WOENSDAG 13 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Juli 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometers.: 765.7 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 755.5 te Marseille. Verwachting tot den avond van 14 Juli: Zwakke verander lijke wind, betrok ken tot zwaar of half bewolkt, waar schijnlijk nog regen of onweersbuien, iets koeler des nachts. Van Finland tot het Kanaal en de Pyre neeën ligt een uitgebreid depressiegebied met verschillende kernen, die over een groot gedeelte het weer een onweersaehtig karakter geven. De hooge druk in het Noord-Westen verloor zijn samenhang met het groote gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren en ligt als een geisoleerde kern over de Noorsche Zee. Terwijl in het Westen allerwege afkoeling intrad, blijft het in het Oosten nog zeer warm. In Po len zijn de morgen-temperaturen boven 25 graden Celsius. In ons land en in Zuid- Frankrijk vielen zware onweersregens, hier en daar met hagel. Uit Brabant en Noord- Holland worden hoeveelheden regen bo ven 40 m.M. gemeld. Uit het buitenland was de grootste hoeveelheid 23 m.M. te Toulouse. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 23.6 gr. C. Liünf OP VOOR FIETSERS ejL: Van Woensdagnamiddag 9.46 uur tot Donderdagmorgen 4.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 24, 12 uur 25 en 3 uur 26 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 22, 12 uur 22.5 en 3 uur 23 gr. O. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 14 Juli voorm. 12.05 uur en nam. 12.30 uur. dat katholieke verpleegsters geplaatst zul len worden in R. K. instellingen. Het hoofdbestuur zegt, dat het hierover onderhandelt met de R. K. Bond van Zie kenverpleegsters. Een ander voorstel-Leiden tenslotte vraagt het hoofdbestuur door middel van onze Katholieke Pers en zoo mogelijk in de niet-katholieke Pers geregeld en periodiek onze katholieke beginselen betreffende het gezinsleven te publiceeren. Het hoofdbestuur zegt m de onmogelijk heid te verkeeren hieraan te voldoen en verklaart dit voor de Kath. Pers niet noo- dig te achten. De heer Nijhuis brengt bij de rondvraag de kasnaziening nog ter sprake, welke door hem volkomen in orde is bevonden, zoodat de penningmeester wordt gedéchargeerd. De hooge post op de vertegenwoordiging bij de vergadering in den Haag ligt volgens de voorz. aan het aantal afgevaardigden. De heer Kallenberg maakt opmerking over ergerlijke advertenties in het Leidsch Advertentieblad, dat huis aan huis gratis wordt bezorgd. Spr. vraagt het bestuur de j uitgeefster er op te wijzen deze adverten- ties te weren en indien dit niet gesoheidt actie te voeren tot wering van dit blad. De voorz. sluit zich hierbij aan en strekt dit ook nog uit tot de verdere inhoud van dit blad. Hiervan za.1 het bestuur zeker no titie nemen. Over de wijze waarop zal het bestuur zich beraden. De heer C. Streefland vestigt hierbij de aandacht erop, dat ook kath. middenstan ders in dit blad advorteeren en acht dit niet in den haak. Op dit laatste antwoordt de heer Mol- kenboer, dat de georganiseerde kath. en neutrale middenstand op het standpunt staat en dus ook besloten heeft dit blad niet ts steunen en daarin dus niet te ad- verteeren. De heer Th. Bergers breekt daarbij nog een lans voor „De Leidsche Courant". Hierna kwam de verrassing, op de agen da vermeld, en bestaande in de verloting van^ kistjes sigaren, doozen bonbons en eenige andere prijzen. _Na dit prettige einde werd de vergade ring door den voorz. gesloten. Vijf en twintig jaar collectant. Vandaag herdenkt de heer J. A. Dieben, Noordeinde alhier, den dag, dat hij gedu rende 25 jaar als collectant verbonden is j aan de parochie van O. L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen (Hartebrug). Hedenmorgen om 7.45 uur werd in deze I paroohiekerk tot intentie van den jubilaris I een H. Mis opgedragen, waarna bij het j feestelijk ontbijt de jubilaris van vele zijden Werd geluk gewenscht. 