INSDAG 5 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 AtVLRTENTIEL BEREIKT ALLE KRINGEN KOMT ZOOWEL OP I EEN...ALSOD.. BEANBEIRE TAFEL. WATERPOLO De competitie. oor de eerste klasse B. van den Ned. speelde Z. I. A. N. gisteravond jloten tegen de Dolfijn. De kampioenen den door de snelle Hagenaars geklopt 32, nadat de rust met 11 was in- stand in deze klasse is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 3 2—1 12—7 4 A. N. 3 2—1 13—9 4 J. K. 3 2—1 10—10 4 ia 3 3 7—16 de derde klasse O speelde de Zijl Den Haag tegen C. J. M. V. De Lei aars verl - -en met 31, zoodat de span- om het kampioenschap er wel tot het zal in blijven. De stand is: r. M. V. 3 111 4—4 3 Zijl 3 111 4—5 3 en P. C. 2 1 1 3—2 2 C.J.M.V. 1—DE ZIJL I 3-1. speelde De Zijl voor de ïpetitie der 3e klasse NZ.B. tegen CJ.J. r. I in de Regentes te Den Haag. Het een zeer spannende wedstrijd, daar .M.V. dezen wedstrijd moest, winnen om kans op het kampioenschap te behou- i, terwijl De Zijl, als zij had gewonnen, kampioen was geweest. Door deze heeft Schoonhoven echter ook een kans om bovenaan te komen, zoo- de spanning hier wel tot het uiterste itegen is. vanaf den aanvang werd er en vlug gespeeld en verkeeren de doelen om beurten in gevaar. Wan- 3r een Hagenaar een vrijen worp te ne- n krijgt, vangt de rechtsvoor den bal op schiet ineens in (10). Als er weer is uit- iwommen en Kramp den bal te pakken jgt, schiet hij keihard in, waardoor hij n stand weer gelijk maakt. De Hagenaars er dan alles op en thans is het hun dvoor, die de leiding weet te hernemen -1). Als K. Kraayenbrink een keer goed op- weet keeper 'Ktoos schitterend te Het zijn de Hagenaars die thans ;derom aanvallen en wanneer de rechts een houdbaar schot inzendt, laat Ra- zich echter passeeren (31). Met de in den aanval breekt de rust aan. Na de hervatting blijkt, dat de Zijl er les op zet om te winnen. Aanval op aan- volgt en ten slotte heeft Kramp succes hij den bal onhoudbaar inschiet, et schot is echter zoo hard, dat scheids- ichter en grensrechter het niet constatec- en onder protest van de Zijl-supporters, in grooten getale waren opgekomen, ordt er verder gespeeld. Do Hagenaars beginnen thans zoo zwaar spelen, dat de wedstrijd in een waar uitconcert ontaardt en zij mogen van ge- ik spreken, dat er niemand van hen het ater is uitgestuurd. Met 31 in het voordeel van CJ.M.V. omt ten slotte het einde, en heeft de Zijl en onverdiende nederlaag geleden. Het is rel de beste wedstrijd geweest, die zij dit gespeeld heeft. C.J.M.V. II—DE ZIJL II 1—0. Voor eerstgenoemden wedstrijd speelden res. zeventallen een vriendschappelijken vedstrijd tegen elkaar. Het was een vin- ïige strijd, waarbij beide doelen beurte- ings in gevaar kwamen echter zonder suc- zoodat met blanken stand gedraaid Na de hervatting wordt er al spoe- lig een Leidenaar het water uitgestuurd, wanneer hij bij een aanval binnen de 2 M. opgesteld. Het duurt nog geruimen tijd C.J.M.V. van haar numerieke meer derheid gebruik weet te maken, maar ten slotte moest van Vliet toch zwichten. De probeeren nog gelijk te maken, het lukt hun niet en met 10 voor C.J.M.V. breekt het einde van dezen aar- digen wedstrijd aan. De Zijl II—R. Z. C. II. Hedenavond speelt in de Zwem-Inrich- ting „De Zijl" om 8.15 uur De Zijl IIR. Z. C. II een polo-wedstrijd voor de comp. res. 3e Masse N. Z. B. LAWN-TENNIS DE INTERN. KAMPIOEN- SCHAPPEN TE NOORDWIJK. EEN DEMONSTRATIE VOORAF. Vines speelt echter niet. 