WAALS Groote Uitverkoop 1.60 1.35 ZUIVER er tegen sensationeel verlaagde prijzen LINGERIE KATOEN DINSDAG 12 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD PAG. 2 LAND- EN TUINBOUW VROEGE AARDAPPELEN NAAR ENGELAND. Zal de invoer belemmerd worden? Een Reutertelegram uit Londen meldt, dat in het Engelsche Lagerhuis ter spra ke is gekomen de groote invoer van vroe ge buitenlandsche aardappelen. Een der leden vroeg of het juist was, dat Nederlandsche aardappelverbouwers schepen in gereedheid brengen teneinde vroegere aardappelen naar Engeland te brengen tegen een prijs van dertig shil lings per ton. Als hiertegen niet onmiddellijk maatre gelen genomen worden, zoo werd gezegd, zullen de Britsche verbouwers niet alleen geruineerd worden, maar met hen zullen nog duizenden landarbeiders zonder werk komen. De minister van landbouw, Gilmour, antwoordde, dat er voor hem geen enkele reden bestaat om onmiddellijk maatrege len te treffen. De adviescommissie inzake invoertarieven zal wel aandacht aan dit vraagstuk schenken. SPORT «g* V* VOETBAL um den Louis üootrcfman-wisselbeker. Morgenavond te 7.45 uur wordt op het L.P.S.-terrein den laatsten wedstrijd om dezen beker gespeeld tussohen de politie en D.A.L. (Tabaksgrossiers). SCHIETEN R. K. Schietvereeniging „Excelsior". Ter gelegenheid van het 4-jarig bestaan in Aug. a.s., houdt bovengenoemde schiet vereeniging gedurende de maand Juli op de gewone schietavonden een onderlinge wed strijd. Hiervoor zijn reeds mooie prijzen beschikbaar gesteld. Er wordt geschoten: Personeele baan, Vrije baan, Geluksbaan en om den wissel beker en medaille. De wisselmedaille is be- sohikbaar gesteld door den heer G. Ber gers voor de 2e klasse. Houder van den beker is de heer v. Bael. Het bestuur noodigt alle leden uit om aan dezen wedstrijd deel te nemen. De schutters zijn in klasse ingedeeld, zoodat voor elk een kans bestaat een prijs te winnen. Het bestuur rekent op aller op komst. Nieuwe leden kunnen zich opgeven eiken Donderdag van 810 uur, Kegelbaan den Burcht of bij secr. Witte Singel 100, POSTDUIVEN De Gevleugelde Vrienden (Alphen). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Lier (België), afstand 110 K.M. De duiven be reikten hun hokken als volgt: P. „G. Borgers 2.45.15; H. Bauer 2.48.16; Adr. v. Sijk 2.50.17; H. Bauer 2.50.23; P. G. Borgers 2.50.32; H. Bauer 2.51.3; P. G. Borgers 2.51.47; idem 2.52.7; idem 2.53,16; idem 2.53.44; idem 2.53.50; H. Bauer 2.54.19. RECHTZAKEN De roofoverval te Nijmegen. De Arnhemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-jarigen schoenmaker E. B. Fl. en den 37-jarigen bakker H. H., beiden uit Nijme gen, die voor twee weken terecht hadden gestaan in verband met den bekenden roofoverval aan den Groesbeekschen weg te Nijmegen. In den nacht van 21 op 22 April j.l. waren zij de woning van den be jaarden heer J. Sm. binnengedrongen en hadden zij op diens slaapkamer geprobeerd, de brandkast te forceeren. De oude man was wakker geworden en door de indringers aangegrepen. Toen de dochter van den ouden heer Sm. op het lawaai afkwam, had den de inbrekers de vlucht genomen. De rechtbank veroordeelde heden beiden tot een gevangenisstraf van drie jaar en negen maanden met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was tegen beide ver dachten, die volledig bekenden, vijf jaar gevangenisstraf. STADSNIEUWS H. PRIESTERWIJDING. Zondag a.s. zal de weleerw. heer C. W. Juffermans alhier, te Mill Hill uit do han den van Mgr. Biermans de H. Priesterwij ding ontvangen. Donderdag daaropvolgend zal de neomist in de parochiekerk van St. Petrus zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen. Gids der Leidsche Universiteit. Bij de Uitgeversfirma S. C. van Does- burgh is verschenen de Gids der Rijks- Universiteit alhier voor 1932/1933, bevat tend wederom alle gegevens over de diverse Academie-gebouwen en -instellingen. Handelsregister K .v K. W ij z i g i n g. 2531. Hotel en Jachthaven „De Brasem" E. Beck Co. Alkemade, Oude Wetering 10 De handelsnaam luidt thans: Hotel-Café-Restaurant, en Jachtha ven „De Brasem", FLANELLEN HEEREN nR 4.75 HEEREN SCHILLER HEMDEN. 