I" RECHTZAKEN STADSNIEUWS AGENDA UIT DE OMGEVING WOENSDAG 29 JUNI 1932 PROVINCIALE STATEN. (Vervolg). Mevr. De V r i e sB ruins (S.D.A.P.) maaüt eeiuge opmerkingen over het over zicht der verslagen over de krajikzinnigen- en zwakzinnigengestichten over 1931. cipr. meent, dat bede puieerde Laten moeten beschikken over meer gegevens. Het blijkt, dat er maar een zeer gering contact is tusschen Gedeputeerde balen en de inspectie. Aan den Krankzinnigen- zorg ontbreekt nog veel. Mej. Groeneweg (S.D.A.P.) vraagt waarom de overplaatsing van B.-K. patiën ten plaats heelt naar de E.-K. gestichten. Waarom zijn ze niet direct in katholieke gestichten geplaatst? De heer B o r g h o 1 s (Ged. Staten), door het rumoer weinig verstaanbaar, zegt, dat Gedeputeerden niet kunnen treden in de taak der inspectie. Alleen samenwerking is noodig tusschen de inspectie en de pro vincie. De provincie kan echter geen in structies geven. Ten aanzien van de over plaatsing van patiënten geeft spr. een uit eenzetting. Zoo noodig is de -tamilie ge hoord. In geval de familie niet accoord ging ,is overplaatsing geweigerd. Het agendapunt wordt goedgekeurd. De heer Bergmeijer (S.D.A.P.) vraagt verlof de volgende vragen te mogen stellen aan Gedeputeerde Staten: 1. 1* het aan het ooilege van Ged. Sta ten bekend, dat de voltooiing der restau ratie der Onze Lieve Vrouwe Kerk te Dordrecht waarschijnlijk zal mislukken om dat de laatste termijn der subsidie verstre ken is en do restauratie door onvoorziene omstandigheden niet gereed is gekomen? 2. Zoo ja, zouden Gedeputeerden alsnog een bedrag gelijk aan 20 pet. der algeheele suppletoire subsidie in overweging willen nemen om dit in de najaarsvergadering voor te stellen? Het verlof tot deze interpellatie wordt verleend. De heer Van Staal wenscht de volgen de vragen te stellen: 1. Hebben Gedeputeerde Staten al een onderzoek ingesteld naar den stand van do werkloosheid in de provincie en de wijze, waarop de werkloosheid wordt bestreden en in hoeverre de werkloozen worden ge steund 2. Zoo niet, zijn Gedeputeerde Staten bereid een onderzoek naar den stand van de werkloosheid per 1 Juli 1932 in te stel len, ook naar de bestrijding en de steunnor- men ter plaatse en daarvan de leden van de Prov, Staten een schriftelijk verslag te doen? 3. Zijn Ged. Staten bereid om in overleg met den hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat de noodige werken voor te bereiden, die tot inkrimping van de wer keloosheid kunnen leiden, deze aan de orde te stellen in de najaarszitting, wan neer de zitting althans plaats zal vinden uiterlijk November 1932 of in een speciaal daarvoor uit te schrijwen vergadering vóór of uiterlijk in November 1932? De heer Schouten (A.R.) maakt be zwaar tegen het toestaan dezer interpella tie. Gedeputeerde Staten zullen zoo ineens niet kunnen antwoorden. Het was tot nu gewoonte dat interpellatieverzoeken tijdig worden ingediend opdat Gedeputeerde Sta ten zich kunnen voorbereiden op de beant woording. Spr. zou dien regel gehandhaafd willen zien. De heer v. Staal kan ook schrif telijke vragen stellen. Thans heeft men de zekerheid, dat de interpellatie onbevre digend zal verloopen. De heer Menist (H.S.P.) ondersteunt het verzoek van den heer Van Staal. Deze zaak kan niet uitgesteld worden. De heer Drost (Lib.) sluit zich aan bij den heer Schouten. De heer v. E c k (V.D.) zegt, dat wel iswaar