NED. OOST-INDIE BUITENLAND UIT DE OMGEVING VRIJDAG 1 JULI 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 LEERAAR TE SOFIA OP STRAAT VERMOORD. VAN HET VATICAAN DE H. VADER NAAR CASTEL GANDOLFO OP VAC ANTI E? Z. H. zou zijn intrek nemen in de villa Barberini. In Vaticaansche kringen wordt thans druk besproken, dat de H. Vader besloten zou hebben de heete zomermaanden te gaan doorbrengen in het traditioneele zo merverblijf der Pausen, n.l. in Castel Gan- dolfo buiten Rome. Reeds ,t vorig jaar was er sprake van dat de Paus opdracht gege ven had om het kasteel te Castel Gandolfo, dat sinds 1870 buiten gebruik gesteld was in orde te laten brengen. Met de werk zaamheden werd onmiddellijk begonnen, maar daar de restauratie-arbeid thans nog niet gereed is zou de Paus voorloopig te Castel Gandolfo in de villa Barberini zijn intrek nemen. Verder wordt verteld dat de H. Vader met zijn eigen trein vanaf het Vaticaansche station naar zijn vacantieoord zou reizen. 'Wanneer deze reis een feit zou worden dan zou de Italiaansche regeering genood zaakt zijn, om een zeer ingewikkeld cere monieel in acht te nemen, daar de Paus, zoodra Hij zijn gebied verlaat, al is het ook voor een reis van enkele kilometers over ïtaliaansch territorium, met koninklijke eer ontvangen zou moeten worden. HERSTELVRAAGSTUK HOE MEN ZICH DE EINDREGELING DENKT. Hoe de eindregeling gedacht is, blijkt uit een Havas-telegram uit Lausanne, dat gisternacht laat werd ontvangen. Daarin wordt gemeld, dat MacDonald de ver tegenwoordigers van de schuldeischerssta- ten heeft gevraagd, of zij bereid zijn, van verdere betalingen volgens het Youngplan af te zien, en met een eindbetaling van Duitschland genoegen te nemen. Allen heb ben deze oplossing aanvaard Duitschland kan dan uitstel van alle be talingen voor den tijd van 1 a 2 jaar beko men, om zijn economischen toestand weer te verbeteren. Na afloop van dezen termijn zal Duitsch land de eindbetaling in den vorm van obli gaties der Duitscho regeering aan de bank voor internationale betalingen doen, welk bedrag als basis voor een algemeene rege ling der intergouvernementeele schulden zal dienen, zoodat het grootste gedeelte aan de Vereenigde Stalen ten goede zal komen. De rente en aflossing zal gewaarborgd worden door de inkomsten van de Duitsche spoorwegen of andere ondernemingen. Duitschland, zoo meldt Havas, zal dus staan tegenover een vereenigd. front zijner schuldeischers, die begrepen hebben, dat alleen een samengaan der Europeesche mo gendheden Washington ertoe zal kunnen bewegen, ziin goedkeuring te hechten aan een annuleering der schulden. Het antwoord is thans aan Duitschland. BELGIE DE TAALKWESTIE IN BELGIS. Een overwinning der Vlaamsche minimalisten. In de kamerzitting van gisternamiddag werd met 80 stemmen (katholieken en libe ralen) tegen 12 fronters en 63 onthoudin gen (socialisten en zestal liberalen) het wetsvoorstel goedgekeurd inzake de taai- regeling bij het lager- en middelbaar onder wijs, nadat tevoren de artikels werden goedgekeurd in den geest, zooals door van Cauwelaert geëischt. Renkin, de minister-presidents had met een verwijzing naar den internationalen toestand, de kamer gesmeekt, geen crisis te veroorzaken. Voor de Vlaamsche minimalisten betee- kept dit een overwinning; anderzijds is het ook een overwinning voor de regeering, althans de dreigende regeeringscrisis is voorloopig van de baan. DUITSCHLAND DE VERKAPTE BURGEROORLOG. Anti-somietische relletjes. Gistermorgen is het in de Berlijnsohe universiteit tot een hevigp vechtpartij ge komen tusschen studenten, die tot ver schillende politieke partijen behoorden. Na de pauze om 11 uur 15 begaf zich een groot aantal links- en reohts-georgani seerde studenten niet naar de collegeza len, doch naar de vestibule van het uni versiteitsgebouw. De rector drong er op