DIEFSTAL BIJ DE RIJKSMUNT. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. DINSDAG 28 JUNI 1932 JE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. HOOFDCONDUCTEUR ONDER DEN TREIN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond kwam op bet station te Nijmegen, bij het vertrek van den trein van 8.59 naar Amsterdam, de hoofdcoducteur H. Wilman, wonende te Amsterdam, te val len en geraakte onder den trein. De trein werd oogenblikkelijk tot stilstand, gebracht. Ofschoon W. niet overreden was, bleek hij het bewustzijn te hebben verloren. De man ■werd naar het Wilhelminaziekenhuis over gebracht, waar hij Zondagmiddag is over leden. BOERENKAR DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Landbouwer zwaar gewond. Gistermorgen om half elf is op den on- bewaakten overweg nabij wachtpost 10 op de spoorlijn RoermondMiincbenGlad- bach de met een paard bespannen kar van den landbouwer G. Sohmitz uit Melick door de trein GladbachRoermondAntwerpen gegrepen. S. werd van de kar geslingerd en is met ernstige verwondingen de on gelukkige had drie ribben gebroken op genomen. De kar werd vernield, het paard echter bleef ongedeerd. MEISJE AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks 8 uur is het 8-jarig meisje Cornelia Blok in de Ma- thenesselaan te Rotterdam, toen zij plot seling den rijweg overstak, door een per sonenauto overreden. In bewusteloozen toestand werd zij naar het ziekenhuis aan de Coolsingel gebracht, waar een schedelbreuk geconstateerd wex-d. Eenigen tijd later is zij aldaar overleden. De po litie stelt een onderzoek in. Den be stuurder treft waarschijnlijk geen schuld. WIELRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD. Men meldt uit Weert aan de „Msb.": Gistermiddag reed op den rijksweg- WeertNederweert een auto, waarachter de 19-jarige C. S., wonende op de Biest aldaar per rijwiel volgde. Een vracht auto van den heer S. P. uit Nederweert, kwam eveneens uit de richting Weert en wilde wielrijder en luxe auto links voor bij rijden. Op dat oogenblik keerde de wielrijder plotseling om. De bestuurder van de vrachtauto gooide krachtig rem mende zijn stuur om, .zoodat hij tegen een boom op reed, weer wierp hij het stuur om en kwam nu tegen den kanaal dijk terecht. Voor hij tegen den boom op reed, had de auto den wielrijder reeds gegrepen en meegesleurd. Zwaar in- en uitwendig verwond, werd de jongen op genomen. Dr. Roebroek, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood con- stateeren. De politie maakte verbaal op. ONDER BALKEN GERAAKT. Jongetje gedood en meisje ernstig gewond Bij het spelen op balken op den Ach terweg, een zijsteegje van de Weerdjes- straat te Arnhem, is gistermiddag om streeks één uur een ernstig ongeluk ge beurd. Een 6-jarige jongen, wonende in Rijn-wijk, en een meisje van ongeveer 3 jaar uit genoemd steegje, waren op eenige houten balken, die daar opgesta peld lagen, aan het spelen, toen deze plotseling begonnen te rollen. De jongen viel er af en kwam met het hoofdje in de goot van het straatje terecht, terwijl een zware balk op hem neerviel. Omwo nenden snelden spoedig toe om den jon gen te bevrijden, doch deze was reeds overleden. Het meisje kwam eveneens on der een balk terecht en liep een ernstige verwonding boven het oog op. Per zie kenauto is de kleine naar het gemeente lijk ziekenhuis vervoerd. De verslagen heid in de buurt is zeer groot. DE GEVAREN DER ZEE. Onvoorzichtige zwemmers. Zondag zijn te Soheveningen weer ver schillende baders te ver in zee geraakt, die door den sterken stroom niet zelf standig terug konden komen; door tij dige hulp is het echter gelukt erger te voorkomen. Aan het strand ten Noorden van den boulevard is omstreeks kwart voor drie door een onbekende oorzaak in bewus teloozen toestand uit zee gered een 16- jarig meisje uit Rotterdam. Zij is door een agent bijgebracht en kon vervolgens met haar moeder medegaan. Omstreeks denzelfden tijd is door een bewoner van de Stuwstraat en een be woner van de Copernicusstraat schijndood uit zee gehaald de Amsterdammer J. H. O. Door een drietal agenten is geduren de ongeveer 40 minuten kunstmatige ademhaling toegepast, waarna de dren keling bijkwam. KNAAP VERDRONKEN. Gisteravond is in een zijkaneel