ZATERDAG 16 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Juli 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, lnatituut te De Bildt: Hoogste baronieterst.: 765.7 te Akureyri. Laagste barometerst.: 747.3 te Berlijn. Verwachting tot den avond van 17 Juli: Zwakke tot matige Westelijke tot Noor delijke wind. Be trokken tot zwaar bewolkt. Nog re genbuien. Zelfde temperatuur. Het zwaartepunt van het depressie-ge bied verplaatste zich naar Noord-Duitsch- land en trekt naar Denemarken. De de pressie-kern in het Noord-Westen trok naar het Zuid-Oosten en is moeilijk meer te herkennen. Op IJsland zijn de barometers stijgende, ook in Portugal is de luchtdruk weer hooger geworden. Zoolang de hoofd kern der depressie in onze omgeving blijft, zal het weer zijn ongunstig regenachtig ka rakter behouden met zwakke winden en groote vochtigheid. Allerwegen worden zware regens gemeld. Te Groningen viel in den nacht 74 m.M. Verschillende plaat sen in Duitsehland melden meer dan 20 m.M. regen op 13 stations viel 10 en meer m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag J6.gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e^.j Van Zaterdagnamiddag 9.43 uur tot Zondagmorgen 4.28 uur; Van Zondagna middag 9.42 uur tot Maandagmorgen 4.29 WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 23 en 12 uur 23.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 20 en 12 uur 20 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 17 Juli voorm. 2.45 uur en nam. 3.10 uur; Maandag 18 Juli voorm. 3.40 uur en nam. 4.05 uur. BIOSCOPEN. Casino. Maciste, de vroeger zoo gevierde en sym pathieke filmheld, vermaard om zijn enorme kracht, die hij nooit misbruikte, doch slechts in dienst stelde om ongelukkigen bij te staan in hun nood en verdrukking, zagen we gister avond weer eens in Casino en wel in de rol van „leeuwentemmer", in welke hoedanigheid hij het talrijke publiek wist te boeien bijna •Even boeiend was het spel van Warner Bax ter in de nieuwe geluidsfilm: „Het schot in de goudmijn". Beide films kunnen we van harte aanbevelen, al komt er een enkele maal een knokpartijtje in voor. Ze hebben dit voordeel, dat er geen enkel moment in gevonden wordt, waarin door zwoel-zinnelijke tooneelen prikke lend gewerkt wordt op de ontwakende harts tochten van jongere menschen, zooals maar al te vaak in de film geschiedt. Casino was zoo goed als uitverkocht en de directie verdiende dit om het goede pro gramma. Trianon Van de twee films, die deze week de aan dacht van het publiek vragen is „De Zee duivel" een spannend verhaal uit de eerste helft der vorige eeuw, toen de walvischvangst nog geschiedde met zeilschepen, die zoo on geveer een jaar lang kruisten op de wilde wa teren van den Oceaan. Op zulk een zeilschip speelt het grootste gedeelte van deze film zich af. Wilhelm Dieterle is op dat schip de har poenier, die met verbluffende zekerheid zijn harpoen uitwerpt. Tot op een keer een „zee duivel" de monstervisch, hem te pakken krijgt Hij wordt nog gered, maar is zijn been kwijt. Het ruwe zeemansleven komt in vele dezer tafereelen sterk tot uiting en ook van de bioscoopbezoekers worden zoo nu en dan in deze film sterke zenuwen gevergd. Wat zich in deze film op den vasten wal afspeelt, houdt verband met de liefde, die de zeeman, nu hij nog maar één been heeft, meent te moeten opgeven. Verschillende