ZATERDAG 25 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 IMTERPAROCHIEELE GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. 1920. In zijn Nieuwjaars wensoh herdacht Prae- ses J. v. Veen met een gevoelvol woord den op 3 Mei overleden Vice-praeses W. Dries- sen. Helaas moest Zijneerw. terzelfder tijd vaststellen, dat met don dood van den on- vermoeiden Administrateuir, op eenmaal alle animo voor de eigen spaarJïas bij de leden scheen verdwenen. Dit had, jammer genoeg, de onvermijde lijke opheixing ten gevolge van een der oud ste en mooiste instellingen in de Vereeni ging. Wat overigens de vooruitzichten onzer dierbare Vereeniging in de naaste tóe komst betreft, aldus spr., mogen wij hoop vol het nieuwe jaar aanvangen, omdat wij onze eindelijke uitredding uit de 6ombere jaren der ballingschap thans nabij weten. Het He traite werk breidde zich gestadig uit, wat bleek uit de deelname aan de jong ste Kerstretraite, die door 28 Gezellen werd meegemaakt. Vervolgens dient hier even in herinnering gebracht, het veelbesproken Bisschoppelijk ►Schrijven van 9 Mei 1919, waarin oun. aan de Aid. Gehuwden te Leiden het voortbe staan werd opgezegd. Dit naar aanleiding van het heugelijk feit, dat in deze Januari maand van Mgr. Gallier z.g. een nieuw Schrijven inkwam, de toezegging inhou dend, dat onze Afd. Gehuwden nog rustig mocht voortbestaan maar zich te onthou den had van het aannemen van nieuwe ie- den. Dat Mgr. met deze milde bepaling zoover mogelijk aan de wenschen.dezer Ai- deeling tegemoet kwam, begreep een ieder. Inderdaad was dit een aangename voldoe ning voor de trouwe leden, maar vooral ook voor de ijveraars, die met goedvinden van den eerw. Praeses, de zaak in kwestie, met zooveel geestdrift bij Mgr. zelf hadden be pleit. Men begreep intusschen zeer wel, dat de opheffing der Af deeling, zij 't dan nu op veel langeren termijn gesteld., het einddoel was en bleefdoch tijd gewonnen was veel gewonnen en gelukkig konden de ruim 130 oude getrouwen, waaronder talrijke voortrekkers uit den stichtingstijd zich vei lig blijven thuisgevoelen in het eigen, ver trouwde huis, waaraan zij hun hart verpand hadden. Wie weet, zoo werd algemeen ge zegd, hoe de omstandigheden zich later nog zullen wijzigen. Het gebruikelijke Voorjaarsfeest, kerke lijk ingezet op Zondag 8 Februari werd, ge zien de a.s. betere tijden, met blijde opge wektheid gevierd, ondanks het feit, dat van openbare feestviering nog moest worden afgezien. En passend gezegdhet laatste algemeen ontbijt „op zolder" was in alle opzichten en heel begrijpelijk en groot succes. CREDO. Machtiger dan anders klinkt nu ons cre do te Dublin. Van alle windstreken is men opgetrokken om te vieren 't twee en dertig ste Internationaal Eucharistisch Congres. Dublin, de hoofdstad der Iersche Vrijstaat, •heeft zich in blij geloof geuit door zich in feestkleed te steken. En naar gelang de groote geestdrift de Pauselijke-Lcgaat zou den de pelgrims Dublin binnen, totdat met groote geestdrift de Pauselijken-Legaat zou ontvangen worden. En hij, de gezant van Paus Pius, zou openen dit Internationaal Eucharistisch feest. 't Is dan ook om zijn beteebenis en ka rakter 'n feestbetoon zonder weerga. Ver tegenwoordigers uit alle stammen, volke ren en rassen komen allen één en 't zelfde Credo belijden. Dit is 't juist wat ons niet alleen bijzonder treft maar ook de aandacht der niet-katholieke wereld tot zich trekt. Maa.r op de tweede plaats geeft 't ook aanleiding de aandacht der menschheid te richten op God ,haar Schepper. Wij allen, maken dan ook dit feest van geloof, aan bidding eerherstel en ,smeeking, mede. Ja, de geheele katholieke wereld viert het mee. Van alle plaats en streek zal <j©zer dagen ten hemel opstijgen één en 't zelfde Zoen- en Dankoffer .'t Zal ook 'n Credo zonder weerga zijn. En allen in groot ver trouwen mee aanbiddend en offerend zal onweerstaanbaar God's zegen en genade in breede stroomen over ons aller geeste lijke en tijdelijke belangen doen neerdalen. Moge dan ook, door dit ééne grootsche katholieke wereld-credo ons aller wensch in vervulling gaanDat 't worde één Schaap stal en één Herder. 