f DE TWEEDE KAMER EN DE CRISIS MAANDAG 4 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Gemeentelijke Aankondigingen die op zijn uitgespannen wieken wendt en keert. Door deze fraaie bocht heeft de zweef vlieger echter veel vaart verloren en hij zakt omlaag naar het strand. Nog eenmaal zwenkt hij recht op de duwien aan, waar de menschen staan. M'n hemel, wat gaat hij doen? Hij wil profiteeren van de lucht- slrooniing, die hij langs de duinwand denkt te zullen aantreffen! I>och het lukt hem niet en met een smak boort de houten vogel zijn neus diep in het duinzand. De linkervleugel breekt af, de rechter is zwaar gehavend. Als een vleugellamme zeemeeuw plakt het toestel tegen het dum. De riemen hebben den vallenden vlieger niet kunnen houden en hij tuimelt van zijn toestel met z'n kop in het zand. Alle» snelt naar de plek, waar hij ligt. Is de kerel dood? Nek gebroken? Ribben of armen en boenen kapot? Neen, hij is ongedeerd, goddank, maar het toestel ligt hopeloos in de poeder, zoo als de vakterm luidt. Duinen zijn geen bergen. Dat is een treurig begin. Een demonstra tie hoe het niet moot. De blonde Germaan staat er beteuterd bij te kijken. Hij ia hoe jong ook een ervaren zweefvlieger, en dat hem zoo ieis moest overkomen! „Hoe kwam dat", vroegen wij hem, na dat de eerste schrik voorbij was. „Ja, sehen Sie, bei uns m den Berge ha- ben wir immer am Hang ein kraftigen Auf- wind. Ich meinte, das ware hier auch so". Het ongeval was dus te wijten aan on bekendheid met de locale situatie. Wanneer de duinen zacht glooiend op loopen, strijkt de wind er langs, evenals dat het geval is bij de bergen. Maar wan neer de betrekkelijk lage duinen stijl afloo- pen zooals hier het geval is, waait de wind er over heen en vormt zioh in de holte een soort vacuum, een gedeelte waar de lucnt- stroom zwak is en waar zelfs een neder- waartsche werveling kan ontstaan. Dat had zich de vlieger niet gerealiseerd- Gevaarlijk of ongevaarlijk? Rappe handen hadden de verongelukte vogel inmiddels naar het kamp gedragen, waar hij werd gedemonteerd. Maanden van geduldigen arbeid in een paar minuten in de soepl Het toestel wae zoo goed als ge heel door de Nederlandsche zwevers zelf gemaakt. Doch treurnis heerschte er met in het kamp. ,,'t Is toch maar gevaarlijk werk" zei een bruingebrande Egmonder. „Dit ongeval is het zuiverste bewijs, merkte een der heeren van het kamp op, hoe ongevaarlijk het zweefvliegen is. Het toestel kan vernield worden; de vlieger blijft ongedeerd". Gelijk had de man. Men verzekerde ons, dat wanneer in Duiteckland een zweefvliegtuig valt, men niet eens meer naar den vlieger omziet. Deze kruipt toch altijd ongedeerd uit zijn vernielde toestel 1 En wanneer een vlieger een ongeluk heeft gehad, moet hij direct daarna weer de lucht in. Dat is homoeopathische ge neeswijze Algemeen usance in de vliegerij. Ook de Germaan zou dien namiddag op nieuw de lucht in gaan. Hij moest zijn „ge zicht" herwinnen! Reeds droegen de cursisten een reserve toestel aan, dat wel niet bedoeld was als demonstratie-toestel en er met zóó fraai uitzag, doch dat niettemin bruikbaar was. Het werd ter plaatse in elkander gezet, waarmede eenigen tijd gemoeid was. Het duurde ons te lang en wij wachtten de reha bilitatie van instructeur Wendling niet af. Koninklijke vliegers. Was het opzet of toeval? Toen wij door het duin weer naar het dorp Egmond lie pen, zweefden langs den duinrand statig de meeuwen. In keurige glijvluchten, sier lijke bochten beschrijvend. Zij vergisten zich niet éénmaal, vielen niet, noch maakten stukken. O, jullie, geboren glij-vliegers, zonder verstand nog wel, jullie