5POPT 5PEL SPORTDAG A S. C ZOETERWOUDE MAANDAG 4 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Haandag Bia/oe-gsbl ATHLETIEK- EN GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN. KERKELIJKE VIERING. TOEN DE ZON OPKWAM. Om te zes irur in de H. Mis te zijn, die door den Geest. Adviseur zou worden op gedragen tot intentie van de leden en weldoeners van A. S. C. gingen alle leden vroeg uit de veeren, gewekt door een heer lijk zonnetje, dat den geheelen dag de feesten zou bestralen om den sportdag zon nig te maken als nooit te voren. Het is voor de sportlui altijd een be paalde aantrekkelijkheid een H. Mis te mogen bijwonen voor de belangen van hun vereeniging, op een ander uur dan de ge wone Zondagsohe H. Missen worden opge dragen. De geestelijk adviseur, kapelaan Brans, hield een treffende predicatie naar aanleiding van het H. Evangelie, een brief van den H. Paul us, wiens brieven zoo zijn voor onze moderne sportbeweging met den-tekst: „Gelijk gij namelijk uwe ledematen aan den dienst der onreinheid hebt overgegeven ter on gerechtigheid, zoo geeft, gij thans uwe le dematen over aan den dienst der gerech tigheid, tot heiligheid. Alle leden gingen ter H. Tafel en zoo was dan de dag goed begonnen. In het Patronaat stonden lange welvoorziene tafels te wachten op de ge zonde magen; dit gemeenschappelijk ont bijt is altijd weer een gezellige viering na den mooien kerkdijken inzet. DE GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN. Te twaalf uur waren de ingeschreven vereenigingen „E. S. T. O." Bodegraven, Wilskracht Noordwijk, Wilskracht - A'lphen (met tawee ploegen) en A. S. C. Zoeter- woude present en begonnen de gyAnastiek wedstrijden, bestaande uit een driekamp: vrije oefeningen, brug en hoog rek. De heer J. Castelein, leeraar M. O. te Leiden, had de beoordeeling van het turn- werk. Wilskracht Alphen I behaalde den eer sten prijs met 93.5 p., Deze ploeg gaf uit muntend werk, zoo zelfs, dat elke leek zag, dat de eerste prijs voor deze ploeg zou ge geven zijn. Den tweeden prijs behaalde Wilskracht Alphen II met 81.5 punt; Wils kracht Noordwijk verwierf den derden prijs met 77 punten, E. S. T. O. Bodegra ven den vierde met 75.5 punt en A. S. C. den vijfde met 74 punten. De jury heeft opgemerkt, dat de turners van A. S. C. het werk heel goed hebben gemaakt; alleen hebben zij te weinig ge oefend. DE KERKELIJKE VIERING. Inmiddels kwamen alle vereenigingen op één na, die deel zouden nemen aan athletiek met hunne vlaggen den kop aan geven voor de colonnes ter formeering van den optocht. Precies op tijd sloegen de tamboers van de Sint Jansfanfare de trommen om in een omgang door het dorp naar de kerk van St. Joh. Onth. in de Zuidbuurt te mar- cheeren. 't Was als altijd een frissche optocht, vooral nu de athletiekvereenigingen al meer en meer in wandelcostuum uitko men. De kerk was bijna geheel gevuld met sporters en belangstellenden. De weleerw. heer J. van Dael, oud-kapelaan der paro chie, thans te Amsterdam, celebreerde een plechtig Lof waaronder de weleerw. heer H. Bangert geestelijk adviseur van den Turnkring Leiden een treffende predica tie hield. Forsch en overtuigend hield ZijnEerw. in de allerschoonste bewoordingen in krachtige termen en sterke bewijsvoerin gen de sporters en leiders en buitenstaan ders voor welke groote belangen er zijn, die in de sport en door en voor de sport lui te behartigen zijn. Deze predicatie heeft een diepen in druk gemaakt en zal zeker velen tot andere inzichten gebracht hebben. Toen de zegen met het Allerheiligste ge geven werd neigden de vlaggen om hulde te brengen namens de vereenigingen, hulde aan den Koning der Schepping, van wien de sportman zijn lichaamskracht gekregen heeft en in vurigen geestdrift daverde het koor