RECHTZAKEN SPORT WOENSDAG 29 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 de re plaats in. Volgens Duitsche opvatting vormt overeenstemming tusschen beide lan den de grondslag voor een gunstige ontwik- teling van Europa. Daarom rullen ook in de toekomst de economische betrekkingen tusschen deze beide landen hechter moeten worden. De houding der Duitsche regeering ter conferentie was van den eersten dag af aan volkomen consequent. Het is in strijd met de feiten, wanneer beweerd wordt dat de Duitsche regeering na den terugkeer van den rijkskanselier uit Berlijn een straffer standpunt is gaan innemen. De verklarin gen van de rijkskanselier en den rijksminis ter van financiën gingen in de laatste da gen steeds in de richting, dat. voorstellen van een nieuw systeem van herstelbetalin gen onmogelijk zijn en dat het Duitsche volk in zijn ontzaglijken nood dergelijke voorstellen niet zou begrijpen en eenstem mig zou afwijzen. Het Duitsche standpunt is en blijft, dat slechts schrapping der her stelbetalingen voor alle volken de hoop op een betere toekomst opent en dat de sa menwerking binnen het kader van het meest constructieve plan de eenig mogelijke weg is naar den opbouw van Europa en van de wereld. De staatslieden kunnen de situatie meester worden, wanneer zij den door de Duitsche delegatie gewezen weg volgen. DUITSCHLAND ERNSTIGE BOTSINGEN IN SAKSEN. Drie dooden, vele gewonden. Bij de begrafenis van een communist, die verleden week Vrijdag door een nat.- socialist werd doodgeschoten, kwam 't te Stassfurt (Saksen), toen do politie een de monstratie-optocht wilde ontbinden, tot een ernstig handgemeen. De menigte drong op de agenten in en nam zulk een dreigende houding aan, dat de politie weende van haar vuurwapens gebruik te moeten maken, waarbij drie communisten gedood, zeven personen zwaar en ver scheidene licht werden gewond. HITLERIANEN CONTRA BEIERSCHE REGEERING. De nationaal-socialistische fractie van den Beiorschen Landdag heeft gisteren een protest gericht tot den voorzitter van den Landdag. Hierin wordt met betrekking tot het uniform- en betoogingsverbod er op gewezen, dat de Landdag zijn meening daaromtrent niet te kennen heeft gege ven. Wanneer bijna de sterkste fractie van het Huis door politiemaatregelen verhin derd wordt, aan een dergelijke wilsuiting deel te nemen, aldus het schrijven, dan kan zulk een uiting in het geheel niet tot stand komen. Ten slotte wordt de eisch gesteld, dat onverwijld zal worden overgegaan tot de reconstructie van de Beiersche regee ring, overeenkomstig de bepalingen' der Beiersche grondwet. RUSLAND. DE HOND EN HET VIJFJARENPLAN. Er is in Rusland feitelijk niets, of het wordt dienstbaar gemaakt aan het Vijfja renplan. Thans is de hond aan de beurt. Tot nog toe was de hond een met groote zorg behandeld element van het Roode Leger, precies gelijk de duif, die bij de Sovjetautoriteiten in hoog aanzien staat, die in sommige gevallen rantsoenen irijgt, grooter dan aan den mensch toe gewezen. De hond is ten slotte ontdekt als produceerende factor, die in staat is de vervulling van het Vijfjarenplan te bespoe digen, en de Sovj et-regeering heeft een decreet uitgevaardigd tot het aanleggen van een voorraad „hondenwol". Sovjet- Rusland heeft naar schatting 25 millioen honden, die zich in den zomer de maat schappelijk nuttelooze weelde veroorloven van een wollen vacht en den