VRIJDAG 1 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN WARMOND EEN POLITIEKE ROMAN Bij de N. V. Leidsohe Uitgeversmaat schappij is dezer dagen versohenen een boek: „De tijd dringt. Wacht niet langer. Roman voor den middenstand" van Paul Man. Uit eenige ons verstrekte mededeelingen meenen wij te mogen besluiten, dat te Lei den voor dit boek een uitgebreide propa ganda wordt gevoerd Misschien is de propaganda elders even intensief; dat is ons niet bekend. In ieder geval schijnt 't ons nuttig toe, op deze plaats onzen lezers over de waar de van dit boek in te lichten. Het is een soort politieke roman, een tendenz-roman. Voorgesteld wordt een katholieke mid denstander, die zijn zaak laat verloopen door zijn afkeer van al wat nieuw is. Zijn gezin lijdt zoowel onder het despotisch ka rakter van den vader als onder de terug gang in zaken, die de vader nóg ongeniet baarder maakt. Een der zoons, die in de zaak van zijn vader is, wil anders, maar er valt nu een maal niet met vader te praten, Doch, be halve dat de zoon nieuwere denkbeelden heeft in zaken-doen, is hij ook vurig be wonderaar van een nieuwe politieke orga nisatie, die de „Algemeene Middenpartij" heet. Dit laatste vooral wekt op de afkeer, de haat van den vader, die in het sociale leven de katholieke organisatie verlangt en in de politiek de aansluiting bij de R. K. Staatspartij. De zaak wordt ten slotte geliquideerd. En de zoon wordt door een vriend van zijn vader een ka tholiek middenstander in de propaganda gehaald voor de „Algemeene Middenpar tij". Hij werkt met succes; bij de eerste verkiezing behaalt de Algemeene Mid denpartij reeds negen zetels, bij een vol gende tusschentijdsche verkiezing niet minder dan twee en dertig. En de pro pagandist-vrijgestelde van de partij werd, hoewel hij zelf niet naar dit hooge ambt had gestreefd minister van Handel. Met dit mooie slot eindigt de roman, die, zooals gezegd, wil propageeren de oprich ting van een „Algemeene Middenpartij" staande midden tusschen groot-kapitaal en „rood terrorisme". Wat die „Algemeene Middenpartij" is, vat de schrijver in een naschrift als volgt „Geen neutrale partij, die alleen vak belangen dient, maar een partij op Ohristelijken grondslag, die allen om vat, die of zijn vereenigd in een be paalde religie, of zonder positief ge loof de Gods-idee met zich meedragen door het leven, óf het gezag erkennen, sociale Rechtvaardigheid willen, en handhavers zijn van een samenleving, die ieder het zijne geeft". „Wanneer dit boek zijn weg zal hebben gevonden" zoo deelt de schrijver verder mede „kom ik met een brochure, die mijn ideëen uit het rijk der verbeelding zal overplanten in den bodem der werkelijk heid en die tevens een proeve van pro gramma zal geven". De ons onbekende Paul Man (pseu doniem?) is dus een partij stichter, nog in den dop, of, anders gezegd: nog in de uiterlijke verschijning van een roman schrijver. Hij richt ziCh, zooals blijkt, om aanhang tot breeden kring, maar in zijn roman, die in katholiek milieu is opgebouwd, heeft hij toch meer speciaal de katholieken op het oog. Deze tendenz-roman vertoont op sterk- frappante wijze de litteraire en psychologi sche fouten, waarin een tendenz-roman kan vervallen en waardoor ze gemaakt wordt tot een geestesproduct, dat hoog stens bekoren kan degenen, die het met de strekking ervan eens zijn, vóórdat zij het boek hebben gelezen. De personen, die het met de oprichting van de „Algemeene Middenpartij" eens zijn, worden voorgesteld als nobele men- schen, gezond en gaaf in geest en hart; de tegenstanders zijn kleingeestig en bekrom pen, langs den grond kruipende lieden. Wij maken kennis met vier punten? Op een vergadering van de R. K. Mid denstandsver. ontmoetten wij een geest, adviseur, die tegen de nieuwe partij is; en de schrijver laat dezen priester optreden op een zoo onbeholpen wijze, dat men huiselijk zou zeggen: „wat doet-ie in de kou". Een pastoor, die ook zich als beslist tegenstander ontpopt, gedraagt zich zoo onhoffelijk en onheusoh, ontactisch en lief deloos, dat we ons kunnen voorstellen de verzuchting