SPORT 5PEL DE 40 K.M. MARSCH DER L. P. S. V. MAANDAG 27 JUNI 1932 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 BiA/O&eSEL schen groet te brengen. Prachtig „Bata ven". Sportmen en katholiek moet één zijn. Het enthousiasme steeg ten top, toen na het loopen van pl.m. 30 km. „de Ba taven" zooveel vereenigingen waren ge passeerd, dat zij tot de eerste groepen begonnen te behooren. En mocht er sprake geweest zijn van vermoeidheid, al het leed was ineens vergeten toen wij op Sassen- heim hoorden, dat wij de eerste groep waren. Ja toen waren wij wiet meer te houden. Wij hadden allen wel het laatste einde (pl.m. 6 km.) hard willen loopen. Geen wonder was het dan ook, dat onze groep op enthousiaste wijze door de bur gers van Leiden werd ontvangen. En dat onze club zelfs met bloemen werd overla den! Ook de niet-deelnemers van „de Bataven" waren op het appèl en reeds 'n kilometer van tevoren kwamen zij ons te gemoet om ons in te halen. Prachtig jon gens, dat spreekt van clubliefde. Zoo kwa men de „Bataven" aan de school voor Zeevaart om daar officieel te hooren, dat zij de eerst aangekomen groep was. De klok wees toen tien voor half acht aan. Dus was er 5 uur en twintig minuten ge- loopenNa het ontvangen van de ver diende medaille en den vereenigingsprijs en de hartelijke speeches van voorzitter en secretaris der L. P. S. Y. verlieten wij het gebouw. Onvolledig zou dit verslag zijn zonder een woord van hulde te brengen aan de organisatoren van dezen wedstrijd, het bestuur van de L. P. S. V. Wij roepen him toe: tot volgend jaar. De deelnemers aan dezen wedstrijd wa ren de volgende „Bataven-tippelaars". Als leider de heer Jac. Janson voorzitter van de R. K. Ath. ver. „De Bataven". W. van Dijk, Th. Klein, P. Dubbelaar, P. v. Dam, P. Reijzevoort, K. v. dv Voort, J. Horixs, B. Albert, J. Hendriks, J. Varkenvisser, D. Tuithof, C. Pieterse, J. Sikking en de drie gebr. Visser, die als jongste deelne mers hiermede een pracht-prestatie gele verd hebben. Besluiten wij met de woorden van Trou badour uit ons „Bataven"-lied Dat doen enkel de Bataven, En de Bataven, dat zijn wij C^e Antilopen op de 40 K.M. marsch van de L. P. S. V. Zooals wij Vrijdagavond reeds schre ven konden de Antilopen, de wandel sporters van Rood-Wit op de L. P. S. V.- marsch ditmaal met een groep uitkomen. Jammer was het, dat op het laatste mo ment van een der deelnemers binnen kwam, dat deze wegens auto-pech niet op tijd in Leiden zou kunnen zijn en we dus maar met 11 man moesten starten. Deze elf hebben echter getoond, dat er met een beetje goeden wil en een flink doorzettingsvermogen op dergelijke groo- te marschen heel wat te bereiken valt en dat zoo'n marsch daarbij tevens een goe de training kan vormen voor de komende Vierdaagsohe. De eerste hinderpaal, de beruchte overweg aan den Rijnsburg er weg werd glansrijk na een kleine klimpartij over wonnen en toen ging het met forschen pas in de aangegeven richting. Eenige Kilometers voor Noordwijk kregen we versterking in den persoon van een Noordwijks lid, dat zoo vrien delijk was weer direct rechtsomkeert te maken om in een reuzenvaartje op huis aan te gaan en ons daar met een frisschen dronk op te wachten. Staande werden enkele teugen genomen en ge sterkt ging het weer vroolijk voorwaarts. Even voorbij Noordwijk kreeg een dgr deelnemers twee steentjes in twee schoe nen, maar werd na een kort oponthoud door verzorger en