kunt het beter dan wij met al onze wijsheid. Jullie zijt niet georganiseerd in een Koninklijke Vereeni- ging, maar koninklijke vliegers zijn jullie toch. G. EEN BALANS VAN DE „NEDERLANDER". BINNENLAND R. K. FRIESCHE BOND. Te Leeuwarden werd Zondag het gouden jubilé gevierd van den R. K. Friescben Bond. Zaterdagavond werd de Aartsbisschop aan 't station ontvangen en begroet door een groote menigte, welke zich in Fries- lands hoofdstad had opgesteld, en naar de Öt. Bonifaciuskerk gehaald, waar een luis terrijke ontvangst bereid was, overeenkom stig de liturgie der katholieke kerk. Zondag droeg de Aartsbisschop in dezelf de kerk een pontificale H. Mis op. Des middags werd in het Beursgebouw de feestvergadering gehouden. Hier werd het woord gevoerd door don Aartsbisschop, die in 't bijzonder doctor Schaepman's werken met de Friezen her dacht en den huidigen bondssecretaris pas toor Overmeer bijzonder huldigde. Voort» hield baron Van Wijnbergen zijn 25e rede op den Frieschen landdag; des wege werd spreker tot eerelid benoemd. Feestredenaar was prof. Titus Brandsma uit Bolsward. Van de zijde van het bestuur der R. K- Staatspartij was er zeer veel belangstelling; mr. Goseling was al» voorzitter van het partijbestuur woordvoerder. Opgericht werd ter vergadering het Friesch Staatkundig Jongeren-Verbond. „Maandagmorgen". De christelijk-historiscbe „Nederlander" de crisis heeft gedaan, heeft, nu hier en daar stommen opgaan De „Nederlander" is van „dat het parlement zijn tijd gehad heeft", j haar overzicht, hetwelk oen lijst opgemaakt van hetgeen de Twee- blijkt, dat de Kamer zich de Kamer in dit zittingjaar in verband met 1 berekend heeft getoond. Onderwerp. Ingediend Tijdelijke heffing benzine 9 Sept. Verhooging invoerrechten 10 Sept. Invaliditeitswet artikel 20 10 Sept. Bezoldiging Raad van State 16 Sept. Orisis-invoerwet 29 Sept. Instelling Reservefonds 30 Sept. Suppl. hoofdstuk X 17 Oct. Kortingswetje 27 Oct. Kasbehoeften gemeenten 30 Oct. Crisis-uitvoerwet 26. Nov. Suppl. hoofdstuk X 5 Dcc. Suppl. hoofdstuk V 5 Dec. Nieuwe heffingen 8 Febr. Initiatief-ontwerp Ebeis 12 Febr. Deviezen-clearing 12 Febr. Contingentering velesoh 1 Maart Oontingenteering schoeisel enz14 Maart Wenziging Rijkspostspaarbank 13 April Contingenteering rijwielbanden 18 April Conligenteering porcelein enz18 April Contingenteering leestklaar schoeisel 20 April Steun melkveehouderij 20 April Steun kippenhouderij 26 April Contingenteering boter 29 April Behartiging scheepvaart 17 Mei Steun varkenshouderij 14 Juni Steun grove tuinbouw 22 Juni oordeel, dat nit hieronder volgt, voor haar taak Afgehandeld. 13 Nov. 18 Nov. 18 Dec. 20 Nov. 3 Dec. 12 Nov. 12 Febr. 11 Dec. 11 Dec. 11 Dec. 18 Dec. 19 Dec. 9 Maart 20 April 2 Juni 28 April 19 Mei 4 Mei 22 Juni 22 Juni 8 Juni 25 Mei 8 Juni 8 Juni 23 Juni 24 Juni 24 Juni UITVOERING TARWEWET. De Zuid-Hollandsche organisatie. Naar wij vernemen, is benoemd tot voor zitter van de Gewestelijke Tarwe-organi- satie voor Zuid-Holland de heer J. Biemond P.zn. te Bleiswijk en tot vice-voorzitter de heer C. Dekker te Barendrecht. Tot plaats vervangend bestuurslid van de Centrale Tarwe-organisatie is eveneens benoemd de heer J. Biemond P.zn. Uit de schoenindustrie. Men schrijft uit de Langstraat aan de „N. R. Crt.": Het bestuur van de Federatie van schoen fabrikanten, die eenige maanden geleden het collectief contract had opgezegd, heeft thans aan de arbeidersorganisaties een con cept voor een nieuw contract toegezonden. De loonen voor de volwassen arbeiders worden in het nieuwe contract voor klasse I van 23 op 22.08, voor klasse II va n 20.50 op 19.68 en