MAANDAG 4 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ZEILEN DE KAAGWEEK 1932. Nog slechts een drietal weken en het grootste zeilersfeest in den lande, de Kaag- week 1932 is weer in vollen gang. Uit de aankondiging dezer internatio nale en nationale zeil- en motorbootwed strijden op de mooie Kagerplassen van 22 Juli tot en met 26 Juli blijkt alweer, dat het bestuur van „De Kaag" als steeds voor een uitstekend programma wil zorg dra gen. Op den Vrijdag, den eersten dag der Kaagweek, zullen de nationale motorboot- wedstrijden worden gehouden, opengesteld voor alle typen van motorbooten, bestaan de uit een regelmatigheidswedstrijd, en onderlinge motorboot-wedstrijden, waar voor op het programma staan: flesschen- spel, ringsteken en vossenjacht, als telken jare terugkeerende attracties. Voor de onderlinge zeilwedstrijden op dezen dag is de deelname opengesteld voor open sloepen, open scherpe jachten (beide niet behoorend tot een klasse, ingesteld door de Kon. Verb. Ned. Watersportver- eenigingen), onderlinge Regenboogwed strijden, waarbij de jachten met slechts één zeiler bemand mogen zijn, onderlinge 12 Voetsjollenwedstrijden voor jongelui niet ouder dan 1? jaar, die 'nog nimmer in een internationalen of nationalen wed strijd zijn uitgekomen. Ten slotte ver meldt het programma een vaardigheids- wedstrijd voor 12 Voetsjollen. Voor de internationale en nationale zeilwedstrijden gedurende de overige vier dagen staat de inschrijving open 'voor: 6 Meterklasse, 45 M.2 Kruiserklasse, Han- dicapklase D, 22 M.2 Scherenkruisers, 30 M.2 Scherenkruisers, 16 M.2 Kruiserklasse, 12 M. Eenheidsklasse, B. M. Jachten, Re genboogklasse A, B en C, Vrijbuiterklasse A en B, Scheldejollenklasse, 12 Voetsjollen- klasse A, B en C en voor dames A en B, benevens de Sterklasse. De groepsindeeling in enkele klassen is gemaakt om iedereen in de gelegenheid te stellen aan de wedstrijden deel te nemen en zooveel mogelijk gelijkwaardige tegen- standers(sters) in de wedstrijden te ont moeten. Verder worden er op deze dagen team wedstrijden gethouden in de Regenboog- en 12 Voetsjollenklassen. Ten slotte staan nog kano-zeilwedstrij den op het programma, te houden op Vrij dag, Zaterdag en Zondag der Kaagweek. Als prijzen gelden weer de telken jare terugkeerende. wisselprijzen efl de prijzen van iederen dag. De inschrijvingen sluiten op Dinsdag 12 Juli aan het secretariaat, den heer ir. J. C. van Hoolwerff, Middenlaan 56, te Haar lem. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". Borgerhoff Muldert wint definitief den zilveren jol. De Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportver- eeniging „De Kaag" is er de laatste jaren wel op uit, om haren leden meerdere zeil- techniek en wedstrijd-routine bij te bren gen. Naast wintercursussen, waar het theoretisch gedeelte van het zeilen wordt onderwezen, hebben de leden tevens gele genheid des zomers meerdere practijk en wedstrijdroutine op te doen, doordat tel kens gedurende vier Zondagen onderlinze wedstrijden op de Kagerplassen worden gehouden. De leden, die daaraan deelne men en dat zijn er niet weinig, wijl ook meer ervarenen gaarne wedstrijd-zeilen danken een en ander voornamelijk aan den heer ir. J. C. van Hoolwerff, den ijverigen secretaris, die al zijn anders vrije dagen opoffert ten gerieve van allen, die aan deze wedstrijden wollen meedoen. Zondag nu was het de laatste der vier wedstrijden, waarvoor steeds groote be langstelling en deelname heeft bestaan, en die door het uitermate mooie weer ook prachtig geslaagd mogen genoemd worden. Op eiken wedstrijd-Zondag werden twee wedstrijden gezeild. De uitslagen van gisteren luiden als volgt: Ochtendwedstrijden: 45 M.2 Kruiser- klasse: 1. Coppelstock, stuurm. E. D. Ca- lis in 2 uur 32 min. 32 sec. Regenboogklasse A: 1. Duke, stuurm. J. C. van de Velde, in 2 uur 24 min.