1 NIJVERHEIDSONDERWIJS. R. K. Huishoudschool. ~r Geslaagd voor het 2de gedeelte (prak tijk) van het Staatsexamen N VIII (Leera- res Koken en Voedingsleer) Zr. Claverino (Mej. A. A. A. van Holstein) en Mej. M. J. C. Soeters. Huishoudschool Rapenburg. Geslaagd voor akte N.A. de dames W. Binnendijk (Hazerswoude) en G. C. Huge (Leiden). Geslaagd voor het vervolg-diploma voor huishoudkundige de dames C. S. Blo.t, J. E. v. d. Boom, M. M. Eccke, L. M. v. Egmond, A. M. M W. Karstens, G. C. H. Ouds hoorn, J. M. Trel, E. S. v. Sermondt, T. W. van der Sluis. Geslaagd voor hulp in de huishouding de dames M. C. Burghoorn, J. v. d. Bijl, E. Dijkman, A. v. Egmond, J. C. Osseveld, C. S. v. Gemeren de Bruin, M. H. N. de Haan, H. Hansen, I. Heide, J. C. Hoope, C. J. v. Kleef, I. Kiethy, G. Parlevliet, G. T. Plug, A. D G. R. Stol, C. A. Tromp, J. G. Woudstra. Geslaagd voor kinderverzorgster dc da mes E. J. M. Batenburg, S. H. v. Eber- gini, H. C. G. Hansen, H. W. v. d. Heijden, L. S. Karreman, O. Verboom. Geslaagd voor costumière: de dames A. H. H. Bertram, J. B. Beerman, C. J. Emke, W. M. S. E Nasveld, G. M. S. v. Hees en M. A. v. d. Reyden. Liedertafel der St. Jos. Gez. Hedenavond 8.30 gewone wekelijksche repetitie, daar onze geachte directeur weer geheel genezen is. Aan Mimulus hybr. Flame (eigen aan winst) werd een Getuigschrift van Ver dienste bij eerste aanbieding toegekend aan Pentstemon hybr. Castle Forbes een Ge tuigschrift eerste klasse, beiden ingezon den op de gisteren te Amsterdam gehou den Keuring van de Kon. Ncderl. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde door de Rots- en Vasteplantenkweekerij K. J. v. Veen. Van 212 Augustus a.s. wordt op het landgoed „Oosterbeek" te Den Haag het Nationaal Padvinders Ivamp gehouden; in dien tijd wordt een Waterkamp van de Zee Verkenners gehouden. Op 8 Augustus zal vanuit het groote kamp een excursie naar de Kaag worden georganiseerd. Deze excursie gaat via Lei den. Het aantal deelnemers wordt geschat op 1200, waarvan 600 per fiets en 600 per trein. Na de bezichtiging van Leiden gaan de jongens in 5 stoombooten naar de Kaag, waar demonstraties door de zeeverkenners zullen worden gehouden voor de Hoofd ver kenner Z. Exc. J. J. Rainbonnet en den Kampleider A. Diemont. De buitenland- sche gasten van het kamp zullen dien dag de gast zijn van Hollandsche watersport liefhebbers en op de Kaag rondtoeren. Gisteren werden in de Zweminrichting „De Zijl" 3120 baden genomen. Een aantal hetwelk op een dag in de laatste jaren nog niet is voorgekomen. Tot chef-commies bij de Ned. Spoorwe gen alhier is benoemd de commies J. W. F. Kuijt te Arnhem. Uit Leiden vertrokken. J. B. Adam, Haag, A. ^Paulownaplein 10. A. Akkerman, Wageningen, Eekmo lenweg. M. S. J. Andrau, Zeist, Kersber genlaan 21. C'hr. Baart en fam., Zuilen, la Croixstr. 10. M. J. Bakker, Haag, Me- loenstr. 101. S. M. Baur, Haag, Bezuiden- hout 57. A. M. Bergmann, Vlagtwedde, Ter Apel. J. M. Beulink, Haarlem, Bre- kenb.str. 6. P. Devilee en fam., Zuilen, Burg. v. Tuyllkade 52. Ghr. E. Gericke, Haag, v. Goghstr. 81. P. Hagoort en fam,. Oegstgeest, Javastr. 40. A. M. dc Heij, Alphen a. d. Rijn, Hoornstr. 5. P. Hèij- mans, Tiel, Akkerstr. 5. M. Th. Hiemcke en fam., Rotterdam, Bolwerk 8. G. Hooi veld, Ambt Hardenberg, Rlheezerveen. A. Jansen, Enschede, P. Krugerstr. 