._w N? WILT U IETS WETEN? DINSDAG 12 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIGE AUTO-BOTSING Vier gewonden. Te De Bilt, heeft Zondagavond omstreeks half 8 een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een drietal auto's kwamen, aldus be- rioht het „U. D.'' nabij de villa „Berken hoven" gereden in de richting naar de Bilt* 'De twee achterrijdende auto's haalden de voorste in juist waar de tram al daar ter plaatse weer op den rijweg komt. Gelijktijdig naderde vanuit de richting Utrecht een versnelde tramtrein, welke reed in de richting naar Zeist. Vermoede lijk is de bestuurder van den ingehaald wordende auto bij het zien van de tram geschrokken, haalde daarop plotseling naar links uit en raakte daardoor nog juist het rechter ach terspa tsoherm van den laats ten hem inhalenden auto. Hierdoor raakte hij z'n stuur kwijt en reed weer naar rechts tegen de tram op. Nadat hij in aanrijding was geweest met de tram, reed de auto naar de linkerzijde van den rijweg en botste daar tegen een van Utrecht komenden auto op. Beide auto's werden zéér ernstig beschadigd, ter wijl een inzittende dame ernstig door glas scherven aan gelaat en armen werd ver wond, terwijl ook de bestuurder van den auto komend uit Zeist een ernstige hand- wond bekwam. De bestuurder van den auto komend uit Utrecht en een in dien auto zittende dame werden licht gewond. De tram werd aan de voorzijde bescha digd, terwijl het tramverkeer ongeveer een half uur vertraging ondervond. De ernstig gewonden, de dame uit den auto die uit Zeist kwam en de bestuurder van dien auto, werden overgebracht naar de Rijks-Klinieken te Utrecht. Er ontstond ter plaatse een geweldige verkeersstremming. Met hulp van de poli tie uit Zeist slaagde de politie er ten slotte in het verkeer weer in goede banen te leiden. De gewonden, welke in den auto zaten die van Zeist kwam, zijn M. S. (bestuurder) en A. van V. (inzittende), beiden wonende te Zuilen. De bestuurder van den uit Utrecht ko menden auto was P. A. K. en de licht gewonde dame in den auto van Z., beiden uit Utrecht. Ook had een klein kind, dat in de wa gen, komende uit Zeist, zat, enkele kneu zingen bekomen. Alleen zijn echter na in de Klinieken verbonden te zijn weer naar huis gebracht. MISLUKTE AANSLAG. VEEHOUDER DOOR TWEE ONVER- LATEN MET EEN REVOLVER BEDREIGD. Daders verdwenen. Toen de veehouder J. L. uit Put-Schin- nen zich Zaterdagmiddag op den Kelde- naarscheweg naar huis begaf, werd hij door twee personen op een fiets achterhaald. Toen zij hem op een afstand van 2 meter waren genaderd, richtte een van beiden plotseling een revolver op J. L. en dreigde hem om zijn geld af te geven. L., die erg geschrokken was, wierp zijn rijwiel weg en sloeg op de vlucht, daarbij om hulp roepende. De beide mannen volg den hem een 50 meter, doch toen juist een vrachtauto kwam aangereden, sloegen zij op de vlucht en verdwenen. L. was in het bezit van ruim VOO.—. Door de politie wordt een onderzoek inge steld en de omgeving afgezooht. Van de da ders ontbreekt tot nu toe elk spoor. AANSLAG AAN BOORD. Dronken zeeman valt kapitein aan. Zekere J. uit Rotterdam werd te Vlaar- dingen door de politie aldaar gearresteerd, daar hij op het stoomschip „Stad Dor drecht", liggende in de Vulcaanhaven te Vlaardingen, in beschonken toestand den kapitein van het schip, den heer B., tracht te te steken met een mes. De kapitein wist met een koffer den steek te ontwijken. Hij werd niet gewond, doch zijn jas werd over een lengte van 10 c.m. opengesneden. ARNHEMS RAAD IN REP EN ROER. Twee communistische raadsleden verwijderd In den gemeenteraad van Arnhem is het gistermiddag tot enkele heftige inciden ten gekomen. Door het communistische