DE WREKENDE GERECHTIGHEID. KERKNIEUWS WOENSDAG 29 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee ernstig gewonden. Maandagavond waren de heer en me vrouw Spiekman uit Veendam met de auto op weg naar huis. Op den Meppelerweg bij Zwolle vloog de auto vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting tegen een boom. De auto werd vernield. De heer en me vrouw Spiekman werden naar het Sophia- Ziekenhuis overgebracht. Bij onderzoek bleek de heer Spiekman er te zijn afgeko men met een gebroken sleutelbeen; de toe stand van mevrouw was voornamelijk door inwendige verwondingen nogal zorgwek kend. Betrekkelijk goed afgeloopen. Op den weg van Appingedam naar Sid- doburen is een huurauto, waarin een vijf tal jonge menschen, die van een feest kwa men en in luidruchtige stemming verkeer den, tegen een boom gereden. De inzitten den kwamen er zonder ernstige blessuren af. De auto werd totaal vernield. ERNSTIGE AANRIJDING. Roekeloos chauffeer. Gistermiddag reed een luxe auto op den Rijksstraatweg Den BoschNijmegen onder de gemeente Beek bij Grave tegen een voor de auto uitrijdende hooiwagen aan, met het gevolg dat de voerman van den wa gen viel en ernstig gewond op den weg bleef liggen. De luxe auto reed door en een vijf honderd meter verder vond voor de tweede maal een botsing plaats, thans met een uit de richting Nijmegen komende per sonenauto. Beide wagens werden zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. VAN EEN HOOIWAGEN GEVALLEN. Het slachtoffer overleden. Gisternamiddag is te Lage Zwaluwe de 50-jarige W. van Geel uit Galishoek van een wagen met hooi gevallen. De man werd met een gebroken nekwervel opgenomen en overleed spoedig. Hij Laat een vrouw met elf kinderen na. ONDER ZIJN KAR GERAAKT. Vader van een groot gezin omgekomen. De landarbeider A. Willems, werkzaam bij de Ned. Heide-Maatschappij te De Rips, gem. Bakel, moest te Deuren met paard en kar een aantal landbouwgereedschappen gaan halen. Door onbekende oorzaak sloeg het paard eensklaps op hol, waardoor W. van de kar werd geslingerd en een wiel over zich heen kreeg. De ongelukkige werd anar het gasthuis te Helmond overge bracht; daar is hij aan de bekomen inwen dige verwondingen overleden. De man laat een vrouw en zes jeugdige kinderen achter. Voortvluchtige directeur meldt zich aan. Bij de politie te Aken heeft zich Maan dag aangemeld de directeur der Comman ditaire Vennootschap „Eigen Huis" in Ne derland, gevestigd in Nijmegen, wiens aan houding door den officier van justitie te Maastricht was verzocht wegens verduiste ring van eenige duizenden guldens. Bedoel de directeur is Maandag door de recherche naar Kerkrade vervoerd. Hoe groot het ver duisterde bedrag is, is nog niet uitgemaakt. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). „En waarom is dat dwaasheid Ik heb een tamelijk bewogen leven achter den rug. Het is geen wonder dat ik nu ver- Lang naar een rustiger leven en wat geluk. Toen ik eenige uren geleden in het stadje aankwam was ik het nog niet met mijzelf eens of ik in Waldenborg zou blijven. Maar nu staat mijn besluit vast. Het stadje bevalt mij best. Het is een beetje klein, de bevolking misschien wat kleinburgerlijk en praatziek, juist zooals ik me dat gedacht had voor de plaats waar ik zou kunnen uitrusten van mijn omzwer vingen. Hier moet het goed zijn, hier wil ik me een hutje bouwen, luierend genieten, mij vermaken met de zwakheden van mijn evenmenschen. misschien trouwen". De bankier had hem met stijgend wan trouwen aanhoord, nu viel hij hem korzelig in de rede: „Of het nu ernst of kortswijl is, is mij om het even. Gij weet even goed als ik, dat er geen sprake van kan zijn dat gij