aan, dat zij zich naa-r de collegezalen zou den begeven. Hierop werd door de rechts georganiseerde studenten met gejoel ge antwoord. De nationaal-socialistisohe stu denten begonnen liederen te zingen en rie pen bij wijze van spreekkoor: „Joden er uit!" Hun voorzitter verklaarde in tegen woordigheid van den rector, dat het voor een Duitscher onteerend is, met een Jood in een vertrek bijeen te zijn. Zij zouden de vestibule daarom niet eerder verlaten, dan wanneer de Joden vertrokken waren. De leider der links georganiseerde studenten verklaarde daarop, dat deze, ten einde een vechtpartij te vermijden, het eerst zouden weggaan, wanneer de nationalis ten hun geroep „Joden er uit" en ook hun gefluit staakten. In weerwil van de waarschuwing van den rector, dat hij de politie zou hajen, be gonnen toen de studenten van beide groe-- pen op elkaar los te ranselen. In verband hiermede verklaarde de rector de univer siteit voor gesloten en sommeerde hij de studenten, het gebouw te ontruimen. Des namiddags heeft de rector der uni versiteit een onderhoud gehad met de lei ders der studentenorganisaties. In het ver loop dezer besprekingen gaven de verte genwoordigers der links georiënteerde bonden als hun meening te kennen, dat tot nu toe alle botsingen aan de universiteit haar oorzaak vonden in nationaal-socialis- tische provocaties. De linkschc studenten- groepen zouden zich evenals tot nu toe van elke provocatie onthouden. De leiders der nat.-socialistische sty- denten eischten, dat de Joden de universi teit zouden verlaten en wezen er in het bijzonder op, dat zij van hun minimum- eisch, dat de Joden niet meer in de vesti bule zouden mogen vertoeven in geen ge val afstand zouden doen. De rector wees beide eischen van de hand. De universiteit blijft tot Zaterdag gesloten. Heden komt de Senaat der uni versiteit bijeen om over het gebeurde te beraadslagen. Blijven de nat.-socialisten hun eischen handhaven, dan zal de univer siteit tot het einde van het semester ge sloten blijven. Dit beteekent, dat dit se mester voor de studenten aan de Berlijn- sche universiteit niet medegetcld zal wor den. Bloedige botsingen te Boekingen. Gisteravond is het te Boekingen na een propaganda-optocht van de Stahlhelm tot ernstige vechtpartijen gekomen tusschen nationaal-socialisten en leden van de Reichsbanner. Ongeveer twintig personen werden gewond. Een Reichsbanner-lid, die door talrijke messteken werd getrof fen, verkeer in ernstigen toestand. Brandstichting in Berlijnsche scholen. Den laatsten tijd komen er geregeld ge vallen voor van brandstichting in scho len te Berlijn. Gisteren en eergisteren moest de brandweer zevenmaal uitrukken om een brandje in een Berlijnsche school te blusschen en gisteren werd zij opnieuw voor twee schoolbranden gealarmeerd. Een ingesteld onderzoek toonde aan, dat hier inderdaad sprake is van brandstiohting, daar op het bord de woorden: „Rood-front alles moet in brandgeschreven waren. De mogelijkheid bestaat dat hier een ma niak de hand in het spel heeft. ENGELAND ENGELAND EN IERLAND. Britsche represailles, zoo Ierland de annuïteiten niet betaalt. In de gisteren gehouden zitting van bet Britsche kabinet werd besloten, dat, in geval Ierland de heden vervallende scha- devergoedings-annuiteiten niet betaalt, een wetsontwerp bij het parlement zal worden ingediend, waardoor de Britsche regeering de volmacht krijgt, om het door Ierland verschuldigde bedrag alsnog bijeen te brengen door onmiddellijke verhooging der invoerrechten op bepaalde Iersche artike len. Ten einde de rechten terstond te kunnen verhoogen, zal de regeering tevens vol macht vragen, om de tot 15 November a.s. van kracht zijnde bepalingen inzake de invoervrijheid van Iersche waren buiten werking te stellen. Aangezien het volle bodrag der Iersche jaarbetaling 3 millioen pond sterling