VRIJDAG 1 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 WATERPOLO DE COMPETITIE. Gisteravond is te Amsterdam gespeeld de wedstrijd Het IJS. V. H. De Amster dammers wisten ook dezen wedstrijd met fraaie cijfers te winnen, zoodat hun kans op het kampiaenschap der eerste klasse A weer zeer groot is. Men zie slechts den stand gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Het IJ 4 4 20—10 8 L. Z. C. 3 111 8—6 3 H. P. C. 3 111 5—8 3 S. V. H. 4 4 8—17 Voor de res. Ie klasse A werd gespeeld de wedstrijd L. Z. C. II-U. Z. C. II. De eerste ontmoeting tusschen beide ploegen eindigde in een 53 overwinning der Utrechtenaren, hoewel het krachtsver schil niet zoo groot was. Nu evenwel was het geheel anders. De Leidenaars deden gisteravond domme dingen. De eerste helft van den wedstrijd viel al niet mee, want tweemaal vrij laten van een voorhoede speler had ook twee doelpunten tot ge volg, waarna L. Westen tegenscoorde. Na de hervatting waren de Leidenaars er totaal uit. Het werd vrij spoedig 13 en 14, waarna uit een strafworp de stand op 15 kwam. Eerst toen kwam de Leidsohe ploeg weer wat tot bezinning en slaagde Westen erin den achterstand te verklei nen tot 25, maar opnieuw scoorde een der gasten en met 26 kwam het einde. Het heeft er thans allen schijn van, dat de L. Z. C.-reserven degradatie-wedstrij den zullen moeten spelen, indien de twee laatste wedstrijden tenminste niet een om mekeer brengen. De stand in deze klasse is: Het IJ II U. Z. 0. II G. Z. 0. II L. Z. 0. II 4 11—4 6 1 19—0 6 2 5—12 3 4 7—17 In de tweede klasse C 6peelde G. Z. C. te Rotterdam tegen R. Z. G. en won daar met 31. De stand is: G. Z. C. S. Z. C. R. Z. C. A. Z. C. 2 2 7—3 4 4 12 1 13—13 4 1—11 4—6 1 t 1 1 6—8 1 Gisteravond werd nog in do zwemin richting adn den Hooge Rijndijk gespeeld de wedstrijd L. Z. 0. V tegen een Vete ranen-zevental. Eindigde de wedstrijd vo rige week in een gelijk spel, nu waren de jeugdige L. Z. C.'ers verre de baas en won nen zij met 5—0, nadat de rust met 20 was ingegaan. Zondagmiddag speelt de L. Z. C. aan den Hooge Rijndijk tegen H. P. 0. LAWN-TENNIS HET T0URN00I TE WEMBLEDON. Mrs. MoodyWills speelden gisteren in de demifinale tegen Miss Heeley en won gemakkelijk met 62 60. Mrs. MoodyWills komt thans in den eindstrijd uit tegen haar landgenoote Miss Helen Jacobs. De belangrijkste uitslagen luiden: Heerenenkelspel Demifinales: Austin (Engeland) slaat Satoh (Japan) 75 62 61; Vines (Vcreenigde Saten) slaat Crawford (Australië) 62, 61 63. Austin en Vines ontmoeten elkaar dus in de finale. Damesenkelspel Demifinale Mrs. Helen MoodyWills slaat Miss Hee ley (Engeland) 62 60. Gemengd dubbelspel: Mrs. Whattingstall en Cochet slaan Miss Stam mers en Andrews 63 68 6J4; Miss Ryan en Maier slaan Miss Nuthall en Spence 64 7—5. Damesdubbelspel Mil. Payot cn Miss Thomas slaan Miss King en Mrs. S'herpherd Baron 36 75 64; Mil Me- taxa en Mile Sigart slaan Miss Covelle en Miss Yorke 64 26 86. 7 C SCH00L- en ONDER- *-.• LINGE WEDSTRIJDEN ZATERDAG 2 JULI A.S., 2.30 uur Zweminrichting - HOOGE RIJNDIJK. - ENTREE 0.30 SCHOLIEREN ƒ0.15 5064 VOETBAL Om den Louis Dobbelman-wisselbeker. Zooals algemeen verwacht werd heeft een met 4 invallers speelend L. P. S. V.- elfta-1 het niet tegen de volledige N. R. M.- ploeg kunnen bolwerken. Met niet minder dan 61 moesten de politiemannen het on derspit delven. Door deze overwinning wordt N. R. M. dit jaar zoo goed als zeker houdster van den beker, tenminste het is niet aannemelijk te achten, dat N. R. M. haar laats ten wedstrijd tegen het Leidsoh Dagblad zal verliezen. De stand is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. N. R. M. 2 2 8—1 4 D. A. L. 2 1—1 44 2 L. P. S. V. 2 1 1 5—8 2 L. D. 2 2 4—8 Over het spel, dat door de warmte ken nelijk werd beinvloed, kunnen wij kort zijn. Den geheelen wedstrijd is N. R. M. in de meerderheid en zij weet voor de rust een 20 voorsprong te veroveren. Na de thee voegt N. R. M., hoewel de L. P. S. V.