GOODYEAR H. SIMONIS H. M. PIERROT VRIJDAG 1 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BOTERVERKOOPERS EN CRISIS- ZUIVELWET. Wat zij wel en wat zij niet mogen doen. De Crisis-Zuiveloentrale heeffc het vol gende vastgesteld ten aanzien 'van den bo- terverkoop en détail: Voor winkeliers, die wèl boter producee- ren (b.v. melkslijters, die tevens een winkel houden) geldt, dat alle door hen afgelever de boter van een merk moet zijn voorzien, ook dus als het betreft de aflevering in hoeveelheden van 1 K.G. of minder. Laatst bedoeld voorschrift houdt dus in, dat b.v. melkslijters, die den uitsluitenden verkoop van gemerkte boter te bezwaarlijk vinden, moeten afzien Yan het verkamen van i.g. overmelk. Z.g. ompakkers, die hun boter ontvan gen in vaten van b.v. 50 of 25 K.G. om deze om te pakken in kleinere hoeveelheden, dooh grooter dan 1 K.G., zullen hiermede niet mogen voortgaan. Wèl echter is het hun geoorloofd om boter, welke in pakjes van 1 K.G. of minder is omgepakt, te ver handelen an kisten, welke zekere aantal len dezer pakjes inhouden. Voor groot-ere melkinrichtingen, die bo- terproduoent zijn en b.v. m eenige filialen tevens boter verkoopen, geldt, dat in ver koopplaatsen welke deel uitmaken van een pand, waarin tevens boter bereid* wordt, evenmin botèr op eenigêrlei wijze onge merkt mag worden verkocht, doch dat de verkoop van ongemerkte boter wel geoor loofd is in de filialen, die met- de berei dingsplaats niet anders dan langs den openbaren weg in verbinding satan. CONTINGENTEERING INVOER VAN BOTER. Verlengd tot 31 December; De Staatscourant van gisterenavond be vat een koninklijk besluit, waarbij de con- tingenteering van den invoer van boter \er- lengd wordt tot 31 December a.e. BELASTING VAN VOORRADEN MARGARINE. Een heffing ter hoogte van het prijsverschil van 9 Juli. Naar ons ter oore komt, ligt het in de bedoeling van de regeering, om voorraden margarine, welke op 10 Juli a.s. aanwezig zijn, te belasten met een heffing, ongeveer gelijk staande met het prijsverschil tusschen de „oude" en de „nieuwe" (dus vermengde) margarine. Hiervan wordt uitgezonderd margarine bij winkeliers en voor eigen gebruik, het normale gebruik van één week liiet te boven gaande. Na 9 Juli mag geen margarine zonder merk of geleidebiljet worden venoerd. Aan winkeliers zal worden toegestaan de restanten „oude" margarine nog tot 10 Juli aan hun klanten te verkoopen. BEZUINIGING AAN DEFENSIE. Op wachtgeld stellen van ambtertaren. Naar wij vernemen, beeft de minister van defensie aan de burgerlijke ambtena ren van zijn departement een circulaire gericht, waarin wordt meegedeeld, dat op het totaal der salarissen moet worden be zuinigd en dat in verband daarmede een regeling is vastgesteld van de volgorde van de categorieën die in aanmerking komen om op wachtgeld te worden gesteld. In de eerste plaats komen voor deze op- wachtgeldstelling in aanmerking zij die daartoe den wensch te kennen geven. De Rijksveerdienst tusschen Holwerd en Ameland. Op de vragen van den heer Ebels in ver band met de voorgenomen afsluiting van den veerdam te Holwerd voor alle personen en aile vrachtgoederen, welke niet met den Rijksveerdienst zijn of worden vervoerd, heeft minister Rteymer bevestigend geant woord. De afsluiting zal tot gevolg hebben, dat het geregelde verkeer tusschen Holwerd en Ameland in het algemeen enkel door den Rijksveerdienst zal worden onderhouden, zooals trouwens gedurende een lange reeks van jaren het geval is geweest Dit is, vol gens den Minister, wenschelijk. omdat, als behalve de booten van den Rijksveerdienst ook booten, in gebruik bij particulieren, op de tijden, als door deze laatsten wordt ge- wenscht, van de Hij'ksaanlegplaatsen ge bruik maken, een ongestoorde uitoefening van den Rijks veerdienst niet zou kunnen worden verzekerd. Moest de