1.90 JAP0NSCH0RT, indanthren linnen 92/2 SP0RTC0RSET x elastiek en 2 pr. jarretelles 95 ZIJDEN LINNEN, pracbtkleuren 36 FANTASIE JAP0NST0F, nieuwe dessins 1772 PLUCHETTE 0VERG0R- d,jnen' a &n per paar *v.UU EIKEN THEE MEUBELS, Zie de Etalage 7.25 VEL0UR TAFEL- KLEEDEN, zeer bijz. aanbieding |}a zijn ons* PRIMA 10 el voor Prima 8392 Nederlandsch 200 cM. breed per el met 20% EXTRA KORTING. PRACHTIGE MEDAILLONS 150/200 4_75 175/215 7a5Q VLOERBEDEKKING I83 cM. 200 cM. 39 49 GESCHILDERDE O Qfl KAMERLAMPEN 4.ou EIKEN ROOKTAFELS met koperen A OC blad H-.40 G EZ 0 N 0HEI0SMATRAS I pers. 2 pers. 4.90 5.75 ENGELSCH LEDIKANT C0C0SL00PER 50 cM- breed 17 EIKEN SLAAPKAMER compleet met QQ waschkast OïJ." EIKEN NACHT- Q OC KASTJE oxo Haarl.sfraat 130-136 Tel. 2360-2361 - Leiden F. G. ROSIER. Eervol ontslag verleend. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan den Referendaris ter Ge meente-Secretarie, den heer F. G. Hosier, alhier, op zijn verzoek, met ingang van 1 Maart 1933, op de meest eervolle wijze als zoodanig eervol ontslag verleend, onder hartelijke dankbetuiging voor de bijzonder groote diensten, aan de gemeente Leiden bewezen. Niet geheel onverwacht komt dit bericht van het heengaan van den heer Rosier. Toen bij den aanvang van het vorig jaar de heer Rosier zijn gouden jubileum in dienst van de gemeente vierde, werden zijn verdiensten op wel zeer juiste wijze in het daglicht gesteld. Intusschen wisten we toen reeds, dat dezen stoeren werker de welverdiende rust niet zou mogen worden onthouden. Zijn heengaan was dus slechts een kwestie van tijd en zijn eervol ontslag is nu afgekomen. Mogen den heer Rosier nog vele jaren van welverdiende rust gegeven zijn. We laten hieronder nog enkele bijzonder heden uit het leven van den heer Rosier volgen. Als jongeman van nog geen 18 jaren kwam hij op 2 Januari 1881 als tijdelijk- ambtenaar in functie op de afdeeling Bur gerlijke Stand en Bevolking. Twee jaren later ontving hij reeds een vaste aanstelling. Zijn werkkring op de afdeeling Bevolking verwisselde hij daarna voor dien aan de afdeeling Algemeene Zaken, alwaar zijn carrière eerst begon. Na verschillende ran gen doorloopen te hebben, zag hij zich 1 Juli 1905 als Chef van laatstgenoemde Secretarie-afdeeling benoemd in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van den heer F. W. Eyndhoven. Op 1 Januari 1920 ontving de heer Rosier den titel van referendaris. Hij is ambtelijk belast met het. Secretariaat der Raadscom missie voor den Geneeskundigen-, Gezond heid»- en Warenkeuringsdienst. Humaan mensch en steeds voor elkeen bereid, is de heer Rosier geworden de man, die aan de gemeente Leiden 50 volle jaren zijn veelzijdige kennis en zijn groote ar beidskracht heeft gegeten. Ambitieus wer ker, wien nimmer werk te veel is, is de heer Rosier ook voor zijn ambtenaren een voor beeldig chef, die nevens zijn groote colle gialiteit een groote mate van welwillend heid en vriendelijkheid paart. Ondanks zijn veelom vatten den werkkring heeft de heer Rosier nog kan» gezien in dqn loop der tijden het secretariaat van enkele wettelijk ingestelde commissies en dat van commissies, ingesteld voor meer sociaal of phi'antropisch werk, op zich te nemen. Zoo heeft hij langen tijd het Secretariaat der Commissie ingevolge de Invaliditeitswet en dat der Commissie ingevolge de Ongeval lenwet bekleed en was hij om. secretaris van de door het Plaatselijk Gezag voor Lei den ingestelde Comité's: stormramp 1925; Watersnood 1926; Sumatra-comité 1926, Cy- cloónramp 1927; Herdenking 100-jarig be staan Reddingsmaatschappijen; Regeerings- jubileum H. M. de Koningin; Oprich ting Monument Zeehelden, enz. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus j.l. wer den de verdiensten van den heer Rosier van regeeringswege erkend door zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Leidsch Jaarboekje. Bij de fa. P. J. Mulder en Zoon, alhier verscheen het vier en twintigste deel van het Leidsch Jaarboekje, als steeds keurig verzorgd. Het bevat een korte kroniek van Leiden en Rijnland, bevattend de voornaamste ge beurtenissen uit het afgeloopen jaar. Voorts de biographieën van dr. Jan Hendrik Wil- terding, R. Th. van Leeuwen, J. H. de Waal Malefijt, S. J. Le Poole L. Gzn., mr. Menno Rijke, A. J. Schölvinck, Ds. J. Wuite, Ds. H. J. Kouwenhoven en W. Massink. Voorts tal van bijdragen van bijzondere personen en gebeurtenissen. Aanbesteding. Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen namens Burgemeester en Wethouders aanbesteed het dempen van een sloot, het uitvoeren van grond-, rioleerings- en verhardingswerken enz. op een terrein ten Noorden van den Rijnsbur- gerweg nabij de in aanbouw zijnde Leid sche Houtschool (Adriaan Pouwsbr. Z.O.) Ingeschreven was als volgt: Koning én Boerec, Haarlem f 14.440; Timmers Jr., Leiden f 12.999; A. Schouts en J. A. Schouts, Leiden f 12.465; Bax en Meenhost, Haarlem f 11.198; de Winter en v. Wieren, Leiden f 11.000; Jac. Warnaar, Leiden f 9990; W. F. v. d. Vegte, Voorburg f 8939; N.V. v.h W. Visser en Zn., Wasse naar f 7950; H. C. Heemskerk, Leiden f 7369; v. d. Geer en Strufzand, Leiden f 7194. Gisteren slaagden te Den Haag voor het examen M.U.L.O.: Huib Eggen, Antoon Kok, Henk van Maarle, Jaap van Neirop, Frans Schimmel, Alb. Soholtz, Piet Stik- kelman en Koos Visser, allen leerlingen der R. K. LLL.O.-school Pieterskerkhof No. 4, alhier. H. B. S. VOOR MEISJES. Overgangsexamens. Bevorderd naar de 2e klasse: G. A. van Alphep, H. A. Boutmy, J. A. Couwen- berg, H. Groenhoff, S. E. van Hoik, B. B. van Yperen, C. C. de Jong, D. A. v. d. Kloes, G. C. E. van Koolbergen, G. Kris- tensen, L. Lievense, C. Nljholt, F. H. AL M Pierrot, S. Riemens, A. T. Slothouwer, B. Bessem, m. Blanken, A. Bronger, H. G. Filippo, A. C. J. m. van Hamersveld, m. m. Hermans, T. Kerkheide, G. m. Klijn, J. m. Knook (voorw.), m. v. d. Kraats, m'. A. Kuiper, L. P. M. Maclaine Pont, D P. Munk, M Seret, E. M. L. Stoffels, M.' A Timmers, W. Verkoren, W A. M A C. v d Worm, A. W. Blanken, N. H. Blink, W.' Coenraads Nederveen, A. J. v. Eek N. Fransen, D. Huurman, B. D. de Jong,' W. N. M. Kooiman, AL A. Krantz (voorw.), E. J. Landaal, H. Modderman, W. A. Nelis- sen, H. Ch. Persant Snoep, Oh. J. van Rossem (voorw.), I. G. Taconis, D. B. M. Wijtenburg. Afgewezen 12. Bevorderde naar de 3de klasse: G. W. J. Bertel, W. D. Biesot (voorw.), H. J. v. Buuren, E. Escher, AL A. Af. v. Helvert, B. C. Henny, A. v. d. Heyden, AL A. van Kampen, H. Kerkheide, AL O. Kooiman (voorw.), T. Kuilman, C. J. A. Afuller, A. F. Af. AL Pierrot, G. J. H. Pras, W. Revdon (voorw.), J. J. Tjalsma, A. N. Visser, j. A. Abbinga, E. W. AL Brand, A. de Brauw, E. Bronger, Af. L. Dettmar, E. Dros. J. C. Hulst, L. C. E. Jorissen, C. C. J. Kettenis, J. C. Key, E. C. Knappert, Af. J. A. de Koster, T. Kuenen, Af. L. Langhout, J. Y. L. Louwerse (voorw.), L. H. G. Afaclaine Pont, J. A. M. Mens, C. J. Wieder. Afge wezen 3. Bevorderd naar de 4e klasse A: C. Be geer, A. van Breda, C. M. Brouwer, J. C. van Fraassen, E. Groenhoff, H. Hoos (voorw.), E. Huurman, K. G. J. de Jong, C. A. Kelder, A. Kort, W. Krouwel, W. Krijkamp, L. Loth, A. L. Platteel, A. 