MAANDAG 27 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN NEREUS. NJORD LEGT BESLAG OP DE HOOFDNUMMERS. De vierdaagsche wedstrijden, van Ne- reus zijn Zaterdag voortgezet en gisteren beëindigd; we laton hier de voornaam ste wedstrijden volgen. Jonge Acht. Derde heat: 1. Aegir; Njord. Njord is het eerste weg en blijft geduren de de eerste duizend meter van de baan ongeveer een kwart lengte voor. Het water is tamelijk woelig. De race is buitengewoon •spannend. Voorbij Poseidon zet Aegir een felle spurt in doch slecht sturen bij de brug doet het voordeel weer te loor gaan. Njord kan zelfs nog iets meer uitloopen om ten slotte met ongeveer anderhalve langte te winnen. 1. Njord 7 min. 9 1/5 sec.; 2. Aegir op anderhalve lengte. Ie heat: 1. Laga in 7 min. 11 3/5 sec.; 2. Nereus 11/4 lengte; 3. Dare Devill 31'2 lengte. Keulsche Acht te pletter tegen een ducdalf. 2e heat: Argo neemt onmiddellijk de lei ding en gaat met een halve lengte voor sprong door de Berlagebrug. Cadetten en Kölner R.V. 1877 liggen bij Nereus nog steeds boord aan boord. Bij Poseidon is het pleit om de tweede plaats beslecht. De Duitsche ploeg sohiet namelijk naar voren en loopt aanzienlijk in op Argo. Dan bij het clubgebouw De Hoop, als de spanning haar hoogtepunt heeft bereikt, gebeurt het vrecselijke: De Keulsche Acht, die de buitenbaan hoeit stevent recht op het ducdalf aan, waarop des morgens de Ca detten op onzachte wijze stieten. Waar schuwingskreten baatten niet meer en de boot loopt tegen de eikenhouten palen te- pletter. De roeiers raken allen te water doch werden door politie en kamprechters- booten er weer „uitgevischt". De groote achtriems-giek, een eigen boot van de Duitschers, is totaal onbruikbaa.r geworden. De neus werd volkomen verbrijzeld. De bemanning kwam er gelukkig heelhuids af. Winnaar werd Argo. De Cadetten hebben aan het ongeval, dat begrijpelijkerwijze groote consternatie verwekte, een tweede plaats te danken. 1. Argo (geen tijd opgenomen); 2. Cadet ten. Wat het ducdalf betreft, dat een sta in den weg is gebleken, kan nog worden op gemerkt, dat het voor de stuurlieden zoo goed als niet zichtbaar is. Zelfs het witte doek. dat er over is gespannen, heeft de ongelukken van Zaterdag niet kunnen voo/komen. Het is te hopen, dat in de toe komst met bet beletsel da.t deze duc dalf vormt, rekening wordt gehouden. Oude Acht. 2e heat: Uitslag: 1. Laga 6 min. 49 4/5 sec.; 2. A. R. C. Berlin snelste tweede 6 min. 53 2/5 sec.; 3. Nereus. Ie heat: 1. Maas; 2. Njord; 3. Kölner Club f. Wa-ssersrport. Bij den start liggen de buitenlanders voor Bij Njord kreeg nummer drie het te kwaad met zijn sliding, waardoor hij enkele slagen moest laten loopen. Njord, dat een halve lengte achter ligt, loopt bij de Berlagebrug weer in. De ploe gen geven elkaar niet veel toe. Bij Nereus liggen de Kölner Club en Njord vrijwel ge lijk. Even later veroveren de Leidenaren de, leiding, zij het met een zeer gering ver schil. De Maas zakt af. Er ontspint zich een geweldige eindspurt tusschen de leiden de ploegen. Voorbij de Hoop vertoont de Duitsche Acht teekenen van vermoeidheid. Njord loopt steeds sneller uit en wint met 2 lengten. Uitslag: 1. Njord 6 min. 53 sec.; 2. Kölner Club für Wassersport 6 min. 59 sec.; 3. De Maas (op vele lengten). DE LAATSTE DAG. Het. vierdaagsche roei festijn van Nereus is gi.vteren besloten met de finales der ge stuurde nummers. Deze wedstrijden zijn een groot succes geworden voor