-verdediging zich tot het uiterste in spant-, nog 4 doelpunten aan de score toe. Uit een toegewezen penalty doelpunt de L. P. S. V., waarmede de eer gered is. Scheidsrechter van der Pot leidde cor rect. LUCHTVAART VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee zwaargewonden. Donderdag tegen 20 uur is het vliegtuig D 1921 van de vliegvereeniging Essen bo ven het vliegveld GelsenkirchenRothau- sen in de nabijheid van den Schwarzbaoh bij het nemen van een linkschen bocht van een hoogte van 70 tot 80 M. neergestort. Het vliegtuig werd volkomen vernield. De beide inzittenden werden zwaar gewond. UIT DE OMGEVING WARMOND. St. Liduinagesticht. De eerwaarde overste van het St. Liduinagesticht alhier i- op weg naar een retraite plotseling onge- steld geworden en ter verpleging opgen - men in de Mar ia stichting te Haarlem. Na. r men ons mededeelt betreft het een maa.- bloeding. De patiënte maakt het momc teel redelijk wel. Santos-Fonds. De Zondag j.l. gehou den bloemendag ben bate van het Santos- Fonds alhier heeft een bedrag opgebracht van 125.Een woord van bijzondere •hulde komt toe aan de wakkere colleclrices. Jubileum. 1 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. A. Ouwehand in dienst trad van het bestuur der Christe lijke bewaarschool alhier. Al dien tijd heeft zij zich belast met het geheele onderhoud der school en zulks tot volle tevredenheid van het bestuur. Het zal haar op dezen dag aan belangstelling niet ontbreken. Bouwen woonhuis. Door den heer C. J. Wassenaar alhier is aan Burgemeester en Wethouders vergunning verzocht om zijn bollenschuur, staande in de Rotte- veelsdam, te mogen ombouwen in een woon huis. Op bepaalde voorwaarden zal hem deze vergunning worden gegevep. NOORDWIJK. EEN ERNSTIGE AANRIJDING. Langs den Gooweg is geen fietspad. Gisterenmorgen had op den Gooweg, al hier, een aanrijding plaats tusschen een automobilist en een motorrijder met het gevolg, dat de motorrijder zijn stuur kwijt raakte cn kwam te vallen, ten gevolge waarvan hij een beenfractuur bekwam. Na dat hem door twee doktoren hulp verleénd was is hij per ziekenauto naar een zieken- inrichting te Amsterdam vervoerd. De poli tie stelt een onderzoek naar de oorzaak der aanrijding in. Personalia. Door Burgemeester en wet houders is benoemd tot concierge van het bureau van „Openbare Werken" de heer A. Leenheer. Door Burgemeester en wethouders is de heer de Groot benoemd als beambte in lossen dienst om gedurende 3 da gen per week tewerk gèsteld te worden bij de uitvoering van de steunregeling voor de werkloozen. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen Gemeente-Financiën de heer W. C. Huisman, alhier, en voor het examen Gemeente-Administratie mej. H. N. Koers, alhier, beiden werkzaam ter ge meente-secretarie. Deze examens gaan uit van de vereeniging voor gemeente-belan gen. Onderscheiding. De heer W. de Ruyter alhier is door de Finsche Regeering be noemd tot Officier le klasse in do Orde van de Witte Roos, als erkenning voor de toe nadering tusschen Finland en Nederland. Geen nieuw gymnastieklokaal? Ged. Staten hebben het raadsbesluit dezer ge meente waarbij medewerking is verleend tot de bouw van een gymnastieklokaal voor de beide R.