concurrentie van een particu lieren dienst worden aanvaard, dan zou het in het geheel niet uitgesloten zijn, dat de Rijksdienst op deze wijze, als dat van zoo- danigen dienst zou mogen worden ver langd, niet zou kunnen worden gehand haafd en dat dan weder de toestand zou ontstaan, waaraan in 1904 ten koste van groote offers een einde is gemaakt. Onderscheiding voor burgemeester de Vlugt. De Universiteit van Komensky te Bra tislava heeft den heer dr. W. de Vlugt, bur gemeester van Amsterdam, een herinfie- rings-medaille met diploma geschonken, als uiting van sympathie en dank aan den burgemeester der stad, die destijds een toevluoht aan Komensky heeft verschaft. Deze medaille, welke de hoogste onder scheiding is, die de Universiteit aan do niet-leden geven kan, werd overhandigd door de heeren prof. dr. Richard Horna en prof. dr. Frant. Kalda, professoren aan de Universiteit van Komensky te Bratis lava, die nu aan do Zomerfeesten Van de Amsterdamsclie Universiteit deelnemen. Het weer voor Zondag. De temperatuur-stijging, die een week ge leden kon worden voorspeld, ontwikkelde zich na Zaterdag over geheel West- cn Cejitraal-Europa. Zij was een gevolg van het. doorkomen van een warmen Zuidelijken luchtstroom, die den kouden Noordelijken stroom in West-Europa verving. Een afkoe ling, die Woensdag op locale onweders volgde, was slechts van korten duur. Er heeft zich sedert het begin der week een uitgebreid gebied van lage luchtdruk- king bbven den Oostelijken Atlantischen Oceaan ontwikkeld, dat vrij stationair blijkt te zijn doch zich in Oostelijke rich ting uitbreidt. Dit heeft ten gevolge, dat gedurehde de eerstvolgende dagen de alge- nieene luchtdruk-verdeeling wel weinig zal veranderen, zoodat de warme, hoofdzakelijk Zuidelijke luchtstroom over West-Europa zal aanhouden en het weer zijn zomersch karakter zal behouden. Een kort durende afkoeling in verband met plaatselijke on weders is echter niet uitgesloten, maar zal door een herstel van het warme weer ge volgd worden. De uitbreiding van het depressie-gebied naar het Oosten heeft intusschen tenge volge, dat. de regenkans aanvankelijk toe neemt. Vóór het einde der week zullen in ons land, vooral in het Zuiden en Oosten plaatselijke onweders met flinken regen kunnen voorkomen. Lang aanhoudend, vrij koel regenweer is niet waarschijnlijk. In tegendeel is het niet onwaarschijnlijk dat het weer tegen Zondag opnieuw droog en (Nadruk verboden). De burgemeester van Middelburg neemt ontslag. In dc gemeenteraadsvergadering van Middelburg heeft de burgemeester, de heer P. Dumon Tak. medegedeeld, dat hij voor nemens is per 1 Januari a.s. eervol ontslag te vragen. Vereeniging van Ned. Gemeenten. Het bestuur van de vereeniging van Ne- derlandsohe Gemeenten heeft uit zijn mid den tpt voorzitter benoemd mr. P. Droog- leever Fortuyu, burgemeester van Rotter dam, die deze benoeming heeft aanvaard. De Looncommissie in de Typografie. Wij lezen in het weekblad van den Ne- derlandschen R. K. Grafischen Bond: Zooals bekend, wae tegen Maandag 27 Juni de looncommissie, voorzien in art. 26 dér C.A.O., voor de typografie en het ras- terdiepdrukbedrijf, door de werkgeverscon tractanten bij genoemde G.A.O. bijeenge roepen. Nagegaan werd of, aan de hand der in dexcijfer betreffende de kosten van het levensonderhoud en mede in verband met. den algenieenen toestand in het typogra fisch bedrijf, tot verlaging der loonen moest worden besloten. Deze vergadering heeffc geen resultaat opgeleverd. Bij stemming stonden partijen lijnrecht tegenover elkaar. Volgens het be paalde in genoemd oontractsartikel zal nu in een tweede vergadering opnieuw over deze aangelegenheid gesproken en gestemd moeten worden. Wordt dan geen twee-der den .meerderheid voor een der ingenomen Standpunten bereikt, dan zal de kwestie opnieuw in do looncommissie worden