SIAM. VRIJDAG 1 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 EEN NEPOTISTISCHE PRINSENREGEERING Verstrikt in de netten der revolutie Siam, het land der vrijen, zooals het zich zelf noemt, de laatste absolute monarchie van Azië, trilt in de weeën der revolutie. Misschien beteekent dit in economisch en politiek opzicht het aanbrekende einde van dezen bufferstaat (ongeveer zoo groot als Spanje, maar met 12 millioen menschen dun bevolkt) tusschen de Britsch-lndische en Fransch-Cochin-Chineesche belangen op het achter-Indische schiereiland. Onder Engelsche en Fransche heerschappij staan sedert 187080 al meer Siameezen dan thans levea onder den scepter van den thans heerschenden vorst van Siam, die •beloofd heeft, toen het hem werd afgedwon gen, constitutioneele banen te bewandelen. Siam heeft tijdens den wereldoorlog de zijde der Entente gekozen. Ingekneld tus schen een Engelsche en Fransche kolonie, kon het wel niet anders Na den oorlog, waarin de Siameesche soldaten veel had den geleerd en waarin de tallooze Siamee sche prinsen hadden ontdekt, waartoe de techniek in staat is, werd er op groote schaal bewapend. De prinsen hadden leger en vloot in de hand. De millioenen, die ter aanschaffing van schepen, wapentuig en uniformen naar Europa en Japan stroom den, liepen snel in de honderden. Wel werd de ontwikkeling van het moderne verkeer niet verwaarloosd, maar de bewapening vorderde in iedere begrooting een vierde van alles. Dat ging allemaal goed, zoolang de we reld nog leefde en dacht in de opstuwing van de wereldeconomie. Maar de kente ring kwam dra. Toen de crisisverschijnse len opdoken, die Europa en Amerika tot in merg en been treffen, toen zelfs het pond begon te wankelen, toen van China en Rus land uit de ideeën van het bolsjewisme en Kwomingtan de poorten van Bangkok, de eenige werkelijke stad van het land, be stookten, bleek, dat de economie van het land, die opgebouwd is op den uitvoer van rijst, tegen zulke zware schokken niet be stand was. De ineenstorting van het pond veroorzaakte ook den val van den Tikal, die in Siam bath heet. Inflatie begrijpen de blanke volken al niet al te goed. De een voudige Siameezen konden er heelemaal geen begrip van krijgen. Maar de Chinee- zen, die in Siam alle sleutelposities van den handel in handen hebben, begrepen in hun slimheid den toestand, maar verklaarden sluw den Siameezen absoluut niet, wat er eigenlijk gebeurde. Men kan namelijk aan de inflatie zwaar verdienen Toen de zijde- uitvoer, die 99 percent van den heelen han del uitmaakte, zoo goed als stop werd ge zet, begon de staatsmachine te wankelen en er ontstond een spanning, die tot ex plosie moest leiden. De Siameezen bevrijd den zich van de prinsenheerschappij. Het meest merkwaardige in dezen laat- sten absoluut geregeerden Aziatischen staat was de blakend-beste verzorging der tal looze familieleden des konings, die alle vet te baantjes in den Staat bekleedden. Voor den oorlog riep de Duitsche keizer gaarne Siameesche prinsen naar Lichterfelde in het corps kadetten. En die Siameesjes leer den snel van hem de aangename voorlief de voor mooie uniformen, leerden ook, dat het schoonste en nuttigste was, leger en vloot te beheerschen. Ongeveer 1890 begon nen de Siameezen een marine te stichten. Voor die tijd waren zij tevreden geweest met roeibooten en zeiljachten. Nadat in le ger en vloot alle gewichtige posten van veldmaarschalk af tot aan de regiments- commandeursposten toe met prinsen van allerlei rang dioht en vol waren bezet, dron gen de prinsen ook door in alle takken van het bestuur. Men vond ze ook in de weten schappelijke instituten, in de universiteit en zelfs in de klinieken. Eerst vrij laat ver- GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TEGEN EEN HUIS AANGEREDEN. Zes personen gewond. Een auto van