geen enkele voorbereiding plaats gehad 'heeft, maar dat de vragen zeer een voudig zijn. Vormelijk heeft de heer Schou ten gelijk. In het belang der zaak dient de interpellatie te worden toegestaan. De heer Werker (V.D.) is het met den heer Schouten eens. Toen drie weken ge leden de zitting geopend werd, had de in terpellatie aangevraagd moeten worden. De heer De Visser (C.P.) verdedigt de interpellatie-aanvraag. Gedeput. Staten hebben in de drie jaren, dat de groote wer keloosheid bestaat, nog nooit een onder zoek ingesteld. Men zoekt hier naar een gelegenheid om aan een discussie te ont komen. De heer Van Staal zegt, dat als Go- deput. Staten vraag 2 overnemen, hij de interpellatie zeer kan bekorten. Ook zou hij op de derde vraag praenadvies kunnen vra gen. De voorzitter zegt, dat de vragen niet beantwoord kunnen worden vóór de vergadering verlof heeft gegeven, ze te steden. Het interpellatie-verzoek wordt afgewe zen met 47 tegen 25 stemmen. Het blijkt nu, dat het punt Krankzinni gen- en zwakzinnigengestichten nog niet afgedaan is. Mej. Groeneweg (S.D.) dringt er op aan, dat men de patiënten laat, waar ze op hun gemak zijn. Niet het belang van de confessioneele gestichten staat op den voor grond, maar alleen het belang der patiën ten. De heer Kersten (S.G.) hoopt., dat de bevoordeeling der katholieke gestichten niet meer zal plaats hebben. Mevr. D c V r i e sB ruins (S.D.) wenscht een overzicht van het aantal pa tiënten en de wijze waarop zij worden be handeld. De heer B o r g h o 1 s (Ged. Staten) merkt op, dat destijds in de katholieke ge stichten geen plaats was voor de betreffen de patiënten. Daarom zijn zij geplaatst in neutrale gestichten. Toen er plaats kwam, zijn zij overgeplaatst. Ook voor leege plaat sen in de confessioneele gestichten moet de provincie betalen. Mevr. de VriesBruins antwoordt spr, dat de provincie zioh reeds te veel bemoeit met de verpleging. Het onderzoek der pro vincie kan zich cohtor ook uitstrekken over eile gestichten. Verstrekt BI L Credieten 5=55=0=5=5 5017 Bij de vaststelling van het tarief voor het veerrecht van Ouderkerk op Nieuwerkerk a, d. IJsel, merkt de heer v. Staal (O.S.P.) op, dat de veerman, die altijd ter besahik- king moet zijn en door twee zoons wordt bijgestaan, slechts 21 gulden verdient. De keer v. B o e ij e n (Gedep. Staten) zegt, dat de man het veer gepacht heeft en dat hij als verdienste 21 overhoudt. Bij het subsidieverzoek van de Vereen. „Naar heb Strand" te 's-Gravenhage, on dersteunt de heer Werker (VJD.) het ver zoek. Het betreft hier sociale en hygiëni sche zorg voor het kind, hetgeen in dezen malaisetijd van veel belang is. Spr. stelt voor, heb verzoek in te willigen en 20 oent per kind per verpleegdag te geven tot een maximum van 3000. Mevr. Cohen ter Vaert (Lib.) onder steunt het voorstel-Werker, evenals de heer Van Staal (O.S.P.) en mevr. De Vries B ruins (S.D.). De heer Schouten (A.