voor klasse III van 18 op 17.28 gebraoht. De bepaling, dat aan de arbeiders bij slapte in het bedrijf 70 pet. wordt uitge keerd, is vervallen. Wat anderen er van zeggen LEIDENAARS OPGELET. Het plan nieuw Stadhuis is gepu bliceerd. De kaarten leggen op tafel; er kan dus over gesproken worden. Nu kan men er op het trambalcon lustig over debatteeren. Uit de daar gevoerde de batten komt allereerst naar voren d e ontstemming van de Leidenaars, dat men, na eerst twee bekende Leidsohe architecten genoemd te hebben, en, naar men zegt, reeds een vijftal gemaakt te hebben, die nu weder loslaat. Waarom, zoo zegt men, als er toch keuze moet worden gemaakt en later de be- oordeeling door erkende onpartijdige deskundigen zal volgen, deze beide hee ren ook niet mede laten doen. De groote heeren zullen toch zoo klein niet zijn, dat zij in dit gezelschap niet genoemd willen worden. Op de bouwkos ten zal dat klein bedrag toch ook geen verschil maken? Waarom dan geen Lei- denaar laten meedoen, 't Zoude toch een groote voldoening voor Leiden zijn, in dien een hunner stadgenooten door een onpartijdige commissie zou worden waardig gekeurd, om een nieuw Stadhuis te bouwen zou hij niet worden uitge kozen, dan zegt Breeroo: „Rekent het doel alleen, „En telt den uitslag niet". Hier zou ik het voor vandaag bij willen laten, maar ik zal dezer dagen meer gegevens verzamelen, die ik nog eens zal inzenden onder deze rubriek: Wat anderen er van zeggen. Dankbaar en hoogachtend, J. VAN LEYDEN. Geachte Redactie, Gaarne had ik een plaatseje voor on derstaande, waarvoor mijn hartelijken dank. Menig Leidenaar zal, evenals ik, ver heugd zijn, nu wij kunnen zien, dat er met spoed aan <le plannen gewerkt wordt. Ook zal menig Leidenaar met mij een telurstelling ondervonden hebben, dat wij bij de genoemde architecten onzen knap pen Leidenaar ir. Jan van der Laan mis sen. Of wij bevriend met hem zijn of niot, doet hier niets ter zake, wij kunnen hier in Leiden de prachtige St. Josephkerk en dan het St. Elizabeth gasthuis bewonderen dit zijn gebouwen, die, als wij deze bewon deren en eerlijk zijn, moeten getuigen van zijn kunnen. Kunnen de Raadsleden alsnog bewerken dat onze eigen krachten niet gepasseerd worden, zoo ja, dan dienen zij zeker een Leidsch belang. Hoogachtend, UBO. ROND EEN CRITIEK. Mijnheer de redacteur. Uw artikel „Een politieke Roman" heeft mij en velen uwer lezers onaange naam getroffen. Mijn grootste bezwaar nam de heer J. v. N. weg. Ik maak u echter opmerkzaam op een vergissing: het boek wordt onder Katholieken druk gelezen en algemeen bewonderd. Dat ontkennen is struis vogel-politiek. In uw naschrift van j.l. Zaterdag merkt u op, dat de schrijver niets nieuws verkondigt. Inderdaad niets nieuws, want de nood van den Middenstand da teert niet van gisteren. Wat wel nieuw ie, is, dat hij met bijzondere warmte op treedt voor de onderdrukte middenstan ders. Immers een paar feiten. Dr. v. B., de bekende voorman sprak als zijn mee ning uit, dat de kleinere winkelier meer schade doet aan den Middenstand, dan voordeel. De heer S., voorzitter der Dio cesane Bond exploiteert een afbetalings magazijn en over de winkelconcerns, die vrijwel alle onder Katholieke leiding staan, mag op de vergaderingen niet af keurend gesproken worden, de pers zingt keer op keer de lof dier maatschappiien, die allen gemeenschapszin missen. Stel daar tegenover, wat Z. H. de Paus schreef. Alleen al, omdat het boek tot inten sieve actie dringt, is het ons welkom. Voor de afgestane plaatsruimte mijn dank. A. J. V. Wij kunnen ons zoo levendig voorstel len, dat een middenstander die óók aan den lijve