ge bracht, welke dan wordt aangevuld eu voorgezeten door een onpartijdigen voorzit ter. De tweede vergadering is bepaald op Donderdag 7 Juli a.s. De arbeidsvoorwaarden bij de Haagsche tram. Omtrent de houding van den R. K. Bond van Tramwegpersoneel afd. Den Haag, in de kwestie van de verhooging der verplich te storting van pensioenpremie van 5% op 8'/»% vernamen wij van de afdeelings-voor- zifcter, den heer P. N. Boni, dat in afwach ting van bericht van den Raad van Beheer aan den Personeelraad die, gelijk be kend, met op één na algemeene stemmen (die van den directeur der H T.M.) de ver hooging der storting had afgewezen om trent toegezegde overweging nog geen ver gadering is uitgeschreven. Inmiddels heeft de Raad van Beheer onmiddellijk na de de monstratieve vergadering van der afd. der Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, die oiilangs is gehouden, zijn besluit tot verhooging der storting genomen en gepu bliceerd. De heer Bont wees in dit verband op de omstandigheid, dat in den Raad van Beheer mede zitting hebben de heer Molt- maker als vertegenwoordiger van het per soneel en de heer Drees, als een van de vertegenwoordigers van het Gemeentebe stuur, beiden sociaal-demoeraat (de heer Mol tinaker is bovendien voorzitter van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel) die door het besluit van don Pi&ad van Beheer thans wel in een moeilijke positie tegenover de moderne personeelsor ganisaties zijn gebracht. Niet bekend is in tusschen, met welke stemmenverhouding de Raad van Beheer zijn besluit heeft ge nomen. Onze zegsman betreurde zeer, dab de Raad van Beheer geen gelegenheid had ge vonden om den Personeelraad waarvan hij eveneens deel uitmaakt van het re sultaat ran de toegezegde overweging irt kennis te stellen alvorens tot publicatie werd overgegaan. Thans is hij in correspon dentie met het hoofdbestuur van den R. K. Bond omtrent de te volgen gedragslijn. Zonder hierop te kunnen vooruitloopen, gaf de heer Bont als zijn oordeel te kennen, dat de maatregel, welke onlangs is inge voerd omtrent de personeelsreserve bij de H.T.Mniet geheel gescheiden kan worden gehouden van de kwestie der pensioenpre- miën. HORLOGEMAKER S103 Maarsmanssteeg 14 Tel. No. 1293 Profiteer van de enorme prijsdaling onzer Schoorsteenklokken Alles met schriftelijke garantie STADSNIEUWS HET STADHUISVRAAGSTUK B. en W. hebben besloten, aan den gemeen teraad voor te stellen, de volgende personen te benoemen in een commissie, wier taak het zal zijn advies uit te brengen over de plannen voor een nieuw stadhuis, op te ma ken door de reeds vermelde architecten: ir. G. C. Bremer, Rijksbouwmeester te 's Graven- hage; architect v. d. Kloot Meyburg, Voor burg; dr. H. E. van Gelder, directeur van den dienst van kunsten en wetenschappen, den Haag; Ir. G. L. Driessen, oud-directeur van gemeentewerken alhier; de heer A. M. de Blauw, directeur van gemeentewerken alhier. R.K. METAALBEWERKERSBOND De afd. Leiden van bovengenoemden bond beeft aan de leden volgende cürculaire gezon den: Naar aanleiding van de genomen besluiten op de laatst gehouden bondsvergadering, wil hel bestuur der afdeeling Leiden u het vol gende ter kennis brengen: lste. Op 1 Juli 1932 treedt in werking het besluit inzake vrijstelling van contributie, welke alleen verstrekt wordt, wanneer een lid geen hoogere inkomsten heeft dan vijf gulden per week (uitgezonderd de adspirant-leden). Vrijstelling van contributie moet persoonlijk aangevraagd worden bij den penningmeester F van Hees, Maresingel 43a. Hiervoor moet een formulier worden ingevuld en door het lid worden onderteekend. Een vrijstelling-zegel wordt gratis verstrekt; voor bodeloon en ad ministratiekosten zal echter 5 cent in rekening worden gebracht. Dus vrijstelling-zegels kosten 5 cent per week. 2de. Leden, die door blijvende invaliditeit, ouderdom of pensioen het vak voorgoed ver laten en langer dan 16 jaar lid van den Bond zijn geweest, kunnen dësgewenscht volgens oude voorwaarden lid blijven, doch tegen be taling van 11 cent contributie per week. 3de. Op 1 Augustus 1932 wordt de bonds- contributie 5 cent verhoogd, per lid en per week. Dit is noodzakelijk geworden om clan de leden van onzen Bond, die door werkloos heid worden getroffen, gedurende 1932 hun de thans nog geldende werklpozenuitkeeringen Uit de bondskas te kunnen garandeeren. 