raadslid Brugman werd reeds bij de eerste agendapunten obstructie gevoerd, daar een verzoek der communistische fractie, om een advies betreffende verbetering der positie der werkloozen, thans aan de orde te stel len, verworpen werd. De voorzitter stelde daarop voor den spreektijd over de eerste acht onbelangrij ke agendapunten te bepalen op 1 minuut, welk voorstel werd. aangenomen. De commu nist, die over elk voorstel het woord vroeg, hield zich echter niet aan den spreektijd en bleef onder groot rumoer doorpraten. De raad besloot hierop op voorstel van den voorzitter den heer Brugman te schorsen van deze zitting. De communist wilde de zaal echter niet verlaten, waarom hij door de politie onder groot tumult uit de zaal gezet werd, niet dan na heftig tegenweer te hebben geboden. De obstructie werd, hierop voortgezet door het communistische raadslid Derclis, die na een heftige woorden wisseling met den burgemeester, mr. S. J. F. de Moncfcy, eveneens geschorst werd en kalm de zaal verliet. De vergadering ver liep verder zonder incidenten. Vrouw door haar man neergestoken, Op de van Wijckskade te Utrecht heeft een man gisterenavond zijn vrouw, van wie hij gescheiden leefde, met een dolkmes zoodanig verwond, dat zij op de plaats zelf bewusteloos in elkaar zakte. De dader is gearresteerd. Hoewel de toestand van de vrouw zich ernstig laat aanzien, bestaat er geen direct levensgevaar. ZEILEN DE NATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN VAN DE „BRAASSEMERMEER". Verminderd aantal inschrijvingen ondanks klasse-uitbreiding. Op Zaterdag en Zondag 16 en 17 Juli zal de zeilvereeniging „Braassemermeer" haar jaarlijksehe wedstrijden op de Braassemer meer houden. Zooals in den aanhef hierboven reeds gezegd is, werd in meer klassen ingeschre ven dan het vorig jaar, dooh desondanks is het aantal inschrijvingen sterk vermin derd. Zij liepen terug van 53 tot 36, al komt er misschien dan in de een of andere klasse nog een enkele deelnemer bij. We mogen niet aannemen, dat de lief hebberij voor het zeilen in een enkel jaar tijds zoo zou zijn teruggeloopen, zoodat de oorzaak ergens anders moet zijn gelegen. Daarover willen we het thans echter niet hebben. We kunnen ook aan de hand van de inschrijvingen voor de eerste der wed strijddagen in ons land geen zuiveren maatstaf aanleggen; wellicht vinden we daarvoor later nog wel eens gelegenheid, wanneer we de zeilersfeesten weer van nabij hebben medegemaakt. Daar zijn op de Braassemermeer telken ja re terugkeerende gezichten, die we ook nu niet zullen missen. Zoo hebben in de 6 meter klasse weer ingeschreven de heeren Garbreoht en mr. Proe'hl, die gelijkwaardige tegenstanders genoemd kunnen worden. In de 45 M2. bruiserklasse zullen we een puden getrouwe niet weerzien, nl. B. Fe- nenga, die lange jaren een vaste plaats onder de deelnemers aan de verschillende zeilersfeesten had ingenomen. Met hem staat thans ook niet op het programma de Viking van den heer Nelck, zoodat slechts overblijven Coppelstock van den heer Ka lis en Walta, die van den heer P. Sohieffer eigendom schijnt overgegaan te zijn van den heer C. A. Vermaat. De Regenboogklasse heeft gevoelige ver liezen te boeken. Waren er hier vorig jaar dertien inschrijvingen, thans slechts vijf, ijf van de beste weliswaar, al zullen we vooral de vinnige kampen met de Hollan- óia van de gebr. van Staveren missen, maar geheel ook zonder nieuwelingen. De strijd in deze klasse zal nu wel gaan tusschen Willem van der Mey en F. P. Bos, die nog het beste op deze zeilbanen thuis zijn. Ook in de 12-voetsjollenklasse zijn de gelederen sterk gedund. Slechts twee da mes deelneemsters (vorig jaar vier) en aoht heeren (vorig jaar