't Was gisteren, op den eersten dag der internationale kampioenschappen der Noordwijksohe Sportvereeniging, te Noord- wijk drukker dan gewoonlijk bij den aan vang der wedstrijden het geval pleegt te zijn. Deze meerdere belangstelling gold ech ter geenszins de eerste partijen van het tournooi, doch voornamelijk de entourage, het spelen nl. van de Amerikaansche Da- vis Cupploeg, die dank zij den heer Scheur leer uit Wimbledon naar het vasteland war ren overgestoken. Zoo kregen we gistermiddag het eerst een wedstrijd te- zien van de Amerikaan sche dubbel Allison en Van Rijn tegen Tim mer en Knottenbelt. Den Amerikanen was het aan te zien, dat zij pas weer van de grasbanen terug waren. Bovendien troffen zij in de Hollan ders TimmerKnottenbelt ook niet be paald sterke tegenstanders, want vooral Timmer was zwak, voornamelijk in zijn service. De eerste set werd dan ook reeds 63 voor de gasten. Ook de tweede set ging voor de Hollanders verloren en met dezelfde cijfers 63. Zoo gemakkelijk ging het den Amerika nen, dat zij het in den derden set wat kalmer opnamen en de Hollanders wat meer kansen wisten te scheppen. De eene game na den ander werd gewonnen. Knot tenbelt was uitstekend op dreef in zijn service-games, Timmer plaatste goede, harde drives en het yverd 50. Toen wis ten de Amerikanen een service-game te winnen, maar de Hollanders noteerden de volgende weer en de set was 61 voor TimmerKnottenbelt. Het antwoord van Allisonvan Rijn op het verlies van dezen set was ondubbelzin nig. Zij komen met 40 voor in den vier den set. Dan lijkt het, of de Hollanders zich nog zullen herstellen, het wordt 42, maar de twee volgende zijn voor de gas ten en zij winnen met 62. Nu zou het enkelspel Vines'Shields ge speeld worden, doch de Wimbledon-win naar had last van een spier en mocht van zijn oefenmeester niet spelen, om niet te veel risicö te loopen voor de nog komende groote wedstrijden, o. m. voor den Davis Cup. In zijn plaats gaf de Hongaar Von Kehr- ling nu aan Shields partij, de veteraan te gen de jeugd. Maar het begin is voor den geroutineerden veteraan, die spoedig een 50 voorsprong had. Dan komt er veran dering. Rustig speelt Shields verder, be- heerscht en minder riskeerend. Hij wint op zijn beurt game na game en komt op 55. Dan verliest hij de volgende, maar hij wint den eersten set met 86. Daarna gaat de strijd ongeveer gelijk op, maar het spel van den Amerikaan is verrassender. Wel heeft von Kehrling weer de leiding genomen, maar Shields zet den 13 achterstand opnieuw in een voor sprong van 43 om en met mooie services wint hij den tweeden set met 64. Eenzelfde spannend verloop in den der den set dit de beslissing zou brengen, want na 55 won hij weer met 86. De uitslagen van het tournooi luiden: Heerenenkelspel: le voorronde Jhr. H. van Riemsdijk slaat W. H. Verloop 63 63; H. Imboff slaat D. Breukelman 60 62; Mr. J. Pel slaat Dr. B. Seinfeld 6—1 6—3. 2e voorronde: A. Knottenbelt slaat Ohr. Hoeken 62 46 61; Towsend slaat J. Wisseiink 26 6—M) 64; W. Heynen slaat B. von Zitsewitz 60 60; H. Imhoff slaat i Mr. J. Pel 75 62; D. Rinkel w. o. J. j Heymans; J. van Tienhoven slaat A. von Adamelc 46 97 63. 3e voorronde: D. Rinkel slaat J. van Tienhoven. 62 60. ATHLETIEK Katwijk Zee plaats. Hadden we gemeend 'n wandelpad door de duinen te volgen, dit was ijdele hoop. De tocht liep nl. dwars door de duinen. In flink tempo ging het duin op duin af (liefst werden de hoog ste genomen). Hadden we eenmaal de top bereikt dan ging het in flinke vaart naar beneden. Volgens sommige deelneemtsers ging het te vlug en na een uur loopen werd" al halt gehouden. Hoezeer het tempo van „Klimop" gewaardeerd werd, blijkt wel hieruit, dat ons werd verzocht de leiding te nemen, waaraan wij natuurlijk gaarne voldeden. In kalmer tempo werd doorge marcheerd en om plm. half twee werd Meijendell bereikt. Hier werd de groote rust gehouden en degenen, die schrammen en splinters in armen en beenen hadden vonden hier goede verzorging. In den tuin werd 'n vlaggeparade gehouden voor de ontdekkingsreizigers van de verschillende landen. Ook Klimop moest een land ver tegenwoordigen en onze leidster, mej. Hoppenbrouwer, heesch de Italiaansohe vlag. Hierna werd afgemarcheerd en spoe