bij den lezer: „de hemel be ware mij voor zulk 'n ziele'herder". Daartegen: een pastoor en een rector, die worden voorgesteld als heimelijk eens gezind met de nieuwe beweging, zijn pries ters, die door hun open en eerlijk karakter, him nobele zielenijver de vereering en sympathie van den lezer tot zich trekken. Op deze goedkoope-roman-wijze worden ook de leeken ten tooneele gevoerd; men- schen met zuivere bedoelingen óf liefde- looze sujetten, naar gelang zij voor- of te genstanders zijn van de „Algemeene Mid denpartij". De schrijver toont wel, met de katholie ke meeningen en gebruiken niet onbekend te zijn, al zegt of suggereert hij hier en daar iets dwaas. Zoo bijv. „dat de katho liek alleen bij den katholiek, de protestant alleen bij den protestant mag koopen"! En meer dergelijke praatjes-van-de-straat. Deze tendenz-roman is een uiting van onzen tijd. Men lacht om idealen en heeft bewon derende geestdrift voor illusies. Men ziet in het bestaande niets dan kwaads en waant zich een toekomst te kunnen scheppen, die paradijselijk is. Men staart zich blind op uiterlijkheden, die niet het innerlijke van een zaak de- monstreeren, om dan die zaak-zelf daar naar te kunnen becritiseeren. Na lezing van deze roman vraagt men zich af: Wat ligt er nu voor reëels in zooveel vaagheid, welke effectieve beteekenis zou men bijv. kunnen toekennen aan de „christelijke grondslag", waarop die „Al gemeene Middenpartij" moet zijn opge bouwd? Op welke soliede basis is gegrond de eenheid in zoo'n kleurrijke verscheiden heid, als die nieuwe partij wil omvatten? Een Eenheid, die toch noodzakelijk is, om in de practijk van de politiek iets te kunnen bereiken! Wij hebben in het boek geen enkele concrete, uitgewerkte gedachte gevonden, die't de moeite zou loonen, de nieuwe politieke partij te stichten; die ons zulk 'n partij aanlokkelijk zou kunnen maken, afgezien van prihcipieele bezwaren. Dit is onze eerlijke meening over deze politieke Woensdagavond 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen om te stemmen over een belangrijk voorstel van B. en W„ waarover in de vergadering van den Raad van Vrijdag j.l. de stemmen staakten nl. betreffende ver boden kringen in de badplaats voor ver gunningen en verloven ingevolge de Drank wet. Tegelijk werden een paar andere vrij belangrijke agendapunten afgedaan. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter is de bur gemeester. Als voorstemmer wordt aange wezen wethouder de Witt. De duinen weer open. De voorzitter deelt mede, dat hij juist dezen middag een conferentie heeft gehad met den burgemeester van Katwijk en den heer Verhagen, ontvanger der registratie en domeinen. Zooals de heeren weten heeft Rijnland de zoogenaamde onvrije duinen, die altijd voor het publiek zijn opengesteld geweest en een prachtige wandeling voor badgasten en ingezetenen vormden voor het publiek afgesloten. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, de Mij. Zee bad en het gemeentebestuur hebben on middellijk alle pogingen in het werk ge steld om dit gevaar van de badplaats af te wenden. Contact is daarbij gezocht met het gemeentebestuur van Katwijk, dat door den voorgenomen maatregel eveneens weid bedreigd en de gehouden conferentie is daarvan een gevolg geweest. Gebleken is, dat de staat die eigenares is van deze duinen, aan de vrijmaking daarvan wil medewerken als de gemeente Noordwijk voor dit jaar betaalt een bedrag van 250 en Katwijk van 100, terwijl een volgend jaar een nadere regeling zal worden ge troffen. De staat zal dan zelf voor het on derhoud van de duinen zorgen. B. en W. stellen voor voor het genoeml de doel een crediet van 250 beschikbaar te stellen. 