staat „dui zenden tonnen voor de industrie geschikte wol" kunnen opleveren. Deze „wol" moet verzameld worden en bij de textielfabrie ken ingeleverd. Bepaalde hondensoorten moeten worden geschoren, andere slechts stelselmatig gekamd. De zorg voor deze taak is toevertrouwd aan de Sojoezzagot- sjorst, de Staatstrust voor het inzamelen van wol. Het staat blijkbaar nog niet vast, wan neer de katten aan de beurt komen. JOEGO-SLAVIE KROATISCH GEESTELIJKE GEARRESTEERD. Wijl hij wees op het geringe aantal katholieke staatsambtenaren. Een bijzondere correspondent van de „Giornale d'Italia" te Belgrado meldt aan zijn blad, dat de politie van Belgrado de zer dagen een zeer bekend Kroabisch geestelijke, Juretic, redacteur van de „Hrvatska Strana" wegens „spionnage" heeft gearresteerd. In laatst genoemd blad werd eenige da gen geleden een lijst gepubliceerd van Ka tholieke ambtenaren, die in dienst zijn van den Joego-Slavischen staat. Aan de hand van deze lijst werd aangetoond, dat hun aantal in verhouding tot dat der orthodoxe en vooral ook Joodsche ambtenaren uiterst gering is. De arrestatie van Juretic heeft in ge heel Joego-Slavië groot opzien gebaard. De aartsbisschop van Zagreb heeft ter stond tegen dit ongemotiveerd optreden der politie met kracht geprotesteerd. IERLAND AFSCHAFFING EED VAN TROUW IN IERLAND. Gewijzigd ontwerp wordt door de regeering niet aanvaard. Het wetsvoorstel tot afschaffing van den eed van trouw is door den Ierschen Se naat in zeer gewijzigden vorm aangeno men. De regecring is echter niet van z^ns het aldus gewijzigd over te nemen. Toch zal het wetsvoorstel met de er in aange brachte veranderingen naar de Dail wor den doorgezonden. De Valera niet naar Ottawa. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat De Valera de conferentie van Otta wa, welke de volgende maand begint, niet zal bijwonen, daar hij met bet oog op de vele binnenlandsche aangelegenheden den Vrijstaat niet kan verlaten. BUITENL. BERICHTEN. LINDY GETUIGD. IN HET PROCES TEGEN CURTIS. De Oceaanvlieger zichtbaar verouderd. Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" uit New-York meldt, trad kolo nel Lindbergh Maandag j.l. op als getuige ia heb proces tegen John Curtis, den scheepsreeder van Norfolk, die, zooals be kend, ervan beschuldigd wordt het opspo ringswerk der politie door zijn valsche oie- dedeelingen over de ontvoerders van baby Lindbergh te hebben belemmerd. Lindbergh, die zichtbaar verouderd is, gaf een kalm en rustig relaas van de om standigheden, waaronder zijn kind ontvoerd werd, van den moord en van zijn onder handelingen met Curtis. Hij beschreef, hoe Curtis, dominee Pea cock, en admiraal Burrage op een goeden dag bij hem aan buis waren gekomen en hem hadden medegedeeld, dat zij informa ties hadden ontvangen, welke zij voldoende belangrijk achtten, om hem ter kennis te brengen. Mr. Curtis, zeide Lindbergh, was in de buurt van Norfolk aangehouden door een man. die hem zeide, voor teruggave van mijn kind te kunnen zorgen. Curtis verlangde te weten, wat voor losprijs ik bereid was te betalen. Ik antwoordde hem, dat ik geen bepaald bedrag kon noemen, alvorens ik positief wist, wie de menschen, met wie ik onderhandelde, waren. Mr. Curtis, zoo besloot Lindy, zeide daar op, dat was voorgesteld, een bedrag van 25.000 dollar te betalen en voegde eraan toe, dat de personen, met wie hij in contact was, bereid