-K. scholen, waarvan de kos ten zijn geraamd op ruim 31.000 niet goedgekeurd. Er wa3 tegen dit raadsbe sluit een drietal bezwaarschriften inge diend. De reden der niet goedkeuring is, dat niet geheel voldaan is aan art. 73 der Lager Onderwijswet. Duinen weer opengesteld. De ge meenteraad heeft gisteravond een crediet verleend van 250 aan het Rijk, waardoor de belangen van het publiek in hooge ma te zijn gediend. Het Hoogheemraadschap Rijnland heeft n.l. den laatst-en tijd zeer streng de hand gehouden aan het voor schrift dat de Noord- en Zuidduinen, voor zooverre bij genoemd Hoogheemraadschap in onderhoud, voor het publiek gesloten zijn. Men mocht, zich alleeh op de wegen bevinden. Als gevolg van dit raadsbesluit zullen voor 1932 genoemde duinen weder om geheel voor heb publiek toegankelijk zijn. Het rijk neemt dc ónderhoudskosten op zich. Men behoort in het bezit te zijn van een kaart a, ƒ0.10 af te geven door de politie. Speldjesdag. Döor Burgemeester en wethouders is aan het bestuur van „Het Wit Gele Kruis" toestemming verleend tot houden van een speldjesdag op Zondag ■vustus. Een boom. Naar aanleiding van de ag va-n den heer Braun in den raad om c rooien een voor het verkeer zeer gevaar lijken boom aan den Gooweg tegenover de villa van den heer Angevaare hebben B. 'en W. zich tot het provinciaal bestuur ge wend om vergunning voor het rooien van dezen boom. Gedeputeerde Staten zullen het eerstvolgend plantseizoen aan het ver zoek gevolg doen geven. Dieven gestoord. Bij den heer C., al hier, is gisterennacht door onbekefide(n) een ruit uitgesneden. Door het blaffen van den hond zijn de dader(s) waarschijnlijk ge stoord. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. Bouwvergunning. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben aan de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim vergunning verleend tot het verbouwen van het transformatorstation „Lisse", langs den Stationsweg alhier. Geboren: Marianus Jacobus, z. van UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 2 Juli. Huizen, 1875 M. 8.009.15 Morgenconcert. 10.0011.30 Opera-fragmenten (Gramo- foon). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunch-ooncert door het Con Brio-Sextet. 2.002.30 Licht opera company (Gramo foon). 2.304.00 Kinderuurtje. 4.06—5.00 H.I.R.O. 5.005.30 Gramofoon. 5.305.45 Esperanto-nieuws. 5.456.10 Gramofoon. 6.106.30 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart. 6.306.45 Gnamofoonmuziek. 6.457.00 Mgr. Za viral van Praag over zijn indrukken van het Eucharistisch Congres. 7.007.10 Gramofoon. 7.107.30 „Drie jaren onder de Eskimo's door Christian Leden. 7.45S.00 Sportpraatje van de R. K. F. 8.0011.00 Vierde Vroolijke Avond m. m. v. Tholen en v. Lier, mej. Geitebeek, Jo seph Göttlicher, den Weenachen cither-vir- tuoos en het K.R.O. Salon-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. Verder opvoering va-n het hoorspel „De man, die terug kwam". 11.0012.00 Gramofoon. Hilversum. 296 M. 0.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Trio W. Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Trio Drukker, J. v. Oogen (voordracht) en het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Gappellen. 12.001.45 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl en gramafoonpl. 2.00 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 2.15 Concert door het Trio John Brook- house MacCarthy. 2.45 Sportpraatje. 3.00 Vervolg Trio-concert. 3.30 VAR A-kinderkoor „De Krekeltjes" o. 1. v. L. Hulscher, m. m. v. J. Kickhefer (piano). 4.15 Actueel Allerlei door het N.V.V. 4.30 Beoefening der huismuziek o. 1. v. P. Tiggers. 6.00 Volksliederen door „De Wielewaal" o. 1. v. P. Tiggers. 6.15 Nico Bloemendaal: De vakantiekam pen der A.J.C. 6.20 Vervolg volksliederen. 