der kracht-kerels tegen de steenen gewelven, dat het daverde door de kerk, „Roomschen dat zijn wij in woord en in daad". Ja Roomsche sportlui zoo kunnen wij trotsch op u zijn. De Schenkelloop. De optocht ging in volmaakte orde we der terug naar het' sportterrein, waar voor de eeretribune een défilé plaats had. Op de eere-tribune hadden plaats genomen de zeereerw. heer G. Klaverweijden pastoor der parochie van H. Kruisverheffing, de weleerw. heeren Van Dael, Brans en H. Bangert, de heer P. Wap burgemeester van Zoeterwoude met zijn echtgenoote, de heer H. Smeets secretaris der gemeente, de heer J. Schouten hoofd der school en verdere vertegenwoordigers en genoodig- den. Terstond na dit mooie défilé werd de start klaargemaakt voor den Schenkel loop. De politie had hierbij een moeilijke taak, maar met grooten lof verzocht de Sportoommissie openlijk dank te brengen voor de goede medewerking zoowel op den weg als op het terrein. Een veertigtal loopers stonden gereed toen het startschot klonk en al dadelijk dadelijk werd met uiterste krachtinspan ning geloopen. Met spanning werd de binnenkomst verwacht en wat niemand ver wacht had verschenen aan den kop Stijn- man van „Rood-Wit" en P. van Nobelen van „Teijlingen". Hoe of het kwam de een zegt dat Stijnman meende aan de finish te zijn, anderen meenen dat hij uitgeloopen was, maar toen hij tien meter op het veld was hield hij op, Van Nobelen bleef tot het einde volhouden en kwam op 4 min. 51.2 sec. het eerste aan. Stijnman werd nog voorbijgeloopen door de twee „Bataven" A. van Bakel en Jos. Dobbelaar die 2 en 3 werden met 4 min. 53.2 sec., Stijnman werd zoodoende 4 en toen volgden de drie Meerburgers Slingerland, Visser en Mes- kers als 5, 6 en 7. De derde Bataaf kwam op 10 binnen. Waar de beker wordt gewonnen door de vereeniging die met drie leden het eerst binnenkomt heeft Meerburg den mooien kapelaan-Van Dael-wisselbeker, die in haar bezit was, weer schitterend verde digd. De Bataven, die met twee loopers reeds binnen waren hadden den derden man ge mist. De eerste binnenkomende A. S. C.'er was W. Koek. Teijlingen heeft met P. van Nobelen de groote medaille gewonnen. De Sint Jansfanfare maakte inmiddels rondgangen over het veld wat de feeste lijkheid verhoogde. Hardloopen en springen. De 100 m. hardloopen, waaraan 37 deel nemers waren had tot uitslag: 1. P. van Nobelen, Teijlingen 12.2 sec.; 2. B. van Leeuwen Rood-Wit 12.3 sec., 3. C. P. van Lidrop Teijlingen; 4. A. Slingerland Meer burg, 5. Jac. de Boer Meerburg. Voor de 80 m. hardloop waren 25 loo pers. Uitslag: 1. J. van Nierop Rood-Wit 10 sec., 2. C. Meskers Meerburg 10.2 sec, 3. J. Hendriks Bataven, 4. Th. Stikvoort Rod-Wit, 5. B. Horickx Bataven. Voor de finales werden voor de school- afdeelingen van A. S. C. voor jongens en meisjes-spelen uitgevoerd en had ook het verspringen plaats. Voor het verspringen 27 deelnemers werd de eerste prijs gewonnen door P. Huibers Rood-Wit 5.69 m., 2. J. van Nierop Rood-Wit 5.63 m., 3. B. Goddijn Bataven 5.57 m. De drie Meerburgers, die den Kap. van Dael-Wisselbeker wonnen. V. 1. n. r.: C. MES KERS, A. VISSER en A. SLINGERLAND. Estafettes. Onder groote belangstelling begonnen toen de estafettes. De estafetteloop 4 x 80 m. werd gewonnen door Rood Wit met 44.2 sec., De Bataven werden tweede prijs- winners met 44.6 sec. en Meerburg had de 3de prijs op 46.6 sec. De groote Olympische estafette 800 400200100 m. nam veel tijd en ook veel aandacht in beslag. Fanatiek werd er op dit slotnummer ge loopen wat wel bewezen werd door den uitslag: le prijs Bataven I 4 min. 10 sec., 2e prijs Meerburg I 4 min. 10.2 sec, 3e prijs Rood Wit 4 min. 10.4 sec. De wedstrijden waren op tijd volgens programma afgeloopen. DE PRIJSUITREIKING. De A. S. C. voorzitter, de