MAANDAG 18 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 i-s BAROMETER. tiaar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Juli 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bïldfc: Hoogste barometerst.: "769.8 te Valencia. Laagste barometerst.: "748.4 te Ska gen. Verwachting tot den avond van 19 Juli: Meest matige f Noord-Westelijke 1 Gedeeltelijk beAvolkt I Weinig of geen re- De depressie, die in Duitschland en Zwe den nog zware onweersregens bracht, trekt nu in Noord-Oostelijke richting weg en of schoon bij IJsland een nieuwe daling ver scheen, is die reeds weer ten einde en schijnt de hooge druk uit het Westen zich over onze omgeving te zullen uitbreiden, zoodat voor de eerste dagen weersverbete- ring te wachten is. Aan de Noorsche en Schotsche kust, waarin nog stormachtige Noordelijke winden, op de Brjtsche eilan- landen matige tot krachtige Noordelijke winden, die het weer daar koel zullen houden met weinig regen. In Duitschland en Zweden is de temperatuur nog vrij hoog, ten Oosten van de Oostzee nog zeer hoog. Om de Oostzee zullen nog onweers regens vallen. Gisteren viel in Hernösand en Karlstadt meer dan 20 m.M. In onze omgeving en Frankrijk zijn nog lichte Noord-Wester buitjes te verwachten die bij verdere ontwikkeling van den hoogen druk verdwijnen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 17.4 gr. C. OP VOOR FIETSERS ea: Van Maandagnamiddag 9.40 uur tot Dinsdagmorgen -1.30 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21, 12 uur 21.5 en 3 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 18, 12 uur 18.5 en 3 uur 18.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 19 Juli voorm. 4.35 uur en nam. 5.uur. STADSNIEUWS DR. J. BORLEFFS PRIVAAT-DOCENT. Bij beschikking van den minister van On derwijs, K. en W. is dr. J. W. Borleffs te VGravenhage tot wederopzeggens toegela ten als privaat-docent in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuni versiteit alhier, om onderwijs te geven in de Latijnsche patristiek. ZILVEREN JUBILEUM. Zaterdagmiddag is de heer J. J. Abspoel ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum in dienst der gemeente op het bureau van Gemeentewerken gehuldigd. Zooals reeds gemeld, is de heer Abspoel thans bewaker op de Stadstimmerwerf, na tot 1922 bij de gemeentereiniging werkzaam te zijn ge weest. Des morgens was de jubilaris opde Stadstimmerwerf door den hoofd-magazijn- knecht, den heer Wondergem, toegespro ken, die hem namens het personeel een fraaie salonlamp aanbood. Daarna werd de heer Abspoel door den wethouder van fa bricage, den heer Splinter, ontvangen en geluk gewenscht. Op het bureau van gemeentewerken werd de jubilaris in het bijzijn van het gezamen lijk personeel gecomplimenteerd door den adjunct-directeur, den heef ir. Bogaard, zulks wegens ontstentenis van den direc teur, die de verdiensten van den jubilaris jegens de gemeente, o.m. gebleken bij den Stadhuisbrand, in het licht stelde. Als stoffelijk aandenken bood spr. na mens allen een divan aan. De jubilaris dankte ten slotte voor de 'hartelijke woorden en de blijken van be langstelling. De weg naar Leiderdorp. De weg over den Lage Rijndijk tusschen Leiden en Leiderdorp is door het droge weer stuk gereden en daardoor vooral voor de wielrijders gevaarlijk. De A.N.W.B, en de K.N.A.C. hebben nu aan Burgemeester en Wethouders van Lei den verzocht verbetering te willen bevor deren. Bij het laatst gehouden examen in de En- gelsche Handelscorrespondentie, afgeno men door de 'Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagde onze stadgenoot de heer C. Roggen, leerling van den heer W. Plasmeijer, alhier. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee fietsen, die zonder baas op straat zijn aangetroffen. SPEELTUIN NOORDERKWARTIER. Officieele opening. Zaterdagmiddag heeft de officieele ope ning plaats gehad van den speeltuin in het Noorderkwarties aan de Anna van Sak senstraat. De geheele buurt was uitgeloo- pen om van deze gebeurtenis getuige te zijn. En met al die buurtgenooten kwamen de loco-burgemeester, de heef Splinter, en wethouder Tepe namens het gemeentebe stuur getuigenis afleggen van de warme belangstelling van ons hoogste stadscollege voor dit werk. De zustervereenigingen en woningbouw- vereenigingen bleven niet achterwege; de harmoniekapel „T. en D." speelde vroolij- ke wijsjes en zoo heerschte er op het zon overgoten en prachtig ingerichte terrein al met al een opgewekte stemming. Onder de genoodigden op de eerste rij zagen we verder nog de heeren Selman, Diemel en onze stadgenoot de heer K. West, respec tievelijk voorzitter, secretaris en hoofdbe stuurslid van de Ned. Unie van Speeltuin- organisaties, zoomede eenige gemeente raadsleden en den secretaris van den Ned. Bond van Lichamelijke Opvoeding, afd. Leiden, den heer G. G. Colin en mej. Koeman, penningmeesteresse. Zij allen werden door den voorzitter, den heer J. J. Verhoeven in zijn openingswoord hartelijk welkom geheeten. Spr. wees er vervolgens op, dat er geruimen tijd noodig is geweest om dit werk tot stand te brengen. Het is nl. al 5 jaar geleden, dat de heer West iu de vergadering van „Ons Bélang" het plan van de stichting eener speeltuinvereeni- ging opperde en door zijn warm pleidooi' het pleit won. Spr. dankt hem op dit oogenblik voor zijn gelukkig initiatief. De eerste besprekingen met den burge meester en den heer Splinter gaven al di rect moed om op den ingeslagen weg voort te gaan en ook daarna heeft het. bestuur volledige medewerking van de zijde van B. en W. mogen ontavangen. Daarvoor is het bestuur dankbaar, al is het niet geheel voldaan. Er blijven nog altijd eenige wen- schen onvervuld, doch spreker hoopt, dat de offervaardigheid der ouders zich ook aan B. en W. zal mededeelen. Spr. eindigde met woorden van dank aan de opzichters van Gemeentewerken, aan den heer de Wekker, die meerdere ca- deaux beschikbaar stelde, aan de dames en heeren collectanten, aan de vrouwen der bestuursleden en aan den heer Jonge- leen, die een keurig kinder-ameublement .schonk. De heer Selman, voorzitter van het hoofdbestuur der Ned. Unie van Speel tuinorganisaties, sprak zijn vreugde uit over de tot standkoming van dezen rnooien sjieeltuin, juist op het oogenblik, dat de vacanties voor de deur staan. Deze tuin beantwoordt, zoowel wat bodembedekking als inrichting betreft, aan alle eischen, welke aan een goede speeltuin gesteld mogen en kunnen worden. Spr. verheugt er zich over, dat ondanks de algemeene ongunst der tijden de om standigheden voor de jeugd steeds beter en prettiger worden. Overal in den lande worden speeltuinen geopend. Momenteel omvat de Unie SO a 90 vereeniging en met 30.000 aangesloten leden, zoodat het- aan tal Nederlandsche kinderen, dat van speel tuinen profiteert, gevoegelijk op 100.000 mag worden geschat. Spr. eindigde. met den wensoh, dat. „Noorderkwartier" met den steun van het gemeentebestuur zal groeien en bloeien in lengte van dagen. Nadat de heeren Peeman, Gerritsen en De Ren, respectievelijk namens „Zuider kwartier", Ons Belang" en „Oosterkwar tier" hun gelukwenschen hadden overge bracht, werd het woord gevoerd door den loco-burgemeesler, den heer J. Splinter Gzn. Deze zeide, dat het gemeentebestuur zich van harte verheugt over do opening van dezen derden Leidschen speeltuin, omdat het overtuigd is van de groote op voedende kracht, welke ervan uitgaat. Spr. is vol bewondering voor den arbeid en de taaie volharding van het bestuur en de ouders. Het gemeentebestuur prijst zich geluk kig met de vereeniging in zoo goede har monie te hebben kunnen samenwerken. De gemeente schonk den grond, liet deze ge heel in orde maken, een portiershuisje bouwen en een degelijke afrastering ma ken, terwijl de vereeniging de' voor de toe stellen benoodigde gelden verzamelde. De heer Splinter besioot met den wensch dat het bestuur altijd even trots oh op den tuin moge zijn als hedenmiddag eïi dat de ouders zullen medewerken om de taak van het bestuur te verlichten. Na een kort dankwoord van den heer Verhoeven knipte de heer Splinter het lint door, dat den toegang versperde en even daarna deden de kinderen uit het „Noorderkwartier", voorafgegaan door de harmoniekapel „T. en D." hun blijden in tocht in den tuin. Dat de toestellen terdege werden inge wijd, behoeft geen betoog.' Wij veronder stellen, dat het Zaterdagavond in het Noorderkwartier aan vele moeders groote moeite heeft gekost om hun bengels naar bed te krijgen! Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier, ten overstaan van: H. M. Markusse, notaris alhier, de ge bouwen e.a. „Aniphora"'-, Hooge Morsch- weg 100, kooper P. A. Wernink qq voor 17988, De huizen te Oegstgeest, Gevers- straat 6, 8, en 10 H. J de Haan q'q voor 29501, Burgemeester de Kempenaerstr. 68. P. Singeiing voor 6450. Oude Vest 161a, A. H. Moonen qq voor ƒ4850, Lange- brug 49 E. Starkenburg qq voor 2500. Het perceeltje bouwterein Roodborststraat is niet gegund. D. K. heeft bij de politie aangifte ge daan, dat zijn handwagen gestolen is, wel ke geplaatst was in een poort aan de Oude Vest.. R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio". Gisteravond was bovengenoemde Zang vereeniging opgegaan naar de St. Jacobs- gracht om een zangconcert te geven in het R. K. Weeshuis voor de Eerw. Zusters, de ouden van da-gen en de weeskinderen. Pulchri Studio had een 10-tal nummers op haar program geplaatst. Elk nummer afzonderlijk te bespreken heeft geen zin, daar alle nummers op verdienstelijke wij ze werden uitgevoerd, maar voor één num mer willen wij een uitzondering maken, nl. ..De Wilgen" van J. P. J. Wierts, waar mede „Pulchri Studio" 11. Pinksteren op het nationaal concours in Den Haag in de afd. Uitmuntendheid een 2den prijs wist te behalen. De Eerw. Zusters konden niet begrijpen, dat „Pulchri Studio" in staat, was om zulk een stuk werk uit te voeren, zij waren er werkelijk door verrast. 9 Toen er een 5-tal nummers waren uit gevoerd, werd den leden een consumptie aangeboden, die zeer in den smaak viel. Het was een oogenblikje van hard werken voor do Eerw. Zusters om een 60-tal dor stige Pulchri-kelen te laven, maar dat is haar best toevertrouwd. De pauze werd aangevuld met een 4-tal voordrachten van den heer Wijtenburg, een verpleëgde uit het gebouw, (en naar de Eerw. Priorin ons mededeelde was bovengenoemde heer bij na 80 jaren oud). Wat. hij naar voren bracht, dwong ieders bewondering af, men kon bemerken dat hij zich op dit terrein, niet vreemd gevoelde. Een hartelijk applaus was de belooning voor dien kranigen grijsaard. Na de pauze werden nog een 54al num mers uitgevoerd, waarbij de spijskaart van Zöllner wel de hoofdschotel vormde. Hiermede was het program beëindigd, waarna de Eerw. Priorin de gelegenheid te baat nam, om directeur van Niekerk en de koorleden hartelijk dank te brengen voor hetgeen zij dien avond hebben ten beste gegeven. Zij hoopte, dat „Pulchri Studio" spoedig terug moge komen. Naar wij veremnen organiseert de afd. Leiden van de Nederl. Vereeniging tot het oprichten en ins tand houden van Herstel lingsoorden voor Handels- en Kantoorbe dienden, Handelsreizigers en Handelsagen ten een boottocht naar het vliegveld „Schiphor op 30 Juli a s. De luchthaven zal onder deskundige leiding worden be zichtigd. Voor inlichtingen wende men zich tot het secretariaat: Prins Hendrikstraat 10, Leiden. Donderdag a.s zal de R. K. Muziekver- eeniging „Perosi", directeur de heer J. Noordanus. het 6de concert geven van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vereenigingen, des avonds S uur precies in het Plantsoen (Musis Sacrum). Het publiek wordt beleefd verzocht dit programma te willen ui'tRnippen en gedu rende de uitvoering niet te loopen. Programma 1. Marsch Paris-Bruxelles, L. Purnott; 2. Ouverture „La Vestalc"', J. G. Kastner; 3. Concert Valse „Wein, Weib