6.30 Literair halfuurtje, door A. M. de Jong. 7.00 Groningsch uurtje m. m. v. J. Dijk stra (voordracht) en J. Rietema (lezing). 8.00 Bonte avond m. m. v. het VAR A-or kest o. 1. v. H. de Groot, „The four Kraba- thinos (accordeon), Frankly's Golden Melo dy Five. VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cap- pellen, Teun de Klepperman, Joh. Jong (or gel) en A. de Vries (toespraak). ca. 11.00 Vaz Dias. VARA-varia en Voet balnieuws. Hierna tob 12.00 Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Northern Studio-orkest o. 1. v. J. Bridge. 1.05 Orgelconcert Reg. New. 1.50 Commodore Grand orkest o. 1. v. J. Musoant. 2.20 Finales van de Tenniskampioenschap pen te Wimbledon 535 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Verslag van de A.A.A.-kampioen- schappen te Stamford Bridge. 7.05 Piano-recital door Alex Rowley. 7.25 Actueele Causerie. 7.50 BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. 8.20 Vaudeville-programma ,oja. BBC- ïheaterorkest o. 1. v. Kneale Kelley. 9.20 Berichten en lezing. 10.10 BBC-orkest o .1 .v. Hely-Hutohin- son, oa.. Gavotte (Mignon), Thomas1. 10.5012.20 Ambrose en zijn Band. Dans muziek. „Radio-Paris" 1725 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonpl. 7.50 Dito. 9.05 Populair avondprogramma o. I. v. Lucion Boyer, m. m. v. Jane Pierley en M. Marjal. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.503.20 Gramofoonpl. 3.505.50 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. M. Meyer-Radon, m. m. v. E. Meth- ling (zang) en C. Sohnedler-Meyer (piano). 8.20 Concert o. 1. v. W. Meyer-Radon. O.a. „Wassermusik", Handel en Ochsenmenuett, Hay dn. 9.0511.20 Concert m. m. v. L. Preil's or kest, Marie Bundesen (zang), Carl Schned- ler-Meyer (piano). Populair programma. 11.2012.35 Dansmuziek o. 1. v. Otto Ling- ton. Langenberg, 473 m. 7.258.20 Concert uit Frankfurt. I.202.50 Concert o. 1. v. Wolf. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.206.20 Concert door Cithervereeniging m. m. v. Berger (sopraan), Hoersch (tenor) en Grape (piano). 8.20 Vroolijke avond ten bate van de Noodlijdende Kunstenaars, m. m. v. Werag- kleinorkest o. 1. v. Eysoldt; Harry Blum's orkest en solisten. II.0512.20 Avondconcert uit Frankfurt. 12.201.20 Dansmuziek. Rome, 441 nu 8.20 Gramofoonpl. 9.05 „La rondine", opera in 3 actes van Puccini. Brussel, 508 en 338 m. 508 M.12.20 Altviool-recital door Oh. Foidart. 12.50 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. A. Meulemans. 9.20 Concert o. 1. v. F. André. 10.30 Dansmuziek uit de Kurzaal te Ostende. 338 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o. 1. v. Meulemans. 6.20 en 6. 50 Gramofoonpl. 8.20 „Dichterliebe", van Schumann. 8.50 Gramofoonpl. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. 11.00 Dansmuziek uit Oostende. Zeesen, 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 11.05 Berichten en hierna tot 12.50 Dans muziek door Robert Gaden's Band. H. J. van Diest en W. van den Berk. Wilhelmina Francina Maria Geertruida, d. van H. van Haaster en M. A. van Winsen. Irmgard Wilhelmina, d. van J. Lang broek en Chr. Müffler. Hendrik Nico- laas, z. van N. van Tol en L. K. Anneeze. Overleden: H. in t Veld 64 j., eeht- genoote van G. Oosthoek. Gevestigd: L. C. van der Vlugt uit Rotterdam. V ertrokken: Wed. J. Opdam geb. v. Elawijk naar Heemstede. A. J. Duiju- hoven en gezin naar Anna Paulowna. H. de Winter naar Noordwijkerhout. OUDEWETERING. Personalia. Aan de wijkzuster D. Bol, in dienst bij de afdeeling Oudewetering en Omstreken van het Groene Kruis is met ingang van 1 September a.s. eervol ont slag uit hare betrekking verleend. Tot haar opvolgster is met ingang van gelijken da tum benoemd. Zuster L. van der Werf te 's-Gravenhage, thans reeds in tijdelijk dienstverband hier werkzaam. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 9) „Goeden morgen" hoorde zij een diepe mannenstem zeggen, „zou ik uw vader nog kunnen spreken?" Margaretha Ruthardt werd even verle gen toen zij den vreemdeling herkende, dien zij den vorigen dag den weg door de bochtigo straten van Waldenberg gewe zen had. Doch zij herstelde zich spoedig en zcide op vriendelijken toon: „Het spreek uur is eigenlijk al voorbij, maar vader neemt het niet zoo precies als het zijn pa tiënten betreft." Rudolph Sandory koek heb meisje glimlachend aan, die voor zijn blik snel de oogen neersloeg. Zonder zijn antwoord af tc wachten opende zij voor hem de deur van de wachtkamer, waar de aanwezig heid van de wachtende patiënten hem de gelegenheid benam een praatje met haar te maken. Terwijl hij haar met een diepe buiging passeerde, zeide hij: „Ik sta sinds gisteren nog bij u in de schuld, juffrouw, doch hoop spoedig in de gelegenheid te zijn, u den dienst te vergelden." Hij trad de wachtkamer binnen en ter wijl hij in aandaohtige beschouwing van een ets aan den wand verdiept scheen, nam hij de aanwezigen met snellen blik op. Deze menschen uit alle standen, leg den voldoende getuigenis af van dokter Ruthardts uitgebreide praktijk en uit de fluisterend gevoerde gespreken werd San dory spoedig gewaar, hoe hoog in c(e ach ting de dokter bij zijn patiënten stond. Zonder het geringste teeken van ongeduld te geven, wachte Sandory zijn beurt af. Langzaam en met de zelfbewuste hou ding, die zoo goed bij zijn verschijning paste, trad hij binnen. De dokter fixeerde hem met een doordringenden blik en noo- digde hem met een handbeweging plaats te nemen. De vreemdeling aarzelde een oogen- blik. „Mijn naam is Rudolph Sandory", zeide hij. „Ik ben wel Duitseher van ge boorte, doch heb lang in vreemde landen rondgezworven en nu ben ik door een of ander toeval hier aangeland. Hoewel mijn verblijf in Waldenberg nog slechts met Iren wordt geteld, heeft het stadje op mij een zoo aangenaraen indruk gemaakt, dat ik voornemens ben mij er te vestigen. Dokter Ruthardt maakte een ongedul- duldige beweging met het hoofd. „Dat is heel prettig voor ons stadje. Maar neemt u mij niet kwalijk dat ik het u vraag: ls u ziek V' „Zoover ik weet, laat mijn gezondheid niets te wenschen over. Ik kwam u opzoe ken voor een persoonlijke aangelegen heid." „Dan moet ik u verzoeken hedenmiddag terug te komen. Ik moet nu naar mijn patiënten. U zult wel weten, dat een dok ter niet naar willekur over zijn tijd kan beschikken." Rudolph Sandory lachte allervriende lijkst. „De zaak waarvoor ik kom, kan in eenige oogenbiikken afgedaan worden. Ik hoorde toevallig dokter van uw edelmoe dige bemoeiingen voor de stichting van een kinder-hospitaal voor de armen. Nu zou ik gaarne naar vermogen aan de verwezenlij king van dat sympathiek plan bijdragen. Hoewel ik ongehuwd ben, hou ik veel van kinderen. Mijn eigen vreugdelooze jeugd heeft mij diep doen beseffen, wat do ar me kinderen moeten missen en ik zou mij gelukkig voelen als ik door een kleine bij drage hen kan besparen de ellende en bit terheden, die mijn eigen jeugd vergald hebben." Al sprekende had hij een envelop uit den zak genomen en die op dc tafel van den dokter neergelegd. Dokter Rut hardt nam de enveloppe op, opende deze en zag een duizend Mark-biljet. „Dat is een groote gift mijnheer San dory. U moet wel rijk zijn, dat u zich zoo iets kunt veroorlooven." „Mijn rijkdom is niet zoo groot als mijn