BUITENLAND Andere bladen schrijven UIT DE OMGEVING DINSDAG 12 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 HERSTELVRAAGSTUK NA LAUSANNE. EEN GENTLEMENS AGREEMENT? Als eisch voor ratificatie. In weerwil van de stellige verklaring, dat er te Lausanne geen geheim accoord is ge sloten, wordt van verschillende zijden ge meld, dat er wel degelijk, behalve het door alle staten geteekende verdrag, een z.g. „gentlemen's agreemnt" tot stand is geko men. De „Daily Herald" spreekt zelfs van niet minder dan vier geheime overeenkomsten, waardoor het eigenlijke verdrag zijn waar de feitelijk zou verliezen. Een dezer vier dan zou het gentlemen's agreement zijn, gesloten tusschen Engeland Frankrijk en Italië, en inhoudende, dat deze landen het verdrag van Lausanne eerst zouden ratificeeren, nadat een bevre digende regeling met Amerika tot stand zou zijn gekomen. Herriot heeft zich in denzelfen geest uitgelaten, toen hij Zondag uit Lausanne te Parijs was teruggekeerd. Wat men in het bijzonder moet begrij pen, zou hij tegenover persvertegenwoordi gers hebben gezegd, is het nauwe verband tusschen de herstelbetalingen en de inter- geallieerde schulden. Alles is onderge schikt aan een overeenkomst met de Ver- eenigde Staten. Indien de Amerikaansche regeering het verdrag van Lausanne goed keurt en indien over de kwestie der schul den een bevredigende overeenkomst kan worden getroffen, dan zal de te Lausanne getroffen Tierstelregeling worden geratifi ceerd en vruchten afwerpen. In het an dere geval zal ieder zijn vrijheid van han delen terugkrijgen, hetgeen neerkomt op een terugkeer tot het Youngplan. Het Haagsche Hof van Arbitrage zou dan het totaal der Duitsche schulden moeten vast stellen. „Dat is zwendel", zegt Amerika. Het bericht, dat er te Lausanne een ge heim gentlemen agreement is gesloten, volgens hetwelk de overeenkomst van Lausanne eerst geratificeerd zou worden, nadat de Europeesohe staten, die met Amerika overeenkomsten voor de oorlogs schuld getroffen hebben met de V. S. on derhandeld hebben, heeft in politieke kringen te Washington een zeer ongurrsti- gen indruk gemaakt en men spreekt zelfs van een reusachtigen zwendel van Europa ten koste van de V. S. De „Herald Tri bune" drukt den tekst van dit gentlemen- agreement af, waarvan ook rijkskanselier von Papen een afschrift moet hebben ont> vangen. Staatssecretaris Stimson beperkte er zich in zijn officieele toelichting toe, de volgende drie punten vast te stellen: le. De regeering der V. S. draagt officeel geen kennis van een gentlemen-agreement2e. Geen enkele biiitenlandsche diplomaat heeft bij de Amerikaansche regeering, des betreffende inlichtingen trachten te ver krijgen; 3e geen vertegenwoordiger der re geering van de V. S. heeft aan de beraad slagingen over het gentlement-agreement deelgenomen. Een tegenspraak uit Londen. In officieele kringen te Londen wordt verklaard dat er te Lausanne geen enkel geheim accoord gesloten is. Amerikaansche oppositie tegen schuldenschrapping. Aan den vooravond der verkiezingen is in het Amerikaansche congres de opposi tie hernieuwd tegen de herziening of schrapping der schulden aan de vroegere geallieerden. Senator McKellar heeft een resolutie in gediend, waarin verklaard wordt, dat al leen het congres bevoegd is schuldaccoor- den te wijzigen en het heeft officieel ver klaard niet bereid te zijn de schuld te ver lagen. Ook de senatoren Reed, Smoot, Watson en Bingham zijn tegen verdere verlaging gekant, terwijl Borah weigerde zich uit te laten. Senator Gore heeft