dig het strand van Wassenaar bereikt. Het doel was den terugtocht geheel langs het strand te loopen. Omstreeks 5 uur werd de finish in Katwijk bereikt, waar de prijsuitreiking plaats had. Hier ontvingen al onze deelneemsters nl. A. Hoppenbrou wer, A. Bergers, B. Bergers, I. Dingjan, B. Laken, T. Koekenbier, T. v. Noort en G. Sluis de Alexine Tinne medaille, prach tig uitgevoerd en bevestigd aan 'n blauw lint. Ook stond ons nog Jn verrassing te wachten, we vormden nl. de grootste da- mesgroep en kwamen hierdoor in het bezit van den vereenigingsprijs in den vorm van een zilveren plaquette. Onder groot ge juich van alle deelnemers werd deze prijs in ontvangst genomen. Leden der Wandel club, dit is het eerste succes, laat het niet het laatste zijn, maar blijven we trouw trai nen, dan alleen kunnen er nog vele succes sen behaald worden. Rest ons nog te vermelden, dat een. woord van hulde gebracht moet worden aan den organisator den heer Sutherland, die alles keurig verzorgd had. ,Ook het sportieve gedrag der deelnemers werd zeer op prijs gesteld. Een reden temeer om bij 'n volgende marsch, uitgeschreven door deze club zeker weer van de partij te zijn. LUCHTVAART R. K. Athletiekvereen. „De Bataven." Morgenavond trainingsavondI Alle „Bataven" worden verwacht op de nieuwe terreinen aan den Haagweg tegen over den houthandel der firma Noord man. Hoewel de terreinen nog niet geheel ge reed zijn, zullen wij er toch al naar toe trekken. Allo! Bataven, allen presntü Sportdag A, S. C. te Zoeterwoude. In het verslag van de R. K. S. V. Meer burg komt voor, dat de afstandloopers van de „Bataven" niet zouden hebben meege- loopen in den optocht en niet het plechtige Lof zouden hebben bijgewoond! De voorzitter van de R. K. At'h. Ver. „De Bataven" verklaart ons, dat alle „Ba taven" zonder uitzondering, dus ook de af standloopers, wel deel hebben genomen aan optocht en kerkelijke viering. WANDELSPORT Dames Gym. Ver. „Klimop". De nieuwe clubnaam „de Travellers" wordt door onze wandelaarsters alle eer aangedaan. Waren we 11. Zaterdag voor do 40 km. marsch een eind buiten de stad, Zondag trokken we met 8 leden naar Kat wijk voor 'n wandel-excursie door de dui nen. Het doel van deze marsch .was de Nederlandsche ontdekkingsreizigster wij len Freule Alexine Tinne te huldigen, 's Morgens pl.m. 11 uur had de start in VLIEGTUIG VERONGELUKT IN SPANJE. Drie dooden. Op het vliegveld Carabanchel bij Madrid is tijdens een oefenvlucht een nieuw type driemotorig vliegtuig onverwachts naar beneden gestort. De bestuurder Cayon, een vlieger die reeds zeer lang bij den vlieg- dienst gedetacheerd was, en twee mecani ciens werden op slag gedood. DE GEVONDEN AVIATEUR BERTRAM. Geleefd van slakken en koelwater van den motor. Zooals reeds in 't kort gemeld, zijn de Duitsche vlieger Bertram en zijn mecani cien Klausmann, die sedert hun vertrek o.p Zondag 15 Mei uit Bima op het eiland Soembawa verdwenen waren, doch van wie, naar eenige weken geleden werd gemeld, door Australische inboorlingen sporen wa ren gevonden, in leven aangetroffen nabij Kaap Benier op 190 K.M afstand van Wyndham in West-Australië en op circa 30 K.M. ten Westen van de plaats, waar him vliegtuig was gedaald. Het blijkt thans, dat zij reeds op 22 Juni door een groep inboorlingen der Drysdale- missi© waren gezien. Zes dagen later werden zij ook door een politie-patrouille opgespoord. Toen zij hun reud - bespeur den, was het eenige woord, dat zij konden uitbrengen, „brood, brood!" Toen zij eenig voedsel genuttigd hadden, konden zij iets omtrent hun wedervaren mededeelen. Tijdens een hevigen storm waren zij bij hun tocht boven zee geheel uit hun koers geslagen. Toen zij ten slotte op het Austra lisch continent daalden, bestond hun gehee- le voorraad levensmiddelen uit eenige blik ken geconserveerde vruchten. Toen deze op waren, voedden