de Nederland- sc.he ploegen. Ditmaal waren zij toch in de gelegenheid hun krachten te meten met een aantal buitenlandsche ploegen. Echter in een enkel nummer slechts wisten de buitenlanders zich in den eindstrijd te plaatsen. Tn het bijzonder moeten de triom fen van de Utreehtsche studenten worden vermeld, die niet minder dan drie prijzen in de wacht sleepten evenals hun Leidsche collega's, die eveneens een groot aantal heats wonnen en op de hoofdnummers be- sla-g legden. Nereus was bij deze wedstrij den eenigszins op den achtergrond geraakt. De Amsterdamsche studs hebben dit sei zoen wellicht iets te veel van him krachten gegeven. Overnaadsche vier. 1. Argo. 2. Amstel. 3. Nereus. Uitslag: 1. Amstel 7 min. 26 4'5 sec. 2. Argo. 3. Nereus (ver). Jonge Vier. Uitslag: 1. Triton 7 min. 9 3/5 sec. 2. A. R. C. Berlin. 3. Rhenus (op vele lengten). Oude Vier. 1. Njord. 2. A. R. 0. Ber lin. (Nereus trok zich terug). De Leidsche ploeg, die een iet» vermoei- 'den indruk maakt, ligt bij den start iets achter. Bij de Berlagebrug is de achterstand 1 '2 lengte. Bij het clubgebouw van Nereus slaagt Njord erin een kleinen voorsprong te nemen, welke bij Poseidon ongeveer 3/4 lengte bedraaet Njord bliikt zijn vorm dan geheel te hebben hervonden en loopt met Tustigen, langen slag successievelijk uit om met drie lengten te winnen in den tijd van 7 min. 16 1/5 sec. Uitslag: 1. Njord 7 min. 16 1 '5 sec. 2. A. R. C. Berlin. De winnende ploeg bestond uit K. A. F. Houwert (boeg), J. A. James, J. E. van Pan- huvs, A. G. E. Werdmöller von Elgg, C. U. W.' d'Artillac Brill. Jonge Twee. Uitslag: 1. Triton 8 min. 30 4/5 sec.: 2. S. R. Anversoise. 3. Njord. Jonge Vier. Uitslag: 1. Triton 8 min. 30 4/5 sec. 2. Amstel. 3. De Laak. Oude Twee. Uitslag: 1. Willem III 8 min. 34 3/5 sec. 2. Triton. Oude A c ih t. 1. A. R. C. Berlin. 2. Njord. 3. Laga. Laga is het eerst weg en verdwijnt even eens het eerst onder de Berlagebrug. De beide andere ploegen liggen vrijwel boord- aan-boord. ALs de brug gepasseerd is, blijüt Njord iets te zijn afgezakt. De Berlijners spurten dan flink bij en hebben bij Nereus de leiding met 3'4 lengte. Tusschen Njord en Laga is het verschil 1/2 lengte, ten gun ste van de Delftenaren. Zoo gaat het onder de Amstelbrug door. De Duitschers leiden dan nog maar met een taf lengte. Er ont wikkelt zich een prachtige eindspurt. Njord schiet naar voren, gevolgd door Laga, dat eveneens een zeer hoog tempo slaat. Op de laatste 100 Meter zijn we dan getuige van een onstuimig felle strijd, tusschen de drie ploegen, die onderling een afstands- verschil hebben van nog geen Meter. De Duitsche stuurman, verstuurt zich even en het scheelde zeer weinig, of zij kwam in aanraking met de Njord^acht. Als de eind streep onder de grootste spanning is be reikt blijken de Leidsche studenten de win naars te zijn in 6 min. 44 4/5 sec. Tweede Laga en drie: A.R.C. Berlin. (Beide binnen 1 Meter). Een prachtrace. De uitslag luidt: 1. Njord 6 min. 44 4/5 sec. 2. Laga. 3. A. R. C. Berlin. De winnende ploeg bestond uit: J. E. van Panhuys (boeg), J. P. A. van Ballegoyen de Jong, D. J. Kuenen, J. A. James, N. W. O. de Jonge, R. O. H. T. Werdmuller von Elgg, K. A. W. Houwert, A. G. E. Werd muller von Elgg (slag), C. H. W. d'Artillac Brill (stuurman). Overnaadsche Vier. Uitslag: 1. Argo 8 min. 12 1/5 sec. 2. Triton. 3. Cadet ten. 2e heat. Uitslag: 1. Nereus 8 min. 19 sec. 2. Aegir. Jonge Vier. 4e heat. Uitslag1. Tri ton 7 min. 51 3/5 sec. 2. La-ga 7 min. 54 4/5 sec. 3. Argo (op vele lengten). 