KERKNIEUWS LUCHTVAART SPORT UIT DE OMGEVING Firma G. H. MAAT - wunkooperu i UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS AGENDA ZATERDAG 16 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. t BESCHERMING VAN DE CEMENT. INDUSTRIE. Het Tweede Kamerlid, de heer Her mans, heeft aan minister Ruys de Beo- renbrouck gevraagd, of hij bereid is, aan de gemeentebesturen te verzoeken de zelfde maatregelen te nemen bij aankoop van muurtegels en sanitair aardewerk, spe ciaal Nederlandsch fabrikaat, als door den minister in Juni j.l. werden gevraagd in het belang der cementindustrie. DE MOEILIJKHEDEN IN HET MIJN BEDRIJF. Het Tweede Kamerlid Hermans heeft den minister van Waterstaat en van Eco nomische Zaken en Arbeid gevraagd: 1. Hebben dc ministers kennis genomen van den buitengewoon moeilijken toestand waarin het Nederlandse'lc steenkolen- mijnbedrijf verkeert; van de aanzienlijke verkorting van den arbeidstijd, waartoe dit bedrijf noodgedwongen reeds moest over gaan en van het voornemen, om aan dui zenden mijnwerkers ontslag te geven 1 2. Zoo ja, is dan door de regeering mede naar aanleiding van de conferentie, die onlangs heeft plaats gehad met de mijndirecties en vertegenwoordigers der mijnwerkersorganisaties overwogen, wat door haar zou kunnen gedaan worden om dit zeer belangrijke Nederlandsche bedrijf te steunen? DE WET OP DE STAATSLOTERIJ. Het Tweede Kamerlid K. ter Laan heeft den minister van financiën gevraagd Is er voor den minister aanleiding in het feit, dat particuliere ondernemingen sedert eenigen tijd aanmerkelijk minder lo ten aan d"en man brengen en er nu dus veel geld voor buitenlandsche loten wordt besteed waarop niet het minste toezicht wordt uitgeoefend. terwijl verschillende Nederlandsche verkoopers van loten nu geen bestaan meer hebben, om te bevor deren dat artikel 2 der wet op de Staats loterij Wordt, gewijzigd in dien zin, dat meer loten kunnen worden uitgegeven? HOE SPRINGT DE K. L. M. MET GELD OM? De heer Braat heeft aan minister Rey- mer gevraagd, of het hem bekend is. dat bij de Koninklijke Luchtvaatmaatschappij passagepersoneel in dienst is menschon die vreemde talen moeten kennen dat betaald wordt met 60 gulden per maand en een diensttijd heeft van 80 uren per week: dat een expeditieknecht daar 17.50 gulden per week verdientdat lager per soneel met een maandgeld van 2560 gulden wegens bezuiniging ontslagen wordt: dat een gids zich beloond ziet met 25 gulden per week, die tevens 45.80 gul den per week marinepensioen geniet: dat een boekhouder 275 gulden per maand ge niet. terwijl hij uit, een vroegere betrekking reeds pensioen geniet, dat een sous-chef bij den technischen dienst 275 gulden per maand verdient en een pensioen als oud- officier-machini'st dpr marine heeffc van 70 vulden per week, en ton slotte dat 5000 gulden voor tafelziver, bestemd voor het restaurant der maatschappij, uitgegeven is en verder of de minister bereid is om een onderzoek naar deze gegevens in te stellen, en zoo die juist mogen bliiken te zün. deze maatschappij wegens ondoelma tig beheer, en het bevorderen van cumula tie van pensioenen met functies niet meer voor rijkssubsidie in aanmerking te laten komen. JHR. MR. L. VON FISENNE. 