beloopt en de door de Valera geweigerde andere betalingen op twee millioen pond worden geschat, zullen de te heffen rech ten in totaal 5 millioen pond moeten op brengen, wat neerkomt op ongeveer een zesde deel van den jaarlijkschen Ierschen invoer in Engeland. Ruim 80 pet. van allen Ierschen uit voer, voornamelijk vee- en landbouwpro ducten, gaat naar Engeland. BRITSCH-INDIE BLOEDIGE ONLUSTEN TE BOMBAY. Gisteren hadden te Bombay wederom bloedige onlusten plaats tusschen Hin does en Mohammedanen, waarbij 12 perso nen werden gedood en meer dan honderd gewond. Ofschoon de politie streng op trad en zelfs vier maal salvo's op de me nigte loste, blijven de onlusten voortduren. In het betreffende stadsdeel is alle verkeer stilgelegd. De winkels zijn gesloten. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN OHIO. Acht dooden en vele gewonden. Uit Hamilton wordt gemeld, dat in de omgeving van Trenton (Ohio) een personen trein in botsing is gekomen met een goe derentrein. Tot nu toe zijn aoht dooden en talrijke gewonden geborgen. AUTOBUS IN BELGIE AANGEREDEN. Vijtien kinderen gewond. Te Zeveneecken in Oost-Vlaanderen is een autobus met kinderen, die van een u't- stapje terugkeerden, door een vrachtauto aangereden. Een wand van de bus werd in gedrukt, waardoor vier kinderen zwaar en elf minder ernstig gewond werden. „Tel." DE LINDBERGH-AFFAIRE. „DE VOS, NUMMER 18". Omtrent de arrestatie van den interna tionaal bekenden schaakspeler Norman Whitaker in verband met de Lindbergh- affaire verneemt de correspondent van de „Daily Herald" nog nader uit New York, dat Whitaker, universiteitsstudent en zoon van een professor, deel uitmaakte van een groep oplichters, die met Gaston Means aan het hoofd van verschillende personen geld zagen los te krijgen, door voor te ge ven, dat zij met de ontvoerders van baby Lindbergh in verbinding stonden of zelf tot de ontvoerders behoorden. Gaston Means, 'n viroegere detective, die een sensationeel boek schreef, waarin hij mevrouw Harding, de echtgenoote van wij len president Harding, er van beschuldigt, haar man vermoord te hebben, werd onlangs veroordeeld tot vijftien jaar dwangarbeid, wijl hij de vrouw van een Washingtonschen uitgever, Mac Lean, 5000 pond sterling had afgetroggeld. Means had haar gezegd, dat hij in con tact was met de ontvoerders van baby Lindbergh en dat hij het geld zou gebrui ken, om de teruggave van heb kind moge lijk te maken. Agenten van het departement van justi tie \erklaren, dat de schaakspeler Whitaxer aan mevrouw Mac Lean gezegd heeft, dat hij „De vos, nummer 18", chef van den gang, die het kind ontvoerde, was. Ook zeide hij 10.000 pond te hebben ont vangen van het losgeld, dat door dr. John Condon, oen van Lindbergh's bemiddelaars, betaald werd. Deze verklaring kon wel eens waar zijn, daar de politie zegt, dat Whita ker zioh op dien dag in The Bronx ophield. Omtrent de rechtzitting te Flemington in den staat New-Jersey deelt de corres pondent van de „Daily Herald" nog mede, dat kolonel Lindbergh, gekleed in een grys colbertcostuum en met verwarde haren, gisteren voor den rechter verklaarde, dat Curtis hem indertijd gezegd heeft, dat zijn kind ontvoerd was door twee Scandina- viërs, „John" en „Erie", die een Duitsch kindermeisje, „Gretchen" bij zich hadden. Zij hadden zijn kind in de provisiekamer met chloroform bedwelmd, en daarna in een auto meegenomen naar de kust en aan boord gebracht van een schoener. De Oceaanvlieger vertelde verder van de boottochten, welke hij met Curtis gemaakt heeft en van mysterieuse telefoongesprek ken, welke de soheepsreeder van een New- Yorksch hotel uit met een vrouwelijke gang ster gevoerd had. Dominee Peacock was ook in het hotel geweest en had hem een geschiedenis ver teld van gangsters, die hem hadden uitge jouwd. OVERSTROOMINGEN IN J0ENAN. Opnieuw wordt een