und Gesang", J St-rauss, Arr. J. Kroon; 4. Dans le jardin d'un monastère, A. Ketelly; 5. Fantaisie La Diancèe de Lorrainnc, A. Dalhaye. Pau ze. 6. Marsch Pontificale, J. Noordanus; 7. Ouverture les sprit de Löt-hc, G. Fack; 8. „Adoro Te" Ins'tr. arr. J. Noordanus; 9. Fantaisie sur lèopera „Martha". Flotouw- Kessels; 10. Souvenir de 3e October, marsch, J. Noordanus. LAATSTE BERICHTEN MOTORRIJDER TEGEN BRUG LEUNING. Op slag gedood. In den afgeloopen nacht is de 40-jarige onderwijzer G. Th. J. Aben, wonende Lin destraat 2 te 's-Gravenhage, met zijn mo torrijwiel opgereden tegen de leuning van de Leugenbrug tusschen Poeldijk en Loos duinen. Do heer A. was op slag dood en het lijk werd door den Geneesk. Dienst naav het ziekenhuis aan den Zuidwal ver voerd. De heer Aben was een bekende persoon- 1 :jkheid in de Katholieke jeugdbeweging. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Zondagmidag is op den Sohaesberger- weg te Heerlen het 5-jarig zoontje van den heer V. onder een autobus van do gemeente geraakt en op slag gedood. Den bestuurder van de bus treft geen schuld. Provinciale aanbestedingen. Door het Prov bestuur van Zuid-Holland is heden aanbesteed het versterken en on der profiel brengen van den bestaanden weg, het aanbrengen van een deklaag van asfaltbeton en een klinkerbestrating en het verrichten van bijbehoorende werken op den verkeersweg Berkel-BuurschapKat wijk in de gemeenten Berkel, Pijnacker en Zegwaart. Laagste inschrijfster was do N V. Bitu- menweg'te Utrecht voor f 108.640 Voorts werd aanbesteed de verbetering van den Provincialen weg 's-Gravendeel MaasdamBlaatschendijk. Laagste inschrijvers waren E. Verheezen en P. Snoeker te Rotterdam en Leiden voor f 17.750. TE* Fm AMMEN DE BLOEDIGE ZONDAG TE ALTONA. Verbod der communistische partij geëischt. ALTONA 18 Juli. (V.D.) Nadat de rust in Altona Zondag in de late avonduren was hersteld is het nie.t meer tot incidenten gekomen. Uit de beschrijvingen in de Hamburgsche ochtendbladen blijkt, dat de vuuroverval op de nationaal-socialisten op drie verschil lende punten in de stad plaats had. De pantser-auto's die werden gebruikt.om de barricaden te bestrijden, maakten oók ge bruik van haar machine-geweren. De „Ham burger Nachrichten am Montag" schrijft in verband met do incidenten o.m.: „Voor de bescherming van het volk, voor het herstel van de orde en voor een rustig verloop van de verkiezingen eischen wij van de Rijks- regeering en onverwijld verbod van de com munistische partij, arrestatie en veroordee ling van alle toonaangevende communisti sche partij-functionarissen en een streng doorzoeken van de bergplaatsen der partij naar \va,pens. Geen dag langer mag deze moordpartij blijven bestaan". Het nauwkeurig aantal dooden en ge wonden van gisteren stond ook hedenmor gen nog niet vast. BERLIJN 13 Juli. (V.D.) De Pruisische minister van binnen], zaken Severing, die Zondagmiddag te Kiel voor een vergadering van het IJzeren Front had gesproken, begaf zich nog denzelfden avond naar Altona om met de autoriteiten aldaar den toestand te bespreken. Maandagochtend keerde hij naar Berlijn terug. ALTONA 18 Juli. (V.D.) De verlicslijst, die tot dusver 12 dooden en 56 gewonden meldt, schijnt nog niet volledig te zijn. Men neemt aan, dat zich nog een aantal gewon den in hun woning bevindt. Onder de 12 dooden, die gisteren zijn gevallen, bevon den zich slechts 2 vrouwen en niet 3, zoo als abusievelijk werd gemeld. Voorgenomen maatregelen der rijks- regeering. BERLIJN IS Juli. (V.D.) Het rijksmi nisterie van binneniandsehe zaken heeft het voornemen een verbod uit te vaardigen van demonstraties in de open lucht. Hierbij wordt met nadruk verklaard, dat deze stap cle-r regeering slechts een eerste maatregel is. De rijksregeering behoudt zich allo ver dere maatregelen voor. Het wordt thans ernstig overwogen, zoover te gaan, dat de doodstraf zal kunnen worden toegepast- voor allen, die betrapt worden op