achttien!) Over de kansen zullen we ons maar niet uitlaten. Dat is vooral bij de jollen, die voorname lijk van wind afhankelijk zijn, bijna onmo gelijk. Een opmerkelijke vooruitgang boekt de Sharpy-eenheidsklasse, die van twee deel nemers vorig jaar steeg tot zeven. Hierbij spreekt de voorkeur voor een nieuw wed- strijdsohip natuurlijk een woordje mee. De overige vijf klassen tellen nagenoeg alle een tweetal deelnemers, waarvoor we naar de hieronder volgende lijst van deel nemers verwijzen. De inschrijvingen luiden als volgt: 6 meter klasse: Edith, stuurm. H. H. Garbrecht, Lou, stuurm. Mr. Proehl. 45 M2. Kruiserklasse: Coppelstock, stuurm. E. D. Kalis, Walta, stuurm. C. A. Vermaat. Regenboogklasse: De Leede III stuurm. W. van der Mey, de Steur II, stuurm. L. van der Steur, Duke, stuurm. J. v. d. Velde Holland, stuurm. F. P. Bos, Ariola, stuurm. C. A. Schoenmaker. 12-voetsjollen dames: Dobbertje, stuur- vrouwe mej. Ger. Oudshoorn, Ducky, stuur- vrouwe mej. Ykema. D-klasse: Aimcarthin, stuurm. C. Pieck, Filo stuurm. F. Los; Narmada, stuurman H. H. Tieleman. C-klasse: Noordster, stuurm. G. Doek- sen. Sharpy-eenheidsklasse 12 M2.: Jo Wu, stuurm. J. P. Werninck, Meerkoet, stuurm. H. J. Boomsma, Mieke II, stuurm. B. Wil ton, Vliegende Hollander, stuurm. J. de Brey, Peet, stuurm. H. T. Marlot, Peule- schil, stuurm. Th. F. Gebhard, Mamselle Ni-Touche, stuurm. A. G. Bakker. Hollandia-klasse: Hollandia I, stuurm. Schouten, Hollandia II, stuurm. J. H. van der Veen. B. M.-klasse: Zeeleeuw II, stuurm. Carl, en Pim Breitenstein, Blauwtje, stuurm. P. van Walbeek. Vrijbuitersklasse: Kaper, stuurm. N. van de Wetering, Simon de Danser, stuurman J. Kranenburg. 12-voetsjollenklasse: Good Luck, stuurm. J. L. van Wermeskerken, Pinguin II, stuur man, P. Bussemaker, Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, Flits, stuurm. L. J. F. Broer, Vischarend, stuurm. Janus H. Volk- mann, Towi, stuurm. B. Lagers, Raphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhof Mulder, Woel watertje II, stuurm. C. C. J. Werninck. Des Zaterdagsmiddags starten de deel- mers in de 6 meterklasse, de Regejiboog- en de 45 M2. kruiserklasse; des Zondags worden er voor elke klasse twee wedstrij den gehouden. ROEIEN DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. De loting. Gisteravond vond te Amsterdam de lo ting plaats voor de nationale roeikampioen- schappen, welke op Donderdag 14, Vrij dag 15 en Zaterdag 16 Juli a.s. op de Ring vaart. te Sloten worden gehouden. In het nummer vierriemsgieken lootte Njord tegen Willem III, terwijl Triton een row-over heeft. Voor de twee zonder stuurman had al leen een Nereus-ploeg ingeschreven, dooh deze trok zich terug. Wat de sciffs betreft, komt in de eerste heat Timmermans (Spaarne) tegen Van Dongen (Laga), v. .d Scheer (Argo), Boer- ma. (A. R. S. A.) en de Vries (Nautilus) heb ben row-overs. In het nummer twee met stuurman roeien in de le heat De Laak en Willem III tegen elkaar en in de tweede, Triton tegen Njord. Laga was de eenige ploeg die in het nummer vier zonder stuurman had inge schreven. In de Double Scull roeit Het Spaarne tegen Nautilus. In de le heat der Achtriemsgieken ko men Njord en Laga tegen elkaar en lootte JNereus een row over. Het programma luidt: Donderdag 14 Juli: 7.20 uur Vier met stuurman, le heat Njord-Willem III; 7.40 uur: Sciff, le heat SpaarneLaga; 8 uur: Finale, vier zonder stuurman (Laga alleen over de baan). Vrijdag 15 Juli: 7 uur: Finale vier met stuurman: winnaar le heate-1Triton; 7.30 uur: Sciff (demi-finale) winnaar le heat. Argo; 8 uur: Sciff, ArsaNautilus! 