Leeuwarden, waarin 6 per sonen gezeten waren, op weg naar Nijme gen, komende van de hoogte in den rijks weg bij Bergstein (Steenwijkerwold), reed gietermorgen te Tuk, onmiddellijk bij Steenwijk, met een gang van 50 K.M. tegen het op den hoek van de nauwe straat staand huis van den heer S. Scheenstra. Het tuinhek werd vernield, waarna een gat in den muur van het huis werd gereden. De auto werd geheel vernield, terwijl alle inzittenden min of meer ernstig gewond werden. Een dame, de wéd. E. van Leeu warden, was er het ergste aan toe. Zij had oa. een been, een arm een enkele ribben gebroken. Allen werden voorloopig door den plaatselijken geneesheer, dr. Brouwer, verbonden, waarna de dame per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leeuwarden ver voerd werd en de anderen per andere gele genheid naar hun woonplaats konden ver trekken. „Tel." overden zij ook de civiele administratie. De opperste staatsraad bestaat uit vijf prinsen, de financieele raad van den staat heeft vijf leden. Vier er van waren prinsen. In de opiumcommissie zaten prinsen. Van de tien ministers waren er zeven prins. De koning heeft naar den staatsalmanak 15 ooms, die allemaal goede posities hebben. Voorts 40 naaste bloedverwanten. Dan ko men er nog 153 prinsen, die meer van verre met den koning vermaagschapt zijn. Maar ook deze hebben gekregen, wat ze noodig hadden. De economische zorgen werden grooter en grooter. Het gevolg was, dat het geld voor de niet-prinselijke charges, die toch al niet op met rozen bestrooide wegen wan delen en die hun maag niet kunnen vullen met de 31 Siameesche orden met 58 klassen (gesteld, dat ze er kregenerg karig werd .De gegoede klassen maakten het niet slecht. Dat bleek den Siameezen uit de overstro'oming van Bangkok met Chineezen, welke stad onder zijn 300.000 inwoners meer dan de helft Chineezen telt. Dat werd hun ook duidelijk door eigen waarneming. Bangkok is namelijk in onwaarschijnlijk snel tempo op Europeesche leest geschoeid. Tranis en auto's razen door de woonwijken der gegoede standen, die niet afhankelijk zijn van de rijstnoteering. Post, spoorwegen, ontwikkelingsinstituten staan alle op een hoogte voor een volk, dat veel grooter en rijker is dan het Siameesche. Een volksbe weging, die ten doel had, die heele prin- senkliek van meer dan tweehonderd leden, die heel het land in regie hebben, af te zet ten, moest absoluut in het duister werken, want in absolutistisch geregeerde landen maakt men korte metten met hoogverra ders. Daardoor komt het, dat tot dusver de naam van den aanvoerder der revolutie niet naar Europa is doorgedrongen. Er wonen in Siam zeer weinig vreemde lingen. Met inbegrip van een 200 Japan ners, die trouwens geheel als Europeaan leven, zijn er iets meer dan 2000. Voor hen beteekent de omwenteling, zoolang het doel der nieuwe machthebbers het herstel van den ouden levensstandaard voor het volk is. weinig of niets. Een ander aspect krijgt de beweging, als zou blijken, dat zij politiek is. Bolsjewistische elementen zouden even onaangenaam kunnen worden als zoo iets als „ontwakende Siameezen". Er zijn voldoende krachten in het land, die Europeesch zijn geschoold en ook zon der de prinsen het land kunnen regeeren. De Siameezen leeren zeer snel en hebben van het buitenland in de laatste 30 jaren alles aangenomen, wat vreemdelingen hun bijbrachten. De prinsen waren gevangen genomen Op een na zijn ze weer losgelaten, nu de ko ning de grondwet heeft onderteekend. Van hier uit valt natuurlijk niet te constatee- ren, of de heeren prinsen een reactie zullen trachten te ontketenen. Het is natuurlijk voor deze prinsen „van den bloede" een hard gelag, dat zij, die zoolang onbeperkt hebben geheerscht in het schoone, heete land' over twaalf millioen gele, matige en vlijtige menschen, van hun voetstuk zijn