'Aldus wordt met algemeene stemmen besloten terwijl de Liefferink den Voorzit ter dankt voor het genomen initiatief en den betrachten spoed. De Voorzitter deelt nog mede, dat de duinen slechts toegankelijk blijven op een wandelkaart van 0.10, die in de toekomst niet meer door het bureau van Vreemde lingenverkeer doch op het politiebureau zal worden afgegeven. De badgasten behoeven zelf deze kaarten niet te halen. Dit kan de hotelhouder doen of laten doen. Huurtoeslag voor werkloozen. De Voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering van den raad besloten is onder de oogen te zien de mogelijkheid van bet geven van een huurtoeslag aan de werk loozen. De wethouders hebben bij afwezig heid van spreker hedenmorgen reeds daar over vergaderd en stellen voor een huur toeslag mogelijk te maken in dier voege, dat een huurtoeslag zal worden verleend van 50 cent per week, voor iederen heelen gulden, dat de huur meer bedraagt dan 3 gulden. De heer Alkemade vindt dit voorstel onjuist. De huurders van de kleinste huis jes, die het dikwijls het hardst zullen noo- UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP. Bekroond. Blijkens bekendmaking is de stier Freek II, eigenaar de heer W. Ver burg, in de Meije alhier, bekroond met een premie van f 15 en de stier Piona's Gerard, eigenaar de heer Th. Maurits te Noorden onder deze gemeente bekroond met een premie van f 50. NOORDEN. Benzinepomp. Voor rekening van de Texas Maatschappij te 's Gravenhage zal bij J. Pietersen Jzn. alhier een ondergrond- sche benzine-bewaarplaats voor een inhoud van 4000 Liter worden gemaakt voorzien van een aftappomp ten behoeve van motor rijtuigen en onderszins. roman, met als toekomstbeeld: de oprich ting van een nieuwe politieke partij. De schrijver, die zelf niet de getuigenis zal verwachten, dat hij excelleert in stijl en compositie, heeft een vlotte pen en is, naar 't schijnt, goed-bespraakt, welke laat ste eigenschap wij veronderstellen, omdat hij blijkbaar er een voorkeur voor heeft om lange redevoeringen in zijn roman op te nemen redevoeringen, die, als ze uitgesproken worden, wel zullen „pakken", maar die de leesbaarheid van het boek in niet geringe mate schaden. Zooals gezegd, speelt de roman in een katholiek milieu en wij achten het niet on waarschijnlijk, dat de schrijver hoopt vóóral onder katholieken zijn denkbeeld te propageeren en succes te oogsten. Dat hij hierin zal worden gedesillusio neerd, durven wij hem wel met vrij groote beslistheid voorspellen! Wij echter hebben gemeend, over deze roman toch een en ander te moeten zeg gen, omdat er, naar men ons mededeelde, nogal propaganda voor het boek wordt gemaakt; degenen, die het zouden koo pen, vergissen zich, als zij zouden meenen zichzelf daardoor geestelijk te hebben ver rijkt. dig hebben krijgen zoo niets. De heer Krau is er voor geen bindend besluit voor alle gevallen te nemen doch het orgaan te machtigen bij alle huren bo ven 3.tot een maximum van 2.50 per week bij te passen als het orgaan dit bij onderzoek noodzakelijk vindt. De heer Liefferink oppert de mogelijk heid, dat de huiseigenaars een huur van 2.50 zullen kunnen verhoogen tot bijv. 3.50 per keek om een gedeelte van den toeslag te krijgen. De raad vereenigt zich ten slotte met de door den heer Krau uit gesproken gedachte. De vergunningen. In de vorige vergadering hebben de stemmen gestaakt over een tweeledig voor stel van B. en W„ nl. om voorloopig den bes taanden kring in Noordwijk aan Zee, waar binnen geen vergunningen mogen worden verleend te handhaven en thans een zelfden verboden kring voor de verlo ven vast te stellen. Deze kring omvat een gedeelte van den Noord-Boulevard en de ge'heele Zuidduinen. Thans moet over dit voorstel opnieuw worden gestemd. De voorzitter en wethouder Meijer, lich ten den gedachtengang van B. en W. uit voerig toe. Per 1 Juli vervalt de bestaande verorde ning, tenzij zij ongewijzigd opnieuw door den raad wordt vastgesteld. Worden wijzi gingen daarin aangebracht dan vervalt de bestaande verordening dus met 1 Juli en bestaat er vanaf 1 Juli tot aan den datum van goedkeuring der gewijzigde verorde ning geen enkele regeling, zoodat B. en W. overal waar dit wordt gevraagd een vergunning moeten verleenen ook op plaat sen waar dit achteraf moet worden be treurd. B. en W. die zelf voelen dat de bestaande verboden kring niet ongewij zigd kan worden gehandhaafd met name niet voor den Noord-Boulevard en ook voornemens zijn ten spoedigste met wijzi gingsvoorstellen