bij de Nieuwe Markthallen te Amsterdam een 13-jarige knaap, wonende in de Marco Polostraat bij het zwemmen verdronken. Heb lijk is overgebracht naar het Wil- helminagas thuis. AUTO-GARAGE UITGEBRAND. Vier auto's in vlammen opgegaan. In den nacht van Zondag op Maandag is brand uitgebroken in de bakkerij van de gebroeders Peskens aan de Nieuw- straat te Hoensbroek, waarschijnlijk door dat kortsluiting ontstond in een auto in een naast de bakkerij gelegen garage. Bij aankomst van de brandweer stond de garage reeds in lichte laaie terwijl ook de bakkerij door de vlammen werd aangetast. De brandweer wist de bak kerij voor verdere vernieling te bewaren, doch de garage brandde geheel uit. Vier auto's en een groote broodkar werden een prooi der vlammen. De scha de wordt op ongeveer 15.000.geschat. Tegen den morgen was de brandweer het vuur meester. „Hbld." SARRASANI PLOTSELING VERTROKKEN. Financieele moeilijkheden. De correspondent van het „Hbld." te Apeldoorn meldt: De grootsoh opgezette tournée door Ne derland van het circus Sarrasani is Vrijdag te Apeldoorn plotseling beëindigd. Hoewel de voorbereidingen voor een op treden in Hilversum en Haarlem reeds ge troffen waren, en men daarna een tweede bezoek aan Amsterdam zou brengen, is men hiervan teruggekomen. De Nederlandsche tournée was financieel een groote misluk king. Te Apeldoorn weigerden de muzikanten Vrijdag tijdens de middagvoorstelling op te treden, alvorens hun salaris te hebben ont vangen, aan welken eisch tenslotte de di rectie heeft voldaan. Zondagochtend vertrok Barrasani met zestig wagons van Apeldoorn naar Dussel- dorf, terwijl het overige materiaal per as over den weg gaat. Ook het materiaal uit Hilversum is naar Dusseldorf vertrokken, waar Sarrasani over eigen terreinen en de benoodigde hallen beschikt. Volgens de directie waren de staangel den en de belastingen in Nederland te hoog gedreven, terwijl de economische toestand het bezoek van het publiek tot een mini mum terugbracht. Gepoogd is nog met een scheepvaart maatschappij een regeling te treffen voor een overtocht naar Zuid-Amerika, doch die po-gingen mislukten. Uit een bak met pas-gemunte gouden tientjes 1640 stuks ontvreemd. SCHULDIGEN NIET ONDER HET MUNTPERSONEEL? Naar wij vernemen is de Utrechtsche recherche de laatste dagen bezig met een onderzoek aan de Rijksmunt te Utrecht, waar een hoeveelheid geld ver mist Wt—a'ft. Uit een bak met pas-gemunte gouden tientjes bleken bij onderzoek ruim 1600 stuks te ontbreken. De diefstal moet ge pleegd zijn in de middaguren tusschen twaalf en twee uur, toen het grootste deel van het personeel naar huis was. De dader moet het misdrijf hebben ge pleegd in een zaal, die tijdens de mid dagpauze is- afgesloten en waarvan de sleutel kan worden afgegeven bij den portier. Toen men het nieuw-gemunte geld op den bewusten middag nawoog, bleek er in een der bakken een aan merkelijk tekort te zijn aan gewicht, on geveer 12 K.G. Bij natelling bleek, dat dit verschil ontstaan was door het ge wicht van 1640 gouden tientjes. De re cherche heefta reeds verscheidene perso nen gehoord. Ontwarring van de zaak is echter moeilijk, omdat men meent de schuldigen niet onder het muntpersoneel te moeten zoeken. Door de politie werd de hoop gekoes terd een spoor te kunnen vinden, wan neer er hier of daar gepoogd, zou worden de geldstukken in omloop te brengen, daar deze van 1932 dus gloednieuw zijn. Waar deze bijzonderheid thans evenwel in het „U. D." gepubliceerd is, ie ook deze hoop vervlogen. Het „Hbld." schrijft hieromtrent nog: Het raadselachtige in de zaak is, dat de sleutel waarmee deze zaal wordt af gesloten zich gedurende de afwezigheid van het personeel in de daartoe bevoeg de handen heeft bevonden, terwijl noch aan het slot noch aan de deur eenig tee- ken van geweld viel te bespeuren. Van den kant van de Rijks Munt is men uiterst geheimzinnig over dezen diefstal. Dr. Hoitsema, de muntmeester, was ner gens te bereiken en de onder hem staan de functionarissen mochten geen inlich tingen geven. Ook de Utrechtsche politie huldigde het bekende, systeem om over belangrijke zaken te zwijgen. Alleen ver namen wij, dat men van de zijde der Munt geen klacht bij de politie had in gediend, maar uitsluitend had verzocht over dezen diefstal eens- te komen pra ten. Intusschen wordt het onderzoek ook zonder klacht voortgezet door den com missaris in de eerste afdeeling en de hem ter beschikking staande recher cheurs. Overigens rijzen tal van vragen over de controle aan de Munt, die naar steeds verzekerd werd, zóó was ingericht, dat UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 29 Juni. Huizen, 1875 M. Ulitsluifcend N.O.