gedeelte van Ohina geteisterd door een overstrooming. In de provincie Joenan is Ret water meer dan vier meter gestegen. De oogst is geheel vernield en duizenden zijn zonder voedsel, terwijl hun woningen werden vernield. Het aantal dooden wordt geschat op ruim 100. Van Het levenswerk eener moeder. De Pastoor van Bermondsey brengt zijn vrijen tijd door met het opstellen van fa miliestatistieken. Op ©en vergadering ver telde hij, dat een sinds 20 jaren getrouwde vrouw met een familie van 6 personen wanneer men een kus per dag en per hoofd rekent 45000 kussen aan haar familie ge geven heeft. In dienzelfden tijd schilde zij 87600 aardappelen, stopte 10400 paar kou sen, maakte 29200 bedden op en smeerde 175200 boterhammen. K. W. P. Het was een „vergissing". Donderdagmiddag is opnieuw een poli tieke moord gepleegd in een der straten van Sofia. Op het plein tusschen het Na tionale Theater en het ministerie van Oor log werd de leeraar Christof door den Ma cedoniër Tauisjof doodgeschoten. De moor denaar werd gearresteerd. Bij het verhoor verklaarde hij den leeraar per abuis te hebben gedood. Hij had opdracht den Ma- sedonischen afgevaardigde Marmef, een voormalig lid van het Macedonische natio nale comité en vroeger een bekend revolu- tionnair, dood te schieten. Men vermoedt dat het hier opnieuw een aanslag betreft der Protogerof-groep, gericht tegen de le gale Macedonische beweging, evenals kor telings het geval is geweest bij den moord op den Macedonisohen leider Michadlof. Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig wethouder C. Eggink Sr. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Door mej. M. S. van Geest, correspon dente der arbeidsbemiddeling in deze ge meente is ontslag uit deze betrekking aan gevraagd. B. en W. stellen den raad voor te voldoen aan het verzoek van adressan te en haar eervol ontslag te verleenen op een nader te bepalen datum. Aldus aan genomen. Daarna komt aan de orde de goedkeu ring der rekening en verantwoording van de Gezondheidscommissie over 1931. De ontvangsten hebben bedragen 1493.38 en de uitgaven eenzelfde bedrag. B. en W. stellen den raad voor deze rekening aldus goed te keuren. Aldus besloten. Van den commissaris der Koningin is terugontvangen de op 24 Mei vastgestelde verordening op de heffing en op de invor dering van vergunningsrecht voor don ver koop van sterken drank in het klein, waar in de commissaris verzoekt eenige wijzi gingen aan te brengen. Deze wijzigingen zijn van administratieven aard en B. en W. stellen den raad voor aan het verlan gen van den commissaris te voldoen. Al dus aangenomen. Door den heer Jac. van der Lubbe is een verzoek ingediend tot plaatsing van een reclamebord. Naar aanleiding van voornoemd verzoek adviseeren B. en W. den raad aan het verzoek van adressant te voldoen tot wederopzegginge toe, onder voorwaarde, dat hij daarvoor een recog nitie verschuldigd is van ƒ2.50 per jaar. Aldus besloten. Punt 6 vermeldt verlenging steunrege ling. De voorzitter zegt, dat B. en W. in de vorige vergadering den raad hebben medegedeeld om geen voorstel meer in te dienen tot verlenging van de steunrege ling, doch thans zijn er nog 40 personen, die van de steunregeling gebruik maken en Oranjevereeniging. Gisteravond hield de Oranjevereeniging haar jaarvergadering in „Het Witte Huis". De belangstelling was matig. Bij de opening herdacht de heer Timmer man, die de vergadering leidde, den heer G. Lubbe die op 1 Juni is overleden en ge durende 20 jaar bestuurslid der vereeni- ging was van 1929 af eere-lid. Spreker schetste den heer Lubbe als een man van nauwgezette plichtsbetrachting, onkreukbare trouw en gezond verstand, wiens adviezen steeds zeer werden gewaar- VULKANISCHE UITBARSTING OP FL0RES. Lavastroom van den Lobetobi. Aneta seint uit Koepang: De activiteit van den vulkaan Lobetobi