tafereeltjes, als een storm op zee, de hernieuwe strijd met de „zeeduivel" maken deze film zeer spannend en de toe schouwers zullen er dan ook een aangenaam uurtje aan beleven. „Het nichtje uit Warschau" is een zeer luch tige geschiedenis van mannen, die door hun ega's of door de ega van een ander op de proef worden gesteld inzake de liefde. om dat de dames niet weten van wie ze eigenlijk het meeste houden. Fritz Schulz en Szöke Sakall e.a. maken er wel iets komisch van, maar als vele Duit- sche filmproducten is ook deze weer erg „op 't kantje af". Om deze film maken wij dan ook voor dit programma een streng voorbehoud voor vol wassenen. Luxor. De hoofdfilm van deze week is „Twee Ge lukkige Harten", een vlotgespeelde film met leuke muziek in Weenschen sfeer en goed spel van Herman Thimig, George Alexander, Lee Parry en Magda Schneider. Paul Bau- mann (Thimig) is beheerder van een filiaal der Amerikaansche Autofabriek Brown. Op een goede dag komt de eigenaar naar Wee- nen over om zijn filialen eens te bekijken en natuurlijk wordt hij te dineeren gevraagd bij den leider, die o jammer juist voor het diner ruzie heeft gehad met zijn vrouw over de vraag, of het schoothondje van me vrouw al of niet een plaats aan tafel zal krij gen. De vrouw krijgt thans eens niet gelijk, maar zij verdwijnt mèt haar hondje uit de kamer. Dan komt de hooge gast en in de ne telige positie wordt de secretaresse van mijn heer aangezien voor diens vrouw. Om de waar heid te verbloemen wordt hierop ingegaan, hetgeen natuurlijk tot allerlei verwikkelingen leidt, vooral als de echte mevrouw weer thuis komt. Evenwel, alles komt natuurlijk weer terecht, zoo zelfs, dat de typiste een rijken Amerikaan kan trouwen. Voor de pauze wordt gegeven „Een, twee, drie Klaveraas", een spannende film met in de hoofdrol een jongeman, die veel geluk heeft bij het spel, doch tijdig het gevaarlijke van dit beroep inziet, evenwel niet zonder eerst in moeilijkheden geraakt te zijn. Voor volwassenen. City. Gisteravond is na een korte sluitingsperiode City-theater weer geopend. Aan het interieur is niet veel veranderd. De nieuwe directie heeft de zaal echter aan een grondige irfspectie laten onderwerpen, wat vooral het meubilair ten goede is gekomen. Bloemen langs de zaalwan den verhoogden den gezelligen indruk. Het programma werd begonnen met een actueel journal van de Orion. Onmiddellijk hierna de hoofdfilm voor de pauze: „Hare majesteit walst weer". De titel geeft den inhoud van deze speelfilm niet goed- weer. Het is de ge schiedenis van een jong Weensch violist, die door bijzondere omstandigheden verliefd wordt op een lid der keizerlijke familie prin ses Marie (Claire Rommer). De liefde ver woest het leven- dezer beide menschen, want de prinses is niet vrij in haar keuze en moet den echtgenoot nemen die de hofkliek voor haar heeft uitgezocht. Hiertusschen door speelt de vermakelijke ge schiedenis hoe de jonge violist een bevriende hotelhouder weer aan een goed beklante zaak weet te helpen. Na de-pauze draait een sensatiefilm „De cir- cusduivel". Alle elementen om de spanning vo'ortdurend erin te. houden zijn aanwezig. Halsbrekende klimpartijen, achtervolgingen in razend tempo, moord, valsche beschuldiging, race-boot en vliegtuig, parachute-sprong en tenslotte de arrestatie van de schuldige en. de belooning van het