^ 43 sec., 2 Holland, stuurm. F. P. Bos, in 2 uur 20 sec.. 3. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey. Regenbóogklasse B: 1 Snip, stuurm. H. J. Swart, in 2 uur 38 min. 49 sec., 2. Etta, stuurm. H. Siithoff in 2 uur 39 min. 20 sec. 12 M.2 Eenheidsklasse: 1. Wipneus, stuurm. J. de Brev Jr., in 1 uur 18 min. 58 sec., 2. Mamselle Ni-Touche, stuurm. A. G. Bakker, 1 uur 23 min. 30 sec., 3 1, stuurm. H. de Brey, in 1 uur, 23 min. 45 sec. 12 Voetsjollenklase A: 1. Paphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, in 1 uur 34 min. 45 sec., 2 Dobbertje, stuurvr. mej. G. Oudshoorn, in 1 uur 39 min. 58 sec., 3. Vagebond, stuurm. Th. van Hel- vert, in 1 uur 42 min. 56 sec. 12 Voetsjollenklasse B: 1. It Sweltsje, stuurm. H. van Tienhoven, in 1 uur 35 min. 5 sec., 2. 1, stuurm. in 1 uur 35 min. 16 sec., 3. Hans, stuurm. A. H. van Vliet, ir. 1 uur 36 min. 4 sec. Middagwedstrijden. 45 M.2 Kruiserklas se A: 1. De Steur II, stuurm. L. van der Steur, in 2 uur 24 min. 29 sec., 2. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey, in 2 uur 29 min. 36 sec., 3. Duke, stuurm. J. C. van de Velde, in 2 uur 30 min. 3 sec., 4. Hol land. Regenboogklas&e B: 1. Etta, stuurm. H. Sijthoff, in 2 uur 40 min. 39 sec., 2. Snip, stuurm. H. J. Swart, in 2 uur 40 min. 58 sec. 12 M.2 Eenheidsklasse: 1. Wipneus, stuurm. J. de Brey, in 1 uur 21 min. 20 sec., 2. Peet, sturm. A. Marlet, in 1 uur 22 min. 32 sec., 3 stuurm. B. Wilton Jr., in 1 uur 22 min. 47 sec. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, in 1 ■our 33 min., 2. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, in 1 uur 34 min. 56 sec., 3. Dob bertje, stuurvr. mej. G. Oudshoorn, in 1 uur 40 min. 26 sec. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Hans, stuurm. A. H. van Vliet, in 1 uur 41 min. 5 sec., 2 Waterhoen, stuurm. J. de Vries, in 1 uur 41 min. 23 sec., 3. It Sweltsje, stuurm. H. v. Tienhoven, in 1 uur 41 min. 55 sec. Het totaalresultaat der vier gehouden wedstrijden vindt men, voorzoover de prijs winnaars betreft, in onderstaande gege vens uitgedrukt. 45 M.2 Kruiserklasse: 1. Coppelstock, stuurm. E. D. Calis, 50 pnt., 2 Waltam stuurm. D. Vermaat 31 pnt. Regenboogklasse A: 1. De Steur II, stuurm. L. van der Stpur 103 pnt., 2. Duke, stuurm. .J. C. van de Velde. 57 pnt., 3. De Leede III, stuurm. W. van der Mey 56 pnt. Regenboogklasse B: 1 Snip, stuurm. H. J. Swart, 73 pnt., 2 Elf, stuurm. H. J. W. Brouwer 51 pnt. 12 M.2 Eenheidsklasse: 1. Vliegende Hollander, stuurm. R. Nolles, 77 put.. 2. Mamselle Ni-Touche, stuurm. A. G. Bak ker 62 pnt. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Daphnia, stuurm. P. H. B. Borgerhoff Mulder 103 pnt., 2. Vagebond, stuurm. Th. van Hel vert 72 pnt.. De heer Borgerhoff Mulder, die ook het. vorig jaar het onderling jollen- kampioenschap gewonnen had, legde door deze nieuwe overwinning voor goed beslag op den zilveren wisseljol. 