een resolutie inge diend, waarin aan Stomson gevraagd wordt, na te gaan, of Amerika's schulde naars bereid zijn, hun verplichtingen na te komen, via het overdragen aan de Yer- eenide Staten van eenige koloniale bezit tingen. Hugenberg contra Lausanne-verdrag. Op een te Bremen gehouden Duitsch-na- tionale verkiezingsbijeenkomst sprak ge heimraad Hugenberg ook over het verdrag van Lausanne en verklaarde, dat een Duit sche rijkskanselier nooit een overeenkomst had mogen onderteekenen waarbij nieuwe milliarden van Duitschland worden ge- eischt. De Duitsche volkspartij en de Duitsch- nationale partij, die door niets aan de re geering Yon Papen zijn verbonden, moe ten dan ook deze overeenkomst scherp afwijzen. Het ware de plicht der regeering ge weest, met kracht op te komen voor ver mindering der particuliere schulden, waar mede wij op een ondragelijke wijze zijn belast. BELGIE DE STAKINGSONLUSTEN. De koning terug uit Zwitserland. De „Maasbode"correspondent te Brussel seint d.d. gisteren: De mijnstaking had heden over het alge meen een vrij kalm verloop behalve te Charleroi, waar de politie het socialistisch volkspaleis tegen extremistische elementen moest verdedigen. De socialistische leider van der Velde sprak aldaar de menigte van het balcon toe, doch moest zich terugtrekken, onder het gejouw der menigte, die hem toeriep: „Indien gij geen verkochte zijt, komt dan naar beneden en stelt u aan ons hoofd In „La Cravache", het socialistisch or gaan van de Borinage, verscheen de vol gende oproep: Wij zullen de revolutie ont ketenen. Binnen 48 uur moeten allen, die de oorzaak zijn van ons lijden, onschade lijk gemaakt zijn Twee te Roux gewonde oproerlingen zijn overleden. Talrijke arrestaties heb ben nog steeds plaats. Te Bergen werd de hand gelegd op do cumenten, waaruit blijkt, dat men te doen heeft met een complot, gesmeed te Brus sel, Parijs en Berlijn, om heel het land in revolutie te zetten. In Ylaamsch Brabant deden zich Maan dagmiddag eveneens hier en daar kleine incidenten voor, zooals te Ninove en Sot- tegem, waar enkele lichte gewonden vie len. Hedenmidag zal in de Kamer door den socialist Delattre geïnterpelleerd worden. Koning Albert, die enkele dagen rust was gaan nemen in Zwitserland, is heden te Brussel teruggekeerd en heeft onmid dellijk de ministers van binnenlandsche zaken en van oorlog ten paleize ontboden, voor een onderhoud over de mijnstaking. De regeering heeft generaal Termonia naar Charleroi gezonden, om er het be vel op zich te nemen van alle derwaarts gezonden leger- en gendarmerie-troepen. De socialistische, syndicalistische en politieke federaties van het bekken van Charleroi hebben besloten, tot de alge- meene staking over te gaan. Zooals gezegd, hebben zich noch daar, noch in het centrum of in de Borinage he den ernstige onlusten voorgedaan. Het is overal veel kalmer dan Zaterdagnacht en Zondag. Minister-president Renkin en minister Hijmans komen hedenavond uit Lausanne terug. Morgen zal een nieuwe minister raad, ditmaad in hun bijzijn, plaats heb ben. DUITSCHLAND DE NAZIS KNOKKEN. Verscheiden dooden, tientallen gewonden. Zondagmiddag kwam het bij een natio- naal-socialistischen propaganda-optocht te Immenstadt tot een ernstige botsing met communisten. De tegenstanders sloegen met latten op elkander in. Een communist kreeg messteken in hals en borst. De S. A.