25 jaar Gedeputeerde. Heden is jhr. mr. L. E. M. von Fisenne gedurende 95 ia ar onafgebroken lid ge weest van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. TV jubilaris, die vandaag uitstedig is, zal Zondag door de katholieke Statenle den in zijn woning te Rijswijk worden ge huldigd. Audiëntie. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de geheele volgende week geen audiëntie verleenen. Dit houdt verband met het feit, dat Mgr. deelneemt aan de Nederlandsche bede vaart naar Lourdes, welke a.s. Dinsdag ver trekt en Donderdag 28 Juli terugkeert. K. L. M.-ZUIDERZEE-VLUCHTEN. Het grootste Nederlandsche werk van den laats ten tijd is ongetwijfeld de droog legging van de Zuiderzee. Het Nederlandsche publiek wil dit werk gaarne in oogensohouw nemen, doch een reis naar onze 12e provincie is over het algemeen te omslachtig. Om die reden heeft de K. L. M. haar zoogenaamde Zui- derzee-vluchten ingesteld. Des Zondags zullen er bij voldoende deel neming, speciale Zuiderzeevluchten plaats vinden langs de volgende route: van Ship- hol over Hoorn, Medemblik, kust van Wie- ringen, langs den Zuiderzeedijk tot de Friesche kust en langs den kortsten weg terug naar Amsterdam's luchthaven, Schiphol. Boven de voornaamste punten wordt gecirkeld om den passagiers een duidelijk beeld te geven. Lengte der route pl.m. 200 km.Minimum aantal 4 perso nen. VOETBAL Ledenvergadering A. S. C. In de gisteravond gehouden algemeene ledenvergadering van A. S. C. werden de jaarverslagen onveranderd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. J. Planjer, J. J. Stephanus en J. Brouwer werden herkozen; in de vaca ture ontstaan door het bedanken van den heer C. A. van Dorp werd voorzien door de verkiezing van den heer F. G. Han. Hët bestuur is dus thans als volgt sa mengesteld: J. J. Planjer, voorzitter: J. Brouwer, vice-voorzitterJ. G. A. Jana- sen secretaris; W. P. Sybrandi, 2de secre taris; F. A. Wempe, penningmeester; J. J. Stephanus, 2de penningmeester; L. J. v. d: Valk, W. E. de Buiter en F. G. Han commissarissen. Tot leden der Elftalcommissie voor A. S. C. I en II werden gekozen de heeren J. Brouwer (aftr.), H. C. Vreeken (aflr.), F. Boom, S. J. Koopmans en L. J. v. d. Valk. Als leden der Elftalcommissie voor de lagere elftallen werden gekozen de heeren W. Brouwer (aftr.), C. F. Schudel (aftr.), W. E. de Ruiter, W. P. Sybranda en A- Schölvinck. De heer A. de Bois uit Amsterdam werd voorloopig .als trainer DAMMEN Alphensche Damclub ,.A. D. C." De stand van de Zeskamp Dammen te Alphen a. d. Rijn uitgaande van de Al phensche Daamclu/b „A. 2L C." is als volgt: gew. rem. verl.winst verl. J. Verseput 4 10 9 1 J. D. v. Berkel 3 117 3 J. v. d. Horst 2 2 16 4 W. de Knijff 2 12 5 5 Jac. v. Ofwegen 0 2 3 2 8 W. v. Berkel 5 14 19 Bovengenoemd is de eerste helft van de ronde, de tweede helft van de ronde zal deze week aanvangen en.... zal spannen. SASSENHEIM. Rijwielbelasting. Men verzoekt ons mede te deelen, dat voor kostelooze belas- tingplaatje-s zitting wordt gehouden op Woensdag 20 Juli, 27 Juli en zoo noodig 3 Aug. in de bodekamer in het gemeenie- huis. Dit, ter verduidelijking, opdat niet ieder belanghebbende bij den commies aan huis behoeft te bellen.. WASSENAAR. Tentoonstelling „Oud Wassenaar". In den loop der volgende week zal in de voor malige school aan de Zijllaan alhier een tentoonstelling worden geopend van voor werpen, betrekking hebbende op oud Was senaar. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de vereeniging „Wassenaar Vooruit". Zij heeft zich van verschillende zijden me dewerking verzekerd. Zoo zullen door de musea in den Haag en Leiden eenige hon derden voorwerpen worden afgestaan, ter wijl de gemeente cn particulieren eveneens het plan steunen. Het geheel belooft zeer belangwekkend te worden. De tentoonstel ling zal duren tot begin September. Volksstemming: feest of geen feest. Door het bestuur der Koningin Wilhelmina- vereeniging alhier is besloten om onder hare leden een referendum te houden no pens de vraag, op welke wijze dit jaar de verjaardag van H. M. de Koningin zal wor den gevierd. Het wonscht te weten, of de leden een feest wenschen als gewoonlijk, dus 2 dagen met een goed gevuld program ma en vermakelijkheden, dan wel een feest van één dag, in hoofdzaak voor kinderen, en zonder vermakelijkheden. Tegen een boom gereden. De heer K. uit Voorschoten reed, doordat de stuurin richting defect raakte, met zijn auto op den Rijksstraatweg, nabij de Weijerman- straat, tegen een boom. Twee wielrijders, v. R. en V. alhier, die, rijdende op het rij wielpad, den auto op zich zagen afkomen, schrikten daarvan zóó, dat zij tegen een driewielige bakfiets reden, tengevolge waar van zij snijwonden bekwamen aan gezicht en handen. Nadat de politie een snelver- band had gelegd, zijn de beide jongens per ziekenauto van den heer Goemans overge bracht naa-r de respectievelijke woningen. Werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt deze week 246 (vo rige week 271). HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Willem de Wit en echtg. van Haarlem. Frederik H. van Eden en gezin van Amsterdam. Arnoldus Krui- ning en gezin van Hillegom. Alexander W. Ie Noble van Haarlem. Gerrit J. Jan sen en echtgen. van Amsterdam. Frede- ricus van Hees en echtgen. van Amsterdam. Aloysius J. M. Griffioen en echtgen. van Amsterdam. Gerardus J. Maissan en go- zin van Velsen. Nicolaas Plooij en gezin van Amsterdam. Philipuus G. Degen- kamp van Amsterdam. Marie Zasel van Amsterdam. Vertrokken: Johannes Vermeij naar Sloten (Amsterdam). Johanna H. M. Bourier cehtg. E. Sartorius naar Sloten (Amsterdam). Adriaan van Ast naar Poortvliet. Wed. J. van Doorn naar Utrecht. Cornelis J. Duivenvoorden naar Lisse. Adriaan Kemp naar Amsterdam. Willem F. Hartman naar Hillegom. Eppo Meijer en gezin naar Groningen. Janna Johannisse naar Haarlem. Wed. P. M. de Vries naar Rotterdam. Gevestigd sedert 1833 5133 LEIDEN Geboren: Ferdinand Franciscus z. van F. F. Geerlings en E. Arink. Simon z. van C. Weij en D. Bokhorst. Johannes z. van A. G. Middelkoop en H. J. van Breenen. Adriana Wilhelmina d. van N. J. Dol en Th. Vis. Johanna Maria da v. G. J. Nijssen en M. C. Baar. Hendrika Maria d. van P. A. Arrachart en M. van Oosten. Cornelis z. van D. J. van Zoo lingen en C. Eikelenboom. Jacobus Adrianus Marinus zoon van J. Bolluijt en J. P. van der Wiele. Johanna