NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN - ZONDAG A.S. L.F.C. I-O.D.S. ZATERDAG 16 JULI 1932 I DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. t. 1917—1932- Dordrecht 2e kl, K.N.V.B. Aanvang 5 uur. Terrein Haagweg. Entrée 30 cent. Jongens 15 cent Rijwielstalling op het terrein 7654 GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE R. K. Sportvereeniging S. M. C. S. M. C. I speelt morgen op eigen terrein een vriendsehnppelijken wedstrijd tegen St. Bavo I uit Noordwijkerhout. De kracht van dit elftal kennen we niet dooh onze jongens zullen hard moeten werken en volledig moeten opkomen anders ver wachten we niet veel goeds wat den uitslag betreft. Te 3 uur wordt begonnen. De junio ren I spelen te half één tegen de V. S. V.- junioren. S. M. O. II trekt waarschijnlijk naar N. V. C. Dit wordt nader bekend ge maakt. R. K. Sportvereeniging S. N. A. A.s. Zondag belooft voor onze Sportver eeniging een gewichtige dag te worden. Wegens het behalen van het kampioen schap en de goed geslaagde promotiewed strijden van het eerste elftal had het be stuur gemeend goed te doen aan dit zeld zame feit eenige festiviteit te geven wat dan a.s. Zondag zal geschieden. De dag begint ^morgens met een H. Mis te half acht en daaronder algemeene H. Commu nie. Alle leden en ook de andere vrienden van S. N. A. verwachten wij. Na afloop der H. Mis een gezamenlijk ontbijt in het ge bouw der St. Josephsgezellen. Hieraan kun nen alleen leden van de voetbalvereeni- ging deelnemen. Des middags voetbalwedstrijden. De ju nioren spelen om half een tegen de Blauw Zwart-junioren uit Wassenaar een me daille-wedstrijd. Dan volgt de hoofdwed strijd om half drie S. N. A. ID. O. S. I uit Itoelofarendsveen. Een club ons goed bekend. De winnaar komt in het bezit van een schitterenden beker. Dit belooft vooral sen mooien strijd te worden. S. N. A. zal 1n deze wedstrijd moeten toonen of zij werkelijk in het tweede klas milieu zal thuishooren. We vertrouwen op een eerlij ken wedstrijd, waarin de sterkste zal re- gevieren. Hierna om 4 uur komt S. N. A. II uit tegen D. O. S. II ook al om een medaille. Jongens wat is er veel te win nen!! We betwijfelen echter of S. N. A. II hiertegen opgewassen is. Een pas gefor meerd elftal tegen zulke geroutineerde ratten als de» D. O. S.-reserves. Dat zal wel op een nederlaag uitloopen. Maar dat hindert niets als de wedstrijd voor jullie maar zoo veel nut afwerpt dat je in de komende wedstrijden wat meer aan elkaar gewend zijt. We hopen dat de supporters- schare zoo groot is, dat het S. N. A.-terrein te klein zal blijken. Ook voor de suppor ters een woordje. Moedig uw favorieten aan zonder meer!! Bemoeit u niet met de beslissingen van de leiders en blijft achter de lijnen. We zullen hopen op mooi meer en prettige wedstrijden. R. K. Sporlvereen. „St. Bernardus". A.s. Zondag belooft het voor het eerste elftal van „St. Bernardus" een spannende dag te worden, daar het te 2.30 uur den strijd moet aanbinden tegen S. J. C. II uit Noordwijk, voor de finale van den Leidsche Courant-beker. Deze wedstrijd, welke onder leiding zal staan van den heer Haverkorn, wordt gespeeld te Leiden op het nieuwe sportterrein der Sportver. „Leiden", gelegen aan den Haagweg. x Wie van deze elftallen zal winnen daar van durven we geen voyspelling geven, daar S. J. C. toch