zij zich met slakken en dronken zij het koelwater van hun motor. Beiden zijn zeer zwak, doch verkeeren ove rigens in goede gezondheiu. Gistermorgen om zeven uur is een motor boot. uit Wyndham vertrokken, die de ge redden en de leden der reddingsexpeditie naar de bewoonde wereld zal terugbrengen. De boot wordt Woensdag te Wyndham te ruggebracht. De fortuinlijke redding der beide Duit- schers beteekent het einde van een vlieg tocht om de wereld, waarvan het traject Bima-Port Darwin slechts een der etappes had moeten vormen. Bertram en Klausmann toch waren met hun Junkers-vliegtuig, de D 1925, van Euro pa naar Tandjok Priok gevlogen, van waar zij via Australië, China, Japan en Amerika naar het oude werelddeel wilden terug- keeren, over welke reis zij naar hun schat ting negen maanden zouden doen. Hun vliegtuig was geheel van staal geconstru eerd; het bezat een motor van 320 P.K. en kon met zijn maximum benzinevoorraad van 1000 liter ongeveer twaalf uur in de lucht blijven. Het eerste deel van den tocht, van Keu len met etteliike tusschenlandingen naar Priok duurde twee maanden en ver liep zeer vlot, afgezien van een storm in de Golf van Bengalen. Donderdag 12 Mei ver trok het vliegtuig naar Bima. Hier deed zich met merkwaardige geval voor, dat Bertram weigerde, den voleenden dag zijn reis voort te zetten, en te kennen gaf, tot Zaterdag 14 Mei te zullen wachten. Hii had er ovo-we^èud bezwaar tegen op Vrijdag den 13den te starten Te Soerabaja deed het gerucht de ronde, dat het hem zelfs in zijn ongevallenpolis verbo den werd, op dien dag het gevaarlijke tra ject naar Australië aan te vangen. Hoe dit ook zij, het vertrek uit Mima had zelfs niet Zaterdag, doch pas Zondag 15 Mei plaats, en wel omstreeks middernacht. Men waar- .schuwde Bertram, dat er dien nacht *geen maan was, doch hij .verMaarde voldoende te hebben aan het licht van de sterren- Maandag had de Junkers, bij een nor maal verloop van den tocht, be Port Dar win kunnen zijn, doch het vliegtuig arri veerde niet. Toen ook de daarop volgende dag verstreek, zonder dat de Junkers was aangekomen, begon men zich begrijpelijker wijze ernstig bezorgd te maken over het lot der vliegers. En toen week na week voorbijging, zonder dat iets omtrent hen werd vernomen, begon men elke hoop op hun behoud te laten varen. Ongeveer een maand na het vertrek van Bima kwam plotseling het berioht, dat er een spoor der vliegers was gevonden. In boorlingen hadden in West-Ausbralië nabij de kust een zakdoek gevonden, gemerkt H. B„ alsmede een sigarettenkoker met Duit sche inscriptie. Zij stelden een geestelijke van de Drys- dale-missie in kennis met hun vondst. De geestelijke waarschuwde de autoriteiten, die onmiddellijk een vliegtuig van de Australian Airways uitzonden om naar de vermisten te zoeken. Reeds den volgenden dag werd daarop het Junkers-watervlieg tuig van Bertram en Klausmann gevonden, waarin een briefje werd aangetroffen, vol gens hetwelk de vliegers een tocht in de wildernis gingen maken. Een reddingsexpe ditie werd hun achterna gezonden. Deze ge raakt© evenwel het spoor bijster, zoodat zij op 23 Juni onverrichterzake naar Wyndham moest terugkeeren. Het blijkt thans even wel dat een groep inboorlingen, die even eens naar de beide Duitschers zocht, meer succes heeft gehad. KERKNIEUWS KARDINAAL VAN R0SSUM NAAR ONS LAND. Z.Em. zal mgr. Joosten tot bisschop wijden. De bijzondere oorrespondent vam de „Msbd." meldt: Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum zaJ, naar wij vernemen, Rome in de tweede helft van deze maand verlaten en zich als dan, zooals elk jaar naar Karlsbad bege ven, teneinde er een kuur te maken. Daarna gaat Z. E. naar Denemarken, om daar tegenwoordig te zijn Bij het Skan- dinaafsche Eucharistische Congres. Daar zal Z. E. in de gelegenheid zijn, de verschil lende dignitariseen der