'nKolpïngsbroeder. ADOLF KOLPING. XD. ~De Feierstunde was een der meest ge liefde bladen van en voor de Gez.-Ver. en dus bij Kolping na aan 't hart gelegen. Een rijkdom van practische wenken heeft hij er in geschreven en met de stuwing van heilige idealen kwam steeds duidelijker naar voren de zuivere uitdrukking van het r,hoe" en het „waarom". Kolping had. een geniale kijk op het maatschappelijk leven en heel bijzonder op die kleine maatschap pij, het huisgezin. In verschillende nummers heeft hij over huwelijk en huisgezin ge schreven onder den titel: „Familien-Ange- legenkeiten". Het is een lust den scherpen bespieder van de menschelijke toestanden al lezende te volgen en te zien, hoe hij den ouders zoowel als den jongeren in op bouwende critiek hun fouten doet zien. Zeer bijzondere waarde heeft ook zijn uiteenzetting over het verschil van zijn systeem met dat eener Congregatie. Tus- schen pittige redevoeringen enhartelijke brieven zijn het vooral zijn frissche reisver halen geweest, die 't bij zijn gezellen uitste kend „deden". Van veel meer beteekenis waren voor Kol ping de „Rheinische Volksblatter für Haus, Familie und Handwerk". Het moest, vol gens Kolping, niet alleen sociaal zijn, maar: „Supp, Gemüse und Fleisch" („soep, groen te en vleesch"J. Hij wenschte dus huiselijke kost voor alle standen, een echt volksblad, waarin de geest van het Christendom do mineerde. Zonder veel vertoon werd z'n „Feierstunde" in 1854 opgeheven en ver scheen het eerste nummer der „Rhein. Volksblatter". Het blad leidde zich in met de spreuk: Mit Gott thu' alles fangen an, dann wirst du Gliick und Segen han. (Begin alles met God, dan zult gij geluk en zegen hebben). Kolping schreef een inleidend woord, waaruit we eenige passages willen geven: „Alle verbetering der maatschappij moet uitgaan van het huisgezin. Daar zijn toch sinds jaar en dag, sinds wij ons met het volksleven bezig hielden, verwachtingen tot. werkelijkheid gekomen, die men vroeger niet met ons wilde deelen; en zoo hebben wij grooteren moed gevat, naarmate wij goede gezinnen zagen opkomen. Verouderd vuilnis moet uit de hoeken der kamers en ook uit de harten der menschen geveegd worden". Echt Kolpingsch is het volgende: „Wor den hier en daar Piet of Kathrien, mijnheer de zoon of mejuffrouw de dochter wat dicht van na'bij bekeken of mocht hier of daar van Joannes verteld worden, wat juist op Jozef past, dan moeten zij, die zoo getee- kend zijn, toch maar geen moord en brand gaan roepen; ze moeten dan maar eens op hun gemak in den spiegel kijken en beter maken, wat niet richtig was". Of dit: „In de eerste plaats is ons blad voor het gezin bestemd. Dit wil echter niet zeggen, dat het voor de gelagkamer onge schikt is; want een fatsoenlijke herbergier doet geen kwaad met het op tafel te leg gen. Kroegloopers en ijdele spotters zullen het wel onder tafel smijten en met- voeten treden, misschien zelfs den waard de klan dizie opzeggen; dat zijn .dan die helden, die hun geloof verstopt hebben. Maar dat alles knoop ik in mijn oor en ik denk: Goddank, nu zijn wij op den rechten weg, ga zoo nu altijd door en laat u noch ter rechter, noch ter linker zijde aftrekken". Het standpunt van zijn blad was dus het katholiek geloof en zeer juist waren deze woorden: „Onze godsdienst is de kern, het merg van alle