MAANDAG 4 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TRAGISCH ONGELUK. VADER EN ZOONTJE VERDRONKEN. Drie personen in een tweepersoonscano. To Franelier zijn Zaterdag een vader en zijn zevenjarig zoontje in het Nieuwe Ka naal verdronken. De ongeveer 35-jarige J. Streekstra was met zijn zevenjarig zoontje en een aoht- tienjarigen halfbroeder in een cano, die hoogstens voor slechts twee personen be stemd was, in het Nieuwe Kanaal bij Fra- neker gaan varen. Het ranke bootje sloeg om en alle drie inzittenden raakten te water. De vader, die goed kon zwemmen, tracht te zijn zoontje te redden, wat echter mis lukte. Beiden kwamen om het leven. De achttienjarige Jaarsma, die zich aan de cano had vastgegrepen, werd door een intusschen toegesnelden hengelaar een hen gelstok toegestoken, welke hij in bijna bewusteloozen toestand nog net kon grij pen, zoodat het derde slachtoffer voor verdrinken bewaard bleef. Do weduwe van Steekstra blijft behou dens een klein pensioentje onverzorgd ach ter. Haar verdronken zoontje was het oud ste van de vijf kinderen. ERNSTIG MOTORONGEVAL TE DU IVENDRECHT. Een doodc, een zwaargewonde. Gistermorgen omstreeks 9 uur heeft te Duivendrecht. een ernstig motorongeval plaats gehad, hetwelk aan een persoon het leven heeft gekost, terwijl een tweede zwaar gewond werd. Op dat tijdstip reed ter hoogte van de boerderij Out te Duivendrecht een motorrij wiel, komende uit de richting Amsterdam en bestuurd door zekere Bosman uit Am sterdam. Een broeders van den bestuurder zat op de duo. Ter plaatse wilde B een groep A.J.O.-ers passeeren, waarbij hij hoogstwaarschijnlijk een der jongeren met het stuur heeft geraakt. Tengevolge hiervan ging het motorrijwiel naar den linkerkant van den weg, juist op het moment, dat een ander motorrijwiel, komende uit de ritfhting Utrecht, passeerde. Een botsing was niet te vermijden. De bestuurder werd van het motorrijwiel geslingerd en zeer ernstig ge wond. Ook zijn broeder werd ernstig ge wond. Direct was geneeskundige hulp aan wezig en Dr. Derkinderen uit Diemen acht te overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk. Per auto van den G.G. en GD. zijn beide slachtoffers naar het Burgerzie kenhuis overgebracht. In den loop van den morgen is de bestuurder Bosman aan de gevolgen van de bekomen verwondingen hij had o.m. een ernstige schedelbreuk op- geloopen overleden. IJet slachtoffer was in Amsterdam woonachtig. De duorijder Bosman is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig, doch niet levensgevaarlijk. De bestuurder van het motorrijwiel, ko mende uit de richting Utrecht, werd licht gewond, evenals zijn echtgenoote, die op de duo was gezeten Beide motorrijwielen zijn ernstig beschadigd. MAN DOOR AUTO OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Een ernstig ongeluk met doodelijken afloop heeft gistermiddag plaats gehad op den hoek van de Ferdinand Bolstraat en de Rustenburgerstraat. Een wielrijder die uit de Rustenburgerstraao kwam, is in vollen vaart tegen een auto gereden die uit de richting van de Ceintuurbaan kwam. De wielrijder, een man van 45 jaar, bleef bewusteloos liggen. In het B'nr.cngasthuis, waarheen hij per auto van den G. G. en G. D. was vervoerd, is hij overleden. WIELRIJDER GEDOOD. Vrijdagavond om zes uur kwam de tech- niker H. Kunzel, wonende Prinses Sophia- straat te Tilburg, met zijn rijwiel over den Bosschenweg gereden. Toen twee auto's dicht achter elkaar hem tegemoet reden, geraakte K. de kluts kwijt en begon zig zag over den weg te rijden. De eerste autobestuurder, die heel voorzichtig reed, eveneens wilde trachten te passeeren, reed K. tegen de auto op. Met een zware hoofdwonde werd de man naar het gast- huis vervoerd, waar hij gisteren is overle den. De overledene was vader van een groot gezin. Verdronken. Zondag