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NOR V-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz, harmoni um en Mej. G. Koeman, sopraan. 12.152.00 Concert. Rie Dys-Ochel, alt; H. Hermann, viool; H. v. d. Horst Jr., cello en Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Chr. lectuur door Mej. Wenting. 3.00 Concert. H. v. Maanen, viool; L. v. Maanen, cello en J. Rosekrans. piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de Landbouwers. 7.00 Causerie door Stafkapitein P. W. Cohen, 7.15 Causerie door A. Stapelkamp. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door de HÖV o.l.v. F. Schuurman. O.a. Eine kleine Nachtmusik, Mozart. 8.45 Causerie door Mej. Dra. S. K. Bak ker. 9.15 Carillonbespeling door J. Vincent. 10.00 Vervolg concert o.l.v. F. Schuur man. O.a. Abschieds-S'-mphonio, Haldn. Ca. 10.30 Vaz Dias. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. Uitsl. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VFQO. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio L. Cohen. 10 00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Trio L. Cohen, K. 'lakker, voordracht; VARA-tooneel o l.v. W. v. Cappellen en gramofoonplaten. 12.001.45 VAR A-Septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers J.Onze Keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en gra mofoonplaten. 6.40 Mr. A. J. Herzberg: Het Joodsche vraagstuk. 7.00 VARA-orkest o.l.v. H. Wiggelaar. O.a. Valse poudrée, Popy en Extase, Ganne 7.45 „Zoo is het leven", hoorspel van Fritz Nagl. Bewerking. D. v. d. Linden. (Groot Volkstooneel). 8.30 Orgelspel door Joh. Jong. O.a. Un- garische Lustspielouvertuvc Keler Bela en Zigeunerliebe, wals, Lehar. 9.00 „Wakker en Tropenduit". 9.15 Vervolg VARA-orkest. O.a. Ouv. „Tancred", Rossini en Rtosen aus dem Süden, wals, Strauss. 10.00 Vaz Dias. 10.15 VARA-orkest met refreinzang door Fuld. Populair programma. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelconcert Q. MaoLean. 1.05 Gramfoonplaten. 1.50 Jack Martin's Hotel-orkest. 2.503.20 Northern Studio Orkest o.l.v. J. Bridge. 3.50 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir een diefstal als nu is voorgekomen, niet kon geschieden. Misschien zullen de ko mende dagen wat meer licht in deze duistere zaak brengen, hoewel de Utrecht sche mentaliteit dienaangaande weinig hoop laat. Gisteren heeft de corr. van het „Hbld." dr. Hoitsema nog kunnen bereiken. Hij stelde zich op het standpunt geen en kele inlichting, in welken zin ook, te kunnen geven. Dan Godfrey. M.m.v. Maurice Oole, piano. 0.a. 2de Pianoconcert in g kl. t., Saint Saëns., en 4de Symphonie in G, Dvorak. 5.05 Orgelconcert Norah Mine. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Engelscjie kerkmuziek. Radio-koor o.l.v. S. Robinson. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Jack Payne en zijn Band. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Mozart-Programma. Helen Pevkin, piano. BBC-orkest o.l.v Percy Pitt. O .a. Ouv. Zauberflöte; Alia turca, piano en Oon- certsuite uit „Idomeneo'1, arr. Busoni. 11.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „Radio-Paris, 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Concert door orkest o.l.v. Henri De- fosse. 0.a. Soirs, Florent Sohmitt. 9.50 „La légende du point d'Argenlan" van Fourdrain. M.m.v. solisten en orkest o.l.v. H. Defosse. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. Wivex. 3.205.20 Concert o.l.v. W. Meyer,Radon. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 'R'ussische balletmuziek o.l.v. W. Meyer-Radon. O.a. uit „Casse noisette", Tschaikowsky en Polowetzer Tanze, Boro din. 9.15 Vervolg concert. Moderne Operette muziek. 9.40 Radio-tooneel. 10.3511.10 1ste Symphonie D gr. t., Op. 4, Svendsen (Badio-orkest). 11.1012.