hier blijft wonen. Behalve het roeke- looze van een dergelijke daad zou ik er nooit in toestemmen." „Wat zegt u? Uw toestemming? Dat is grappig. Ik hou nog altijd van een grap. Maar beste vriend, we zouden immers eens verstandig met elkaar spreken?" Norrenberg beet zich op de onderlip, HEVIG ONWEER. Schuur in den Achterhoek afgebrand. Gistermiddag ontlastte ziih boven den Achterhoek in Gelderland een kort doch hevig onweer, gepaard gaande met slagre gens. Onder de gemeente Eibergen werd de schuur van den Landbouwer Siewerink door het hemelvuur getroffen, waardoor deze met de geheele hooioogst in vlammen op ging. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Bliksem te Reek in een wachthuis geslagen. Gisternamiddag heeft boven Noord-Oos telijk Noord-Brabant een zwaar onweer ge woed, gepaard gaande met hevigen ree-gn- vial. Te Reek sloeg de bliksem in het wacht huis, bewoond door de familie Kersen. Een meisje geraakte buiten bewustzijn, doch kon spoedig weer bijgebracht worden. In het huis werd een ware ruïne aangericht. De deuren, vensters en ramen werden stuk geslagen. Zelfs de kozijnen waren uit den muur gerukt, terwijl groote brokken puin door de woning verspreid lagen. Brand brak gelukkig niet uit. BENDE AUTODIEVEN OP HET SPOOR. VIER PEBSONEN GEARRESTEERD. Van een groote bende autodieven, die zich reeds sedert langen tijd aan diefstallen van kostbare wagens in Duitschiand en waarschijnlijk ook in ons land heeft schul dig gemaakt., zijn thans te Dusseldorp een viertal leden gearresteerd. De bende, die, naar de „Tel." meldt, voornamelijk in Duitschiand „werkte", ver kocht meermalen aan Nederlandsche auto mobielhandelaren de gestolen wagens, wel ke dan op geraffineerde wijze van valsche kenteekenen en nummers werden voorzien en op valsche papieren over de Nederland sche grenzen werden gebracht. Dezer dagen kreeg het Amsterdamsche expertisebureau Schleunholts Tichelaar van Duitsohe assuradeuren opdracht eens uit te kijken naar een te Berlijn gestolen Horch, die naar men vermoedde, eveneens naar Nederland werd overgebracht en hier zou zijn verkocht. De Amsterdamsche firma stelde zich met het expertisekantoor te R'dam in verbinding, waarna het spoedig mocht gelukken den betreffenden wagen te Delfshaven op te sporen. De Rotterdam- sche Centrale Recherche werd onmiddellijk van een en ander in kennis gesteld, waarna spoedig bleek, dat de nieuwe bezitter van dezen wagen den auto geheel te goeder trouw had gekocht. Een tweede eveneens in Duitschiand gestolen auto werd te Rot terdam opgespoord. De Dusseldorpsche politie, die reeds ge- ruimen tijd trachtte de blijkbaar wijdver takte bende te ontmaskeren, kreeg even eens mededeelmg van de inbeslag genomen wagens naar aanleiding waaryan de Rot- terdamsche recherche in samenwerking met de Dusseldorpsche politie in verschillende plaatsen van ons land oja., te Utrecht, Den Haag en Leiden een onderzoek instelde. Hoewel over dit onderzoek nog geen ver dere mededeelingen kunnen worden ver strekt, kan wel reeds worden medegedeeld, dat zich in ons land vijf gestolen automobie len moeten bevinden. De dieven schijnen in verschillende plaat sen van Duitschiand zeer nauwgezet aan het werk te zijn geweest. De chassis- en mo tornummers werden opnieuw aangebracht, terwijl men de documenten noodig voor het over de grens brengen der wagens zoo ge raffineerd vervalschte, dat men steeds zon der oponthoud de grens kon paaseeren. Het onderzoek, zoowel is ons land als in Duitschiand, wordt met kracht voortgezet. hij wierp zijn bezoeker een blik van doo- delijken haat toe. „Je wilt mij treiteren, dat merk ik wel. Maar ik begrijp niet wat je daarmee denkt te