'A. van Royen, P. C. Verhey van Wijk, G. A. de With. Afgewezen 2. Bevorderd naar de 4e klasse B: E. Christiaanse, E. Cohen, W. Af. H. v. d. Drift, C. Fliehe. W. v. d. Hout, E. S. Jon ker, R. Af. Koedijk, E. C. Lut, E. Maclaine Pont, F. H. von Weiier, A. Af. C. Woltjer, Afgewezen 3. Bevorderd naar de 5e klase A: C. van Emmerick, C. A. Escher, P. H. de Kier, W. Kneteman, A. L. de Vries, C. AL Wensinck. Afgewezen 4. Bevorderd naar de 5e klasse B: D. P. Damsté, N. A. J. van Eek, J. Af de Haas,- E. Molt, H. A. C. R. Roessingh, F. Stuur man, C. Timmerhaus van Abcoude, j. G. G. Visser, H. A. E. C. Wennekers, A. AL Würtz. Afgewezen 1. Bevorderd naar de 6e klasse B: H. G. du Croix, G. A. Gooszen, A. C. C. Heringa, J. Th. Keesom, G. Reyntjes, J. Saraber, S. W. A. Schouten, E. B. Timmers, A. P. Ver meulen. Afgewezen geen. Het diploma werd uitgereikt aa.n alle leerlingen, n.l. A. A. M. Bijleveld, O. Dou glas Pickthall, J. H. van Eecke, H. S. Goester, W. Gooszen, AL C. Hamming, L. Afuller, A. AL Riedel, B. H. Swart-, N. Tonckens jW. C. A. Vink, H. Werkman. WERKL00ZEN-BEDEVAART. Morgen gaan onze R. K. Werkloozen naar St. Jeroen! Door de R. K. Commissie voor Werkloo- zenzorg is het initiatief genomen om met de werkloozen ter bedevaart te gaan naar St. Jeroen. Ruim 160 personen zullen hieraan deel nemen. Het geheel staat onder leiding der Com missie, die voor de tijdelijke zaken zooals reis en mondvoorraad gezorgd heeft. Het geestelijk gedeelte is in handen van Rector Reijnen, aan wien de werkloozen op geeste lijk gebied reeds zeer veel te danken heb ben. Wij verwachten, dat in dezen tijd van demonstraties, of voor andere s-tanden va- oanties, deze medevaart voor onze werk loozen èn een demonstratie èn een vacan- tiedag zal zijn, die een blijde, blijvende herinnering in hun trieste bestaan zal ach terlaten. Voor lezers, die de adressen vergeten zijn, waar giften voor het schoone doel der Commissie kunnen gestort worden, geven wij het adres van voorzitter en penning meester: H. L. J. Tobé, Rapenburg 89 tel. 721; G. P. Bergers, Doezastraat 23 tel. 686. Leidsche Zweefvliegclub. De Zondag gehouden propaganda Zweef- vliegdag te Noordwijkerhout is een succes geworden Begunstigd door prachtig weer kon het program geheel uitgevoerd worden. Begon nen werd met een paar mooie demonstra ties, door verscheidene instructeurs uitge oefend. 't Groote enthousiasme van de gas ten bleek al spoedig na de eerste vlucht; ieder hielp mee met optrekken en wegschie ten .Daarna de les-demonstraties, de leer lingen van de E. N. Z. C. toonden hun vor deringen op kranige wijze. Verschillende zeer mooie vluchten werden gemaakt. In de pauze gingen allen te zamen in zee ba den, waarna een gezellige pic-nic. Na deze pic-nic werd er nog gevlogen en gezwom men. Verscheiden gasten vroegen ook eens te mogen vliegen. Die verantwoording kon men echter niet op zich nemen. Alles bij elkaar is de da.g schitterend geslaagd. Om half zeven werd geëindigd, en voldaan, kennis gemaakt té hebben met de zweefsport, trok 't zeer groote aantal belangstellenden huiswaarts. Gemeentelijke Aankondigingen Bebouwings-verordening. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat op de gemeentesecre tarie, Afdeeling Algemeene Zaken, (Rapen burg 12), van 13 Juli tot en met 9 Augustus 1932 voor een ieder ter inzage zal liggen: het ontwerp van een verordening, betref fende den aard van de bebouwing en het gebruik van perceelen, gelegen aan de Breestraat, de Koornbrugsteeg en de Visohmarkt, en dat gedurende den bovenvermelden termijn belanghebebnden togen dat ont werp bij den Gemeenteraad bezwaren kun nen inbrengen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 12 Juli 1932. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. de firma Gebrs. Blonk om vergunning tot het op richten van een groonschoonderij en -men- gerij in het perceel Kort Galgewater No. 12; b. P. J. Nieuwenhuizen om vergunning tot het uitbreiden van de ondergrondsohe bewaarplaats voor benzine met boven- grondsohe aftapinriohting in de Heeren straat vóór het perceel Heerenstraat No. 11; c. de Noord-Zuid-Hollandsche Tram wegmij. om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine op bet perceel plaatselijk gemerkt Rijnsburger- weg No. 1; d. de N.V. Scheepsbouw- en Re- paratiewerf „De Hoop", voorheen Gebrs. Boot, om vergunning tot het porichten van een scheepsbouwwerf op een terrein aan de Zijl; e. de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen om vergunning tot het oprichten van een fabriek van wollen ga rens in het perceel Ververstraat No. 8; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 23sten Juli 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breesttraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R. K. Vereeniging van Gezins hoofden, ledenvergadering, Hotel „Den Burcht", 8.15 uur. Woensdag, R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, „St. Fraiciscus van Assisië", Hotel „Den Burcht", 8.30 uur. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseerings- vereeniging. St. Vinoent-iusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargeno men door apotheek W. Pelle, Kort Rapen burg 12, Tel. 594. LEIDSCH CRISIS-C0MITF Cursus Nederl. taal. Aangemoedigd door de groote belang stelling voor den Cursus Engelsch heeft de Subcommissie Ontwikkeling en Ont spanning het plan opgevat een cursus in de Ned. taal te organiseeren. Een zeer eminente kracht heeft zich geheel belang loos beschikbaar gesteld dezen cursus te ge ven. Daar midden-zomer voor een goed be gin niet geschikt geacht wordt, zal deze cursus in September aanvangen. Voor de zen tijd verschijnen nog nadere publica ties. Hoofdstembureau verkiezing Tweede Kamer. Op zijn verzoek is eervol ontslagen met- dank de heer A. L. Reimeringer als lid van het hoofddstembureau voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer in kies kring VII en is als zoodanig benoemd de heer ir. G. L. Driessen, oud-directeur vau gemeentewerken alhier. Donderdag 14 Juli a.s. zal het „Leidsch Politie Afuziekgezelschap", directeur de heer M. Bolderdijk, het vijfde concert ge ven van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare-vereenigingen. Het concert wordt gegeven in het Plantsoen (Musis Sacrum) 'savonds 8 uur precies. Het publiek wordt beleefd verzocht dit programma uit te knippen, gedurende de uitvoering niet te loopen. Programma: 1. Sympathie, marsch, S. P. van Leeuwen, 2. Le Afasque d'Or, ouver ture, F. Popy. 3. Afosaique de l'opera Na- buchodonosar, Ar. J. H. Kessels. 4. Les Ro ses d'Antau, suite de Valses, Alfred Del- becq. 5. Mosaique sur l'opera Stradella, L. Niedermeyer. Pauze. 6. Adolph van Nassau, marsch, J. R. van der Glas. 7. Ouverture Joyeuse (Lüstspiel de Keler Bela, Arr. Af. J. H. Kessel. 8. Carmen, fan- taisie sur l'opera, G. Bizet. 9. Loudspaeker, marsch, S. P. van Leeuwen. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat behalve gedurende de gewone kantooruren ook op 21, 22, 25 en 26 Juli en 3 en 4 Augustus a.s. 's avonds van 6—8 uur op het Ontvangkantoor der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen 2e kantoor Langebrug 20 te Leiden zitting wordt gehouden voor hen, die een kosteloos rijwielbelastingmerk wenschen aan te vra gen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2