3e heat. Uitslag: 1. Amstel 8 min. 17 sec. 2. Laga. 3. Poseidon. Jonge Vier. 5e heat: 1. A. R. C. Ber lin 7 min. 57 3/5 sec. 2. De Hoop. 3. S. R. V. Anversoise (ver). Overnaadsche twee. Uitslag: 1. Nereus 8 min. 59 4/5 sec. 2. Poseidon. 3. Het Bpaarne. Als laatste nummer werd gestart voor de Jonge Acht. 1. Argo. 2. Laga. 3. Njord. Op de eerste 500 Meter geven de ploegen elkaar niets toe. Tot Nereus liggen de boo ten vrijwel naast elkaar. De Wageningsche acht loopt dan iets uit. Bij de Amstelbrug zijn de Leidenaars iets ingeloopen. Een paar krachtige slagen en zij hebben de lei ding. Doordat de Argo-stuurman slecht stuurt komt de Wageningsche ploeg op de derde plaats. Laga houdt het tempo van Njord mooi bij, maar slaagt er niet in bij te spurten. Met slechts een halve Meter verschil gaat Njord als eerste door de finish. Uitslag: 1. Njord 6 min. 43 2/5 sec. 2. La ga. 3. Argo. De winnende ploeg bestond uit: H. Broe- kema (boeg), P. L. Damste, H. F. Luiking, S. C. H. Coebergh, A. A. K. Portheine, W. A. Visser, A. C. Koreweer, H. Neeb (sla-g), L. D. J. Reeser (stuurman). VOETBAL R. K. FEDERATIE. Om het kampioenschap. T. T. B. B. werd gisteren op eigen ter rein met. 30 door Mulo geklopt, zoodat de Haarlemmers het kampioenschap ontging. Een beslissingswedstrijd is nu noodig. Santpoort won met 32 van S. D. O. U. c. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Mulo 6 4—2 15—8 8 T. Y. B. B. 6 4 2 9—13 8 Santpoort 6 2 13 1413 5 S. D. O. U. C. 6 1 1 4 10—14 3 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. OM DEN „LEIDSCHE C0URANT"- BEKER. S. J. C. II—S. N. A. I 4—3. Van beide partijen is deze wedstrijd met veel belangstelling tegemoet gezien en dank zij de goede leiding van scheidsrech ter Haverkorn is dit een zeer sportieve wedstrijd geworden, waardoor de goede verhouding tusschen beide vereenigingen o. i. weer geheel hersteld is. Onze Stomp wijksche sportbroeders ga ven ons in de eerste helft van den wed strijd een niet al te sterken indruk als nieuwe 2e klasser, doch in de tweede helft hebben zij zich van een betere zijde laten zien en met élan als in deze helft gespeeld is door hen, zullen zij zich zeker in deze klasse kunnen handhaven. Te drie uur werd afgetrapt en vanaf den aftrap is S. J. C. steeds iets in de meer derheid en het gelukt na 10 minuten reeds te scoren 10. Grootendeels blijft het voor rust eenzijdig, waarbij de thuisclub nogmaals wist te doelpunten, zoodat rust inging met 20. Na rust zien wij direct een pittig par tijtje voetbal, waarbij de gasten steeds meer wisten op te dringen met gevolg, dat de stand Bpoedig gelijk was (22). Beide teams wegen nu goed tegen elkaar op en als S. J. 0. er 32 van gemaakt heeft, weten de gasten op fraaie wijze weder ge lijk te maken (33). Van beide zijden wordt er flink aangepakt, waarbij de aan vallen zich snel afwisselen. Vijf minuten voor het einde wist. S. J. C. den stand op 43 te brengen, met welken stand onder% groote spanning het einde werd bereikt, en S. J. C. zoodoende op het kantje af in de derde ronde geplaatst is. I R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwouds (H.