4de Nogmaals, betaalt in de juiste contribu- lieklasse. Bij verlaging Y-an weekloon, kortere werkweek, wachtgeld, ziekte enz. betaalt men contributie volgehs het verminderde weekin- komen. Geeft hiervan direct kennis aan den bode, terwijl men dezelfde rechten houdt op de verschillende bondsinstellingen. 5de. Ieder lid zorge, dat hij, wanneer hij werkloos is, ingeschreven is en blijft bij de ar beidsbeurs. Ook wanneer hij Uitgetrokken is en geen uitkeering van crisis of iets dergelijks ontvangt. Zorgt men daar niet voör, dan stelt men zich bloot, dal er b.v. het volgende Jaar, wan neer men het bewijs overlegt dal men 6 weken gewerkt heeft, doch dat er blijkt dat men in dien tusschentijd dat men werkloos was, niet ingeschreven stond bij de Arbeidsbeurs, geen uitkeering verstrekt mag worden. M achinisten-examen De Commissie tot bet examineeren van Land-machinisten heeft in haar zitting, bier ter stede gehouden, uitgereikt het voorloopig diploma aan de heeren A. v. d Visch, D. W. Martin, B. J. J. G. Timmer, A. F. Vredeveldt; Chr. P. Borier, G. F. W. Hotze, allen alhier; W. J. Borm, Middelburg; M. J. Arboüw, Lei den; G. Werkhoven, Leiden; H. H. Mever- drees, 's Gravenhage en J. Klooster, 's Gra- venhage. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 4585. Firma J. Oudshoorn en Zoon, Warmond, Heerenweg A 65, tuinderij, bloembollenkweekerij en handel, enz. W ij z i g i n g e n. 599. J. Schavemaker. Warmond, Dorpsstraat B 35a. Broodbakker. Vest. fil.Warmond. Dorpsstraat B 157. 4815. W. Stavleu. Leiderdorp, Hoofdstraat 91. Brood-, beschuit-, köekbakkerij. OverL E.: W .Stavleu, Leiderdorp, d.d. 13 Mei 1932. Wijz. Handelsn. in: Wed. W. Stavleu. N. E.: Wèd. M. Slavleuvan Leeuwen, Leiderdorp, 3760. M. Teljeur. Leiden, Heerensingel 45. Rijwielhandel. Uittr. M. E.: S. Jansen, Leiden. 1725. Naamlooze Vennootschap „Leidsche Ijzerhandel v.h. fa. J. C. Bernard, opgericht 1836". Leiden, Vischmarkt 2225. N. Comm.: B. Bisseling, Drumt. 830. Café Stadino. Leiden. Turfmarkt 12. Uittr. E.: Wed, S. M. BronkhuyzenKnotter Leiden, d.d. 27 Mei 1932. Uittr. Gevolm. H. J. de Vries, Lejden, N. E.: H. J. de Vries, Lei den. Aan de R.K. Kweekschool te 's Gravenhage is geslaagd voor het examen onderwijzeres raej. A. M. Bisschop, alhier. Naar ons van welingelichte zijde wordt ge meld, zal het City Theater. Haarlemmerstraat 52, alhier, half Juli heropend worden. Een nieuwe directie is benoemd, welke het theater op dusdanige wijze wenscht te exploi- teeren, dat naast ontspanning ook de gezellig heid in dit theater hoogtij viert. Spoedig zullen nadere bijzonderheden om trent de exploitatie bekend gemaakt worden. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden heerenrijwiel MEJ. DR. STEENHAUER. De titel van lector verleend. Bij K. B. van 17 Juni is aan mej. dr. A. J. Steenhauer, conservatrice van het Pharraaceu- tisch Laboratorium der Rijksuniversiteit alhier de persoonlijke titel van lector verleend. Gouden doctoraat. Op 3 Juli a.s. is het 50 jaar geleden, dat dr. A. Grafdijk, thans wonende te Giessen- dam, aan de Leidsche universiteit promoveerde tot doctor in de medicijnen. Verdwijnend Oud-Leiden. De panden der Gcbrs. Palm aan het Le vendaal, die zooals wij eerder meldden, wa ren aangekocht door den heer L. van der Meel, zijn thans ten overstaan van notaris Stumpel, in eigendom overgegaan van de Zus ters der Voorzienigheid, die aldaar haar huis en scholen hebben. Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis". De afdeeling Leiden van de Z.-H. Ver een. „Het Groene Kruis" kwam Woensdag avond in haar gebouw Pieterskerkgrachfc 9, na voorafgaande huishoudelijke vergade ring, in jaarvergadering bijeen. Om negen uur werd de vergadering ge opend door den voornemend voorzitter ds; J. A. Prins Jzn., waarna de secretaris, de 'heer H. Filippo W.F.zn., de notulen las, die onveranderd werden goedgekeurd. Hierna las de secretaris het jaarverslag waaraan wij het volgende ontleenen: In de October-vergadering werden mej. dr. A. J. Steenhauer en H. Filippo W.F.zn. als bestuursleden herkozen, terwijl in de bestaande vacatures van de heeren dr. M. D. Horst en arts J. A. Sohreuder werd voorzien door de benoeming van mej. dr. Catha. flovens Gréve en arts H. A. Schou ten, die beiden de benoeming aannamen. De heer J. A. Schreuder, die in Augus tus 1931 zijn artspraetijk had neergelegd, Kond voor de October-vergadering bericht, dat hij wegens zijn vertrek naar Apeldoorn zich genoodzaakt zag als voorzitter te be danken. Sedert de oprichting der Leidsche Groene Kruis-afdeeling in 1908 is dr. Sohreuder steeds haar voorzitter geweest. Hij heeft aan de oprichting destijds een zeer werkzaam aandeel gehad en bleef ook al die jaren een belangstellend medewer ker in alle Groene Kruis arbeid. Een woord van zeer hartelijken dank aan onzen eersten voorzitter voor alles wat hij in 't bijzonder voor onze afdeeling deed is hier zeer zeker op zijn plaats. Wij wenschen hein in zijn nieuwe woonplaats Apeldoorli alle goeds toe. Het bestuur was na October 1931 samen gesteld als volgtdr. H. J. M. Boonacker, tonrzitter; H. Filippo W.F.zn.j secretaris; tnej. F. A. Le Poole, penningmeesteresse; mr. H. Burgersdijk, mr. H. M. A. Coebergh, mej. dr. Catha. Hovens Gréve, jhr. C. C. Röell, ds. J. A. Prins J.J.zn., arts H. A gchouten, mej. dr. A. J. Steenhauer. Verschillende verple-gingsartikelen die bes-chadigd waren of een onooglijk aanzien hadden gekregen, werden opgeruimd. Een der leden van de magazijncommissie belastte zich evenals vorige jaren met het dagelijksoh toezicht op het magazijn. Voor het herstellen van windküssens, ctoupke- tols en inhallafcietoéstellen Werd nog in 't bijzonder zorg gedragen. In 1931 werden verschillende nieuwe ar tikelen voor het magazijn aangekocht. In 1931 werden 1051 artikelen uitgeleend aan 597 personen. Van deze gebruikers wa ren 106 personen lid van het Ziekenfonds Boerhave, dat bij ons Géocne Kruis is aan gesloten. Aan onzen wijkverplegingsdienst bleven ook in 1931 de Zusters E. Evelein en M. F. de Wit verbonden. Zij vervulden op lofwaardige wijze haar werk tot tevredenheid harer patiënten. Wij brengen haar hierbij onzen hartelijken dank voop de wijze waarop zij zich in vaak moei lijke gevallen van haar plicht gekweten hebben. Gedurende het jaar 1931 werden door Zuster E. Evelein 3179 en door Zuster M. F. de Wit 3335 bezoeken aan patiënten ge bracht. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1931 1386, op 1 Januari 1932 1262 leden, der halve een vermindering van 42 leden. Hoewel niet direct tot dit verslagjaar behoorend dient hier nog even aangestipt, dat van 1 Januari 1932 af tot 1 Juli 1932 49 nieuwe leden werden ingeschreven en 8? leden werden afgevoerd, zoodat we 1 Juni 1932 1203 leden telden, derhalve 101 minder dan op 1 Januari 1931. De geldmiddelen over 1931 laten een be hoorlijke afschrijving en reserveering toe. Hierna bracht de penningmeesteresse, mej. F. A. Le Poole, rekening en verant woording uit over het afgeloopen jaar. In verband met de koersdaling der ef fecten is het allereerst noodig om de in vo rige jaren gekweekte reserve voor koers verschil voor afschrijving aan te