiten hebben zij wel eens op veel betere wijze streerd, als dezen middag het geval Enfin een volgende weer beter. Kostelooze rijwielplaatjes. Zij, die in aanmerking komen voor kostelooze rijwiel plaatjes, kunnen deze zoo spoedig mogelijk aanvragen. Men diene zich hiervoor te wen den tot den belasting-ambtenaar, den heer L. Koning, alhier. VEUR. Geboren: Maartje, d. van J. Zonne veld en M. Wessel. Martinus Johannes Maria, z. van J. .J van Boheemen en G. C. v. d. Meule. Andreas Hendrikus, z. van N. F. Beukers en A. H. Olsthoorn. Jo hanna Cornelia, d. van A. J. van Veen en M. P. v. d. Swan. WARMOND. Nieuwe Rijksveldwachter. Met ingang van 1 Augustus a.s. is in de plaats van den heer A. Jakobs als rijksveldwachter in deze gemeente aangesteld de heer W. de Reus uit Stellendam, waar hij thans deze functie vervult. Sociëteit de Kaag. Naar men ons mededeelt zal de sociëteit „de Kaag" al hier gedurende de Kaagweek van 22 tot en met 26 Juli a.s. voor niet-leden daarvan zijn opengesteld. Inenting. Morgen- (Woensdag) middag te half 2 zal er in de openbare school legenkeid zijn zich te laten inenten. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. Jubileum. Zaterdag heeft de brieven besteller R. v. Strohe, den dag herdacht, dat hij voor 25 jaar in dienst was getreden bij de Posterijen alhier. Om 12 uur werd de jubilaris en zijn echtgenoote en dochter per auto van zijn woning gehaald en naar het kantoor gebracht, waar tegenwoordig wa ren Burgemeester K. Brug en Wethouder M. P. Splinter, de kantoorhouder, bestellers en hulpbesteller met hun echtgenooten. Het aJlereerst werd de jubilaris toegesproken en gefeliciteerd door den kantoorhouder P. v. d. Voort. Deze bood hem namens het per soneel een leunstoel aan. Vervolgens nam Burgemeester K. Brug het woord, namens de ingezetenen van Leiderdorp en Zoeter- woude (Hooge Rijndijk). Spreker schetste in het kort de taak, welke de jubilaris in de afgeloopen jaren heeft verricht en sprak tevens den wensoh uit, da-t hem nog vele jaren gegund moge zijn deze taak te ver vullen. Namens de burgerij bood spr. hem een enveloppe met inhoud aan. De jubilaris bedankte allen, die dezen dag voor hem als een onvergetelijken had den gemaakt en keerde daarna per auto naar zijn woning terug, waar het feest in huiselijken kring met vrienden en kennis sen werd voortgezet. BODEGRAVEN. Veel succes! De R. K. Dameszang- vereeniging „St. Oaecilia", onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond, zal 17 Augus tus deelnemen aan het zangconcours te IJs- selstein in de 4e afdeeling. Er zal gereisd worden per autobus. Dit is de eerste keer, dat deze vereeni ging zal gaan kampen. Goed succes! ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. ^nsdag 19 Juli a.s„ 's avonds om 8 uur komt de Raad in open bare vergadering bijeen. De agenda bevat een zestal punten ter behandeling. Ongeval. Zondag begaf zich de heer Verleun met zijn 3-wielige fiets naar de Hoogmis. Nabij de R. K. school geraakte hij wegens uithalen naar rechts, in den graskant, waardoor zijn vehikel omsloeg en beiden in 't water terecht kwamen. Toege schoten kerkgangers, w.o. onze Burgemees ter, hielpen beiden weer op den drogen ALPHEN AAN DEN RIJN. Huis aangereden. Door den autobe stuurder S. uit Ede werd gisteren aan Smolenaars een raamkozijn stukgereden van het perceel bewoond door den heer K. aldaar. Ook in de huiskamer werd eenige schade aangericht. Het ongeval werd ver oorzaakt, doordat de auto met te weinig snelheid reed. Auto te water. De familie de V. had per auto een vacantiereisje gemaakt en had eenige reisbenoodigdheden achtergelaten in een schuur op het erf van den heer K. aan de Julianastraat welke de V. gister avond kwam afhalen. De bestuurder ver liet de auto, deed de remmen op zijn wa gen, maar blijkbaar niet voldoende. Het