-leider, Hartmannsberger, werd door een stokslag zwaar gewond. Nog vier andere gewonden werden in het ziekenhuis opgenomen. De politie veegde de straten schoon en zorgde ervoor, dat de nationaal-socialisten, die van buiten waren gekomen, tijdig konden vertrekken. Gisternacht zijn te Chlau een aantal na tionaal-socialisten, die van een vergadering naar huis terugkeerden door leden van den Reichsbanner aangevallen. In het gevecht werd ook van vuurwapens gebruik gemaakt. Twee nationaal-socjalisten werden ge dood, meerderen gewond. Aangezien de politie niet in staat was de orde te herstellen, werd een afdeeling Reichswehr te hulp geroepen. Bij een gevecht tusschen nationaal-socia listen en communisten te Eibelstadt (Unter Franken), werden 9 personen ernstig ge wond. Onder de gewonden bevindt zich ook de gendarm van Eibelstadt. Zondagavond is het te Hagenow (Mecklenburg) tot een ernstige botsing ge komen tusschen nationaal-socialisten, die een betooging hielden ter eere van in den oorlog gevallenen en leden van het ijzeren front. Volgens een mededeeling van de po litie was de aanleiding een schot vanuit een auto van het ijzeren front. Er ontstond een vechtpartij waarbij 15 personen licht gewond werden. Dertig tot veertig sociaal-democraten zijn gearresteerd. Bij een twist tusschen drie jeugdige com munisten en twee nazis is gisternacht te Keulen de 18-jarige communist Fritz Wahl door een schot in den buik zoo ernstig ge wond, dat hij kort daarop in het ziekenhuis overleed. De dader kon in den loop van den naeht in hechtenis worden genomen. Naar de bladen melden is het Zondag ook in Reichenbach tot, ernstige botsingen tusschen S.A.-leden en leden va.n het IJze ren front gekomen. Aan de zijde der natio naal-socialisten werden verscheidene per sonen gewond, waaronder één erstig. De stormaf deeling die inrukte naar Langenbie- lau werd overvallen en beschoten, waardoor veertien personen zwaar gewond werden. In Gnadenfrei bij Breslau is het Zater dag tot ernstige botsingen gekomen. De na tionaal-socialisten hadden een „Duitsche dag" georganiseerd, terwijl de Reichsban ner een propaganda-optocht hield. Op ver schillende plaatsen ontstonden bloedige rel letjes. Messen, stokken, bijlen en pistolen werden als wapens gebruikt. Ook van de daken werden schoten gelost. Een motor rijder werd van zijn motor getrokken en met messen bewerkt. De motor werd in de sloot naast den straatweg geworpen om een ongeluk voor te wenden. Twee nazis zijn doodelijk gewond, terwijl verscheidene andere ernstig en een nog grooter aantal personen lichter gewond werden. Daaronder bevonden zich ook ver schillende personen die met het geval niets uitstaande hadden, zoo twee vrouwen die zich in haar woning bevonden en door ver dwaalde kogels getroffen werden. Te Beuthen en te Kanth kwam 't even eens tot vechtpartijen, waarbij eveneens enkele personen gewond werden. Te Kiel en in enkele andere plaatsen van Slees- HET PROCESSIEVERBOD EN DE BOSSCHE LIEVE VROUWE-OMGANG. De Gelderlander schrijft: De plechtige Ommegang in VHertogen- bosch is elk jaar een glanspunt van de Zo mermaand. Dit jaar is de ommegang met den grootsten luister gehouden, want wat in jaren niet was geschied, had Z. H. Exc. de Bisschop van 's-Hertogenbosch dit jaar toegestaan: het beeld der Zoete Lieve Vrouwe uit de Basiliek van St. Jan werd medegedragen door de straten der oude 6 tad. Men vindt elders in dit blad een verslag, waarin bizonderheden over den stoet; alle praal en luister, welke men heeft kunnen bedenken om deze ommedracht te verfraai en, was aangebracht.en toch heeft deze groobsche plechtigheid minder indruk op ons gemaakt dan indertijd, op den H. Sa- kramentsdag, de eenvoudige