DONDERDAG 14 JULI 1932 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 De raad kwam bijeen ter behandeling 1 eener korte agenda. Afwezig waren de hee- ren Van Kesteren en Langeveld. Na de gebedsformule werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Een verordening wordt vastgesteld voor de uitvoering van de Winkelsluitingswet. Artikel 3 dezer plaatselijke verordening be helst, dat winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak verkocht worden: a. foto-artikelen, prentbriefkaarten; b. brood, koek, banket, suikerwerk en chocolade; c. fruit; d. melk en andere alcoholvrije dranken; e. tabaks-artikelen; f. bloemen, geopend mogen zijn op de Zondagen, welke vallen in het tijdvak van 21 Maart t.m. 31 Mei voor den verkoop van die arti kelen geopend mogen zijn van des v.m. 8 tot nam. 8 uur. De raad gaat met deze verordening ac- coord. Op een vraag van den heer C. Schra- ma deelt de voorzitter mede, dat de veror dening voor melkventers als voorheen ge handhaafd hlijfl. De heer Schrama ver zocht daarom beter toezicht, daar er regel matig 's Zondags na 9 uur nog melk ver kocht wordt. De raad besloot voorts, dat de zeker heidsstelling van den oud-gemeente-ontr vanger J. C. Zaneveld zal worden opge heven, aangezien de heer Zaneveld ter zake van zijn beheer aan.de gemeente niets schuldig is gebleken. Voor de verbreeding van den Heereweg vanaf de 3de Poellaan wordt besloten van de eigenaars van aangrenzende panden grond aan te koopen. De gemeente zal voor deze perceelen een hekwerk laten plaatsen. Deze gronden worden aan het rijk over gedaan voor denzelfden prijs. Volgt subsidie Crisis-comité. B en W. deden den Raadsleden het volgend schrij ven toekomen: Van Regeeringswege wordt door tus- schenkomst van het Nationaal Crisisco mité, ten behoeve van het plaatselijk Cri siscomité over een tijdvak van 12 maanden 10 cent per ingezetene beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van kleeding, schoei sel, beddegoed e.d., onder voorwaarde, dat van gemeentewege voor dit doel eenzelfde bedrag per ingezetene gegeven wordt. Naar aanleiding hiervan verzoekt het plaatselijk Crisiscomité uwen raad hem de beschikking over genoemd bedrag te geven. Het merkt daarbij op, dat van de plaat selijke instellingen van weldadigheid reeds zoodanige offers zijn gevraagd, dat door die instellingen in de noodzakelijkste be-, hoeften als bovenbedoeld niet meer op re delijke wijze kan worden voorzien en in vele arbeidersgezinnen aan genoemde ar tikelen dringend behoefte bestaat. Het bedrag, waarover dit Comité momen teel de beschikking heeft en hetwelk uit een gehouden collecte is verkregen, is on voldoende, om zelfs in het allernoodzake lijkste te voorzien, waarom het zijn werk zaamheden nog niet zoodanig heeft aan gevangen als uit den aard dezer instelling mocht worden verwacht. Tot nu toe voor zagen de kerkelijke en burgerlijke instellin gen vrijwel in de behoeften, doch vooral op de kerkelijke instellingen zal in den aan staanden winter geen beroep kunnen wor den gedaan, zooals dit verleden winter het geval is geweest. Dat het plaatselijk Crisis- comité deze taak voor zooveel mogelijk zal overnemen, achten wij van het grootste be lang. Wij hebben derhalve de eer voor te stel len overeenkomstig het verzoek van het comité te besluiten en een bedrag van 8689 maal 10 cent is rond f 870 ter zijne be schikking te stellen. De Raad ging hiermede accoord. De rekeningen van Armbestuur en Ge zondheidscommissie v werden