ook behoort tot de sterkste ploegen der tweede klasse van den D. H. V. B. Ook Zondag jl. hebben zij dat bewezen, daar zij toen ook op D. O. S. de overwinning wisten te veroveren, daar om zullen ze ook a.s. Zondag hun best doen de overwinning te behalen. Dit is een reden voor de St. Bernardus-mannen om niet te falen, maar doet allen uw uiterste best. dan is er misschien nog een klein kansje. Ook de supporters moeten in groo- ten getale optrekken naar Leiden, om aldaar de favorieten te gaan aanmoedigen, maar bemoeit u in geen geval met de be slissingen van den scheidsrechter, weest kalm en sportief, opdat men na afloop geen wanklanken hooren moet van geen spelers noch van supporters. Te drie uur speelt op eigen terrein St. Bernardus III een vriendsohappelijken wedstrijd tegen D. O. S. III uit Roelof- arendsveen. De gezamenlijke afrit van het eerste elf tal is bepaald te 1.30 uur. CRICKET NEDEFJLANDSCHE CRICKET BOND. Programma voor Zondag 17 Juli. Eerste klaas e. H.D.V.SP.W.V.O.C—V.V.V.; Haar lem—A.C.C. Overgangsklasse. H.C.C 3R.C.H.; VILA. 2—Quick; Ajax Kampong. Derde klasse A. H.C.C. 4L.C.C.; V.U.C.—H.C.C. 5. Derde klasse B. Quick—Ajax 2; H D.V.S. 4—V.U.O. 2; H.B.S. 2Quick 2. Overzicht. De Rotterdamsche V.O.C., die morgen be zoek ontvangt van V.V.V., zal zeker de fraaie kampioenskans, die zij ontegenzeg gelijk heeft-, niet in gevaar laten brengen door een nederlaag tegen de Amsterdam mers, en we mogen dan ook wel aannemen, dat East e s. de punten wel zullen binnen halen. De twee andere voor de le klasse te spe len wedstrijden brengen ongeveer gelijke tegenstanders tegen elkaar, en vooral van de uitslag van H.D.V.S.P.W. valt niets te zeggen. In Haarlem geven we A.C.C. de beste kansen. Ajax speelt weer eens thuis, nu met Kampong uit Utrecht als tegenpartij, t Is jammer, dat we het elke week weer moeten schrijven, maar ook morgen achten we Ajax niet capabel te zegevieren. In de wed strijd H.C.C. 3R.CH. lijkt de thuisclub ons iets sterker, terwijl het Nijmeegsche Quick in staat is V.R.A. 2 de punten te ontnemen. L.C.C. die door twee opeenvolgende ne derlagen wel heel erg teleur stelde na een zoo fraai begin, krijgt morgen de kans op. H.C.C. 4, waartegen Zondag 1.1. verloren werd, revanche te nemen. Laten de L.C.O- ers die kans nu benutten, want anders wordt de achterstand te groot! In de 3e klasse B. spelen de Ajax-reser- ves uit tegen het eerste elftal van het Haagsche Quick, een tegenpartij die o.i. voor de Leidenaars te sterk zal blijken te zijn. De Flamingo's in Engeland. Naar de Maasbode meedeelt, speelden de Flamingo's Woensdag en Donderdag te gen Ansan's Elenen te Crondall en won nen met innings en 54 runs. De score der Flamingo's bedroeg 254 runs, waarvan W. v. Glerum 100, W. v. d. Bosch 67, v. Maa- nen 28, Hamburger 12 en Davidson 14. De Ansan's Eleven maakten 94 en 106. De bowlingcijfers der Flamingo's waren: Jansen 343 en 37; v. Glerum 211 en 2—23; W. v. d. Bosch 5—14 en 3—30; Koe- leman 0—13 en 1—27; R. Schil 0—S en 0—9; v. Maanen 05. ROEIEN NATIONALE R0EIKAMPIOEN SCHAPPEN. Geen successen van Njord. De uitslagen der gisteren gehouden wed strijden op Sloten waren als volgt Eindwedstrijd vierriemsgieken met stuur man: le. Triton. 