heer C. P. J. Paardekooper, bracht in het Patronaat, toen alle turners en afchleten bijeen waren, hulde aan de Sportoommissie voor de or ganisatie van den dag, dank aan den heer Castelein voor zijne uitstekende beslissin gen voor gymnastiek en athletiek, daar- deerende diens hulp, waar de D. H. A. K. onder beinvloeding alle medewerking ge weigerd had. Toen de voorzitter bij de prijsuitreiking den beker aan Meerburg overhandigde, deed hij een mededeeling namens alle le den van de Sportcommissie van A. S. C. Waar alle vereenigingen gehoor hebben gegeven aan het uitdrukkelijk gegeven voorschrift in de dagorde van den Sport dag, betreurt A. S. C. het, dat Meerburg hier versohenen is zonder vlag, niet mee- geloopen heeft in den optocht en niet deelnam aan de mooie kerkelijke voering. Do beker is desniettemin sportief ver diend en toen de Voorzitter den beker overhandigde aan A. Slingerland sprak hij: ik hoop oprecht, dat jullie een volgend jaar den beker voorgoed in je bezit zult krij gen, nadat je met ons allen eerst naar de kerk zijt geweest. Hierna werden de overige 25 medailles onder luide bravo's uitgereikt. AVONDFEEST. 's Avonds werd in het Patronaat een avondfeest gegeven, dat goed bezocht was. De K. F. O. draaide leuke films en de vereeniging E. S. T. O. uit Bodegraven met de leden van A. S. C. gaven keurig uitgevoerde rek- en brugdemonstraties. Hiermede was de sportdag ten einde en konden de organisatoren na 18 uur in de weer te zijn geweest, moe en toch voldaan huiswaarts gaan. R. K. S. V. „MEERBURG" (H.-R.). Wederom overwinnaars van den Schenkelloop. Begunstigd door fraai weer en bijge woond door een groot aantal publiek, wer den gisteren, voor de tweede maal, d^ athletiekwedstrijden van A. S. C. Zoeter woude (D.) gehouden. Speciaal de zoo beroemde Schenkelloop, de race, die zoowel voor publiek als voor deelnemers #le grootste attractie vórmde, werd voor onze loopers het grootste suc ces. Evenals verleden jaar ging de strijd weer tusschen „Bataven" en „Meerbur gers". Direct na de start gingen onze drie fa vorieten nl. A. Slingerland, A. Visser en C. Meskers, naar voren en behielden gerui- men tijd de kop. De strijd werd buitengewoon spannend, hoe meer het einde naderde, des te meer kwamen ook de anderen opzetten. Spe ciaal de debutant P. van Nobelen van Teij lingen kwam geducht opzetten en wist ten slotte als eerste de finish te passeeren. Onze loopers die de aanwijzingen van de T. C. stipt opgevolgd hadden, kwamen als 5e, 6e en 7^. over de eindstreep; en bezorgde Meerbtfrg alzoo voor de tweede maal de prachtige Kap. van Dael-Wissel beker. Deze schitterende overwinning hebben onze loopers voor een groot deel te dan ken aan het technisch knap loopen nl. om tesamen de eindstreep te passeeren. Dit i resultaat is zeker een gelukwensch aan I onze drie deelnemers waard, te meer daar door de bijzonder groote concurrentie de race bijzonder zwaar was. De tv^ee overige deelnemers kwamen eveneens goed binnen en wel nog bij het tweede tiental. In aanmerking genomen, dat er ruim 40 deelnemers startten, is dit eveneens een goede prestatie. Na de Schenkelloop werd begonnen aan de afwerking van het verdere programma. Allereerst kwam de 80 M. voor junioren. C. Meskers, hoewel nauwelijks verfrischt van de Schenkelloop, wist echter niettemin in zijn serie onbedreigd als no. 1 te eindi gen, waarmede hij zich in de finale plaatste Nu volgden de series van de 100 m. hardloopen voor senioren. Onze beide deel nemers Jac. de Boer en A. Slingerland, bereikten beide de demi-finale door resp. als 2e en le in hun serie te eindigen. De demi-finale schonk eenzelfde resultaat, zoodat onze beide'deelnemers in de finale kwamen. Begrijpelijkerwijze bestond hier voor ook veel belangstelling. Onze