8.30 uur: Achtriemsgieken: le heat Njord Laga; 9 uur: Twee met stuurman: le heat LaakWillem III; 9.30 uur 2e heat: Tri tonNjord. Zatermiddag 16 Juli: 3 uur Scift (finale); 3.20 uur. Twee met stuurman (fi nale); 3.40 uur Double Scull (finale); 4 uur: Achtriemsgieken (finale). Bij wijze van proef zal door middel van opgepompte ballen in het. midden van de wedstrijdbaan, deze zichtbaar verdeeld worden. Dit meer in het bijzonder voor de ongestuurde WATERPOLO WEDSTRIJDEN LEIDSCHE ZWEMCLUB. Eén nederlaag, «één zege. Gisteravond werden in de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk de wedstrijden van de Leid-sohe Zwemclub gespeeld tegen Het Y. Eerst vond de wedstrijd van de reser ve-zeventallen plaats. De Leidenaars, met Lepelaar inplaats van Kees Walenkamp, speelden een vinni ge partij en slaagden er zoo waar in de Y-menschen te kloppen, waardoor deze voorloopig de kam pioens vlag nog niet konden hijsohen. De stand is: U. Z. C. II Het Y II G. Z. C. II L. Z. C. II 1 1 19—9 1 11—6 2 5—12 4 9—17 Daarna vond de wedstrijd tusschen L. Z. C. I en Y I plaats. Dit was een enerveerende en zeer aan trekkelijke partijwaarbij beide ploegen elkaar niets toegaven en een gelijk spel de beste verhouding ware geweest. Doordat v. Helvert een strafworp miste ontging den Leidenaars een bijna zekere overwinning. Of de L. Z. C. nu degradatiewedstrij den zal moeten spelen dan wel eerst nog een beslissingswedstrijd hangt af van het resultaat van den wedstrijd S. V. H.H. P. C, want de verhouding is nu als volgt: Het Y 6 6 25—13 12 H. P. C. 5 2 1 2 8—11 5 L. Z. C. 6 114 11—12 3 S. V. H. 5 1—4 9—17 2 L. Z. C. I—HET Y 2—3. De ploegen stellen zioh onder leiding van scheidsrechter Teeseling als volgt op: L. Z. C.: Meijn v. Ingen Schenau v. Helvert C. Walenkamp de Reede Elsinga de la Court 0 v. Oostrom Soede G. Bohlander J. Kö'hler A. Hazenberg K. Kohier D. Hazenberg Van Olst Het Y: De eerste aanvallen zijn voor de gasten, doch de schoten gaan over of tegen de zijlat. Elsinga aan den anderen kant krijgt ook enkele kansen, doch hij kan slechts onvoldoende schieten, zoodat de keeper telkens kan ingrijpen. Even later zwemt de Reede goed op en lost een hard schot, doch tegen de bovenlat en de bal komt bij de la Court, die op zijn beurt schuin voor het doel inschiet en weer komt de bal via den keeper bij de Reede, die nu evenwel overschiet. Na een nieuwe mislukte L. Z. C.-aanval komt de bal bij den vrijliggende J. Kohier, die van enkele meters hard in schiet (0l). De Leidenaars pakken dade lijk weer fel aan en de Reede weet de partijen op gelijken voet te brengen. De Amsterdammers laten het er echter niet bij zitten en Van Oostrom Soede herovert te leiding (12). Na de hervatting hetzelfde vurige spel, vooral nadat de la Court weer met een van zijn achterwaartsohe schoten succes heeft gehad (22). Een tegenvaller is het voor de L. Z. C. als de Reede wegens op- zwemmen binnen de 2 meter-lijn uit het water wordt gezonden. Met 6 tegen 7 man schijnt de zaak voor L. Z. C. verloren, maar als de eerste aanval van het Y is afgeslagen weet de thuisclub toch nog een corner te forceeren, die evenwel geen re sultaat oplevert. Lang houdt de L. Z. C. de fanatieke aanvallers in bedwang totdat v. Helvert zich wegens 'n overtreding van zijn tegenspeler een strafworp ziet toege wezen. Deze prachtkans weet hij evenwel niet te benutten en met 6 tegen 6 spelers gaat de strijd weer gelijk op, waarna G. Bohlander met een hard schot van dicht bij de overwinning „uit het water" wist te slepen (23). L. Z. C. II—Het Y II 2—0. De Leidenaars misten Kees Walenkamp die voor Jan Buijs in het eerste meespeel de. Lepelaar verving hem en op goede wijze, niet in het minst door het scoren van een fraai doelpunt. De Amsterdammers trekken er dadelijk lustig op los en van Driessum krijgt