12 Voetjollenklasse B: 1. Hans, stuurm. A. H. van Vliet 145 pnt., 2. Sater, stuurm. J. J. Kippel, 107 pnt., Wa'erhoen, stuurm. J. de Vries 89 pnt., 4. Onrust III, stuurm. L. van Essen, 83 pn+5. Dread nought, stuurm. C. Naudin ten Cate 63 p. WATERPOLO NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. De Competitie. De Leidsche Zwemclub heeft gisteren in een onfort.uinlijken wedstrijd met 21 van H. P. C. verloren. De laatste twee wedstrijden moeten door de L. Z. C. dus zeker gewonnen om nog een kans te hebben op de tweede plaats. De stand in de eerste klasse A is thans als volgt: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Het Y 4 4 2010 8 H. P. C. 4 2 11 7—9 5 L. Z. C. 4 112 9—8 3 S. V. H. 4 4 8—17 0 D. J. K. speelde gisteren tegen de Maas en won met 5—4 onder protest van de Maas. De stand Dolfijn D. J. K. Z. I. A. N. 3 10—4 1 10—10 1 10—7 3 7—16 L. Z. C.—H. P. C. 1—2. Zondagmiddag werd bovengenoemde waterpolowedstrijd in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk te Leiden ge speeld voor de eerste klasse A. De Leidenaars verschenen zonder van Helvert, H. P. C. was volledig. De eer ste aanval is voor H. P. C., maar een schot mist doel. Buys schiet rakelings over de lat. De Leidsche keeper stopt dan verschillende schoten. Reeds- vrij spoedig na het begin wordt Elsinga ach ter de lijn gezonden wegens teveel dek ken van zijn tegenpartij, zoodat de Lei denaars met zes tegen zeven man speel den. Langen tijd hielden zij dit vol, tot zelfs eenigen tijd na de rust, toen het eindelijk een H. P. C.'er gelukte de lei ding te nemen (01). Weer volledig zijn de gelukte het bij de Leidsche ploeg weer beteï en de stand was dan ook spoedig weer gelijk (11). De gasten ko men dan op gelukkige wijze aan het winnende punt. Als een hunner n.l. vrij opzwemt en inschiet, weet Meyn het leer te stoppen, doch hij kan den bal niet wegwerken en deze kêfcst via het hoofd van den Heemstedenaar in het Leidsche doel. Spoedig daarna was het einde daar. S. Z. C. I—De Zijl I 4-1. Gisterenmiddag speelde de Zijl I een vriendschappelijke polowedstrijd tegen S. Z. C. I (2e kl. N. Z. B.) te Schiedam. Het was een zeer prettig gespeelde wedstrijd. Beide ploegen waren onge veer even sterk, doch de Schiedammers wisten van de kansen een beter gebruik te maken dan de Leidenaars, zoodat de rust met 30 in hun voordeel inging. Na de rust wisten beide ploegen nog een maal het niet te vinden, zoodat -het ein de kwam met 41 in het voordeel der Schiedanlmers. Wedstrijden A. Z. C. Woensdagavond S uur zullen in Al- phensoh zwembad de navolgende wed strijden worden ge-speeld: A. Z. C. IR. Z. C. I, comp. 2e kl. N. Z. B. A. Z. C IIS Z. en P. C. Schoonho ven, comp. Ie kl. G. Z. B. VOETBAI R.-K. FEDERATIE. Om het kampioenschap. Gisteren heeft T.Y.B.B. met 20 den beslissingswedstrijd gewonnen van Mulo. De Haarlemsche club moet nu nog twee wedstrijden om het kampioenschap spelen met Caesar, den Limburgsehen kampioen. DIOC. HAARL. BOND. D.O.S.—V.A.P. 5—1. De strijd om den van Harteveld-krans is beslist en de D.O.S.-mediaillekost is weer een trophee rijker geworden. Voor den wed strijd bood de heer de Koning, als aanvoer der van D.O.S., zijn Haagsche collega een bouquet aan, terwijl de voorzitter de lou- werskrans toonde, en de Hagenaars en D.O.S.-spelers toesprak. Als dan is begonnen, pakken beide par tijen flink aan, het plaatsen is echter van beide kanten zeer slecht, zoodat het voor- loopig een heen en weer get.rap wordt. D.O.S. komt er echter het eerste in, en haar aanvallen zijn niet zonder gevaar, doch de V.A.P.-achterhoede weet steeds woer het gevaar te keerenwel verdwijnt de bal in het V.A.P.