leider weer bij den groep teruggebracht. Het mooiste gedeelte van den tocht was wel gelegen tusschen Noordwijker- hout en Lisse en het staat te bezien of degenen die liever een Wassenaarsch parcours geloopen zouden hebben wel gelijk hebben gehad. In Lisse, welk dorp we als eerste vol ledige groep onder het noodige bekijks binnenstapten, had de groepleider een half uur rust voorgeschreven. Heerlijk was hier eens even frisch te wasschen en onder het genot van de noodige limonade, melk en cake te zitten kijken naar de passeerende loopers, die reeds eerder hadden gerust of hun rust nog moesten nemen. Het had werkelijk al een heel Vierdaagsche idee en wan neer er niet zooveel bekende gezichten langs den weg waren zou men werkelijk meenen in Mook, Groee'beek of elders in de Vierdaagsche route te zitten. Precies 10 minuten voor zes uur werd weer afgemarcheerd voor het laatste do zijntje Kilometers, wat in een snel tem po aan onze laarzen werd gelapt. Onze vereenigingswagen bewees hier met haar bemanning zeer goede diensten als be richtgevers over het tempo, over den afstand en voor 'het aandragen van het noodige drinken. Toen we omstreeks half acht op den Rijnsburgerweg arriveerden vonden we hier onzen oudsten Vierdager, die jam mer genoeg verhinderd was geweest mee te tippelen, m'et het vaandel en in een paradepasje bereikten we het Noord einde, waar we na de Bataven als twee de volledige groep bebloemd en toege juicht binnenliepen. Allen hadden den tocht in den besten welstand volbracht en een enkele gebrui kelijke blaar niet te na gesproken, waar aan de Zilkerbinnenweg wel meer ken nis zal hebben, waren allen zeer tevreden over dezen vlot verloopen tocht. De Antilopen kunnen dan ook met voldoening op dezen marsch terugzien. De regeling door de Leidsche politie verdiende ook allen lof en het systeem om niet en bloc te gaan loopen, maar om de groepen afzonderlijk te houden zal de meeste deelnemers wel hebben voldaan. Tot slot laten we hier nog volgen de namen van de deelnemers, waaronder verschillenden, die ook reeds voor de Vierdaagsche inschreven: P. Verhoef, G. Molkenboer, W. van Noort, P. Schrijvers, G. van Brussel, P. v. d. Klugt, H. Nater, B. Kriek, L. v. d. Steen, Meiman, terwijl J. Th. Witte als leider fungeerde. Ook de namen van onze verzorgers, Schrij vers, Meiman Jr. en Wim Verhoef ver dienen hier zeker een loffelijke vermel ding. De tweedaagsche, welke Rood-Wit zap gaarne van dezen marsch zou hebben gemaakt is door allerlei omstandigheden, welke de delenemers vaa gisteren ver hinderden op het appèl te verschijnen, niet doorgegaan, .\lleen berichtgever de zes liep, ditmaal in gezelschap van W. Stijnman en H. van Noort voor de twee de maal dezelfde route, thans in omge keerde volgorde. Hierover zij dus alleen maar medegedeeld, dat het parcours van den anderen kant af bezien ook schitte rend is, dat het veel drukker op den weg was dan Zaterdag en dat de afstand in nagenoeg denzelfden tijd werd geloopen als- den eersten dag. Alle drio deelnemers arriveerden weer volkomen tit aan het punt van uitgang. Jammer dat niet meerderen van deze pracht-training ge bruik konden (of wilden) maken. Volhou den, Antilopen, want volgens de laatste berichten zal het zeer waarschijnlijk zijn, dat. Rood-Wit met een groep in Nijme gen verschijnt, en het zou dan zeer jam mer zijn wanneer enkele, door eigen schuld, half .getrainde deelnemers, die beter heelemaal niet konden inschrijven, voor de anderen het loopen zouden be moeilijken. Daarom: Antilopen. Nog één maand volhouden entrainen! Dames Gym. Ver. „Klimop". Zaterdag 1.1. werd door 'n 5-tal leden van Klimop deelgenomen aan de 40 km.