EEM ADVERTENTIE MAANDAG 4 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Juli 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste ba-rometerst.: 76S.4 tc Berlijn. Laagste barometerst.: 747.3 te Vestmanocr Verwachting tob den avond van 5 Juli: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke richtingen, helder tot half bewolkt, droog warm weer, behoudens kans op onweer in het Zuid- Westen. De rug van hooge drukking die gisteren over ons land trok, neemt om de Oostzee nog toe en brengt fraai weer met. hooge temperatuur in Frankrijk, België, ons land Duitschland en Zuid-Scandinavië. De de pressie bij IJsland neemt af, een uitlooper bracht zware regen in Ierland en West-En- geland, daarachter ligt op den Oceaan een belangrijk hoog drukgebied. In Noord-Scan- dinavië valt regen onder invloed van een ondiepe depressie. In verband met den Oostelijken toevoer van droge lucht blijven de vooruitzichten voor onze omgeving nog gunstig, al heeft het Zuid-Westen eenige kans op onweer. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 25.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 9.50 uur tot Dinsdagmorgen 4.12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21, 12 uur 21.5 en 3 uur 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 20, 12 uur 21 en 3 uur 21 gr. 0. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 5 Juli voorm. 4.35 uur en nam. FUNCTIONEERT VAAK ALS LAATSTE REENIEAEL GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heer Sehül- ler. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich een verzoek van mevr. Braggaar-de Does om de Schoolkindervoeding ook tij dens de vacantie te verstrekken; dit ver zoek wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Op verzoek van den heer Scliüller, die afwezig is, wordt punt 4 der agenda (voor stel aankoop gronden in den Rodenburger en Cronesteinpolder) uitgesteld De heer v. Stralen vraagt B en W. te mogen inlerpelleeren betreffende de toepas sing van het reglement voor de steunver- leening, welk verlof verleend wordt aan het einde der gedrukte agenda Daarna wordt overgegaan tob behande ling van de agenda. lo. Benoeming van een Regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Benoemd wordt prof. dr. N. J. Krom. Maatsch. Hulpbetoon. 2o. Voortzetting van de behandeling van de missive van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon, naar aanleiding van de beschuldigin gen door Mevr. Braggaarde Does aan het adres dier Commissie geuit in de raadsvergaderingen, waarin de begrooting voor i!)32 werd behandeld. De heer Valient.goed bespreekt al lereerst art. 28 der Armenwet, waarbij het doel van Maatsch. Hulpbetoon wordt aan gegeven, n.l. het verstrekken van noodzake lijk levensbehoud. Wanneer iemand z.i. on billijk behandeld wordt, heeft hij practisch geen enkele instantie van beroep. De men- schen komen dan naar de socialistische le den van M. H. om te trachten nog iets ver anderd te krijgen. Dit is echter zeer moei lijk, omdat de leden van de andere richtin gen z.i. teveel vast zitien in de wettelijke bepalingen en in do diaconale liefdadig heidsbegrippen. Daarmede raakt spr. niet aan de goede trouw van de leden persoon lijk. Spr. ziet sléchts dezen weg van ver betering: n 1. de leden van M. H. moeten meer gezocht worden in die kringen, welke nader staan tot de hulpbehoevenden. Ver volgens dienen de werkzaamheden van M. H. worden uitgebreid. Spr. keert zich dan tegen de uitdrukking van den voorzitter, die indertijd sprak van „verdachtmakin gen" Wat mevr. Braggaar zeide was geen „verdachtmaking'' doch eenvoudig een „be schuldiging''. De voort: Wat. is erger, een verdacht making of een beschuldiging? De heey V a 11 e n t, g o e dEen aan klacht is nooit strafbaar, een verdachtma king wel. Verder verlangt spr., dat dc wet houder het woord „lafheid" aan zijn adres zal intrekken. Het adres van M. H. noemt spr. een onvergeeflijke domheid. De daarin gebruikte kwalificaties staan beneden peil en wie ze gebruikt treft daarmee slechts zichzelf. Spr. brengt buide aan mevr. Brag gaar, voor de wijze waarop zij deze zaak heeft aangepakt. De heer Elkerboufc komt nog eens terug op het goed. recht van de raadsmeer- derheid om nader te worden ingelicht. Spr. heeft zich de moeite getroost om zelf een onderzoek in te stellen. liet adres van M. H. vindt spr. minder sympathiek en minder bewonderenswaardig, ofschoon spr. toe geeft, dat het moeilijk is, een oordeel uit te spreken in sommige gevallen. Spr. noemt een geval door hem onder zocht en hij heeft zich geschaamd, dat ook hij een overheidspersoon was. Het is mis schien juist, dat er een oogenblik moet zijn, dat iemand van de ondersteuning moet worden afgevoerd, maar in dezen tijd wordt zooveel honger geleden, dat het Bijbel woord toch altijd blijft gelden: „Zoo uw broeder honger heeft, zoo spijzigt hem". Spr. heeft den indruk dat er werkelijk ge brek geieden wordt. Het spijt hem, dat er hier geen vaste normen bestaan, volgens welke steun verleend wordt. Wij hebben hier geen zeggenschap, doch de comm. van M. H. kan best z'n licht eens opsteken in andere plaatsen, waardoor een al te wille keurige steunverstrekking vermeden zoa worden. Het is thans zeer moeilijk de wijze van steunverleening van M. H. te beoordee- len. De ambtenaren, daarmede belast, tre den z.i. wel eens al te hardhandig op. Ver der vraagt spr. of men wel altijd aan kan op de rapporten van de onderzoekers, en of men niet al te lichtvaardig steun afwijst. Spr. wil de comm. niet onaangenaam zijn doch de commissie moet haar werk goed doen, anders moeten er andere personen in komen. Spr. geeft evenwel toe, dat de persoonlijke waardeering van alle omstan digheden zeer verschillend kan zijn. Er is eenige onrust gewekt in de stad en wil men een oplossing in deze kwestie brengen, dan zal een commissie van onderzoek moeten worden benoemd. Spr. heeft den indruk, dat men bezig is te bezuinigen. De heer Knuttel: Juist. De heer Eiker bout: Bezuiniging is goed, maar het kan ook te erg zijn. Bezui niging is een groot woord, dat vaak mis bruikt wordt. Spr. gelooft niet in de al macht der bezuiniging om den nationalen arbeid te redden. Waar noodig, moet ge holpen worden. De heer Knuttel vindt de rede van mevr. Braggaar een knap stuk werk. Het is evenwel jammer, dat zij deze zaak niet op een breeder basis heeft gesteld. Zij heeft den arbeiders niet el'k vertrouwen in de burgerlijke autoriteiten ontnomen, alsof er daar vandaan hulp te verwachten was. Al wordt er nu ook een betrekkelijk gunstig besluit genomen, dan nog blijft de verkeer de lijn doorgetrokken, slechts de grofste onbillijkheden zullen worden weggenomen. Mevr. Braggaar is overigens wel aangeko men met een overstelpend materiaal, waar aan den heer Eikerbout geen partijge noot van mevr. Braggaar nog het een en ander heeft toegevoegd. Het schrijven van M. H. noemt spr. buitengewoon brutaal. De aanval op mevr. Braggaar persoonlijk acht spr. minder de moeite waard, maar spr. ziet er een aanval in op de steuntrek kende arbeiders zelf. Het is een krasse af wijzing van alle brieven om steun. De steun- trekkenden van M. H voelen zich als niet meer menschwaardig behandelden en men trekt een heel moraal gezicht. Wanneer dat niet tijdig gestuit wordt, wordt er nog meer bezuinigd en vervallen verschillendo gezin nen tot absoluut broodgebrek. Dat z.g. „kooplieden'' maar de straat worden opge stuurd, noemd spr. „satanisch" Het eenige excuus is, dat dergelijke menschen niet te controleeren zijn, maar moeten de men schen dan honger lijden omdat zij niet be wijzen kunnen, dat zij niets verdienen. Spr. noemt het intens gemeen, wanneer men