Scandinaafache missies te ontmoeten. Vervolgens komt Z. E. maar Nederland, alwaar hij oa. te Am sterdam, Nijmegen, Tilburg en Wittem zal vertoeven. Het ligt verder in zijn voornemen, in het Missiehuis van Sparrendaal mgr. F. Joosten tot missiebisschop van China te wijden. Wat anderen er van zeggen H. Uw ongeteekend ingezonden stuk is van direct-persoonlijken aard, in den aan vang, en daarom is er bezwaar tegen plaat sing. Geachte heer Redacteur. Nu u het korte verweer van den heer J. v. N. op uw artikel: „Een Politieke Roman" hebt geplaatst, hoop ik, dat ook ik niet te vergeefs aanklop. U mist in het boek een concrete gedach te. Is onmiddellijke hulpverleening aan de zoo jammerlijk verdrukte middenstand niet iets ooncreets, dat waard is geroemd te worden 1 U stoot zich aan den opzet: vorming van een nieuwe partij. Maar de ideeën van den schrijver zijn uitnemend te verwezenlijken binnen het kader der partijen- Dat dat ge paard zal moeten gaan met heel wat ver anderingen in het orkest en dat in de in strumenten en de groepeering wijziging zal moeten worden gebracht, kunnen politici bejammeren wij middenstanders niet. U weet evengoed als ik, dat het rommelt in de katholieke partij. Er komen verras singen en niet één zal er aan twijfelen de partijraad zal er zich bij neer leggen. Wenu eenzelfde tolerantie ten op zichte der middenstanders, die eigen ver trouwensmannen willen hebben in de Ka mer, en, wat de schrijver wil, is bereikt. Geen banden behoeven te worden verbro ken, geen partij ver warring gesticht, maar de warme oproep van den schrijver: „So ciale rechtvaardigheid voor den winkelier", die weerklank vindt in aller harten, zal de rijkste gevolgen dragen. Ik vind het jammer, dat die zijde van het boek niet werd belicht, want daaraan hebben zich héél wat gestoten. Een na vraag bij hen, die het boek lazen, zal dat bevestigen. Inmiddels met dank, N. N. 't Verwondert ons ten sterkste al kun nen wij het verklaren dat men een bock zóó verkeerd begrijpt (of verkeerd begrij pen will) als deze inzender! 't Heele boek is één doorloopend pleidooi voor de op richting van een nieuwe partij. Van ver trouwensmannen in de eigen (Katholieke) partij verwacht de schrijver blijkbaar niets. Hij wil een nieuwe partij. Dkt is ten slotte zijn concrete gedachte, zijn „onmiddellijke hulpverleening" 1 Met de bedoeling en bet streven van den inzender zijn wij het volkomen eens; met die van den schrijver van het boek geheel en al oneens. Dat is het verschil. Red. L.C r t. UIT DE OMGEVING LISSE. Personalia- De heer Th. J G. Duin dam uit Beverwijk is benoemd tot onder wijzer aan de R. K. Jongensschool, hoofd den heer O. Strik, van de paroohie St. Aga tha alhier. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van het Gemeentebestuur van Lisso aan Heeren Gedep. Staten van Z.^Hallandi om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van een electrisohe laad- en etootmachine in de gasfabriek op het perceel kadastraal bekend gemeente Liase in sectie D. nos. 1174, 3722 en 3726, plaat selijk gemerkt Kanaalstraat no. 270. Op Maandag, 18 Juli a.s. des voormiddags om 11 uur, kunnen ten gemeentehuize, alhier, bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek worden ingebracht. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatse lijken correspondent der Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering stonden op 2 Juli 1932 ingeschreven 204 werkloozen. Naar wij vernemen hebben zich op 4 Juli 1932 slechts 160 werkloozen aangemeld, zoodat in een dag tijd ongeveer 40 arbeider» werk hebben kunnen vinden. Moge de werMoosheid in dezo gemeente spoedig geheel opgohouden te hebben be staan gedurende het drukke seizoeh. NOORDWIJK. Personalia. Te Leiden slaagden voor Boekhouden: J. Pas6chier, A. Mulder, J. v. Asten, C. v. d. Meer, M. Vink en C v. d. Kiugt (v. Noordw.bout). Allen