goedgekeurd. De secretaris gaf nog eenige nadere toe lichting. Bij de comptabiliteit licht de voorzitter enkele punten nader toe. De kosten van vernieuwing van de brug in den Achterweg bedragen f 1031.90. De uitbreiding der openb. school (sanitaire inrichting) be draagt f 1586.40. De voorzitter deelt dan mede dat bij het punt straatverlichting nadere mededeelin- gen zijn te doen. Door den ingenieur van de Philips-fabrieken worden in Zuid-Lim burg proeven genomen met Natrium-ver- lichting. Dit is iets geheel nieuws en zal in de toekomst een straatverlichting bij uitstek blijken te zijn. De afstand van de lichtmasten op 60 meter is daarbij geen bezwaar, zoodat van de masten van de eleotrische tram gebruik gemaakt kan wor den. Alleen zou het voor het licht-effect beter zijn wanneer de masten zoo geplaatst worden dat de lichtpunten zig-zag-gewijze komen te hangen. Hierover heeft de bur gemeester onderhandelingen gevoerd met de directie der Tram, welke haar besluit zal doen toekomen. De heer Noorlandt vraagt of de Inge nieur van Philips nu ineens zijn mooie oude plan laat varen? De voorzitter zegt dat het andere plan best was, doch dat dit nog beter is. De medaille voor de Bloemententoonstel ling te Noordwijk kost de gemeente f 50. Een schrijven van den minister was in gekomen, mededeelende dat de werkloozen verplicht zijn aan het bloeraibollenlpellen deel te nemen. De bouw van een nieuwe gashouder zal spoedig plaats vinden, echter moet eerst de oude gesloopt worden. De burgemeester deelt mede, dat de Pen sioenraad bezwaar maakt tegen het woord „korting" van de salarissen van het ge meente-personeel en wil van verlaging spreken. Over de „korting" of „verlaging" ontspon zich eenige discussie. De voorzitter sprak liefst van „verla ging", omdat het woord „korting" een tij delijk karakter draagt. De pensioengrond slag moet geregeld worden naar het geno ten salaris en niet naar een bedrag dat niet meer genoten wordt. De heer Noorlandt is het hiermede niet eens en wil van „korting" spreken en de pensioengrondslag als voorheen handha ven, opdat enkele personen niet gedupeerd worden. (Het pensioen werd vastgesteld naar het gemiddelde salaris van de laatste 3 dienstjaren). De voorzitter herhaalt nogmaals dat het niet juist is om pensioen-bijdrage te beta len van. een hooger bedrag dan in werke lijkheid verdiend wordt. De stemming wees uit dat alle andere Raadsleden het met den voorzitter eens waren en alleen de heer Noorlandt tegen „verlaging'* wa-s. Tijdens de rondvraag informeert de heer A. H. Schrama naar de regeling dat werk loozen die bij in dienst treden bij een pa troon 2/3 van hun loon verminderd zieri op steun van de gemeente. Als bijv. iemand f 14.50 steun ontvangt en bij een patroon f 18 verdienen kan, wordt er f 12 steun in gehouden. De heer Warmerdam licht dit nader toe. De heer Noorlandt informeert naar de zaak M. Veldhuyzen van Zanten. De voor zitter deelt mede, dat bij de arbeidsbemid deling géén fout gemaakt is, doch dat deze gemaaktis door den bediende van deze firma. Nog enkele vragen worden gesteld waar na de zitting gesloten wordt. WEDEROM ZWARE AARDBEVING IN MEXICO. In den Mexicaanschen staat Jalisco is gisteren opnieuw een zware aardbeving voorgekomen. De reeds door de aardbeving van 18 Juli geteisterde stad Autlan is thans volkomen met den grond gelijk gemaakt. Handgemeen in Wismars gemeenteraad. Tijdens de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Wismar waarin men zich bezig hield met