processie in de dorpen en steden van Limburg en het Rijnland. De ommegang met godsdienstige emble men en symbolen, waaraan heel Den Bosch en de verre omtrek meewerkt, die inspan ning om het bizondere karakter van elke vereeniging en iedere devotie in uiterlijke teekenen tot uitdrukking te brengen, het is stichtend en opwekkend en als uiting van godsdienstig leven, als grootsche manifes tatie van een levend en naar alle kanten uitgroeiend geloof, overweldigend. Maar dat er geen godsdienstige ontroe ring van uitgaat, is niet de schuld van de Bosschenaren, maar van de Wet. Van de Wet, die ons een optocht, zelfs een godsdienstige optocht toestaat, maar die ons verbiedt langs de straten van onze roomsche steden een werkelijke processie te houden. Een processie met Ons Heer in het mid den. Een processie, waarvoor men op de knie- en valt en tot welke men bidt, omdat God de Heer er het middelpunt van vormt, de Ziel ervan is, het alles beheerschende en alles tot zich trekkende. Een processie, zooals er op den H. Sa- kramentsdag nog enkele mogen trekken in ons land, enkele, zeer enkele, doch die in het algemeen verboden zijn, verboden on danks de vrijheid van godsdienst, welke onze Grondwet heet te waarborgen. Dat verbod is het laatste overblijfsel van een regiem, hetwelk den katholieken gods dienst in het geheel niet duldde; het duldt hem nóg niet in het openbaar. Zelfs niet in streken, waar deze godsdienst het gansche volk omvat, ook daar mag hij zich niet ben volle uitleven, doch heeft hij zich te hou den aan de voorschriften, waaraan anders denkenden hem hebben vastgelegd. God, Dien wij erkennen in het geheim der H. Eucharistie, Dien wij wenschen te eeren door heel de gemeenschap tegelijk en in het openbaar, door de menschen, die Hem aan bidden, door de gezinnen in hunne huizen, door de vruchten op de velden en akkers, die vragen om Zijn Zegen, aan God is het ons door de Wet verboden de hulde en aan bidding te brengen, welke wij uit kracht van ons geloofsleven verlangen Hem aan te bieden. De Bossche ommegang en iedere andere godsdienstige optocht is stichtend en op wekkend, maar het katholieke hart vindt alleen bevrediging in een processie, waarin Ons Heer wordt meegedragen. Dat is leven. En telkens als wij een godsdienstige op tocht bijwonen, komt ons gemoed in op stand tegen het misbruik, dat een anders denkende meerderheid maakt van haar overmacht door ons beperkingen op te leg gen in de uiting van ons geloofsleven, welke beperkingen vooral knellen in den nieuwen tijd van eucharistisehen bloei, nu het H. &akra-ment, de Zon van onzen godsdienst, heel het katholieke volk in zijn licht omvat en een groot deel dagelijks doorstraalt. wijkHolstein hebben eveneens vechtpar tijen plaats gehad. Te Kiel werden drie personen gewond. Ln Aken werden gisteren deelnemers aan een nationaal-socialistische betooging door politieke tegenstanders met bierflesschen en bloempotten bekogeld en met warm wa ter overgoten. Zeven personen werden ge wond. Bij Mess bach in het Vogtland kwam gis ternacht een troep van 400 nationaal-socia listen in botsing met communisten. Een communist werd door schoten gedood. BRITSCH-INDIE VECHTPARTIJ OP AL-INDISCH CONGRES. Vijftig gewonden. Op het Al-Indisch Congres te Bombay heeft een vechtpartij plaats gehad, toen pa ria's, wier vertegenwoordigers van deelne ming aan het congres waren uitgesloten, trachtten toegang te verkrijgen. Vijftig per sonen werden gewond van wie twaalf ern stig. In een gevangen-kamp bij Delhi hebben eveneens incidenten