-R.). Voetbal. V. V. B. I slaagde erin gisteren met. 21 van Meerburg I te win nen. Het Meerburg-elftal, dat met inval lers voor H. Je Vrind, A. van Sohie en T. de Vrind uitkwam, speelde voor de rust een slechten wedstrijd; na de rust werd het Spelpeil iets beter, doch benaderde geen oogenbli'k het tweede klasse peil. Over den wedstrijd, die buitengewoon forsch was, zullen we kort zijn: Meerburg wint den toss, zoodat St. Bernardus af trapt. Het begin is echter voor Meerburg; direct nemen zij bal over en bestoken geruimen tijd het v. V. B.-doel. De V. V. B.-aohterhoede met C. Bahlmann aan het hoofd, zuivert met verre trappen het ter rein. Geregeld moet de heer Heuzen bet spel onderbreken, wegens te hard spel. Ook de V. V. B.-voorhoede neemt thans meer aandeel in het spel, en heeft spoe dig succes, als Verkleij, geheel vrij, een goede kans krijgt en hard inschiet. (10). Nog eenmaal herhaalt zich hetzelfde, zoo dat binnen korten tijd de stand 20 in het voordeel van V. V. B. is. De Meerburg- voorhoede komt ook herhaaldelijk voor het St. Bernardus-doel, maar verder dan enkele schoten, die overvliegen, komt het niet. Bij een corner maakt Bahlmann hands, doch de scheidsrechter constateer de dit niet, zoodat een goede kans om den. achterstand te verkleinen, verloren gaat. Onveranderd breekt de rust aan. Na half-time komt het Meerburg-elftal er beter in. Geregeld wordt het spel op de V. V. B.-helft gespeeld, doch de V. V. B.-backs grijpen telkens op dusdanige wij ze in, dat er voor de voorhoede geen door komen aan is. Beekman, die danig in de gaten gehouden wordt, krijgt den bal goed aangegeven, en schiet hoog in de V. V. B. touwen (21). Enkele vrije schoppen op het V. V. B.-doel leveren ook al geen suo- ces op. Bij een hiervan komt de V. V. B.- doelman in onzachte aanraking 1 met een Meerburg-been, waardoor even moet ge pauzeerd worden. Als weder begonnen wordt, is het einde spoedig daar, zocdat V. V. B. de in de competitie geleden ne derlagen, heeft gewroken. De heer Heuzen leidde uitstekend. Training deze week Dinsdag- en Vrij dagavond Junioren en Senioren. Athletiek. Hedenavond laatste training voor den Schenkelloop. Alle ath- leten worden verzocht, aanwezig te zijn. Gezamenlijk vertrek om 9.15 uur vanaf het Patronaat per fiets. R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". St. Bernardus heeft onder groote belang stelling, kans gezien het naburige Meer burg te slaan met, 21. St. Bernardus komt hierdoor in de finale van den Leid- schen Courantbeker. Om circa 3 uur blaast scheidsrechter Heuzen de elftallen binnen de lijnen. De Meerburg-aanvoerder wint. den toss en kiest voor zon en wind. Dadelijk na den aftrap ontwikkelt zich van beide zijden een vlug spel. De verdedigingen worden dan ook weldra om beurten aan den tand gevoeld. Het ziet er naar uit, dat onze jongens het sterk gewaande Meerburg de puntjes niet cadeau gaan geven. Aanval op aanval volgt op het. Meerburgdoel. Na tien minuten weet dan ook C. Verkley het Meerburgdoel met een fraai, onhoudbaar schot te doorboren, waarmede St. Bernar dus de leiding nam. Enkele malen komt ook het St. Bernardusdoel in gevaar, doch de verdediging is in uitstekende conditie. Allengs werkt St. Bernardus zich weer los en het is Meerburg, dat weer eenige benauwde oogenblikken moet doorstaan. Bij een dezer aanvallen, weet C. Verkley andermaal op schitterende wijze te sco ren, waarmede de rust ingaat. Na de thee krijgen we een gelijk op en neer gaand spel te zien, waarbij beide doelen in gevaar worden gebracht, doch doelpunten blijven voorloopig uit. Bij een aanval op het Meerburgdoel beging een St. Bernardusspeler de fout, den doelver- dediger aan te vallen, waardoor bij naar