leerlingen van de R. K. Meisjesschool, alhier. Verkooping. De alhier in het „Hof v. Holland" gehouden verkooping onder nota ris A. D. Vijgh te Leiden van het winkel huis met grooten tuin aan de Voorstraat, had tot uitslag, dat koopers van het perceel werden H. J. Wanninkhof en O. N. v. d. Loo voor 10.000. Grap of ernst? Gisteren wertf door een paar wandelaars op het strand een aange spoelde flesch gevonden, waarin zich- een briefje bevond, waarop het volgende te lezen was: 19 Juni aan boord van Marda Noordzee Wij hebben geen hoop meer, schip lek, wij zinken Groeten aan mevr. J. Teeuwon-Hartog. Heb briefje is op het Politiebureau gedeponeerd. Duinbrand. Zondag tegen den avond ontstond, vermoedelijk door het wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret, een duinbrand in de noodduinen onder deze gemeente. De brandweer ie uitgerukt, doch bij aankomst had de brandwacht van het staatsboschbeheer de bramd reeds weten te blusschem Ongeveer 1200 M2. helm cn struiken zijn verbrand. Telefoon. Door den directeur van het post- en telegraafkantoor alhier is in over leg met het gemeentebestuur benoemd tot nachttelefonist de heer A. Leenheer alhier. Speldjesdag. Door Burgemeester cn Wethouders is een vergunning verleend voor het houden van een speldjesdag op Zondag 14 Augustus aan het bestuur van de afdeeling Noordwijk van het „Wit Gele Kruis". Werkloosheid. Het aanbal werkloozen is thans eenige zins gedaald ofschoon heb altijd nog onrustbarend hoog is. Tot voor kort is het aantal werkloozen nog niet ge daald beneden de 400, terwijl het momen teel bedraagt 368 met inbegrip van de werkloozen, die door de gemeente zijn te werk gesteld. De werkverschaffing. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Za ken is het loon bij de werkverschaffing, dat aanvankelijk was teruggebracht van 35 op 32 cent per uur, door den Minister voor- loopig nader vastgesteld op 35 cent per uur, terwijl de werkweek is teruggebracht van 50 uur op 48 uur Gevonden voorwerpen. Wollen kinder sokje, herdershond, halsketting met me daillon, rijwielbelastingmerk, kinderporte- monnaie, halsketting met rood steentje, portefeuille, witte muts, zwarte vulpenhou der, imitatie-zilveren collier met roode steenen, grijs geblokte pet, wit hoedje mot zwarte rand, paar klompen met kousen, rij wiel bela^tingmerk in étui, bruine ceintuur, vulpotlood en een wit mutsje met koel- bandje. Inlichtingen uitsluitend des Woens dags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur op het Politiebureau te Noordwijk-binnen. Geboren: Gerrit, z. van J. Bulk en W. lastdrager. Maria Thereeia, d. van. A. de Groot en M. O. Verwcij. Overleden: H. Wijnands 59 j., goh. met A. de Haas. J. A. Buzard 86 j. wede. van H. W. Jansen. C. M. E. Olaushuis 30 j. C. v. Wingerden 70 j. geh. met W. R. Melchers. LEIMU IDEN. Geboren: Petrus Johannes, i. v. Hendricus Gerardus van der Zwaan en Martina Maria van Es. Gevestigd: Th. A. Bos, Geerdijk 435, van Zevenhoven; J. J. Osterkamp, Bilder- dam 401, van Mijdrecht; B. B. van Tperen, Dorpsstraat 106, van Amsterdam; D. Sta- persea, Dorpsstraat 160, van Utrecht; W. C. Wester, Dorpsstraat 160, van Utrecht; C.-J. J. Koeleman, Tolhuis 422, van Ter Aar; A. J de Prie, Heerenweg 62, van Wassenaar; Vertrokken: M. Dijkgraaf, Oude- Wetering A. 123, naar Alkemade; W. A van Wamel, Duiven voortschestr. 37. naar Oegstgeest; O. Buskermalen, Kudelstaart- sch© weg 114, naar Aalsmeer; T. Mus en gezin, Kuijperstraat R. 35, naar Voorst; A. Voorn, Wed. L. Zwanenburg, Leiwegl. 7, Vogelezang, naar Bloemendaal; Th. Boef en gezin, Nieuw-Vennep, Veneperweg 511, naar Haarlemmermeer; E. J. Hogeboom, Henegouwerlaan 89, naar Rotterdam; L. Specher, Kazernestraat 12III, naar Am- sterdam; J. van der Mark en gezin, Oude- Wetering 46a, naar Alkemade.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7