waren, mij in de gelegenheid te stellen, den baby te identificeeren, voor ik het losgeld zou betalen. Na deze verklaring werd de rechtszitting tot Dinsdag verdaagd. Naar een Reuter-telegram uit Flemington in New-Jersey meldt, heeft het proces te gen Curtis tob een verrassing geleid, daar het nu blijkt, dat Curtis juist ervan be schuldigd wordt wel degelijk met de ver tegenwoordigers van de ontvoerders van baby Lindbergh in verbinding gestaan te hebben. Aan Lindbergh zou hij eohter val sche inlichtingen hebben verstrekt omtrent de plaats, waar zich de ontvoerders ophiel den. Bij de voortzetting van hot getuigenver hoor Dinsdag j.l. verklaarde Lindbergh, dat Curtis hem heeft medegedeeld, dat de ont voerders gedreigd hadden, het kind onder de bendeleiders bij opbod te verkoopen. Naar een nader Reuter-telegram uit Fle mington nog meldt, verklaarde Lindbergh, dat Curtis beweerde, dat de ontvoering van den baby is op touw gezet met medeplich tigheid van een bediende van Lindbergh. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE. Verscheidene slachtoffers. In Roemenië zijn opnieuw groote ower- etroomingen voorgekomen, waardoor een uitgebreid, gebied onder water is gezet. Op talrijke spoorlijnen moest het bedrijf wor den gestaakt. Vele dorpen staan onder wa ter. In een dorp in Moldavië zijn 8 leden van een gezin dooi verdrinking om het loven gekomen. In de Boekowina zijn 6 personen van een gezin verdronken. Een overzicht van den omvang van de ramp is op het oogenblik nog niet te ver krijgen. De Roemeen sche autoriteiten trachten met behulp van do troepen het verkeer op de voornaamste spoorlijnen weer in orde te brengen. ROOFOVERVAL TE HAMBURG. Buit van 50.000 70.000 mark. Gistermiddag circa halféén drongen drie bandieten de kasafdeeling van het kantoor der Woermann-lijn te Hamburg binnen. Met de revolver in de vuist dwongen zij den kassier de voor de uitbetaling van loon bestelde gelden, ten bedrage van 50.000 h. 70.000 mark, over te geven. De roovers stap ten vervolgens in een voor de deur wach tenden auto en wisten te ontkomen zonder henkend te zijn. Brand in opera te Hannover. Gistermiddag drie uur brak door onbe kende oorzaak in de heerengarderobe van het stedelijk Cpera-gebouw te Hannover een brand uit, die eerst na twee uur tijds door de brandweer kon worden bedwon gen. De brandweerlieden maakten bij het blnsschen gebruik van rookmaskers, het geen niet verhinderen kon, dat drie hunner ernstige rookvergiftigingen opliepen. Een gedeelte van de garderobe is uitgebrand; de schade kan evenwel nog niet worden overzien. BRIEF UIT EEN DOSSIER WEGGENOMEN? Een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest tegen verd. geëischt Gisteren zette het Hof de behandeling voort van de strafzaak togen den gewezen Haagsehen advocaat, die zich te verant woorden heeft wegens wegmaken van stuk ken. De advocaat bevond zich in het Huis van Bewaring te Den Haag, verdacht van op lichting. Hij kreeg op zijn verzoek het dos sier, op zijn zaak betrekking hebbend, ter inzage onder toezicht van twee rijksveld wachters. Toen de rechter-commissaris het dossier terugkreeg bemerkte hij, dat er een brief ontbrak. De Haagsche rechtbank sprak verd. vrij van de oplichting, doch veroordeelde hem wegens het wegmaken van stukken tot een gevangenisstraf van zes maanden met af trek van voorarrest. Verd. ging van dit vonnis in hooger