liefhebbende paar! Wij kunnen iedereen aanraden dit program ma te gaan zien. Tenslotte wenschen wij de directie, die door de opening van City-theater blijk van durf heeft gegeven, een goed succes toe in de komende maanden en met name het a.s. winterseizoen! R.K. HOOGERE BURGERSCHOOL Overgangs- en toelatingsexamens. Bevorderd naar de 5e klas: Faul Brouwer, Gerard Fleerkamp, Jan Her mans, Joop van der Horst, Leo Houtman, Jan Jansen, Dirk van Noort, Dirk van Noort, Bart Rooyakkers, Paul Snijders, Theo Vosters, Sara de Vreede, Paul van Dooren. Afgewezen 5, herexamen 1. Bevorderd naar de 4e klas: Gerard van Alphen, Antoon Bakker, Paul Braun, Jan Breukel, Ad van Dongen, Joop van Eisen, Gerard Gründemann, Piet Keesom, Joop Molkenboer, Jan Plouvier, Gerard Smit, Jan van der Vlugt, Lex Montanus. Af gewezen 11 herexamen 1. Bevorderd naar de 3e klas: Wim Audiffred, Tom van Berge' Henegouwen. Karei Braak man, Henri Duym .Paul van Eisen, Jan Jan sen, Hans Molenkamp, Bram van der Reep, Jan de Rooy ,Jan Sala, Kees Schouten, George Schroder, Joop Aniba, Henk de Klerk (voorw.), Dirk van Beek, Jan Epskamp, Leo Hermans, Hugo Niemer, Adriaan Paardekoo- per, Jacques Scholtz, Jan van Velzen, Ben Yredegoor, Dirk Winkelman, Edmond Zwar- telé. Afgewezen 9, herexamen 2. Bevorderd naar de 2e klas: Henny Boogers, Adriaan Dado, Hendrik Hoogenboom, Gijs Kallenberg, Joop de Ko ning, Martien Kortekaas, Jenö Kuncz, Hans Montanus, Wim van Ommen. Dries de Rooy, Jan Smit. Gerard van Tol, Chris Bresser, Ton- ny Duindam, Wim de Haas, Henk van Kam pen, Bernard Kuilenberg, Johan Leicher (voorw.), Joop van Noortw Piet Paardekooper, Leo Schrijvers, Bernard Tijssen, Jan Wesse- ling. Hans van Zoelen, Henk Waterreus. Afgewezen 13; herexamen 4. Toegelaten tot de le klas: F. van Alphen, H. van Berge Henegouwen, H. Blom ,J. Bokern, H. Brussel, F. Cuppen, L. Duym, J. Fles, A. Fonteyn, Joh. Goddijn, Nic. Goddijn, Th. Gründemann, G. Gussenho- ven, Ph. Hendriks, A. Heynen, W. van Kam pen, G. Krol, P. Kuilenberg, J. Lub, W. van Niekerk, J. Plouvier, J. van der Poel, J. Pols, F. Sutorius, Th. Uitlenhout. K. J. M. V. ST .PETER KANIS Vertooning van den Bondsdagfilm. Gisteravond vergaderde P. K. in het Eigen- Huis. De voorzitter, de heer P. Knaap, opende de vergadering met den chr. groet en een har telijk woord van welkom, in het bijzonder tot den bondsmoderator, den weleerw. heer Timp, en het bondsbestuur, die hier speciaal aanwe zig waren om de eerste vertooning van de Bondsdagfilm bij te wonen. De voorz. sprak zijn groote voldoening nog uit over het slagen van den bondsdag en hoopte, dat dit een gun- stigen terugslag mocht hebben op P. K. Hierna las de secretaris, de heer B. Vree burg, de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de in gekomen stukken was er een van den R.K. Paroch. Jeugdraad (Parochie Hartebrug), Hierin werd de klacht geuit, dat de jongens die den leeftijd van 17 jaar hebben bereikt niet steeds lid worden van de Congregatie voor jongens boven de 17 jaar. Het bestuur van den Paroch. Jeugdraad verzocht het be stuur der K. J. M. V. dringend om medewer king, welke medewerking door het bestuur van P. K. vanzelfsprekend werd toegezegd. Het bestuur zal in die richting de noodige stappen doen. Verderd was er een schrijven van pater Lourysen uit Noordwijkerhout, aangaande de bondsretraite in Augustus. De