de kwestie van het oprichten van benzinedepots werd den socialistischen burgemeester door een na- tionaal-socialistisch raadslid verweten, dat hij aan het plaatsen van pompen voor Duit- sche benzine belemmeringen in den weg zou hebben gelegd. De sociaal-democrati sche raadsfractie stelde zich daarop rond om den spreker en nam een dreigende hou ding aan. Een der sociaal-democraten voeg de den nationaal-sooialist een beleediging toe, waarop deze hem in het gezicht sloeg. Dat was het teeken voor een algemeen handgemeen tusschen nationaal-sooialisten, sociaal-democraten en communisten, waar bij met stoelen en tafels werd geworpen. De politie moest te hulp geroepen worden en slaagde er in de orde weer te herstellen. De tribune werd ontruimd en de zitting voor onbepaalden tijd verdaagd. Brandstichter in het groot. Sedert een jaar hebben in München 47 branden in magazijnen en zolders gewoed. Voor eenige weken is bij een nieuwe brand op een zolder een man gearresteerd, die verdacht werd de brand gesticht te hebben. Hij ontkende echter hardnekkig iederen schuld. Eerst op grond van door de politie getoond bewijsmateriaal bekende hij deze brand gesticht te hebben waarna hij door den mand viel en eveneens bekende ook 41 andere branden te hebben gesticht. NED. OOST-INDIE DE OLIFANT MET GROOT VERLOF. Aneta seint uit Medan: In Atjeh is de olifant thans als trans- portdier afgeschaft. De sultan van Djokja kocht den olifant Agam aan, terwijl de oli fanten Isah, Sarah en Rimba naar dier gaarden in Nederland zullen worden over gebracht. Hiermede zal het laatste viertal olifanten uit Atjeh verdwenen zijn. SPORT WATERPOLO A. Z. C. I—G. Z. C. I 2—6. Tegen het sterkere G. Z. C. heeft A. Z. C. gisteravond lang geen onverdienstel ij ken wedstrijd gespeeld. Weliswaar bleken de Gouwenaars het zoowel in snelheid als in techniek van de Alphenaren te winnen, do oh ook staat vast, dat de overwinning hun niet cadeau werd gegeven; er moest hard voor worden gewerkt, vandaar dat we een spannenden kamp te zien kregen, die ten slotte in het voordeel van G. Z. C. werd beslist. Reeds dadelijk komt G. Z. C. in den aanval, doch het leder gaat over. Onmiddellijk daarna nemen de Gouwe naars uit een strafschot de leiding. Voor het A. Z. C.-doel ontstaan meerdere ge vaarlijke momenten en hieruit vergroot G. Z. C. spoedig tweemaal den voorsprong (03). Aan de andere zijde had een schot van C. van Leeuwen beter lot verdiend. Wanneer achtereenvolgens twee bezoe kers het water moeten verlaten, komt A. Z. C. in de meerderheid. De G. Z. C. keeper blijkt evenwel niet te passeeren en redt enkele malen keurig. Rust breekt onveran derd aan. Na hervatting verkleint A. Z. C. uit een corner door Raaphorst den achterstand (13). G. Z. C., dat nu weer voltallig den strijd aanbindt oefent voortdurend eenigen druk uit. Als C. van Leeuwen het water moet verlaten weet G. Z. O. uit een straf schot weer te scoren (1—-4). Aan weerszij den wordt hinderlijk gespeeld. Van beide ploegen verdwijnt weer een speler, achter eenvolgens brengt dan G. Z. C. den stand op 16, totdat even voor het einde Thim voor A. Z. C. nogmaals den achterstand verkleint (26), waarmede het einde komt. A. Z. C. II—G. Z. C. IV 2—0. In dezen wedstrijd bleken de Alphena^- ren een tikje sterker, dan de Goudsche be zoekers en dit overwicht hebben zij dan ook in een 20 overwinning weten om te zetten. Reeds dadelijk na aanvang krijgt A. Z. C. een kans, doch Verruit schiet over. Een schot der Gouwenaars onder