te komen stellen daarom voor de bestaande verordening thans on gewijzigd opnieuw vast te stellen om daar na in alle veiligheid en zekerheid aan een wijziging der verordening te kunnen wer ken? Een paar pas opgerichte zaken aan den Noord zullen dus worden geholpen echter eerst over eenige maanden. Zij zijn echter daardoor niet gedupeerd om dat toen de ze zaken werden opgericht de verboden kring bestond. Zij worden juist geholpen. De heeren Liefferink, den Hollander en Krau verzetten zich tegen het voorstel van B. en W. Zij meenen dat B. en W. de ge varen, die kunnen dreigen in deze periode dat er geen verboden kring is sterk over drijven en dat in ieder geval menschen, die in deze moeilijke tijden nog nieuwe zaken durven openen direct dienen te wor den geholpen. Het voorstel van B. en W. wordt ten slote na uitvoerige debatten verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren C. W. Alkemade, Van der Meer, Liefferink, den Hollander, Krau, Caspers, Soeteman en Braun. De voorzitter sluit hierop de vergade ring. NIEUWVEEN. Ziekenhuisfonds „Onderling Hulpbetoon". Genoemde vereeniging kwam Dinsdag avond te half negen in vergadering bijeen in café Van Eyk. Buiten het bestuur zijn plm. twintig leden aanwezig. De voorzitter, de heer P. Spreij, opent de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. De notulen van den secretaris, den heer C. A. Campfens, .worden ongewijzigd aangeno men. Volgt het jaarverslag van den secretaris over het jaar 1931/32. Uit dit zeer uitvoe rig relaas lichten we het voornaamste. Het ledental bedraagt 1578 (vorig jaar 1580). Het aantal verpleegdagen is bijzonder groot, n.l. 947, verdeeld over 29 leden. De gevolgen hiervan zien we terug in de jaar rekening van den penningmeester. De se cretaris wijst in zijn verslag op het schrik barend hoog bedrag voor vervoerkosten, v.n.l. per auto. f 406.20 is in totaal aan auto vervoer uitgegeven, tegen f 8.60 aan trans port per trein of bus. De cijfers van den penningmeester, den Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, had een openbare vergadering plaats van den Raad dezer gemeente De heer C. Breed ijk was afwezig. De voorzitter opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze waarna door den Se cretaris de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onder dankzeg ging zonder op- of aanmerkingen vastge steld. Komt ter tafel: Schrijven van het ge meentebestuur van Voorhout met betrek king tot het verkrijgen van een toeslag op loon aan mannelijke werkkrachten voor het bollen-pellen, als werkverschaffing. Conform het advies van B. en W. wordt besloten op het schrijven van den burge meester van Voorhout in te gaan, en wor den een der wethouders en den heer Weyers aangewezen om de gemeente War mond op de in bovengenoemd schrijven bedoelde vergadering te vertegenwoordi gen. Verzoek van S. J. van Egmond om een voorschot uit 's Rijks kas waarvoor de ge meente garant moet zijn en zulks ter ver krijging -van een woning conform de Land- arbeiderswet. Aangezien dit verzoek eerst op 27 Juni j.l. is binnengekomen, kunnen B. en W. te dezer sake nog geen advies uitbrengen, weshalve op verzoek van dit College het stuk wordt gerenvoyeerd. De steunregeling. Vervolgens wordt overgegaan tot af werking van de agenda: De voorzitter verzoekt den Raad aan B. en W. machtiging te willen geven de steunregeling welke 23 Juni j.l. is ver loopen, voor onbepaalden tijd weder te doen insohakelen, zoodat wederom steun kan worden uitgekeerd. De heer Weyers over deze aangelegenheid het woord ver krijgende, sprak er zijn scherpe afkeuring over uit, dat het Rijk steeds maar bezig is de bepalingen der steunregeling te ver slechteren. De steun, aldus spreker, is thans tot het minimum beperkt, maar vol gens spreker van B. en W. heeft vernomen zijn wij met de verslechtering nog niet aan het eind. Onze arbeiders, aldus spr., zijn de wanhoop nabij en het Rijk draagt in deze een groote verantwoordelijkheid. In onze Christelijke organisaties zijn de be stuurders den toestand niet meer meester. Spreker kan de gevoerde politiek