yFLY-TOX i/uNDERDAG 14 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juli 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 764.1 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 752.5 te Dresden. Verwachting tot den avond van 15 Juli: Zwakke tot matige winden uit Westelij ke richtingen, zwaar bewolkt met tijdelij- I 'ke opklaring, waar schijnlijk nog regen buien met kans op onweer, later iets koeler. Het uitgebreide depressiegebied over onze omgeving breidde zich sinds gisteren tot over Engeland, Ierland en Scandinavië uit en vertoont kernen bij het Kanaal en in Oost-Duitsohland, waarvan de eerste Zuidwaarts en de tweede Oostwaarts trekt In Ierland, Engeland en Frankrijk, stijgt de barometer, zoodat Westelijke winden uit Noordelijke streken afkomstig, verdere afkoeling zullen brengen, en aanvankelijk de kans op onweer nog vrij groot blijft. In Noord- en Oost-Duitschland, Denemarken en Zweden blijft het nog zeer warm, Frank rijk is tot onder normaal afgekoeld. De meeste onweersregens vielen in een strook van Holyhead, over ons land, naar Karls ruhe en Dresden. In Zeeland vielen plaat selijk bijna 40 m.M. Uit Duitschland ont breken echter de berichten van regen over dag. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half driö 18.8 gr. C. liCHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.45 uur tot Vrijdagmorgen 4.26 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 25, 12 uur 25 en 3 uur 25 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 21, 12 uur 22 en 3 uur 22 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 15 Juli voorm. 1.15 uur en nam. 1.40 uur. plaus; wel een bewijs, dat het voor de menschen een mooie dag geweest was. Vijf uur vertrok men weer in de beste orde per tram naar Leiden. De commissie werkloozenzorg kan met genoegen op dezen dag terugzien. Vermeld dient nog te worden, dat door de politie te Noordwijk maatregelen waren genomen, dat alles zonder stoornis een or delijk verloop had. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Naar Scheveningen en Meyendell. Hedenmiddag ongeveer half twee is de eerste tocht voor de ouden van dagen aan gevangen. Het vertrek ging, zooals gewoonlijk weer vanaf de Burggravenlaan, waar de politie weer voor een goede afzetting had zorg ge dragen, zoodat alles ordelijk en geregeld verliep. Vanaf kwart voor één kwamen de auto's na elkaar in de Burggravenlaan, na de oudjes eerst van hun woning te hebben afgehaald. Daar werd alles geregeld en 'in volgorde opgesteld, totdat ongeveer half twee kon worden weggereden. De belangstelling in de stad was, zooals gewoonlijk, weer zeer groot en velen wuif den de glundere oudjes hartelijk toe. Langs Hooge Rijndijk, Plantage, Plant soen, Korevaarstraat, Breestraat en Noord einde ging het naar den Haag, waardoor langs Benoordenhoutsohe weg, Jozef Is- raëlsweg, langs Witte Brug en Westbroek- park gereden werd naar het Gevers Dey- nootplein te Scheveningen. Hier reden de 74 auto's langzaam langs de geheele boule vard, zoodat de oudjes zich een goeden in druk konden vormen van het Schevening- sche strandleven, de boulevard en de groo- te hotels. Van hier ging het terug door de Keizerstraat, langs Vredespaleis en het Koninklijk Paleis in het Noordeinde, Kneu terdijk en Vijverberg, zoodat de deelnemers de mooiste en interessantste plekjes van de Residentie te zien kregen. In Meyendell werd ten slotte gerust en werden allen op de gebruikelijke wijze onthaald op limo nade, thee, koek, sigaren enz. Do oudjes bleken van deze tocht zeer ge noten te hebben en waren overvoldaan. Na de verfrisschingen te hebben gebruikt werd de thuisreis aanvaard. Naar men ons mededeelt, zal de tweede autotocht waarschijnlijk in September plaats hebben. Op het stationsterrein alhier is onder bewaking gesteld een benzinetank, inhou dende 20.000 L. bertzine, door den assistent bij 's Rijks belastingen, den heer P. Mey- dam, te Zoeterwoude in beslag genomen. R. K. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN „ST. FRAN- CISCUS VAN ASSISIE", AFD. LEIDEN. In de Jacoba-zaal van ,,De Buroht", hield gisteravond de H. K. W. een zeer goed bezochte vergadering, welke tevens zeer aantrekkelijk was doordat „The Al ways Ready Band" de aanwèzigen vergastte op een goed stukje muziek. De voorzitter, de heer H. Lombert, was het een groot genoegen het welkom tot zooveel leden te mogen toeroepen, doch in het bijzonder tot den Bondsvoorzitter, den heer v. Hamersveld, die door zijn te genwoordigheid blijk van belangstelling geeft met de Leidsche afdeeling. De goed gestyleerde en uitgebreide notulen werden hierna, onder dank vastgesteld. Intusschen heette de voorz. nog welkom den Geest. Adv. Klap. Gudde en collega Kok, die dezen avond een inleiding zal geven. Tot zijn spijt moest de Voorzitter mededeeling doen, dat de pogingen om te komen tot een propagandaclub mislukt zijn, hetwelk eoh- ter niet wegneemt, dat wij steeds met frissche moed tot uitbreiding van het le dental zullen blijven werkzaam zijn. Meer genoegen deed het hem dat de werkloosheid onder de leden met één verminderd was, terwijl er geen nieuwe zijn bijgekomen; spr. vond dit wel een gelukkig verschijnsel. Inzake een aangekondigde loonsverla ging in een zaak ter dezer stede, heeft het bestuur zich gewend tot het H. B., dat bereids een conferentie met deze instelling heeft aangevraagd om te trachten in deze aankondiging nog eenlge wijziging te ver krijgen. Ook wilde de voorz. er nogmaals de na druk op leggen, dat leden die verhuizen toch steeds hun adresverandering opge ven, daar dit ook voor hen van het aller grootste belang kan zijn. Door het H. B. is aangekondigd, dat een enquête zal wor den gezonden aan de leden over de door voering van het Werktijdenbesluit voor de Winkelbedienden. Met nadruk wees de voorz. erop, dat als deze enquête verschijnt ook alle leden deze vragenlijst moeten in vullen en inzenden, om de strekking van deze enquête tot zijn recht te laten ko men. Van de afd. Delft was een uitnoodiging ingekomen tot bijwoning van haar 20-jarig bestaansviering. De voorz. heeft aan dit verzoek voldaan en aldaar onze zusterafd. gecomplimenteerd. Een schrijven is ver zonden aan de heeren patroons in het win kelbedrijf met het verzoek om op de katjjp- lieke feestdagen 15 Augustus en 1 Novem ber of hun winkel te sluiten of hun katho liek personeel op die dagen vrijaf te geven Aan de Federatie-examens hebben dit jaar 4 leden deelgenomen. Het was den Voorz. bekend, dat de heer Langeveld hierbij met gunstig gevolg is geslaagd en namens de afd. feliciteerde spr. hem van harte met dit succes. Het was spreker een genoegen op deze vergadering wederom een 4-tal nieuwe leden te kunnen installeeren, welke hij van harte welkom heette en feliciteerde met het door hen genomen be sluit om zich bij de katholieke organisa tie aan te sluiten. Hierna verkreeg collega Kok het woord, die een voordracht hield over „Losse so ciale gedachten", spr. had zijn te behande len onderwerp in vier punten gegroepeert en wel over het Maatschappelijk begrip, het Liberalisme, het Socialisme en Com munisme en de gedachten gezien uit het standpunt van het Christendom. In een gloedvol betoog schilderde spr. de exces sen, welke voortspruiten uit het mammon- nisme, waaruit vanzelf is voortgesproten het socialesme en communisme met zijn klassenstrijd en klassenhaat. Uit de chac# is geen andere uitkomst te verwachten, dan dat men zich wendt tot Hem, die alle macht 'heeft. Alleen door het beleven