is bij het baden in de rivier de Maas te Wellerlooi verdronken de 19- jarige Grote uit Kevelaar. De jonge man kon niet zwemmen. Het lijk is nog niet ge vonden. VAN HET SMOKKELFRONT. AUTO BESCHOTEN EN IN SLOOT GEREDEN. Inzittenden gewond. Zaterdagnacht omstreeks vijf uur is door de commiezen van Weert weer een vrachtauto aangehouden. De inzittenden trachtten ongeveer 2000 K.G. suiker op frauduleuze wijze het land in te voeren. Men had reeds sedert eenigen tijd vermoe den, dat weer een smokkelauto in deze streek opereerde, zoodat de commiezen in den afgeloopen nacht extra versterkt wa ren en zich nabij Sluis 16 achter een huis in hinderlaag hadden gelegd. Toen men tegen het krieken van den dag een auto langs het kanaal uit de richting van de Belgische grens hoorde naderen, werd door vlagsignalen gesommeerd te stoppen. De bestuurder reed evenwel in volle vaart door. waarna op den wagen geschoten werd. De bestuurder werd in den arm ge troffen. Hierdoor was hij het stuur niet meer meester, zoodat de auto begon te slingeren, van den weg reed en in een diepe sloot terecht kwam. De wagen werd vrij ernstig gehavend, waarbij de drie in zittenden, een dame en twee heeren. ver wondingen opliepen. De auto, die afkom stig bleek te zijn uit Bosmalen, werd met den inhoud in beslag genomen en tegen de inzittenden werd proces-verbaal opge maakt. „Tel." FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Zaterdagavond heeft een felle brand ge woed in een meubelfabriek, gevestigd in een oude opslagplaats van een verdieping die aan het Zwaanshals te Rotterdam is gelegen. De brand ontstond, toen de eige naars van de fabriek, de gebr. Hagoor, be zig waren, het dak dat bouwvallig was, met mastiek te repareeren. Zij gebruikten hier bij een brandenden petroleumkachel. Waarschijnlijk door het omvallen van die kachel is de brand ontstaan. In de fabriek bevond zich een groote voorraad houten radiokasten en onbewerkt hout. In een mi nimum van tijd stond de geheele fabriek in licther laaie, zoodat de Gebr. Hagoor moes ten vluchten. De brandweer, die met groot materieel werkte bestreed het vuur met negen stralen. Na een uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. De fabriek was volkomen vernield. De schade die door het vele verloren gegane hout aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Kindje dood gevonden. Te Zandvoort heeft een moeder haar kind van zes maanden onder verdachte omstandigheden dood gevonden. Op het hoofd wei-den verwondingen aangetroffen die, volgens' den dokter, de doodsoorzaak zouden zijn, doch niet door een val waren veroorzaakt. De justitie heeft zich met het geval be moeid en aanleiding gevonden den vader te arresteeren onder verdenking zijn kind te hebben vermoord. INBRAKEN TE HAARLEM. Zaterdagnacht te 3.15 uur hoorde de heer Holt, dit 'n manufacturenwinkel heeft in den Anegang te Haarlem, dat personen spraken in 'n kamer, die naast zijn slaap kamer gelegen was. Toen hij daar aankwam zag hij drie personen met een wit masker voor het gelaat. Zij vroegen hem om geld. Bij het zien van deze mannen begon mevr. H. luid te gillen, waarop de indringers de vlucht namen. Twee hebben het perceel door de voordeur verlaten, terwijl de andere aan de achterzijde ontkwam. De politie werd van het geval in kennis gesteld. De heer H. meende dat hij in een der daders zijn vroegeren loopjongen, den 20-jarigen O. herkend had. Deze werd daarop door de po litie van huis gehaald. Hij bekende in ge zelschap van S. en N. gepoogd te hebben in te breken. Beide laatstgenoemden zijn nog voortvluchtig. Zondagavond bemerkte de filiaalhou der van het schoenenmagazijn der Firma MESA aan den Anegang No. 28 dat tijdens zijn afwezigheid ingebroken was. Op een zijner kamers waren de kasten leeggehaald en was een doosje