diefstal van springstoffen of met wapens in de hand u orden aangetroffen. De veroordeeling tot den doodstraf voor deze daden zou door den burgerlijken rechter geschieden. De afkondiging van den staat van beleg ligt niet in het voornemen. Do rijksregeering ziet in de communistische beweging die be weging, die den staat de meeste moeite veroorzaakt en die als gevolg daarvan door de bijzondere maatregelen iu de eerste plaats zal worden getroffen. Naar van goed ingelichte zijde verluidt zou de verordening zekere uitzonderingen bevatten voor die de monstraties, die binnen een omgrensd ge bied plaats hebben en waarvoor al dan niet tegen betaling toegangskaarten noodig zijn. DE BOTSINGEN IN GREIFSWALD. Drie dooden, vijf-en-twintig gewonden. GREIFSWALD 18 Juli. (V.D.) Naar van nat ionaal-socialistische zijde wordt mede gedeeld, werden bij de botsingen in Greifs- wald drie S. A.-mannen gedood en vijf-en- twintig gewond. Botsingen in Beieren. MüNGHEN 18 Juli. (V.D.) Zondagavond hadden te Freising na afloop van een de monstratie van de S. A. ernstige botsingen plaats tusschen leden van het IJzeren Front cn tachtig op vrachtwagens naar München terugkcerende S. A.-Iieden. Aan beide kan ten werd van vuurwapens gebruik gemaakt, lalrijko personen werden gewond. Do S. A.- lieden bestormden een café, waar de te genstanders vertoefden. Onmiddellijk na het bekend worden van de botsingen werd politie versterking ontboden. Eén persoon werd in ernstigen toestand naar het zieken huis vervoerd. Er hadden vele arrestaties plaats. In Kottern bij Kempten kwam het tob e«en botsing tusschen communisten cn natio naal-socialisten. Een groot aantal personen, o.w. een politie-beambte werden gewond. Te Sternberg werden bij een vechtpartij tusschen nationaal-socialisten en aanhan gers van het IJzeren Front acht personen gewond. DYNAMIETTREIN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Acht dooden. KAAPSTAD, 18 Juli. (V. D.). Een ernstige ontploffing in een dynamiettrein bij Lecuwdoornstad in West-Transvaal beeft Zondagvond vele slachtoffers ge ëischt. De trein vervoerde 312 ton dyna miet, wellicht de grootste hoeveelheid die ooit per trein vervoerd is. Acht personen werden onmiddellijk gedood, terwijl er een groot aantal gewonden zijn. De ge heele trein, bestaande uit 34 wagons, werd totaal versplinterd, slechts de locomotief bleef onbeschadigd. De trein was op weg van Firgrove bij Somersetwest, waar do dynamietfabriek van Beers is gevestigd, naar het Randmijncngebied. De slag van de ontploffing werd mijlen in den om trek gehoord Een geweldige stofwolk hing over het terrein. Op de plaats, waar het ongeluk geschiedde, bevindt zich thans een opening van 7 Meter diep en onge veer 270 M. lang. Een aantel woningen in den omtrek vloog in de lucht. De schade' bedraagt meerdere duizenden ponden. Het spoorweg verkeer is omgelegd over den Vrijstaat. GRANAAT ONTPLOFT. ROME, 18 Juli (V D.). Bii de afwering van een luchtaanval is op den kruiser „Trieste" een 10 c.M. granaat ontploft, waardoor drie matrozen werden gedood en dertien gewond. VLIEGTUIG MET NEGEN PERSONEN VERMIST. LONDEN, 13 .Juli. (V. D.), Naar uit Santiago de Chili gemeld wordt, wordt leen verkeersvliegtuig van dc Pan Ameri can Airwais, dat Zaterdag met nesen per- I sonen, o.w. zes passagiers, van Santiago vertrok, vermist. liet vliegtuig is op liet eerste landings veld te Mendoza in Ar- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Johanna Pieternella, d. v. H. 