UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK EEN ZAKENMAN STADSNIEUWS AGENDA Wat anderen er van zeggen DINSDAG 19 JULI 1932 DE LEIDSCHE C0URAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 CONTANTE BETALING IN DEN BLOEMBOLLENHANDEL. Een besluit van de Langendijker gro entencentra Ie. In do te Broek op Langendijk gehouden vergadering van de Langendijker Groenten- centrale, die sedert enkele jaren ook een bloembollenveiling houdt, zijn uitvoerige besprekingen gehouden over de wijze, waarop in de bloembollenhandel de beta ling plaa>6 vindt. Gekocht in de maanden Juli Augustus en September, worden de bloembollen eerst met Mei d.a.v. betaald. De ernstige nadeelen, die uit deze beta lingswijze voor de verkoopers in het bijzon der de laatste twee jaar ontstaan, waren voor het bestuur dezer veiling aanleiding een commissie te benoemen, die de moge lijkheid der contante betaling had te on derzoeken. Deze commissie was van oor deel, dat de contante betaling moest wor den ingevoerd en dat als compensatie voor het te derven verlies aan de kooplieden een korting voor contante betaling kon worden toegestaan. De vergadering keurde dit voorstel met algemeene stemmen goed en bepaalde de korting voor contante beta ling op 7%. JHR. VON FISENNE TE RIJSWIJK 25 JAAR GEDEPUTEERDE. Zondagmiddag brachten de leden der Ka tholieke Statenfractie van Zuid-Holland gezamenlijk een bezoek ten huize van hun medelid den heer jlir. mr. L. E. M. von Fi- senne te Rijswijk, die Zaterdag j.l. den dag herdacht dat hij voor 25 jaar werd geku- zen tot lid van het College van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland. Bij monde van den voorz. der Katli. Statenfractie, den heer van Voorst tot Voorst, werd de heer van Fisenne geluk gewenscht met dit zeld zaam jubileum en werd hem dank ge bracht voor datgene, wat hij in een kwart eeuw ten behoeve der Provincie en hare in woners, doch speciaal ook voor de Katho lieken vaak had gepresteerd. Als Stoffelijk bewijs van erkentelijkheid werden den ju bilaris een tweetal zilveren bloemvazen aangeboden, in welke een inscriptie, ter herinnering aan dit feit was aangebracht. Met een kort wederwoord heeft de jubi laris dank gebracht voor de hem geboden blijken van genegenheid. Onder do velen, die den heer v. Fisenne Zondagmiddag kwamen gelukwenscken, wa ren ook Staatsraad mr. dr. D. A. P. N. Kooien, mgr. F. Evers, oud-hoofdaalmoeze nier, en mr. A. O. H. Tellegen. „Msb." Gistermiddag is het nieuwe raadhuis Jagtlust (e Bilthoven officieel geopend en in gebruik genomen H. P. Baron v. d. Borch tot Verwolde van Vorden, burge meester dezer gemeente, voerde o.a. hier bij het woord. LETTEREN EN KUNST EEN VERMEER ONTDEKT. Naar het „Vad." verneemt, is dezer da gen een schilderij van Johannes Vermeer van Delft ontdekt. Het doek, dat in handen is geweest van een kunsthandelaar te Den Haag, is door dr. Bredius en enkele andere bekende des kundigen voor echt verklaard en wordt als een prachtig werk van den Delftschen meester geroemd. Het schilderij meet 52 bij 63 c.M. en stelt een intérieur voor. In een vertrek met te gelvloer, waarin een klavier geplaatst is, ziet men ter linkerzijde een vrouwefiguur in een prachtig gewaad. Naast haar staat ter rechterzijde een man; links op het stuk is een gordijn geschilderd. LEIDSCHENDAM. JONGEMAN VERDRONKEN. Van een grgentenschuit gegleden. Hedenmorgen ongeveer 11 uur heeft al hier een droevig ongeluk plaats gehad. De 17-jarige J. A. Schouten was op weg naar de groentenveiling met een schuit en is vermoedelijk door uitglijden in de Vliet ge vallen en gezonken. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die het lijk spoedig had opgedregd. Dr. Perquin en een andere geneesheer pasten kunstmatige ademha ling toe, doch te vergeefs. De Pastoor heeft den drenkeling nog het H. Oliesel toegediend. De jongeman was woonachtig bij zijn pa troon, den heer De Jong, doch afkomstig uit Alphen aan den Rijn. BODEGRAVEN. Zuivelcrisiswet. Een bericht in de N. Rott. Crt.: Te Bodegraven hebben een vrijzinnige en een katholieke veehouder den steun krachtens de Zuivelcrisiswet niet in ontvangst willen nemen. Een orthodoxe boer nam de voor hem bestemde uitkeering van f 95 wel in ontvangst, maar schonk dit bedrag aan de diaconie van de Nederl. Hervormde gemeente te Bodegraven. zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame, Vrijdag kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: Burgemeester P. A. Colijn. Afwezig de heer Abbenbroek. De voorzitter opent de ver gadering en deelt mede, dat als eerste bij •stemming en rondvraag is aangewezen den heer Noest. De notulen worden, behoudens een kleine wijziging, onveranderd vastge steld. B. en W. stellen voor de onder a tot en met 1 vermelde ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen, hetgeen wordt goedgekeurd. Brieven naar aanleiding van de relletjes. m. Een schrijven d.d. 30 April 1932, in gezonden door het secretariaat van actie van de zich als volgt aandienende organi saties: a. het plaatselijk comité voor kleine kweekers, b. het werkJoozen agitatie-comi té, c. de afd Boskoop der Communistische Partij, sectie Holland. 1. De inhoud komt o.m. hierop neer, dat wordt geëischt arbeid voor alle werkloozen tegen een belooning van 24 per week, een uitkeering tot een gelijk bedrag aan alle kleine kweekers zonder inkomen. 2. een protest-motie, afkomstig van de zich noemende werkloozen, tuinders en ar beiders, waarin oun. verontwaardiging wordt uitgesproken over de „politie-ter- reur"; 3. een schrijven d.d. 14 Juni 1932, inge zonden door de zich noemende werklooze arbeiders van Haarlemmermeer, waarin o.m. eenige eischen worden geformuleerd. De heer Noest zegt, dat de norm van 24 per week eerder reeds is verworpen. Spreker vindt deze norm niet te hoog en meent de beslissing hiervan te moeben la ten aan de Tweede Kamer. Verder betreurt spreker het, dat door B. en W. verzocht wordt de protest-motie voor kennisgeving aan te nemen. In andere gemeenten toch wordt de raad in de gelegenheid gesteld hierover zijn meening te zeggen. De voorzitter zegt, dat de béide laatste stukken niet gezegeld noch onderteekend zijn, zoodat zij eigenlijk niet eens behan deld moeten worden. Ér is hiervan echter afgeweken daar de Raad ook wel iets te zeggen heeft over het beleid van politie of burgemeester. Spreker zegt de moties echter als curio siteiten te moeten beschouwen en ze niet te beantwoorden vanwege het groote be lang. Het debat wordt echter niet uitge schakeld vanwege vrees, daar spreker zelf ook gaarne nog het een en ander hierom- treent had willen zeggen. Een schrijven d.d. 9 Juni 1932 van de heeren H. Oudshoorn en B. Schouten over do levering van koolasoh. De heer Boekraad vraagt of beide adressanten ook wisten cf ander koolasch mocht geleverd worden. De heer 't Hart verzocht te confereeren met de ingezetenen en deze de voorkeur te ge ven boven de niet-ingezetenen. De voorzit ter zegt, dat er ook andere koolasch gele verd mocht worden