bereiken. Zou het voor ons beiden niet beter zijn als je on omwonden met je plannen voor den dag kwaarnt „Maar ik verzeker u, dat ik u niets an ders heb verteld dan wat werkelijk mijn plan is. Het zij verre van mij u te sarren. Maar gij moet niet meer spreken, alsof ik uw toestemming noodig had om te doen wat ik mij voorgenomen heb. Het is mijn ge woonte. niet. om aan wie dan ook toestem ming te vragen als ik wat doen of laten wil. En uw toestemming beste vriend, heb ik al allerminst noodig." „Is dat een dreigement, mijnheer Lo- ringer „Sandory, als het n blieft. Gij zult aan dien naam moeten wennen, mijn waarde." Niet langer in staat zich te beheerschen sloeg de bankier met de vuist op de tafel. Maar ik wil er niet aan wennen, verstaat ge? Ik wil niet! Ik eisch dat ge nog he den AValdenberg verlaat en er nooit meer terug keert. Er kan nooit en te nimmer sprake zijn van persoonlijk verkeer tus- schen ons." „En als ik het ondanks dit categorisch nooit, beslist verlang?" Secondenlang stonden beiden zwijgend elkander in de oogen te zien. Toen zeide Norrenberg op geheel veranderde toon. ,„Gij overschat de macht die het verleden u over mij geeft. Voor mij is het, verleden voorbij en dood. Ik heb geen reden uw vijandschap te vreezen. Gij hebt geen en kel bewijs van onze samenwerking en kunt mij daarom in geen enkel opzicht benadeelen al zoudt ge zoo dom zijn u zelf NOG MEER ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET GARNIZOEN TE BREDA? Een drietal koks verdacht. aan den beul over te leveren." „Bewijzen Nu, hoe men dat maar wel opvatten. Herinnert u zich niet meer dat vriendelijke briefje, dat u mij toenter tijd geschreven hebt, dat papiertje met in structies, waarin tot in alle kleine bijzon derheden alles beschreven was, wat ik te doen had, toen wij om geen achterdocht te wekken, niet meer met elkaar konden spreken 1 Ik wil niet zeggen, dat het een onweerlegbaar bewijs is, maar men zou er ter bevoegder plaatse toch wel eenige aandacht aan schenken". „En gij hebt dus die papieren niet ver nietigd, zooa-ls we hadden afgesproken en bovendien o'ok in uw eigen belang was Gij zijt onvoorzichtig genoeg geweest, deze papieren al dien tijd bij u te houden." „Ja zeker. Men ontdoet zich niet graag van dergelijke bewijzen van onbaatzuch tige vriendschap. En ons onderhoud be wijst wel, dat ik nog zoo dom niet gedaan heb.met ze te bewaren. Norrenberg had zich weer in zijn stoel laten vallen. De overgroote inspanning ondermijnde het weerstandsvermogen van den toch al niet sterken man. Na gerui- men tijd zwijgend voor zich heen te heb ben gekeken sprak hij met een matte stem: „En met dit wapen in de hand wilt gij mij tot uw williizen slaag maken? Ik zou het op strijd tussehen ons kunnen laten aankomen. Maar ik voel dat ik daar de kracht niet meer voor heb. Ge ziet zelf, dat ik een half gebroken man ben. Daarom- laat ons vrede sluiten. Als je voorwaarden aannemelijk zijn, zal ik me er aan onder werpen. Alleen dat eene moogt ge niet van mij verlangen. Je voortdurend in mijn na bijheid te zien." „Toch zal er niets anders oppitten, beste vriend. Ik kan mijn plan niet meer UIT DE RADIO-WERELD veranderen en ik begrijp ook niet, waarom gij u daar zoo heftig tegen verzet." Een blik van diepe wanhoop kwam in zijn oogen en met van aadoening trillende stem sprak de bankier: „Maar stel je dan toch eens in mijn plaats, LoringerHet is waar, wat je me straks op spottenden toon hebt toegevoegd. Ik ga door voor een eerlijk man van onbesproken gedrag en ik geniet in hooge mate de achting van mijn medeburgers. Tien jaar lang heb ik als daglooner gewerkt om dit doel te be reiken. Yan het oogenblik af dat ik me