door het Rijk maar niet volgen. Thans wordt aan boeren, die zelfs zijn aangeslagen in de vermogensbelasting, directen steun toege kend, terwijl de steun aan de arbeiders met goud wordt afgewogen. Spreker vindt het een plicht van deze gemeente om te gen een nog grootere verslechtering van de steunregeling krachtig te protestee ren en zou willen voorstellen te dezer za ke in verbinding te tredn met de omlig gende gemeenten teneinde gezamenlijk te bewerkstellingen dat de thans geldende steunregeling niet verslechterd wordt. De voorzitter zegt dat B. en W. de oor spronkelijke steunregeling zoo lang mo gelijk sleepend hebben gehouden. Spreker zal geen oordeel uitspreken over de rijks politiek om dat dit niet op zijn weg ligt. Wat betreft een gezamenlijke actie van de omliggende gemeenten zou spreker den heer Weyers willen voorstellen deze aan gelegenheid ter sprake te brengen op de vergadering te Voorhout, waar de steun regeling eveneens een onderwerp van be spreking zal uitmaken. In verband met een ontvangen schrij ven van Ged. Staten met betrekking tot de vastgestelde verordening op het leg heer J. Zekveld, zijn weinig rooskleurig. Ontvangsten: contributie f 2197.68; rente Boerenleenbank f 95.15; totaal f 2292 83. Uitgaven: f 2974.90. Nadeelig saldo f 682.07. Blijft na afschrijving van verlies in kas f 1746.01. De heeren J. Roovera en J. Lek, die de kasbescheiden hebben gecontroleerd, heb ben daarvan verslag uitgebracht. Zij heb ben alles in orde bevonden. De commissie is van meening, dat de kosten voor begelei ding van kinderen naar het ziekenhuis niet voor rekening van de vereeniging behoort te komen. Voorts achten zij dat het trans port van een lij'k uit een ziekenhuis buiten de vereenigingskas moet vallen. Ook zien zij de noodzakelijkheid in, dat de kosten van het vervoer uit het ziekenhuis van een ontslagen patiënt buiten de ka-s omgaan. Wat het aantal ligdagen betreft, willen genoemde heeren dat dit van 70 terugge bracht wordt op 56 dagen voor rekening van de vereeniging. Het bestuur ie, in verband met de ge maakte verliezen, van plan art. 9 en 11 ge wijzigd te zien door de vergadering. Beide voorgestelde reglementswijzigingen geven stof voor discussies tot in het oneindige. Wij willen de leden die afwezig waren, de schier eindelooze reeks van opmerkingen en voorstellen sparen; degenen die de ver gadering hebben bijgewoond, zullen op een herhaling niet belust zijn. Wij volstaan met de uitslagen te geven. Het bestuursvoor stel voor 42 ligdagen vindt bij de leden heelemaal geen aanhang. Het voorstel van den heer 'Roovers voor 56 ligdagen krijgt 3 stemmen meer, doch behaalt geen meer derheid. Besloten wordt nog een jaar 70 da gen uit te keeren (voorstel v. d. IJssel Udo). Boert het dan weer niet goed, zoo zal het bestuur met zijn wijziging terugko men. Art. 11, rakende het vervoer naar een ziekenhuis, wordt zoodanig gewijzigd dat slechts in spoedeischende gevallen de pa tiënt per auto naar het ziekenhuis vervoerd wordt voor rekening der vereeniging. De rondvraag neemt ongeveer evenveel tijd in beslag als de voorafgaande punten Duidelijk komt naar voren de verkeerde werking van de St. Elisabeths penning. Eerst tegen elf uur volgt sluiting. gen van buizen, kabels enz. in deze ge meente, in welk schrijven wordt medege deeld dat bij de wet van 13 Mei 1927 tot opheffing van privaatrechtelijke belemme ringen deze materie reeds is geregeld, wordt deze verordening ingetrokken. Zoo wel de brandweerverordening als de veror dening op het venten worden nader vast gesteld conform het door B. en W. inge diende concept. Salariskorting mej. N. v. Delft, kweeke- linge met akte en onderwijzeres in de nut tige handwerken,. Daar deze functionare6- se conform de bestaande verordening 8 1/2 pet. pensioensbijdrage moet storten, wordt besloten baar geen 5 pet. korting te ge ven. Verbouwing openbare school. Het „opzetje" van verleden jaar niet vergeten. Voorstel inzake verbetering O. L. school gebouw. B. en W. stellen voor, behou dens de vereisohte goedkeuring, de O. L. school te verbouwen conform de ingedien de