-R.) erkent, dat wij hier te doen hebben met een uitnemend werk. De zaak is echter, dat het betreft een plaatselijke zaak, die in hoofdzaak de gemeente Den Haag aangaat. De bevolking geeft slechts 700 gulden per jaar aan de vereeniging. Spr. heeft bezwaar tegen de royaliteit der voorstellers. Als men zoó lichtvaardig heenstapt over een bedrag van 3000, waar moet het dan heen met de fi nanciën der provincie? Bovendien ie Den Haag één der best gesitueerde gemeenten. De heer De Visser (C.P.) bestrijdt den heer Schouten. Het is fout, dat deze zaak voor een gedeelte nog wordt overgelaten aan zoogenaamd particulier initiatief. De heer Schouten vraagt: waarom doet den Haag niet mee? Maar het zijn juist de partijgenooben van den heer Schouten, die dit verhinderden. De heer Van Boe ij en (Ged. Staten) verdedigt nader het voorstel van Ged. Sta ten. Tot nu toe heeft de zorg voor dit werk steeds berust bij de ouders en bij de ge meenten. De provincie zou hier een nieuw terrein betreden. In dezen tijd is daar meer dan ooit bezwaar tegen en voor de Kleu terzorg zou onevenredig veel gedaan wor den in verhouding tot de zuigelingenzorg. De heer D r e e s (S.-D.) bestrijdt de heer Schouten. De vergadering wordt tot heden ver daagd. CR ISIS-ZUI VEL WET. Voorloopig geen heffing op kaas? De crisis-zuivelwet welke vermoedelijk 10 Juli in werking zal treden, maakt het mogelijk een accijns te heffen o.m. op Zui- vel-producten. Het. Ned. Weekblad voor Zuivelbereiding en -handel verneemt dat wel de boter zal worden belast, doch dat het voorloopig niet in de bedoeling ligt een heffing op kaas in toepassing te brengen. DE TOESTAND IN HET MIJNBEDRIJF. Conferentie met de regeering. Contingenteering van vreemde steenkool bepleit. Maandagmiddag is op het departement van Waterstaat te 's-Gravenhage de mijn- conferentie gehouden tusschen den minis ter van Waterstaat eenerzijds en de mijn- directies en vertegenwoordigers van de mijnwerkersorganisaties anderzijds. Zoowel mijndireeties als mijnwerkersor ganisaties bepleitten contingenteering van vreemde steenkool als middel ter verbete ring van eigen mijnindustrie. De vertegenwoordigers der particuliere mijnen wezen er op. dat wanneer een even tueel© contingenteering niet tot stand zou komen, de particuliere mijnen genoodzaakt zouden zijn bij hun arbeiders opnieuw te komen met verdere loonsverlaging en mas sa-ontslag. Ten slotte zeide minister Reymer toe, dat de regeering de wensehen en de ver langens van de mijndireeties en mijnwer kersorganisaties ernstig in overweging zal nemen. NIEUWE UITV0ERCONTINGEN TEERING. Bepaalde ledersoorten naar Frankrijk. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid ie bepaaid, dat met ingang van 1 Juli vallen onder de regeling van den uitvoer naar Frankrijk: lakleder, rundbox en andere groote be werkte huiden, kalfsvellen. ZUID-HOLLANDS INWONERSTAL. Blijkens mededeeling van den directeur- generaal van de Statistiek bedroeg het aan tal inwoners van de provincie Zuid-Hol land op 31 December j.L (resultaat van de laatste volkstelling): 1.989.946. Dat van 's-Gravonhage bedroeg: 449.614. Voorts ver melden we nog: Delft 51.286, Dordrecht 57.059, Gouda 29.832, Leiden 71.59S, Rotter dam 587.316, Rijswijk 16,212, Schiedam 56.499, Voorburg 20.858 en Wassenaar 13.838. Zee gemeenten hebben minder dan 500 inwoners, nJ. Papekop, Peursum, Schellui- nen, Tienhoven, Vlist en Wijngaarden. Meisjes-lyceum te 's-Gravenhage. De Haagsche correspondent van het „Hbld.'' schrijft: Na zeer breedvoerige debatten heeft, de gemeenteraad gisternamiddag met alleen de stemmen der liberalen en van den com munist Schaddelee tegen, het voorstel tot samensmelting der beide H.B.S.