hier als bankier gevestigd heb, tot op den huidgen dag is niet de minste smet op mijn zakenleven, noch op mijn particulier leven aan te wijzen. Ik heb haast het bo- venmenschelijke gedaan om de eenige schandvlek, die op mij rustte uit te wis- schen. Meer dan het dubbele van wat ik destijds wegnam, en waarvan de bestolene nauwelijks het verlies gevoeld heeft-, heb ik uitgegeven om armen en ongelukkigen te helpen. Ik heb mij alle levensvreugde ont zegd, omdat ik steedB voor oogen had welke schuld ik uit te boeten had. En nu, nu ik eindelijk dacht mijn schuld te hebben uitgeboet, nu ik hoopte op een rustigen le vensavond, nu wilt gij in kwaadaardige roe keloosheid verwoesten, wat ik met in spanning van alle krachten heb opgebouwd en nu is alles tevergeefs geweest. alles." De aandoening overmande den man, die slechts met groote inspanning de snikken die hem naar de keel welden, kon terug dringen. Op Sandory scheen evenwel de aandoening van zijn vroegeren mede plichtige niet den minsten indruk te mar ken. „Dat alles zou heel goed zijn, als ik hier als een vijand was gekomen. Maar mijn bedoelingen zijn van den meest vre- „Radio-Paria" 1725 M, 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel. Werken van Tr. Bernard. 9.05 Kamermuziek. Oa. Sonate d. kl. t. (piano), Beethoven. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert u. h. Bellevue-Stnand- hotel. 2.504.50 Omroeporkest o.l.v. L. Grön- dahl. 8.20 Deensche muziek o.l.v. Gröndahl. O.a. Andante uit de symphonic E gr. t. N. W. Gade. 9.50 Vioolrecital door R. Madsen. M.m.v. F. Jensen (piano). 10.10 Zang door H. Bus m.m.v. C. Schnedler—Mayer (piano). 10.45 Deensche Militaire marschen d. h. Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. Langenberg, 473 m. 7.258.20 Concert uit Frankfurt. 12.201.10 Gramofoonpl. I.202.50 Concert door werklooze mu sici. 5 206.35 Concert o.l.v. Wolf. 8.20 Concert o.l.v. Wolf. Oa. Ouv. „Pre- ciosa" Weber en Die Moldau, Smetana. 9.35 „Zur Strecke gebracht", hoorspel van Hans Reimann. 10.5011.50 Kamermuziek door kwartet. O.a. 5 Duitsche Dansen. Schubert. II.5012.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). Rome, 441 m. 8.25 Gramofoonpl. 9.05 Concert m.m.v. het Roma-krwartet. Oa. uit „Adriana Lecouvreur" van Cilea. Brussel, 508 en 338 m. 508 M.12.20 Gramofoonpl. I.30 dito. 5.20 Concert o.l.v. Rumps. 6.50 en 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. Fr. André. 9.20 Concert uit het Casten te Knocke. II.00 Gramofoonpl. 338 M.12.20 Gramofoonpl. 12.50 Zang door mej. Toussaint. 1.30 Gramofoonpl, 1.50 (vervolg). 2.10 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Fr. André. 7.00 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. A. Meulemans en m.m.v. solisten. Werken van Vlaamsche componisten. 10.30 GramofoonpL Z e e s e n, 1635 m. 8.20 „De Freischuetz" opera van C. M. v. Weber. Hierna Berichten en tot 12.50 Dansmuziek door Oscar Joost en zijn Band. N.B. Wij maken U attent op de drie- maandelijksche Golflengtewisseling van Huizen en Hilverum per 1 Juli 1932. De toestand wordt: Huizen (NCRV en KRO) 296 M. Hilversum (VARA, AVRO en VP RO) 1875 M. Zeg, jongetje, weet je niet, dat je nog niet rooken mag? Jaa, maar wat doe je, als je eenmaal op het hellende vlak bent geraakt, hé. delievenden aard. Ook voor mij is het ver leden dood en ik ben het met u eens dat we er in de toekomst zelfs niet meer op zinspelen. Gij kunt mij aan uw ken nissen als een oude vriend voorstellen, voor wiens betrouwbaarheid en eerlijk heid gij alleen reeds door het feit van uw aanbeveling instaat gij kunt mij in d© betere kringen van Waldenberg introdu ce© ren en ik beloof u dat mijn gedrag u niet de minste