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Salzuflen. I.20—2.50 Concert o.l.v. Wolf. 4.506.20 Militaire muziek o.l.v. P. Möl- ler. 8.20 Musikalisches Durcheinander. M.m. v. Werag-orkest, Werag-Kleinorkest, koor en solisten. II.05 Concert uit München. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 „Dejamce", lyrisch drama in 4 acte» van Alfredo Catalani. Orkest o.l.v. Riccar- do Santarelli. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5è20 Belgische Sonatencyclus. (Viool en piano). 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Wagner-concert o.l.v. K. Elmendorf. O.a. Ouv. Rienzi en uit Lohengrin. 10.30 Concert uit Antwerpen. 338 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Zie 508 M. 10.30 „Op het Bureau", vroolijke schets van Fr. Lamoen. Zee sen, 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 10.50 Berichten. Hierna Concert door d© Berlijnsche Orkestvereeniging o.l.v. Cle mens Schmalstich. Verduistering. Op vermoeden van verduistering van ll.OOo en valschheid in geschrifte ten nadeele van het Waterschap „De Pol ders van Nieuw-Vosmeer" is de oud-bur- gemSester en secretaris-penningmeester van dat waterschap B. v. d. W. gevan kelijk naar Breda overgebracht, waarna de Officier van Justitie hem in het St. Catharinagestioht te Bergen op Zoom heeft doen opnemen met het oog op zijn gezondheidstoestand. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 6) „Ik meende het destijds goed met je. Maar ik begrijp niet wat voor pleizier je er in kunt hebben over die lang vergeten dingen te spreken." „Den rechtvaardige past het wel zich ontvangen weldaden te herinneren. En gij waart destijds zoo bezorgd om mij vooruit te helpen, werkelijk om me voor uit te helpen. Ik beken graag, dat ik met mijn jeugdige onervarenheid ongetwijfeld spoedig in de handen van mijn achtervol gers zou zijn gevallen, als uw bewonde renswaardig doorzicht mijn vlucht niet had mogelijk gemaakt. Tot op den huldi gen dag zou ik u als mijn weldoener heb ben geëerd, als ik niet toevallig in mijn onbereikbare schuilplaats, een onbeschei den Duitsche krant in handen had gekre gen." Norrenberg's bevende vingers speelden nog altijd met de papieren. „Ik begrijp je niet. Het doet er ten slotte toch niets toe wat er voor twaalf jaar in de kranten stond." „Neen, mijn waarde, mij laat dat wer kelijk niet zoo onverschillig. Ik moet be kennen, dat ik toen wel een' beetje boos op je was, want het wilde me voorkomen, dat je toen wel een beetje oneerlijk tegen over met waart. Het pakket, dat je me overhandigde, bevatte iets meer dan veer tigduizend Mark een mooi sommetje voor mijn jeugdige naieve opvatting een klein fortuin. In de kranten, die zich maandenlang met de zaak hebben bezig gehouden, las ik tot mijn verbazing, dat de kas van de bank door mij van niet minder dan tweehonderdduizend Mark was be roofd. En hoe jong ik ook was, ik wist toch wel, dat veertig lang niet de helft was van tweehonderdduizend". Hij. sprak nog steèds op denzelfden, be leefden, vriendelijken toon, doch dat scheen den bankier echter in het geheel niet aan te staan. Wol een minuut lang stond Norrenberg, nadat Sandory uitge sproken was, als in tweestrijd, zwijgend daar. Dan keerde hij zich met een bruus ke beweging om en den bezoeker strak in de oogen blikkend, zeide hij: „Ik zou kunnen weigeren met je over deze zaken te spreken, want men zou je voor een waanzinnige houden, als gij het in uw hoofd zoudt halen, tegenover anderen er op te zinspelen, dat ik je medeplichtige zou zijn geweest bij die misdaad. Maar ik wil eerlijk tegenover je zijn, omdat ik je voor slim genoeg aanzie om te begrijpen, dat mijn belang ook het jouwe is. Ja, het is waar ik heb het grootste deel van den buit voor mijzelf gehouden. Maar ik moest wel, want toen ik je destijds overhaalde, om dien slag bij onze bank te slaan, stond het water me reeds tot aan de lippen. Om uit mijn ellendig bestaan van boekhouder te ko men, had ik aan de beurs gespeculeerd, niet met mijn eigen geld natuurlijk, want ik bezat geen pfennig maar met het geld van de bank. Ik heb-pech gehad, ik zat er voor meer dan vijftigduizend Mark in en het tekort kon ieder oogenblik ont- dekt worden. Toen kwam in de lange slapelooze nachten, die mij