met geld, inhoudende on geveer twee duizend gulden verdwenen. Van de daders ontbrak ieder spoor. De po litie onderzoekt de zaak. Een autobus leeggeroofd. In de zomervacantie komt het veelvul dig voor, dat autobussen met schoolkinde ren IJmuiden bezoeken om de jeugd ge legenheid te geven zich aan het strand eenigen tijd te verpoozen. Zulks geschied de ook Zaterdag. Toen de leiders bij te rugkomst op het Sluisplein aldaar bij de bussen terugkeerden, kwamen ze tot de onaangename ontdekking, dat ongenoode gasten een der wagens geheel hadden leeg geroofd. Levensmiddelen, kleine versnape ringen voor de kinderen, alsmede eenige kleine persoonlijke bezittingen waren ver dwenen, hoewel de deuren van den auto goed afgesloten waren geweest. De politie heeft de zaak in handen en is de belha mels reeds op het spoor. Het is wel een brutaal stukje om op klaarlichten dag en in de onmiddellijke nabijheid der slui zen, waar steeds verkeer is, de deuren van een auto te verbreken en met den aanwe zigen inhoud er van door te gaan. „Msbd." KERKNIEUWS MGR. A. J. M. H. v. d. VENNE Naar de ..Msbd." verneemt, is de zeereerw. heer A. J. M. H. v. d. Venne, directeur van het Klein Seminarie te Rolduc, door Z. H. den Paus benoemd tot Geheim Kamerheer. Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens bis schop van Roermond heeft zich Zaterdagmid dag in gezelschap van Mgr. dr. H. A. Poels en déken P. P. J. Nicolaye van Heerlen, naar Rolduc begeven, om in tegenwoordigheid van alle leeraren en studenten, directeur v. d. Ven ne persoonlijk mededeeling te doen van deze hooge onderscheiding. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. SPOED EiSC'HENDE RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente kwam in spoed- eischende vergadering bijeen. Afwezig de heeren J. de Rijk en H. J. Visser. Op voorstel vian B. en W. w-ordt door den Raad een voorgevcl-rooilijn-verordening vastgesteld voor den Verkeersweg A No. 10 Kattenburg-Nieuw veen. Mededeeling wordt gedaan van het rap port ingekomen naar aanleiding van de op 7 Juni j.l. gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Daarna komt aan de orde het. spoed- eischende punt: Voorstel tot het aangaan van een geldleening, naar aanleiding van UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 5 Juli. H u i z e n, 296 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 8.009.00 Morgenconcert. 9.0010.30 Opening van het Ziekentriduum te Bloemendaal. Hoogmis en predikatie door pastoor Willenborg. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunch-concert door het KRO.- trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonmuziek. 2.002.30 Vrouwenuurtje (le deel). 2.303.30 Stijgende crisisnood, door oud- minister dr. H. Colijn. 3.304.00 Vrouwenuurtje (2e deel). 4.155.30 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Het KRO.-kunst-ensemble. 5.306.00 Het KRO.-kunst-ensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.006.30 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 6.307.10 Vervolg KRO.-kustensemble. 7.107.30 „De edele metalen in het cultuur leven" door J. Hazewinkel. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.009.00 Volkszangavond in het park Sons- beek te Amsterdam. 9.00—9.15 Vaz Dias. 9.1511.40 Het *KRO.-orkest o.l.v. Joh. Ger ritsen. II.0012.00 „De Serenade", in heden en ver leden (gramofoonpl.) Hilversum,, 1875 M. AVRO.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 AVRO-kamerorkest o.l.v. Louis Schmidt 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Mej. A. Oostdam (piano) en H. Salters (tenor). 11.00 Mej. H. Pienga: Knutselen in het ge zin (R.V.U.). 11.30 Vervolg concert. 12.00 Concert door „The blue Jazz ladies", 0.1.v. Leo Selinsky. In de pauzes: Gramofoon- platen. 2.00 Concert, H. v. d. Vegt (viool) en N. Wagenaar (piano) 2.45 Pauze. 