-en voor meisjes en tot gelijktijdige stichting van een lyceum voor meisjes aangenomen. DE LEIDSCHE COURANT DE NOOD DER TEXTIEL INDUSTRIE. De export-industrie vraagt contingenteering van den in voer van manufacturen in Indië. Men meldt uit Enschede aan het „Vaa.": De groote textielondernemingen in Twen te, wier afzet grootendeels gebaseerd is geweest op den uitvoer van goederen naar Ned.-Indië, hebben reeds langen tijd gele den en bij herhaling de Nederlandsche re geering en die van Ned.-Indië gewezen op den noodtoestand van deze industrie. Op 5 Januari is, op advies van den mi nister van Koloniën, een adres gezonden aan den gouverneur-generaal van Ned.- Indië, met verzoek om, bij wijze van nood maatregel, over te gaan tot tijdelijke con tingenteering van den invoer van katoenen manufacturen in Ned.-Indië. Daar tot heden van den gouverneur-ge neraal geen antwoord is ingekomen op dit adres en de toestand sedert den aanvang van dit jaar oneindig veel slechter is ge worden, hebben de onderteekenaren zich op 13 Juni wederom tot den Minister van Koloniën gewend met een brief, waarin zij er op wijzen, dat sedert het verzenden van het adres aan den gouv.-generaal de om standigheden oneindig veel slechter zijn geworden. Een groot deel der textiel-ex- porb-industrie is stilgelegd en nog steeds moet aan deze inkrimping uitbreiding ge geven worden ten koste van duizenden ge zinnen en met als gevolg blijvende verar ming. De vooruitzichten zijn troosteloos. Wij zien ons daarom gedwongen en mee- nen de vrijheid te mogen nemen uw excel lentie, respectievelijk den gouverneur-ge neraal van Nederl.-Indië te verzoeken niet alleen iets te doen ter verlichting van den toestand-, maar vooral dit spoedig te doen. Wij vinden het geheele beginsel van con tingenteering verwerpelijk, doch staande voor de keuze tusschen ondergang va-n tal van bedrijven en het grijpen naar dit tij delijke hulpmiddel moeten wij het laatste aanvaarden. Afschrift van dit schrijven zullen wij per luchtpost adresseeren aan den gouverneur- generaal, terwijl wij tot uwe excellentie het dringende verzoek richten, dit te ondersteu nen en in den geest daarvan werkzaam te zijn. Onderteekenaren zijn de textielonderne mingen: H. ten Ca te Hzn. en Co. en de Kon. Stoomweverij Nijverdal, te Almelo, Van Heek en Co. en C. J. van Heek en Zo nen, Enschede. H. P. Gelderma-n en Zonen, Oldenzaal en de Kon. Wcefgoederenfabriek te Hengelo. KRUISTOCHT VAN HELPENDE LIEFDE. Ommegang door Utrecht. In een dezer dagen gehouden persconfe rentie heeft de Weieerw. heer C. J. J. Ter- wisscha van Scheltinga eenige nadere me- dedeelingeu gedaan omtrent den Kruis tocht van helpende liefde te Utrecht, waarover wij reeds eenige dagen geleden schreven bij gelegenheid van de oprich tingsvergadering, waar de Aartsbisschop van Utrecht, Z. H. E. Mgr. J. H. G. Jan sen zoo enthousiast voor deze zaak had ge pleit. Deze kruistocht moet op de eerste plaats beschouwd worden als een tuting van den vasten wil om de scherp-gestelde richtlijnen, die m de laatste drie encyclieken zijn aan gegeven, ook werkelijk te gaan beleven, waarnaast'dan, mede in verband met Pau selijke uitspraken, steun wordt gevraagd om in den oogenblikkelijken nood van de zen tijd te voorzien. Zooais dit met een enkelen zin op de af fiches, die in grooten getale door de ge heel© stad zijn of worden aangeplakt, is aangegeven, is deze actie niet ontplooid, om door middel van de liefdadigheid on recht te bedekken, maar wel degelijk om mede te werken aan het wegnemen van de onrechtvaardige toestanden. Vrijdag a.s. zal