beroep en het Hof ver oordeelde hem wegens verduistering van het stuk tot een gevangenisstraf van een jaar, met aftrek van voorarrest. In cassatie verwees de Hooge Raad de zaak op 20 December naar het Gerechts hof te Amsterdam voor een nieuwe behan deling. Verd. bleef hardnekkig ontkennen, dat hij het stuk had weggenomen. Na een uitvoerig getuigenverhoor op 16 Juni j.l. werd de zaak geschorst, daar twee getuigen a décharge niet waren versche nen. De waarnemend directeur van het Huis van Bewaring te Den Haag verklaar de, dat hij get. den brief nooit had gezien en het stuk ook niet had weggeno men. Een bewaarder, die op den bewusten dag dienst had gedaan in het Huis van Bewaring, wist ook niets van het vermiste stuk. Hij had verd. gevisiteerd toen hem werd gezegd, dat er een stuk werd vermist. Het getuigenverhoor was hiermede ten einde, verd. hield zijn onschuld voL Requisitoir. Do procureur-generaal mr. Van Harinx- ma thoe Slooten, rekuisitoir nemend, acht te het duidelijk, dat verd. het stuk had weg gemaakt. Niemand anders immers, aldus de procureur-generaal, had er belang bij. Spr. achtte de door het Hof opgelegde straf juist. Wegens opzettelijk wegmaken van stukken requireerde het O. M. ten slotte een gevangenisstraf van één jaar emt aftrek van voorarrest. Pleidooi. Het is devraag, aldus de verdediger mr. F. A. Kokosky, of de brief is weggemaakt of weggeraakt. Het eenige wat in dit pro ces vast staat is het feit, dat de brief weg is. Hoe dat is gebeurd en door wien is niet vaststaand. Het is absoluut niet onlmogeiijk, aldus pl., dat de brief uit het dossier is zoek geraakt, de bevestiging aan het koordje was verre van stevig. Een felle critdek liet spr. hooren in verband met het feit, dat de rechter-commissaris mr. Haga, als zoo danig optrad, in deze zaak. Hij toch miste het stuk, het novum deed zich dus voor, dat de rechter-commissaria zichzelf als getuige moest hooren. Psychologisch is het zeer goed verklaarbaar, dat verd. bij de behan deling van de strafzaak, waarbij hij wegens oplichting terecht stond, gebruik maakte van het feit, dat de brief weg was. Uitvoe rig ging pl. na wat er met het doesier was gebeurd - op den bewusten Zaterdag. Om verd. te veroordeelen moet er toch heel wat meer bewijsmateriaal aanwezig zijn, dan in dit geval, aldus mr. Kokosky. Er komt nog bij, dat de inhoud van het stuk volko men vast stond, zoodat verd. niets geen voordeel had bij het wegraken. Met klem drong pl. aan op vrijspraak. Het Hof zaJ 8 Juli a.s. arrest wijzen. D00DELIJKE STEEKPARTIJ. Voortgezette behandeling voor het Amsterdamsche Hof. In de Wagenstraat te 's-Gra-venhage ont stond in den nacht van 15 op 16 Juni van het vorige jaar ruzie bij het uitgaan van een café. Een woordenwisseling tusschen chauffeurs leidde tot handtastelijkheid. Po litie verscheen en de menschen gingen uit een, plotseling echter stortte een der chauf feurs neer. De gevallene bloedde hevig en bij onderzoek bleek, dat hij een messteek in de borst had gekregen. Kort na het ge beurde overleed de gewonde en de chauf feur, met wien het slachtoffer twist had ge had, werd gearresteerd. De rechtbank te Den Haag sprak den man vrij, de officier ging in hooger beroep en het Hof te Den Haag veroordeelde den chauffeur wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende tot vier jaar ge vangenisstraf. De Hooge Raad vernietigde het arrest en verwees de