teekening. De heer Weyers voelt voor deze verbetering niet veel. Spreker zou liever de geheele zaak daar ineens oprui men, het oude Raadhuis en de oude school afbreken, de Burgemeester Sohölvinck- straat behoorlijk verbreeden, waardoor wij ineens een afdoend geheel krijgen. Spreker is bang, dat wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, de zuinigheid de wijs heid zal bedriegen. De verbouwing kost ruim f 6000 (zes duizend gulden) en wat hebben wij dan nog, een oude rommel waaraan we weer gauw zullen moeten gaan knoeien. De voonz. zegt, dat deze verbouwing ook afdoend is en wij voor de eerste jaren van verbetering af zijn. Geldelijke overwe gingen, aldus spreker, spelen hier ook een grooten rol. De heer Bakker vindt dat er veel te weinig licht in komt. Na nog eenige bespreking wordt 't voor stel van B. en W. aangenomen. De heer Weyers vraagt toezegging dat de verbouw zal geschieden door een der Warmondsche aannemers. De voorz. zegt deze toezegging niet te kunnen geven. Hij persoonlijk voelt er niets voor en is voor een openbare aanbesteding. Wij hebben te dezer zake niet onze Warmondsohe aan nemers leergeld betaald. Wel is spreker bereid in de voorwaarden op te nemen dat Warmondsche werklieden te werk gesteld moeten worden, doch deze aangelegenheid kan t.z.t. onder het oog gezien worden. Wethouder Oudshoorn zou ook niets lie ver zien dan dat het werk word uitge voerd door een Warmondsche aannemer, doch spreker voelt er niets voor zich te de zer zaken reeds vast te leggen. Wethouder Zwetsloot zegt steeds er voor geweest te zijn dat uit te voeren werk in deze gemeente ook door Warmonders werd gedaan, maar tijdens zijn wethouder schap is hij hiervan teruggekomen. Het opetje van verleden jaar is juist van War monders uitgegaan en zou de gemeente veel geld gekost kunnen hebben. Na nog eenige discussie werd besloten te zijner tijd een en ander nog eens nader onder het oog te zien. Hierna kwam aan de orde de gebruike lijke rondvraag. De heer Bakker zou gaarne zien, dat bij droog warm weer ook op Zondag eens werd gesproeid, hetgeen met het groote autoverkeer dringend noodig is. De voorzitter zegt toe deze aangelegen heid nader onder het oog te zien. Hierna wordt de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. Dlphtheritis. Naast het geval waar we de vorige week melding van maakten, doen zich thans weer twee nieuwe gevallen van diphtherie voor in de gemeente, n.l. bij Fr. v. d. B. en G. de B. Geboren: Stephanus Leonardus Ma ria, z. v. L. J. de Boer en Al. G. M. Meijer. Gerard Johan, z. v. Huib. Stek en P. Versboom. Antonius, z. v. Ant. Wetter en M. M. v. d. Zon. Mina, d. v. P. A. v. Bal- legooyen en Adr. Kom. Overleden: Zeg. v. Rooy, 71 j. *J. C. Klomp, 87 j. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Personalia. 5 Juli e.k. zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. J. H. C. Versteeg, verloskundige alhier, in dienst van de R. K. Vereeniging het Wit Gele Kruis alhier haar diploma behaalde van vroedvrouw. Veel heeft genoemde verloskundige ge daan in het belang van de ziekenverple ging. Zij werkte hier gedurende meer dan 10 jaren in dienst van genoemde vereeni ging en wel op een wijze die alle lof ver dient. Het zal haar dien dag dan ook zeer zeker wel niet aan belangstelling ontbre ken en spreken daarbij volgaarne den wensch uit, dat zij nog vele jaren in dienst van deze vereeniging werkzaam zdl mogen zijn. WASSENAAR. Melkkar aangereden. Op den Deijl reed de autobestuurder M. uit Oosbhuizen de melkkar aan van H. uit den Haag. Deze laatste werd lioht gewond en is op advies van dr. Baart de la Faille per ziekenauto van den heer Goemans naar zijn woning overgebracht. De inhoud van de melkkar werd over den weg verspreid. Bij onderzoek bleken de remmen van den £uto niet in orde. Proces-verbaal is opgemaakt. Fiets gestolen. Ten nadeele van den heer B, is diens rijwiel, geplaatst nabij de kerk aan den Driesprong, ontvreemd ge worden. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen bedraagt deze week 267. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9