de actie worden ingezet met een optocht, waartoe alle Katholieke Utrechters worden uitgenoodigd. Deze ommegang zal een ernstig karak ter dragen. Geen muziek of kleurige vlag gen zullen luister bijzetten aan den stoet, zingen en zelfs rooken is verboden. Slechts een aantal trommelslagers zal het marsch- tempo aangeven, terwijl de lange rij zal worden onderbroken door doeken, waarop aan de encyclieken ontleende teksten de bedoeling der actie zullen verduidelijken, of waarop door Oharles Eyck geteekende voorstellingen, deze teksten zullen illus- treeren. Na den ommegang wordt op het Vooruit- terrein bij de Willem Barentzstraat door Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van grafisch toezegde, een Pontificaal Lof ge celebreerd. Gezamenlijk zullen de menschen tijdens dit lof enkele Gregoriaansche gezan gen zingen, waartusschen de litanie van het H. Hart en een acte van eerherstel worden gebeden. Op den eersten Vrijdag in Juli zal ver der in geen enkele kerk te Utrecht lof wor den gehouden. Op Woensdagavond 6 Juli zal Z. H. E. Mgr. J. H. G. Jansen, Aatsbisschop van Utreoht in de Catharijnekerk de groote col lecte openen mef. een predikatie, waarna Mgr. zelf zal oollecteeren. Zaterdag d-a.v. zullen dan ongeveer 900 collectanten uit alle rangen en standen langs de huizen gaan collecteeren onder het motto „Voor kleeding en dekking". Terecht meent het comité, dat het gebrek aan voed sel zich thans niet het ergste doet voelen, maar op ander gebied veel meer nooden heerschen. De collecte zal steeds onder een ander motto herhaald worden in begin Augustus, September en October. De opbrengst van deze collectes zal ge heel in handen worden gesteld van net Ut recht sch crisis-comité, dat het ontvan gen bedrag over alle charitatieve vereeni- gingen der stad zal verdoelen. „Msbd." HAAGSCH GERECHTSHOF. De los werkman, W. G. uit Leiden, is door den politierechter wegens diefstal van een pull-over van een handwagen, veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf. Het Hof wilde het ditmaal met G., die reeds 8 maal veroordeeld is, nog eens pro- beeren en legde de straf voorwaardelijk op. HET TRIBUNE-PROCES. Uitspraak in de zaak tegen den advocaat. De Amsterdamsche Rechtbank deed be den uitspraak in de zaak tegen den com- munistischen advocaat, die terecht heeft gestaan, verdacht van beleedigiag. Verd. zou in het communistisch dagblad „De Tri bune" een artikel hebben doen opnemen waarvan de inhoud beleedigend was voor de Ministers van BuitenLandsahe Zaken en van Koloniën, de heeren jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland en S. de Graaff. De rechtbank overwoog, dat een deel van het artikel zooals de verdediger ook had betoogd smaadschrift betrof, zoodat hier geen veroordeeling door kan volgen aangezien slechts eenvoudige beleediging is ten laste gelegd. De eenvoudige beleedi ging achtte de rechtbank bewezen uit de zinsnede waarbij den Ministers lafheid wordt verweten, en veroordeelde den advo caat tot een geldboete van 100.