voelt, dat er een crisis is, en wat malaise beteekent ontevreden heid in zioh voelt kroppen en spontaan sympathie gevoelt voor hem, die in ge sproken woord of schriftuur aan die door hem gevoelde ontevredenheid krachtige uiting geeft. Maar na deze zeer verklaarbare spon tane opwelling vergete hij niet even nuchter te letten op wkt er gezegd wordt. En, wkt er in de besproken roman wordt gezegd, over de misstanden, waarmede de middenstand heeft te kampen, en de middelen daartegen, is wij herhalen het niet nieuw. Evenmin als de drang tot intensieve actie alleen is de in dit boek gepropageerde actie, zoo als wij hebben geschreven, ongewensoht en o.i. in de practijk niet doeltreffend. Verder willen wij den geaohten inzen der opmerken, dat de feiten, die hij noemt, eensdeelr niet te controlee ren zijn (wij gelooven niet, dat dr. v. Beurden, zonder meer, zou hebben ge zegd, dat de kleine middenstand meer soha/de doet aan den middenstand dan voordeel), anderdeels, naar wat wij er varen hebben op vergaderingen en gele zen hebben in de pers, onwaar. Dat bedoelde roman onder Katholieken „druk gelezen en algemeen bewonderd'' wordt is een bewering, die zonder bewijs wordt gegeven en die wij op dezelfde wijze durven tegenspreken. Wij durven deze bewering tegenspreken, omdat wij niet kunnen aannemen, dat de Katholie ken algemeen, na het lezen van deze roman, in bewondering zullen staan voor (en dat is d e strekking van deze roman men doe hier niet aan struisvogelpoli tiek!) een soort actie, welke lijnrecht in strijd ie met de opvattingen en begin selen, die wij daaromtrent huldigen en volgen. DE WANDELSPORT. In „De Zilveren Trompet", het „veertien- daagsch tijdschrift voor R. K. vrouwen en jonge meisjes'', komt een artikeltje voor, ge schreven door een Graalmeisje. over de wandelsport. „Als je 'ns geregeld loopt, wandelt, dan zie je pas hoe mooi je landje is. Wij mar- cheeren nu al bijna een jaar; niet zooals nu, maar rondom Amsterdam kennen we ieder plekje en nu zijn we Noord-Holland in geweest, 't Doel was Alkmaar. De zon scheen op den dijk naar Zaandam wel een beetje onbarmhartig enhet as phalt leek netbalkenbrij. Jullie weten wel niet allemaal wat dat is, maar we we ten heusch niets dat er beter op lijkt. Even rust.weer op pad De avond kwamde zon daalde.... de vrede lag over de laudenwe moesten een water overstekenwe hebben aan den waterkant ons „souper" genomen, 't Was er zóó heerlijk'n sprookje ge lijk! De ondergaande zon.... het wuivende riet en heel 't wonderlijk aantrekkelijke van 'n mooien lente-avond. 'n Eend zat tegenover ons in het riet te broeden, de woerd kwam eens kijken of we goed of kwaad volk waren, maaraf- standsmarschen beteekent: niet lang droomen. Op 'n telegraafpaal zat 'n grutto met z'n dunne pootjes, hij had 't druk te gen zijn zusje, die in het gras zat. 't Was juist alsof hij „Mientje" riep, zoo'n beetje klagend, misschien was hij een beetje bang voor ons. De avond werd hoe langer hoe mooier.. we liepen een twee't werd later en later". In Alkmaar hebben ze gelogeerd om den volgenden dag naar Egmond a. d. Hoef te gaan, waar een vakantiehuis werd ingewijd. Bij die inwijding werden verschillende toe spraken gehouden, en de presidente van de Graal beloofde, „dat we alles zouden doen, om iedereen lust in het offer, in de versterving te doen krijgen, zoodat we ook door het vakantie huis mee zouden werken, om Noord-TTolland heelemaal vurig-katholick te doen worden. Hè, na al dat marcheeren is dat beter dan 'n uur rusten plus 'n koude douche. Ja, dat is ons ideaal!! Neen, er mag niemand in het vakantiehuis komen, die niet be grijpt dat de wereld