de kleedkamer werd verwezen. Niet ont moedigd speelt St. Bernardus met tien man verder. Even later kunnen zij niet voorkomen, dat de mid voor van Meerburg een tegenpunt scoort. Bij een schermutse ling begaat blijkbaar een St. Bernardus speler een fout en hij wordt zonder waar schuwing buiten de lijnen gestuurd, waar door St. Bernardus met negen man verder speelt. Spoedig hiecna komt het einde, met een welverdiende overwinning voor St. Bernardus. De St. Bernardus junioren, konden het tegen het sublieme spel der S. N. A.-junio- ren niet bolwerken, en verloren met 31. Een andere keer beter Boys! R. K. S. V. „LEIDEN". De vastgestelde wedstrijd ging, doordat V. V. P. Zaterdagavond bericht van ver hindering had gezonden niet door. Een teleurstelling voor de 2de elftaïïers, juist omdat ze van dezen wedstrijd zooveel ver wacht hadden. Leiden III vertrok met een versterkt elftal naar Voorschoten en wist ondanks heftigen tegenstand, van hun gastheeren, die den geheelen wedstrijd flink partij gaven, toch een 52 overwinning uit het vuur te slepen. Bravo, zoo moet het gaan Denken de leden er vooral aan, dat bij den a.s. openingswedstrijd de spelers in wit shirt met sleutelschild (voor dit schild wende men zich tot den heer Visser, Hee rengracht) en zwarten pantalon verschij nen. De rood-zwarte kousen kunnen ge handhaafd blijven. Mondelinge bezwaren Donderdags tus schen 89 uur, Haarlemmerstraat, ingang Pelikaanstraat. D. 0. S. I—ST. BAV0 I 5—3. In een pittig gespeelden wedstrijd wist D. O. S. tenslotte te winnen. St. Bavo begon met den toss te verliezen en Bos man brengt den bal aan het rollen. Er wordt al direct goed aangepakt; toch is D. O. S. steeds iets in de meerderheid. Door het uitstekende werk van den St.- Bavo-keeper kan er nog steeds niet ge doelpunt worden. St. Bavo bedreigt nu een paar keer het D. O. S.-doel, waar de in valler-keeper geen betrouwbaren indruk maakt, doch door slecht schieten der voor hoede weten ze het net niet te vinden. Als D. O. S. dan een corner krijgt te nemen, kopt Bosman deze ineens in (10). Even later moet echter de D. O. S.-keeper even eens vissohen (11). Nu komt D. O. S. weer los, en niet lang daarna passeert v. Ruiten den St. Bavo-keeper (21). Doóh ook dit kon hun niet baten, want uit een penalty komt de gelijkmaker (22). Met dezen stand wordt gedraaid. Nu is D. O. S. het meest aan het woorder wordt ech ter door St. Bavo stug verdedigd, terwijl de keeper in goeden vorm is. Toch kun nen ze den druk niet weerstaan en weder neemt D. O. S. de leiding met een schot in den hoek (32). Uit een vrijen trap werd het 42. Toen kwam St. Bavo nog een flink opzetten, en zoowaar verdwijnt een effectvolle bal in het D. O. S.-doel (43). Het verre opdringen wordt St. Bavo noodlottig en voor alle zekerheid maakt D. O. S. er 53 van, waarmede het einde kwam. D. O. S. ÜI had een verloren middag, daar ze tevergeefs op de tegenpartij wachtte. D. O. S. II speelde in Leiden tegen K. B. I, in welke wedstrijd beide partijen éénmaal doelpuntten (11). Een combinatie speelde tegen K. B. II; of K. B. II zoo zwak, of de combinatie zoo sterk was weten we niet, doch met 70 werd gewonnen. Even herinneïen we nog aan de alge- meene ledenvergadering a.s. Donderdag avond 9 uur in het clublokaal. Voetbalclub Kolping Boys. Het tweede elftal en een combinatie van drie en vier der ver. D. O. S. waren gisteren te gast aan den Kanaalweg. Om ruim half twee bond ons tweede den strijd aan