voertuig ging plotseling achteruitrijden, kwam terecht op een langs den wal in de vaart liggend bootje dat daardoor zonk terwijl de auto gedeeltelijk in het water te recht kwam. Beide vervoermiddelen wer den door bemiddeling van den der en heer Jac. Boot alhier, op de hunner bestemming gebracht. Een gouden jubileum. Het was dezer dagen 50 jaar geleden dat wijlen de heer H. J. Lemkes op bescheiden schaal een bloe misterij, annex zaadhandel oprichtte. De twintigjarige jongeling zal wel niet ver moed hebben, dat de zaak zich dermate uit zou breiden, dat zij zich een wereldreputa tie zou verwerven. Op den len November 1930 werd de zaak omgezet in een N.V. en traden als Directeu ren op de heeren B. Lemkes, J. C. Lemkes en W. T. Lemkes In binnen- en buitenland heeft de zaak een uitgebreiden handel, hierdoor aan ruim 40 menschen een bestaan verschaffend. Hoe de verhouding tusschen werkgever en werknemers in deze zaak is, kwam vol doende tot uiting op den herdenkingsdag van het 50-jarig bestaan. Bij monde van een hunner werd op dezen dag den heeren Lemkes een tegeltableau aangeboden, waaraan door ieder van het personeel spontaan was bijgedragen. Spreker herinnerde er aan hoe en wat de heer Lemkes voor zijn ondergeschikten geweest is, wat ook ruimschoots tot uiting kwam in den ijver di'e het personeel be toonde voor de zaak en de algemeene in stemming en de offervaardigheid voor het huldeblijk. Na eenige woorden van waardeering tot de heeren Lemkes gericht te hebben, ver zocht spreker het huldeblijk te onthullen. Een der firmanten dankte het perseneed voor hun geschenk, den wensch uitspreken de, dat de goede sa-menwerking nóg vele jaren mag blijven bestaan. Van 2 tot 4 uur was het een komen en gaan van autoriteiten, kennissen, bekenden en bloemisten uit verschillende deelen van het land, terwijl den firmanten nog ver schillende geschenken aangeboden werden. Tegen 6 uur was het personeel met hun vrouwen uitgenoodigd voor een gezellig sa menzijn en een gemeenschappelijken maal tijd. NOORDEN. Priesterfeest. Zondag j.l. heeft de H. Priesterwijding plaats gehad in Mill Hill, Londen, waarbij ook onze plaatsgenoot Jac. Zuidervliet tot priester werd gewijd. Zondag a.s. hoopt de neomist zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk van St. Martinus op te dragen. Zaterdag 23 Juli zal de neomist te 6.15 uur aankomen aan het station Nieuwkoop, waar hij door ruiters, fietsers en auto's zal worden afgehaald. De stoet wordt 5.30 uur opgesteld bij het Café Kuif te Noorden. Zij, die daar nog aan wenschen deel te ne men, geven zich spoedig op. De neomist zal door de schoolkinderen worden opgewacht op het kerkplein, waar hem een zanghulde zal worden gebracht onder leiding van de onderwijzers en de onderwijzeressen. De parochianen worden verzocht achter UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 20 Juli. Huizen 296 M. Uitsluitend N.C.R V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 9.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NOfvW-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Concert. M. F. Jurjaanz, har monium Mej. C. de Jager, sopraan en Mevr. R. Mijnhout, alt. 12.152.00 Concert. P. J. Oskam, viool; K. F. Borgers, cello en Mej. L. Lauenroth, piano en harmonium. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert. Mevr. A. de Vink-Ver schoor, sopraan; Mej. N. Geuze, mezzo-so praan; Mej. C. Rietveld, viool en A. Schel le vis, piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Chr. Harmonievereeniging „Soli Deo Gloria", o.l.v. J. Schoen. O.a. Ouv. Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien", Suppé. 9.00 Causerie door Mr. P. Borst. 9.30 10.30 Vervolg concert o.a. Loreley- paraphrase. arr .Rugers. 10.00 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. Uitsl. VARA-uitz. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 VAR A-septet oi.v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continuebedrijven: VAlPJA-septet o.l.v. Is. Eyl, J. Jong, orgel; VAR A-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Minny Erfmann, voordracht. 12.02—2.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.Ö0 Voor de kinderen. 5.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gra mofoonplaten 7.00 Gramofoonplaten. 7.15 VARA-Mandoline-ensemble. 8.00 „Het eerste consult", blijspel van H. Wouters (G-root Volkstooneel). 8.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.00 „Wakker en Tropenduit". 9.15 Vervolg concert- O.a. Fant. „Car men", Bizet. 9.45 „The Super-detective'*, van W. Lich tenberg (Groot Volkstooneel). 10.00 Vervolg concert. 0.a. In a Persian Market, Ketelbey. 10.20 Vaz D'as 10.30 Rido-revue „Alles wordt weer goed". Regie: Henr. Davids. Orkest o.l.v. Eugène Beeckman. (Vanuit het Grand The ater te Amsterdam). Da ven try 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijosei" en berichten. 11.0511.20 Causerie. 12.20 Orgelspel Edward O'Henry. 1.05 Gramofoonplaten. I.502.50 Jack Martin's Hotel Orkest. 3.50 Stedelijk orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dane Godfrey, m.m.v, W. Busch, piano. 5.05 Orgelspel Norah Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Berichten. 6.50 Werken van Schubert (viool en 7.10 en 7.30 Lezingen. 7.50 BBC-orkest. o.l.v. B. Walter O'Don- nell mm.v. Elie Spivak, viool. 0,a. Holberg suite, Grieg. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „The Rfound Table", comedie van Lennox Robinson. II.1012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s" 1725 M. 8.05 12.50 en 7.50 Gramofoonplaten. 9.05 Concert o.a. Kreisleriana (voor piano), Schumann en kwintet, Jean Huré. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex*'. 3.205.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vaudeville-programma o.l.v. Grön dahl. 9.20 Fluit- en pianorecital. O.a. Scherzi- no, Andersen. 10.25 Balletmuziek o.l.v. Gröndahl. O.a. Uit Henri VIII, St. Saëns en uit „L'enfant prodigue", Debussy. 11.2012.50 Dansmuziek uit het In dustrie-Restaurant. Langenberg, 473 m. 7.258.20 Concert uit Bad Sal zuilen. 12.201.35 Gramofoonplaten. I.502.50 Concert o.l.v. Wolf, m.m.v. so listen. 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.35 Philh. orkest Miinchen o.l.v. W. Haenel-Ohristiansen. 8.20 „Berlin bleibt doch Berlin", m.m.v. solisten en Fred Bird's dansorkest. 10.4012.20 Berlijnsch Concertvereeni- ging o.l.v. Cl. Sohmwalstich. Rome, 441 m. 9.05 Symphonieconcert, Beethoven" en „Don Quichotte", Strauss. B r u 8 8 e 1, 508 en 338 m. 508 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Viool- en pianorecital. 5.50 'en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-tooneel. 9.20 Concert uit de 'Kurzaal te Ostende. II.00 Dansmuziek. 338 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.l.v. Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Zang en piano. 8.20 Kamermuziek (viool en cello). 9.20 Concert uit het Casino te Knocke. 11.0011.20 Dansmuziek. Zeesen. 1635 M. 7.55 „An der Saaie hellem Strande", hoorspel met muziek. 8.55 Militaire muziek o.l.v. Fred. Bier. 10.20 Berichten en hierna Berlijnsche Concertvereeniging o.l.v. Cl. Sohmalstioh. de kinderen te blijven, en na de zang dade lijk de kerk door de zijdeuren binnen te gaan en plaats te nemen. Daarna komen de misdienaars en bruidjes met den neomist en zal door allen het welkomstlied worden gezongen, dat op alle plaatsen zal liggen. Het publiek wordt verzocht zich door het comité te laten leiden, opdat alles in goe de orde moge gaan. NIEUWKOOP. Rijwielbelasting. De Ontvanger van Nieuwkoop verzoekt ons mede te deelen, dat hij op 20 en 27 Juli a.s. 