- marsoh der L. P. S. V. Al hadden we een vorige maal nog uitvallers, 't heeft deze wandelaarsiers niet tegengehouden steeds door te trainen voor 'n volgende marsch. 't Resultaat was dan nu ook, dat de marsch door allen succesvol werd gehaald. Vol goede moed werd om kwart voor twee ge start en om kwart over 8 hadden de da mes A. Hoppenbrouwers, A. Bergers, B. Bergers en G. Sluis het einde bereikt. Mej. T. v. N. kon het témpo niet volhou den, maar wilde van geen opgeven weten en kwam een half uur later binnen. Met dit resultaat mogen we tevreden zijn, al is het te betreuren, dat de animo voor de Wandelsport in Klimop gaat verflauwen. Laat het voorbeeld, dat deze aanhou dende wandelaarsters Zaterdag gegeven hebben een aansporing zijn voor de ove rige leden van de Wandelclub om steeds te blijven deelnemen aan onze trainings- tochten. Het aantal deelneemsters moet een vol genden keer zeker verdubbeld zijn, zoodat we dan met eigen leden een groep vor men voor den Vereenigingsprijs. R. K. Gymnastiek en Athletiek- Vereeniging U. D. 0. Zaterdagmiddag hebben een zevental le den onzer vereeniging deelgenomen aan de 40 km. afstandsmarsoh welke was uitge schreven door de L. P. S. V. Zonder een enkelen uitvaller kwamen zij 's avonds te plm. 8 uur te Leiden aan, een schitterend resultaat voor onze vereeniging. Woensdagavond training op ons terrein De leden worden verzocht zooveel moge lijk aanwezig te zijn, daar onze sportdag reeds over twee weken wordt gehouden. De vereenigingen welke nog aan onze wedstrijden wenschen deel te nemen, i worden eraan herinnerd, dat de inschrij ving onherroepelijk sluit op 30 Juni a.s. Sportvereeniging „Jeanne d'Arc". Zaterdag jl. is wederom de 40 km.-marsch gehouden uibgeschreven door de L. P. S. V. Dezen keer hadden wij gemeend eens niet achter te moeten blijven en was onze vereeniging vertegenwoordigd met drie dames en drie heeren leden, en wederom niet zonder succes, want met 'n flink tem po is door 't zestal de 40-km. geloopen. Vroegtijdig werd het eindpunt bereikt on der toejuichingen van supporters, die zich hadden opgesteld voor den ingang van de Kweekschool. GOLF Wedstrijden te Noordwijk. Op de golflinks te Noordwijk werden Zaterdag en Zondag de wedstrijden gehou den om den Van Limburg Stirum-wissel beker en, medalplay over 18 holes en om de British Challenge Cup, 36 holes tegen Bogey. In den eersten wedstrijd viel geen be slissing. De heeren S. van Manick (12) en A. Tieleman (20) bohaalden beiden oen netto score van 79, zoodat er overgekampt moet worden. In den tweeden wedstrijd werd de uit slag: 1. J. W. Henny (18) met 1 down, 2. F. Noorduyn (15) met 2 down. KORFBAI Leidsche Korfbalclub „Klimop". Sinds eenige weken wordt er door de jonge club goed geoefend in het korfbal- spel op het prachtig gelegen sportpark „Zuidwijck", tegenover de remise te Was senaar. Het was voor bestuur en leden een verheugend feit, dat zij gisteren door de korfbalclub „Fluks" uitgenoodigd wer den een vriendschappelijken wedstrijd te spelen op Zondag 10 Juli. Het twaalftal dames en heeren, dat voor dezen wedstrijd is aangewezen verwachten wij Woensdagavond 8 uur op Zuidwijck voor de training. WATERPOLO NEDERLANDfvOHE ZWEM BOND. De uitslagen. Eerste klasse A. H. P. C.