iemand afwijst met het gezegde: ga maar naar buiten werk zoeken. De bezittende klasse weet dit alles, maar zij houdt liever haar geld zelf Voor de plaatsing in do werkinrichting is altijd wel een reden te vinden, de vraag is maar of het een goede reden is Alle maatregelen, welke men op het oogenblik neemt, helpen totaal niet om do werkloos heid uit de wereld te helpen. De vooruit zichten van de werkloozen zijn hopeloos. En daarmee houden de uitkeeringen van M. H. geen rekening. Hoe wil men, dat de menschen blijven leven op eert droog brood per dag? Men lokt misdrijven uit en bede larij. En dan durft men nog te zeggen, dat er «reen vuil He aan de lucht is. De heer W i 1 m e r heeft waardeering voor de wijze, waarop mevr. Braggaar de zaak heeft aangepakt. Wanneer een instel ling beschuldigd 'wordt, nioet men die m- stelling in de gelegenheid stellen zich te verantwoorden. Wanneer men een ambte naar zou aanklagen, zou het onbehoorlijk zijn, direct een comm. v. onderzoek in te stellen, zonder dien ambtenaar te hooren. Het ware beter, dat mevr. Comm. v. M. H. haar volle medewerking daartoe had gegeven. Do S.D.A.P. heeft echter het bedoelde raadsbesluit gesabo teerd. Wat zou de S.D.A.P. zeggen, wan neer B. en W. een uitweg hadden gezocht aan een raadsbesluit te ontkomen? Wat mevr. Braggaar deed, was niet be hoorlijk, en niet in de lijn der democratie. Afgezien van hetgeen mevr. Braggaar te berde heeft gebracht, hebben verscheidene personen- zich afgevraagd, of de werkwijze van M. H. wel de juiste is in dezen tijd, of er niet meer personen in opgenomen moeten worden. M. II. heeft in dezen tijd een bui tengewoon belangrijke functie te vervul len. Wie hulp noodig heeft, moet geholpen worden. Dat is een dringende eisch in dezen moeilijken tijd. Mede namens de heeren Eikerbout, Wilbrink, en Beekenkamp dient spr. de volgende motie in: Do raad, overwegende, dat de werkzaamheden van M. II. in de zen zeer uitgebreid zijn, verzoekt B. en W. een commissie te benoemen, die zal onder zoeken of er aanleiding bestaat om, mede met het oog op de tijdsomstandigheden, wijziging to brengen in dc werkwijze van M. II., welke commissie ten spoedigste van haar bevindingen rapport zal uitbrengen. De heer Knuttel wenscht onmiddellijke actie, doch wat verlangd wordt is onmid dellijke hulp. De heer Knuttel interrumpeert: ,t Helpt toch niets. De heer Wilmer: De arbeiders in Rus land hebben het slechter dan de werkloo zen in Nederland. Dat staat in de socialis tische pers. De heer Knuttel: Dat bewijst, dat het „Volk" aan de zijde der kapitalisten staat. (Wordt vervolgd). Vereeniging van Mathesianen. Zaterdag hield bovengenoemde vereeni ging wederom een excursie en wel naar het Neaerlandsch Historisch Natuurweten schappelijk Museum. Nadat de voorzitter, de heer S. Sanders, de vele belangstellenden had welkom ge- lieeten, gaf hij het woord aan Dr. (J. A. Crommelm, directeur van hel museum, hem dankend voor alles wat hij reeds voor de Vereeniging gedaan heeft en bijzonder voor de bereidwilligheid om de Mathesianen in deze wetenschappelijke omeving rond te leiden. Dr. Crommelin gaf als inleiding een kleine beschouwing over het ontstaan en doel van het Museum, n.l. om de studie van de geschiedenis der natuurwetenschappen te bevorderen en om eer te brengen aan de nagedachtenis van velo groote Nederlan ders, die door hunne onderzoekingen op na tuurwetenschappelijk gebied zooveel tot Nederlands roem hebben bijgedragen, bij zonder ook omdat Leiden de bakermat is van de instrumentmakerij. Wilhelmus Jacobus 's-Gravensande was de eerste, die het denkbeeld opvacte zijn college over proefondervinderlijke natuur kunde door een volledige reeks proeven te verduidelijken. Aangeizen de daarvoor noo- dige instrumenten toentertijd niet beston den, ondernam hij het, om in samenwerking met