24. B. W. van der Velden-Karstens, Koudekerk, Hondsdijk 56a. D. Klop, Middelburg, Lange Giststr. F 176. P. G. Klumpers en fam., Amsterdam, Lange Leidsohedw.str. 133. A. van der Kwaak en fam., Katwijk, 2e Duinpad 39. H. W. de Lange, Wage ningen, Stichting Ziekenzorg. A. Los en fam., Oegstgeest, Julianalaan 4a. C. M. van dèr Meer, Oegstgeest, Rijnsb.weg 119. A. D. Meeter en fam., Wageningen, Eek- molenweg. J. M. Oelbers, Arnhem, Bron beek. W. J. M. Orth, Haag, J. Israëlslaan 50. W. Ritmeester en fam., Voorschoten, Leidscheweg 219. W. G. van Bruggen- Rozier, Breda, Marathonstr. 63. A. L. de Ruijte, Haarlemmermeer, Aalsmeerder- weg 556. A. J. Sclioo, Amersfoort, H. v. Viandenstr. 22. M. H. van der Kwaak- Schouten en fam., Haarlem, Gr. Houtstr. 102 rd. J. M. Sormani, Nijmegen, Fran- schestr. 1. J. O. Schraagen en fam., Oegstgeest, Emmalaan 81. H. J. Tiernego, Iiaag, 's Gravenzandelaan 260. P. de Vos, Heemstede, Meer en Bosch. B. We ber, Berlijn. Raden Mas A. A. Wirjoat- modjo, Haag, Adelheïdstr. 60. G. Wou ters, Haarlem, Rijksstr.weg 396. A. Hart man-Zoet en fam., Oegstgeest, Wijntten- bachweg 4. A. P. van der Zwet, Rijswijk Z.H., Caan van Necklaan 197. In Leiden gevestigd: J. de Boer, bakkersknecht, Waardgr. 26. W. Bockx, Oude Vest 65. B. Boef en Fam., matrassenmaker, Amaliastr 40. N. den Boon, dienstbode, Nic. Betesstr. 10. J. Brakels. timmerman, Haarlemraerstr. 167. W. N. Broekhuizen, Utr. Jaagpad 11. J. G. Bijdendijk en Fam., ingenieur, War- monderweg 1. C'hr. van der Bijl en Fam., schipper, P. Huibertsh. 14. F. Cornelisse, winkelbediende. Witte Singel 107a. M. Diersen, dienstbode, Hooigracht 46. H. C. E. E. Eling, Stadhouderslaan 9. E. Ganz en Fam., Langestr. 27. J. Heems kerk en Fam., Pasteurstr. 21. K. Hen driks en Fam., R. en Schiekadc 112. J. J. van Piggelen-Housheer, J. de Witt- straat 6. J. Jongbloed, hulp in de huish., Rijnsb. weg 10. M. van Slingerland- Kapaan en Fam., L. 'Rijndijk 120. C. P. van Kerkwijk, Rijnsb. weg 177. J. Lan- gendam, horlogemaker, Oude Rijn 27. H. C. Leeuwenburgr, timmerman, v. d. Duijn- straat 20. H. van der Luit en Fam., chauffeur, P. Krugerstr. 15. H. Na-ber, huisschilder, Hoogl. Kerkgr. 10. J. P. van Nahuijs, modiste winkeljuffr., Merelstr. 22. A. Nederhoed, verpleegster, Rijnsb. weg 10. J. A. Nelissen, loswerkman. St. Joris- straat 24. C. M. de Klerk-van Nieuwkerk en Fam J. de Wittstr. 57. J. M. Ooijen- dijk, fabr. arb., Julianastr. 15. A. Pels, Zoeterw. singel 105. W. Philip, chemi- graaf, Oude Singel 72a. L. dc Regt, pianostemmer, Roodborststr. 45. H. A. de Ruiter, Rijnsb. weg 10. E. M. A. Staden, dienstbode, Breestr. 107. W. Storm van Leeuwen, Terweepark 2. J. Th. Ton, kin- derverzorgster, 'Mjnsb. weg 10. L. C. Veermen en Fam., muziekleeraar, Schelpen kade 64. M. Ritseina-van der Velden, Haagweg 44. A. van Vliet, verpleegster, Rijnsb. weg 10. C. A. Zandbergeif en Fam., losarbeider, Voorstr. 30. RECHTZAKEN GERECHTSHOF TE s'-GRAVENHAGE. DOODSLAG OP ZIJN BROER. Het Gerechtshof te Den Haag heeft he den den landbouwer A. S. uit Overschie veroordeeld tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 4 maanden, met een proef tijd van 3 jaar, wegens poging tot doodslag op zijn broer. De Rotterdamsche Rechtbank had dezen verdachte tot eenzelfde onvoorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. Het Gerechtshof deed heden uitspraak in de zaak van de malversaties bij den Pen sioenraad. Zooals men zich zal herinneren hadden voor de Haagsche Rechtbank terechtge staan drie gewezen ambtenaren bij den Pensioenraad verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. De verdachten Z. en R. werden door de JDechtbank veroordeeld tot 2 jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest en verdachte P. tot 2 jaar gevangenisstraf, eveneens met aftrek van 3. maan den voorarrest. In hooger beroep vroeg de advocaat-gene raal bevestiging van de vonnissen der rechtbank. Het Hof, heden arrest wijzende, beves tigde de vonnissen der rechtbank, met dien verstande echter, dat voor alle