en alle inschrijvers een monster moesten sturen. Het is echter op gedragen aan een Delftscke inschrijver, daar deze het belangrijk goedkooper aan bood, hetgeen voor de gemeente van groot belang is. Anders geven B. en W. aan in gezetenen altijd de voorkeur. Mededeelingen. De heer v. d. Staak vraagt aangaande de aanstelling van 2 personen, teneinde stagnatie in de werkzaamheden te voorko men, of er in de toekomst geen advertenties in de plaatselijke bladen geplaatst kunnen worden, zoodat ieder in de gelegenheid is te soiliciteeren. De voorzitter zegt, dat dit gedaan is, omdat er wegens ziékte onmid dellijk iemand aangesteld moest worden. De heer Noest zegt naar aanleiding van de verkrijging van Regeeringssteun voor het in nood verkeerende boomkweekersbe- drijf, dat het wel te lang kan duren alvo rens de kleine kweekers geholpen worden. Ze zullen dan naar de steun moeten gaan en wanneer ze daarbij ondergebracht wor den zijn ze niet in staat aan producten en materiaal te komen. Spreker verzoekt voor verschillenden, indien het Rijk niet spoedig ingrijpt, gemeentesteun. De heer Mesman verzoekt dit in gesloten vergadering te be handelen. De voorzitter zegt, dat er zooveel mogelijk spoed betracht zal worden, aangezien de toestand voortdurend critieker wordt. De heer Noest vraagt om voorloopig reeds steun te geven aan de kleine kwee kers. De keer Brand vraagt om inlichtingen in te winnen betreffende de betalingen in Juli van dit jaar met vorige jaren en dit als overtuigend bewijs te overleggen. De voorzitter zegt deze inlichtingen te zullen inwinnen bij de verschillende banken te Boskoop. Aanbieding ter vaststelling van concept besluiten, strekkende tot wijziging der ge meente-begrootingen, dienst 1931 en 1932. Vastgesteld. Voorstel tot vaststelling der annuïteiten verschuldigd door de stichting Patrimo nium en de bouwvereeniging St. Joseph, voor de in 1931 verleende grond- en bouw- voorsobotten ten behoeve van den bouw van 15 woningen door elk dezer corporaties. Z. h. s. goedgekeurd. Voorstel tot het toekennen van een tij delijke toelage aan den voorzitter vam het Burgerlijk Armbestuur. Z. h. s. aangenomen. Voorstel tot onderhandsche verhuring van het brandspuithuisje aan de Burg. Colijn- straat. De heer de Ruyter verzoekt in de toekomst geen onderhandsche verhuur, daar er meer liefhebbers kunnen zijn. Z. h. s. goedgekeurd. Voorstel naar aanleiding van twee be zwaarschriften, ingediend tegen den aan slag in het vergunningsrecht. Z. h. s. aan genomen. Voorstel tot aanvulling van de verorde ning op het beheer van de bedrijven. De heer Boekraad meent het overschot voor de reserve te houden ook zelfs wanneer do bepaalde som voor de reserve be- reikt is. VAN BOSKOOP De voorzitter zegt, dat onder de tegen woordige toestand ook de bedrijven te lij den hebben, zoodat de rente beter ten goe de kan komen van het bedrijf zelf, hetgeen wordt goedgekeurd. Voorstel tot verhuring van eenige per- ceelen land. De heer De Wolf verzoekt hierbij de bepaling op te nemen om het land alleen te verhuren voor groenten- en aardappelland, daar er toch reeds zooveel kweekerijen zijn. De heer Noest verzoekt aan andere ambtenaren ook land te ver huren. De heer de Ruyter is tegen het voor stel van den heer De Wolf spreker meent, dat de huurders vrijgelaten moeten worden in het gebruik van den grond. De heer v. Gelderen is ook voor de vrijlating in het be drijf, aangezien het land bij kweekerijen er toch beter door wordt. Bij stemming over het