Jan van Musschenbroek deze instru menten te ontwerpen, waarna zij door van Musschenbroek eigenhandig werden ver vaardigd. Deze instrumenten, ruim 100 stuks, vormen de eerste volledige collectie natuurkundige instrumenten die bestaan heeft. Het zou ons te ver voeren een volledig verslag te geven van al het bezienswaardi ge, we zullen ons slechts bepalen bij het noemen van het belangrijkste, n.l. dc cen- trifugaalmachine, de botsingsmachine, de eerste heliostaat met uurwerk; de cycloi- dale bogen, het groote statief met de proef van Archimedes, het areometertje van Fahrenheit, de Leidsche flesch van Petrus van Musschenbroek. de pyrometers en di- latometers en een unieke verzameling lucht pompen van beroemde instrumentmakers, evenals een verzameling thermometers, waaronder eenige van Fahrenheit, de groote natuurkundige instrumentmaker en glas blazer, die de eerste wetenschappelijk bruikbare thermometers heeft gemaakt. Verder zagen we een verzameling electri- seermachiues en ook instrumen ten van Na tuurkundige van latere jaren, Loretz, Ka- merlingh. Onnes, Zeeman e.a. Een bijzondere is wel de Christiaan Huygens-verzameling evenals de verzame ling voor Natuurkunde, Sterrekunde, Aard- meetkunde on van microscopen en lenscn, waarvan er stellig door Christiaan zelf ge slepen zijn. In de afdeeling sterrekunde en aardmaat- kunde noemen we de globes, evenals de 18- eeuwsche spiegel telescopen (reflectoren) en kijkers; wiskundige instrumenten en stan daardmeters. Verder microscopen van Leeu wenhoek. Tot slot nog het herbarium van Hugo de Vries en Rauwolff, de mikrotoom, en de dierverzameling der oude geneeskunde. Het was zeker uit aller naam, dat de lieer Sanders dank bracht aan Dr. Crom melin voor de zeer prettige rondgeleide en de toelichting gegeven bij bet interessante dat we bij onze rondgang door het museum hadden gezien. UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN A CA nF« "^NIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Taalkundig doctoraal-examen Indologie de heer A. Deeleman (den Haag); Taalkundig candidaafs-examen Indolo gie de heeren T. J. de Wilde (Haarlem) en H. Warna-ar (A'dara); Candidaats-examen Lnd. Recht de heer W. A. Horenkamp (den Haag): Doctoraalexamen Wis- en Natuurkunde (hoofdvak Wiskunde) de heeren S. Bloos en A. S. Vader (R'dam); Doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid mei. A. Scheen (Lochem), A. R. Henkemaus (R'cLam) en W. de Vries (Velp). WEGVERBETERING LEIDEN NIEUWE WETERING. De aanbesteding. Vanwege het provinciaal Bestuur van Zuid-Holland is heden aanbesteed: het ge deeltelijk verbetoren van een gedeelte van den weg Leiden —Nieuwe Wetering (weg- vak Oude-Ade, Niouwe Wetering) bestaan de uit versterken en onder profiel brengen van den bestaanden weg, het aanbrengen van asfaltbeton-deklagen en klinkerbestra tingen en het verrichten van oppervlakte behandelingen op vorBchillendo gedeelte van genoemd wegvak, zoomede het verrich ten van bijkomende werken, een en ander in de gemeente Alkcmadc. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. De Geruischlooze weg te Heemstede voor f 46.690. LEIMUIDEN. Kind van een auto gevallen. Een kind van den arbeider W had de onvoorzichtigheid om achter op een auto te klimmen. Toen de chauffeur weg reed en geen erg in het kind had, is zij van do auto gesprongen met het gevolg dat het over den weg kwam te rollen en met een zware hersenschudding en aan het hoofd ernstig ontveld werd opgenomen. WASSENAAR. Over den kop. Gisterenmiddag ie ter hoogte van Ter Horst tengevolge van een deefet aan de stuurinrichting een personen Ford-auto over den kop geslagen. De auto werd zwaar beschadigd Een der inzittenden werd naar het ge meente-ziekenhuis ter verpleging in den Haag vervoerd daar deze verwondingen had opgeloopen. Tegen een boom gebotst. Om onge veer 3.30 uur had alhier op de Katwijk- sche weg een motorrijder het ongeluk om met z'n motorfiets tegen een boom te rijden, waardoor hij zijn enkel brak. Per auto werd hij evenals bovengenoem de autobestuurder naar den Haag ver voerd. Geen goede klauteraar. Bij het in een boom klimmen is gisteren een 12- jarigo jongen omlaag gevallen. Hij brak zijn beide polsen. Ook deze werd naar den Haag vervoerd. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE MARSEILLE. Van KempenBlanchonnet winnaars. De eindstand van den Zesdaagschen wiev lerwedstrijd te Marseille in de open lucht luidt: 1. Van KempenBlanchonnet 471 punten, 2. WambstLacquehay 185 punten. De andere koppels zijn van 1 tot 16 ronden achter. Afgelegd werd door het winnende koppel 2530.650 km. VOETBAL Alphen I naar Wesel. Naar we vernemen ontving Alphen I een uitnoodiging uit Duitschland om op 21 Aug. a.s. een wedstrijd te komen spelen tegen een gecombineerd elftal, samenge steld uit spelers van de verschillende ver- eenigingen van de stad Wesel. Deze wedstrijd vindt plaats ter opluis tering van een groot sportfeest, hetwelk dien dag te Wesel zal worden gehouden. LAATSTE BERICHTEN EGP0RT VAN SLACHTPAARDEN VAN FRANKRIJK. De certificaten. De Directie van den Landbouw deelt mede, dat de Fransche Regeering voor het derde trimester Juli-September aan Ne derland een contingent slachtpaarden groot 900 stuks, heeft toegestaan. Zij, die zich met den export van slacht paarden naar Frankrijk voor eigen reke ning bezig houden en die op grond hier van meencn voor het verkrijgen van cer tificaten in aanmerking te komen, dienen zich daartoe te wenden tot de commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van vleesch- en vlecschwaren, Lange Burcht straat 39, te Nijmegen. Bloedige vechtpartij. Gisteravond heeft in een café te Stra tum een bloedige steekpartij plaats ge had. Zekere H. werd Zondagavond met een mee gestoken, waarbij zij'n hals werd opengereten. Hij bekwam een gapende wonde boven zijn rechterlong en een steek in den rug. De ongelukkige moest aanstonds van dc H.H. Sacramenten der Stervenden worden voorzien en naar het St. Jozef zieken huis vervoerd worden. De dader, zekere T. uit de Hortensiastraat, werd 's nachts van zijn bed gelicht en is naar het politiebureau overgebracht. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. Nog een vechtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag had op het Oudekerksplein te Amsterdam een vechtpartij plaats. Twee jongens hadden ongenoegen gekre gen met een vrouw. Plotseling snelde een man uit een der woningen om de vrouw bij te staan. Hij trok zijn mes en stak een der jongens in de lies. Het slachtoffer moest in het Wilhelminagasthuis worden opge- Dc dader, een 22-jarige koopman werd wegens zware mishandeling gearresteerd. DE HERSTELCONFERENTIE. Moeizame onderrtandelingen. LONDEN, 4 Juli (V.D.). De vertrouwe lijke besprekingen tusschen do vertegen woordigers der schuldcischers over het standpunt van Duitschland tegenover het voorstel der geallieerden zijn hedenmorgen reeds vroeg begonnen Allereerst had een onderhoud plaarg tusschen den Britschon premier MacDonald en den Fransohen mi nister van financiën Germaiu Martin, waarop een geheime ziting van de verte genwoordigers der vijf creditcur-staten volgde. In vooraanstaande Engelsehe krin gen is men van meening, dat do door Duitschland geëischtc vollediuc schrapping van hoöfdstuk 8 van het Verdrag van Ver sailles (herstelbetalingen en de schuld aan den oorlog) te bereiken is. Verder dat in zake het verband tusschen de intergealli- eerde schulden en het herstelvraagstuk re kening met het Duitsehe standpunt kan worden gehouden en dat ook een tegemoet koming inzake de definitieve voorwaarden van de commissie van obligaties en do fi- nancieele deelneming van Duitschland aan den