verdachten een aftrek van 7 maanden voorarrest zal plaats nebben. Zijn vrouw doodgestoken. De Rotterdamsche Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak van 38-jarigen scheepskok C. G. v. E., gedetineerd, die terechtgestaan had ter zake van doodslag, subsidiair zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend. Verdachte had in een logement aan de Delftsche vaart te Rotter dam zijn vrouw, die weer sedert kort met hem samenwoonde, op haar mededeeling, dat zij hem weer wilde verlaten, met een dolkmes, dat op tafel lag en gebruikt was om er brood mee te snijden, zes steken toe gebracht, waarvan een steek, die door liep van den rug tot in de linkerlong, doodelijk was, tengevolge waarvan de vrouw korten tijd later was overleden. De rechtbank kwalificeerde het misdrijf als zware mis handeling, den dood tengevolge hebbende 'Hén veroordeelde verdachte tot 2 jaren ge vangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De eisch van het O. M. was geweest vijf jaren gevangenisstraf. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. De Voorzitter van de Eerste Kamer heeft den leden medegedeeld, dat het in zijn voornemen ligt de Kamer weder bij een te roepen tegen Woensdag 20 Juli a.s. des middags om half twee. HET NOODWEER. VADER EN ZOON DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens het hevige onweer, dat gisteren avond to Steggerda woedde, zijn "de ar beider A. de Groot en zijn zoon, die op het land aan het werk waren, door den blik sem getroffen en gedood. EEN MAN GEDOOD TE EGMOND. Tijdens hot onweer dat gisteravond vooral langs den duinkant woedde, is te Egmond Binnen de alleenstaande boerde rij van den heer O. Strooker door den blikseni getroffen en geheel vernield. Veertig wagens hooi werden een prooi der vlammen. De brandweer vermocht niets tegen de vuurzee uit te richten. Vanmor gen smeulde het vuur nog. Alles was ver zekerd. Ongeveer op dezelfde plaats in Eg mond werd de landbouwer J. Slokker op i den weg door den bliksem getroffen en op j slag gedood. Hij laat een vrouw en een 1 kind achter. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Theodorus, zoon van J. F. M. Pont en C. M. Vogelezang. Frouk- jc, dochter van S. P. Wijbenga en M. J. Hansen Johanna Everdina, -dochter van C. H. Vos en J. E. Roman Willy Marie, dochter van G. W. Schelke en M. H. van den Heuvel Cornelia, dochter van M. van Reken en J. A. Pruimboom. Getrouwd: M. van den Ouweelen jm. en C. Warring, jd. Overleden Chr. Hartevelt, ongeh. m. 86 jaar C. DevileeMacco, wede. 83 jaar K. Vilders, man, 66 jaar G. Roo- denburgNuis vr. 66 jaar. Nog een doodc. Tijdens het hevig onweer dat gister avond boven de streek rond Alkmaar woedde, is te Eenigenburg (gem. Burger- brug) de boerderij van den alleenwonen- den man P. Sierks door brand vernield. Na den brand werd het geheel verkoolde lijk van den kluizenaar, zooals hij in den volksmond wordt genoemd, gevonden. BLIKSEM IN EEN BOERDERIJ INGESLAGEN. Tijdens het zware onweer, gepaard gaande met veel regen, dat tot laat in den nacht voortduurde, is te Heemsterveen in de genleente Ambt-Hardenberg, de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer E. J. Schotten. Behalve een klein schuurtje brandde de geheele boer derij af. De bewoners wisten zich te red den, doch de geheele boedel ging verloren. Boerderij afgebrand. Gisteravond ontstond te Bathmen door onbekende oorzaak brand in de boerderij van den landbouwer E. v. d. Berg. Door gebrek aan water, viel aan blusschen niet te denken. Alleen konden de in de nabij heid staande hooiberg en het kookhuis beschermd worden. Een paard kwam in den brand om. Ook een hooimijt evenals de hooioogst, op den deel geborgen, verbrandden totaal. Van den inboedel werd zoo goed als niets ge red. Huis en inboedel