heel wat schoten te stoppen, doch hij is goed in vorm. De Leidsehe aanvallen waren niet zoo sterk en H. Walenkamp werd te zwaar gedekt om een goede kans tot scoren te hebben. Tenslotte is het Lepelaar, die van uit het midden een geducht boogschot in zendt, dat den keeper verrast (10), een doelpunt, waarvoor ook de tegenpartij res pect toonde. Dank zij goed opzwemmen van v. d. Reijden krijgt Westen eveneens een kans, die hij niet voorbij laat gaan (20), met welken stand de rust aanbreekt. Na de hervatting hetzelfde spel. Weer is Walenkamp niet gelukkig met zijn schoten. Zij zijn bijna alle op den keeper gericht en bij een mooie vrije kans schiet hij voor het doel langs. Het L. Z. C.-doel ontkomt dan tweemaal op gelukkige wijze aan door boring. Weer krijgen de L. Z. C.'ers nog een kans, wanneer een Y-speler uit het wa ter wordt gezonden, doch gedoelpunt wordt er niet meer. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De vierde etappe. Gister werd de vierde étappe afgelegd van den Tour de France. Het traject dat zioh uitstrekte van Bordeaux naar Pau had een lengte van 195 km. Winnaar werd de Belg Ronsse met een tijd van 6 uur 23 min. 20 sec. Het persoon lijk klassement luidt thans: 1. Leducq (Frankrijk) 35 uur 16 min. 2 sec.; 2. Stoepel (Duitschland) 35 uur 17 min 47 sec.; 3. Bonduel (België) 35 uur 18 min. 2 sec.; 4. Lemaire (België) 35 uur 19 min. 3 sec.; 5. Ronsse-(België) 35 uur 19 min. 50 sec.; 6. Tliierbach (Duitschlaiid) 35" uur 21 min. 2 sec.; 7, 8, 9 en 10 Moinëu (Frankrijk), Monclair (Frankrijk-toerist), Wauters (België) en Bernard (Frankrijk) zelfde tijd. Het landenklassement luidt als volgt: 1. België (105 uur 46 min. 55 sec.); 2. Frankrijk (106 uur 2 min. 43 sec.); 3. Duitsch land (106 uur 3 min. 48 sec.); 4. Zwitser land (106 uur 28 min. 56 sec.); 5. Italië (106 uur 30 min. 3 sec.). WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. 2350 inschrijvingen. Voor de Internationale vierdaagsche af stand smarsohen, welke van 26 tot en met 29 Juli a.s. te Nijmegen zullen worden ge houden, hebben, naar gemeld wordt 2350 personen ingeschreven. Voor het dagelijksch parcours van 30 km. hebben ingeschreven 35 personen, voor 40 km. 1180, voor 50 km. 695 en voor 55 km. 450 personen (getallen afgerond). Het aantal ingeschreven dames bedraagt 235. Uit Engeland neemt een groep van 10 burgers deel, gehoorende to „The Road Walking Association". Uit Noorwegen een detachement militai ren, bestaande uit 1 officier en 14 man schappen, alsmede een groep burgers van de vereeniging „Sport" uit Oslo en eenige leden van de vereeniging „Hermod" uit Oslo. Uit Duitschland eenige burgers. Uit Frankrijk een groep burgers behoo- rende tot de „Fédération Fran^aise (FAth- létisme". De dagelijksche parcoursen zijn dezelfde van het vorige jaar. Aan de dames is het niet toegestaan te marcheeren in sky- of rijbroek. EEN STADION CADEAU» Juventus (Turijn) heeft onlangs het kam pioenschap van Italië behaald. De stad Turijn beloont nu, naar de „Mndmrg." meldt, deze verdienste op de volgende wij ze: De stad richt op het oude speelterrein van Juventus een gloednieuw stadion op. hypermodern, dat wel is waar eigendom blijft van de stad en dat ook door de stad in de eerste plaats zal worden beheerd, maar dat ter beschikking wordt gesteld van Juventus. Dat wil dus zeggen, dat de club tot in een verre toekomst ontheven wordt van de zorgen voor de inrichting van een eigen speelveld, van de zorgen van afbetaling en rentevergoeding van opgeno men gelden. Een maatregel, die navolging verdient. V raag: Wat is de gemakkelijkste weg per touring-car van Leiden naar 's-Herto* genbosch? Hoeveel K.M. Welke bruggen en ponten moet men passeeren en wat