— subs. 20 dagen hechtenis. Het O.M. had drie we ken gevangenisstraf gevorderd. UITVOERING KATH. JONGSTUDENTEN- VEREENIGING. Midden in de „penibele" tijd van de laatste proefwerken hebben de leerlingen van de Kath. H. B. S. nog een uitvoering gegeven, ton bewijze dat „St. Bonaven- tura" spring-levend is. Zoo'n uitvoering van H.B.S.'ers is altijd iets bijzonders, ten eer ste door de jeugdige geestdrift waarmee het programma wordt uitgevoerd en ten tweede door de jeugdige geestdrift achter in de zaal De Jong-Studenten hadden dezen keer hoog gemikt. Een blijspelletje was hun te min. Een drama moest op de planken ko men, waarbij de keuze viel op „Wat niet sterven kon". Ieder, die 't programma inzag, hield z'n hart vast! Wat zou daarvan terecht ko men? Jong-studenten mogen uiterst bedre ven zijn in stereo of „natte hise", zóóver dat ook tooneel op H. B. S.'sen wordt geleerd hebben wij het, bij alle leerstof-overlading, nog niet gebracht. Maar de jongelui heb ben 't er kranig afgebracht. Het tooneelstuk behandelt een onder werp, dat bij de spelers blijkbaar in de smaak viel. „Wat niet sterven kon" is een mooi stuk, waarin scherp gehegekeld wordt de moderne opvoedingsmethode, dat de ouders hun kinderen in alles vrij laten, met het bijna zekere resultaat, dat die kinderen den slechten weg opgaan. De in groot getal aanwezige ouders zul len ongetwijfeld van hun eigen zoons heb ben geleerd, dat deze nog strakker aan het lijntje moeten worden gehouden dan tot nu toe. Maar wij vreezen, dat dat niet de bedoeling der Bonaventuristen is ge weest Het ligt niet in onze bedoeling critiek op deze uitvoering te geven. Er is aardig gespeeld, door den een beter, door den ander minder. Rolvastheid, mijne heeren, is een schoone zaakDaaraan ontbrak nog wel 't een en ander. Gezien het „levendig spel" bij de ruzie- intermezzi verwachten wij, dat de opvoe ring van een vechtstuk voor „Bonaven- tura" een glanzend succes zou opleveren. De regie was bij dr. de Jong in uitste kende handenDe meubileering van het tooneel was welwillend afgestaan door de firma Waals. Een groot deel van den avond werd ook besteed aan de muziek. Van het elubje heeft de heer Van Dongen de leiding op zich genomen, en het blijken dankbare leerlingen te zijn. Er werd heel goed gemu siceerd, zoowel door het 'ensemble als door de solisten op. cello en viool. Voorzitter Houtman van „St. Bonaven- tura" opende en sloot den avond met ©en fiksch woordje. De avond werd door zeer velen bijge woond, onder wie directeur en leeraren der school, Pastoor Beukers, Kapelaan Dorbeck, Prof. Keesom, Dr. Niemer en vele anderen. DIENST DER DIRECTE BELASTINGEN. Opheffing kantoren. De minister van Financiën heeft met in gang van 1 September a.s. opgeheven o.m. de kantoren der directe belastingen en ac cijnzen te Bodegraven en Nieuwkoop, en met ingang van 15 November a.s. het kan toor dier middelen te Alkemade; met ingang van 1 September de gemeen ten Bodegraven en Zwammerdain gevoegd bij het kantoor der dir. bel. en acc. te Woerden; de gemeenten Nieuwkoop, Nieuwerveen, Zevenhoven en Ter Aar gevoegd bij het kantoor der dir. bel. en acc. te Alphen a. d. Rijn; met ingang van 15 November de gemeen ten Alkemade, Leimuiden, R ijnzaterwoude en Woubrugge gevoegd bij het kantoor der dir. bel., inv. en acc. te Leiden, 2e kantoor. Gouden bruidspaar. Morgen hoopt het echtpaar A. Verhoogt W. Penseel, wonend Uiterste Gracht no. 14, zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Het muziekgezelschap „Perosi" hoopt den fees telingen Maandagavond a.s. een serenade te brengen. EERSTE BLAD PAG. 2 Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van de firma J. C. van der Steen en Oo. om ver gunning tot het oprichten van een fabriek van koek, banket en suikerwerk in het per ceel Pieterskerkgracht Nis. 1820, is ver daagd. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. „In den Vergulden Turk". Het bij allen welbekende café-restaurant „In den Vergulden Turk" heeft een ge schiedenis, zooals zoo menig ander huis er eene heeft. Die geschiedenis is thans geboekstaafd in een boekje, uitgegeven ter gelegenheid van een verbouwing en moderniseering van het achterste gedeelte van het café-restau rant. De firma G. Splinter en Zn. begon on geveer drie maanden geleden met den bouw en binnen den vastgestelden tijd was alles gereed. Van het achterhuis werden de eerste en tweede verdieping geheel afgebroken. Even wel mocht er geen stagnatie voor het be drijf ontstaan. Het bij velen welbekende zaaltje, dat in dit gedeelte lag en „Het Roefje" genoemd werd, is omhoog gebracht en nu omgebooverd in een mooie zaal. Zij werd naar een ontwerp van Paul Bromberg, bekend binnenhuis-kunstenaar van de fa. Pander en Zn. te Den Haag uitgevoerd in fraaie mahonie-betimmering, afgewisseld door een bespanning van zijde-doek. De toiletten werden geheel afgebroken en naar de moderne eischen op vrijwel de zelfde plaats herbouwd. Bijzondere aandacht werd gewijd aan rook-afvoer en luchtverversching in het nieuwe gedeelte. Door aanschaffing van nieuwe machines en door meerdere ruimt.e te besteden voor de wasscherij werd de ca paciteit hiervan opgevoerd tot 4000 stuks per^ dag, zoodat de geheele wasch thans thuis geschiedt. We hebben gisteren dezen nieuwbouw kunnen bezichtigen. Over de hernieuwde kennismaking hier bij met de familie Cou wenibérg niets dan lof. „Herwonnen Levenskracht". Door omstandigheden zal de vergade ring van het Comité Leiden, aangekon digd tegen morgen (Donderdag), niet kunnen worden gehouden. As. Vrijdag zal een spoede:schende bestuursvergadering worden gehouden in hei gebouw van den Ned. R. K. Volks bond, Steenschuur. Aan de comitéleden zal spoedig ine- dedeehrg worden gedaan, wanneer de vergadering van het Comité nu plaats zal kunnen vinden. Akte examen L. 0. Aan de Gemeentelijke Kweekschool alhier zijn zijn geslaagd de heeren J. Ververs, Leiden, en S. W. Visser, Ter Aar. Afgewezen geen. Voor het onderwijzersexamen zijn te Den Haag geslaagd mej. A. H. van Halde ren en de heeren W. Lips en B. P. Liese (staatsonderwijs-examen), allen alhier. Gistermiddag te 12 uur is de 35-jarige mej. H. K., wonend in de Hugo de Groot straat, op de Korevaarstraat met haar rij wiel in de tramrails geslipt. Doordat zij naar links zwenkte, werd zij door een pas- seerende auto, bestuurd door G. R. uit Amsterdam, aangereden, ten gevolge waar van zij een bloeduitstorting in den linker enkel opliep. Door den E.H.D. werd zij ter behandeling naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. SASSENHEIM. BRUTALE INBRAAK. Een kassa met geld meegenomen. Hedennacht is ingebroken in de eerste zaak van den heer Meiman, manufacturier, aan de Hoofdstraat. De dieven zijn aan de achterzijde door een raam binnengekomen. De electrische cassa, inhoudend f 120 werd meegenomen. De cassa zelf vertegenwoor digd een waarde van f 1000. Vermoedelijk zijn de dieven met drie of meer geweest, aangezien de kassa door een of twee per sonen niet te dragen is. De politie stelde een onderzoek met een politiehond in. De diefstal moet plaats gehad hebben tusschen 1 en 6 uur 's nachts.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2