vreugde, dat ik een goede zaak mag steu- „Nu, ik dank u in naam van dc armo kinderen cn zal er voor zorgen, dat uw naam in de lijst van onze weldoeners wordt ingeschreven". Rudolph Sandory weerde lachend af. „Maakt u er vooral geen ophef van dokter, u denkt toch niet dat ik het doe om er mee te pronken?" Des le waardevoller is de gift. Het spijt me, dat ik u niet langer to woord kan staan. Als u ia Waldenberg blijft wo nen, zullen wij elkander nog wel eens ont moeten." Hij stond op, zoodat Sandory begreep, dat het onderhoud hiermee geëindigd was. Al strookte dit spoedige afscheid niet met de bedoelingen van den bezoeker, toch was hij welopgevoed genoeg, om niets daarvan te laten merken. „Wat mij betreft dokter, zal ik het als een groote eer beschouwen, u weder te ontmoeten", zeide hij, „en als 't een van uw liefdewerken betreft, kunt u ten allen tijde over mij beschikken." Dokter Ruthardt knikte zwijgend met het hoofd en het onderhoud was hier mede geëindigd. Toen Sandory door de wachtkamer liep, was hij voor de eerste maal met zichzelf in twijfel over den in druk, dien hij op een ander gemaakt had. En daar hij nergens het aanminnig fi guurtje van de dochter des huizen meer bemerkte, was op zijn gelaat, toen hij de zware deur achter zich dicht hoorde vallen, een schaduw van teleurstelling te lezen. Buiten op de steenen trap ont moette hij een heer, die zeer haastig de straat was opgeloopen. Het was een flin ke jonge man, oogenschijnlijk in de twee de helft van de twintiger jaren. Zijn met een blonden baard omlijst gelaat was niet knap, doch van een jeugdige frisch- hcid. Hij was merkbaar ongewonden en stormde Sandory haastig voorbij en trok aan de bel. Ziek ziet hij er niet uit, dacht Sandory. Het kan geen kwaad als ik me dat ge zicht in het geheugen prent. Onder aan de stoep gekomen, draaide hij zich nog eens om en nam den jongen man scherp op. Veel tijd daarvoor had hij niet, want in het volgend oogenblik werd de deur geopend, hij hoorde van uit het huis een vreugdekreet uit een vrouwenmond en toen maakte de dichtvallende deur een einde aan verdere bespiedingen. Als Sandory achter de gesloten deur had kunnen kijken, zou zijn toch al niet roos kleurige stemming er zeker niet op verbe terd zijn. Daar stond Margaretha Rut hardt, die nog altijd de keukenschort voor had. met gloeiende wangen, en de blonde jongen hield haar beide handen in de zijne, alsof hij ze nooit meer los wilde laten. „Wat ben jij een groote dame gewor den, GreetjeNu mag ik zeker niet meer tegen je spreken als in je baJcvischtijd „Als" het je erg moeilijk valt kunnen we zeker elkander deftiger toespreken", lach te zij, met groote moeite haar blijde ver warring trachtend te onderdrukken. „Jij bent intusschen ook een heelo heer gewor den „Ja zeker! Zooals ik nu hier voor je sta, ben ik niet minder dan een doctor in de medicijnen, die cum laude gepromo veerd is. Het is nu maar een kwestie van tijd en ik ben professor!" „Mijn eerbiedige gelukwensch zeerge leerde heer. Maar als u nu naar Walden berg gekomen bent om mijn vader alle patiënten weg te kapen, dan zeg ik u plechtig alle vriendschap op." De jonge dokter schudde lachend het hoofd, doch dan werd hij plotseling ern stiger. „Uw vader zou dat verlies wel kunnen lijden. Maar ik ben dat heclemaal niet van plan. Ik blijf maar een paar we ken thuis om uit te rusten en denk dan uit te zien naar een betrekking als assis tent in een ziekenhuis. Je kunt niet be grijpen Greetje hoe ik er naar verlangd heb weer naar Waldenberg te komen. Ik had mij alles zoo prachtig voorgesteld en nu hoor ik (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14