voorz. deelde mede, dat zich hiervoor reeds een kleine twin tig leden hadden opgegeven. Dit resultaat vond spreker heel aardig, maar hij hoopte op nog grootere deelname. Verder werd medegedeeld, dat er een excursie op nader te bepalen da tum naar de Koloniale Tentoonstelling ge houden zal worden. Als leider zal de heer Fe- ber, lid van de Tweede Kamer, aangezocht worden. Hierna bedankte de voorz. in een uit voerig dankwoord de leden der diverse com missies tot voorbereiding en regeling van den bondsdag. Aan hun prachtige hulp was het welslagen van dezen dag voor een groot deel te danken. Speciaal wijdde de voorz. nog eenige waardeerende woorden aan de redactie der „Leidsche Courant" voor de betoonde wel willendheid ten opzichte van de K. J. M. V. wat betreft het beschikbaar stellen van plaats ruimte in genoemd blad. Vervolgens sprak de weleerw. heer Gudde, moderator van P. K., nog een kort woord tot aansporing om vooral deel te nemen aan de а.s. retraite. De bondsmoderator, rector Timp, hield nog een enthousiaste rede, waarin hij ook zijn groote voldoening uitsprak over het jongste congres der K. J. M. V. hier in Leiden, zijn oude vaderstad, gehouden. Het had hem voor al zoo getroffen, dat hij nu als priester op de zelfde plaats, waar hij eens als jongen had ge speeld, voor vijfhonderd jonge mannen het H. Misoffer had mogen opdragen. Spreker hoop te, dat deze bondsdag rijke vruchten voor de leden zal mogen afwerpen. Oo kde bondsvoorzitter, de heer T. Lohman uit Haarlem, sprak nog een kort woord, waar na even gepauzeerd werd. Het tweede deel van den avond werd in beslag genomen door de vertooning van de Bondsdagfilm, die de heer Slegtenhorst ge maakt heeft. Zooals begrijpelijk, bestond hier voor groote belangstelling. De vertooning der verschillende deelen werd met groote aan dacht gadegeslagen. Het zien van bekende ge zichten gaf voortdurend aanleiding tot vroo- lijkheid of het plaatsen' van allerlei min of meer vleiende bemerkingen! De film. die ruim drie kwartier duurt zonder tekst geeft een interessant beeld van..het K. J. M .V.-con gres. De heer Slegtenhorst heeft zeer veel aar dige en pakkende momenten weten op te ne men en het dankwoord, dat de voorz. aan het eind tot hem sprak, namens het bondsbestuur en alle aanwezigen, was in alle opzichten ver diend. Het is de bedoeling, dat deze film in alle afdeelingen gedraaid wordt. Hiertoe moet de film nog van een juiste en pakkende tekst worden voorzien. De benoodigde besprekingen zullen dezer dagen met den heer Slegtenhorst hierover gevoerd worden, terwijl de film, wan neer hij een sluitend geheel is geworden, hoogst waarschijn! ilk nog eens vertoond zal worden voor genoodigden en belangstellenden. LEIOEN. AGENDA'S. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf б.30 uur. De leden van vak- en onderafdeelingen welke raambiljetten ontvingen voor Her wonnen Levenskracht, worden verzocht deze nog eenigen tijd te bewaren, totdat de vergunning van de' to-" houden bloempjes dag afkomt. De dames welke bereidverklaring in stuurden aan het Plaatselijk Comité Her wonnen Levenskracht, worden er aan her innerd dat onze blóempjesdag Zondag 17 Juli niet doorgaat. Latere mededeelingen in de Pers. INTERPAR0CHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in-de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.15-—.9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph Spaarkas. Geen bibliotheek. Na het Lof prijsbiljarten. Extra prijzen. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 2 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pie terskerkhof. Tevens 3de Maandag der maand 8.30 uur inschrijving nieuwe leden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52, Deze week geen voetballen, wandelen of fietsen, tot a.s. Vrijdagavond onderlinge voetbalwedstrijd. Zondag 24 Juli Wandeltocht (Duinen) vertrek 2 uur. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek, onder de H. Mis Algem. H. Communie, 1010.15 uur ontbijt; waarna ontspanning voor afd. I; 6 uur Lof en ont spanning. Dinsdag 8.30 uur ontspanning. Vrijdag 8.30 uur ontspanning. Zaterdag 810 uur Recreatie Afd. I. BIOSCOPEN. Trianon: Voor Volwassenen. CasinoVoor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. City: Voor volwassenen. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zondag 17 Juli een reuzedag! Zorgen jullie om kwart voor één aan het clubhuis te zijn. Niet gepakt en gezakt, maar alleen voor een keer brood bij je. Van het club huis trekken we gezamenlijk naar de Ha ven waar „de Tosca" ons opwacht met de kleurige vlaggen en banieren. Wij zijn des avonds pl.m. 8.30 uur a 9 uur thuis. 3 Augustus gaat de Graal mee naar Noordwijk (St. Jeroensprocessie). Onkosten 0.80 voor Graalleden boven de 15 jaar; beneden de 15 jaar 0.50. Deze prijzen zijn alleen voor Graalleden. Kaartjes verkrijg baar aan het clubhuis, Hooigracht 31. Zaterdag om half acht Leidsterscursus en om half aoht uur Openluchtclub. Zondag geen zangles. Maandag 7.45 uur H. Mis. 89.30 uur reidansen, kookles op de vakschool, knip pen en naaien. 89 uur Gymnastiek. Dinsdag 7 uur reliëf en handwerken; 9 uur reidanscursus voor de Leidsters. Woensdag 8.009.30 uur, toonecl, rei dansen en knippen. Donderdag 5«3 uur Gym. Afd. A. St. Ursulasteeg. S10 uur Mandoline. 89.30 uur reidansen, handwerken, hout zagen, huisvlijt, handwerken voor de ka pel. trommelen. Vrijdag van 5.306.30 uur Gym. Afd. A. en van 8.159.30 uur Gym. Afd. B. in de St. Ursulasteeg. 89.30 uur reidansen en naaien en knip pen. Zaterdag 7.30 uur Openluchtclub. GRAALWACHT 0EGSTGEEST. Maandag S.15 uur clubavond. Allen pre sent, hé. Woensdag 3.30 uur bijeenkomst kruis- kinderen. GRAALWACHT „MEERBURG". Maandag 5 uur bijeenkomst der kruis- kinderen. Dinsdag 7.309.00 uur handwerken. Woensdag 67 uur trommelen, 78 uur t ooneel8.008.45 uur reidansen. GRAALWACHT VOORSCHOTEN. Maandag 7.309.00 uur clubavond. GRAALWACHT Z0ETERW0UDE (Dorp) Dinsdag 7 uur reidansen, tooneel en handwerken. Donderdag 78 uur Gymnastiekclub. GRAALWACHT STOMPWIJK. Maandag 7.30 uur volkszang en reidan- Werken jullie heel hard voor nieuwe le den en denken jullie om onze afspraak. GRAALWACHT GROENENDIJK. Zaterdag 7.30 uur clubavond. Wat zal het nu gezellig zijn met al die leuke kus sens. En nu gaan we aan het sparen, zoo dat we ook heel gauw een paar geuniform- den hebben. GRAALWACHT WARMOND. Vrijdag 6.307.00 uur Wijze Miertjes plakken. Aangifte van nieuwe leden. 7.007.30 uur Lof. Alle présent. 