amendement-De Wolf staakten de stemmen. Aanbieding van de rekening van het electriciteits-, gas- en waterbedrijf over 1931. Aangenomen. Voorstel tot het nemen in beheer en on derhoud van twee bruggen, gelegen in Zuid- wijk. Z. h. st. aangenomen. Voorstel tot het verieenen van een cre- diet voor den aanleg van leidingen voor gas, water en electriciteit. De heer Loef vraagt of deze leiding geheel tot het einde van het Padland wordt doorgetrokken, hetgeen door den voorzitter ontkennend beantwoord wordt. Dit voorstel wordt z. h. st. aangenomen. De waterleiding. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening. De lieer v. Kleef zegt, dat het on verantwoordelijk is voor de gemeente om geld te leenen tegen zoo'n koog percentage. Hoewel de uitbreiding van het pompstation door den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid wenschelijk geacht wordt, is onze waterleiding toch nergens tekort ge schoten ondanks de warmte der laatste da gen. Spreker is er dan ook op tegen om die leening te sluiten. De heer Loef is ook van meening, dat de rente veel te hoog is. Wethouder v. Gelderen zegt, dat ook het College van B. en W. bezwaren heeft, maar daar het nergens goedkooper kan, moet de leening wel gesloten worden. Bovendien is de uitbreiding noodzakelijk, daar ook an dere gemeenten van ons water betrekken. De heer v. Kleef twijfelt niet aan de wen-schelijkheid van de uitbreiding, maar de rente is te hoog. Het risico is ook niet zoo groot als van andere gemeenten die ook leenen, maar voor den aanleg van parken, wegen, enz. Hierna wordt het voorstel in stemming gebracht, maar met 10 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de beide wethouders. Geen nieuwe school. Prae-advies op het door de afdeeling Boskoop van Volksonderwijs gedane ver zoek tot het oprichten van een openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. De heer de Ruyter is teleurgesteld door het prae-advies. Spreker meent, dat er veie voor een openoare U.L.U.-schooi zijn, en meent hierin te moeten voldoen aan hun verlangen. De voorzitter vindt, het nu geen tijd om nog een U. L. O.-schooi op te richten, daaa- dan ook de lagere school noodlijdend zou worden. De gemeente-school zou dan ook subsidie krijgen waardoor de subsidie der bijzondere scholen kleiner wordt, zoodat deze achteruit gaan. De heer v. Kleef zegt, dat er vroeger reeds een openbare U.L.U.-schooi was. Deze had echter slechts de naam, daar er in werkelijkheid voor een U.L.O.-school een afzonderlijk hoofd moét zijn. De Raad is toen verzocht van de open bare school een U.L.O.-school te maken. Er is ook kapitaal aangeboden als rente loos voorschot; dit is toen afgewezen. Toen is de school aan de Zijde opgericht; dit 13 echte geen bijzondere- maar een openbare school. Ook is het geen standenschool daar er verschillende leerlingen gratis opgeno men zijn. De heer 't Hart kan zich niet ver- eenigen met de mecning van den voorzitter en stelt voor het prae-advies op de volgen de vergadering toe te lichten. De heer Noest zegt, dat andere heeren bang zijn voor de bijz. scholen. Spreker zegt, dat hij een groote lijst kan overleggen met leerlin gen, die op een openbare U.L.O.-school wenschen te komen. Wethouder Guldemand zegt, dat de heer 't Hart meent, dat 't een plicht is een open bare U.L.O.