KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS AGENDA ^WOENSDAG 13 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE blau faü. z HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. Mr. J. B. Kan ziet van verdere bemiddelingspogingen af. Het bestuur der vereeniging van reeders van visscherij vaartuigen heeft van Staats raad mr. J. B. Kan het volgende schrijven ontvangen Gisteren heb ik den burgemeester van Velsen, zeer tot mijn spijt, moeten meedee- len, dat ik mij wegens de passieve houding van minister Verschuur, niet langer kan belasten met bemiddelingspogingen in het belang van IJmuiden. Ik heb mr. Rambonnet tevens verzocht de heeren die indertijd aan de bespreking deelnamen, daarmede in kennis te stellen. U zult het billijken dat onder deze om standigheden een bespreking geen nut meer kan hebben, al betreur ik ten zeerste dat ik U niet meer van dienst kan zijn. KATHOLIEKE KERK IN DE WIERINGERMEER. Heugelijke plechtigheid in Slootdorp. Gistermorgen werd te Slootdorp in het nieuw gewonnen land van de Wieringer- meer het eerste Katholieke kerkje, dat aan den H. Geest is toegewijd, door Z.H. Exc. mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem geconsacreerd. Voor deze plechtigheid, voor de Katho lieke bewoners van het nieuwe land van wel heel bijzondere beteekenis, bestond groote belangstelling en aan de uitnoodi- ging van den pastoor, den zeereerw. heer P. Braak hadden velen gevolg gegeven. Na de consecratie droeg de Bisschop een stille H. Mis op met assistentie van deken J. Lucassen en pastoor P. Braak. Na afloop van de H. Mis sprak de Bis schop de geloovigen toe naar aanleiding van de woorden van den Psalmist„God heeft de zee in droogte veranderd, daar over zullen wij ons verheugen in den Heer." HET RAPPORT-WELTER EN DE RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP. De Indische cursus opgeheven? De Bezuiningscommissie-Welter acht in verband met de gewijzigde tijdsomstandig heden bezuiniging inzake den Indischen cursus der Rijkstuinbouwschool te Boskoop noodzakelijk. Voor de abituriënten van de zen cursus, die in normale tijden in de berg- cultures in Indië plaatsing vinden, is de kans om aldaar een betrekking te vinden, zoodanig gering geworden, dat handhaving van dezen cursus aan de Commissie niet verantwoord voorkomt. Personeel met de algemeene ontwikke ling en de opleiding van abituriënten van dezen cursus levert Indië in ruim voldoen de mate, (Landbouwschool 'te Buitenzorg, Cultuurscholen te Soekaboemi en Malang) en het komt de Commissie derhalve niet aannemelijk voor, dat de opleiding op de zen cursus in afzienharen tijd plaatsing op Indische ondernemingen zou kunnen bevor deren. De thans dezen cursus bezoekende leer lingen dienen in de gelegenheid te worden gesteld he*m te beëindigen, daarna dient hij te worden opgeheven. Voor 1033 kan op een bezuiniging van ten minste f 10.000.worden gerekend. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Groote aanvoer, lage prijzen daar komt het thans op neer. Mar grieten in groote massa, gaan voor ƒ0.12— 0.20 per 100; Anjers 0.10—0.20, Zinnia's 1.10—1.80, Juliaantjes ƒ0.100.15, Gele Margrieten 0.03—0.05; Korenbloemen 0.100.18, Dahlia's 1.503.20. Rozen per bos van 20 stuks ƒ6.15—0.30. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 15 Juli a.s. des n.m. 8 uur (N T.). Agenda: 1. Vaststelling notulen; 2. In gekomen stukken; 3. Vvijziging van het be sluit tot het aangaan cener geldleening; 4. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1931; 5. aststelling der verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden; 6. Comptabel besluit; 7. Staat van oninbare en nog te verhalen posten. SASSENHEIM. Kostelooze belastingplaatjes. Door den heer Beye, commies der Belastingen al hier, zal op Woensdagen 20 en 27 Juli en 3 Augustus a.s., telkens des avonds van half acht tot half negen zitting worden ge houden op het Gemeentehuis, voor den aan vraag van kostelooze rijwielbelastingplaat- jes, geldig van 1 Augustus 1932 tot 31 Juli 1933. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag a.s. des nam. 8 uur (N.T.). Agenda: 1. Vaststelling notulen; 2. In gekomen stukken; 3. Aanbieding gemeente- rekening 1931; 4. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van besmette lijke ziektegelden; 5. Staat van oninbare en nog te verhalen posten; 6. Voorstel tot het doen deelnemen van den gemeente veldwachter aan den door den Commissa ris der Koningin ingestelde politiecursas. N00RDWIJK. S. J. C. Gisteravond vergaderde de R. K. Voetbal vereeniging S. J. C. in het Juvenaat sg'cbouw onder voorzitterschap van den heer C. van Gerwen, waarbij de opkomst zeer goed was. De vergadering was belegd om de agenda van de vergade ring der vorige week, welke bijna geheel in beslag was genomen voor de herziening van het Huishoudelijk Reglement, verder af te handelen, daar nog enkele zeer be langrijke punten onafgewerkt waren. In zeer langdurige besprekingen is het H. R. onder de loupe genomen en zijn meerdere gewenschte wijzigingen aangebracht. Dit reglement wordt van kracht per 1 Augustus a.s. Aan de handhaving hiervan zal streng de hand worden gehouden, vooral wat be treft de betaling der contributie en het wegblijven zonder kennisgeving bij offi- cieele wedstrijden. Het bestuursvoorstel, dat de voorzitter van de Elftal-commissie ambtshalve bestuurslid is, werd met alge meene stemmen aangenomen, waaraan te vens nog werd bijgevoegd, dat bij verhin dering van dezen functionaris een ander lid dezer commissie de bestuursvergaderin gen kan bijwonen, zonder hierbij echter stemrecht te hebben. Dit bestuurs-voorstel was gevormd om een nauwer contact met de elftal-commissie te hebben. Na lezing van de notulen dezer verga dering werden zij na een kleine bemerking vastgesteld. Punt 3 der agenda was bespreking trai nen. Bereids was door het bestuur de mo gelijkheid bekend gemaakt een trainer te engageeren voor de hoogere elftallen. Uit den aard der besprekingen, bleek, dat bij de leden hiervoor veel animo bestond, waarom werd besloten hiertoe over te gaan en reeds a.s. Donderdag hiermede te beginnen, het aanvangsuur werd bepaald op 7.30 uur. De regeling der trainingsavon den werd in handen gesteld van de Elftal commissie, welke de leden, die hieraan wenschen deel te nemen, zoover noodig nog zuJien aanschrijven. Van bestuurszijde werd opgemerkt, dat men zioh in alle opzichten aan de leiding der trainer zal hebben te onderwerpen en wil men succes hebben, zal men niet één dezer avonden mogen ver zuimen, terwijl het Sportpark op die avon den alleen toegankelijk zal zijn voor de le den en dat tijdens de training, de overigen met. mogen voetballen. De bespreking over de komende compe titie bracht twee wenschen naar voren en wel van het 2e elftal, om de afd. der 2de klasse in ons district op Le heffen, en dit elftal in te deelen in de Haagsche afd., ter wijl het 3e verzocht de mogelijkheid om ingedeeld te worden in de Haarlemsche af- deeling. Deze wenschen zullen bij den D. H. V. B. worden bekend gemaakt. Naar aanleiding van de agenda der Bondsver gadering op 24 Juli a.s. te Haarlem, welke geen besprekingen voortbracht, werd de heer L. J. v. d. Meer benoemd als afge vaardigde naar deze vergadering. Bij de rondvraag werd nog een voor stel gedaan vanuit de vergadering, om uit breiding van het bestuur met één lid, want nu de Voorz. van de Elftal-commissie ambtshalve bestuurslid is, bestaat het be stuur uit een even aantal personen. Dit voorstel wordt door de vergadering over genomen, zoodat dit op de agenda der jaarvergadering zal komen. Na enkele besprekingen van meer inter nen aard, feliciteerde de Voorz. het twee de elftal met het behaalde succes in de demi-finale om den Leidsche Courant-be ker, den wensch er aan toevoegende dat zij in de finale in een fairen wedstrijd evenveel succes moge hebben, waarna hij onder dank voor opkomst, deze bijeenkomst sloot met den Ohr. groet. Sport Door den Turnkring Leiden zal Zaterdag op het Sportpark alhier, een groot turnfeest worden gehouden, waar aan ruim 500 adspiranten zullen deelne men. Des middags te 2.30 uur zal de af- marsch plaats hebben vanaf het Linden- plein, onder begeleiding van het Muziek gezelschap „De Echo der Duinen" van Noordwijk .aan Zee, terwijl te 3.30 uur de wedstrijden zullen aanvangen. Geboren Gerard, zoon van B. C. v. d. Starre en J. M. Verboom Agatha Wilhelmina, dochter van A. P. Ph. Alko- made en M. C. Steenvoorden Jacobus Bartholomeus, zoon van H. J. Witteman en M. F. Alkemade. Overleden Maarten v. Duivenboden 75 jaar gehuwd met J. Plug. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te komt Donderdag a.s. des voormiddags halftien in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de volgende punten: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Voorstel tot bet verleenen van eervol ontslag aan den burgwachter P. Zwetsloot en tot benoe ming van diens opvolger. 3. Voorstel tot het verleenen eener subsidie aan de Chr. H. B. S. te Alphen. 4. Aanbieding rekening 1931 der Gezondheidscommissie. 5. Idem ge meente- en bedrijfsrekeningen. 6. Voorstel tot in gebruikgeving van een perceel grond. 7. Praeadvies op twee verzoeken om sub sidie. 8. Voorstel tot vaststelling der veror dening op het agentschap der arbeidsbe middeling en werkioosheidverzekering en tot benoeming van den agent. 9. Prae-advies op een ingekomen verzoek. 10. Voorstel tot verlenging der steunregeling. 11. Voorstel tot benoeming van een waarnemend ge meente-ontvanger. 12. Voorstel tot vaststel ling eener verordening op de heffing en invordering van vergunningsrechten. 13. Voorstel tot wijziging der gemeente- en be- drijfsbegrootingen 1932. 14. Rondvraag. LISSE. Personalia. Geslaagd voor het M.U.L. O.-diploma Oarolo v. Paaschen, Seb. van der Hoorn en Jac. Langeveld, allen alhier. De Raad der gemeente kwam gistermor gen te half elf uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter i9 de burgemeester, de heer J. van der Meu- len, die de vergadering opent met ambts gebed. De secretaris, de heer B. den Bra ver, leest de notulen, die onveranderd wor den goedgekeurd en vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o.Missive van Ged. Staten hou dende goedkeuring van besluiten van den Raad. Van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn is ingekomen de reke ning over 1931, waarvan de ontvangsten bedroegen 2223.25; de uitgaven 1558.46; batig saldo 664.79. Tevens mededeeling van de werkzaamheden door de commissie verricht en begrooting voor den dienst 1933, waarbij het bedrag door de gemeente te betalen is gesteld op 82.95. Op voorstel van B. en W. wordt tot goedkeuring der rekening besloten. Mededeeling van de Commissaris der Koningin dat tot lid der Gezondheidscommissie is benoemd de heer A. van der Bijl te Alkemade, en de heer P. de Graaf te Alphen aan den Rijn, waarvan laatstgenoemde is aangewezen tot voorzit ter der commissie. Verder is ingekomen een verzoek van het bestuur der Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn om ten be hoeve van een leerling uit deze gemeente die de school bezoekt, te mogen ontvangen een bedrag van ƒ48.50. De heer C. A. van Dam is van meening dat in deze drukken de tijden alle uitgaven, die niet strikt ver plichtend zijn, moeten worden gemeden, en acht het gewenscht dat ouders die van dit onderwijs voor hun kinderen gebruik willen maken om hun kinderen een goede positie te verzekeren, de kosten zelf beta len, indien dit immer mogelijk is. De voor zitter geeft omtrent deze zaak een nadere boelichting en wijst er op, dat het uit een oogpunt van billijkheid is aan het verzoek t« voldoen. De heer A. J. de Jong merkt op, dat het weigeren van subsidie een achter stellen zou zijn van hen die een Ohr. H. B. S. voor hun kinderen begeeren, en door de ouders reeds een groot bedrag aan school geld moet worden betaalt, en acht het daar om uit een oogpunt van billijkheid noodig aan het verzoek te voldoen. De heer D. de Bruijn IJzn. is van dezelfde meening, waar op 'n voorstel van B. en W. tot het toestaan van het gevraagde bedrag, met algemeene stemmen wordt aangenomen. De Gewestelijke afdeeling van den Bij- zonderen Vrijwilligen Landstorm vraagt een bedrag van 50 te mogen ontvangen. B. en W. stellen voor een bedrag van f 25 te geven. De heer Scheel vraagt- naar het nut van de B. V. L., daar het instituut naar zijn meening nog niets heeft gepresteerd. De heer Jac. van Beek acht dit een zeer ge lukkig verschijnsel, dat cje B. V. L. nog niet geroepen