MAANDAG 4 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PA<a. ro RIJNZATERWOUOE. GEMEENTERAAD. Een rustige zakelijke vergadering. De Raad dezer gemeente kwam in open bare verga-dering bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden ondanks een op merking van den keer van Tol ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter doet daarna mededecling van enkelo ingekomen stukken, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten. Ingekomen is het proces-verbaal van de op 7 Juni j.l. gehouden opneming van kas en boeken bij den gcrueente-ontvangerr. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. nog moeten antwoorden op vragen in de vorige vergadering gesteld door de heeren Van Tol en de Bruijn. De heer van Tol heeft gevraagd wie bedienaar is van de Joost Stollenbrug. B. en W. antwoorden, dat er geen bedienaar is, en dat er ook nooit een is geweest. De iheer de Bruiju heeft heb plan geopperd om de koffie m den vervolge niet meer te laten binnen brengen door den gemeente-veldwachter, maar door den caféhouder de Boed. B. en W. antwoorden, dat de koffie niet wordt bin nengebracht door den heer l'Ami in zijn kwaliteit van gemeente-veld wachter, maar in zijn kwaliteit van bode. B. en W. heb ber. tot nogtoe nooit klachten gehoord om trent de consumptie, zoodat zij geen en kele term aanwezig achten om in de tot nu toe gevolgde gedragslijn wijziging te bren gen. De heer de Bruijn kan zich met het ant woord vereenigen. De heer Jansen vindt de bediening van de Joost Stollenbrug onvoldoende. Hij zou iemand op een wedde van 15 per jaar aan willen stellen. Na eenig heen en weer ge praat over de noodzakelijkheid, dient de heer Jassen een voorstel in. Het voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen, zoodat R-ijnzaterwoude niet met een nieu we ambtenaar verrijkt zal worden. Op voorstel van B. en W. wordt aan den heer L. Bouthoorn ontslag verleend op de meest eervolle wijze als vaccinateur, ter wijl in zijn plaats benoemd wordt en wel met ingang van 1 Juli 1932 de heer D. Sta- pensea, arts te Leimuiden, op een wedde van 50.per jaar. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de arbeidsbemiddeling en de werkloos heidsverzekering tegen een vergoeding van 50 over te dragen aan de gemeente Lei muiden. De heer Jansen, niet genoeg door drongen van het nut van deze instelling, stemde tegen. Vastgesteld wordt nog een verordening regel tot afwijking van enkele bepalingen inzake de winkelsluitingswet. Itn deze ver ordening wordt er rekening mede gehou den, dat ter plaatse de Zonnetijd gevolgd wordt. Nadat door enkele leden van den Raad nog enkele vragen gesteld zijn, welke door den voorzitter worden boatnwoord, wordt deze vergadering door den voorzitter ge sloten. KATWIJK. Gevonden voorwerpen. Een huissleu- iel; een autoband merk „Firestone"; een gabardine regenjas; 'n kinderbadcostuum een sleutel; een paar blauwe gummi-bad- schoentjes met rood bandje; een ijzeren ge wicht 2 Kg.; een bruin lederen portemon- naie, inhoud 0.33; een zilveren heeren- horlogeketting; een portemonnaie, inhoud 1.37en een zakmesje; een lichtbruine ceintuur; een mouw van een japon; een bruin kinderschoentje (gummi); een bril met. hoornen montuur; een Schotsche ter rier. Inlichtingen b.ij de politie. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE Geboren: Petronella Johanna Maria d. van J. M. Roeleven en J. M. C. van Benten Wilhelmus Johannes Maria z. van J. J. Klaver en M. van Steenbergen Cornelia Christina Wilhelmina d. van J. Zandbergen en H. J. Heemskerk Neeltje d. van F. W. Vromans en C. Boon Theodorus Gerardus z. van J. Tijssen en M. G. Koot Adrianus Hubertus Antonius z. van A. M. v. Leeuwen en A. W. van Paridon. Floris Jacobus z. van J. Dor- repaal en W. C. Parlevliet. Ondertrouwd: P. Busscher 26 j. en A. M. C. van der Vooren 26 j. van Voorhout. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken; A. v. Drunen, winkelier in sigaren, H i 1- legom. Cur.: mr. H. E. Prinsen Geer- lings, Haarlem. NED. OOST-INDIE OVERSTROOMING VAN EEN KAMPONG Een negentigtal huizen vernield. Anela seint uit Buitenzorg: Een officieel te legram uit Koepong meldt, dat in de kam pong Losina, ten Z. van Beloe, zware over stroomingen hebben plaats gevonden. Negentig huizen, vele cocospalmen, de tweede maisoogst en vee zijn hierbij verloren gegaan. Tot nu toe werden geen persoonlijke ongelukken gerap porteerd. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Alphen a. d. Rijn naar Lutjebroek en hoeveel K.M? Antwoord: Alphen, Rijnsaterwou- de, Aalsmeer, Amstelveen, Amsterdam, Buiksloot, Purmerend, Oostihuizen, Hoorn Westwoud, Hoogkarspel, Lutjebroek. Af stand ruim 80 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Alphen a. d. Rijn naar Hans- weerif? Antwoord: Alphen, Boskoop, Wad- dinxveen, Gouda, Moordrecht, Gouderak, Berken woude, Lekkerkerk, Nieuw Lek- kerland, Papen dracht, Dordrecht, Wil lemsdorp, Moerdijk, Zevenbergen, Steen bergen, Bergen op Zoom, Krabbendijke, Kruiningen, Hansweert. Afstand pl.m. 125 K.M. Vraag: Wat gebeurt er bij surséance van betaling en hoe moet dat worden aan gevraagd? Antwoord: De schuldenaar, die voor ziet, dat hij met betalen van zijn opeisch- ba.re schulden niet zal kunnen voortgaan, kan surséance van betaling aanvragen. Hij zal zich daartoe onder overlegging van een door behoorlijke bescheiden gestaafden, staat van zijn bezittingen en schulden, bij verzoek, door hemzelf en zijn procureur onderteekend, tot de rechtbank wenden (voor Leiden de Haagsche Rechtbank). Het verzoekschrift met bijbehoorende stukken wordt ter griffie van de rechtbank neerge legd, ter kostelooze inzage van een ieder. De griffier doet hiervan mededeeling o.a. in eenige aan te wijzen nieuwsbladen. De rechtbank gaat dadelijk over tot benoeming van een of meer voorloopige bewindvoer ders. Op een bepaalden dag worden schuld- eischers en schuldenaar opgeroepen ten einde te worden gehoord. De rechtbank kan dan de gevraagde surséance van be taling verleenen tenzij meer dan een derde der verschenen sohuldeischers of houders van meer dan een vierde van het bedrag der ter vergadering vertegenwoordigende schuldvorderingen zich daartegen verzet ten. De beschikking, waarbij surséance van betaling wordt toegestaan, houdt in de be noeming van bewindvoerders. De surséance kan verleend worden voor hoogstens ander half jaar, en is eenmaal verlengbaar met nog anderhalf jaar. Zoolang er bewindvoerders zijn, kan de schuldenaar niet tot betaling van zijn schulden genoodzaakt worden. Vraag: Is het juist, dat aan onkosten en ambtenaren-salarissen en wat verder als onkosten wordt aangeduid plm. 80% der sociale verzeil.- -remies verloren gaat. Antwoord: Dat er een belangrijk percentage aan administratieve en ander© onkosten „verloren" gaat, is natuurlijk juist, maar 80% is wel wat heel veel. Het juiste percentage is ons niet bekend, doch wij meenen, dat dit ongeveer 30% bedraagt. Zeg, Mietje, je hadt toch eerst wel een krant op de stoel kunnen leggen. O, mevrouw, ik kan er zóó ook wel bij. IN HET OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM heeft Zaterdag de opvoe ring plaats gehad van het spel Scientia Lumen Pacis, onder leiding van den heer Frank Luns. Een scene uit het spel. RUITERFEEST. Ter gelegenheid van de Universiteitsfeesten werd door de Am- sterdamsche studenten een ruiterfeest ge houden in het Gooi. Een der deelneem sters in actie. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Donderdagavond te 7.15 uur wam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijer. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen zijn: Schrijven van den heer Fleu ren inzake ontslagaanvrage als lid der Com missie tot wering van schoolverzuim. (Hierop zal nader worden teruggekomen). Goedkeuring van de Kroon betreffende besluit opcenten ge meente-fondsbelasting, enz.; alle stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. De begrootingswijziging 1931 wordt z.h.st. aangenomen. Steunregeling werkloozen. De heer Bloemheuvel heeft met genoegen ge constateerd, dat de regeling op verbeterde wijze is teruggekomen en de werkloozen beter af zijn. Hij wil thans echter nog enkele arti kelen, enz. veranderd hebben en o.m. de kost gangers 9 uitkeeren in plaats van 7, ver- dwer huurtoeslag geven, enz. Een verbeterde steunregeling. De voorz. merkt op, dal de steunregeling beter is geworden dan eerst door den Raad is vastgesteld. Nu komt men weer met huur toeslag, enz. Nu zou er dus weer opnieuw ge confereerd moeten worden in Den Haag. Z.i. moest men met deze regeling tevreden zijn, want als men nu weer meer wil, kon men alles wel weer eens in de war sturen. Later kan men eventueel wel hierop terugkomen, doch thans wil hij de regeling zoo aanvaarden. De heer Vink is dankbaar gestemd over het prae-advies van B. en W. en is verheugd, dat B. en W. in den geest van den Raad gehan deld hebben. Hij zegt, dat alles, wat de heer Bloemheuvel nu weer wil, een slag in de lucht is, omdat z.i. geen enkele wijziging zal worden goedgekeurd. Hij had hierover de vorige maal moeten spreken, dan hadden B. en W. hier over kunnen spreken. Hij vraagt enkele inlich tingen inzake art. 10, wat hem niet recht dui delijk is. Ook de heer Ten Hoopen wenscht toelichting van dit artikel. De voorz. zet dit nader uiteen en zegt, dat als de werkloozen er iets bij verdienen, zij zoo veel steun ontvangen tot 65 van het volle loon; de commissie zal dan de loonnorm heb ben uit te maken. De heer de Lange brengt B. en W. eveneens dank voor dit zoo snel genomen besluit en is zeer blij, dat de regeling voor de werkloozen nog beter is. Ook de heer Willemse sluit zich bij de vorige sprekers aan. De heer Bloemheuvel merkt op, dat de woor den van den heer Vink hem niel raken en hij zich hiervan niets aantrekt. De voorz. zegt, dat de heer Bloemheuvel in de vorige vergadering met hetgeen hij nu wil, had moeten komen. B. en W. hebben het ver langen en de opdracht van den Raad in zijn geheel en nog beter uitgevoerd. De heer Bloemheuvel wint zich ten onrechte op en zegt, dat door de lamlendigheid van de Raadsleden de steunregeling niet is aangeno men, zooals door hem is voorgesteld. De voorz. zegt, dat zeer zeker de heer Vink dank toekomt, omdat hij een groot aandeel in deze regeling heeft gehad, dat deze aldus is tot stand gekomen. De heer Willemse zegt zelf indertijd over de huurtoeslag gesproken te hebben, doch in de vorige vergadering is hierover niet gerept. Het gaat niet op om de andere leden van lam lendigheid te beschuldigen. Hij is er van over tuigd, dat alle leden gaarne veel voor de werk loozen doen en reeds gedaan hebben en hij en zeker met hem meerdere leden, zullen nog meer doen, als de financipele toestand het toelaat. De heer de Lange vindt het optreden van den heer Bloemheuvel wel wat verregaand en hij zou willen, dat de heer Bloemheuvel zijn woorden intrekt. De voorz. sluit dan echter de discussies, de voorstellen Bloemheuvel vinden geen onder steuning, terwijl de steunregeling werkloozen z.h.s wordt goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat de veetelling in zake de uitkeering van de crisis zuivelwet heeft plaats gehad en dat voor deze gemeente mot moet worden uitbetaald