gaat hetzelfde lot. De bezoekers hebben nog al eens pech, wanneer enkele schoten rakelings naast of over gaan. A. Z. C. oefent daarna eenig overwicht uit. Bonte plaatst den bal naar Jansen, die ineens in schiet (10). De eerste momenten na de rust is G. Z. C. in den aanval. Weijers verdedigt zijn doel evenwel heel goed en verwerkt keurig eenige gevaarlijke schoten, weer krijgt A. Z. C. het leder. Bonte zwemt vlug op en vergroot van uit het midden weer den voorspring (20). G. Z. C. tracht nog den achterstand te verkleinen, maar Weijers laat zich niet passeeren, zoodat het einde onveranderd aanbreekt-. L. Z. C. V—Z. I. A. N. VI 6—0. Gisteravond werd in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk bovengenoemde wedstrijd voor de competitie van den Haagschen Zwembond gespeeld. De jeug dige L. Z. C.'ers" wonnen op fraaie wijze met een half dozijn doelpunten. ZWEMMEN HET TIENJARIG BESTAAN VAN „DE ZIJL". De volkswedstrijden als inzet. Gisteravond hadden als inzet van de zwemfeesten ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de Zwemvereeniging „De Zijl" goedgeslaagde volkswedstrijden plaats, waarvoor zoowel de deelname als de publieke belangstelling heel goed was te noemen. Het uit dertien zwemnummers bestaan de programma werd onder leiding van den heer Ohr. Rameau als starter zeer vlot af- geweerlct, hetgeen een prettigen indruk maakte, terwijl de stemming nog verhoogd werd door de loud-speaker-muziek, die na tuurlijk een gretig onthaal vond bij de vele zanglustigen. Het programma was vooral aantrekke lijk, doordat er tevens een drietal kam pioenschappen van Leiden werden ver- zwommen. Daarvan was het eerste de 100 m. school slag, waarvoor slechts twee deelnemers van de Leidsche Zwemclub aan den start verschenen. De derde ingeschrevene, F. v. d. Mark Fzn., van de Zijl was niet opge komen. De strijd ging nu dus tussohen Meijn en Ouwerkerk, of eigenlijk was het geen strijd, want de eerste won vrij ge makkelijk na den geheelen tijd de leiding te hebben gehad. Het kampioenschap 50 m. vrije slag voor dames was voor De Zijl, die haar twee deelneemsters, A. van der Mark en M. Kraaijenbrink als eersten zag aankomen, terwijl A. van Leeuwen de derde plaats bezette. De eenige L. Z. C.-deelneemster, T. van der Kaaij, kwam als laatste aan. Het derde kampioenschap was dat op de 50 m. rug voor dames. Hier wist mej. H. Passier den kampioenstitel te bemachti gen, na een mooien strijd met de dames Kraaijenbrink en A. van der Mark. De volkswedstrijden gaven, vooral wat de deelname van meisjes en dames betreft, eveneens aardige wedstrijden te zien, waarbij het vooral opviel, dat de zwemsters over het algemeen betere tijden maakten dan de zwemmers. De uitslagen luiden: 25 m. vrije slag voor meisjes tot en met 12 jaar: 1. R. van der Tuin in 24 sec., 2. W. Korenhof, in 25.2 sec., 3. T. van der Ploeg, in 25.4 sec., 4. O. H. van der Lelie, in 27.6 sec. 25 M. vrije slag voor jongens tot en met 12 jaar: 1. J. C. Arnoldus, in 19.6 sec., 2. W. H. van der Berg, in 20 sec„ 3. J. de Looff, in 21 sec., 4. J. Keereweer, in 22 seconden. 