gestooten. Snel is de beweging te werk ge gaan. Want een paar maanden geleden nog werd in Aziatische pracht het 150- jarig be-staan van de dynastie gevierd. En niemand in Europa vermoedde iets, dat de koning spoedig afstand zou moeten doen van zijn absolute macht. En toch zal het toen reeds onderaards moeten hebben ge rommeld. Wachten we de toekomst af. De historie leert, dat absolute monarchen, die gedwon gen constitutioneel werden, daarmede nog niet aan het einde waren van hun.... ont wikkeling naar beneden. VROUW OVERREDEN. Zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. Gisteravond omstreeks half negen is de 37-jarige mej. Gerritsen uit Tegelen, die per fiets door het viaduct te Venlo reed, door een luxe auto van den heer de V. uit Leiden en bestuurd door een Deensche dame, aangereden, waarbij de vrouw onder den auto kwam. Met meerdere schaafwon den en inwendige kneuzingen werd het slachtoffer in bewusteloozen toestand on der den auto uitgehaald en naar het zie kenhuis overgebracht. Er bestaat geen di rect levensgevaar. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ ECHT. Gisteravond omstreeks zeven uur vond te Echt op het kruispunt Rijksweg een ernstig motorongeluk plaats. De 22-jarige heer 'Rtombouts uit Maastricht reed uit de rich ting Roermond komende op het kruispunt tegen een vrachtauto aan, welke van de Duitsche grens kwam. De botsing was zeer hevig. De jongeman bleef ernstig gewond op den weg liggen. Naderhand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Zijn toestand is hopeloos. HET AUTO-ONGELUK TE ECHT. De toestand der gewonden. Naar wij vernemen is de toestand van mej. B. H. zeer ernstig. Ze heeft een zware hersenschudding. Van de andere drie ge wonden is de toestand niet ernstig. SLAPENDE DOOR DE VOORRUIT. Onaangenaam avontuur van drie Bossche marktkooplieden. Gistermorgen om zes uur heeft op den Boschdijk te Eindhoven in de buurt van het Rijkskrankzinnigengesticht een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, meldt de „Msbd." Uit de richting Best kwam in flinke vaart aangereden de luxe-auto van een ingezetene van den Bosch, welke auto vol geladen was met marktartikelen e-n die op weg was naar een markt in Limburg. De marktkoopman G. J. de G., 29 jaar, chauf feerde, naast hem zat de 25-jarige G. W. v. d. H. en achterin bij de zeep de 31-jarige I. S., alle drie uit den Bosch afkomstig. Plotseling hoorden de bewoners van den Boschdijk een geweldigen slag en toen men naar buiten snelde vond men den auto zwaar beschadigd tegen een boom en voorts de drie genoemde personen, die al len tamelijk zwaar gewond naast den auto lagen. De bestuurder vertelde, dat zijn beide compagnons al eenigen tijd vóór bet onge luk gebeurde in slaap waren gevallen. Hij zelf was een 50-tal meters voor de plaats van het ongeluk eveneens plotseling door den slaap overmand en vond zichzelf een moment later naast den auto op den grond terug, nadat hij blijkbaar in den slaap zijn stuur was kwijt geraakt, tegen een boom opgereden en al slapende door de voor ruit gevlogen en langs den weg terecht ge komen was in de gelukkig droge sloot. Het ergst was er aan toe v. d. H. die eveneens in zijn slaap door de voorruit is geslingerd. Hij bekwam hevige wonden aan hoofd en borst. De bestuurder liep vleeschwonden op aan hoofd en handen, terwijl S. verschillende ribben heeft ge kneusd en verdere kleine verwondingen opliep. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, werden de drie slachtoffers naar het R.