wederopbouw mogelijk is Echter stuit de definitieve vaststelling van het verdrag der financieele deelneming van Duitschland op groote moeilijkheden, daar do Fransche regeering aan het tot dusver genoemde maximum van 4 milliard vasthoudt en het naar Engelsche opvatting buitengewoon moeilijk is, de Fransche regeering van dit maximum bedrag te te brengen MacDonald verklaarde hedenmorgen, dat de werkzaamheden moeilijk zijn en veel ge duld vereischen. DE DUITSCHE VLIEGERS BERTRAM EN KLAUSMAN GEVONDEN. MELBOURNE, 4 Juli. (V.D.) Volgons een telegram uit Wyndliarn zijn de beide ver miste Duitacfce vliegers Bertram en Klaus- man levend en gezond gevonden in een kamp van inlanders bij kaap Bernier. Dit ligt ongeveer 30 K.M. ten westen van do plaats, waar de vliegers destijds geland zijn. Een reddingsexpeditie onder leiding van den ondorofficier Marshall, die het bin nenland was ingetrokken, hoeft heb kamp boroikt. Een barkas uit AVindhnm zal de Duitsehe vliegers halen. Men verwacht, dat zij Woensdag te Windhaan zullen aankomen. MISLUKTE OPSTAND IN PERU. LIMA, 4 Juni. (V.D.) In Peru trachtten Zondagochtend dc communisten een op stand te organiseeren. De autoriteiten kon den deze poging echter tijdig onderdruk ken. De opstandelingen, dio onder leiding stonden van overste Oorlos, oen tegenstan der der regcering, tracht! en eerst Zondag ochtend om 2 uur het militaire vliegveld in Lima te veroveren. Do bezetting van het vliegveld bood echter met succes tegen stand en nam vele opstandelingen gevan gen. Intusschen vielen andere communisten, die met goweren, revolvers en bommen ge wapend waren, do haven van Callao aan, waar do troepen en do politie don aanval eveneens met succes afsloegen. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 4 Juli. Vee. Aanvoer: 6 wagons geslachte runderen uit Dene marken. 416 vette koeien, waarvan dc prij zen waren: le kw. 70—73, 2c kw. 60—60, 3o kw. 3550 per K.G. slachtgewicht, min dere soorten 20—30, 94 melk- en kalfkoeien 170—260 per stuk, 209 vette kal voren, lo kw. 40—45, 2e kw. 30—39; 3e kw. 20—29 per K.G. lev. gcw. 109 nuchtere kalveren 37 por stuk. 27 schapen 1418 per stuk. 14 lammeren 12—15 per stuk. 1020 varkens: Vleeschvarken8 wegens 90110 K.G. 36 38, zware varkens 33—35, vette- varkens 3032 per K.G. slachtgewicht. 31 paarden 80120 per stuk. ROTTERDAM, 4 Juli. Vee. Aange voerd 529 koeien en ossen, 403 vette kalve ren, 157 schapen of Lammeren, 1-131 varkens. Prijzen per 1/2 Kilo: Koeien 15—19, 2830, 33—35 ct., Oasen 17 1/2—20, 27—29, 32—31 ct., Vette kalveren 2 1/227 1/2, 32 1/233; 42 1A245 ct., Schapen binucnl. 16—20 ct., Schapen per stuk f 10—14.Zuiglaanmcron f 10—14.— per stuk, Varkens 11—15—15 1'2 ct.. Zouters 1415 ct. Overzicht. Do aan voer van koeien en ossen was flink, han del lui cn prijzen iets lager dan vorige wee.k Maandag. Een beste koe ging nog van 1 tot 2 ct. boven noteering. Stieren weinig aan gevoerd', vandaar geen nobeering. Volte kalveren ruim ter markt, handel tamelijk en prijzen over het geheel lager dan vorige week. Een best kalf ging nog tot 2 1/2 cent boven noteering. De aanvoer van schapen cn lammeren was gering, met zoo goed a la geen handel. De prijzen waren woer iei-s la-ger. Varkens met iets minderen aanvoer en kalmen handel. De prijzen bleven onge veer op dezelfde hoogte. Een enkel best exemplaar ging nog een halve cent boven noteering. Zware varkens waren moeilijk te plaatsen. Zouters met flinken aanvoer en vluggen handel. Hier werd tot 15 ct. be steed. WISSELNOTEERINGF.N (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.7 21/2 Londen 8.801/., New York -2.47.40 Parijs 9.73'/,, Brussel 34.45 Zwitserland 48 31 Milaan -12.61 Madrid 20.40 Oslo 43.20 Kopenhagen 48.35 Stockholm 45.35 Weenen 34.50»om. Praag 7.33 Boedapest

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3