-doel, doch dit doelpunt werd geannuleerd. Ook V.A.P. weet het tot corner te bren gen. doch het. levert hen niets op. Het spel wordt thans iets vlugger en uit een vlugge aanval weet v. Es te scoren (10). De ach terhoede van V.A.P. wordt thans meer pro ductief, en voor de rust geven ze D.O.S. geen kans meer. Als weer is begonnen, volgt een vlugge D.O.S.-aanval, welke kei hard wordt ingeschoten (20). Steeds weer komt D.O.S. terug, en als de bal eens van de V.A.P.-keeper in het veld -springt, loopt Bosman deze in het net (30). V.A.P. stelt alles in het werk om een doelpunt te ma ken, wat hun bijna gelukt, doch als D.O S. da.n den bal overneemt, speelt een V.A.P.- ba-ck deze veel te hard terup op eigen doel en 't is 40. Even later wordt ook No. 5 in het net gedepojieerd (50). Dan komt er beweging in de Hagenaars, en ze drin gen D.O.S. op eigen helft terug. Hun zwoe gen wordt dan ook beloond met een mooi doelpunt (51). Met welken stand het ein de kwam. D.O.S. II s-peelde op Voorschoten te^en V.V.L. II en won met 31. Russtand 11. D.O.S. IllD.S.V. I (Noorden) was een aardige en sportieve strijd, de Noordensche favorieten ondervonden echter de kracht van het derde elftal en streken met 40 de vlag. R.-K. Sportvereeniging „V.V.L." Het 2de elftal van V.V.L. speelde haar 3den nederlaagwedstrijd tegen D.O.S. II en moest aan D.O.S. de overwinning laten. Rust ging in met 11. Na de rust bleek V.V.L. geen voldoende uithoudingsvermogen te bezitten en einde kwam met 3—1 in voordeel van D. O. S. II. Het 1ste elftal speelde haar eersten nederlaagwedstrijd en wist zoowaar een 3~3 gelijk spel te behalen tegen St. Lode- wijk I uit Rotterdam. Over den wedstrijd het. volgende. Als scheidsrechter Zoet beginnen blaast stellen beide partijen zoch op. V.V.L. telt een invaller n.l. de keeper. V.V.Lvwint den toss en verkiest tegen zon in te spelen. Do eerste aanvallen zijn voor V.V.L. St. Lo- dewijk moet krachtig ingrijpen om \ger te vóórkomen. j Na tien minuten spelen weet V.V.L. in een sneilen aanval de leiding te nemen, nog geen 10 minuten later brengt zij den stand op 20. Er wordt reuzen snel ge speeld. St. Lodewjjk is in de meerderheid, maar zij kunnen door slecht schieten het net niet vinden. Met denzelfden stand wordt gedraaid. Als V.V.L. na de rust zich weder op stelt, telt ze 2 invallers, haar énelle mid voor moest wegens een opgeloopen blessure uitvallen, wat een groote handicap was. Zoo snel V.V.L. voor de rust speelde, zoo laks, zijn ze nu het gemis aan een goede midvoor doet zich geduchtig voelen. St. Lode wijk maakt daar gebruik van en ge leidelijk wordt de achterstand in een 23 voorsprong omgezet. V.V.L. gaat inzien, dat het zoo niet langer gaat, de opstelling wordt veranderd, wat een heele verbete ring blijkt te zijn, want zij weten zoowaar nog een 33 gelijk spel te forceeren, wat een mooie prestatie genoemd mag wor den. R.-K. S. V. „S. M. C." Begunstigd door schitterend zomor- weerwerd gisteren begonnen met den wed strijd S.M.O. IIV.S.V. I. Aan de spelers was niet te merken, dat het warm was, want met veel spirit werd er gespeeld. V.S.V. bleek over goede voetballers te be schikken, zoodat de S.M.C.'ers alle zeilen moesten bijzetten om doelpunten te voor komen. Meermalen kreeg V.S.V. de kans om de score te openen, doordat de S.M.C - verdediging er soms hopeloos naast trap te, maar dan bleek de keeper nog het laat ste struikelblok en redde af en toe ver dienstelijk in hachelijke positie. Een pe nalty werd door V.S.V. cadeau gegeven. Den geheelen wedstrijd was dan V.S.V. dan weer S.M.C. het