lelaki neemt toe. Een lavastroom beweegt zich in de richting van Hokeng. Van Laiantoeka uit valt een duistere rook waar tenemen. Tot dusver zijn geen ongelukken gemeld. De controleur van de onderafdeeliig Oost-Flo- res en Soloreilanden heeft zih naar de plaats van de uitbarsting begven. daarom komt het B. en W. onmogelijk voor deze steunregeling op 1 ili stop te zetten en stellen den raa-d voi de steun regeling te doen voortduren t 1 Augus tus a.s. De heer J. Braggaar uit zij tevreden heid over dit voorstel van B. W., doch vraagt of het niet beter is de geling niet slechts voor een maand vas te stellen maar voor het geheele seizoeiSpr. meent dat gezien de winstcijfers deremeentebe- drijven dit voor de gemeentenet onmo gelijk zal zijn. De voorzitter ïeent, dat deze financieele beschouwing niet aan de orde zijn en men moet zicniet blind staren op deze cijfers, want andere in komsten der gemeente vermieren zeer sterk Om nu de steunregelir permanent te verklaren daarvoor voelt et college niets en zoodra het aantal mntrekkors slinkt en het getal kleiner wo; moet deze regeling worden afgeschaft, arna wordt dit voorstel van B. en W. zier hoofde lijke stemming aangenomen Vervolgens worden nog eenige besluiten mptabiliteit genomen. Bij de rondvraag ipreekt de heer J- Braggaar de bergpts in het Burgemeester Vernèdepark cmeent dat deze bergplaats, indien hij ed is inge licht wel kan worden gemis' terwijl de heer A. Verboqn opmerkt d de berg plaats wel niet geheel ki-n gist worden, maar wellicht kan worden -plaatst. De voorzitter zal deze zaak noaals bespre ken in het college van B. e;V. De heer L. J. van Leeuwen vraagt n voorzitter wanneer de voorgestelde vodening om trent den aanleg van stratenz. weder om bij de raadsleden ter irfe wordt be zorgd. De voorzitter antwot, dat hij deze verordening nogmaals I behandelen in het college van B. "en len mogelijk door wijzigingen komt men het college van B. en W. tot overeennming, waar na de verordening bij den d zal circu- leeren, maar op het oogeik is er bij deze zaak geen groote haaDe openbare vergadering wordt thans loten en de raad gaat vervolgens in g<ten zitting. deerd. Zijn nagedachtenis bij de ver- eeniging in eere blijven. Notulen en jaarverslagrden na voor lezing goedgekeurd. Uit het jaarverslag still we aan, dat R. K. Kerkbestuur harteRank werd ge bracht voor het belanp beschikbaar stellen van het feestterre Door den heer Pos wfinancieel ver slag uitgebracht; er bl- een nadeelig saldo van f 63.30 te zijn. Door de heeren Goosz<n Sanders wer den de bescheiden nage en in orde be vonden en werd den pögmeester dank gebracht voor zijn accu beheer. De heer Pos liet denle, den heer M. Dofferhof, die zoo perftorgt dat de gel den binnenkomen, in dank deelen. De periodiek aftredeleden, de heeren Dr. Timmermans en Ja Noord, werden met bijna algemeene imen herkozen. Het bestuur stelde olgens voor een zeer bescheiden feesling in verband met de tijdsomstandijfen. Na eenige be spreking werd beslotet alleen een mid dag kinderfeest en Pp Donderdag 8 September. Hierna slg der vergadering V00RSITEN. AUTOTOCHT OTN VAN DAGEN. I Naar Hoeki Holland. Onder begunstigian mooi zomerwe der kwamen gistejlag te één uur in de Voorstraat de .-s met de deelne mers aan de tochten, waarna men de tocht aanving mefcmto's onder groote belangstelling van publiek. Vanaf de Voorstraat reed r over de Papelaan en Wijngaardenlaaar den Rijndijk, een gedeelte der gem) waar velen wel licht nimmer koDom aldus langs den Haagweg over V&aar en door het villapark naar dto&g door het West- land naar den I van Holland, waar vertoefd werd. Iden directeur, den heer Roozen, varWitte Brug, werd aan de deelnemers f ververschingen aan geboden. Van cHoek van Holland trok de stoet f Voorburg wederom huiswaarts. In gemeente Voorschoten werd de stoet Jwacht door