Theresia d. van A. Huiberts en H. Perdaan. Ca- tharina Johanna d. van R. J. Schrama en H. M. M. Ruhe. Andries z. van G. Tiche laar en J. P. Grabowsky. Cornelia d. v. C. G. Noorloos en C. van Vuuren. Agatha Geertruida d. van H. J. Wesseling en C. A. Kreike. Anna Alida d. van J. H. van der Harm en A. E. van Gils Marijbje d. van B. Biesheuvel en C. A. Bos. Arie Daniël z. v. D. J. Boot en O. van der Stelt Leendert Willem z. van F. A. Dol en G. Baak. Ondertrouwd: P. J. Lamers 27 j. en J. Kwaak 22 j. G. M. Diependaal 22 j. en E. Nuijten 19 j. A. van 't Zelfde 25 jaar en G. Visser 22 jaar C. van Marsbergen 22 jaar en C. Kuiken 22 jaar. Getrouwd: J. van der Hooft, wed. 68 jaar en A. Schaap 40 jaar. Overleden: Alefta Verboom 50 jaar, geh. met B. van der Heijden Jo hannes Feike, 5 maanden zoon van G. Gerbrandy en J. N. Goossen Albertus van Veen 62 jaar geh. met G. de Grauw Everdina Veldkamp 43 jaar geh. met K. Vinke Ohristiaan Hendrik Primowees 66 jaar geh. met M. J. Kippenbroek. 0EGSTGEEST. Personalia. Voor het eindexamen Middelb? Techn. School te Haarlem (afd. Electrotechniek) is geslaagd de heer H. H. de Wal, (afd. scheepsbouwkunde) de heer A. L. Beukman. beiden alhier. Gevestigd. A. de Graaff-de Lang Evertsen van Ned.-Indië. J. H. v. Urk van Leiden. F. Nagtegaal van Noord- wijk. B. J. Maitino en gcz. van Leiden. W. Ch. Derks van Voorschoten. J. v. d. Kwaak en gez. van Leiden. A. Ligthart van Leiden. M. Weyers van Leiden. Wed. J. Sommeling van Leiden. Vertrokken: H. v. d. Luyt naar Lei den. L. Wolmerstett naar Leiden. A. H. Moonen naar Leiden. C. P. v. Kerk wijk naar Leiden. S. Faber naar Over toom. M. D. Voors naar Ned. O.-Indië. J. Adriaansen naar Hummelo. L. C. Veerman naar Leiden. W. H. Vermaas naar Apeldoorn. Geborea: Petronella Adriana, d. van T. C. v. d. Luit-Vermey. Anna Geertrui- da Adriana, d. van C. M. Hoogervorst-Ho- gedoorn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Crisis-comité. De heer H Oudenes penningmeester van het pl. crisis-comité verzoekt de bonnen welke eventueel nog onder het bereik van de winkeliers berus ten, zoo spoedig mogelijk met de rekening te willen inleveren. Tevens verzoekt de heer Oudenes de burgerij om bij voortduring de kas van bet crisis-comité te willen gedenken en te ver sterken. Het gironummer van den heer Oudenes is No. S0837. Het adres: Prins Hendrikstraat 58. Aanrijding, Op den Steekterweg is gisteren P. v. d. P. uit Bodegraven met zijn luxe-auto tegen de vrachtauto van zijn plaatsgenoot S. gereden. De aanrijding had plaats doordat v. d. P. niet had gezien, dat S. het erf opreed van den landbou wer v. V. De luxe-auto werd aan de voor zijde zwaar bescha-digd. Het vehikel werd door zijn mede-lotgenoot naar Bodegra ven meegesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Concert. Concert te geven door de mandolineclub „Excelsior" op Woensdag 20 Juli des avonds 8 uur in de tent aan de Stationsraat. 1. Friedens griisse, marsch, Tr. Ritten. 2. Martha. Valse, H. W. C. v. Eltingen. Bonsoir, Marion, serenade, J. Jolène. 4. Nicolette, valse. J. Jolène. 5. Hu- moresque, P. C. Ramicello. 6. Gondel- nachte, valse, E. Muller. 