van ohristelijke rechtvaardigheid en naasten liefde en door een geleidelijke totstandko ming van de medezeggenschap, kan alles in Christus hersteld worden. Met applaus werd deze bespreking beloond, waavaan de voorz. den wensch toevoegde dat col lega Kok in de toekomst nog meerdere spreekbeurten zal geven. Het congres van den Bond zal dit jaar op 4 Sept. te Den Bosch plaats hebben. De voorz. drong erop aan, dat onze afd. hierbij waardig verte genwoordigd mag zijn. De regeling van te organiseeren fietstochten werd hierna aan een 4-tal heeren opgedragen, welke t. z. t. verdere uitgewerkte plannen zal be kend maken. De Bondsvoorzitter voerde hierna nog even het woord, spoorde allen aan, na een loftuiting op de leiding van de Leidsche afd. en wel in het bijzonder tot de eerste leiding, deel te nemen aan het te houden congres, waar gedemonstreerd moet worden om paal en perk te stellen aan de ver slechteringen en onze uitspraken te bren gen bij patroons, middenstand en ongeor ganiseerden. De voorz. dankte de heer Hamersveld voor diens gloedvolle opwek king en voor diens tegenwoordigheid. Alsnog werd vastgesteld, dat op 31 Juli een autotocht zal worden gehouden naar Schiphol en naar de K. R. O., ruim 40 leden hebben zich hiervoor reeds opgege ven. Na een opwekking om toe te treden tot de Tooneelclub en als in Sept. het extra propagandanummer verschijnt, hiermede bij de ongeorganiseerden te gaan werken tot versterking van onzen Bond, sloot de voorz. deze zeer geanimeerde vergadering met den Chr. groet. Hierna bleef men een geruimen tijd bij een onder het genot van de goede muziek van de „Always Ready Band". Op- den 13en Juli waren 2676 (v. j. 883) werkzoekenden ingeschreven. W/ is de beste Mottendooder Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking Dt,roT- baar eitjes. kaar lar^*0^»83^ Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 1471. Filmafdeeling van het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie, Leiden, Steenschuur 17. Uittr. Comm. P. M. Wesseling, "Wassenaar! Procuratie verleend aan: H. G. M. A. Pelster, Den Haag (B. P.). Vanwege de N. Z. H. T. M. is gisteren proef geredenmet een doorgaande snel tram van Noordwijk-Zee naar Den Haag, teneinde den rijtijd vast te stellen. Onder weg werd gestopt aan het station te Lei den, de Korevaarstraat, Voorschoten en Viaduct (LeidschendamVoorburg). Het traject werd afgelegd in 55 minuten. LAATSTE BERICHTEN D00DELIJK ONGELUK IN DE MIJNEN In den nacht van Maandag op Dinsdag is in de 300 M. diepe Willem Sophia-mijn te Spekholzerheide de mijnwerker Arents on der afvallend gesteente geraakt en met in wendige kneuzingen naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Hedennacht is de ongelukkige aan de bekomen verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en twee kin deren achter. DE TRAGEDIE VAN EEN JEUGDIGE ACTRICE. Zooals elders gemeld, werd mej. Ciska Kremer, de 17-jarige actrice, verbonden aan het gezelschap Bouber, vermist. Giste ren is te Scheveningen het lijk aangespoeld van een vrouw wier identiteit onbekend was. Vanmorgen heeft een der leden van het gezelschap Bouber in Scheveningen het lijk herkend als dat van C'iska Kremer. Den laatsten tijd leed zij aan zwaarmoedig heid. In vrijheid gesteld. De oud-bankdirecteur J. F. W. D., te 's Gravenhage, die de vorige maand in Den Haag is gearresteerd, verdacht van ver duistering van 60.000. is op verzoek van zijn verdediger mr. Nathans, in vrijheid gesteld. Auto met vier inzittenden omgeslagen. Hedennacht is de auto bestuurd door ze keren P. uit Tilburg met vier inzittenden, komende uit Oisterwijk op de Bossche-weg onder de gemeente Berkel omgeslagen. Twee der inzittenden werden ernstig ge wond en zijn naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Hun toestand is zorgwek kend. Het ongeval is hoogstwaarschijnlijk een gevolg van drankmisbruik. Schip geladen met schelpen gezonken. Het schip „De Vier Gebroeders", schip per 0. Nevp, geladen met scnelpen, is aan den hoek van Ouwerkerk nabij Zierikzee gezonken. Aan boord bevonden zich zes personen, die in een roeiboot konden gaan. Zij zijn door de „Doris Rijkers" van Smits' bergingsbedrijf aan boord genomen en te Wemeldinge aan wal gebracht. „De Vier Gebroeders" zit volgens een peiling op on geveer 30 Meter diepte. TELEGRAMMEN De tekst gepubliceerd. PARIJS 14 Juli. (V.D.) De Quaie d'Orsay publiceerde hedenmiddag den tekst van het gentlemens agreement, dat tus-schen Frank rijk, Engeland, België en Italië is gesloten. Aan dezen tekst ontleenen wij het vol gende Het Verdrag van Lausanne wordt eerst van kracht na de in dit verdrag te melden ratificatie. Wat de crediteurstaten aanbe langt in wier naam dit document gepara feerd is, zal de ratificatie niet eerder plaats vinden dan wanneer tusschen hen en hun eigen schuldeischers een bevredigende oplossing zal zijn bereikt. In geval ©en re geling der schulden niet bereikt kan wor den, zal het accoord met Duitschland niet worden geratificeerd. Daardoor zou een nieuwe toestand ontstaan en de belangheb bende regeeringen zullen er over beraad slagen, wat dan moet geschieden. In dit geval zal de rechtstoestand van alle be trokken mogendheden weer dezelfde wor den als vóór het moratorium van Hoover. De rijksregeering zal van deze overeen komst in kennis worden gesteld. Het gentlemens agreement is begeleid door een schrijven van den Engelschen mi nister van financiën Chamberlain aan den Franschen minister van financiën Germain Martin, waarin wordt bevestigt, dat inge val de overeenkomst van Lausanne niet wordt geratificeerd, de rechtspositie van alle betreffende regeenngen tot elkander weer dezelfde za! zijn, welke bestond voor de bepalingen van de Haagsche overeen komst van 20 Januari 1930 en de War Dept. Funding-overeenkomst. In dat geval zul len de Britsche en Fransche regeeringen gemeenschappelijk den dan ontstane fei- -'.Von toestand moeten onderzoeken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Joosje, dochter van G. J. van Vliet en M. van Hooidonk Willem Frederik, zoon van J. van Rossen en M. Nieuwenburg Anna Gabrielle, dochter van J. Pel en G. A. Y. A. Stigter Jaco- ba Maria, dochter van W. L. v. d. Wel en J. M. Jansen Aantje, dochter van A. v. d. Vlier en T. Leewis Anna, dochter van J. v. d. Boon %n A. van Klaveren Hen drik, zoon van L. Schuuring en N. M. Bos Willem Hendrik, zoon van W. H. Ives- ting en L. J. Bouwman Maria, dochter van A. Wies en M. Heijstek Willemke, dochter van J. H. Spaargaren en W. van Andel Cornelis Johannes, zoon van M. C. R. Staal en M. C. Nawrot Maria Mar- garetha, dochter van F. W. K. F. Ahlfeldt en H. K. Wunner Jansje Cornelia, doch ter van J. Brussee en C. M. de Kleer Cornelia Maria, dochter van C. Ter Meer en M. C. Kroonberg Hubertus Anto- nius, zoon van H. J. Reekers en H. M. Hermans Dirk Franz, zoon van H. B. Mülstegen en M. Jansen Maria Adriana dochter van J. Cras en M. L. van Egmond Ondertrouwd: H. H. Vodegel jm en G. P. de Vries jd C. J. Marijt jm 29 jaar en C. M. Meijers jd 25 jaar. Getrouwd: H. Alter jm en F. C. Fontijn jd B. Buitendijk jm en K. Riet kerken jd G. van Iterson jm en S. Minke jd I. Jansen jm en M. Pfeil jd J. Keijzen wedn. en A. Fastric jd J. J. Lan- desbergen jm en J. Baart jd W. G. L. Planje jm en J. M. van de Logt jd A. Verver jm en M. C. P. Prins jd J. Vlug jm en J. Kruit jd J. Wolfslag jm en C. Mol jd. Overleden: C. E. van Breda doch ter 16 maanden M. J. Haket. d. 6 jaar J. J. Plaisier m. 70 jaar J. C. de Tombe