'Rotmensen en N Vermeulen. Irma Petronella. d v. A. Era des on I W Cle mens. Johanna Nïcoline, d. v. N. Han- naart en J. den Oude Maria, d. v. J. Chr. Genzor en E M. Z. Frencken. Pio- ter, z. v. J van Es en J Gij zen ij. Ca- tharina, d v. M. Rits en L. Bakker. Ali- da Elisabeth, d. v. J. van Staden en E van der Linden. Ondertrouwd: F. L. Cavé jra 20 j. en S. Koet jd 19 j. P. J. van Leeuwen jrn 27 jaar en J. Blansjaar jd 25 j. J. R. Overdijk jm 22 j. en A. v. d. Zeeuw jd 21 j. J. C. Nieboer jra. 25 j. en G. Kikkert jd 22 j. J. v. Aken jm 26 j. en H. J. Kouwen jd 23 jaar C. Rietkerken jm 25 j. en W. C. J. Plezier jd 24 jaar D. Klinkhamer jm 29 j. en P. J. v. Veen. Overleden: W. M. van der Voort- Doove, wcd.e 72 j. M. L. Herrcur, z 17 j. P. van Leijden, wedn. 80 j. H. J. Grotenhuis m. 37 j W. M. Oppelaar wedn. 74 j C. M. Vreeken-de Geest vr. 31 j. M, de Groot dr. 7 j. BIOSCOPEN. Trianon: Voor Volwassenen. Casino; Voor volwassenen. LuxorVoor volwassenen. City: Voor volwassenen. gentinië niet aangekomen. Het werd het laatst in de nabijheid van Rio Blance ge zien, waar het in verband met den storm zeer laag vloog. Ultimatum van de Braziliaansche regeeringstroepen. RIO DE JANEIRO, 18 Juli. (V. D.). De bevelhebber van dn Braziliaansche re geeringstroepen, die optreden tegen do opstandelingen in den Staat Sao Paulo heeft de overgave der opstandelingen bin nen 24 uur geëischt met do verklaring dat anders een groot offensief zal worden be gonnen dat niet za\ eindigen, vóór dat het Parah.ybahal is ontruimd. De opstande lingen dcelen mede, dat zij sterk genoog zijn om langen tijd stand le kunnen hou den. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 18 Juli. Vee. Tor vee markt waren lieden aangevoerd: 6 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 337 vette koeien, waarvan dc prijzen waren: le kwal. 7078 cent, 2e kwal. 6066 cenl, 3e kwal. 3550 cent per kg. slacht ge wicht, mindere soorten 2030 cent; 90 melk- en kalfkóeien 170260 per stuk, 200 vetlo kalveren: le kwal. 4015 cent, 2c kwal. 30 39 een te 3e kwal. 2029 cent per kg. lo vend gewicht; 81 nuchtere kalveren f 2.50 —5.00, 21 schapen 10—15, en 17 lammeren 1214 per stuk; 950 varkens: vleesch- varkens wegende van 90110 kg. 38tO ct zware 35—37 cent, veile 32—31 cent per kg. slacht gewicht; 32 paarden 80120 per stuk. Overzicht: Runderen met gerin- gon aanvoer, stugge handel cn prijshou dend, veile kalveren voor den Maandag groote aanvoer, de handel iets beter cn de yjrijzen iets hooger; varkens met. iets min deren aanvoer, de prijzen iets hooger en de handel iets beter. ROTTERDAM. 18 Juli. Vee. Aanvoer: 592 koeien en ossen, 434 vette kalveren, 1429 varkens, 472 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 1519, 2931, cn 3155 cent, vette kalveren 22.527.5, 32.535 cn 4446 cent, schapen binnenl. 16—20 cent, per stuk 811, zuiglammeren. 812 cent, varkens 13.514 cn 14.5 cent, Zouters 1313.5 cent. W1SSELNOTEER.1NGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). 58.971/2 H.82 2.48l/2 9.731/., 34.43 Zwitserland 48.35 Milaan - 12.70 19.90 44.— 47.75 45.35 34.50nom. 7.36 Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. Dc handel was heden tot zeer kleine pro porties ingekrompen. Er was weinig nieuws, dat aanleiding zou kunnen zijn tot het.aan gaan van effectentransactics, zoodat de no teeringen evenmin groote variatios to aan schouwen gaven Een uitzondering vormden de Araerikaansche olicwaarden, die bij le vendige omzetten op hooger koerspeil kwa men in navolging van Wallstreet, die voor deze papieren vaste slotkoorscn to zien hebben gegeven. In Kon. Olies waren do omzetten beperkt, hetgeen niet verhinder de, dat een avance van 2% kon worden aangetoond, In Suikers ging het kaliu toe. In verband met het resultaat der suiker conferentie in Ostende en de grootcre af nemingen van de Visp bestond cr eenige vraag waardoor een iets hooger koerspeil werd bereikt. Tabakken cn Rubbers waren aan den vasten kant. Van de Scheepv. lie pen Ned. Scheepv. Unies nog iets op. Phi lips haalden het geleden verlies van heden morgen weer in, welk verlies werd veroor zaakt door allerhande niet bevestigde ge ruchten. Aku's liepen 1% op. Unilevers goed prijshoudend. Mijnwaardcn op den achtergrond Amerikanen onregelmatig doch .stil. Ned. Obligaties waren vast. Duit- sche Obligaties liepen meercndeels iets te rug.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3