eigenlijk niets liever wil, dan vurig en heelemaal van O. L. Heer te worden. Als wij, Graalleden, maar door ons voorbeeld en met de daad toonen, dat wij het gewaagd hebben, om God boven alles te stellen en dat we daarom niet meer tegen te houden en gelukkig zijn. Niet het zoete, weeke geluk, met 'n bonbon en 'n roman in een luien stoel, maar met wappe rende haren genieten van zon, zee en dui nen, of met 'n vriendelijk lachje de duizend dingen doende, die 'n meisjeshand vindt om te doen voor 'n ander. We zijn teruggeeraan door de weilanden, alles geurde, de lucht wa-s blauw, witte meeuwen leken zoo uit Andersen's sprook jesboek te zijn weggevlogen, kalfjes en lam meren, koeien en schapen graasden in het hooge gras. In de verte lag het witte kerkje van HeiloWat is de wereld dan goed.. Lieve Heer, in dat kleine, witte kerkje zijt Gij tegenwoordig. Er zijn veel kerken en kerkjes in Noord-Holland, maarals het vurige Noordhollandsche volk zich toch eens geheel en al aan U gaf!! Dan zouden velen niet met half-katholiek tevreden zijn. Als ze maar eens begrepen, hoe Gij vlam- mender zijt dan de grootste hartstocht van ons, armzalige menschenhoe Gij vu riger zijt dan de vurigste liefde van ons, armzalige menschen.. hoe Gij alléén men- schenharben, die toch voor U geschapen zijn kunt bevredigen. Lieve Heer, laten wij toch, zoo klein en zwak als we zijn, door U als instrument gebruikt mogen worden, om de menschen vlammend voor U te maken.... Ja, zoo loop je te mediteeren, dat mooie weggetje van Egmond a. d. Hoef naar Heilo ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: taalkundig doctoraal examen Indologie de heer A. Deelman (den Haag). STADSNIEUWS CRISIS-COMITÉ LEIDEN. Woensdag 6 Juli a.s. Vacantiecollecte. Het damescomité, dat zioh dezen winter belast heeft met de regeling van de Woens- dagoollecten, heeft na overleg met het da- gelijksch bestuur van het Grisisoomité bc- j sloten de Woensdagcollecten in de maanden I Juli en Augustus tijdelijk te onderbreken. Het comité heeft hiertoe moeten beslui- J ten, omdat het gebleken is, dat door de va- can ties van zeer vele collectrioes en inge zetenen een geregelde voortgang der col lectes zeer zou worden belemmerd. Na Woensdag a.s. worden daarom de collectes tot September stopgezet om deze dan met hernieuwde kracht weder te be ginnen. Gaarne moedigen wij daarom een ieder aan deze week extra in den zak te tasten opdat, als het kaai, deze collecte het ge- mi» van S volgende goed kan maken. Dat het het Comité ernst is de arbeid in September weer met alle krachten te hervatten moge blijken, dat thans reeds een aanvang is gemaakt met de noodige voorbereidingen. Door vertrek en om andere redenen hebben de gelederen der oollectrices ves- liezen geleden deze moeten zoo spoedig mogelijk worden aangevuld. Een ieder, die zioh daarom bereid verklaart, te beginnen September, het werk te steunen door zich gedurende 2 uur per week beschikbaar te stellen, wordt verzocht zich op te geven aan het Bureau van het Crisis-comité, Stille Rijn 3. Het Crisis-comité is dankbaar voor de medewerking van Leidens burgerij in deze maanden getoond. Helaas echter zijn de vooruitzichten voor den komenden winter nog niet verbeterd en dus zal het werk met kracht, maar ook Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. Gebrs. Splinter om vergunning tot het oprichten van een electrische kleiwarenfabriek in het perceel Rijnkade No. 7; b. de N.V. Netten- fabriek voorheen Jaeger om vergunning tot het oprichten van een katoentwijnerij in het perceel 3e Binnenvestgracht No. 22; c. A. C. Bakker om vergunning tot het op richten van een