d. 10 jaar. OPSTANDIGE BEWEGING IN EQUAD0R. NEW YORK 14 Juli. (V.D.) Naar uit Guayaquil wordt gemeld, is in Equador een revolutionnaire beweging uitgebroken. Een bataljon onder aanvoering van Generaal Cardova is in LaJo tegen de regeering in opstand gekomen en heeft den vroegeren President Overste Alba tot dictator uitge roepen. Overste Vasconez is met troepen onderweg, om den opstand te onderdruk ken. BRAND IN EEN BIOSCOOP. Twintig kinderen omgekomen, veertig gewond. LONDEN, 14 Juli (V.D.). Volgens hier binnengekomen berichten is in den Chi- leenschen haven Talcahuano een vreese- lijke brand ontstaan in een bioscoop tijdens de voorstelling. Twintig kinderen verbrandden, veertig werden gewond. DE OPSTAND IN BRAZILIË. Strijd om de grondwet. LONDEN 14 Juli. (V.D.) Volgens berich ten uit Rio de Janeiro heeft de opstand in Brazilië het herstel van de grondwet ten doel. De kansen van Vargas om de opstan dige beweging met geweld te onderdruk ken, worden steeds kleiner. Hij heeft daar om een comité uit vertegenwoordigers van alle leringen der bevolking ingesteld, dat een ontwerp voor een nieuwe grondwet zal uitwerken. Het ontwerp zal voorgelegd worden aan de nieuw te kiezen Nationale Vergadering. Een bemiddelingsvoorstel van den staat Rio Grande heeft Vargas afge wezen, met verklaring dat er geen uitzicht was op overeenstemming, zoolang de op standelingen zich niet overgaven. Vargas heeft verschillende militaire academiën, die neiging vertoonden zich bij de opstandige beweging aan te sluiten, laten sluiten. Krui sers en torpedojagers blokkeeren de havens van den staat Sao Paulo en bewaken de geheele kust. Hitier gaat weer vliegen. MUNOHEN, 14 Juli (V.D.). Volgens den „Völkischen Beobachter" zal Adolf Hitler Vrijdag in verband met den verkiezings strijd, een nieuwe vlucht door Duitschland maken. Meer dan vijftig maal zal Hitler in den loop van de volgende veèrtien dagen, van plaats tot plaats vliegende, verkie zingsredevoeringen houden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.801.80, kroten 0.801.80, komkommers 1.807.40, blöemkool I 2.104.50, bloemkool II 0.80 1.40, meloenen 2043, pieterselie 1.40 2.30, kropsalade 0.803.selderie 1.10 2.50, uien 1.002.10, wortelen 1.40 5.70, rabarber 1.001.90, perziken 2 12, por 100 kg.: snijboonen 1825, stok- boonen 3035, stamboonen 1524, tuinboonen f 24, doperwten 920, peu len 523, postelein 24, spinazie 4 —10, tomaten A 14,—, B 14.20, C 13.40 CC 4.-. Melkveiling. Aanvoer 222.360 liter Hoogste prijs 5.30, laagste 4.80 per 100 liter. TER AAR, 13 Juli. Centrale Veiling. Peulen 0.251.35, doppers 0.701.25, capc. 0.40—1.10, snijboonen 1.302.00, stek 0.80—1.10, stamboonen 2.202.50, bloemkool 15 cent, peen 25 cent, aard beien 5565 cent per slof, komkommers 1—3 cent sla 0.901.50, andijvie 1.80 BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. 2.40, tuinboonen 1115 cent, Princesscboo- nen 2.603.00, grof 1.201.35, bas terd 1.30. bommen 5065 cent. VOORSCHOTEN, 13 Juli. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.S03.60, een deneieren 3.00 per 100 stuks; konijnen 16—60 cent, kippen 0.241.00, duiven 12 14, hanen 1636 cent per stuk. LOOSDUINEN, 13 Juli. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 260 aanvoerders verkocht om in de week van 18 tot 25 Juli dagelijksoh te le veren 89000 liter melk. Hoogste prijs was 5.10 en laagste prijs f 4.50 per 100 liter. R0EL0FARENDSVEEN, 13 Juli. Groentenveiling. Snijboonen 1.801.95, kassnijboonen 1.251.65, idem stek 80 90 cesnt princesseboonen 2.85, idem z. dx*. 