menschelijke handeling en daarvan afwijken is dwaas of slecht". Met groote visie en apostolische liefde heeft Kolping in dat blad honderden arti kelen geschreven en zoo is ook te begrijpen het getuigenis van Bebel, dat „Kolpincr pen groot Duitscher is". S. M. JAARVERGADERING VAN DE STUDIE- EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS C AN IS I US". Op Donderdag 16 Juni sloot de Studie- en Debatingclub haar winterbijeenkomsten met de in Juni gebruikelijke jaarvergade ring, welke trots het warme weer goed be zet was. Na opening met het gebed door den eerw. v.-Praeses worden de notulen van de vorige bijeenkomst onveranderd goedge keurd. Vervolgens wordt door ondergetee- kende voorgelezen het jaarverslag over 1931—32. Hierna verslag van den penningmeester. Dit valt beter in de smaak gezien het groo te kassaldo. Wat moet er met zulk saldo gebeuren, wordt er gevraagd. De vergade ring vindt het geen luxe om aan de aanwe zige leden een verfrissching te geven op dezen warmen avond. Praeses dankt den penningmeester voor het zuinig beheer en verzocht hierna aan bovengenoemde om verslag uit te brengen van de j.l. gehouden excursie naar Hilversum en Liebaard. (Hier herstel ik tevens mijn verzuim uit het ver slag van dien tocht, om melding te maken van 2, door den heer Alb. v. Cleef, geheel belangloos vervaardigde auto-vlaggen in onze Kolpingskleuren). De heeren G. Onwer- kerk en P. Driesen worden als kasnazienc? s benoemd en brengen op de eerstvolgende vergadering hun verslag uit. Vervolgens wordt overgegaan tot het kiezen van 'n voorzitter. Deze heeft op het laatste mo ment bericht van verhindering ingezonden. Met 'n begeleidend schrijven motiveerende zijn wensch hem niet meer te herkiezen. Na veel gepraat wordt overgegaan tot 'n vrije stemming waarvan het resultaat is, dat ondergeteekende als zoodanig wordt gekozen met 15 van de 28 uitgebrachte stemmen en alzoo absolute meerderheid. Hierna volgde verkiezing van een penning meester en door het verkiezen van onderge teekende ook nog een nieuw bestuurslid. De penningmeester wordt herkozen en de heer André Bemundt wordt met groote meer derheid van stemmen gekozen. Onderwijl het stembureau de stemmen naziet worden er 3 zomer-excursie's vastge steld resp. op 3 Juli, 31 Juli, en 15 Aug. Hierna rondvraag. In verband met de regeling van het Schild wordt medegedeeld-, dat ieder die het langer als 2 weken in z'n bezit houdt voortaan 'n boete heeft te betalen van 10 ct. per week. Niets meer aan de orde zijnde wordt deze prettige vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. W. V. EXCURSIE STUDIE- EN DEBATING CLUB. Onze studieclub organiseert, een excursie naar de Indische Tentoonstelling te Sche- veningen (Westbroekpark) op Zondag 3 Juli. Fietsers vertrekken om 1 uur uit de zaal. Kosten: entrée tentoonstelling 0.60. Zij die per tram gaan vertrekken om 13.45 uur halte Koorevaarstraat, of geza menlijk om 13.30 uur vanaf het Gezellen- huis. Kosten: ƒ1.10, entrée inbegrepen. Deze excursie is uitsluitend voor leden der Studieclub. Het Bestuur. GESCHIEDENIS DER VEREENIGING. Wij vestigen er den aandacht van onze trouwe lezers op, dat heden in deze ru briek aanvangt de voortzetting der ge schiedenis onzer Vereeniging. De geschie denis van 18871920 werd hier reeds be handeld. Plan is nu de geschiedenis te go- ven van 1920 tot ons 40-jarig bestaan in 1927. Interessant hierbij zal bizonder zijn, dat, terwijl dit tijdvak zoo somber begint, het zoo bloeiend eindigt. NATIONAAL MARIA-CONGRES Kronings-commissie. Bovenstaande commissie vervult hier mede de minder aangename taak de Ma- ria-vereerders te berichten, dat van af 20 Juni a.s. geen edelsteenen of gouden sie raden meer kunnen worden aanvaard. De