-school op te richten, ook ten koste van de bijzondere scholen. Spreker ambt het een dreigement naast de neutrale- nog een apenbare school te stichten. Van de bijzondere zal er geen één leerling overgaan naar een openbare, daar het onderwijs er goed is. De kosten zullen ook grooter worden wanneer er een U.L.O. en een lagere school bij elkaar komen. De heer v. Gelderen zegt, dat we recht hebben op een openbare school. Spreker is er ook voor, maar acht het onder de ge geven omstandigheden hiervoor geen tijd. Er is in Boskoop reeds een openbare school en om een school bij te plaatsen zou slechts een verslechtering zijn voor de openbare school. In stemming gebracht werd het voorstel met 10 tegen 2 stemmen verworpen. Voorstel tot het vaststellen van regelen, naar welke met de woningbouwvereenigin- gen of stichtingen een deposito-overeen komst kan worden aangegaan. De heer de Ruyter vraagt, of het oordeel gevraagd is van de bouwvereenigingen. De heer Boekraad stelt voor het woordje z a 1 .te vervangen door kan, zoodat de bouw vereeniging hierin vrij gelaten wordt. De heer De Wolf is het met den heer Boekraad eens en meent ook de bouwver eenigingen hierin vrij te moeten laten. De heer v. d. Staak zegt, dat de bouwvereeni- gingen baas moeten blijven in eigen huis en vraagt om de kasgelden te storten bij eenige bona fide banken. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierna kwam de rondvraag. De heer Noest vraagt of er voor de werk loozen nog practisoh onderricht gegeven wordt. De voorzitter antwoordt, dat dit in Bos koop zeer moeilijk is. Voor kweekers kan dit altijd wel maar voor handwerkslieden is dit lastiger, daar er maar weinig plaats voor is. Er zal echter zooveel mogelijk voor gezorgd worden, daar anders de werkloo zen geheel onbekwaam worden voor hun vak. De heer de Ruyter klaagt over de Radio, die de rust in Boskoop zoo verstoort en vraagt of hiertegen niets gedaan kan wor den. De voorzitter kan hier niets tegen doen en meent dit maar te laten zooals het is. De heer Loef klaagt over het zwemmen in de Gouwe, waar soms heele polo-wed strijden worden gehouden. B. en W. heb ben hiertegen geen bezwaar, als het maar op de door B. en W. vastgestelde plaatsen geschiedt. De heer v. d. Staak klaagt over den toe stand van de Burg. Colijnstraat, die gerui- men tijd gedeeltelijk opgebroken heeft ge legen zonder dat hieraan iets gedaan werd. De voorzitter deelt mede, dat dit door de ziekte van een der" straatmakers komt, die geruimen tijd niet heeft kunnen werken. De heer Boekraad heeft van verschillen de personen op de St-eilen en Ridderbuurt voorbij het koepeltje van den heer Greiner klachten ontvangen over het zwemmen. Deze personen meenen, dat zij als minder beschouwt worden dan de andere voor het koepeltje. De voorzitter zegt, dat dit geenszins de gedachte van B. en W. is geweest. Zij heeft alleen de. bebouwde kom uitgesloten voor het zwemmen. Spreker meent, dit door de vingers te moeten zien, vooral met deze warmte. De heer 'i Hart dankt. B. en W. voor het ruime standprint dat zij ingenomen hebben betreffende het zwemverbod in de Gouwe. Hierna sloot de voorzitter deze verga dering. INTERNATIONALE PRIJSVRAAG. Van de rechtsgeleerde faculteit. Mr. S. J. Visser, overleden in 1919 heeft zijn vermogen vermaakt aan de Leidsche LTniversiteit onder voorwaarde, dat de rente zou worden aangewend om de stu die van het Volkenrecht en het Interna tionaal Privaatrecht te bevorderen. Te dien einde zal met name om de drie jaren een som van minstens 5000 besteed moeten worden voor het uitschrijven eener inter nationale prijsvraag. De faculteit der Rechtsgeleerdheid alhier vraagt thans: Een kritische en volledige