schier krank zinnig maakten, het plan voor den dief stal bij mij op, die met de gebrekkige veiligheidsmaatregelen van destijds niet kon mislukken. Ik wist, dat iemand, die op de hoogte was met den gang van za ken gemakkelijk een groote som, aan ge makkelijk te verhandelen waarden kon verduisteren en ik rekende er vast op, met dat geld ongehinderd naar het bui tenland te kunnen vluchten. Maar dan moest ik vrouw en kind achterlaten en ik hield zooveel van hen, dat ik er niet toe kon besluiten. Toen kwam het plan bij mij op, dat wij samen hebben uitgevoerd en niet in uw na-deel, zou ik meenen." „Ik heb daar al een en ander over ge zegd. Het was werkelijk heel aardig van u om mij in vertrouwen te nemen hoewel ik maar de jongste klerk was. Maar ik wacht nog steeds op een verklaring over die wel heel ongelijko verdeeling." „Ik zei toch dat ik vijftigduizend Mark noodig had om het tc kort te dekken. En het spreekt toch vanzelf, dat ik het waag stuk niet ondernam om later weer dezelfde arme drommel te zijn als er voor. Ik wou ook de ellende uit en mij de kans schep pen voor eigen rekening te beginnen. Ik wilde niet langer werken om de zak van anderen te spekken. Ik wilde mijn eigen kind een gelukkige toekomst verzekeren. En had ik zelf niet het gevaarlijkste deel van de taak op mij genomen Ik bedreef de beslissende daad geheel alleen en ter wijl gij uzelf gemakkelijk in veiligheid kon brengen bleef ik hier en trotseerde al le gevaren van ontdekking en straf. Of gaf de doodsangst waarin ik maanden lang ge leefd heb mij niet recht op een schade vergoeding „De voorstelling is niet kwaad, al moet men dat in doodsangst leven niet al te let terlijk nemen. Wat was er voor n te vree zen toen ik door de zorgvuldige voorberei ding wel als de eenig schuldige moest worden aangezien? Ik denk dikwijls nog met genoegen aan de comedie die wij in de weken die aan het misdrijf voorafgingen met elkaar hebben gespeeld. Iedereen moest ons wel voor verbitterde vijanden houden. Eens was het zelfs haast tot handtaste lijkheden gekomen. En dat nog wel in te genwoordigheid van een der directeuren, die mij dan ook' op staanden voet ont sloeg. Ik wed dat onze collega's eerder aan het verge an van de wereld dan aan een complot tusschen ons zouden gelooven. j Slechts door eigen onvoorzichtigheid zoudt gij eenige verdenking op u hebben kunnen laden. En het resultaat bewijst wel, dat gij u zelf het beste deel van de overeenkomst had toegedacht. Gij zijt nu een eerlijke man van onbesproken gedrag door uw medeburgers geacht en wellicht op weg met eere-teekens overladen te worden. Vindt ge het niet natuurlijk dat ik wat afgunstig op u ben De bankier trok ongeduldig de schou ders ,op. „Laten we nu niet langer in het verleden wroeten. Gij zijt hier gekomen met een bepaalde bedoeling. .Wat ver langt ge van mij „Dat ik van uw vriendelijkheid eenige kleine gunsten verwacht kan ik niet ont kennen." ,Noe::i dan zonder omwegji het bedrag dat gij gedacht hebt los te krijgen." „Maar wie zegt u, dat het mij om uw geld te doen is? Zie ik er uit als iemand, die er op uit is chantage te plegen? Ze ker als ik in moeilijke financieele omstan digheden verkeerde zoudt gij de eerste zijn tot wien ik mij zou wenden. Voorloopig verlang ik van u alleen uw vriendschap, anders niets." Wantrouwen en hevige onrust stond op het gelaat van den bankier te lezen. „Ik begrijp u niet. Als ge soms voorne mens zijt om met mij te spotten." „Foei wat een onaaivligo veronder stelling Ik meen hot ernstig cn u zult mijn verzoek begrijpen als ik u zeg, dab ik van plan ben mij voor geruimen tijd en misschien wel voor goed hier in Wal- denberg te vestigen." „Wat? En moet ik nog gelooven, dat je dat ernst is? Bedenk toch Sandory dab mijn tijd niet geheel waardeloos is." „Ik zou u niet in uw prachtige villa op gezocht hebben als het mij niet veel waard was geweest met u tot overeen stemming te komen voor ik hier nieuwe kennis aanknoop. Daarom nog eens, ik ben van plan in dit bekoorlijke stadje te komen wonen." „Maar dat is toch de grootste dwaas heid neem me niet kwalijk. Maar het is werkelijk niet de moeite waard om daarover nog verder een woord te wisse len". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9