7 min. 14 sec. Voorwedstrijden skiff, eerste demi-finale: le. Laga (van Dongen), 7 min. 54 2/5 sec.; 2e. Argo (v. d. Scheer) 3 lengten. Tweede demi-finale: le. Arsa (Boerma) 7 min. 44 4<'5 sec.; 2e. Nautilus (de Vries), anderhalve lengte. Aohtriemsgieken, le heat: le Laga, 6 min. 27 2/5 sec.; 2e. Njord, 1 meter. Tweeriemsgieken met stuurman: le. Willem III, 8 min. 23 sec.; 2e De Laak, 2i/2 lengte tweede heat: le. Triton, 8 min. 212/5 sec. 2e Njord 3 lengten. ATHLETIEK R. Ath. Vereen. „De Bataven". Morgen gaan een 10-tal „Bataven" naar Haarlem, om onze vereeniging te verte genwoordigen op de athletiek-wedstrijden uitgeschreven door de Athletiekvereeni- ging „Holland". Wij betwijfelen niet of de onze zullen wel succes hebben, hoewel, de wedstrijd natuurlijk stukken zwaarder is als de wedstrijden van A. S. C. en U. D. O. Intussohen wensohen wij onze deelne mers veel succes. Het vertrek is vastge steld om kwart voor elf met de stoomtram Dus half elf op Stationsplein. De „Bataven"-tippelaars zullen morgen de laatste trainingsmarsch maken voor de vierdaagsche. Het parcours is genomen naar Haarlem. Om 9 uur zijn de deelne mers aanwezig op het Pieterskerkhof om van daar naar Haarlem te tippelen, om daar getuige te zijn van de wedstrijden „Holland" om vandaar weer terug te gaan naar Leiden. Het stukje hetwelk gisteravond in deze courant stond onder het hoofd R. K. Ath. Ver. „De Bataven", moet beschouwd wor den als een flauwe aardigheid van een onbekende GYMNASTIEK Dames Gymn. Vereen. „Klimop". Zaterdag: 2.30 uur alle kleuters en adsp. groep I aan den Burcht. Zondag Alle leden van „Klimop" om 12.30 uur op de Apothekersdijk. Denk om de gymn. pakjes en korfbalcostumes. ZWEMMEN HET VERDRINKINGSGEVAAR. Leert toch zwemmen! De Nederland8che Bond tot het Redden van Drenkelingen schrijft ons: Meermalen treft men het treurige .be richt aan dat een kano omgeslagen is en dat inzittenden, de zwemkunst niet mach tig, verdronken. Dat zij, die niet kunnen zwemmen, en toch in een kano uitgaan niet alleen hun eigen leven in gevaar brengen, maar ook dat van anderen die te hulp schieten, of de kunst van zwemmend redden niet verstaan, of zelf maar matig kunnen zwem men, wordt van te voren niet overdacht. Ten allen tijde moet dus ontraden wor den, op deze wijze zich zelf en anderen noodeloos in gevaar te brengen. Gelegenheid om te leeren zwemmen vindt men overal. Wil men, ondanks alles toch kanoën, neemt dan tenminste de noodige voor zorgsmaatregelen en voorziet U van wa terdichte kussentjes, gevuld met goede kapok, of beter nog, doet een zwemvest aan. Indien men dan te water geraakt, kan men zich in elk geval drijvende houden en is men niet genoodzaakt onvermijdelijk te verdrinken, indien hulp niet direct komt opdagen. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tourvereen. „Swift". Morgen zal er een omnium-wedstrijd gereden worden, die zal bestaan uit een sprint over 500 m., een inhaal- en afval- wedstrijd. Hiervoor is de eerste prijs een sportat- tribuut, geschonken door den heer P. P. de Jong. De samenkomst is om 9 uur aan het clublokaal Nieuwe Beestenmarkt 13, waar na om 9.15 uur het vertrek zal zijn naar de startplaats. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslag der op 13 Juli voortgezetten bor denwedstrijd luidt als volgt: KleinDingjan 20, Bekkerv, d. Veer 02, Jansenv. Bakkum 20, De JeuVerver 20, Klein Velenturf 20. v. DijkBlijleven 11, Ding janBrandts 20. Ververv. Bakkum 20, Kleinv. d. Veer 20, BekkerBlijleven 0 2, v. Bakelde Jeu 02, v. DijkVerver 02, Blijlevenv. Bakkum 20, v. Bakel v. d. Veer 02, BrandtsBlijleven 11, Ding jan—Verver 2—0, Rumpt—Geerlings 20. LUCHTVAART LUCHTPOST MET ZWEEF VLIEGTUIGEN. Een nieuwtje in de postzegelwereld. Bij gelegenheid van de groote Zweef- vliegwedstrijden die van 17 tot.' 31 Juli in de Rhön (in Beieren) gehouden worden zal er voor het millioenenleger der postze gelverzamelaars een sensationeele attractie zijn. Voor de eerste maal in de geschiede nis van het. postwezen zal men een regel matige postbestelling met zweefvliegtui gen invoeren. De ongewone luchtpostdienst zal alleen plaats hebben gedurende de dagen van den wedstrijd. De Rijkspost heeft een afzon derlijk stempel voor d'ezé postzendingen in gevoerd. De zweefvliegtuigen zullen ge wone brieven tot 20 gram vervoeren en briefkaarten voor alle willekeurige plaatsen van bestemming. Voor deze luchtpost wordt een gewone toeslag van 10 pfenning gerekend. Alle brieven en briefkaarten moeten het op schrift dragen „Per zweefvliegtuig" en op het postkantoor op de „Wasserkuppe" ge post worden. Als men de brieven zelf niet op het Post kantoor op de Wasserkuppe kan afgeven en ook geen kennissen op den heerlijken Rhönberg heeft kan men zijn brief op brief kaart in een enveloppe naar het Postkan toor Wasserkuppe zenden, van waaruit het dan per zweefvliegtuig verzonden wordt. Op deze manier kan iedere postzegelver zamelaar in het bezit komen van deze zeldzame postzegels. PICCARD'S STRATOSFEER-VLUCHT TWEE WEKEN UITGESTELD. Naar de „Nationalzeitung" uit Zurich meldt, zal de op 20 Juli vastgestelde op stijging van professor Piccard nog 14 da gen worden uitgesteld en eerst begin Aug. plaats vinden. TWEE D00DEN BIJ EEN VLIEG ONGELUK. Gistermorgen heeft de instructeur van de luchtvaartschool to Salzburg, met een der leerlingen een oefenvluoht gemaakt in een oude „Albatros"-machine, welke nog uit do oorlogsjaren stamt. Direct na de start weigerde de motor, zoodat het toestel van betrekkelijk geringe hoogte omlaag stortte. De machine kwam op een boom te recht en werd geheel vernield. De beide inzittenden werden gedood. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Uitvoering. Door de Chr. Gemengde Zangver. „Excelsior" en de R. K. Gemeng de Zangver. „Sursum Corda" alhier is be sloten om gezamenlijk een zanguitvoering te geven op 4 Aug. 's avonds in de zaal van den heer J. Sneeboer, waarvan de netto opbrengst zal zijn ten bate van het Crisis comité. Belastingen. De Ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen te Alkemade maakt bekend, dat voor de aanvragen ter bekoming van kostelooze Rijwielbelasting- merken behalve de gewone kantooruren, extra-zittingen worden gehouden op 19, 22, 26 en 29 Juli en 2 en 5 Augustus 1932 van 's avonds 7 tot 9 uur (n. t.). Personen wo nende buiten de gemeente Alkemade, kun nen zich vervoegen bij den ambtenaar der belastingen waaronder zij behooren. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. De voorz. doet o.m. mededeeling van de navolgen de ingekomen stukken. Schrijven van den Keuringsdienst van Wa ren te Leiden, waarbij wordt toegezonden het overzicht van de gedurende het tijdvak 1 Jan. 30 Juni j.l. verrichte werkzaamheden. Schrijven van het lid van den Raad C. van Tol, waarin voorgesteld wordt, het Reglement van Orde zoodanig te wijzigen, dat de rond vraag weder wordt ingesteld als voorheen. De voorz. deelt mede, dat dit voorstel in handen gesteld moet worden van een door de vergadering te benoemen commissie, die na onderzoek verslag uitbrengt en tot het al of niet aannemen van het voorstel adviseert. Tot leden van de commissie worden na een drie tal stemmingen tenslotte benoemd de heeren P. Jansen, J. A. de Bruijn en S. J. Visser. Deze heeren nemen hun benoeming aan. Gemeenterekening 1931. Aangeboden wordt de gemeenterekening dienst 1931. De ontvangsten hebben bedragen ƒ31951.01 en de uitgaven ƒ32061.15. Nadeelig slot alzoo 110.14. De ontvagsten van den ka- pitaaldienst hebben bedragen 5340.60 en de uitgaven 5196.08. Batig slot alzoo 144.60. Tot leden van de Commissie belast met het onderzoek der rekening worden belast de hee ren N. Disseldorp, P. Jansen en J. A. de Bruijn. In de plaats van den heer Jansen, die zijn benoeming niet aanneemt, wordt benoemd de heer C. van Tol. Deze neemt zijn benoeming De voorz. deelt daarna mede, dat ingevolge de besmettelijke ziektenwet 1928 nog moet worden vastgesteld een verordening regelende de heffing van besmettelijke ziektengelden in deze gemeente. De voorz. gaat tot artikelsgewijze behande ling over.. Bij art. 4 heeft de heer van Tol be zwaar tegen den verschuldigden vervoerprijs v. 0.50 per K.M. De voorz. vraagt den heer v. Tol of hij van meening is, het goedkooper ge daan. te kunnen krijgen. Wanneer een kring van gemeenten een verzoek doet, dan is er wel kans volgens den heer van Tol. De voorz. zegt, dat wanneer er een onder ling accoord bereikt wordt de prijs in de ver- oidening altijd nog gewijzigd kan worden. De heer van Tol doet het voorstel om in plaats van 5 Oct. per K.M. te lezen 30 ct. per K.M. Het voorstel van den heer van Tol vol doende ondersteund, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Visser en Compeer. Als de verordening in zijn geheel voorgele zen is, verklaart de heer Jansen zich tegen de verordening. Hij heeft de verordening niet goed kunnen volgen en stelt voor deze aan te houden tot de volgende vergadering. De voor zitter vindt dit geen werk, de stukken hebben ter inzage gelegen. De heer Jansen heeft zich niet eens de moeite getroost deze te komen inzien. Het voorstel van den heer Jansen om deze zaak tot een volgende vergadering aan te houden wordt voldoende ondersteund en aangenomen met de Stemmen van de heeren Disseldorp, Compel en Visser tegen. Op voorstel van B. en W. wordt daarna overgegaan tot de oninbaar verklaring van en kele belastingpostjes. Met 5 tegen 2 stemmen, die van de wethouders, worden de posten verlichtingsbelasting J van der Tang en schoolgeld D. Catsburg nog niet oninbaar ver klaard. De heer Jansen is de meening toege daan dat deze nog wel geind kunnen worden. De heer van Tol heeft alle voorgedragen posten niet kunnen volgen en stelt voor dit punt alsnog aan te houden tot de volgende STOMPWIJK. Harddraverijvereeniging. -I Het bestuur der Harddraverij-Vereeniging „Nooit Ge- daoht" te Stompwijk heeft j.l. Woensdag avond haar jaarvergadering gehouden in het oafé „Blesse Paard" en daar besloten dit jaar de feestdagen te houden op Woens dag 17 Aug. en Donderda.g 18 Aug. De oude gewoonte is, dat jaarlijks de eerste dag draverijen gehouden worden, en de tweede