waren verzekerd. DE „DEMP0". Aneta-Holland meldt, dat de Dempo, waarvan het vertrek uit Bataria, tenge volge van brand in een der laadruimen eenige dagen moest worden uitgesteld, on voorziene omstandigheden voorbehouden, 2S Juli te Port-Said zal aankomen, 1 Aug. te Marseille, 6 Aug. te Southampton en 7 Aug. te Rotterdam. In verband hiermee zal de week-end- cruise van de Dempo naar de Sognefjord uitgesteld worden en is deze toch thans bepaald van 1015 Aug. Toepassing Crisispachtwet. Voor den plaatsvervangenden kanton rechter te 's-Gravenhage, mr. H. H. Reijers had heden de behandeling plaats van de eerste bij dit kantongerecht aangebrachte zaak naar aanleiding van de Crisispaoht- wet. Door den kantonrechter kon een voor partijen bevredigende vermindering van den pachtprijs worden tot stand gebracht. Reeds zijn tal van dergelijke verzoek schriften ter griffie ingediend. TELEGRAMMEN NOODWEER IN N00RD-ITALIE. ROME, 13 Juli. (V.D.. Tengevolge van zware onweders in den naoht. van Maandag op Dinsdag is de Tanaro bij Asti buiten zijn oevers getreden, waardoor uitgestrek te gebieden tot Alba en Alessandria over stroomd zijn. De geheele koren- en hooi oogst is daar verwoest. De schade bedraagt vele millioenen Lire. Bij Cuneo werd de hut van een landbouwer door dc golven van een rivier meegesleurd, waarbij de be woner den dood vond. In Parma werd door een onweer met een orkaanachtigen storm een deel van de stad en de aangrenzende velden blank gezet. Ook hier leed de oogst groote schade. In Massa sloeg de bliksem het kruis van de klokketoren weg en be schadigde het koepelgewelf. NIEUWE BOTSINGEN MET C0MMU- NISTEN IN KEULEN. KEULEN, 13 Juli. (V.D.). Dinsdagavond kwam het weer op verscheidene punten der stad tot uitspattingen der communis ten, die, naar de politie mededeelt, ge deeltelijk in den vorm van een weloverwo gen aanvalsplan tegen de politie optra den. De in groote sterkte opgekomen po litie moest herhaalde malen van haar vuurwapens gebruik maken en moest, om de orde te kunnen herstellen, een pantser wagen in dienst stellen. Reeds in het begin van den avond kwam het tijdens een de monstratie van nationaal-socialisten in KeulenKalk tot botsingen tusschen de nationaal-socialisten en de communisten. De politie, die trachtte in te grijpen, werd uit dc huizen bekogeld, beschoten en met heet water overgoten. Bij deze botsing werden 17 belhamels gearresteerd. Hiel en daar kwam het later nog tot botsingen tusschen nationaal-socialisten, en commu nisten, zonder dat echter ernstige inciden ten voorkwamen. Tc middernacht kwam het in Kalanter- en Elsass Strasze tot ge regelde gevechten. Hier hebben de com munisten op vele plaatsen het plaveisel opgebroken, den rijweg met glasscherven bestrooid, do straatlantaarns gedoofd en op andere wijzen het verkeer gestremd. Er werd op de politie geschoten. Door een sys tematisch doorgevoerde tegenactie kon tenslotte met behulp van een pantserwa gen in den vroegen ochtend de orde her steld worden. Geheele blokken huizen wer den onderzocht en een aantal wapens in beslag genomen. 53 personen werden ge arresteerd. In hoeverre personen gewond werden, kon niet worden vastgesteld. Een politie-beambte werd licht I DE OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZILIË. RIO DF. JANEIRO, 13 Juli. (V. D.). De opstandige beweging, dio. in den staat Sao Paulo is uitgebroken, heeft zich zeer snel naar andere Braziliaansche staten uitgebreid. Het grootste deel van de troe pen en de politie der staten Matto Grosso, Parana, Santa Catharina, Rio Grando do Sul en Minaes Geraes hebben zich bij do opstandelingen aangesloten. De opstande lingen melden reeds het volkomen slagen der revolutie. In Sao Paulo is een nieuwe regeering ge vormd. Vliegtuigen der opstandelingen vlogen