datum der kroning nadert met ras- sche schreden en de vervaardiging der kroontjes mocht niet langer uitgesteld wor den. De commissie is grooten dank verschul digd voor de veelvuldige offers aan kost baarheden, welke zij mocht ontvangen. Moge Maria en haar goddelijk Kind do talrijke gevers en geefsters hun edelmoe digheid ruimschoots vergelden. Toegangskaarten. Bij het Bureau van het. Maria-Coneres te Nijmegen komen geregeld vragen bin nen omtrent toegangskaarten voor het Congres. De regeling betreffende die toe gangskaarten schijnt nog niet voldoende bekend te zijn in het land en daarom ver zoekt het Congresbureau om op 't volgende te wijzen: Er zijn twee soorten van kaarten: lid maatschapskaarten ad 1.en z.g. begun- stigerskaarten ad 2.50. Beide soorten van kaarten geven toegang tot alle kerkelijke plechtigheden, uitvoerimzen enz. voorzoo ver er plaatsruimte is. Het verschil is al leen, dat men zich door een kaart van 2.50 ook de toezending verzekert van een Programmaboek en na het Congres van het Verslagboek. Wie een kaart van 1.neemt, moet het Programmaboek en eventueel het Verslagboek zelf koopen. De kaarten kunnen nu reeds besteld worden bij het Congresbureau en het is aan te raden, in verband met de groote belangstelling voor het Congres, dit ten spoedigste te doen. Voor de kaarten van ƒ1.wordt, bij afname van minstens 100 stuks, 25 pet. reuctie gegeven. Het Congres-bestuur hoopt, dat ook door hen, die niet in de gelegenheid moch ten zijn gedurende de Congresdagen naar Nijmegen te komen, kaarten zullen worden gekocht om op die wijze het Congres finan cieel te steunen. In heel het land worden Pronaganda-comité's opgericht, die zich met den verkoop der kaarten belasten. Vereenigingen, die dezen kaartverkoop willen ter hand nemen, wenden zich ten spoedigste tot het Congres-Bureau, Van Schaeck Mathonsingel 1, Nijmegen. Goedkoope reisgelegenheid. In overleg met het bestuur van het Na tionaal Maria-Congres heeft de Neder- landsche Roomsche Reisvereeniging de re geling van goedkoope reisgelegenheid naar het Nijmeesche Congres op zich genomen. In verband hiermede hebben de Ned. Spoorwegen de uitgifte van speciale goed koope plaatskaarten in handen gegeven van deze vereeniging. Speciale goedkoope plaats- kaarten. Er zullen worden beschikbaar gesteld: a. Speciale goedkoope plaatskaarten tegen zeer gereduceerd tarief, uitsluitend bestemd voor de heen- en terugreis op één dag, dus op Zaterdag 6, Zondag 7 of Maan dag 8 Augustus. Voor deze plaatskaarten is geen minimum aantal vereischt. Ook iedere, individueele congresbezoeker kan van deze treinbiljetten gebruik maken. Het Centraal Bureau der Ned. Roomsche Reisvereeniging, Prinsengracht 967, Am sterdam C, verstrekt gaarne voor elke plaats het verschuldigd tarief. b. Gezelschapsbiljetten voor een reis heen en terug voor ten minste 10 perso nen, geldig op 6, 7 en 8 Augustus. De hou ders van deze kaarten kunnen het geheele congres of, naar verkiezing, twee dagen daarvan meemaken; de heen- en terug reis behoeft dus niet op denzelfden dag plaats te hebben. De prijs bedraagt voor eiken volwassene en voor elk kind 5 ct. voor de tweede klasse en 3.5 ct. voor de derde klasse per K.M. Indien het aantal deelnemers waarvoor betaald wordt, 50 of meer bedraagt, wordt- nog een vermin dering toegepast van 5 pet. van den prijs voor de eerste 50 deelnemers; van 10 pet. van den prijs voor deelnemers boven 50 tot en met 100 en van 15 pet. van den prijs voor deelnemers boven 150. Na mededeeling in welke klasse men wenscht te reizen en opgave van het ver moedelijke aantal deelnemers zal het Cen traal Bureau der Ned. Roomsche Reisver eeniging gaarne de juiste prijzen verstrek ken. Extra-treinen. Het ligt in de bedoeling