100 m. schoolslag (om het kampioenschap van Leiden): 1. J. Meijn (L. Z. C.) in 1 min. 31.4 sec., 2. S. Ouwerkerk (L. Z. C.) in 1 min. 36 sec. 50 m. vrije slag voor meisjes van 13 tot en met 16 jaar: 1. M. van der Berg, in 53.6 sec., 2. A. Otto in 58.4 sec., 3. M. Louwrier in 1 min. 4 sec. 50 m. vrije slag heeren: 1. K. Arnoldus in 39.4 sec., 2. W. Bekooy in 29.8 sec. 50 m. vrije slag jongens tot en met 16 jaar: 1. J. van der Linden, in 42 sec., 2. G. van Leeuwen in 46.8 sec., 3. M. Bergers in 1 min. 4 sec. 50 m. vrije slag dames (kampioenschap van Leiden: 1. A. van der Mark (de Zijl), in 39.? sec., 2. M. Kraaijenbrink (de Zijl) in 41.8 sec.. 3. A. van Leeuwen (de Zijl) in 44 sec., 4. T. van der Kaaij (L. Z. C.) 50 m. schoolslag heeren: 1. D. Zaalberg, in 48.4 sec., 2. K. Arnoldus in 49 sec. 50 m. schoolslag dames: 1. W. Arnoldus (buiten mededinging) in 47.4 sec., 2. M. Meijer in 52.6 sec. 50 m. rugslag heeren: 1. A. Leget in 1 min., 2. D. Zaalberg, in 1 min. 10 sec. 50 m. rugslag dames (kampioenschap van Leiden): 1. Mej. H. Passier (L. Z. C.) in 49.4 sec., 2. M. Kraaijenbrink (de Zijl) in 51.4 sec., 3. A. van der Mark (de Zijl) in 53 sec. 30 m. reddend zwemmen voor dames, waarvan 20 m. met drenkeling: 1. mej. W. Arnoldus (buiten mededinging), in 34 sec., 2. Mej. M. Meijer, in 37 sec. Idem heeren: 1. D. Zaalberg in 50.2 sec. Na afloop van de wedstrijden werden nog twee polo-wedstrijden gehouden. Eerst speelde de Zijl II tegen H. Z. en P. C. III om het kampioenschap van de reserve der de klasse. De Hagenaars waren niet zoo veel sterker dan de Leidenaars, doch deze laatste wisten zich niet zooveel kansen te scheppen en kregen zij er al enkele dan werden zij onvoldoende benut. De gasten namen dan ook voor rust een goeden 20 voorsprong. Daarna slaagde Geeve erin den achserstanr te verkleinen (12), maar een mooie kans om gelijk te maken lieten de Zijl-spelers voorbijgaan. De Hagenaars daarentegen slaagden er nog eenmaal in te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 31 overwinning der gasten, die hier door tevens den Leidenaars het kampioen schap ontnamen. Daarna werd de tweede wedstrijd ge speeld tusschen de Zijl I en de H. Z. en P". C. veteranen. In de eerste helft van den wedstrijd zagen de Leidenaars ondanks goed tegenspel van de Veteranen kans tweemaal te doelpunten, terwijl er na de rust niet meer gescoord werd, zoodat met dezen stand het einde kwam. Dank zij het prachtige zomerweer was deze eerste avond uitstekend geslaagd. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Om den Leidsche Courant-beker. A.s. Zondag, 17 Juli, is de finale vastge steld om den Leidsche Courant-beker tus schen St. Bernardus I en S. J. C. II, op het nieuwe Leiden-terrein aan den Haag- weg. Aanvang 2.30 uur. Scheidsrechter: D. Haverkorn. DE ONWEDERS IN ONS LAND. GEVOLG VAN WARMTE. De dagbladen van Woensdagmorgen braohten een aantal berichten over zware onweders, vergezeld van wolkbreuken en talrijke treffers door den bliksem in enkele gedeelten van het land. Het is dus de taak van den meteoroloog om iet-s over deze on weders en hun oorzaak te zeggen. Voor zooverre uit de berichten, die waar schijnlijk geen volledige opsomming der ge- treffen plaatsen geven, valt af te leiden, hebben de onweders hoofdzakelijk gewoed in den Noordoostelijken hoek van Noord- Brabant met de omgeving van Nijmegen en daaraan aansluitend het gebied rondom Roermond, op de Veluwe en in het Zuide lijk gedeelte van Zuid-Holland, en in Dren te in de omgeving van Assen. Over het ge deelte van ons land tusschen Drente, de Veluwe en het Noorden van Limburg werd weliswaar niets gemeld, maar men kan wel rekenen, dat het onweer zich daar niet on betuigd heeft gelaten. Twee dingen trekken bij de berichten vooral de aandacht: de hevige regens en de vrij talrijke trefgevallen door den bliksem, meest allen van ernstigen aard. Wolkbreu ken werden gemeld te Nijmegen, Rotter dam, Aalsmeer en Nijkerk. Daarentegen had Amsterdam bijna geen regen evenals Den Haag. Door den bliksem werden ge troffen 7 woonhuizen, 5 boerderijen, 5 men- sc-hen, waarvan 2 werden gedood, 1 koe, 5 korenmij ten, 1 watermolen, 1 bosch en te Rotterdam de bovenleiding van de tram. Alleen uit Nistelrode in N.O.