zaak naar het Ge rechtehof te Amsterdam. Op 17 Juni werd de behandeling voor het Amsterdamsche Hof geschorst om nog eenige getuigen te doen dagvaarden. De procureur-generaal had opnieuw vier jaar gevangenisstraf geëischt. Twee getuigen verklaarden, dat verd. niet zooals hij voorgaf dronken was. Hij had zeer laat in den avond, na het gebeurde, in een café het telefoonnummer aangevraagd van het etablissement in de Wagenstraat. De directeur van laatstgenoemde zaak vertelde, dat een hem onbekend persoon hem omstreeks half één had opgebeld en naar den portier had gevraagd, deze was echter reeds weg. Yerd. hield vol. dat hij dien nacht dron ken was en zich niets meer herinnerde. De procureur-generaal mr. Bauduin wees er in zijn requisitoir op dat verd. direct na het gebeurde naar een café was gegaan om te telefoneeren met het café in de Wagen straat en te informceren hoe het met zijn slachtoffer ging- Verd. was dus zich welbe wust wat hij deed, van dronkenschap is geen sprake geweest. Uit alles blijkt de op zet om te dooden. Spr. meende dan ook terug te moeten komen op zijn reeds gehouden requisitoir, waarbij hij vier jaar gevangenisstraf vor derde. D© procureur-generaal eischte tenslotte vernietiging van het vonnis van de recht bank en verd.'s veroordeeling wegens zware mishandeling den dood ten gevolge hebben de tot een gevangenisstraf van zes jaar. De verdediger Mr. H. Parfumeus per sisteerde bij zijn reeds gehouden pleidooi en vroeg ontslag van rechtsvervolging subs, vrijspraak voor zijn cliënt. Pl. deed een be roep op noodweer. Arrest 8 Juli. ROOF-OVERVAL. Oude man te Nijmegen werd door de inbrekers neergeslagen. Voor de Arnhemsche Rechtbank is be handeld de zaak betreffende den bekenden roofoverval aan den Groesbeekschewweg te Nijmegen. Terecht stonden de 27-jarige schoenma ker E. B. F. en de 37-jarige bakker H. H., beiden uit Nijmegen, «iie zich in den nacht van 21 op 22 April j.l. toegang hadden ver schaft tot een huis aan den Groesbeeksche- weg te Nijmegen, waar de reeds bejaarde heer J. Smits alleen met zijn dochter woont. Beide inbrekers hadden eerst de beneden kamers van het huis doorzocht maar niets van hun gading gevonden dan een paar sleutels, die naar zij meenden op de brand kast pasten. Zij zijn vervolgens naar boven gegaan waar de oude heer S„ die onge veer 70 jaar oud is, sliep en waar de brand kast stond. Zij hebben in het donker gepro beerd de brandkast te openen maar werden daarin verhinderd, daar de heer S. wakker werd en het electrische licht ontstak. De beide indringers hebben den ouden man daarop vastgegrepen en hem met een hard voorwerp op het hoofd geslagen, waardoor de oude man niet ernstig werd gewond. Inmiddels kwam de dochter van den aan gevallene op het gestommel af, waarop do inbrekers de vlucht namen. Zij bekenden voor de rechtbank volledig. Tezamen met een Duitscher, die momenteel in Duitschland in arrest zit. hebben zij den overval gepleegd. Het O. M., waargenomen door mr. La zon der, achtte de feiten zeer ernstig en eischte tegen elk der verdachten, die reeds meer malen veroordeeld zijn, vijf jaar gevange nisstraf. De verdedigers, mr. Roobol en mr. Van .