3.10, tuinboonen 13 cent per kg., au gurken: fijn 4.205.30, fijnbastcrcl 1.35, Grof 1.301.60, grof II 1.00, bommen 55—70 cent, stippel 85 cent per 25 kg. BOSKOOP, 13 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1015, Marcel Royer 1016 cent Hadley 1029 cent Claudius Pernet 10 25 cent, Columbia 1015 cent Butterfly 816 cent, Mac Keiler 1526 cent, Wilh. Kerde-s 2540 cent, Mme Jules Bouché 8 16 cent, Rosalandia 1535 cent-, Florex 3041 cent, Phocbo 1015 cont, Danty 12 20 cent, Chas. P. Kilham 2035 cent, Edith Helen 40—78 cent, ug. Noack 2036 cent, Else Poulsen 2540 cent. Gloria Mundi 2040 cent, Orange Perfection 20 35 cent Paul Grampel 2545 cent, Ellen Poulsen 1016 cent, Pauls Scarlet 1525 cent, van Rossen 23 cent, W. E. Chaplin 30 cent Lady 10cent, Potin 10—18 cent Dahlia 40 cent Asparagus 1015 cent, Li- lies regale 3080 cent., Witte lelies 1.20, roodo lelies 1.70, Gcrbera 3240 cent, Clematis Durandii 1219 cent, Clematis Prins Hendrik 1.602.30, Clematis The President 4070 cent, Gladiolen 23 cent eieren per 10 stuks 0.31. BODEGRAVEN, 13 Juli. Eierenvei|ing. Aanvoer 20451 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.602.80, bruin 2.803.10, een deneieren 1.902.40 per 100 stuks. Hanen 6070 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 13 Juli. Groenten veiling. Eerstelingen 0.400.90, en idem Drielingen 0.200.40 per kist van 25 kg. peen per 100 hos 5.007.70, bloem kool 1ste soort per 100 2.103.80. Aan voer: 1600 kisten aardappelen, 7800 bos peen. GOUDA, 14 Juli. Vee. Aangevoerd in totaal 1025 stuks, waarvan 200 slachtvar- kens. Vette 1314 cent, Londenscho 1011 cent. Zouters 1212.5 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 495 magere varkens 8—16, 862 biggen 4—7.40, 7 rundoren 125200, 38 nuchtere kalveren -200 4.50, 13 lammeren prijzen 69„ 10 bok ken en geiten f 24 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 428 partijen. Prijzen le kwal. met R.M. f 24 27, 2e kwal. mot rijksmerk 2023. Handel stug. Boter. Aanvoer 725 ponden. Goebotor 6570 en weiboter 6005 cent por pond. Har.del vlug. Eieren. 16490 partijen. Kippeneieren 2.403.00 en eendeneieren 23 per 100 stuks. Handel matig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.90 Londen 8.81 New York 2.48ö,'iq Parijs 9.733/4 Brussel 34.-15 Zwitserland 48.35 Milaan 12.71 Madrid 19.90 Oslo 43.80 Kopenhagen 47.80 Stockholm 45.40 Weenen 34.50nom. Praag 7.33 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT Verschillende gunstige factoren drukten heden hun stempel op de Amsterdamsche effectenbeurs. De vaste houding van Wall- street en de Amerikaansche goederenmark ten, alsmede de betrekkelijk flinke toene ming der bedrijvigheid in de Amerikaan sche staalindustrie, maakten een goeden in druk. Voorts gaven de berichten van do Suikerconferentie in Ostende aanleiding tot de veronderstelling, dat daar spoedig een bevredigende regeling zal worden ge troffen. De optimistische beschouwingen in Londensche rubberkringen t.a.v. de rub- bermarkt verleenden de desbetreffende aandeelen een stimulans. De veste houding van de Londensche beurs onder invloed van het Fransoh-Engelsche verdrag droeg tevens tot de gunstige houding bij, De han del was echter kalm. Het weder inkrim pen van het aanbod was met meest ken merkende verschijnsel van den beurshandel. In Kon. Olies opereerden voornamelijk de daghandelaars, zoodat de omzetten zeer bescheiden waren. De noteering was plm. 6% hooger. De Amerikaansche oliewaar den lagen vaat. Suikers gevraagd en be langrijk hooger. H.V.A.'s golden 10% hoo ger, ook de minder courante soorten liepen belangrijk op. Unilevers stegen tot pari; Aku's cn Philips werden eveneens hooger afgedaan. Rubbers krachtig in herstel, evenals Scheepv. en Mijnwaarden. Tabak ken waren goed prijshoudend. Amerikanen hooger. Duitsche obligaties verkeerden na lager opening in herstel. De Nederlandsche soorten waren prijshoudend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3