werd actief op te treden, en ver klaart zich voor het verleenen van subsidie. De heer Jae. de Kort acht het gewenscht voor zulke zaken geen subsidie meer te ge ven. De voorzitter wijst op het groote be lang van de B. V. L. voor land en volk, waarvoor mannen van beteekenis zioh ge heel belangeloos met volle toewijding ge ven. Een voorstel van B. en W. tot het ver leenen van 25 subsidie wordt met 83 stemmen aangenomen. Tegen de heeren M. Scheel, Jac. de Kort en J. A. v. Vliet. Een adres van den heer Adr. van Luyk, om in verband met de in April in zijn wo ning voorgekomen brand en door verschil lende oorzaken daaruit voortvloeiende schade, eenige tegemoetkoming te mogen ontvangen, wordt voor kennisgeving aange nomen. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij boeken en be- soheiden volkomen in orde werden bevon den, wordt eveneens voor kennisgeving aangenomen. Hierop komt aan de orde een voorstel tot wijziging der verordening be- WARM0ND. Volksbond. Onder zeer groote belang stelling had in Hotel „de Stad Rome" een algemeene vergadering plaats van de af deeling Warmond van den R. K. Volksbond, welke vergadering onder leiding stond van den heer J. Hogeboom. Te ruim half negen opende deze op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst en sprak er zijn vreugde over uit, dat zoovelen ter vergadering waren ge komen. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorge lezen en zonder eenige aan- of opmerking onder dankzegging vastgesteld. Hierna was het woord aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn financieel verslag. Hier uit bleek, dat de inkomsten hadden bedra gen 186.60 en de uitgaven 177.70, zoo dat een klein batig slot te boeken viel. Uit het financieel verslag van het ziekenfonds bleek, dat was ontvangen een bedrag van 194.94, terwijl was uitgegeven een bedrag van ƒ46.71. Over dit laatste ontspon zich een discussie met betrekking tot de uit gaven. Deze, aldus de voorziter, zijn de laatste maanden dermate gestegen, dat wij spoedig aan den bodem zullen zitten. Ter voorkoming hiervan stelde de voorzitter voor over te gaan tot venhooging der con tributie, daar deze toch laag was. De heer Haverkort kon zich met de zienswijze van. den voorzitter niet vereenigen. Hij was van oordeel, dat, zoolang het fonds nog be schikken kon over een flink batig saldo, het geen hier het geval is, contributie verhoo ging niet behoefde plaats te vinden. Na eenige bespreking werd besloten te dezer zake nog even een afwachtende houding aan to nemen. Hierna werd voorlezing ge daan van een schrijven, gericht aan Burge meester en Wethouders, houdende een overzicht, van de inkomsten en uitgaven van het door het gemeentebestuur in ge bruik gegeven voormalige Raadhuis ten dienste der werkloozen. Bij de mededeelingen sprak de voorzitter er zijn spijt over uit, dat zoo weinigen had den deelgenomen aan de encycliekmeering te Voorschoten. Vooral in dezen tijd, aldus spreker, is het zoo noodzakelijk, dat we VAN HAZERSWOUDE doeld in art. 9 'het 1ste lid der Winkelslui tingswet, waarbij nu wordt bepaald dat op Zondag tot 12 uur n.m. bij verkoopere de melk mag worden afgehaald, en niet mag worden iritgezonden. Een verordening re gelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters, wordt na toelichting door den voorzitter en be spreking door den raad met algemeene stemmen vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Bank van Nederland- sche Gemeenten voor buitengewone uitga ven, tot een bedrag van 15.000 tegen 4 K pet., loopende tot 31 December 1932. Hier op komt aan de orde een voorstel ter zake korting op de jaarwedden van het gemeen te-personeel, en het heffen van pensioen bijdrage. In verband hiermede is ingekomen en wordt voorgelezen het rapport van den Algem. Ned. Politiebond, en 'het rapport van den Bond -van Gemeenteambtenaren. Dit punt, dat op vorige vergaderingen reeds een onderwerp van breedvoerige bespre king uitmaakte, wordt opnieuw besproken, waarvan het resultaat was, dat allen zich konden vereenigen op alle gemeenteambte naren de 8*4 pet. pensioenbijdrage te ver halen, maar in betrekking tot korting van 3 pet. van dé jaarwedden voor