meest in den aanval, waar door beide doelen om beurten bekogeld werden. Tot doelpunten kwam het echter niet, zoodat geëindigd werd zooals was be gonnen met blanken stand. Onder scheidsrechter Grijmans werd daarna begonnen met den wedstrijd Lisse IBlauw Zwart I. BI. Zw. bleek er goe den zin in te hebben en trad voortdurend aanvallend op, terwijl Lisse meer defen- .sief was en slechts af en toe doorbrak. De verdediging van BI. Zw. bleek safe ge noeg om de doorzichtige aanvallen af te slaan, maar wist zelf vór de rust tot drie- maai toe het net te vinden. Na de rust bleek BI. Zw. ook het andere doel wel te kunnen vinden en voegde nog 5 doelpun ten aan de vorige drie toe, terwijl Lisse door een snelle uitval nog juist de eei wist te redden. Met 81 werd Lisse het kind van do re- Bezoekt a.s. Zondag de te OEGSTGEEST. Aanvang 2 uur - Entrée 25 cent kening, wat vooral aan het doortastend spel van Blauw Zwart te danken is. S.M.C. III ging bij N.V.C. III te Noord- wijkerhout op bezoek en wist met 40 te winnen. A.s. Zondag wordt er om kerkelijke re denen niet gespeeld. Waarschijnlijk speelt Dinsdagavond een combinatie uit Oegstgeest te 8 uur, ter wijl voor het le elftal Donderdagavond te 8 uur een wedstrijd zal worden aange vraagd. S.M.C. II—V.S.V. I 0-0. V.S.V. trok met 2 invallers naar War mond om S.M.C. II te bekampen. Om tien voor één fluit de scheidsrechter de beide elftallen binnen de lijnen. V.S.V. trapt af en gaat regelrecht op het S.M.C.-doel af, doch strandt op buitenspel. Een tegenaanval van S.M.C. volgt, doch ook zonder resultaat. Bij een aanval van V.S.V. maakt een der S.M.C.-ers hands in het beruchte gebied. Penalty volgt. De midvoor van V.S.V. geeft den bal met een zacht tikje aan den S.M.C.- keeper. Even later nog een voorzet van V.S.V., er wordt hieruit, gedoelpunt, maar de scheidsrechter constateert hands, zoo dat dit doelpunt wordt geannuleerd. Eeni- ge corners op het V.S.V.-doel leveren niets op. Er worden nog eenige aanvallen van S.M.C. ondernomen, een 3-tal corners ko men voor het V.S.V.-doel, maar keeper en backs staan pal. Do rust breekt aan mot 00. Na do ru^t zijn de eerste aanvallen voor V.S.V. Even later een corner op het V.S.V.-doel, deze gaat achter. Eon schot van rechts moet de keeper van S.M.C. ten koste van een corner redden. De corner, goed genomen gaat naast. S.M.C. probeert het nog eens, maar de bal komt in 't zij net. Er volgen nu nog eenige corners aan weerskanten, maar geen doelpunten komen. Het einde breekt dan weldra, aan met 00. Het was een prettige wedstrijd. De scheids rechter leidde goed. Kolping Boys. Ondanks het prachtige zomerweer en do daarmede gepaard gaande.hooge tempera tuur rolde de voet-bal gisteren weer aan den Kanaalweg. Te 2 uur zou K.M.D. II spe len tegen ons tweede, zou, zegt ik, want toen het tijd was om te beginnen, bleken er maar zes van onze gasten aanwezig te zijn, waarmede men toen maar een ge- noegelijk onder onsje speelde, waarvan de uitslag niet ter zake doet. Deze zelfde wed strijd is thans va-stgesteld op Zondag 10 Juli te 3 uur, maar dan a.u.b. volledig pre sent heeren Om 4 uur speelde ons l®te tegen het eer ste van bovengenomde club. Hoewel ver schillende spelers nogal last van de* warm te schenen te hebben en zich daardoor min der vlug over het terrein bewogen, is het toch een aantrekkelijk partijtje geworden. Nadat van beide partijen de keepers ge legenheid hebben gehad hun capa-citeiten te toonen, trekt K.M.D. gezamenlijk ten aanval, waarmede zij door een misverstand in onze achterhoede succes heeft. Zij ziet zich een oogenblik later deze voorsprong echter weer ontnomen, daar onze rechts binnen uit een strafschop gelijk maakt-; nog eenige aanvallen volgen en dan is bet rusten. Na de extra heete thee is K.M.D. het eerst in den aanval en heeft al spoedig succes met een schuin hoog schot.; weer trekt onze voorhoede ten aanval on bij een scrimmage voor het K.M.D.