STADSNIEUWS Leerlingen van J. A. JANSEN RECHTZAKEN AGENDA ACADEMIENIEUWS DINSDAG 28 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 GEMEENTERAAD. Dg gemeenteraad vergadert op Maan dag 4 Juli 1932, des namidags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 4 Juli, des avonds te 8 uur, op Dinsdag 5 Juli des avonds te Tc behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 2o. Voortzetting van de behandeling van de missive van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon, naar aanleiding van de beschuldigin gen door Mevr. Braggaarde Does aan het adres dier Commissie geuit in de raadsvergaderingen, waarin de begrooting voor 1932 werd behandeld. 3o. Voorstel in zake de" reorganisatie van den Gemeentelijken Reinïgings- en Ontsmettïngsdienst. 4o. Voorstel van den heer Schiiller, in zake den aankoop van een complex terrei nen in den Rodenburgerpolder en den Cro- nesteinpolder. 5o. Interpellatie van den heer Koole, in zake den bouw van een badhuis in Tuin stad wijk. 6o. Voorstel: a. tot toekenning van een vergoeding aan den hoofd-administratief ambtenaar ten kantore van den Gemeente-ontvanger S. Th. Buys, wegens derving van inkom sten als provisioneel bewindvoerder over krankzinnigen, die voor rekening van de gemeente in gestichten worden ver pleegd b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de sub a bedoelde ver goeding. 7o. Verordening, houdende wijziging ?«n de verordening van 13 Juni 1918 (Gem. blad No. 25), regelende de heffing van le ges- en expeditiegelden ter Secretarie, bij het Oud-Archief en aan het Bureau van den Burgerlijken Stand te Leiden. 8o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 13 Juni 1918 (Gem. blad No. 25),4regelende de invordering van leges- en expeditiegelden ter Secretarie, bij het Oud-Archief en aan het Bureau van den Burgerlijken Stand te Leiden. 9o. Voorstel in zake de overneming in eigendom en onderhoud van een strook grond aan de Mariënpoelstraat. kad. be kend onder Sectie L. Nis 1450, 1451 en 1452 alle ged. lOo. Voorstel tot verkoop: a. van een gedeelte bouwterrein aan den Lammenschansweg, sectie M, Nis 4858 en 4659, beide ged., aan J. C. van der Steen, M. C. van Straten en J. Smitte- b. van een gedeelte bouwterrein aan de Bloemistenlaan sectie M, No. 4713, aan N. P. M. Dieben. EEN TUIN NAAST DE NIEUWE KATH. H. B. S. In verband met den voorgenomen bouw van een R.-K. Hoogere Burgerschool op een terrein nabij de Mariënpoelstraat, moet de voor straat bestemde grond aan de gemeente in eigendom worden overge dragen. Naast het bouwterrein ligt een eveneens aan het bestuur der voornoemde H. B. S., de Ondcrwijsstichting „Si. Bouaventura", alhier, toebehoorend perceel hetwelk ge deeltelijk bestemd is tot plansoen, struik gewas of park. In verband biermede komt het B. en W. gewenscht voor met de vorenvermelde Stichting een overeenkomst aan te gaan, waarbij deze zich tegenover de gemeente verbindt om bedoeld terrein (groot pl.m. 960 M.2) als tuin met opgaande geboomte, bij het H. B. S.-terrein behoorend, in te richten, door een open hek van den weg af te scheiden en als zoodanig te onderhou den, een en ander ten genoege van B. en W. en deze verplichtingen als erfdienst baarheid ten laste van bedoeld terrein en ten nutte van den openbaren weg, de Mariënpoelstraat, te vestigen. Daartegenover achten B. en W. het bil lijk. dat de kosten van aanleg tot tuin aan de Stichting worden vergoed en mitsdien de door haar aan de gemeente tc betalen kosten van straataanleg c.a., geraamd op ƒ14.100.met het voor den tuinaanleg geraamde bedrag ad 3600.wordt ver minderd. Het bestuur der