tegen genoemde combinatie, waarin zij verre haar meerdere moest erkennen, reeds voor de rust wisten de gasten vijf maal het doel te vinden, welke stand zij na de rust wisten op te voeren tot niet min der dan 70. Dat moet beter worden Boys Te half vijf betrad het eerste elftal het veld om D. O. S. II partij te geven. Het is een prettige vlotte wedstrijd geweest, waar beide ploegen uitstekend tegen elkaar bleken opgewassen. Voor de rust bleef succes, mede door keurig werk der béide keepers uit, zoodat met blanken stand werd gedraaid. Zeer spoedig na de her vatting wist de rechtshalf van D. O. S. met een schitterend schot te scoren, welk doelpunt even later door onzen midvoor op niet minder fraaie wijze werd beant woord. In deze stand komt ondanks het zwoegen van beide zijden geen verandering meer, zoodat de uitslag de verhouding uitstekend weergeeft. De heeren Th. Richard van Gelder en Th. Henzing floten beide op correcte wijze. A.s. Dinsdagavond om 8 uur spelen bei de elftallen een_wedstrijd tegen elkaar, bij deze wedstrijd zal de elftaloommissie aan wezig zijn om te komen tot een goede sa menstelling voor de a.s. competitie, allen present en beste beentje voor. Donderdagavond geen training wegens recollectie. HOLLAND—BELGIE VETERANEN 3—1. Deze wedstrijd, die Zaterdag op het V. U. C.-terrein te 's-Gravenhage gespeeld werd, en waarvan de opbrengst ten bate kwam aan bet Olympisch Comité ter uit zending van de estafette-ploeg naar Los Angeles trok veel belangstelling. Het Nederlandsche veteranen-elftal was aldus samengesteld: de Boer, de Bruin en Krom, v. d. Zalm, Grijseels en Horburger, Petterson, Pijl, Formenoy, Thomee en de Natris. De Belgen kwamen met Fischlin, P. Braine, v. d. Gracht, Gebr. Fierens, en Janssen, Thijs en Crone. Scheidsrechter was Larnoe Sr. Dr. Jan Thomee opende met een hard schot de score, Thijs maakte gelijk, rust 21 voor Holland, Daarna heeft Jan de Natris na een pracht voorzet van Petter son in de gelegenheid gesteld met een mooie kopbal den stand op 31 te bren gen. Er is door de vrij goed bezette tribu nes hartelijk gelachen, maar toch waren de prestaties lang niet belachelijk. Jan de Natris, Formenoy, Pijl, Grijseels e. a. speelden een behoorlijk partijtje voetbal, Van Egmond, onze wereldkampioen, was er niet om de aftrap te verrichten. De Olympische dames-estafette-ploeg liep heel wat harder dan die van A. D. A. uit Amsterdam en won glansrijk. CRICKET NEDERLANDSCHE ORICKET BOND. De uitslagen. Proefwedstrijd. NoordZuid. Gewonnen door Zuid met 55 runs op de le innings. Zuid 270 voor 9, Noord 215. Overgangsklasse. H. C. C. niR. W. IL Gewonnen door H. C. C. III met 2 runs. Derde klasse A. V. U. C. L. 0. C. Gewonnen door L. C. O. met 7 wickets. H. C. C. IVH. C. C. V. Gewonnen door H. C. C. V met 15 runs. Excelsior IIH. D. V. S. III. Gewonnen door Excelsior II met 43 runs. Derde klasse B. Ajax (L.) IIH. B. S. II. Gewonnen door H. B. S. II met 72 runs. H. D. V. S. IVQuick II. Gewonnen door Quick II met 112 runs. OVERZICHT. De proefwedstrijd in Haarlem tusschen Noord en Zuid is door Zuid gewonnen, voor al door het feit, dat diverse spelers, die aangewezen waren, niet konden opkomen, waardoor vooral de aanval van het Noor den danig verzwa-kt werd. In de derde klasse A doebleerde L. C. C. haar overwinning op V. U. C. dat op« nieuw geslagen werd, nadat de Leidenaars in de le innings een achterstand hadden. Metsch c.s. zijn wel goed op dreef. Ajax II kon