plaats gehad. Een aan tal gevangenen trachtten door te dringen tot het gedeelte, waar zich de arrestanten bevinden, wier zaak nog door den rechter behandeld moet worden. Er ontstond een gevecht met de bewakers, met het gevolg dat elf bewakers en negen gevangenen ge wond werden, alvorens de orde kon wor den hersteld. Uit Simla wordt gemeld, dat in den loop ran ernstige ongeregeldheden een woeden de menigte het paleis van den maharana van Oedaipoer is binnengedrongen. Troe pen' kwamen de pojitie te hulp ten einde de menigte uiteen te drijven; zij moesten van de vuurwapenen gebruik maken. Vijf personen werden gedood. HILLEGOM. De electrificatie der tram. Van hoogst betrouwbare zijde wordt One medegedeeld, dat de Electrische Tram op het baanvak HaarlemLeiden in ieder geval voor het eind van het jaar in exploitatie zal worden gebracht. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Als werk zoekenden zijn bij de Gemeentelijke Ar beidsbeurs alhier ingeschreven 294 perso nen. LISSE. Collectes. De weleerw. heer Kapelaan Loerakker uit Noordw ijkerhout hield Zon dag in de St. Agathakerk een liefdadig- heidspreddcatie ten bate der nieuwe en arme parochies. De hierna gehouden sohaalcollecte bracht 340.35 op. 'n Mooi bedrag Vanwege de R. K. Bond van Spoor- en Trampersoneel werd Zondag alhier een speldjesverkoop gehouden ten bate van het Mgr. Mutsaersoord. Deze bracht 97.13 op. N00RDWIJK. Ned. Maatschappij v. Tuinbouw en Plan tenkunde. De gehouden maandelijksohe vergadering van genoemde Maatschappij had deze keer wel een bijzonder cachet, door de groote bloemenpracht op deze bij eenkomst bijeengebracht, hoofdzakelijk be staande uit Lathyrus. De groote zaal van Hotel Royal gaf dan ook een schitterende aanblik door de expositie van zooveel kleu rige en geurige siererwten, welke van een kwaliteit waren, waarmede ieder vakman voor den dag kon komen, daar er variëtei ten bij waren met stelen van 50 c.M. lang, waarop 5 groote bloemen. Naast de Lathy russen had de heer Overvelde nog een zeldzame mooie collectie Gloxinia's opge steld, welke de toets der critiek van alle kanten kon doorstaan en dan ook aller be- mondering afdwongen. Bij de opening door den heer H. de Boer heette deze allen welkom, in het bijzonder Mevr. Gravin v. By landt, Mevr. Citters en het bestuur van Bloembollencultuur. Het was spr. een groot genoegen dit te mogen doen tusschen de overweldigende bloemen pracht, waarvoor hij dank bracht aan de inzenders. Deze plaatselijke tentoonstel ling had niet alleen zijn, doch ieders ver wachting overtroffen. De Jury bestaande uit een vijftal leden had voor de vergadering de inzendingen gekeurd, waarvan de uitslag is als volgt: Vaklieden: le prijs W. Bosman, 2e J. Rakhorst, 3e G. W. Hoogteyling, 4e A. R. Overvelde. Liefhebbers: le prijs J. Slats, 2e J. Lind- hout, 3e A. v. Schie, 4e J. W. MInderham. Tevens werden drie Eere-prijzen beschik baar gesteld en wel aan: J. Rakhorst voor de massale inzending van Lathyrussen, D. L. Grullemans voor het bindwerk met Lathyrussen en A. R. Overvelde voor diens inzending Gloxinia's. Na het lezen der notulen werden de in gekomen stukken behandeld w.o. de mede deeling van de vriendschappelijke bijeen komst der Mij: op 28 Juli a.s. te Doorn. Een prachtig programma is voor dien dag op gesteld, zoodat de voorzitter een ieder kan aanraden deze bijeenkomst te bezoeken. Hierna verkreeg de heer J. C. v. d. Meer het woord, die als Voorzitter van Bloem bollencultuur, deze gelegenheid had aan gegrepen om de dank van de