een bedrag van 9423; de gemeente betaalt dit bedrag uit en ontvangt dit van het Rijk terug. Wordt z.h.s goedgekeurd. Dc nieuwe spelling. Een vraag van den heer Vink betreffende de spelling Terpstra vraagt zeer lange be sprekingen. De heer Vink brengt B. en W. dank voor de openhartige beantwoording zijner vraag, doch hij zegt, dat dè inlichting van B. en W. in de vorige vergadering niet juist was en dat deze inlichting van invloed is geweest, dat het voor stel tot aanschaffing der bedoelde leermidde len voor de bijzondere scholen is aangenomen. De voorz. zet het standpunt van B. en W, nader uiteen en komt er eerlijk' voor uit, dat, als zij de circulaire hadden gehad, welke thans in hun bezit is, anders zouden hebben voor gesteld. De heer Vink blijft er bij, dat de inlichtin gen niet juist waren en dat men had kunnen weigeren de leermiddelen te verschaffen; hij wenscht dat B. en W. juiste inlichtingen geven Meerdere heeren voeren hierover nog het woord, terwijl de voorz. duidelijk uiteenzet, dat B. en W. toen geen andere inlichtingen konden geven. Het toen aangenomen voorstel blijft echter gehandhaafd. De heer Bloemheuvel dient een motie in om deze te zenden aan den Minister van Binnen- landsche Zaken, dat de Raad van oordeel is, dat steun zal moeten gegeven worden aan de bouwvakarbeidersbonden, wier kassen per 1 Juli zullen uitgeput zijn, enz. De heer Vink kan aan deze motie niet mee doen, omdat deze motie te laat is ingezonden, omdat de heer De Lange reeds een dergelijke motie heeft gedaan, welke motie ook is aan genomen, omdat deze zaak reeds bij de regee ring in overweging is en omdat de heer Bloem heuvel blijkbaar alleen aan de moderne bon den gedacht heeft, daar hem nog niets be kend is, dat ook de Christelijke en R.K. bon den zijn uitgeput. Hij meent daarom, dat men dit niet kan doen dezen avond. Indien de heer Bloemheuvel een verzoek hieromtrent indient, wil hij dit gaarne in overweging nemen. Ook de heer de Lange is een dergelijke mee ning toegedaan. Nog meerdere heeren voeren hierover het woord, terwijl de heer Bloemheu vel zijn motie nader uiteenzet; deze vindt ech ter geen ondersteuning. Hierna sluiting. LUCHTVAART De „Zepp" naar Engeland" Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Zaterdag morgen vroeg om 7.11 onder stroomenden re gen gestart voor een vlucht naar Engeland on der commandant van dr. Eckener. Aan boord bevonden zich 12 passagiers. De „Graf Zeppelin'" is, na eenigen tijd bo ven Londen gevlogen te hebben, om zes uur Zaterdagavond te Hannworth aangekomen. Om 5 minuten over zeven is het luchtschip op het vliegterrein aldaar vlot geland. Tweehonderdvijftig padvinders onder leiding van den vroegeren commandant van het lucht schip R. 101 waren bij de landing behulpzaam Het luchtschip heeft van de kust af den loop van de Theems gevolgd. Boven Londen bracht de „Zepp" een bezoek aan den autoren baan van Brookland, waar de hertog van York en diens gemalin zich bevonden. Zomepsppoeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Spputol. Bij alle Drogisten 5208 DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. 465. „Laat ons hier het anker uitgooien", zei het ma troosje en „visscher, nu moet je hier wachten. Keesïe en ik gaan naar beneden en dan zul je wel verder zien". Ik begrijp het al, zei de visscher," je wilt me op zoo'n ma nier verlaten. Dat zou niet erg netjes van ons wezen, zei het matroosje. - 11 - 466. Langs het ankertouw had eerst Keesie en teen het matroosje zich laten zakken. Vlak bij een wrak van een groot schip kwamen ze op den bodem van de rivier. Het was een oud en verweerd wrak en men kon zien, dat het al heel lang in het water had gelegen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10