overlast zal veroorzaken. Eigenlijk moest gij toch blij zijn, dat g« mij dien kleinen vriendendienst kondt be wijzen". Norrenberg nam het visitekaartje van de tafel: „En deze valsche naam dan? Acht gij het zoo gemakkelijk de Duit sche ambtenaren om den tuin te leiden? Men zou alles ontdekken en mij bleef niets anders over dan een kogel of een sprong in het water." ,Maak u niet noodeloos bezorgd. Mijn papieren zijn volkomen in orde. Zelfs al zou de Walenberger politie achterdocht krijgen en in den onschuldigen vreemde ling een misdadiger vermoeden, zou men mij toch niets kunnen maken." De bankier zuchtte diep, dan plotse ling sprak hij als was hem een reddende gedachte ingevallen, met nadruk: „En toch kan het niet en je zult dat begrijpen als ik je zeg, dat mijn dochter verloofd is met den Staatsanwalt bij de Waldenberger rechtbank." „Dat is een interessante mededeeling inderdaadIk feliciteer je. Deze rech terlijke ambtenaar is zeker een aardig en voortreffelijk mensch, want juffrouw Dora mag wel eischen stellen. Het zal me zeer aangenaam zijn, kennis met hem te ma ken." (Wordt vervolgd). Bij het voortgezet onderzoek naar de malversaties bij de militaire administratie te Breda, is gebleken, dat ook in andere af- deelingen wantoestanden heerschten. Men deelt ons mede, dat een onderzoek gaande is naar de handelingen van ©en drietal koks, die steekpenningen zouden aangenomen hebben van leveranciers en zich ook wederrechtelijk verschillende arti kelen aan het rijk behoorende. zooals thee, boter, enz., voor eigen gebruik zouden heb ben toegeëigend. HET ONVEILIGE GRENSGEBIED. Twee Duitsche inbrekers gesnapt. Gisternacht werden in de villa aan den Graafschen weg te Nijmegen twee Duit- schers, die het huis waren binnengedron gen, door de bewoners verrast. Men belde onmiddellijk de politie op en een veldwachter was zeer spoedig ter plaat se. De Duitschers kozen ijlings het hazen pad en namen per fiets de vlucht zonder zich er aan te storen, dat de veldwachter hun eenige schoten nazond. Terstond werden de verschillende wacht posten gewaarschuwd die dadelijk mannen uitzonden en inderdaad ontmoetten een uur later twee politieagenten op den Munt- weg twee Duitschers die zonder licht reden en groote haast hadden. Zij werden aange houden en bij fouilleering bleken zij een geladen revolver en een partij inbrekers werktuigen bij zich te hebben. Zij waren bovendien in het bezit van Hollandsch, Duitsch, Belgisch en Engelsch geld ter waarde van een paar honderd gulden. Bei den zijn meer naar het politiebureau geno men en bekenden bij hun verhoor de in braak op den Graafschen weg. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden ge steld. Het zijn de 23-jarige F. en de 27- jarige S. uit Annaberg in Saksen. Nationale bedevaart naar Lourdes en Lisieux. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar wederom de groote Nationale Bedevaart naar Lourdes met vier groote extra trei nen van Roosendaal vertrekken. Op 18 Juli om 10.26 vertrekt de eerste trein, die naar Lisieux gaat, met de pel grims, die een bezoek willen brengen aan het graf van de kleine H. Theresia, om op 19 Juli tegen den avond naar Lourdes te vertrekken. De groote ziekentrein met meer dan 300 zieken, alsmede verplegend personeel, vertrekt op 19 Juli om 12.10 uit Roosen daal, terwijl de twee treinen met pel grims zullen volgen om'resp. 13.20 en 14.50 uur. Met tusschenruimte van ongeveer één uur zullen de vier treinen op 20 Juli in den namiddag te Lourdes aankomen. Zoowel de zieken als de pelgrims, welke in totaal met ongeveer 1600 naar Lourdes zullen vertrekken, zullen vervoerd worden in doorloopend D-trein materiaal, hier voor