-Brabant kwam een bericht omtrent een hevigen wind, die enkele telefoonpalen omver wierp maar in andere streken schijnt het onweer zonder krachtigen wind verloopen te zijn. Uit al deze gegevens kan worden opge maakt, dat- wij te doen hebben gehad met een complex van warmte-onweders, die ge kenmerkt zijn door onregelmatige verdee ling over het land met centra van groote activiteit (Rotterdam, Nijmegen, Roermond, Nijkerk, Ede) en het gespaard blijven van streken, dicht bij centra van hevige actie gelegen (zooals AmsterdamAalsmeer, Den HaagIR'otterdam), door het ontbreken van den windstoot, door langen duur (Ede), door het groot aantal trefgevallen door den bliksem, door het voorafgaan van hooge temperaturen (2829 gr. C.) en door den zwakken wind in hoogere luchtlagen en ten slotte door den aambeeldvorm der donder wolken, die o.a. nabij Den Haag is waar genomen. Tenslotte is ook de omstandig heid, dat na de onweders weinig afkoeling is ingetreden en het weer spoedig is opge klaard (Woensdag in den voormiddag) een der beste aanwijzingen, dat de onweders tot het type warmte-onweders behoorden. Voor het ontstaan van zulke warmte- onweders is echter meer noodig dan enkel heel warm weer. Wij zien altijd, dat zich eerst z.g onweersdepressies vormen in een vrij groot gebied, dat meestal Frankrijk, België (waar reeds Maandag zware onwe ders optraden), Nederland, West-Duitsch- land, de Kanaal-omgeving en Oost-Enge- land (waar het Maandag onweerde) omvat. In dat geheele gebied is de luchtdruk da-n vrij gelijkmatig verdeeld met een minimum in het middelste gedeelte en is de tempera tuur zeer hoog. Bij de voortgezette over verwarming der onderste luchtlagen en ver breking van het natuurlijke stabiele even wicht tussohen de onderste en de hoogere luohtlagen begint de onderste lucht vrijwel gelijktijdig op tal va-n plaatsen met kracht in de hoogte te stijgen en ontwikkelen zich in de opstijgende luchtmassa's de geweldi ge donderkoppen, die den zetel van de on weersbuien worden. De onweders breken dan ook vrijwel overal gelijktijdig los. Zij bewegen zich zeer langzaam voorwaarts en het onweert op tal van plaatsen langen tijd achtereen. Het groot aantal trefgevallen moet wor^ den toegeschreven aan de geringe hoogte waarop de buien waarschijnlijk gehangen hebben, daarnaast natuurlijk ook aan het zeer groot aantal ontladingen. Uit dit groot aantal trefgevallen valt weer voor de zoo- veelste maal de les te putten, dat nog veel te weinig gebouwen van een bliksem-aflei- der zijn voorzien. Hagel wordt niet gemeld. Windhoozen zijn blijkbaar nergens voorgekomen, het geen ook bij dit type van onweer niet te verwachten is. (Nadruk verboden). Om den Louis Dobbelman-beker. De wedstrijd D. A. L.L. P. S. V., om bovengenoemden beker, gisteravond ge speel dis in een 8—3 overwinning voor de tabaksmenschen geëindigd. De rust brak aan met 32. De eindstand is thans: 1. Ned. Rot. Mij.; 2. D. A. L.; 3. L. P. S. V., en 4 Leidsöh Dagblad. I.AWN-TENNIS ELLSWORTH VINES DENKT ER OVER PROF TE WORDEN. Ellsworth Vines, de 20-jarige Amerikaan- sohe tenniskampioen en winnaar te Wim bledon denkt er, naar uit Amerika