-doel slaat daar een der spelers de bal uit het doel, de toe gekende penalty heeft onverwacht, succes, zoodat de partijen weer op gelijken voet zijn. Hoewel beide partijen hun uiterste best doen voor het winnende gaaltje, blijft dit uit, zoodat de wedstrijd onbeslist eindigt. A.s. Dinsdag en Donderdagavond gele genheid om te trainen, waarbij zoo mogelijk alle leden verwacht worden. OM DEN NEDERLANDSCHEN VOETBALBEKER. D.F.C. wint na verlenging van P.S.V Gisteren vond voor talrijke toeschou wers op het Willem II-ferrein te Tilburg de eind wedstrijd plaats tusschen Philips en D.F.C. om den Nederlandsehen Voet- balbeker. Ondanks de zomersche warmte is er bard gestreden om don prijs en zelfs moest er tweemaal verlengd worden om een beslissing te verkrijgen. Do cijfers 54 voor D.F.C., bewijzen reeds, dat het er danig ge.-pannen heeft. Aanvankelijk nam D.F.C. het wat kalm op en P.S.V. wist het eerst, te scoren door een doelpunt van Visser. Het dnr.rde ech ter niet lang, of de Smit maakte den srand weer gelijk 11. Wederom nam P.S.V. He leiding, weer een doelpunt van Visser en met een 21 voorsprong voor D.F.C. ging de tweede he'ft in. Direct na de hervatting scoorde Ruisch tegen, doch nu kwam de Eindhovensche club krachtig opzetten. Me", twee goede doelpunten, beiden van v. d. Broek, nam P.S V. een 42 voorsprong. D.F.C. gaf zich nog lang niet gewonnen en Punt scoorde tegen, waarop Ruisch nog voor het emoe den stand gelijk ma'.kte. Er moest dus verlengd worden, doch hoe beide partijen ook zwoegden, in de eerste verlenging werd niet gescoord. In de twee verlenging was het Ruisch. die zijn club de overwinning bezorgde en daarmede vor r een jaar den beker. Direct na afloop reikte de heer Spaan namens den K.N.V.B. den beker uit. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND De uitslagen Eerste klasse H.O.C. IH.C.C. II. Gewonnen door H.C.C. I met 1 run op de le innings (nog 4 wickets in handen). H.C.C. II 170, H.C.C. I 171 voor 6. H.D.V.S.R.W. Gew. door R. en \V. met t run. H.D.V.S. 129 en 101 voor 5. R. cn W. 130 en 48 vo:r 2 (opgegeven door H.D.V.S.). A.C.C.V.R.A. Gew. door A.C.C. met 36 runst A.C.C. 189. V.R.A. 153. V.O.C.Haarlem. Gew. door V.O.C. met 173 runs. V.O.C. 269 voor 6. Haarlem 96 en 112 vcor 3. P.W.—V.V.V. Draw. P.W. 257 voor 4. (H. Schnitger 126 n.o.). V.V.V. 151 voor 6 (tijd.). Overgangsklasse V.R.A. IIR.C.H, Gew. door V.R.A. II met 43 runs. V.R.A. II 166, R.C.H. 123. R.W IIKampong Gew door R. en W. II met 59 runs. R. en W. 191. Kampong 132. H.B.C. met innings en 65 runs. H.B.C. 186. Ajax 51 en 70. 3e klasse A. L.C.C.