-S. V. H. 2—1. Eerste klasse B. Z. I. A. N.Maas 82; D. J. K.Dol fijn 2—5. Res. 1ste klasse A. g. z. c. n—u. z. c. n a-e. Res. 2e klasse c. H. Z. en P. c. II—L. Z. c. Dl 4—0. De Zijl 11—L. Z. C. IV. A.s. Dinsdagavond 8.15 uur speelt de Zijl II tegen L. Z. c. IV voor de oompeti tie N. Z. B. een polo-wedstrijd in de zwem inrichting „De Zijl". OP DE AMSTEL ZIJN 24, 25 EN 26 JUNI WEDSTRIJDEN GEHOUDEN ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van de Amsterdamsche Universiteit De oude vieren in den strijd bij de Berlagebrug. Links Njord (winnaar), rechts A. R. C. „Berlin" Een uitstekend geslaagde marsch met slechts drie uitvallers. „DE BATAVEN" ALS EERSTE GROEP BINNEN. De Leidsche Politie Sportvereeniging heeft met den tweeden door haar georga- niseerden 40 K.M.-marsch wederom een schitterend succes behaald. W© zouden in herhalingen vallen, indien we als vorige keeren dezen marsch weder om in extenso onzen lezers voorlegden, zoodat we willen volstaan met in enkele groot© trekken onze indrukken weer te geven. En dan moeten we in de eerste plaats wijzen op het eindresultaat: slechts drie uitvallers over het 40 km. lange traject. Dat mag een mooi succes genoemd wor den, omdat het bewijst, dat er thans niet zoo maar lukraak is ingeschreven, doch dat er geoefend is. De verschillende oefen- marschen zijn inderdaad niet voor niet gehouden. Zoo versohenen Zaterdagmiddag de deelnemers en deelneemsters monter en vroolijk in de voormalige Kweekschool voor Zeevaart aan het Noordeinde, voor dit doel welwillend ter beschikking ge steld. Van de 371 ingeschrevenen versche nen er 36 niet op het appèl, zoodat er ge start werd door 335 personen, al of niet in groepen. Te even half twee, toen allen voorzien waren van startkaarten en armbanden met nummers, hield de voorzitter der L. P. S. V„ de heer Frank, nog een korte toe spraak tot de deelnemers(sters), waarin hij na een hartelijk woord van welkom en van dank voor de deelname een korte uit eenzetting gaf van de route, de controle posten, enz. en toen begon de afmarsch. Te kwart voor twee vertrokken de da mes-groepen, voorzoover ze niet bij hee ren-vereenigingen waren ingedeeld, bene vens de miltaire en politievereenigingen. Dan volgden de burgervereenigingen en tenslotte de individueel© deelnemers, zoo dat vóór twee uur alles uit het Noordeinde weg was. Op marsch. Vol goeden moed gingen de deelnemers (sters) dan op stap. Langs Stationsweg en Rijnsburgerweg ging het door Oegstgeest, Rijnsburg, Noordwijk naar Noordwijker- hout, waar bij café „Duin en Dal" de eer ste controlepost was. Daar bleken twee deelnemers te hebben opgegeven. Er heerschte onder alle deelnemers nog de zelfde opgewekte stemming en monter trok men verder langs de Zilk, Lisse en Sas- senheim tot Postbrug, waar langs de Haarlemmervaart weer door Oegstgeest via den Abspoelweg den Rijnsburgerweg werd bereikt. Bij den Abspoelweg was de tweede en laatste controle. 