H. B. S. voornoemd heeft zich tot het aangaan van deze tran sactie bereid verklaard. Op deze wijze wordt de strekking van de besteming van het ontwerp-uitbrei- dingsplan grootendeels, d.w.z. voorzoover deze beplant terrein inhoudt, verwezen lijkt met betrekkelijk geringe kosten voor de gemeente. Immers, geschiedde dit niet, dan zou dit terrein te zijner tijd door de gemeente moeten worden aangekocht of onteigend en zouden niet alleen de kosten van aan leg. maar ook de kosten van aankoop of onteigening en de onderhoudskosten ten laste van de gemeente komen. Geref. Minnehuis. Het College van Regenten en Regentes sen biedt den Raad in verband met het aan den Regent J. A. Prins verleend ont slag als Regent van het hierboven ge noemd Geref. Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis een voordracht van twee personen, „waaruit de keuze door den gemeenteraad zal worden bewerkstel ligd". Deze voordracht luidt: Prof. dr. N. J. Krom en mr. H. Burgersdijk, beiden te Leiden. Verkoop van bouwterreinen. In de vergadering van 21 Maart werden B. en W. gemachtigd voor den verkoop ran de aan den Lammenschansweg en de Bloemistenlaan gelegen bouwterreinen, een openbare inschrijving te doen houden op door B. en W. vast te stellen wijze en voorwaarden, met dien verstande, dat de gunning slechts zal geschieden onder voorbehoud van goedkeuring van den Raad en van Gedeputeerde Staten. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat het bod van de combinatie van J. C. van der Steen, M. C. van Straten en J. Smittenaar voor kavel IV (groot pl.m. 936 M.2) ad ƒ14.03 per M.2, en dat van N. P. M. Dieben voor ka vel VII (groot 940 M.2) ad ƒ9.15 per M.2 kan worden aanvaard, en dat tegen .gun ning aan genoemde personen derhalve geen bezwaar bestaat. De overige in schrijvingen komen niet voor toewijzing in aanmerking. NIEUWS VAN DE R. K. SPORT- CENTRALE. Onder dit opschrift zullen in de komende weken eenige artikelen verschijnen, behan delende de werkzaamheden van de R. K. Sportoentrale. Herhaaldelijk werd ons de vraag gesteld: „Gebeurt er nog iets?" en „Hoe staan de zaken?" De zaken stonden goed en er gebeurde veel, maar van publicatie werd voorloopig afgezien, omdat er nog niet genoeg zeker heid en succes voor de toekomst was, al was er genoeg vertrouwen en optimisme. De R. K. Centrale voor Lichamelijke Op voeding en Sportbelangen te Leiden slaag de er allereerst in voor'de R. K. Sportver- eenigingen beslag te leggen op nieuwe sportterreinen gelegen aan den Haagweg tegenover de Houtzagerij van de firma Noordman. Aangekocht werd een schitterend club lokaal, dat zal bevatten 7 kleedkamers voor 7 elftallen, buffet, clubzaal en be stuurskamer. Het clubhuis zal .voorzien zijn van electriciteit en waterleiding. De vereenigingen zullen wel nooit heb ben kunnen droomen, dat zij nog eens over terreinen zouden kunnen beschikken in de onmiddellijke nabijheid van de stad. Dat zal wat schelen met het zoo nood zakelijke trainenDat zal wat schelen met de supporters! Voor niemand bezwaar onze velden te bezoeken! Volop gelegenheid om te zitten, tribunes, volop gelegenheid om op een buffet-terras iets te gebruiken. Dat gaat wat- worden! 10 Juli a.s. worden waarschijnlijk de eerste wedstrijden gespeeld. Houdt U vrij? En danOp 14 Augustus a.s. komt Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent zelf de terreinen inzegenen. Dat gaat wat worden! Verder nieuws zal dezer dagen onder uwe oogen komen. Moge alles slagen, dank ook uw- medeleven en medewerken Mogen wij nog eens de aandacht vesti gen op onze nieuwe R. K. Gymnastiekver- ceniging W. V. S. (voor jongens). Deze ver- eeniging werkt voorloopig Dinsdags, 's avonds van 67 uur in de zaal op het Pieterskerkhof. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden aan de zaal of bij de Weleerw. Heer Kap. H. J. Bangert, Breestraat 139. We vorderen prachtigHélpt U ook mee? Eindexamen Gymnasium. Na verlengd examen zijn alsnog ge slaagd \oor de 4e groep, afd. A. de heeren R. J. J. Brons-geest Leiden, H. J. Goester Leiden en A. Stuurman Oogstgeest. Afgew. één oandidaat. Akte examen L. 0. Aan de Gemeentelijke Kweekschool zijn voor de 3e groep geslaagd de heeren C. M. A. L. v. Noord, C. A. Pieterse, J. Teeuwen, A. J. v. Thiel, H. W. A. Louwrier, allen te Leiden en P. Ouwehand te Katwijk aan Zee. Afgew. geen. Geslaagd -voor het examen boekhouden enz. „Ver. van Leeraren" de heeren J. Breu- ring. Leiden; J. M. A. van Dam, Leiden; T. Heeres, Leiden; B. S. T. Aal, Leiden; H. van 't Wout, Noordwijk; allen leerlin gen van den heer J. A. Jansen, alhier. Foto's bondsdag K. J. M. V. Van den Bondsdag der K. J. M. V., j.l. Zondag op den Burcht te Leiden gehou den, heeft de heer Slegtenhorst, photo- graaf Nieuwe Rijn, mooie photo's gemaakt, waarvan wij er gisteren twee in onze cou rant hebben opgenomen; deze en nog en kele anderen zijn nu in de vestibule van ons gebouw opgehangen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 4045. Naamloozo Vennoot schap Verzekeringsmaatschappij „Vooruit", Leiden, Korevaarstraat. 30. De volmacht van don heer H. Marks is ingetrokken, d.d. 1 Juni 1932. N. Dir.: P. J. Michel», Leiden. Zooals gemeld, was het voor het onder zoek naar de gegrondheid der tegen Lem- vog beschuldigingen noodig geoordeeld, den directeur van Lernvog voor een nader on derzoek in deze in voorloopig arrest te houden. Wij wezen er reeds op, dat hieruit door het publiek niet mocht worden gecon cludeerd, dat er zeker strafbare handelin gen zouden zijn gepleegd. Naar wij ver nemen, i9 het bedoelde voorloopig arrest gisteren opgeheven. EXAMEN BOEKHOUDEN, enz. „VER. van LEERAREN' GESLAAGD: J. BREURING J. M. A. VAN DAM T. HEERES B. S. T. AAL H. VAN 'T WOUD LEIDEN LEIDEN LEIDEN LEIDEN NOORDWIJK NIEUWSTEEG 4a, LEIDEN (BIJ DE BANK VAN LEENING) Bureau voor Boekhouden Opleiding Praktijkexamens Speciaal eigen opleidingssysteem en repetitiemethode Condities f5.per maand per wekel. lesuur. 7400 Literaire Voordrachtavond in het Rijksasyl voor Psychopathen. Men schrijft ons: MaandagavondOmgeven door vier aaneensluitende rijen kastanjeboomen, ligt de Binnenplaats van het Rijksasyl voor Psychopathen. In het midden een gewoon grasveld, waarop een eenvoudig spreekge stoelte. Voor het gestoelte: directie, gasten en patiënten. Achter de katheder als spreker van den avond: ds. E. L. Nauta, Legerpre- dikant te Leiden. Wat heeft hij zijn gehoor geboeid, 't Was alsof het gebladerte der oude boomen zich er op toelegde om geruisohloos te blijven, ten einde vooral de wijding niet to storen, die m.i. het hoogtepunt bereikte bij de meesterlijke vertolking van Pater Fleer- ackers's: Karei dc Groote. Wat wist ds. Nauta heerlijk dezen Vlaamschen dichter te benaderen, evenals hij voortreffelijk Ge- zelle liet hooren. Ook in zijn proza, bewees hij een meester in de voordrachtkunst te zijn en al wijst deze bescheiden inensch zelf elke artistieke waarde af, voor iemand die menschen als Verkade, Paul Huf, Charlotte Kohier, kortom die op het gebied der voor drachtkunst ïet-s heeft gehoord en medege leefd daar komt 't voor ons vast te staan, dat hij een buitengewoon begaafd en bege nadigd kunstenaar is. Dr. Wiersma bedankte hem na afloop en riep hem tevens een tot weerziens toe. Voor de patiënten was 't