7. Alte kamera den, marsch, C. Tieke. Gevonden. Een bruine damesporte- monnaie inhoudende ruim 14 gulden, 2 zil veren potlooden, een zwarte portemonnaie eenige belastingplaatj'es. benevens is aan komen loopen een Holl. herdershond. Personalia. Voor het eindexamen Middelb. Techn. School te Haarlem (afd. Bouwkunde) is geslaagd de heer J. de Groot, alhier. BODEGRAVEN. Personalia. De heer J. J. Vernet al hier behaalde het einddiploma der Rijks- tuinbouwschool te Boskoop met aanteeke- ning voor handelscorrespondentie in Fransch. Duitsch en Engelsch. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden als werkzoe kenden ingeschreven 84 personen, waar van 7 gedeeltelijk werkloos zijn. Gevonden voorwerpen: 1 tabakspijp, 1 rijwtelbelastingmerk, 1 actetasch, 1 pluche vloerkleed en 1 damesrijwiel. Verloren. 1 gebronsd zilveren dames armbandhorloge met zwart bandje en 1 reserve autowiel met Dunlop buitenband. Inlichtingen: Politiepost. Geboren: Johanna d. v. Johs. de Vlieg en E. van Ingen. Daniël Hendri- kus z. v. A. J. Wolswijk en C. J. P. Muu- sers. Geertruida Jacoba d. v. J. J. de Wit en G. J. M. Bakker. Gehuwd: M. G. Middelman 48 j. en M. Bogerd 44 j. Vertrokken: M. K. G. Jaspers, kin derjuffrouw, naar Utrecht. H. van Gen- deren, dienstbode, naar Stolwijk. J. W. Slotboom en gezin, korenmolenaar, naar Zwammerdam. C. A. A. Dullemond en gezin, hoofd eener school, naar Zwammer dam. T. Oosterom en gezin- arbeider, naar Zwammerdam. NIEUWKOOP Aanbesteding. B. en W. hebben bij in schrijving onder de patroons aanbesteeds het verbouwen van de openbare lagere school in het dorp, waarbij was ingeschreven als volgt: Perc. metsel-, beton- en pleisterwerk. 1. C. Veenman 1167. 2. A, C, Schutter ƒ1147. 3. G. Bodegraven 1122. 4. Ant. Kwakkenbos ƒ1115. Begrooting was 1095. Perceel: timmerwerk. 1. P. Pieterse ƒ1548, 2. M. A. van Tol 1500. 3. J. Woerde 1475, 4. B. P. Valkenet 1370. 5. P. Bodegraven 1359.40. 6. N. Vink ƒ1197. 7. N. C. de Pater 1195. Begrooting was 1335. Perceel: schilderwerp. 1. W. N. Bongenaar 895. 2. G. de Haan ƒ867 .3. A. Blijleven 6.99, 4. Fa. Z. Otto Zn. 697.50. Begroo ting was 785. Perceel: loodgieterswerk. 1. G. Stadsvoort 630, 2. H. Schellingerhout 619. 3. T. Klap wijk ƒ593.93. 4. W. Kooijman ƒ591.52. Be grooting was 678. NIEUWVEEN. Crisis-Zuivelwet. In onze gemeente heeft de directe steun aan de boeren be dragen 1935, verdeeld over 860 melkgeven de koeien van 31 boeren. Slechts 1 boer achtte het niet noodig de regeeringssteun aan te nemen. NOORDEN Inschrijving. De bouwkundige F. Pieterse heeft voor rekening van het bestuur der R.K. School alhier aanbesteed den aanleg van wa terleiding, het maken van closets e.d. Begroo ting 1607.50. Inschrijvers waren: G. Stadsvoort voor 1868.50, T. Klapwijk ƒ1817.18. Jac. Pieter se 1638. S. Splinter 1532.69. W. Kooijman voor 1420.78. Waterleiding en verharding speelterrein. Het Bestuur van de Vereeniging voor Christe lijk Nationaal Schoolonderwijs alhier besteed de aan onder inwonende patroons den aan leg wat waterleiding, het plaatsen van closets e.d., alsmede het verharden van de speel plaats. Ingeschreven werd aus volgt: Metselwerk: 1. L. Immerzeel 952. 2. A. van Leeuwen ƒ941,3. A. Schutter 934, 4. Ant. Kwakkenbos 915, 5. G. Bodegraven 883, 6. C. Veenman 880. Loodgieterswerk: 1. Jac. Pieterse 825, 2. 