studie uitslui tend naar de uitgegeven bronnen, over het tot stand komen van de verdragen van Londen van 19 April 1839 (18301839), alsmede over de internationaalrechtelijke betrekkingen tusschen Nederland en Bel gië sedert 1839. De antwoorden moeten in het Duitsch, Engelsch, Fransch of Nederlandsch getikt, vóór Februari 1934 in handen zijn van den decaan der faculteit der rechtsge leerdheid te Leidenhet manuscript moet een motto dragen, te herhalen op een bij het manuscript gevoegde verzegelde enve loppe, die den naam en het adres van den sohrijver zal inhouden. Aan de antwoorden, die naar het oor deel van de faculteit daarvoor in aanmer king komen, zullen prijzen worden toege kend tot een bedrag van ƒ5000. Na deze toekenning zal de decaan in een faculteitsvergadering de met de be kroonde antwoorden overeenkomende ver zegelde enveloppen openen en zal hij den toegekenden prijs ter kennis van den schrijver brengen; de andere enveloppen zullen staande de vergadering verbrand worden. „R. K. Klubo Esperantista''. Zondag j.l. maakte bovengenoemde ver- eeniging wederom een excursie, ditmaal per fiets naar Hoogmade, alwaar de in aan bouw zijnde kerk werd bezichtigd. Tevens werd ook een bezoek gebracht aan de hulp kerk. Ondanks den wind was het als altijd wederom een aangenaam uitstapje en te ongeveer 1 uur waren allen weer zeer vol daan in onze stad terug. De leden, die dezen keer niet mee zijn geweest, verwachten wij a.s. Zondag om half elf met de fiets. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6054. Gebr. Homan en Co. N.V. Sassenheim, Fl. Schoutent raat 37. Ivweeken van en ha ndel in bloembollen, zaden, planten enz. Dir.: F. H. Homan, Sassenheim en J. A. Ho- man, Sassenheim. Comm. Chr. Homan, Sassenheim. Maatsch. kap. 25.000, waar van geplaatst en gestort 5000. W ij z i g i n g. 2348. Kr. van Dijk, Kat wijk aan Zee, Zeegsteeg 9b. Hooi- en stroo- rijderij. Door bet overlijden van den eige naar Kr. van Dijk d.d. 23 Mei 1932, is bo vengenoemde handelszaak omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: firma Kr. van Dijk. Venn: Aa van Dijk en W. van Dijk te Katwijk aan Zee. De aan de Rijksuniversiteit alhier tot arts gepromoveerde semi-arts J. Macdaniël is bestemd tot reserve-officier van gezond heid 2e kl. bij den geneeskundigen dienst der landmacht. Bij de begrafenis van jhr mr. W. H. de Savorin de Lohmann waren curatoren der Leidsche Universiteit lieden vertegenwoor digd door mr. P. J. Idenburg, Secretaris van het college van curatoren. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van A. Leeuwin om vergunning tot het oprich ten van een werkplaats voor het vervaar digen van meubelen in het perceel Aloë- daan No. 2 is verdaagd. LEIDEN. Donderdag, R.-K. Metaalbewerkersbond, Volksbondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwjjt. Visch- markt 8, telefoon 552 en apotheek D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. Gistermiddag is de 7-jarige P. K., wonend in de 3 Octoberstraat, bij het spelen in een zandhoop op de Schelpenkade, met het hoofd op een schop gevallen waardoor het gelaat bloedend verwond werd. Na door den E.H.D. te zijn verbonden, werd hij ter verdere behandeling naar het Acad. Zieken huis vervoerd. Voor het examen Stenografie Nederl. 130 lettergr.^ per min., afgenomen door de Ivo Erk. Ver. van Leeraren in Stenogra fie .en Machineschrijven te 's Gravenhage op Zaterdag 16 Juli, j.l., slaagden de da mes ."M. W. Haak, A. Jungerius en A. C. v. Vliet, allen leerlingen van het Genoot schap „Kennis is Macht", alhier. Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen namens B. en W. aan besteed het maken van een betonschoeiing en een boordvoorziening alsmede het her stellen van remmingsworken. Ingeschre ven was als volgt: N.V. v.h. Visser en Zn., Wassenaar ƒ5490, K. Kruithof, Dordrecht 5100, Manschot, Leimuiden 4970, Bax en Steenkist, Haarlem ƒ41190, Heemskerk, Leiden 38S8, Wed. II. v. Driel, Koudekerk 3870, Koning, Voorschoten ƒ3750, Zit man, Leiden 3350, v. Luiing, Woubrugge ƒ3183,- v. d. Voort, xkarlanderveen 2840. Op uitnoodiging van de reederij v.d. Schuyt hebben wij één dezer dagen een rondvaart medegemaakt over de Kager en Braassemermeren met de „Tosca". Wij hebben genoten van ltet zich telkens af- wiselend landschap en de prachtige meren. Tijdens de reis houdt een strijkje aan boord er de gezelige stemming in. Wij kunnen dan ook ieder aanraden zulk een tocht mede te maken. Men zal er heusch geen spijt van hebben. De Wethouder voor Sociale Zaken, de beer mr. A. J. Romijn, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Mej. M. v. Berge Henegouwen, leer linge van het St. Jozef Pensionaat te Mon ster, slaagde Zaterdag j.l. in Den Haag voor het examen MULO. HET EUCHARISTISCH ZIEKEN- TRIDUUM TE LEIDEN. Velen met mij hebben het geluk mogen hebben^ om voor de vijfde maal het heer lijke Ziekentriduum te mogen meemaken in de St. Josephkerk te Leiden. En nu alles weer voorbij is, en wij weer tot het dagelijsehe zijn teruggekeerd, kom ik uit naam van mijn medezieken m'n hartelijken dank betuigen. Dank, Pastoor Vijverberg, dank voor den onvermoeiden arbeid en de vele opoffe ringen, aan ons allen besteed. Dank aan zoovele ijverige Priesters voor al de gees telijke oefeningen, ons iederen dag op nieuw geschonken. Hartelijk dank aan al die ijverige comi téleden, eerw. Zusters, dames van het co mité, helpsters en verplegers. Wij hebben, voor zoover wij daarvoor in de gelegenheid waren, velen persoonlijk kunnen bedanken. Maar, omdat ik er zoo van overtuigd ben, dat het triduum zoo ontzaglijk veel offers kost, wilde ik nog eens graag op verzoek van m'n mede-zie ken dit stukje plaatsen. Dank willen wij ook brengen aan zooveel milde gevers en autobezitters, die in staat stelden, om dit heerlijke Ziekentriduum te doen slagen. En, o, wat zijn er nog veel menschen, die ons thuis in stilte veel goed doen. Wij mogen zonder uitzondering allen in nig dankbaar zijn, en, al kunnen wij dan stoffelijk niets voor hen doen, geestelijk liecl veeldaar hebben wij immers al den tijd voor. O, ik zou nog een lange lijst op kunnen noemen van alles, wat er in die dagen voor ons is gedaan, maar ik ben bang, dat ik te veel ruimte in beslag zou nemen. Er is al zooveel over geschreven, maar er is dan ook zooveel blijdschap onder alle zie ken, en er heerschte tijdens het tridUum zoom aangename stemming, dat wij er geen woorden genoeg voor kunnen vinden, om onzen dank te betuigen. Ik hoorde nog dagen later van autobe zitters: al zou 't nog drie dagen langer geweest zijn, wij hadden het ook met plei- zier gedaan. Dat is echte naastenliefde. En, toen 't einde kwam, en voor den laat- stcn keer het Allerheiligste voorbij trok, o wat gevoelden wij ons in onze dankbaar heid klein tegenover Onzen Lieven Heer En na het Te Deura zijn wij blijmoedig naar huis teruggekeerd, met veel dank in ons hart. voor allen, die ons goed gedaan hebben. Een dankbare zieke.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2