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Uit het Palace-hotel te Scheveningen: Ensemble Henk Stuurop en zijn vroolijke ka meraden. 4.30 Radio-kinderkoorzang, o.l.v. J. van Hamel. 5.00 Uit Scheveningen: Orgelconcert door Pierre Palla, m.m.v. Boris Lensky (viool) en Eddy Carelsem (saxofoon). 6.30 R.V.U. J. W. Schoman: China weer- spiegeeld in de literatuur. 7.00 Moderne Fransche kamermuziek o.l.v. C. Höweler, m.m.v. het Hartvelt-kwartet. 7.30 Reislezing. P. E. Peaux: Wandel- en rijwieltochten in ons land. 8.00 Gramofoonpl. (Non-stop-programma). 9.00 Toonkunst-kinderkoor uit Rotterdam o. 1.v. B. Diamant. 9.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, o.a. Les Patineurs. Waldteufel. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert, o.a. Fünf-Uhr-Tee bei Robert Stolz. potp., Dostal. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Da ven try, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. door Ged. Staten gemaakte opmerkingen. Zooals bekend zijn in 1931 buitengewone werken verricht waarvoor geen geldleening werd aangegaan. B. en W. wilden, omdat de gemeente nog over voldoende contan ten beschikt, ecu nadeelig slot laten ont staan op den kapitaaldiionst. Ged. Staten geven echter met klom in overweging als nog definitieve dekkingsmiddelen aan te wijzen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan het verlangen van Ged. Staten te vol doen en een geldleening aan te gaan van 9300.—. De vergadering wordt daarna gesloten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.20 Leonards Kemp's orkest. I.45 Speech door Gen. Higgins (van het Le ger des Heils). 2.202.50 Gramofoonpl. 4.20 Grosvenor House-orkest o.l.v. J. Meeus. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mendelssohn's cella- en pianosonates. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Operette-concert, BBC.-Theaterorkest o.l.v. Arthur Wood, m.m.v. K. Hilliard (so- praan), G. Baker (bariton) en het Radio-koor; o.a. uit „Véronique", Messager, Casanova, Strauss en Lustige Witwe, Lehar. 8.50 Zang door het Koor „The Templars". 9.20 Berichten. 9.40 „Flags on the Matterhorn", hoorspel van Gasbarra en Pfeil. Regie: Gielgud. 10.55 Jack Harris' Band. II.35 Verslag van Zwaargewichtbokswedstrijd Jack Petersen en Reggie Meen. 11:4512.20 Vervolg dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. c 8.05 en 12.20 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 „Samson et Dalila", opera van St. Saëns, mm..v. orkest en solisten o.l.v. Henri Defosse. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit het Bellevue-Strand- hotel. 3.505.50 Radio-Blaasorkest o.l.v. J. Ander- sne, m.m.v. V. Larsen (zang) en muziek van Joh. Louise Heiberg. Leiding: Gröndahl. 9.35 Marimba-soli door Richard Stangerup. 10.30 Concert o.l.v. Gröndahl, o.a. Sympho nic in d. gr. t. (Haffner), Mozart. 11.1512.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Oeynhausen o.l.v. G. Ladewig. 12.201.10 Gramofoonpl. I.20—2.50 Concert o.l.v. Wolf. 5.206.35 Namiddagconcert 8.20 Concert. Kur-orkest Bad Oeynhausen o.l.v. G. Ladewig, m.m.v. A. Bahre (trompet), o.a. Voorspel „Lohengrin", Wagner en Polp. „Die lustige Witwe", Lehar. 10.40 Lezing en sluiting. Rome, 441 M. 9.05 „La rondine", opera in drie actes van G. Puccini; leiding: R. Santarelli. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Fr. Anfré. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Le Flibustier", comedie in drie actes van Richepin. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. II.0011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. A. Meulemans. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert uit Hilversum (vanuit de VARA studio). Z e e s e n, 1635 m. 8.20 „Pajaz führt", populair programma o.l.v Paul Kania. 