5. Splinter ƒ719.94, 3. W. Kooijman 780.93, 4. G. Stadsvoort 670, 5 .N. Schellingerhout ƒ663.50, 6. T. Klapwijk 655.53. Schilderswerk: 1. W. N. Bongenaar 109, 2. G. Blijleven 102, 3. G. de Haan f 99. 4. A. Blijleven 97, 5. Z. Otto Zn. 96. Totaal aanneemsom 1631.53. Begrooting was 1900 GEMEENTELIJKE HOOGERE BURGER SCHOOL MET 5-JAR. CURSUS Toelatingi Tot de eerste klasse zijn toegelaten: H. P. Abbinga, G. J. Barentsen, J. Becker, J. v. Berge Henegouwen, A. Bol, J. Bonsel, C. H. Boom, Anna E. Brilman, E. Caucrinus, J. A. van Dam, Joha. C. C. Daniëls, Marte. H. Degenaars, Th. Dirkzwager, C. J. H. Drewes, N. v. Duyn, F. P. v. Dijk, C. Eggink, B. B. Fick Susanna Frens, J. J. Frijling, H. W. Giezen, G. Groen, J. M. Giithschmidt, Corna. de Haas, A. J. Hartjand, G .Henkes, Maria M. Hoek, J. B. E. B. van Hoeve, G. R. J. Holtz, Sijtske P. J. Hoogeveen, J. J. Hopmans, J. J. N. Hüter, Jante. P. Jedema, L. J. J. v. d. Kloes, H. A. Kloosterboer, A. R. Kolf! v. Oosterwijk, H. L. J. Kolff v. Oosterwijk, J. Koolhaas, J. B. Krijger, J. Lammens, J. P. v. Leeuwen, R. S. S. Martosoehardjo, F. A. Mastenbroek, J. J. Meerburg, C. A. van Os, H. J. Oswald, L. v. Oudenallen, L. J. Platteel, A. J. Pranger, Ph. v. Rees, W. J. Ritter, N. H. de Roo, J. A. P. Roodhuyzen, W. de Roos, L. A. de Ruyter v. Steveninck, H. Rijnveld, Ha. Ja. Schoppen, E. W. Spoor, H. D. Stibbe, L. Taverne, G. G. Thomas, W. Vergragt, P. Versluis, C. A. Ver- straaten, A. Wessels, Joh. Woerdeman, H. J. Wolvers, Nelly Zanen, Elsa H. de Zeeuw. H. v. d. Zeeuw, P. van 't Zelfde, Dora Zierfuss, Jeanne C. Zitman. Tot de tweede klasse: R. Lagerwerff, S. L. Maas, A. J. v. d. Meij, W. Nout, A. C. Huge, L. Knol en J. M. Secrève Tot de derde klasse: C. v. d. Burg, W. H: den Dopper, J. W. Kei ler, Erna. Kerger, Chra. H. Meister: E. J. van Mens. Tot de vierde klasse: J. L. Buitendijk, H. W. Nieuwdorp, R. van de Waal, G. G. P. Wouda. Tot de vierde klasse, afd. A.: J. A. Verhaar. Tot de vijfde klasse, afd. A: C. W. Stern. Van de St. Barbaraschool, afd. U.L.O., Le vendaal 56, behaalden de volgende meisjes het diploma voor U.L.O.: C. de Boer, Noordwijk, C. v. Paridon, Katwijk, C .Duindam, A. Hunck W. v. Noort, E. Sandmann, Leiden. Afgewezen 1 candidaat. Van de St. Barbara-Opleidingsschool slaag- Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis dat A. S. M. Zarze te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank in het klein in het perceel Sta tionsweg 2, alhier. J. SPLINTER Gzn., weth. loco-burgem. VAN STRIJEN, secretaris. Leden, 16 Juli 1932. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis dat J. B. Hekkema, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming vaa een verlof A voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank in het klein in het per ceel Haarlemmerstraat 274, alhier. J. SPLINTER Gzn., weth. loco-burgem. VAN STRIJEN, secretaris. Leiden, 16 Juli 1932. Hinderwet. B. en W. van Leiden, Gezien het verzoek van: a. de firma C. Bloot en Zonen om verdunning tot het uitbreiden van de mineraalwaterfabriek in het perceel Galge water no. 18, kadastraal bekend gemeente Lei den, sectie F no. 1192 b. C. J. de