dag volks- en kinderfeesten, maar wegen® bezwaarlijke om stand igke- denis het bestuur genoodzaakt het pro gramma te wijzigen. Dit jaar zullen de eer ste dag (dus Woensdag) kinderfeesten ge houden worden onder leiding van het hoofd der R. K. Jongensschool, den heer J. Boog- mans, alhier. Tevens zal ook dien dag elke inwoner van Stompwijk en Veur de gele genheid geboden worden om deel te ne men aan het singsteken, wat voormiddags gehouden wordt met auto's en namiddags met paard en tilbury om prachtige prijzen. Bovendien heeft elk paar wat aan het ring- r ij den deel neemt vrij toegang op het ter rein. Vervolgens zal er den tweeden dag (Donderdag) alleen een groote namiddag draverij gehouden worden om hooge prijzen. Het bestuur heeft het durven wagen om de eerste prijs te stellen op vier honderd gulden en nog vier premies. Men verwacht, dat de opkomst der inge schreven paarden zeer groot zal zijn, daar om is besloten met de draverij een aanvang te nemen om één uur n.m. Het bestuur ver trouwt er op, ondanks de gedrukte tijden, dat de feestdagen weer luisterrijk gevierd zullen worden en alles weer een prettig verloop mag hebben. Bloempjesdag. Zondag 17 Juli zal de bloempjesdag gehouden worden ten bale van „Herwonnen Levenskracht". Moge ieder het nut van deze instelling beseffen door' een bloempje van de jongedames te koopen. Volksbond. Door den Kolenbond, on- derafd. van den R. K. Volksbond, is aan den heer J. v. Bemmelen, zijnde de laagste inschrijver, de leverantie opgedragen voor de benoodigde brandstoffen der leden. vergadering. Hij heeft n.l. de stukken niet kunnen inzien aangezien deze niet ter inzage lagen. De voorz. zegt, dat de stukken niet ter inzage hebben gelegen. Toen de heer van Tol ter secretarie kwam, was de secretaris echter door ambtsbezigheden te Leimuiden, verhin derd hier te zijn. Het voorstel van den heer van Tol wordt ondersteund door de heeren Jansen, en de Bruyn. In stemming gebracht wordt het met 4 tegen 3 st. verworpen. Wat een punt dat in alle gemeenten gewoon onder den hamer doorgaat, al niet opgebla zen kan worden. Aan de orde komt thans het voorstel van B. en W. tot het doen deelnemen van den ge meenteveldwachter aan den door den Commis saris der Koningin ingestelden politiecursus. De studeerende veldwachter. De voorz. doet mededeeling van een schrij- van van Z. Exc. den Minister van Staat, Com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, waarin er met klem op aangedrongen wordt om den gemeenteveldwachter aan den door hem ingestelden cursus te doen deelne men tegen een vergoeding van 25 per jaar. De cursus omvat de vakken: a. motorken nis en besturen van motoren, b. eerste hulp bij ongelukken, c. onderhoud en hanteeren van wapens, d. strafrecht, e. strafvordering, pro cessen-verbaal, eerste optreden bij misdrijf, f. algemeene wetskennis, verkeersregelen en re geling van het verkeer. De heer van Tol kan zich met het voor stel van B. en W. niet vereenigen. Het is hee- lemaal in het belang van den agent zelf, wan neer hij een dergelijke cursus volgt. Hij re kent erop, dat een veldwachter een veldwach ter is, en dat niet meer gemaakt behoeft te worden. De voorz.: U roept den laatsten tijd nogal eens de hulp van de politie in. Het is daar om ook uw belang dat de politie goed is. Spr. zegt, dat B. en W. voorstellen 25 