wordt gemeld, ernstig over om prof te worden. „Ik denk er inderdaad ernstig over om prof te worden, aldus Vines. Ik heb echter nog geen besluit daaromtrent genomen en ik zal ook wel geen beslissing nemen voor dat de Amerikaansche kampioenschappen in September hebben plaats gevonden." Vines wilde niet zeggen, wat het ten- rtis hem als amateur kostte, of dat deze on kosten hem te zwaar werden. Over het algemeen wordt in Amerika aangenomen, dat de beste tennisspelers 4000 dollar per jaar moeten uitgeven. „Tel." UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. Herwonnen Levenskracht. Zaterdagavond vindt de jaarlijksche boempjes\erk.oop plaats ten bate van Her wonnen Levenskracht. Een der leden van het pl. comité zond ons de volgende aan beveling. Zaterdag gaan onze dames En ze gaan omdat het moet. Hunne bloemjes colporteeren Geef dan met een blij gemoed. Koop een bloempje, breng een offer. Hoor, de zieken smeeken zacht: Wil toch onze levens redden Steunt „Herwonne Levenskracht", Ondanks crisis en malaise Kan uw steun hier niet- gemist. Velen vragen om verpleging Als gij het getal eens wist Van de T. B. C.-patiënten En gij hoorde hunne klacht: Neem ons op in uwe huize Neem ons op en geef ons kracht. Ja, dan geeft u naar vermogen Met dit heerlijk schoon idee Om die menschen te genezen Help ik ook een handje mee. Kom dan sterken, steun de zwakken Laat het dagen, toon uw macht Laat de zon der hope schijnen Steunt „Herwonnen Levenskracht." V. Gevonden. Een padvindersriem, een blauwe jongensjas, een autoband merk ..Englebert" maat 5.0020, een gouden da meshorloge, een padvindersporternonnaie, een rood geruit kinderschort en een hoor nen gezichtsscherm, een licht blauwen kra len ketting. Verloren. Een paar waslederen da meshandschoenen, een slappe blauwe hee ren viltenhoed, gemerkt J. v. O., een roode muts, een zeil van een vrachtauto, gemerkt H. Verdegaal en Zn. te Sassenheim, een badpak en handdoek, een groen gevlamde GEMEENTERAAD VAN LISSE damesportemonnaio en een portefeuille met inhoud. Nadere inlichtingen worden door de gem. politie alhier verstrekt. Geboren: Marinus Adrianus z. van T. van B eel en en M. Havenaar. Ondertrou wd: Wilhelmus van den Berk en Anna Petrönella Goedemans. Barend Dirk Morits en Dirkje Knetsch. Adrianus Gerardus Meiman en Philipina Josephina Bisschops. Overleden Cornelia Immerzeel 88 j. wed. van P. van Leeuwen. Vertrokken: H. G. Denis en gezin, naar Rotterdam. Mej. C. M. Waasdorp naar Bussum. Ingekomen: Mej. J. J. Pijnakker van Leiderdorp. N00RDWIJKERH0UT. Kostelooze rijwielplaatjes. Door den dienstgeider der directe belastingen al hier, zal op Woensdag 24 en 27 Juli en 3 Augustus 1932 telkens des avonds van 8 tot 9 uur zitting worden gehouden op het politiebureau in het Raadhuis alhier, voor het aanvragen van kostelooze rijwiel-be- lastingmerken geldig van 1 Aug. 1932 tot 31 Juli 1933. Arbeidsbemiddeling. Nog -steeds staan een 55-tal landarbeiders als geheel werkloos ingeschreven bij den agent der arbeidsbemiddeling. Wel een treurig ver schijnsel, zoo midden in den zomer, wan neer de drukke werkzaamheden in het bloemistenbedrijf volop aan den gang zijn. WASSENAAR. Aanrijding. De heer M. alhier werd) bij het oversteken van den Rijksstraatweg door een auto gegrepen. Hij bekwam ern stige wonden aan het onderlijf. Nadat hem in de Jacobusstichting de eerste hulp was verleend door de doktoren Franken en Baart de la Faille, is hij per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6