7.309.30 uur Openlucht, reidansen, en handwerken. De ki'uiskinderen kijken zeker ook weer verlangend wanneer zij mogen komen. Ja 't is ook wel reuze fijn in de Graal. Maar toch moeten de kleine Graaltjes nog een poosje geduld hebben. Je wordt niet ver geten hoor! Misschien komt er wel eens heel veel alleen voor do kruiskinderen in de courant te staan. Leuk hé. Jullie wer ken hard dat heb ik a.l gehoord. Gaat zoo door en de Graal kan op je rekenen. GRAALWACHT LISSE. Dinsdag 78.15 uur clubavond voor de jongere afdeeling en van 8.309.30 uur reidansen en openlucht voor de oudere afdeeling. GRAALWACHT HILLEG0M (Martinus). Woensdag 8.15 uur clubavond. Denken jullie om onze afspraak. GRAALWACHT HILLEG0M (St. Jozef). Dinsdag 7.309.00 uur reidansen jongere afdeeling. Donderdag 8.00—9.30 uur reidansen, grootere afdeeling. Excelsior, Alleluja, Vooruit! LAATSTE BERICHTEN DE BRAND IN DE „M0LDANGER". Uit Amsterdam wordt ons gemeld: De brand in het motorschip „Moldanger" is bedwongen. In den loop van den nacht is de brandweer voortgegaan nog massa's wa ter in het sohip te spuiten, waardoor het wel dieper is gaan liggen en ook meer slag zij maakt. Zoo nu en dan komen aan stuur boordzijde de kimkielen boven water. Een oogenblik heeft er vannacht ook nog vuur gezeten in de machinekamer. In den vroe gen morgen is opgehouden met geregeid water geven. Wolken waterdamp vermengd met eenigen rook stijgen uit de ruimen vau het voorschip op. In de ruimen kan nog niet worden doorgedrongen wegens de zeer groote hitte. Ook is het, zeer gevaarlijk zich aan boord te begeven, omdat zware ijze ren onderdeden van machines en andere zware voorwerpen behoorende tot de outil lage van het vaartuig kunnen gaan schui ven. Pogingen zullen daarom worden ge daan het schip weer rechtse krijgen. Daar voor zal de .brandweer het werk dat ze gis teren heeft gedaan, vandaag overdoen, maar in tegengestelde richting. Zuigbuizen werden hedenmorgen door de gisteren in den huid gobranae gaten gelegd om het water uit de ruimen te pompen. Wanneer de slagzij minder groot is zal de brandweer aan boord gaan en haar na werk kunnen beginnen. Dat nawerk zal zeker nog geruimen tijd in beslag nomen. Hedenmorgen kwam de burgemeester, vergezeld van den haven meester nog een kijkje nemen bij den brand. Gevaarlijke heeren. Een 31-jarige Duitscher wilde van een familie, wonende Duivevoordestraat te Haarlem, geld hebben en vervoegde zich ©enige weken geleden bij deze familie, evenwel zonder succes. In zijn vadorland teruggekeerd, leerde hij een vriend kerfhen, met wien hij opnieuw naar Haarlem ver trok. De mannen vervoegden zich vanmor gen om 5 uur bij dc familie cn vroegen zeer veel geld. Bij weigering dreigden zij meneer en mevrouw te vermoorden. Er werd na- tuulijk afwijzend op het verzoek beschikt, waarop de mannen tegen de deur schopten. De politie werd gewaarschuwd en verscheen spoedig. Een inspecteur van politie en twee rechercheurs vonden de mannen in een porliek, waar zij tegen den regen schuil den. Zij werden gefouilleerd. De een liet het zich welgevallen, doch de ander niet. Hij greep een browning, waarmee hij schoot en sloeg vervolgens op de vlucht. De ander werd naar het politiebureau overgebracht. Het is de politie tot nog toe niet gelukt den voortvluchtige te arresteeren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Juli. GroentenveiÜng. Per 100 stuks: andijvie 0.501.50, kroten f o.SO—1.90, komkommers f 1.80—7.—, bloemkool I 3.50—10.20, bloemkool II i.oo4.40, Meloenen 1510, pieterselie i.402.90, kropsalade 1.002.40, sel derie 1.80—3.—, uien 1.20—2.