't Was nauwelijks 7 uur toen de eerste deelnemers reeds weer aan het. station de stad binnenkwam. Het was de heer Joh. J. van Rijn uit Den Haag, die den marsch in den tijd van slechts 5.19 uur wist te volbrengen. Te 1.50 gestart, was hij te 7.09 uur weer binnen en'nog heel goed in conditie. Een kwartier later verscheen een groep van vier loopers, be staande uit mej. P. Stolp van Alphia (Al- pihen) en de heeren Lovink, Binsbergen en Thomassen. En zoo kwam de groote stroom van loopers los, groepen en indi vidueel© deelnemers en deelneemsters. De eerste groep, welke au grand oordplet de Sleutelstad weer binnentrok was de Tip- pelaarsgroep van De Bataven, die hier mede een mooie prestatie hebben geleverd, omdat zij bestond uit zeer jeugdige deel- Iinmiddels was het in de Kweekschool voor Zeevaart een drukte van jewelste. Alle deelnemers moesten zich weer mel den en binnen den vastgestelden tijd wa ren allen present, op drie na. Na de con trole bij Duin en Dal was nog slechts één looper uitgevallen. Allen, die den tocht volbracht hadden, kregen het L. P. S. V.-kruis, dat vijf jaar van kracht is. De oudste deelnemers, de 6J-jarige heer Broeksema, die wederom op uitstekende wijze den tocht beëindigd had, kreeg bo vendien een extra prijs. De vereenigingsprijzen, voor de ver eenigingen, die in groepen van minstens tien den tocht volbrachten, werden be haald door de volgende vereenigingenDe Bataven, Rood-Wit, Ned. Rotogr. M-., Fi des Pacta, Haagsche Burgerwacht, D. O. S., Leidsche Padvindersgroep, Leidsche Wandelsportver. (en extra prijs voor groot ste groep), Delftsche Wandelsportvereen., Leidsche Sportclub L. S. C., Jahn en C. J. M. V. Nog meerdere vereenigingen hebben den tocht zonder uitvallers volbracht, doch zij waren niet met het voorgeschreven aan tal leden, zoodat zij ook niet voor een vereenigingsprijs in aanmerking kwamen. Toen de drukte der eindcontrole ten einde was, sprak de voorzitter Frank een woord van dank tot degenen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van den marsCh, in het bijzonder dr. Kors en de twee verpleegsters, die den tocht hadden medegemaakt, de Leidsche Padvinders onder leiding van den heer Questroo, de N.V. Leidsche Autoboxen Garage, die een Stadsverkeer ter beschikking van de ver eeniging had gesteld, benevens de heeren P. Verhoef, Groenewegen en Doeve en Woestenburg, die eveneens hun auto's wel willend voor dezen marsch afstonden. Voorts dankte spr. den heer van Luyken voor de muziek in het gebouw en den heer Van Buuren voor de ter beschikking stelling hiervan. Hiermede behoorde ook deze marsch weer tot het verleden. „De Bataven" eerstaankomende groep!!! Men schrijft ons nog van „Bataven"- zijde: Met een buitengewoon enthousiasme aanvaardden de „Bataven"-tippelaars de 40 km.-marsCh. Het parcours en het schit terende weer hebben medegewerkt, om dezen marsch tot een onvergetelijke t© maken. Deze marschen, zoo schitterend voor al geheel© spierontwikkeling, zijn niet min der aantrekkelijk voor het verhoogen van- den clubgeest. Tijdens deze marschen ko men dan ook de ware karakters der deel nemers ten zeerste naar voren. Er kan dan ook direct aan toegevoegd worden, dat- dat in orde is bij de „Bataven". Op enkele gedeelten na uitgezonderd is het parcours al zingende geloopen en vooral in de dor pen, die gepasseerd werden, lieten de „Ba taven" zich van hun best© zijde zien, dan was het een gejuich en gejubel van je welste. Toch wisten zij ook ernstig te zijn op de juiste tijden en het was iets fijns als te midden van het gezang werd gestaakt, om bij het passeeren van kerken en eerw. geestelijken den gebruikelijken Romein- DE T.T.-RACES IN ASSEN. De Nederlandsche kampioen in de 350 c.c.M. kl. C. van Wijngaarden bij de finish

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5