beschik baar te stellen en de subsidie van 10 per jaar aan de afdeeling de Rijnstreek van den Alg. Ned. Politiebond in te trekken. De heer Jansen is het met den heer van Tol eens, ook hij vindt het volgen van een cur sus uitsluitend van belang voor den betrokken persoon en geen gemeentebelang. De heer Compeer begrijpt niet hoe de heer van Tol met een dergelijk onzinnig argument naar voren kan komen. Wanneer de heer van Tol gezegd had: laat de veldwachter het cur- sugeld zelf maar betalen, dan was het veel beter geweest. De heer van Tol boos wordend zegt: dat dit ook heelemaal in zijn bedoeling heeft gele gen. Als de politie niet goed is, dan zou hij deze maar willen afkeuren. Politie moet be kwaam wezen en behoeft zich niet meer te bekwamen. De voorz. zegt, dat bij hem de meening door Z. Excellentie den Minister van Staat, Commissaris der Koningin gehuldigd, toch wel iets zwaarder weegt dan die van den heer van Tol. Het voorstel van B. en W. in stemming ge bracht wordt met 4 tegen 3 st. aangenomen. Tegen de heeren van Tol en de zijnen. De heer van Tol krijgt van den Raad ver lof tot het stellen van enkele vragen. Hij vraagt hoe het komt dat de Raadsstukken niet ter inzage hebben gelegen. Alleen op het moment dat de heer van Tol kwam, was de secretaris niet aanwezig, zooals reeds werd medegedeeld. De heer van Tol eischt nadere toelichting De voorz. sluit daarop de vergadering on der mededeeling dat hij zijn ambt te hoog acht om antwoord te geven op den onzin van den heer van Tol en verlaat onmiddellijk de Vergadering. WARMOND. Hoog bezoek. Gister brachten de Bur gemeesters der gemeenten van de streek HaagHaarlem een bezoek aan deze ge meente. Onder leiding va-n den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester dezer gemeen te, werd een bezoek gebracht aan het nieu we gebouw van de Sociëteit „de Kaag". Demonstratie. Op Maandag S Augustus zullen door de Nederlandsche Zeeverken ners op de Kagerplaesen alhier demonstra ties gegeven worden. Deze demonstraties zullen worden bijgewoond door alle buiten- landsche en een groot gedeelte der Ne derlandsche deelnemers aan het Nationale kamp te Wassenaar. Bedoelde demonstra ties vangen aan des namiddags om 1 uur. Vertrokken: J. C. van Dijk naar Lisse. J. H. W. Zwijenberg naar Eind hoven. R. van Benten naar 's Graven- hage. C. A. Wayer naar'Krommenie. W. van Wetten naar Noordwijk. G. J. A. van Eyk naar Beverwijk. M. C. van Res teren naar Sassenheim. E. Cl. de Haas naar Veur. M. J. Bezuyen naar 's Graven- hage. P. J. Kobelenzwey naar Alkema de. M. Burwiek naar Bloeemndaal. H. Scheltens naar Leiden. H. Soldaat naar Leiden. E. Schoneveld naar Oegst- geest. H. W. van Asdonk naar 's Gra- venhage. C. Aernoutse naar 's Graven- hage. H. A. v. d. Sleet naar Noordwij kerhout. Gevestigd. T. Walraven van Lis- se. H. R. Weise van Rijswijk. M. Knee- wasser van Rijswijk. NOORDWIJKERHOUT. De steunregeling. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is de rijkssteun regeling voor deze gemeente van toepas sing verklaard, voor de bloemistarbeiders en de zeeviss-chers, respectievelijk tot 16 Juli en 30 Juli '32. Inmiddels heeft het ge meentebestuur zich wederom tot den Mi nister gewend om den duur der regeling te verlengen, daar er nog groote werk loosheid heerscht.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14