's avonds van 79 uur zitting zal hooiden, tot het inle veren van aanvragen ter bekoming van een kosteloos rijwielbelastingmerk. Do inwoners van Nieuwveen, Zevenhoven en Ter-Aar kunnen dit ook doen bij de kom miezen A. J. v. d. IJssel en L. Koning. „Moeder, wij wouen maar effe vragen, ot wij in den boom mogen klimmen". FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 24) „Gij moet met den duivel een verbond hebben gesloten, dat gij dat vooruit hebt kunnen zien. De zoon van zulk een va der Gisteren nog zou ik voor zijn eer lijkheid de hand in het vuur gelegd heb ben." „Niemands eerlijkheid is onaantastbaar daarvan moest gij nu toch langzamer hand overtuigd zijn. Het komt gewoon lijk maar aan op de hevigheid van de be koring. Hoe groot is het bedrag waar het om gaat?" „Ik heb hem 2000 Mark gegeven om de premie van een verzekering te betalen. Hij weet dat de belastingtermijn eerst over tien dagen vervalt." „En gij weet zeker, dat de betaling niet heeft plaats gehad .,Ja. Ik heb vanmiddag bij de Verzeke ringsmaatschappij geïnformeerde Gij hebt dus naar het schijnt uw doel bereikt Maar wat moet er nu verder gebeuren? Er mag in peen geval een schandaal van komen." „Daar is ook heelemaal geen sprake van. Het verdere is alleen mijn zaak. Gij moogt den jongen man niet het minste van uw ontdekking laten merken. Binnen de tien dagen zal de zaak wel in de een of andere richting tot een oplossing zijn gekomen." „Met een dergelijke verzekering neem ik natuurlijk geen genoegen. Ik wil nu ein delijk eens uw ware bedoeling kennen. Maar het is hier niet de plaats, om daar verder op in te gaan. Ik moet eerst even deze jon geman, die nog steeds mijn dochter met zijn verzoeken blijft lastig vallen, afpoeie- Maar hij kwam net op tijd, om de vuri ge dankbetuiging van den feestcommis- saris aan zijn dochter te hooren, die ein delijk voor zijn overreding was gezwicht. Zijn gezicht werd nog geler en de uit drukking van zijn gelaat nog boozer: „Je denkt er toch niet aan Dora, om iets zoo bespottelijks te doen Lengfeld zal je een zoo ongepaste handelwijze nooit vergeven." In plaats van te antwoorden trok zij slechts met een minachtende beweging haar mooie schouders op. Dan legde zij haar hand in Sandory's arm en zeide met een verleidelijk weeken klank in haar volle donkere stem: „Kom Maha- radja, ik maak u voorloopig tot mijn ge vangene." Een lichte beweging golfde door de menschen, want Elli Pollnitz was zoo even op het tooneel verschenen. Een groot schild met het wapen van Wal- denberg, dat zij in de hand droeg, deed vermoeden dat zij een stedemaagd voor stelde. Het duurde een oogenblik voor het stil genoeg was in de zaal, om met spreken te beginnen. Degenen die haar vroeger in het stads theater hadden zien spelen viel het op, dat de eerste strophen van haar voor dracht er maar aarzelend uitkwamen. Zij was blijkbaar ten prooi aan een verlegen heid, die haar belette, heel haar talent te ontplooien. Pas tegen het einde van het. gedicht kwam zij los. Het publiek vond het gedicht overigens veel te ernstig voor een zoo vroolijke bijeenkomst. Eerst toen zij de Waldenbergers in warme woorden dank bracht voor hun milddadigheid, be gonnen zij het gedicht toch wel aardig te vinden. Een gevoel van trotsche tevreden heid over eigen milddadigheid vervulde de toehoorders en toen de naam van den vervaardiger van het gedicht zacht van mond tot mond ging meende men niet an ders te kunnen doen dan door langdurig en hevig applaus zijn ingenomenheid te kennen te geven- Slechts gedempt en uit de verte klon ken de bijvalsbetuigingen in het oor van den jongen dichter. Zoodra Margaretha door vriendinnen en ijverige cavaliers om geven, zijn gezelschap niet meer noodig had, was de jonge Rnthardt ongemerkt uit het bonte feestgewoel verdwenen. Sedert hij den vorigen avond in een stemming, die zijn