het niet bolwerken tegen H. B. S. II, alweer door zwak batten in de eerste innings. Bi] de Ajaxieden schijnt fiet in de 2e innings steeds beter te gaan, maar daarmee alleen wint men geen wed strijden. Ajax I speelde een friendly game tegen Te Werve, wat voor de Leidenaars een allergenoeglijkste wedstrijd geworden is, want de gastheeren verstaan de kunst gas ten te ontvangen, en bovendien een hoogst nuttigee oefening. Wat de overige wedstrijden betreft, kunnen we volstaan met te verwijzen naar bovenstaande uitslagen. Te Werve—Ajax I. Ajax benutte den vrijen Zondag tot 'het spelen van een vriendschappelijken wed strijd tegen Te Werve. Het elftal dat de gastheeren in het veld brachten, wias sterk en bevatte o.a. de bekende H. C. C. speler Bouwmeester, en Greimering en Borsboom van het ontbonden Phoenix. Te Werve trok het eerst naar de wic kets en op de Leidsche bowlerij werd weer danig gescoord. Greimering had er gewel dig het oog in en maakte een keurige cen tury (107), die slechts door het geven van enkele kansjes ontsierd werd. Borsboom. met 27, Eijken met 58 en Bouwmeester met 20 zorgden verder voornamelijk er voor, dat de Te Werve-aanvoerder op 235 voor 7, de innings kon sluiten. S. de Jongh had met 577 goede bowlingcijfers. Verder F. v. d. Me ij 1113 en Gunning 139. De innings van Ajax begon veelbelovend door het goede batten van S. de Jongh, H. de Vrind en F. v. d. Meij. De twee eerst genoemden, die openden, brachten het tot 49, eer de Jongh voor een mooie 32 ver trekken kon. v. d. Meij en de Vrind slaag den erin, zonder verder wicketverlies de 90 op te brengen, zoodat de kans, dat Ajax winnen zou, lang niet denkbeeldig was. Toen beide batsmen, resp. voor 27 en 27 verdwenen waren, was het met den tegenstand der Leidenaars gedaan. Nie mand der overige Ajaxiedeu wist ook maar iets te presteeren, zoodat van 190 de stand werd 10—106. Bowlingcijfers: Cramer 2—21, v. Buijsen 5—17; Greime ring 339. Te Werve won dus met 129 runs op de le innings. Ajax IIH.B.S. II. H.BJ3. batte het eerst en wist het. tot 136 runs te brengen, vooral door toedoen van Sonneveldt (33), Miemand (48), Zur- haar (16) en Havermans (10). De Haagsche wickets werden genomen door K. v. Kuyck (5) en P. v. Ommen (4). Het fielden der Ajaxieden was in deze innings bepaald zwak. De Leidenaars scoorden hierna 64 runs, waarvan J. Brouwer 29 en H. v. Weizen 14. Bowlingcijfers: Bakker 434 en Zurhaar 5—29. Ajax wilde het op de 2e innings nog eens probeeren en stuurde daarom de Hage naars voor de tweede maal naar de wicket* die nu 86 wisten te maken (Ophorst 35) v. Kuyck nam nu 4 en v. Ommen 6 wickets, resp. voor 23 en 40 runs. Wilde Ajax winnen dan moesten er 158 runs gemaakt worden. Zoo ver kwam men echter niet, al deden H. den Holder met 41, v. Kuyck met 13 en v. d. Zanden met 17 ook hun uiterste best. Toen er 91 runs waren, voor het verlies van 9 wickets, gaf Ajax de poging op. (Bakker 319; Zurhaar 234; Borsboom 435). H.B.S. II won dus met 72 runs op de le innings. POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrierrden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Cha- teauroux (Fr.) afstand 624.8 K.M. In vrij heid gestled te 6 uur 20 min. met N.O. widn bereikte de eerste vogel het hok te 4 uur 39 min. 18 sec. en de laatste prijs winnende duif te 5 uur 21 min. 7 sec. De uitslag was: 1. H. Oudshooorn; 2. C. Versteeg; 3. en 4. J. P. Brederde.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6