-Rappard, pleitten clementie. Uitspraak 12 Juli. Kantongerecht te Alphen aan den Rijn. Door het kantongerecht alhier werden de navolgende verstekvonnissen gewezen wegens overtreding van de motor- en rij wiel wet: J. S. te Delft 5.subs. 2 dg.; G. J. v. d. M. ƒ4.subs. 2 dg.; G. S. te Koudekerk, idem; C. L. te Hazerswoude 2 X ƒ4.subs. 2 X 2 dg.; W. v. d. W. te Boskoop ƒ5.subs. 2 dg.; A. den U te Boskoop, idem; A. D. te Nieuw veen, idem; A. S. te Boskoop ƒ4 subs 2 dg.; Overtre ding der arbeidswet: S. M. te Bodegraven 5 subs. 2 dg.W. B., idem 2 X 3 subs. 2 X 2 dg.; P. R. te Hazerswoude 2 X ƒ3 subs. 2X2 dg.; Overtreding van art. 453 wetb. v. strf.J. C. D., zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 6 subs. 3 dg.; P. J„ idem ƒ10 subs. 4 dg.; Boterwet: J. v. L. 20 subs. 8 dg.; Overtr. stoomvaartwet: J. M. H. te Ter-Aar 5 subs. 2 dg.; Overtreding der politieveror dening der gemeente Koudekerk: H. IL, zonder bekende woon- of verblijfplaats 4 subs. 1 dg.; idem der gemeente Rijnzater- woude J. S. F. te Leimuiden 5 subs. 2 dg. Terzake wegens overtr. van het Kon. Besluit van 27 Juli 1887: J. C. de B. te Bos koop 4.subs. 2 dg. Aegl. v. politie Aar kanaal A. B. te Maassluis 5 subs. 2 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. VOETBAL DE EXTRA-WEDSTRIJD BELGIë—NEDERLAND. Naar het „Rott. Nbld." verneemt, zal de extra-wedstrijd BelgiëNederland op 16 October a.s. te Brussel worden gespeeld. Zooals bekend, is op de recette van de zen wedstrijd een crediet verleend voor de uitzending van de Belgische athleten naar Los Angeles. Om den Louis Dobbelman-wisselbeker. Morgenavond te 7 uur speelt L. P. S. V. I op haar terrein om dezen beker tegen N. R. M. (Rotogravure Mij). Scheidsrechter is de heer Hillebrand. LAWN-TENNIS HET T0URN00I TE WIMBLEDON. Knottenbelt en Couqu&rque verslagen. In de vierde ronde van het gemengd dubbelspel werden gisteren de Hollandsche spielers Knottenbelt en Mej. Rollin Cou querque in twee sets door het Amerikaan- sche dubbel Moody-Wills en Vines met 62 64 geslagen! ZWEMMEN WEDSTRIJDEN VAN HET GYMNASIUM. Gisteravond werden in de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk de jaarlijk- sche wedstrijden van het Stedelijk Gym nasium gehouden. De uitslagen daarvan luiden als volgt:' 40 m. heeren seniores: 1 en 2 R. Horst en W. Herfst in 32.4 sec. 3 x 40 m. estafette seniores: L R. Horst W. Bloemink en D. Bosselaar in 1 min. 47.5 sec. 40 m. heeren junioren: 1. T. Bon, 32.1 sec., 2. H. Roussingh. 3 x 40 m. estafette junioren: 1. F. Fon tein, T. Bon en O. Brouwer in 2 min. 10.3 seconden. 40 m. vrije slag dames sen.: 1. L. Her mans, 2. T. Brouwer. 40 m. vrije slag dames jun.: 1. W. Horst 2. A. Wilmink. 3 x 40 m. estafette dames: 1. T. Brou wer, L. Hermans en W. -Horst in 2 min. 4 seconden. ZWEM- EN P0L0VER. „DE ZIJL*. De Volks- en onderlinge wedstrijden Het programma der Woensdag 13 Juli, 7 uur n.m. te houden Volkswedstrijden, waarbij tevens eenige Leidsche Kampioen schappen worden verzwommen, luidt als volgt: 25 M. vrije slag meisjes tot 13 jaar; idem voor jongens. 50 M. vrije slag meisjes 1316 jaar; idem voor jongens. 50 M. schoolslag Dames; idem voor Hee ren. 50 M. vrije slag Heeren. 50 M. rugslag Heeren. 30 M. reddingszwemmen, waarvan 20 M. met drenkeling voor Dames en Heeren. 50 M. schoolslag Dames, kampioen van Leiden. 50 M. rugslag Dames, kampioen v. Leiden. 