wenden. Het bedrag dier reserve ad 799.67 is dus in het credit der verlies- en winst-rekening gebracht. De waal-de der effecten is thans 16.758.43. Het verlies der effectenreke ning ad 1993.75 is in het debet der Ver lies- en Winstrekening gebracht. De boekwaarde van het verplegingsma- teriaal der vereeniging bedroeg op 1 Ja nuari 400. Het saldo der verlies- en winstrekening blijft na bovengenoemde afschrijvingen 1075.14; voorgesteld wordt 1000.te oeken op reserve voor koersverschil op ef fecten en 75.14 op nieuwe rekening. Bij schrijven van de dames Parmenticr en N. van der Mey werd de balans in orde bevonden en de penningmeesteresse daar op onder dankzegging gedéchargeerd. Hierna werd de vergadering door den waarn. voorzitter gesloten. Gebruikt W,E.Z. V ti* L per L. f 2.70 W. A. ELSHOF&Zn. Gemeentelijke Aankondigingen GRONDBELASTING. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de opgave der uit komsten van de schatting, bedoeld in arti kel 15 der wet op de grondbelasting gedurende dertig dagefl ter Gemeente secretarie (Rapenburg 12) voor belangheb benden ter inzage Is nedergelegd. A. VAN DE SANDE BAKHUVZEN. Leiden, 1 Juli 1932. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat: a. J. van Dam, te Leiden, een verzoek heeffc ingediend ter bekotming van een verlof B. voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Bloemistenlaan no. 4, alhier; b. L. Waijers, te Leiden, een verzoek heeffc ingediend ter bekoming van een ver- Icf B. voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Lange Agnietenstraat no. 9, alhier; c. D. Monfils, te Leiden, een verzoek heeffc ingediend ter bekoming van een ver lof A voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank in het klein, in het perceel Oranjegracht no. 151a, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUTZEN. Burgemeester. VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 1 Juli 1932. AGENDA Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentiua- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tëlef. 552. VOOR Schoolschoenen geen betere dan de schoenen met de 0RIGINEELE Onderwerken HAARLEMMERSTR. 138. TEL 699 Hedenmiddag werd cj°or het. architecten-bu reau Ponsen en Lohmann in café „Trianon" aanbesteed: het bouwen van een dubbel bur gerwoning aan de Weth. Spaargarenstraat te Oegstgeest. Ingeschreven was als volgt: J. de Witt, Lei derdorp 9200, J. Kes, IJmuiden 10.100, Gebr. Ransdorp, Haarlemmermeer 10354, Gebrs. Stikvoort, Leiden 1049, fa. Helmond en Moermond, Wassenaad 10708, E. J. Neu- teobom, Leiden 10740, Gebrs. v. d. Plas, Katwijk aan Zee 10800, Th. Reèuwijk, Sas- senheim 11411, A. J. Leisener, Hillegom J li566, H. van Leeuwen, Katwijk aan Zee 11977. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij ia bepaaJd, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te ge ven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uUr en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. prr *9 p DE LEIDSCHE NAAIMACHINE- ZWENDEL. Mr. G. H. E. Nord Thomson, advocaat en procureur te Leiden, die als verdediger opttad voor den verdachte V., die betrok ken was bij de bekende zaak der Husqvar- na-naaimachines, verzoekt te melden, dat in het verslag omtrent zijn pleidooi zou vallen te lezen, dat ook de Gem. Bank van Leening te Leiden in deze een rol zou heb ben gespeeld, die niet behoorlijk is. Het was, naar pleiter meedeelt, verre van hem zulks te beweren, hij heeft slechts willen doen uitkomen, dat de verdachte V., die naaimachines opkocht, die bleken van de Husqvarna afkomstig te zijn, niet veel anders deed dan de Bank van Leening, als deze naaimachines beleende. Zooals hem thans wordt medegedeeld, blijken deze naaimachines slechts sporadisch onder de panden van de Bank van Leening le zijn opgenomen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2