het mu ziekgezelschap ivenuto" en onder de lustige tonen *>ote belangstelling van het publiek kvtfnen aan in de Voor straat, waar d(t na een dankwoord ge sproken door ceer mr. N. Vernède ont bonden werd dereen huiswaarts werd gebracht na da-g van groote en vele genietingen v«e deelnemers. GEMEENTERAAD VAN VOORSCIOTEN METEOROLOGISCH INSTITUUT BESCHULDIGD VAN „ECONO MISCHE SABOTAGE". Naar de Fransche bladen uit Moskou vernemen, heeft een vreeselijke cycloon het district Kiew geteisterd. De straten van de lager gelegen stads wijken van Kiew werden in enkele minuten in stortbeken veranderd. Verscheidene hui zen srtortten in en begroeven de bewoners onder hun ruïnes. Twee fabrieken hebben haar machines moeten stopzetten. De in het genoemde district aangerichte sohade wordt op dertig millioen geschat. Naar aanleiding hiervan heeft zich een zeer karakteristiek feit voorgedaan. De bladen der geteisterde gebieden beschuldigen het meteorologisch instituut van Kiew vcj*. „economische sabotage", wijl het de cata strophe niet voorspeld heeft, maar in zijn weerbericht slechts „hevige regens" heeft aangekondigd. Het meteorologisch instituut moet daar om volgens de Russische bladen voor de gevolgen van de ramp verantwoordelijk worden gesteld. REVOLVERAANSLAG OP EEN KERKHOF TE WEENEN. Professor contra professor. Bij de onthulling van een gedenkteeken op het centrale kerkhof te Weenen heeft professor Schneider van de universiteit te Weenen op den nieuwen rector der universi teit, prof. Abel, een schot gelost, met de woorden: „Nu zullen wij eindelijk eens af rekenen!" Het schot miste echter zijn doel. Toen prof. Schneider nogmaals wilde vu ren, kon de naast hem staande burgemees ter dr. Seitz hem dit nog juist beletten. Prof. Schneider werd onmiddellijk gearres teerd. Bij het verhoor verklaarde hij, dat hij zich o'ver zijn motieven wel voor de recht bank zal uitspreken. Prof. Schneider staat bekend als een eigenaardig man. Hij voel de zich onderdrukt en had in den laatsten tijd pamfletten uitgegeven, gericht tegen een clique die aan de Weensche Universi teit de lakens zou uitdeelen. 0EGSTGEEST. Maria-Congregatie. Gisteravond had de niet kerkelijke viering plaats van het vijfjarig bestaan der Maria-Congregatie, af- deeling dames en meisjes. De kerkelijke viering was reeds eerder geschied met een triduum, gehouden door Kapelaan Bangerb uit Leiden. Ongeveer halfacht verzamelde zich een 150-tal dames en meisjes in de groote zaal van „Si. Willibrord'', waar zij door den di recteur Kap. Blok, werden toegesproken. Spreker wenschte de leden geluk met haar bloeiende Congregatie en wees cr ver volgens op, dat deze dag een mijlpaal was in hare geschiedenis. Indien de Congreganisten hare beloften aan Maria gedaan getrouw nakomen, zal de afdeeling zeker in nog grooter bloei toene men. Moge, aldus spreker, bij haar tweede lustrum de Congregatie hier in Oegstgeest naast haar hebben een flinke afdeeling der meisjes-organisatie „De Graal". Door de zangsectie werd den directeur een verrassing bereid, die bestond in het zingen van een op Z.Eerw. en op de con gregatie toepasselijk lied. Deze onverwachte abtenltie werd door Kap. Blok zeer op prijs gesteld. De tooneelsectie, onder leiding van Mevr. Spitzen, bleef niet achter en voerde op verdienstelijke wijze een tweetal too- neelstukjes op en wel „Tante" en „De doove erftante", die veel bijval oogstten en waarom onbedaarlijk werd gelachen. Pastoor de Vetten wenschte met een kort doch kernachtig woord de congregatie ge luk met haar eerste lustrum. Hierna volgde de vertooning van de dra matische film in 6 acten „Het gevecht bij de Sluis'' waarna tot besluit de komische tweeacter „Nog zoo'n zeeman en de vloot vergaat" werd afgedraaid. Hoogst voldaan togen daarna allen huis waarts.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6