beschikbaar gesteld door de Neder landsche en Fransche Spoorwegen. In verband met de plaatsruimte in de treinen is het niet meer mogelijk nog pel grims aan te nemen. De gelegenheid is definitief gesloten. Het comité tot samenstelling van Ne derlandsche Bedevaarten doet een beroep op alle Katholieken van Nederland om als voorbereiding voor deze groote Na tionale Bedevaart eene novene te houden ter eere van Onze Lieve Vrouw van Lour des, om door Hare voorspraak af te smee- ken een gunstige en voorspoedige reis voor de pelgrims en vooral voor de arme zieken' sterkte en vertrouwen in deze voor hen zoo moeilijke dagen. Ook tijdens het verblijf te Lourdes, al waar met Z. H. Exc. Mgr. Aengenent de Nederl. pelgrims zullen neerknielen bij de Grot, zullen velen in Nederland in ge dachten te Lourdes verblijven en hunne gebeden vereenigen met die hunner land- genooten te Lourdes. Programma's voor Donderdag 30 Juni. Huizen. 1875 M. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV., 11.00—2.00 KRO. Hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.?5 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestoonoert. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Liederen door L. Bogtman (bariton). Mjq.v. J. de LangeKooyman (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Declamtie door M. Fuykschot. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.30 Concert door het Ohr. Zwolsch Mannenkoor en de Chr. Muziek- vereen. -.David" o.l.v. E. v. d. Berg. Ca. 9.009.30 Causerie door ds. J. G. L. Brouwer. Ca. 10.00 Vaz Dias. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVE O-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert, G. Strasbourg (bas-bari ton) en H. Rohrer (piano). A. d. vleugel: Egb. Veen. 11.00 Knipcursus Kinderklceding. 11.45 Vervolg concert. 12.15 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en gramofoonpl. 2.00 Voordracht door Elias van Praag. 2.30 Pauze. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Max Tak: Rossini, zijn leven, zijn composities. (Met gramofoonpl.). 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radiokinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.30 Uit Scheveningen: Orgelconcert door Pierre Palla. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Strijktrio in C. gr. t. op. 74, Dvorak. R. Grin (lst-e viool), r. Courtel (2de viool) en D. Pot (alt-viool). 7.30 Mevr. L. M. Pierson: Antwerpen en Gent. 8.00 Opera „Les Saltimbanques", in drie acten van L. Ganne. M.m.v. solisten, koor van de Opera-Vereen. (Dir. Henk van Wielink) en het Omroeporkest. Leiding: Alb. v. Raalte. 10.00 Vaz Dias. 10.15—12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. M.m.v. „The 3 Nehring Brothers" (xylo foonvirtuozen) en gramofoonpl. 10.3011.30 Gramofoonpl. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Q. Maclean. I.20 Shepherd's Bush Paviljoenorkest. 2.20 Concert. M. Mooney (viool) en B. Crook (piano). 2.50 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 3.20 Kerkdienst. 4.05 BBC-dansorkest o.l.v. Henry Hall. 4.50 Omroeporkest Edinburgh o.l.v. G. Daines. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Eng. Kerkmuziek d. h. Radio-koor o.l.v. S. Robinson. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 „De Radio-optimists" in „"Whirli gig" revue van Herb. Sidney en Ernie Gower. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Diner naar aanleiding v. d. Do minion Day. Speech door den Prins van 10.10 Concert. N. Allin (bas) en E. Kersey (viool). O.a. Capriccio B kl. t. Brahms. 10.55 Kerkdienst. II.1012.20 Dansmuziek door het BBC- orkest o.l.v. Henry Hall.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8