-K. Binnengasthuis vervoerd, vanwaar zij in den loop van den dag op hun verzoek per ziekenwagen naar den Bosch zouden worden overgebracht. De auto is opgetakeld en naar het poli- tie-bureau vervoerd. AUTO IN DE DRENTSCHE HOOFDVAART. Nabij de Wittelterburg te Smilde had gistermiddag een auto-ongeval plaats. De rijwielfabrikant van Werven uit Meppel moest ter plaatse met zijn auto een hooi wagen passeeren, maar geraakte het be heer over zijn stuur kwijt. Het gevolg was, dat hij over de rails vloog en in de Drent- sche Hoofdvaart terecht kwam. Omwonen den, die het ongeluk hadden zien gebeuren, snelden ijlings naderbij en mochten er in slagen den heer W. op het droge te bren gen. De auto is later uit de vaart gehaald. ARBEIDER VERDRONKEN. Door stakers lastig gevallen. Te Roosteren is Woensdag een Belgi sche arbeider in de Maas verdronken. Nader vernemen we, dat de man met zijn rijwiel in Maaseijck was gekomen om werk te vinden aan de kanaalwerken te Borne. Hij had werk gekregen en keerde naar Maaseijck terug. Onderweg werd hij door eenige stakers aangevallen, die hem zouden geslagen hebben. Daarop is de man naar de Maas gegaan om zich te ont trekken aan zijn vervolgers met het be kende gevolg. De officier van Justitie te Roermond stelt een onderzoek in. KIND UIT Z'N BEDJE GEVALLEN. Door moeder dood op den grond gevonden. De echtgenoote van v. D. te Raarns- donk moest zich voor eenige oogenblikken uit haar woonvertrek verwijderen. Toen zij daarin terugkeerde, vond zij haar 1-ja- rig zoontje dood op den grond liggen. De kleine was uit zijn bed gevallen en zóó on gelukkig terecht gekomen, dat de dood on middellijk was ingetreden. JONGEN VAN DAK GEVALLEN EN OVERLEDEN. Gistermiddag te ongeveer twee uur is de 17-jarige H. Mager uit Rumpe van een in aanbouw zijnde loods bij de Nationale Houthandel te Heerlen, gevallen. Hij was op slag dood. Even van tevoren was de zinkwerker Boos eveneens van het dak ge vallen. Deze fcerd echter bij zijn val ge stuit. Met inwendige kneuzingen is hij naar het St. Josephsziekenhuis overgebracht. ONTPLOFFING IN EEN PHARMACEU- TISCHE FABRIEK. In de N.V. Pharmaceutische Groothan del, Beulingstraat 24 te Amsterdam, heeft gistermiddag half zes ongeveer een ontplof fing plaats gehad van aetherdampen. Bij 't overgieten van deze vluchtige vloeistof schijnt een vonk. gekomen te zijn van een defecte ïamp. De ontsteltenis was zeer groot. Gillend liep het personeel de straat op, zelfs is iemand uit het venster gespron gen. De brandweer is met groot materiaal op de melding van deze ontploffing naar de Beulingstraat gegaan. Gelukkig was de toe stand minder erg dan zich aanvankelijk liet aanzien. Met een straal kon het begin van brand worden gebluscht. De schade is niet groot. ONDER EEN STEENBLOK GEDOOD. Bij den kerkbouw te Groessen (G.) raak te een 21-jarige man onder een zwaar steenblok, welke op zijn hoofd terecht kwam. De jongeman was onmiddellijk dood. Veiligheidsspeld ingeslipt. Het zoontje van den landbouwer G. v. d. B. te Nederwoud bij Ede slikte een open veiligheidsspeld in. Aan de gevolgen is de kleine overleden. PARTIJ COCAÏNE IN BESLAG GENOMEN. Vier handelaars gesnapt. Door de politie van Enschedé is in sa menwerking met die van Hengelo een partij cocaïne in beslag genomen, welke te Dinx- perlo te koop was aangeboden. Juist voor het sluiten van den koop werden de han delaars gesnapt en aangehouden. Het wa ren vier personen, een uit Borne, een uit Hengelo, een uit Enschedé en een uit Gla- nerburg. Zij werden naar Enschedé overge bracht en na verhoor weder op vrije voeten gestled. Het verdoovende poeder is echter ten bate van het rijk in beslag genomen. „Tel." VERSTOORDE INBRAAK. Inbrekers door een sirene verjaagd. Toen gisternacht te omstreeks half twee een waker van den Rotterdamschen Ge- contr. Part. Nachtveiligheidsdiennst den 's-Gravendijkwal passeerde, hoorde hij er gens een sirene loeien. De waker waar schuwde de politie en gezamenlijk ging men op onderzoek uit. Het bleek, dat de sirene bevestigd was buiten aan het raam van het pand 's Gravendijkwal 46, alwaar gevestigd is het kantoor van de A. Z. R. (afdeelings