100 M. schoolslag Heeren, kampioen van. Leiden. Waterpolowedstrijd de Zijl II111 Sluiting der inschrijving Zaterdag 9 Juli. Hoek v. Holland—Scheveningen. Het was gistermorgen een ongekende drukte op de Soheveningsche Pier, want het bericht, dat mevrouw Brouwer gister ochtend vroeg te Hoek van Holland te water zou zijn gegaan en tegen het mid daguur bij de Scheveningscihe Pier ver wacht kop worden, was voor velen aanlei ding geweest, aldaar een kijkje te komen nemen. Inmiddels werd het twaalf uur en hoe men door kijkers tuurde en spiedde, geen stip viel op do grauwe watermassa te bespeuren. Het werd halféén en men wachtte geduldig. Het liep tegen éénen en juist zette de Kurhdusniuziek het bekende „It is a long way to Tipperary" in, toen zich aan den gezichtseinder een kleine stip vertoonde. Mevrouw Brouwer was in aantocht. Om even voor half twee was zij aan de Pier en om 1.33 nur stapte zij daar, oogen schijn] ijk nog geheel fit, aan wal. Om 8.45 uut te Hoek van Holland ge start heeft zij het traject in een tijd van 4 uur 48 minuten afgelegd. Wel is waar had. zij den Zuid-Wester bries gedeeltelijk in den rug, doch er stond een korte hinder lijke deining, die een beteren tijd onmoge lijk maakte. Mevr. Brouwer, die op dezen toöht weer door haar echtgenoot in een volgboot ver gezeld werd, bevond zich om tien uur ter hoogte van Monster en om halftwaalf voor Kijkduin. Het ligt in haar bedoeling bin nenkort hetzelfde trajeot vice-versa te zwemmen en zich daarna op den toöht over het Kanaal voor te bereiden. »Tel." WATERPOLO De Competitie. Gisteravond werd voor de tweede klasse C der N.Z.B.-competitie te Schiedam ge speeld tusschen S.Z.C. en A.Z.C. uit Alphen. Het resultaat was 33, onder protest evenwel van de Scbiedamsche Zwemclub. In de Zweminrichting de Zijl werd voor de reserve derde klasse D. de wedstrijd de Zijl IIL.Z.C. IV gespeeld. Hier was het re sulfaat een 40 overwinning voor de Zijl-rëserves. Morgenavond te kwart over acht wordt in de Zweminrichting aan den Hooge Rijn dijk gespeeld: L.Z.C. II—U.Z.C. II voor de res. 1ste klasse. Daarna vindt een wedstrijd plaatst tus schen L.Z.C V en een Veteranen-zevental. Hedenavond om 8.15 uur speelt de Zijl I tegen L.Z.C. II in de Zwem-Inrichting de Zijl een vriendschappelijke wedstrijd. De Zijl II—L.Z.C. IV 4-0. Gisteravond speelde de Zijl II tegen L.Z.C. IV een competitiewedstrijd voor de res. 3e klasse van den, N.Z.B. De Zijl heeft 2 invallers. De L.Z C.-ers zijn na het uitzwemmen het- snelst en beginnen met het doe] van de gastheeren te verkennen. Wanneer F. v. d. Mark Fzn. dan in de achterhoede den bal vrij krijgt weet hij na mooi opzwemmen het eerste goal te maken. Het spel gaat ge lijk op en neer en aan weerskanten hebben er enkele ongevaarlijke aanvallen plaats. Als de L.Z.C.-keeper dan wat lang wacht met uitplaatsen, haalt hij den bal door zijn goal, wanneer een voorhoedespelers vlug in zwemt. Er volgen dan weer enkele tegen aanvallen van L.Z.C., echter zonder resul taat. F. v. d. Horst schiet na opzwemmen tegen de paal. Hij weet den bal echter weer te bemachtigen en doet het thans beter (30) met welken stand de rust aan breekt. Na de rust is het. weer een tamelijk ge lijk opgaande strijd met de Zijl echter meer in den aanval. L.Z.C. weet. dan een corner te forceeren, welke echter niets oplevert. De Zijl-reserves krijgen dan eveneens een corner te nemen en doen het beter, daar F. v. d. Horst met een houdbaar schot den stand op 40 weet. te brengen, waarmede het einde aanbreekt. De scheidsrechter kweet zich naar be- hooren van zijn gemakkelijke taak.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6