—worte len 1.505.80, rabarber 1.001.60, per ziken 4—12, per 100 kg.: snijboonen 14 —22, stokboonen 22—28, pronkboonen 9 11, stamboonen 1319. tuinboonen 2 1. doperwten 810, peulen 9—20, pos telein 3—5, spinazie 3—8. tomaten A 13.B 13.80. C 11.60. CC 7.60. 16 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter controle 1.35, prima boerenhoter 1.101.15, goede boe- renboter 1.0O—1.05 per kg. Aangevoerd 96 achtste en 23 zestiende vaten, wegende 2150 kg. Handel matig. Eieren, Aanvoer 14278 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.703.40, kuikeneieren 1.75—2.50 per 100 stuks. Handel goed. Turfmarkt van 11 tot en met 15 Juli. Aangevoerd 310.000 stuks lange turf, prijzen 7—8 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RUN, 15 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: tuinboonen 1—2, peulen 3., heerenboonen 1215. snij boonen 11—13, postelein 3—4, per 100 bos: peen 3.uien J 2.50, andijvie 2 —2.50, per 100 stuks: kropsla I 22.70, komkommers. I 6.50, bloemkool I 6.60, bloemkool .II f 2.— rabarber 1—2, per 10O pond: aardbeien 14—17, bessen 11 —18, kersen 22. Eierenveiling. Aanvoer 13150 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.403.00 en een deneieren f 2.00—2.30 per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 15 Juli. Snijboonen 1.25—1.35, iddm no. II 1-05, kassnijboonen 0.951.30. idem stek 65 cent, princesseboonen f liW»1.95, idem zonder draad 2.10. dubb. stam 1.70, tuinboonen 1112 cent .'er 10 kilo, Augur ken: fijn 3.80—4.40, fijnbasterd 1.55, basterd 1.10—1.40, grof 0.75—1.40, grof no. II 55 cent, bommen 35—40 cent, Stip pel 70 cent per 25 kg. NOOTDORP, 13 Juli. Eierenveiling. Aanvoer S018 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.903.90, eendeneieren 2.102.45, krieleieren 1.80 per 100 stuks; kippen 80 cent, hanen 60 cent en duiven 12 cent per stuk. TER AAR, 15 Juli. Centrale Veiling. Snijboonen f 1.15—1.55. stokprinces 2.05 —2.20. dubb. stamb. 1.10—1.60, Augurken fijn 3.20—5.00, fijnbasterd 2.00, bas terd 1.30, grof 0.95—1.00, bommen 35— 60 cent, knorrel 55 cent, bloemkool 14 cent, peulen 30—60 cent, doppers 0.50— 1.00, tuinboonen 1015 cent. NIEUWVEEN, 15 .Juli. Vrije veiling. Prijzen: -2026 kippeneieren 2.703.10, 108 eendeneieren 2.102.30 per 100 stuks kaas 17J28 cent per pond. Handel in groen ten traag; in bloemen vlug. BOSKOOP, 15 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia ÏO—17 cent, Marcel Rouyer 8—14 cent, Hadley 15—28 cent, Claudius Per- net io17 cent, Columbia 1015 cent, But terfly 10—18 cent, Mac Keiler 20—37 cent, Wilh. Kordes 20—37 cent, Mme Jules Bou- ché 1522 cent, Rosalandia 1530 .cent, Florex 20—36 cent, Phoebe 15—25 cent, Dant.y 1629 cent, Chas.. P. Kilham 2042 cent, Edith Helen 40—61 cent, Aug. Noack 10—17 cetn, ELe Poulsen 2558 cent, Glo ria Mundi 30—59 cent, Orange Perfection 2036 cent, Paul Grampel 3045 een', Ellen Poulsen 15—21 cent,, Dor Perkins 21 cent, Exelsa 20 cent, Potin 1520 cent, Dahlia's 25—50 cent. Lathyrus 5—8 cent, Asparagus 915 cent. Witte Lelies 1.70, Gerbera 5082 cent, Clematis Durandi 20—32 cent, Clematis P.ins Hendrik 2.30 2.70, Clematis The President 80 cent, Clematis Mr. Patijn 40—60 cent, Gladiolen 1021 cent, Spirea 25 cent, Dahlia 19 26 cent, Anjers 1015 cent, Phlox 48 oent, Eieren per 10 stuks 30 cent.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3