ziekenfonds Rotterdam). Daar de politie onraad vermoedde, ging men er allereerst toe over het blok pan den af te zetten om eventueelen inbrekers het ontsnappen te beletten. Nadat de directeur gewaarschuwd was, werd een onderzoek in het pand ingesteld. Het bleek, dat er was ingebroken in het kantoor en dat de daders waarschijnlijk door het ledige bovenhuis het kantoor wa ren binnen gedrongen. Toen zij de brandkast wilden gaan be werken, is de sirene, die hierop staat aan gesloten, begonnen te werken. Op het hoo- ren hiervan hebben de inbrekers waar schijnlijk in allerijl de vlucht genomen. De omwonenden zullen door dit alles waarschijnlijk wel geen erg goede nacht rust genoten hebben. Meer dan een uur lang heeft over den 's-Gravendijkwal het doordringende geloei van de sirene geklon ken. Bij een onderzoek is gebleken, dat er niets vermist wordt. De inbrekers hebben bij hun vlucht verschillende werktuigen achtergelaten. „Msbd." DIENSTBODE AANGEVALLEN. Toen de Duitsche dienstbode K. des avonds naar huis terugkeerde, werd zij op de Bartolotti-laan te Soest door een on bekenden man aangegrepen. Toen zij door luid hulpgeroep de aan dacht trachtte te trekken, poogde de man haar de keel dicht te knijpen. Het hulp geroep werd door de bewoners gehoord, waarna de man het op een loopen zette en ijlings in de bosschen verdween. De politie kon hem daar niet vinden. Woonhuis te Amersfoort uitgebrand. Gistermorgen omstreeks half twaalf ont stond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in perceel Hellestraat 65 Amersfoort, bewoond door de familie Geitenbeek. Het vuur dat snel om zich heen greep, werd door de politie en brandweer bestreden. Zij wisten het vuur te beperken tot het eene perceel dat geheel uitbrandde. Van den in boedel heeft men niets kunnen redden. Het huis noch inboedel waren verzekerd. Het perceel 67 dat ernstig gevaar liep om eveneens een prooi der vlammen te worden heeft men ten deele kunnen behouden. Evenwel heeft met het meubilair niet meer in veiligheid kunnen brengen. De brand trok in het dichtbevolkte stadsdeel veel belangstelling. Te ongeveer 12 uur was men den brand meester. SPORT ROEIEN De roeiwedstrijden te Henley. Voor de Diamond Sculls sloeg Buhtz van de Berliner R. C. heden Southwood van de Thames R. C. in den tijd van 9 min. 5 sec. Twee lengten voorsprong. Boetzelen eveneens van de Berliner Ru- der Club won van Tinne van (University College Oxford) met vier lengten voor sprong in den tijd van 9 min. 21 sec. Het weer was ongunstig, het regende. De roeiers hadden den wind tegen. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD K0GEL- ST00TEN. Behalve een nieuw wereldrecord op de vier Engelsche mijlen, werd tijdens den in ternationalen athletiekwedstrijd Weenen Posen, tevens een nieuw wereld-record ge vestigd door den kogelstooter Hilliasz met een afstand van 16.05 meter. Do ontmoeting zelf werd door Weenen met 63.555.5 pun ten gewonnen. MOTORSPORT DE DUMONCEAU-BEKERRIT. De voorloopige uitslag van dezen op 4 en 5 Juni gehouden wedstrijd luidt als volgt: Motorrijders. Dumonceaubeker en zilveren medaille? J. E. Fijma (Ariël) met 15 strafpunten. Tevens verguld zilveren medaille van Van Kehem voor tijdverbetering Cote de Ma- 3ehamps. Bronzen medaille: S. A. Boogers (B. S. A.) met 29 strafpunten en Motor-beker, -voor op één na beste prestatie in de 500 cm. 3 klasse. Plaquette: T. N. van Eyk-(Ariël) met 34 strafpunten, tevens zilveren medaille uit geloofd door den heer Wolff; J. H. Sybran- dy (B. S. A.) met 37 strafpunten; W. de Vries (B. S. A.) met 47 strafpunten; D. H. Eysink (Eysink) met 69 strafpunten; E. J. van Vilsteren (Rudge) met 70 strafpun ten; J. W. Willenburg (Raleigh) met 86 strafpunten; C. N. v. d. Voort (Raleigh) met 94 strafpunten; J. Renooy (Puch) met 107 strafpunten en verguld zilveren me daille van Het Motorrijwiel; H. Zuur (H. D. en zijspan) met 116 strafpunten; H. Dolk (F.N.) met 424 strafpunten. Er zijn 9 rijders uitgevallen. Automobilisten. Gouden medaille en K. N. A. C.