Dinsdag over Rio de Janeiro en wierpen vlugschriften uit, waarin wordt medegedeeld, dat zich meer dan 30.000 man der troepen bij de rovolutie beeft aangeslo ten. Alle havens van de opstandige staten zijn op last van President Vargas gesloten. De regeering heeft nieuwe troepen ter be strijding van de opstandelingen gezon den. Ernstig Russisch-Japansch incident. MOSKOU 13 Juli. (V.D.) Volgens een Russisahe officieele mededeeling hebben op 7 Juli vertegenwoordigers van de Mandsjoerijsche regeering die vergezeld waren door Japansche adviseurs, aan do directie van het omslagbedrijf van de haven van Oharbin, dat aan den (Jhineeschen Oos terspoorweg behoort, medegedeeld, dat zij de overhandiging van de sleutels der pak huizen verlangen. Zij verklaarden het ha venbestuur als afgezet. De leider van het omslagbedrijf deelde aan de Japansche vertegenwoordigers me de, dat hij de sleutels zonder toestemming van het bestuur van den Chineeschen Oos terspoorweg te Rudy niet zou afgeven. Na deze mededecliug bezetten de Japan ners met behulp der Mandsjoerijsche poli tie alle pakhuizen en alle schepen van den Ohineeschen Oosterspoorwog. Naar verder gemeld wordt werden ook verscheidene Russische barken vastgehou den. Dit optreden der Japanners heeft te Mos kou groote opwinding veroorzaakt. Hot Commissariaat voor Buitenlandsche Zaken heeft, den Russischen oonsul-generaal te Oharbin opgedragen tegen de in beslag neming van het omslagbedrijf te prolestcc- ren en te verklaren, dal de Mandsjoerij oho regeering verantwoordelijk zal worden ge steld voor alle schade, die voor Sovjet- Rusland ontstaat. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd; 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 400 vette kalveren, le kwal. 3540 cent, 2do kwal. 30—34 cent en 3e kwal. 20—20 cent per kg. levend gewicht, 51 nuchtere kalve ren 2.50—5.00 pei* stuk; 510 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 3638 cent, zware 3335 en vette 3032 cent per kg. slachlgewicht. Overzicht: Vette kalveren met grooten aanvoer, stug ge handel en de prijzen lager. Varkens met egringen aanvoer, stugge handel en prijs houdend. WOERDEN, 13 Juli. Kaas. Aanvoer 415 partijen. Met rijksmerk le kwal. 2527 en 2e kwal. 20—23. Handel traag. TER AAR, 12 Juli. Centrale Veiling. Peulen 0.351.20, doppers 0.651.10, tuinboonen 1016 cent, snijboonen J 1.70— 2.30, stek 0.601.30, stamboonen 2.30 2.80. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn - 58.87!/2 Londen 8.81 S/4 New York 2.48i/4 Parijs 9.74l/| Brussel 34.50 Zwitserland 48.35 Milaan 12.67 Madrid 19.90 Oslo 43.75 Koponhagen -47.85 Stockholm 45.35 Weenen 34.50nom. Praag 7 33 Boedapest BEURSOVERZICHT De gedrukte stemming, die reeds enkele dagen op de Amslerdamschc beurs viel waar te nemen, bleef heden bestaan. Het verdrag van Lausanne heeft dc verwachte verlichting niet gebracht in verband met de oppositie, dio in enkele landen is ont staan en de geruchten dat naast het be kende verdrag nog een geheime overeen komst bestaai De kooplust van de zijde van het publiek is geheel verdwenen, zoo- dab het aanbod voortspruitend uit winst nemingen en verkoopen van do zijde der speculatie geen tegenpartij kan vinden dan tegen terugloopende koersen. De handel was overigens zeer kalm. Nu en dan was het drukker in Kon. Olies, die ruim 'i% verloren. Suikers lagen gedrukt, H.V.A.'s vrij goed op peil, doch de minder courante soorten waren bepaald flauw. Philips na zwakere inzet hooger. Unilevers en Aku's lager. Rubbers eveneens zwakker. Scheepv. Mijnw. en Tabakken brachten liet cr niet beter af. Amerikanen in navolging van Wallstrcct lager. Duitsche obligatie zeer flauwe Youngleening verloren 2%. Ned. Staatsobligaties prijshoudend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3