9.20 Berichten. 9.35 Werken van C. M. von Wcber m.m.v. solisten en orkest o.l.v. List. 10.35 Berichten en hierna tot 12.20 Popu lair concert uit Hamburg o.l.v. Gerhard Maasz De werkloosheid neemt weer toe. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag weder 23 werkzoekenden inge schreven Uitbetaling veehouders. De uitbetaling van de steun aan de veehouders is alhier vlot verloopen. In totaal werd in deze ge meente 1G66 X 2.25 uitbetaald. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 1!) Zonder antwoord af te wachten verliet dokter Rubhardt de kamer. Tusschen de beide achtergeblevenen heersohte een be klemmende stilte. Als verlamd van ontzet- ting stonden Margaretha en Walther te genover elkaar. Walther beet krampachtig op zijn onderlip, zwaar hijgend ging zijn ademhaling. Eerst na eenige minuten stiet hij met bitterheid uit: „Dus ik ben aan de deur gezet. Dat was wel het laatste wat ik had verwacht toen ik hierheen kwam. En jij deelt natuurlijk ook de meening van je vader, Margaretha?" „Ik weet niet wat ik je daarop moet antwoorden^ Walther. Ik begrijp dat alle maal niet zoo. Ik weet niet eens, waardoor deze rampzalige oneenigheid is ontstaan." „Weet ik het soms? Het gaat om den aanleg van de nieuwe waterleiding, waar voor mijn vader een plan heeft ontworpen en die hij als zijn levenswerk beschouwt. Hij beweert, dat de strijd die dokter Rut- hardt nu al een jaar lang onverdroten te gen dit plan voert, uit persoonlijken haat voortkomt en hij wil onder deze omstan digheden geen betrekkingen met hem on derhouden. Ik ben met de bedoeling hier heen gekomen om de verbroken banden weer aan te knoopen, het is de schuld van uw vader, dat ik daarin niet geslaagd ben". De bitterheid van de laatste woorden scheen Margaretha's dochterlijke gevoelens te kwetsen, want het klonk wat onvriende lijk toen zij vroeg: ..En wat. had gij dan van hem verwacht? Wat had hij dan moe ten doen?" „Ik hoopte, dat hij het eerst den weg der verzoening zou hebben ingeslagen. Mijn vader zou zeker alles vergeten als de uwe het eerst de vriendenhand reikte." „Gij zoudt dus willen, dat mijn vader omwille van de vriendschap met den uwe zijn overtuiging zou verloochenen? Gij hebt dat kunnen denken van hem mijn vader „Nu, ik heb nu wel gemerkt, dat ik mij vergist heb en dat geen der twisten den den ander in stijfhoofdigheid iets toe geeft." Margaretha wierp het hoofd in den nek. Op scherpen toon voegde zij hem toe: „Gij zoudt uw woorden met meer zorg kunnen kiezen. Om een man als mijn vader zoo te becritiseeren, zou men toch ouder cn ver standiger moeten zijn als gij zijt." Weder verschoot de jonge dokter van kleur. „Deze terechtwijzing moge al dan niet verdiend zijn ik zal ze in ieder ge val onthouden", zeide hij onder zijn ver bittering te verbergen. „En ik vraag wel verschooning, dat ik me nog ophoud in een huis, waarvan de eigenaar me zoo dringend tot vertrekken heeft aange spoord." „Wat had mijn vader dan anders moe ten doen daar gij hem niets beters wist te vertellen?" „Niets beters? Hoe bedoel je dat Mar garetha V' „Als je dat niet begrijpt, is het verloren moeite om het je uit te leggen. Men kan toch niet tegelijkertijd met twee vijandige partijen bevriend zijn." „En dat is dan mijn afscheid? Kunt gij mij niets beters meegeven dan deze on vriendelijke waarheid?" Margaretha drukte de lippen vast opeen en haar blik was over den jeugdvriend heen op het. venster gevestigd. Met 'n ge baar dat Walther Sartori us voor onver schilligheid hield, haalde zij de schouders •op. Toen nam hij zijn hoed en maakte aanstalten om te vertrekken. Nog bij de deur verwachte hij blijkbaar dat Margare tha nog iets zou zeggen. Klokslag vier uur meldde Sandory zich aan de villa van Norrenberg aan en over handigde juffrouw Dora een prachtig bou quet frissobe