athle ten, die door het zware programma dat ze in korten tijd reeds afgewerkt hadden, lichtelijk vermoeid waren, hielden zich OP HET INTERNATIONAAL TENNISTOURNOOI TE WIMBLEDON. Dc Engelsche koninklijke familie woonde de partij tusschen Vines en Austin bij. Austin feliciteert Vines na hun ontmoeting. toch nog best en eindigden als vierde en vijfde, en vielen derhalve nog in de prij zen. In de finale van de 80 m. (jun.) ging de strijd weer hoofdzakelijk tusschen de oude rivalen nl. J. v. Nierop en C. Meskers. v. Nierop wist ten slotte na spannende strijd met borstlengte verschil als eerste te eindigen voor Meskers. Cees kwam der halve in het bezit van den tweeden prijs. Bravo Een aardige strijd werd verder geleverd in het nummer 4 x 80 m. estafette voor junioren. Onze ploeg, die geheel onge traind was, wist niettemin toch nog beslag te leggen op den 3en prijs met miniéTh verschil met de beide eerst aankomenden. De Olympische estafette (800400200 100) werd al een bij uitstek spannend num mer. Onze ploeg bestond in volgorde van de afstanden uit A. Visser, C. Meskers, A. Slingerland en Jac. de Boer. Direct na de start werd er een moordend tempo inge zet. Jammer was het dat A. Slingerland vlak voor het overgeven kwam te vallen, waardoor eenigen tijd verloren ging. Niet tegenstaande dit bleven onze jongens toch nog tweede met slechts 0.2 sec. verschil met no. 1. Het was een strijd die het uiterste van de loopers vergde en die door het publiek met groote belangstelling werd gevolgd. Deze race was een waardig slot van de mooie sportdag, die buiten verwachting al even succesvol als verleden jaar voor de Meerburgers eindigde. Onze loopers won nen de schitterende Kap. v. Dael Wissel beker benevens 8 medailles. Na afloop reikte de voorzitter van A. S. C. de prijzen onder groote belangstelling aan de resp. overwinnaars uit. Pijnlijk was het te moeten hooren dat juist en alleen Meerburg verweten werd, dat zij niet aanwezig was in de Kerk. Daar een en ander in het openbaar werd mede gedeeld willen we deze zaak even nader uiteenzetten. Daar Meerburg den beker verdedigen moest en hiervoor slechts een heel klein aantal deelnemers had, wilde de T. C. de loopers niet vermoeien, door ze minstens 2 x een half uur in de rij te Laten mar- oheeron. Deze meening werd ook gedeeld èn door Bataven, dio eveneens de loopers, die een kans hadden en event, de beker zouden moeten overwinnen, niet in den optocht hebben laten meeloopen. Daar beide vereenigingen nog een flink aantal andere deelnemers hadden is dit klaar blijkelijk niet opgevallen. Ten slotte be denke men, dat het hier niet gaat om de Kerk maar om het uur wandelen. De senioren-deelnemers aan de athletiek wedstrijden van gisteren, plus de winnaars van den Schenkelloop, worden Dinsdag avond te circa 8 uur aan het patronaat verwacht. Daar er een aangename verras sing te wachten staat blijve niemand weg. Verder deelen wij mede, dat de training deze week is gezet op Donderdagavond. Voetbal. Morgenavond geen trai ning, daar het terrein bezet is voor een andere gelegenheid. Ten slotte speelt Woensdagavond een sterke Meerburg-combinatie om half acht een oefenwedstrijd. De training deze week is: Maandag, Dins dag en Vrijdag voor Senioren en Junioren Alg. mededeeling. Herhaalde lijk tracht men het secretariaat telefonisch te bereiken, doch juist in den tijd als de 2e secretaris niet aanwezig is. Voor de goede orde deelen wij mede, dat er voor telefoongesprekken het beste gelegenheid bestaat iederen dag tusschen 12.301.30 u. OP DE SINTELBAAN TE AMSTERDAM zijn de Ned. Ahtletiekkainpioenschap- pen gehouden. Een snapshot uit het nummer 110 Meter horden voor heeren, dat gewonnen werd door Kaan.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5