tent-oonstel- lings-commissie Florapark 1932 aan de afd. der Maatschappij te betuigen. Voor de spontane medewerking, welke zij hebben mogen ondervinden door de inzending van den rotsgroep, waarvan een groote roep is uitgegaan en bood den Voorzitter, als dank, een schilderstuk aan, voorstellende de Rotsgroep, De heer H. de Boer dankte voor de uitgesproken waardeering, dooh had niet verwacht dat hij hiervoor per soonlijk iets zou ontvangen. Intusschen was hij hiervoor zeer dankbaar. Echter was de attractie om de rotsgroep te doen slagen reeds belooning genoeg geweest, te meer daar de samenwerking steeds zoo aangenaam was. Mocht het fn de toe komst nogmaals voorkomen, dan zal de Maatschappij steeds haar volle medewer king geven. De secretaris der Tentoonstellings commissie, de heer C. Verweij, deed de mededeeling dat de Eereprijs van de ge meente ten deel was gevallen aan de 'Rbts- groep, waaraan was verbonden een toe lage van f 75waarmede hij de aid. van harte feliciteerde. Waar spr. ook wel be greep dat de inzending een zwaar gelde lijk offer was geweest voor de afdeelings- was, heeft de commissie besloten als tege moetkoming ook nog een bedrag van f 75. beschikbaar te stellen, zoodat het hem een aangename taak was den penningmeester een cheque van f 150.te mogen overhan digen, hetwelk met applaus door de ver gadering werd begroet. Na een korte pauze hield hierna de voor zitter een causerie over de Lathyrus en haar familie. Ondanks spr. zich zeer moest beknoppen, was deze uiteenzetting zeer leerzaam, waarvoor de vergadering spr. uiterst dankbaar was. Bij de rondvraag werd alsnog besloten om in Augustus niet te vergaderen, terwijl men zich voor deelname aan de vriend schappelijke bijeenkomst op 28 Juli te Doorn tot en met 16 Juli bij den secretaris den heer Overwelde, kan opgeven. Na de verloting, waarvoor gezien de prachtige planten en bloemen nogal belang stelling was en ieder in het bezit van een prijsje werd gesteld, bracht de voorzitter nogmaals dank aan de inzenders en sloot hierna deze uitstekend geslaagde avond. WASSENAAR. TWEE BOERDERIJEN IN BRAND. Groote schade. Vermoedelijk door het achteloos omgaan met vuur, afkomstig van een waschfornuis, ontstond Maandagmiddag brand in de hooi berg bij de woning van den landbouwer van E. aan de Oosttdorperweg. Het vuur deelde zidh terstond mede aan de aehter het huis gelegen schuren en vee stallen. Korten tijd later geraakte de hooi berg van den naastbijgelegen boerderij van B. in brand en vervolgens de boerderij zelf. Aanvankelijk had de brandweer met moeilijkheden te kampen, aangezien de slooten droog stonden. Niet zoodra eohter had men open water bereikt, of het vuur werd met kracht aangetast. De schuren van den landbouwer van E. en de hooibergen van E. en B. benevens het woonhuis van den laatBte waren evenwel niet meer te be houden en brandden geheel uit. De boerderij van E. alsmede van de even eens aan de overzijde der weg gelegen boerderij van van der S., welke ook groot gevaar liep en reeds aan het branden was gegaan konden worden gespaard. Van den landbouwer van E. kwamen en 15-tal var kens in de vlammen om. Van E. is verzekerd, B. niet. Razzia in de duinen. Za ter dagavond heeft de gemeentepolitie een razzia gehouden in de Wassenaarsche duinen. Zooals bekend, is het verboden in de duinen te kampeeren. Een heel leger mannen en vrouwen werd uit dc duinen verdreven en aldus genoodzaakt elders een onderdak te zoeken. Auto ramt winkelruit. Zondagmiddag is een auto, waarin een viertal dames wa ren gezeten in de