distilleerderij in het per ceel Nieuwstraat No. 38; d. T. Stijnman om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Nieuwstraat No. 3; e. de N.V. Nederlandsche IJsco van vereenigde banketbakkers om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het vervaardigen van consumptieijs in het perceel Heerengracht Nis. 9 en 11; f. A. J. van Tienen om vergunning tot het oprich ten van een broodbakkerij in het perceel Bronkhorststraat No. 43; gelet op de arti kelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelogd zijn, alsmede, dat op Zaterdag, den lGen Juli 1932 des voor middags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewer ken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, ten einde hun bezwa ren mondeling toe te lichten. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apaotheken, wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Juli a.s. waar genomen door: apotheek A. J. Donk, Doe- zastraat 21, telefoon 1313 en apotheek G. D. Reijst, Sfceenstraat 35, telefoon 136. BURGERLIJKE STAND me<t veel opoffering in het bijzonder van de zijde der oollectrices worden hervat. Woensdag dus extra collecte! Stortingen op postrekening 188650 zijn ten alle tijde, in het bijzonder in deze zo- hartelijk welkom! 50-Jarig jubileum. Naar wij vernemen zal het Woensdag 6 Juli a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de heer H. P. L. Vorst, in aannemerskringen wèl bekend, zich als patroon vestigde. Nog steeds heeft de energieke man zelf de lei ding van zijn zaak in handen. Als timmer man en aannemer geniet hij een uitsteken de reputatie. Wij veronderstellen dan ook, dat het hem op dien dag niet aan be langstelling zal ontbreken. Hotel „Rijnland". Een huis van ouden stempel is hotel „Rijnland". De geschiedenis er van begint enkele eeuwen terug vermoedelijk 1600 1650 bij den tweeden uitleg der stad. Rijnland heeft in al die jaren natuurlijk heel wat veranderingen ondergaan en nu gaat het huis met zijn tijd mede. Immers werd vier jaar geleden het café verbouwd en gemoderniseerd, nu was de andere vleugel van het gebouw, het restau rant aan de beurt. Deze verbouwing, uit gevoerd door de aannemersfirma Zitman, mag een goede verbetering genoemd. Licht en lucht treden thans in ruime mate toe en de zaal heert 'n gezellig aspect gekre gen, temeer wijl nu een schitterende voor raad bloemstukken het geheel opvroolijkt. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 5892. Woubrugsche Eierveiling. Woubrugge, A 134b. Uittr. Be- stuursl.: G. van Straelen, Woubrugge. N. Bestuursl.A. Rijlaarsdam, Alphen aan den Rijn. 5735. Naamlooze Vennootschap Holland- scho Naadlooze Vloerenfabriek „Durad-nit" in oprichting. Katwijk aan Zee, Tramstraat 67. Door uittreding van den heer C. W. Verloop dd. 1 Juli 1932, wordt b~>venge- noemde handelszaak omgezet in een han- delsza; met één eigenaar, onder den naam Naadlooze Vloerenfabriek „Duralinit" E.: H. van Tongeren, Katwük aan Zee. Proc.: W van Tongeren, Katwijk aan Zee. Nieuwe inschrijving. 6044. W. J. Creyghton Zoon, Leiden, Hooigracht 46. Grossierszaak in kruidenierswaren en aan- verw. artikelen. Venn.: W. J. Creyghton, Oegstgeest en B. A. Creyghton, Oegstgeest. Programma van het Parkconcert op Dinsdag а.s. 's avonds 8 uur: 1. „Pro Libertate et Patria", marsch, Geijp. 2. Ouverture „La Dame blanche", Boieldien. 2. „La perle du Dannbé", wals, Vollstedt. 4. „Scenes Pittoresque", suite, Massenet. 5. „5e Valse Chromatique" (le uitv.), Godard-Geijp. „Rhapsodie Hongroise", Liszt-Geijp. 7. „The Gladiators' Farewell", marsch (le uitv.), Blan kenburg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2