een zeer mooie avond, die nog lang kan nawerken en gees telijke verheffing kan bijbrengen. In de Oranjezalen mn Café-Restaurant „De Harmonie", Breestraat alhier, hield gisterenavond de firma Hans Schwarzkoph, fabrikant der Schwarzkoph haarwasoh- scnampoo-poeders en glanspoeders, in sa menwerking met de Leidsche dames-ka-p- club 'n demonstratie met lichtbeelden voor dameskappers en kapsters. De heer L. E. v. Dijl en Zoon, Dordrecht-, importeur voor Holland van dit artikel, gaf in woord en beeld een zeer duidelijke uit eenzetting der nadeelige gevolgen voor het haar door het wasehen met alleTlei zeep- middelen. Hij toonde daarna de voordee- len aan welke n\ct de shampoo en haar- glanspoeder worden bereikt en hoe ijzeron dulatie en permanent wave betere resulta ten geven. De aanwezigen betuigden door een luid applaus hun dank voor dezen wederom leerrijken avond. De thuisblijvers hadden ditmaal ongelijk. Donderdag a.s. zal het Leidsch Harmo niegezelschap „De Post", directeur de heer M. Polderdijk, het concert geven van de reeks van den Bond van Leidsche Harmo nie- en' Fanfare-Vereenigingen 's avonds 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sa crum). Het publiek wordt beleefd verzocht dit programma te willen uitknippen en ge durende de uitvoering van de nummers niet te loopen. Programma: 1. Under the Double Eagle, Marsch J. F. Wagner; 2. Erlkönig, ouver ture dramatique Joh. Boers; 3. Mazurk Noble, Ant. Tierojf; 4. Suite Ballet, F. Popy; a. Entrée Mazurka; b. Pizzicato; c. Valse Lente; d. Largo; e. Final Galop. Pauze. 5. Lustspiel Ouverture, Kela Bela; 6. Grand Final d'Arielle, Bach; 7. Kirmes am Rkein, A. Dreissen; 8. Faust Fantaisie, Gounod; 9. Marche Finale. Op de gisteren gehouden keuring van nieuwe planten door de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur te Haar lem, werden aan de door de Rots- en Vaste Plantenkweekerij K. J van Veen, alhier, ingezonden Mimulus hybr. Flame (eigen aanwinst) en Pentstemon hybr. Castle For bes (import) twee getuigs'ohrfiten van ver dienste toegekend. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen R. P. v. S. den B., die in zijn winkel in de Oosterkerksteeg een hond met een kaasmes een klap heeft gegeven, waardoor het dier een wonde van 7 y2 c.M. diep opliep. Dr. Commandeur heeft het beest behandeld. KINDERDOODSLAG TE MOORDRECHT De Arrondissementsrechtbank te Utrecht deed heden uitspraak in de zaak tegen den schipper Gerrit do Vries en de koopvrouw Gatske van der Woudc, die terecht hadden gestaan, verdacht van verregaande mis handeling van een 5-jarig meisje, dat ten gevolge daarvan overleden is en door ver dachten in den dijk bij Moordrecht begra ven werd. De rechtbank verwees ten aanzien van beide verdachten do zaak terug naar den rechter-commissaris om een nader onder zoek naar de schuldvraag in te stellen in verband met een ingekomen brief van iemand, die tot dusver nog niet in de zaak gehoord was. De Officier van Justitie had resp. te gen de verdachten vier jaar en zes maan den geëischt. Gemeentelijke Aankondigingen BRANDSTICHTING. Dc rechtbank te Arnhem heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den on geveer 40-jarigen chef-veldwachter G. J. A. uit Zetten, die veertien dagen geleden terecht heeft gestaan als verdacht van brandstichting in zijn eigen woning. In den morgen van den llen November 1931 was n.l. brand ontstaan op een der slaapkamers van de kinderen van hem, terwijl de verdachte alleen thuis was. En kele kamers van het huis brandden geheel uit. De zaak is destijds reeds eerder voor de Arrondissementsrechtbank behandeld. Deze verklaarde de toen