Langstraat het trottoir opgereden en tegen de pui van het winkel huis van den bakker D. opgebotst. Het on geval -liep nogal goed af. De winkelruit werd vernield en de auto slechts licht be schadigd. Gevaarlijk verkeerspunt. In de van Zuylen van Nijeveldlaan in de gemeente Wassenaar ter hoogte van de Zijlaan be staat voor motorrijtuigbestuurders komen de van de Wassenaarsche Slag, vooral bij avond het gevaar (mede door een even te voren aanwezige wegbocht) aan de rech terzijde van den weg rijdende in de onver harde trambaan te rijden. In verband met de eisohen voor een vrij en veilig verkeer verzochten de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan het Gemeentebestuur van Wassenaar ter plaatse ©en voorziening te bevorderen, b.v. door het aanbrengen van een rich- tingspijl met reflector a.a. Gevallen. Hot 31/3-jarig zoontje van den heer v. d. uit Rotterdam brak bij een val een der armpjes. Dr. Janse verleende do eerste hulp. De vader heeft het knaapje daarna meegenomen ter verdere behande ling in het ziekenhuis aan den Coolsingcl te Rotterdam. Er is heel wat gestolen. De heer M. uit Den Haag deed aangifte van diefstal van een portemonnaie met inhoud. De heer T. en Mej. v. d. S. uit Leiden deden het zelfde ten aanzien van een fototoestel en een portemonnaie met inhoud uit een acte- tasch, bevestigd aan een rijwiel en ten slotte deed de heer H. zulks betreffende een partij hout, geborgen op een den heer V. behoorend terrein. KATWIJK. Bekerwedstrijd. De wedstrijd om den Rotterdamschen Beker, waaraan steeds deelnemen de Burgerwachten van Voor schoten, Katwijk, Leiderdorp, Benthuizen, Valkenburg en Wassenaar is bepaald op Zaterdag 13 Augustus a.s. n.m. 2.30 uur aan vang. De volgorde van schieten is bij loting bepaald als volgt: eerst een schutter van het vijftal van Benthuizen, dan een van Katwijk, vervolgens een van Voorschoten, dan van Was-senaar en daarna een van Lei derdorp. Daarna de tweede schutter van de vijftallen in genoemde volgorde. Er worden achter elkaar twee series geschoten met naar verkiezing 1 of 2 proefsehoton. Er zal tevens een vrije baanwedstrijd aan verbon den worden waaraan alle loden van ge noemde Burgerwachten mogen deelnemen In 1930 won Katwijk deze beker, in 1931 Voorschoten. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. Gevonden voorwerpen. Een bruin ge vlochten tasch met inhoud; een wit gummi kinderschoentje; een gummi zwemschoen; een paar witte badsohoenen; een blauwe ceintuur; een zilveren hecreiuhorloge met dito ketting; een ring met 2 sleutels; een huissleutel; een gladde gouden ring; een haakwerkje met een sleutel; een bruin le deren kindersohoentje; een paar zwarte kinderbadschoentjes; een sleutel merk B. K. S.; een belastingmerk in étui; een huis sleutel; een grijs jongensjasje; een paar badsdhoentjes; een blauwe ceintuur. Inlich tingen bij de politie. VOORHOUT. „Herwonnen Levenskracht". Zondag den I7en Juli a.s., zal vanwege het plaat selijk bestuur van „Herwonnen Levens kracht", alhier, een speldjesdag worden ge houden, waarvan de baten worden aange wend ter bestrijding van dc T.B.O. Het be hoeft geen betoog, dat het bestuur van ge noemde vereeniging rekent op do medewer king van alle ingezetenen dezer gemeente en dat Zondag a.s. iedereen met een speldje of bloempje getooid zal zijn. Vooral in de zen tijd kunnen wij niet anders doen, dan de menschen aansporen om hier de helpen de hand te bieden, temeer daar het geldt de bestrijding van de T.B.C.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7