—H.D.V.S. III. Gew. door H.D.V.S. III met 11 runs. L.C.C. 117. H.D.V.S. 128. Excelsior IIH.C.C. V. Gew. door Excel sior II met 89 runs. H.C.C. IVV.U.C. Gew. door V.U.C. met 58 3e klasse B. Ajax II—H.D.V.S. IV. Gew. door H.D.V.S. met innings en 50 runs. Ajax 70 en 51 H.D.V.S 171 voor 4. V.U.C. IIQuick II. Gew. door Quick II m. innings en 78 runs. H.B.S. IIQuick L Gew. door 0»ick I met 114 runs. A/ax I—ff.B.C. I. De Hilversummers batten het eerst en scoor den op de Leidsche bowlerij 186 runs, waarbij 7 H.B.C.'ers in de dubbele cijfers kwamen. Topscorer werd Prins met 44. Op hem volgden Bakker met 31, Breuning met 29, v. Hooft Graafland met 27, Rosenbaum met 19 (n.o.), Labouchère met 11 en Cremers met 10 runs. In de Leidsche aanval had De Jongh het beste werk geleverd: zijn cijfers 683 zijn bij zoo'n hoog totaal en tegen zoo'n sterk batting team als. H.B.C. is, beslist mooil v. d. Meij bowlde 399. De Leidenaars brachten er met het bat gis teren al heel weinig van terecht, Bakker (5 29), Cremers (12) en Rosenbaum (413) zorgden er voor, dat de Ajaxieden voor een schamele 51 runs aan den kant zaten. Alleen d. Meij kwam met 14 runs in de dubbele cijfers. Natuurlijk werd Ajax nog eens ingestuurd, om te trachten de innings-nederlaag te voor komen. Dit is niet gelukt; het totaal werd 70. Nu kwamen meerdere Leidenaars was los; v. d. Meij was wederom topscorer (15). De Jongh (13), Jansen (13), v. d. Putten (9) cn H. dc Vrind (7 n.o.) deden met hun aanvoerder se rieuze pogingen, om de tijd uit te spelen. Zoo voorzichtig werd er gespeeld, maar het mocht niet baten. Labouchère had nu de meeste wickets ge nomen, n.l. 6 voor 20 runst. Verder bowlde v. Weel 217, Rosenbaum 19, en Bakker 114 Zoo verloor Ajax met innigs en 65 runs. L.C.C.ff.D.V.S. Ill De L.C.C.'ers trokken het eerst naar de wic kets en wisten het op de vrij goede Schiedam- sche aanval tot 117 te brengen, waarvan Ch. v. Goor 30, A. Schie 17, A. v. Es 15, Metsch 14, A. v. Goor 13, P. Kantebeen 10 en van Extra 13. Bowlingscijfers H.D.V.S.: Visser 337, de Jong 4—39. d. Kost 35. De Schiedammers, die daarna ingingen, wis ten het totaal der Leidenaars te passeeren door 128 te scoren, voornamelijk door uitstekend werk van G. Hovingh en Stolk, die respectie velijk 62 en 29 runs scoorden. A. v. Es bowlde 447, A. v. Goor 329, Ch. v. Goor 122, Kaapaan 010 en Ch. La- man 17. H.D.V.S. won dus met 11 runs op dc le innings. A fax IIff.D.V.S. IV. Ajax batte eerst en scoorde 70 runs. In de dubbele cijfers kwamen den Holder (11), A. de Vrind (16) en v. d. Zanden 19. Het totaal werd 70. Bowlingscijfers: Jansen 325, Bos 116, Schreuder 421 en v. d. Tuin 212. H.D.V.S. deed het met het bat veel beter door 171 runs voor het verlies van 4 wickets te maken. F. de Kok werd topscorer met 62 (not out). Verder haalden de dubbele cijfers Bos (36) en v. d. Tuyn (31). A. de Vrind bowl de 250 en P. v. Ommen 237. Ajax werd nog eens ingestuurd en maakte nu slechts 51 runs. (A. de Vrind 16, H. den Holder 18). Jansen bowlde 720 en Schreu der 327 .H.D.V.S. won dus met innings en 50 runs. LAWN-TENNÏS HET TOURNOOÏ TE WIMBLEDON De dag der beslissingen. Zaterdag was het de laatste dag der wed strijden in het tennistournooi te Wembledon. Er bestond zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek, terwijl de Koninklijke Familie eveneens tegenwoordig was. Vines won gemakkelijk van den Engelsch- man Austin in drie sets, waardoor deze jonge Amerikaan internationaal kampioen werd. De uitslagen der eindwedstrijden luidden: Heeren-enkelspel: Vines (V.S.) slaan Austin (Engeland) 6—4, 6—2, 6—0. Heeren-dubbelspcl: Borotra en Brugnon (Frankrijk) slaan Perry en Hughes (Engeland) 6—4. 4—6, 3—6, 7—5, 7—5. Dames-dubbelspel: Mile Motaxa en Mile Si- gart (België), slaan Miss Ryan en Miss Ja cobs (V.S.) 64. 63. Gemengd dubbelspel: Miss Ryan cn Maier (V.S. en Spanje) slaan Mile Sigart en Hopman (BelgiëAustralië) 75, 62.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7