gedachten had verward en de stem van zijn geweten ha-d verstikt, de eerste oneerbare daad van zijn leven had verricht bevond hij zich in een beklagenswaardigen toestand van hevige opwinding. Hij was na een slapelooze nacht met hevige hoofd pijn en als geradbraakt van zijn legerste de opgestaanin het hoofd en in de borst voelde hij een pijnigende druk, die hem belette zijn gedachten bii zijn werk te houden. Hij had op het kantoor fout op fout gemaakt en bevend van angst was hij in den familiekring verschenen. Vooral zijn vader durfde hij niet in de oogen te zien, en hij had niet den moed gehad voor he denavond het costuum aan te trekken dat hij reeds eenige dagen geleden door be middeling van mevrouw Pollnitz uit de garderobe van den schouwburg had gekre gen. Margaretha en haar moeder waren zeer verbaasd geweest, toen hij zich in zijn zwart pak bij hen had gevoegd. Hij had zich aan verder vragen onttrokken, door te zeggen dat de geleende kleeren hem te nauw waren, maar hij had zich vol schaam te en verwijt afgewend, toen zijn vader hem op den schouder geklopt had en hem op jovialen toon had gezegd, dat hij hem zoo veel beter beviel dan in een maske radepakje. Sprakeloos had hij naast zijn vader in het rijtuig gezeten en in het half uur dat hij met zijn familie onder de fees telijk uitgedoschte en druk pratende men schen had doorgebracht, had hij lichamelijk en geestelijk haast onverdragelijkes kwel lingen doorstaan. Nu stond hij daar moederziel alleen in het gangetje dat de solistenka mer scheidde van de groote corridor. Hij wist dat Elli onmiddellijk na het einde van haar voordracht het gebouw zou ver laten, want haar moeder trad dien avond in den schouwburg op en zij had met den meesten nadruk verklaard, dat zij niet al leen op het feest wilde blijven. Hij wilde haar echter tot eiken prijs spreken en omdat hij haar bij de aankomst niet had bunnen begroeten, wilde hij hier, waar nie mand kon vermoeden dat hij zou zijn, haar vertrek afwachten. Nu was de voordracht afgeloopen en hij hoorde als een gedempt bruischen het applaus uit de zaal. Een tot heden onge kende beklemmende en toch blijde ontroe ring doorstroomde hem. Hij vergat een oogenblik alles wat hem dezen verschrik- kelijken dag gepijnigd had, in zijn oogen straalde een vrooliik Hcht en onwillekeurig drukte hij zijn beide handen op zijn wild- kloppend hart. Zoo stond hij nog toen de deur van de kleedkamer open ging en Elli de trappen afkwam. Zii had zich niet verkleed en de zoom van het kleed kwam onder den wijden avondmantel uit. Alleen do dia deem droeg zij niet meer, haar fijn ge zichtje scheen marmerbleek onder het zwarte kanten hoofddoekje uit en haar oogen schenen onnatuurlijk groot. Zij wilde vlug de gdng doorstappen, doch toen zij Sigmund gewaar werd, bleef zij plotseling staan. Hij deed een paar schuch tere schreden naar haar toe, tevergeefs eenige woorden van dank en hulde zoe kend, die hij tot haar had willen spre ken. Alleen drukte hij haar handen aan zijn lippen en toen Elli ze met zachten dwang terugtrok zeide hij: „Als n dan moet vertrekken, sta me dan ten minste toe, u te vergezellen." Zij schudde gedecideerd het hoofd. „NeenIk hoef maar een klein eindje. Gij moet hier blijven, want uw plaats is hier binnen bij uw familie." Hij wilde nog wat zeggen, doch zij belette het hem en toen hij bemerkte dat de weigering haar ernst was, deed hij geen poging meer om haar het gewensch- te verlof af te dwingen. Zwijgend bege leidde hij haar door den gang, die op dit oogenblik gelukkig leeg was. In de vesti bule, waar de winterkoude hen verfris- schend tegensloeg, bleef Elli nog even staan. „Het was lief van u om mij op te wach ten. Ik dank er u hartelijk voor. En keer nu terug naar de feestzaalGoeden avond." 'Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8