-beker: J. v. cL Meulen (Ford) met 0 strafpunten. Zilveren medaille: J. Molenaar (Ford) met 9 strafpunten, tevens D. K. W.-beker; H. M. Vintges (Studebaker) met 9 straf punten. Bronzen medailleE. Hertzberger (Bentr ley) met 12 strafpunten. Plaquette: A. v. d. Meulen (Ford) met 16 strafpunten; J. F. van Abbe (Ford) met 19 strafpunten; mr; A. F. v. d. Meeren (Ford) met 20 strafpunten; Joh. van der Heyden (Studebaker) en Dom. Jac. Han sen (Opel) met 23 strafpunten; ir. D. A. Budde (Ford) met 33 strafpunten; Pieter Bon Ozn. (Ford) met 34 strafpunten; jhr. Teding van Berkhout (Citroen) met 37 straf punten; M. Fluiterman (F. N.) met 47 straf punten; Ed. Lepelaars (Rockne) met 07 strafpunten; P. Nortier (Citroën) met 79 strafpunten; Baron v. Tuyll v. Serooeker- ken (De Soto) met 137 strafpunten; ir. N. Went (Ford) met 147 strafpunten; C. van Werkhoven (Buick) met 154 strafpunten; 7 deelnemers zijn uitgevallen. Voor de toerklasse heeft mej. O. L. Ro mer (Mercedes) den rit met 0 strafpunten beëindigd, waardoor zij in het bezit komt van de plaquette. De Handelstrophy en zilveren M. C. Z. H.-beker voor den merken team-wedstrijd werden gewonnen door B. S. A. met de rijders Sybrandy, Boogers en de Vries met 113 strafpunten; de beide andere uitge schreven teams nl. F. N. en Ariël, zijn uit gevallen. De R. A. I.-beker voor den merkenteam- beker-wedstrijd voor automobielen is ge wonnen door Ford met de rijders A. v. d. Meulen, van Abbe en Budde met 68 straf punten; tweede was Studebaker met 99 strafpunten; derde Ford (kopklepmoto- ren) met 157 strafpunten. Citroën uitgeval len. De Torrybeker voor den Clubteamwed strijd is gewonnen door de U. P. M. O. met de rijders Wittenberg, v. d. Voort en Eysink met 249 strafpunten; tweede was de M. C. Z. H. met 531 strafpunten, ter wijl de M. C. Maurits was uitgevallen. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De inschrijvingen voor 10 Juli. De inschrijvingen voor de draverijen en rennen op Duindigt op Zondag 10 Juli a.s., zijn als volgt: Draverijen Griseldaprijs, 4o kl., 1750 me ter: 1. Tanny See van Kerrigan; 2. Quford; 3. Voici; 4. Vera Broek; 5. Vaz Dias; 8. Sympathie; 7. Varia; 8. Voorlooper; 9. Vendu; 10. Wanda Scot; 11. Vaandrager; 12. Vitesse S.W.; 13. Tom Mixj 14. Seattle; 15. Victoria. Giocondaprijs, le klasse Ned. paarden, 2030 M.: 1. Sister Patrick H.; 2. Siem Clau- dy; 3. Sire Axworthy K; 4. Saffier; 5. Ro bert E. Lee, 6. Radio S.; 7. Sint Nicolaas; 8. Quettevillezoon; 9. Rabenhaubt; 10. Trotteur. Gloriaprijs 3e en 4o klasse, 2050 Meter: 1. Quil Patrick; 2. Uitlooper V.; 3. Sara; 4. Siegihilde S.W.; 5. T. Makista; 6. Sympa thie; 7. Varia; 8. Tijdlooper; 9. Vendu; 10. Ulphia H.; 11. Vaandrager; 12. Up to Date; 13. Ulysses; 14. Vliegende Hollander; 15. Victoria; 16. Seattle. Zevende Heerrijderaprijs, Handicap le kl., 2010 Meter: 1. New bold; 2. Foggia; 3. Siem Claudy; 4. Present H.; 5. Sire Ax worthy K-; 6. Agonist; 7. Parmonio; 8. Quick Boy; 9. Caid; 10. Quitewell St. Lan- cier; 11. Baron Silvester; 12. Trotteur; 13. Rempla^ante. De Derby: 1. Weidlooper; 2. Willy Bel- win; 3. Waldeck Pyrmont; 4. Winnie Scott; 5. Wilfrida; 6. Wanda Scott. Rennen: Gondolaprijs, 1300 Meter: 1. Mercedes; 2. Milano; 3. Maelstrom; 4. Pom- mard; 5. Omphazit; 6. Fackeltragor; 7. La Becque. Graciosaprijs, 1900 Meter: 1. Gondole; 2. Tullisaumoy; 3. Milano; 4. Kaboul; 5. Ma- rial va; 6. Raindrop; 7. Omphazit; 8. Pad dy's Darling; 9. Tracy. ZWEMMEN Martha Snel in training. Mej. Martha Snel zal op 23 Juli aa. bi gunstig weer in de Noordzee zwemmen val Katwijk naar Kijkduin.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13