zijn de kosten? Antwoord: Zie bovenstaande woorden. Afstand 90 K.M. Wij meenen, dat de pontveren in die route kosteloos zijn. Vraag: Wat is de kortste weg per auto van Leiden naar Haelen (L.) bij Roer mond en hoeveel km.? Antwoord Leiden, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Geldermalsen, 's Hertogenbosch, Helmond, Beemd Nederweert, Kalven, Baexem, Haelen. Afstand 173 km. Vraag Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Aarle-Rixtel en hoe veel km.? Antwoord: U volgt denzelfden weg als boven aangegeven. Aarle Rixtel ligt 4 km. vóór Helmond. Afstand 130 km. V raag Welke is de kortste weg van Hazerswoude naar Reuven? Hoeveel km.? Antwoord Zie route in bovenstaan de antwoorden tot Helmond. Daarna Heu vel, Deurne, Liesel, Meijel, Panningen, Hel den, Reuven. Afstand 75 km. V raag: Hoeveel kosten komen er aan de Duitsche grens voor een kistje sigaren van 50 stuks, waarde 4. Antwoord: Reizigers naar Duitsch land mogen slechts 10 sigaren of indien verpakt 30 gram sigajen vrij van rechten voor eigen gebruik invoeren. Op een kistje van 50 stuks komen zooveel rechten, dat deze de waarde van het kistje verre overtreffen, zoodat wij u niet aanra den een kistje mee te nemen. STOOMVAARTBERICHTEN KON. H0LL. LL0YD. PARAGUAY (uitr.) arr. 8 Juli te Rio Janeiro. KON. NED. ST00MB. MIJ. FLORA vertr. 8 Juli van New York naar Port au Prince. GANYMEDES, Lissabon naar Amster- dam, pass. 11 Juli nam. 1 uur Ouessant. HERCULES, Rott.-Tanger, pass. 10 Juli Dimgeness, NEREUS, Stettin-Amsterdam, pass. 11 Juli Brunsbuttel. ORESTES vertr. 9 Juli van Limni naar Cavalla. PERSEUS 9 Juli te en van Kopenhagen naar Gdynia. PLUTO 11 Juli van Musel te Oporto. SIMON BOLIVAR (thuisr.) 11 Juli 3 uur vorm. te Havre en vertr. 5 uur namwordt 12 Juli 5 uur nam. te Amsterdam verw. STUYVES'ANT vertr. 10 Juli van Cura sao naar Pto. Cabello. THESEUS, Amst.-Kopenhagen, pass. 10 Juli Holtenau. TIBERUS arr. 10 Juli van Bari te Ca tania. TITUS arr. 11 Juli van Huelva te Am- sterdam. TRAJANUS arr. 10 Juli xan W.-Indië 1. v. Londen te Amsterdam. ULYSSES arr. 9 Juli van Varna te Con- stanza. VENUS arr. 10 Juli van Barcelona te Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (uitr.) vertr. 9 Juli van Port Soedan. SPRINGFONTEIN vertr. 9 Juli van Beira naar Rotterdam. HOLLAND-AMERI KA-LIJN. BREEDIJK vertr. 9 Juli van Newport News naar Rotterdam. LOCHMONAR, Vanc.-Rotterdam vertr. 9 Juli van Liverpool. STATENDAM arr. 9 Juli van Rotterdam te New York. VOLENDAM, Rott. naar New York ver trok 9 Juli van Southanmton. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GROOTEKERK (bhuisr.) vertr. 10 Juli van Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK (uitr.) arr. 11 Juli te Port Said. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. ARENDSKERK (uitr.) vertr. 9 Juli van Genua. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (uitr.) pass. 10 Juli te Fi- nisterre. KERTOSONO (uitr.) arr. 11 Juli te Be- la wan. KOT A AGOENG arr. 11 Juli van Rot terdam te Batavia. KOTA INTEN (uitr.) pass. 9 Juli te Perim. KOTA PINANG arr. 10 Juli van Londen te Hamburg. SIBAJAK (uitr.) arr. 11 Juli te Belawan STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX arr. 9 Juli van Japan, 1. v. Rot terdam te Hamburg. DEUCALION vertr, 8 Juli van Yokoha ma naar Rotterdam. MYRMIDON arr. 9 Juli van Londen te Hamburg. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY arr. 9 Juli van Al giers te Valencia. JONGE ELISABETH, Suiderland naar Philippeville, pass. 9 Juli Ouessant. JONGE JACOBUS, Carbhagena naar Londen, pass. 9 Juli Ouessant. JONGE JOHANNA, Port Talbot naar Philippeville, pass. 9 Juli Finisterre.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10