alle gemeen teambtenaren waren de meemngen verschil lend. De heer Scheel stelde daarbij voor te splitsen en de lagere ambtenaren daarvan voorloopig nog vrij te stellen. Na gehouden bespreking stelde B. en W. voor op alle gemeenteambtenaren de 8 ]A pet. pensioen bijdrage te verhalen, en uitgenomen de ambtenaren wier jaarwedde door Ged Sta ten worde vastgesteld, de overigen van de 3 pet. korting nog vrij te stellen tot behan deling van de begrooting, waarbij de sala risregeling wel weer aan de orde zal wor den gesteld. Met algemeene stemmen werd het voorstel aangenomen. De balans en winst- en verliesrekening van de Bouw vereeniging „Volksbelang", voor wat de woningen in de Torenstraat betreft, geeft aan een nadeelig saldo van 1383.89, waarvan door het Rijk 75 pet. wordt vergoed, en het overige door de ge meente wordt bekostigd. De rekening werd goedgekeurd. Een aanvrage van J. J. v. Meurs, in het Rietveld, om afstandsvergoeding voor een schoolkind, werd na gedane mededeeling, niet ingewilligd. Aanbieding heeft, plaats van de gemeen te-rekening over den dieiist 1931, waarvan voor den gew. dienst de ontvangsten be droegen 159.649.20^, de uitgaven 159.271.26, alzoo een voordeelig saldo van f 377.93 De inkomsten en uitgaven van de kapitaaldienst bedroegen 30.000. Do rekening van het Waterleidingbedrijf .geeft aan 15.165.18 met een nadeelig slot van 697.49 Tot lid der commissie voor het nazien der rekeningen werden benoemd de heeren N. P. Kaptein, L. Noordam en D. Buitenhuis. Bij de rondvraag informeert de heer L. Noordam, of ook de Zijdeweg door ge meentewerklieden zal worden behandeld met teer, wat naar zijn meening zeer ge wenscht is voor bebouwde gedeelten, ter voorkoming van stof. De voorzitter belooft van de opmerking nota te zullen nemen. De heer M. Scheel wijst op de noodzake lijkheid van het plaatsen van e£n waar schuwingsbord bij den Gemeeneweg aan den Rijndijk, voor auto's en motorrijtuigen. De voorzitter zegt. reeds met den Bond over deze zaak te hebben gesproken, het geen echter geen resultaat heeft opgele verd, daar de Bond hiertoe niet. genegen was. Ter voorkoming van ongelukken is het zeker van het. hoogste belang zeer voorzich tig te zijn. Niemand meer het woord ver langende, sluit de voorzitter de vergadering. in alles eendrachtig samenwerken en ook naar buiten onze eensgezindheid toonen. Volgend jaar, aldus spreker, zal de ency cliekviering in deze gemeente plaats vin den. Laten wij onze mensohen toonen, dat ook Warmond wat kan presteeren, waar het betreft de encycliekviering. Vervolgens werd door dèn heer Haverkort een keurig verslag uitgebracht van de gehouden ver gadering van den centralen raad, op welke vergadering hij was geweest als afgevaar digde voor Warmond. De voorzitter bracht den heer Haverkort hartelijk dank voor zijn verslag. Bij de gebruikelijke rondvraag maakte de vraag of vanwege de afdeeling tooneel dit jaar 1 of 2 voorstellingen ge geven zouden worden een onderwerp van langdurige discussie uit. Besloten werd te dezer zake een samenkomst te doen plaats vinden met het bestuur van dert Volksbond en de afdeelingtooneel, teneinde deze zaak nader onder het oog te zien. Hierna werd de zeer geanimeerde bijeenkomst onder dankzegging gesloten. Autotocht voor ouden van dagen. Morgen zal de eerste tocht plaats vinden Voor degenen, die belang stellen in den stoet en familie of kennissen willen toe wuiven, deelen wij mede, dat men om streeks één uur zal vertreken vanaf den Hooge Rijndijk en rijden langs Plantage, Plantsoen, Korevaarstraat, Breestraat en Noordeinde bij thuiskomst te circa 6 uur zal men rijden Noordeinde, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Kop- penhinksteeg tot op de Kaasmarkt, alwaar de stoet zal worden ontbonden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3605. K. de Boer. Leiden, Kraaierstraat 15. Prietmeubelenhandel. Uittr. E.K. de Boer, Leiden, dd. 1 Juli 1932. Wijz. handelsn.: J. W. de Boer. Gemeentelijke Aankondigingen Uitloting Geldleening. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 21 Juli 1932, des namiddags 2 uur, in een der 1 vertrekken van het Gemeentehuis zal wor- i den overgegaan tot de uitlloting van 50 obli- j gaties ad. f 1000.in de 4 geldleening der gemeene —---en van 1930, groot f 2,000.000. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRJIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juli 1932. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leidea j brengen ter algemeene kennis dat J. W. Snelderwaard te Wassenaar, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een ver lof A voor den verkoop van zwakralco'holi- schen drank in het klein in het perceel Haarlemmerstraat no. 52, alhier. Leiden, 13 Juli 1932. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STIRUJEN, Secretaris. LEIDEN. Woensdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, „Sfc. Fraiciscus van Assisië", Hotel „Den Burcht", 8.30 uur. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- vereeniging. St. Vinoentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tob en met Zondag 17 Juli a.s. waargeno men door apotheek W. Pelle, Kort Rapen burg 12, Tel. 594. R. K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN. In „De Burcht" vergaderde gisteravond de afd. Leiden van de R. K. Vereeniging van Gezinshoofden. De vergadering was op dezen zomersohen avond zeer goed bezocht. Om ongeveer half negen opende de voorz., de heer Heemskerk, de vergadering met den chr. groet en een woord van wel kom. Spr. zeide, dat deze vergadering nood zakelijk was door de centrale raadsverga dering te Heerlen. Spr. legde er in verband hiermede den nadruk op ervoor te waken dat de groote gezinnen de dupe worden van bezuinigingen. Hierna las de sec-r., de heer D. van der Top, de notulen, die onder dank onveran derd werden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat van nu af voor overleden leden een H. Mis zal worden op gedragen. Vervolgens dat de statuten door heb Hoofdbestuur zijn goedgekeurd. Ingekomen is een circulaire van de afd. Nijmegen tot een bezoek aan het Maria- congres te Nijmegen. Inzake het kinderfeest deelt de voorz. mede, dat dit deze keer zal gehouden wor den in de theetuin aan de Witte Singel op Zaterdag 6 Augustus. Voor dezen middag zullen kaarten wor den verstrekt, terwijl verschillende attrac ties aan het feest zullen worden verbonden. Zoo mogelijk zal het feest dezen zomer nog worden herhaald. Voor elk gezin zal ook een leider toegang hebben. Hierna volgt de agenda van de Gent rale Raadsvergadering te Heerlen, welke door den voorzitter wordt behandeld. Als afgevaardigden worden aangewezen de voorzitter, de heer Heemskerk, en de heer Moikenboer. Naar aanleiding van deze agenda wor den eenige opmerkingen geplaatst oa. door den heer Streefland, die aanmerking maakt op foto's in „Het Gezin" over het vervaar digen van bier. Door de afgevaardigden zal het hoofdbestuur hierop worden gewezen. Het bestuur verklaart alleen mee te gaan met uitbreiding van het hoofdbestuur als bij de voorgenomen vorming van districten de bestuursleden meer als districtsleider zullen optreden in de verschillende deelen van het land. Hierna worden de voorstellen der afdee- lingen behandeld. Het voorstel van de afd. Leiden inzake „Moederschapsfonds". Daar Leiden een we tenschappelijk onderzoek voorstelt, moet het hoofdbestuur dit, om de zeer hooge kos ten, afwijzen. Wel zal dit onderwerp worden toegelicht en de noodige richtlijnen worden gegeven. De afd. Vught stelt voor actie te voeren voor een verschuiving van belastingen naar ongehuwden en gehuwden met weinig kin deren. Het hoofdbestuur gaat hiermede accoord, maar zal eerst statistische gegevens dienen te verzamelen. Voorts wil het bestuur ondersteunen het voorstel Arnhem, te bevorderen verlaging van woninghuur voor groote gezinnen. Bij het voorstel Bergen op Zoom om bij de Regeering stappen te doen ten einde te voorkomen, dat bij steunverleening aan takken van bedrijf en nijverheid dit ge schiedt door prijsverhooging van eerste le vensbehoeften en verbruiksfartikelen, ont spint zich een uitgebreide discussie. Eerst echter, meent de voorz., moet de inhoud van het adres van het hoofdbestuur aan de Re geering gevraagd worden. Een ander voorstel der afd. Leiden is,

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2