Goede, om vergunning tot het uitbreiden van de wasch- inrichting in het perceel Heerensingel no. 27g, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie K. no. 1768 Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat genoem de verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag 30 Juli 1932, des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. LEIDEN. De Zondagsdienst der dqktoren wordt waargenomen door de doktoren: Van Bockel, Jasperse, Meijboom, en Rassers. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargeno men door apotheek*W. Pelle, Kort Rapen burg 12, Tel. 594. den voor het toelatingsexamen R.K. Lyceum voor meisjes, Den Haag: C. Hermans, C. Plou- vier, J. Simons, L. Wijtenburg; voor de meis jes H.B.S.: P. Huyts, E. Keesom; voor het Gymnasium: S. Barge, M. Manders, W. Man- ders en A. Sormani. NIJVERHEIDSONDERWIJS R.K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd voor het 2e ged. (prakt). examen akte N VIII (leerares koken i dingsleer) mej. C. A. Veeger. De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag heeft in perceel Haarlem merstraat 251 de opening plaats van den Leidschen Behangselpapierhandel van den heer G. A. Vogelsng, welke hiervoor ge vestigd was Hooigracht 37. Op dit adres heeft de heer Vogelsang zes jaar zijn zaak gedreven en daar een goeden naam ge kregen, dien hij thans in de nieuwe zaak door goede bediening en degelijke kwali teit van artikelen hoopt te handhaven. Ter gelegenheid van de opening geeft de heer Vogelsang tevens een belangrijke reductie, waaryoor we naar de advertentie in dit nummer verwijzen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 2873. Maatschappij tot Exploitatie van het Gebouw „Opduin''. Noordwijk, Rembrandtweg 4. Pension Bo vengenoemde N V. is met ingang van 25 Maart 1932 in liquidatie getreden. Liq.: Wed. E. Brandsma-Ledeboer, 's-Graven- hage. 3387. Café „Dc Valk". Leiden, Manden- makerssteeg 7. Uittr. E.: J. Hoppenbrou wer, Leiden, dd. 3 Juni 1932. Uittr. Ge- volm J. H Hoppenbrouwer, Leiden, dd. 3 Juni 1932. Wijz. Handelsn. in: Café Hotel Hoppenbrouwer. Bijv. uitgeoef. bedr.Ho tel. 5795. N.V. Verkoopkantoor van Morpheus artikelen, in oprichting. Leiden, Haven'kade 15a. Verkoop van ziekenverplegingsartike- len. Deze N.V. in oprichting, is thans om gezet in een naamlooze vennootschap: N.V. Verkoopkantoor van Patentartikelen. Dir. Admin.: W. Mulder, Leiden. Maatsch. kap.: f 5000.waarvan geplaatst en gestort f 1000. 96. N.V. Koninklijke Nederlandsche Fa briek van Wollen Dekens v/h J. C. Zaalberg en Zoon. Leiden, Vestestraat 22. N. Dir.: W. A. Schrandt, Leiden. J. C. Zaalberg, procuratie gewijzigd. N. A. Sloos, procura tie gewijzigd. De heer W. N. Broekhuizen alhier is te Amsterdam geslaagd voor diploma B. van het eindexamen der Kweekschool voor Zeevaart. Programma van het concert in het Plant soen (Musis) op Dinsdagavond 8 uur. 1. „Met frissche Moed", marsch, Geijp. 2. Ouverture „Festival", Leutner. 3. Tesoro Mio", wals, Becucci. 4. „Der Bettelstudent", Fanta sie, Millöcker. 5. „La Zwanzinette", Fre- meaux. 6. Potpourri populaire, Renaud. 7. „Einzug der Gladiatoren", marsch, Fucik.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2