uitgebrachte dagvaar ding nietig. Het O. M'. bracht daarop een nieuwe dagvaarding uit en eischte na de tweede behandeling verdachte's veroor deeling tot één jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De rechtbank, heden uit spraak doende, verklaarde den veldwach ter schuldig aan brandstichting en veroor deelde hem tot een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar. NA EEN INBRAAK TE LAREN. In den naacht van 5 op 6 December van het vorige jaar werd ingebroken in het gebouw van de bakkerij van de Coö peratie „Steunt Elkander" te Laren (N oord-Holland). Uit een brandkast, die opengebroken werd, namen de indringers een bedrag van 1875.weg. Verdacht van diefstal met braak werd de 36-jarj ie expediteur W. F., wonenc^. te Hilversum, gearresteerd en door de rcehtbank te. Amsterdam wegens diefstal met braak veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf. Verd., die zijn onschuld vol hit--sd, ging van het vonnis in hooger beroep. Uit het micro-chemisch onderzoek, ingesteld door dr. van Ledden Hulsebosch, bleek, dat hetzelfde poeder dat zich tusschen do wanden van den brandkast bevond, voor kwam op de kleeren en schoenen van verd. Voorts was verd. in den nacht van 5 op 6 December niet thuis geweest, ter wijl hij eenigen tijd na den inbraak een biljet van 300.trachtte te wisselen. De Procureur-Generaal eischte beves tiging van het vonni. s van de rechtbank. De verdedigster mej. Bartha de Vries pleitte vrijspraak. Op 16 Juni j.l. wees het Hof interlocu toir arrest en bepaalde, dat het onder zoek diende te worden heropend om de deskundigen nogmaals te hooren. Heden werd de behanadeling voortge zet, wederom w as dr. van Ledden Hul- sebisch als deskundige a charge aan het woord. Desk. bleef bij zijn meening in zijn rapport vastgelegd. Op de kleeren van verd. is krijtpoeder gevonden, wat óók voorkwam tusschen f.e wanden van de brandkast. De verdedigster mej. mr.B. de Vries: „Het is toch wel vreemd, dat op twee costumes van verd. krijt is aangetroffen. Niemand kan twee pakken tegelijk dra gen." Een getuige thans gedetineerd in de strafgevangenis- te Arnhem wist te vertellen, dat verd. een bankbiljet van 300.had willen wisselen in een café te Amsterdam. Verd. had dit biljet ech- v. 'gekregen van „iemand anders". President mr. Jolles (ott get.): Er is toen toch over den inbraak gesproken? Get.: „Neen, ik wist wel, dat het niet in orde waas, maar ze vertelden alleen maar, dat het geld uit het Gooi afkom stig was". Pres.: „Voor den rechter-commissaaris hebt u indertijd heel wat anders- ver klaard". Als volgende getuige werd de vrouw van verdachte gehoord. Zij was weinig over haar echtgenoot te spreken. In den nacht van 5 op 6 December was haar man zoo vertelde zij niet thuis ge weest. 's Morgens te zeven uur was hij gekomen. Pres.: „Deed hij toen iets bijzonders?" Getuige: „Ja, hij was vriendelijk, wat hem anders nooit gebeurde, verder viel me op, dat hij nuchter was en zijn kleeren afborstelde en zijn schoenen poetste". Pres.„Hoe zorgde hij voor zijn ge zin?" Getuige: „Heel slecht, we leden ar moede en wat hij verdiende verdronk hij". Verdachet bleef er bij, dat hij aan den inbraak volkomen onschuldig was. De procureur-generaal mr. Bauduin persisteerde bij zijn eisch (bevestiging van het vonnis). De verdedigster mej. mr. B. de Vries bleef bij haar verzoek tot vrijspraak. Arrest 8 Juli. Perzische koopman vrijgesproken. De rechtbank te Amsterdam had den 62-jarigen Perzischen koopman M. M. we gens oplichting veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van drie maan den voorarrest ter zake oplichting. Hij zou in 1930 oen papierfabrikant te Nijmegen hebben bewogen tot afgifte van een groote partij toiletpapier ter waarde van ruim 14.000. Verd. handelde onder den naam AFSLUITING PASSAGE GR0ENE- STEEG NABIJ DE MIDDELSTE- GRACHT. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene bennis, dat, in verband met het uitvoeren van dem pingswerkzaamheden aan de Middelste gracht, de Groenesteeg aldaar met in gang van Woensdag 29 Juni a.s. tot na dere aankondiging, voor alle doorgaand rijverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Juni 1932. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kenis, dat door hen vergunnnig is verleend aan: a. A. P. Gadri en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een was-ch- en strijk- inrichting in het perceel Morschweg no. 130; b. de N.V. Fabriek van Verduur zaamde levensmiddelen voorheen L. E. Nieuwenhuizen en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een fabriek van ver duurzaamde levensmiddelen op het per ceel Morschweg no. 60; c. de N.V. Ba- taafssche Import Maatschappij en recht verkrijgenden tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor ben zine mte bovengrondsche aftapinrichting op het perceel Hansenstraat no. 7173. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. de N.V. bajetfabrieken P. Clos en Leembruggen, om vergunning tot hét oprichten van een sajetfabriek in het percéel Langegraoht No. 5; b. de N.V. Nederlandsche Rotogra vure Maatschappij om vergunning tot bet oprichten van een koperdiepdrukinrichting in de perceelen Galgewater Nis. 2224; Noordeinde Nis. 10, 10a en 12; Weddesteeg Nis. 3, 5, 5a, 7, 9, 11, 13 en 15; c. de N.V. Fabriek van suikerwerken enz. v/k. Gebrs. Pel om vergunning tot het oprichten van een fabriek van- suikerwerken in de per ceelen Morschweg Nis. 5058; d. de firma G. R. van Alphen, om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in de perceelen Nieuwe Rijn N-o. 62 en Hooi gracht No. 2; gelet op de artikelen 6 en 7 ■der Hinderwet; geven kennis aan het pu bliek, dat genoemde verzoeken met de bij lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 9en Juli 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in to brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een zijner leden zijn versohe nen, ten einde hun bezwaren mondeling too te lichten. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat B. Burgmeijer, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Haarlemmerweg no. 43, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Juni 1932. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. British Dutch Comm. Agency. Do koop man had vier accepten op de Ned. Bank afgegeven, waarbij hij echter geen reke ning had loopen. In hooger beroep eischte de procureur- generaal bevestiging van het vonnis. Het Hof, heden arrest wijzend, sprak verd. van het ten laste Relletjes te Delft. De Rechtbank veroordeelde heden den 23-jarigen fabrieksarbeider P. N. van E. en den 24-jarigen A. P. A. v. d. D., eveneens fabrieksarbeider, beiden te Delft, die te recht hebben gestaan, wegens openlijke ge weldpleging tegen den commissaris van po litie v. d. Zee en den agent van politie A. .T. S„ tijdens de relletjes op de markt te Delft op 12 April j.l., ieder tot drie maan den gevangenisstraf. De eisch was 6 maanden. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal-examen Wis- en Natuurkun de hoofdvak pfoarmaeie de dames J. P. Cor- negoor (Haarlem) en H. W. van Heumen (Bloemen daal); Oandidaats-cxamen rechtsgeleerdheid de heeren A. E. M. A. Bakker (don Haag) en W. S. da C-osta (Amsterdam).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2