rozen, zooals men die om de zen tijd van het jaar in de hoofdstad niet schooner zou kunnen vinden. Haar gloeien de oogen straalden van vreugde en zij be lette niet dat Sandory overdreven lang zijn lippen op haar zachte hand drukte. „Dat is een veel te kostbaar geschenk, mijnheer! Maar ik wil niet ontkennen dat ik er erg blij mee ben. Ik dweep met rozen." „Ik wist wel dat het uw lievelingsbloe men zouden zijn, juffrouw." „Zoo. En hoe weet u dat zoo zeker?" „Als ik een diohtcr ware, kon ik dat op waardige wijze vertolken. Ik twijfelde er niet aan of slechts de koningin der bloe men was uwer waardig." Zijn wazige oogen ontmoetten weer de vurige sterren in het blanke gelaat en een lichte blos vloog haar over het gelaat. „Zegt u mij zulke vleierijenen in tegen woordigheid, van mijn verloofde", ant woordde zij met een gedwongen lachje. „Een lesje in galanterie zou hem geen kwaad doen." Frans Norrenberg onderbrak hun ge sprek en noodigde zijn bezoeker in de bi bliotheek, waar zij meer dan een uur met elkander in gesprek bleven. Pas toen de komst van den Staatsanwalt werd aange kondigd kwaanen zij weer in den salon. Sandory opgewekt en levenslustig, do bankier met zwaren- tred en vaal gelaat als een doodzieke man. Op de meest officieele wijze werd San dory aan den verloofde van de doch I er des huizes voorgesteld. Staatsanwalt Georg Lender was maar eenige jaren jon ger dan Sandory, een man van middel bare grootte en met onmiskenbaren aan leg voor een buikje. Hij had ook een baard, maar zijn hoofdhaar werd rond dc kruin al bedenkelijk dun. Hot scherpe roode ge zicht met de epicuristenlippen en de kleine waterige oogen wees op een groote voor liefde voor de vleeschelijke genoegens des levens. En inderdaad toonde hij meer be langstelling voor do gangen van 't voor treffelijke maal dan voor de schoonheid van zijn bruid. Zijn omgang met Dora had ook niets van dien van een verliefden vrijer. Hij bewees haar niet meer beleefd heid dan ieder welopgevoede man aan zijn tafeldame zou bewijzen, maar voor haar toilet had hij nog geen vriendelijk woord over gehad. En toch had Dora zich merkbaar uitge sloofd om er vandaag op haar voordeeligst uit te zien. Haar kleeding was te rijk voor dezen kleinen kring en voor haar positie als dochter des huizes, dooh blijkbaar had zij die met overleg gekozen. Aanvankelijk voerden Sandory en Dora alleen de oonversatie. Ongemeen boeiend wist Sandory te vertellen van de schoon heden, die hij op zijn verre reizen had be wonderd en zijn opgewekte verhaaltrant was zoo ongekunsteld en zoo gespeend van iedere opdringerigheid, dat ook dc Staate- anwalt met genoegen scheen te luisteren. Dora hing als het ware aan de lippen van den verteller. Zij was merkbaar teleurge steld telkens als haar vorloofdc op zijn koele en nuchtere manier hot woord nam cn zij wist dan ook weer spoedig en han dig heb gesprek daarheen te leiden, dat Sandory zijn verhalen kon vervolgen. Op zeker oogenblik kwam liet. gesprek op za ken die den Staatsanwalt in zijn beroep aangingen en nu schenen plotseling do sluizen van zijn welsprekendheid te zijn geopend. „U wilt. dus beweren, dat de recherche in Rusland beter georganiseerd is dan die van ons land riep hij op een toon, alsof men hem persoonlijk beleedigd had. „Ik denk, waarde heer, dat u dat moeilijk zult kunnen bewijzen." „Een positief bewijs is daarvoor natuur lijk moeilijk aan te -voeren. Maar ik heb toch de ervaring opgedaan, dat een misda^ digcr in Duitschland veel gemakkelijker zich aan de justitie kan ontrekken dan in Rusland.... Ja, ik zou zelfs durven bewe ren, dat iedereen die hier niet op heeter- daad betrapt wordt, zich alleen door eigen domheid aan het gerecht overlevert. Denkt u dat ook niet, mijnheer Norrenberg?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9