van do Ned. Spoorwegen zooveel mogelijk extra-treinen in te leggen. Zoodra een overzicht van het aantal reizigers uit. de verschillende plaat sen des lands zal zijn verkregen, zullen de spoorwegen beslissen, welke ext.ra-treinen zullen loopen. Het vervoer zal goed en snel geregeld worden. Na 1 Juli zullen aan de aanvragers nadere gegevens worden ver strekt omtrent de vertrek- en aankomsttij den. Aanvragen der plaatskaarten richtte men aan het Centraal Bureau der Xederlandsche Roomsche Reisvereeniging. Prinsengracht 967 te Amsterdam C., Tel. 37917, waar ook alle gewenschte inlichtin gen zijn te bekomen. Alle organisaties die het voornemen hebben groepen voor bezoek aan het Ma- ria-congres te vormen, worden verzocht zoo ecnigszins mogelijk vóór 1 Juli a.s., een opgave te verstrekken van het vermoede lijke aantal deelnemers, opdat tijdig een globaal overzicht van het te verwachten vervoer wordt verkregen en de daarvoor noodige maatregelen getroffen kunnen wor den. Toezending der plaatskaarten geschiedt na 1 Juli, indien het vereischte bedrag gestort is op postrekening No. 155666 van den Penningmeester der Ned. Roomsche Reisvereeniging te Amsterdam. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 451. Hij nam Keesie, die kalm was. mee naar zijn huis. Roeien maar, mee roeien zei de visscher, dan blijf je warm, want het is niets gedaan om zoo lang in een nat pak rond-te loopen of te zitten. En ze roeiden uit alle macht. 452. Eindelijk kwamen ze aan de hut van den visscher, die aan den oever van de rivier zijn woning had ge bouwd. De boot werd gemeerd en zoo gingen beiden aan wal. Het was een vriendelijk huisje. Ik ben blij, dat ik er ben, zei Keesie. En ik dan, zei de visscher. Oost West, thuis best, zeg ik ma-ar. KALENDER DER WEEK ZONDAG 26 Juni. 6e Zondag na Pink steren. 2e gebed v. d. H.H Joannes en Pau- lus, Martelaren; 3e v. h. Octaaf v. d. H. Joannes den Dooper. Prefatie v. d. Allcrh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Bij ons H. Doopsel is in ons gestorven do oude zondige mensch, d.w.z. de toestand van zonde hield op in ons, wij ontvingen een nieuw leven, n 1. het leven der heilig- makende genade. Wij werden kinderen van God. De gevolgtrekking is. dan ook als kin deren van God leven voor God, in gemeen schap met Jesus Christus, onze Heer (Epis tel). Leven voor God is: Met al onze ver mogens en krachten Zijne heilige geboden onderhouden. Dat. kost moeite, dikwijls zware offers. Want wel ontvingen wij hij het II. Doopsel de heiligmakende genade terug, maar niet de voorrechten van den eersten geluksstaat; onze wil blijft ton kwade geneigd. Doch de Heer is onze kracht, onze toevlucht. Daarom roepen wij tot Hem om liefde in onze harten en om volharding in den dienst van God. Hij moge ons hel pen tegen onze vijanden. (Introïtus; Ge bed; Graduale; Alleluja-vers). Evenals aan de menigte, die Hem t© voet volgde, geeft Jesus ook ons, die Hem zoo graag willen volgen in Zijne kinderlijke ge hoorzaamheid aan den wil van den Hemel- schen Vader, een voedsel n.l. Zijn eigen H. Vleesch en Bloed in het Allerheiligst Sa crament des Altaars. (Evangelie). Dat maakt ons krachtig en sterk, om voortdurend voort te gaan op de wegen des Heeren, d.w.z. om steeds Zijne geboden te onderhouden (Offertorium; Postcommu- nio). Het Allerheiligst. Shcramcnt als ons Of fer en onze Spijze zal ons met Christus ver eenigen voor altijd in den hemel, om daar een eeuwig danklied te zingen voor den Heer. (Communió) MAANDAG 27 Juni. Mis v. d. 4en dag onder het octaaf v. d. H. Joannes den Dooper: De ventre (als op 24 Juni). 2e ge bed Concede (ter eere van Maria); 3o voor Kerk of Paus. De gewone Prefatie. Kleur: Wit. DINSDAG 23 Juni Vigiliedag voor het feest v. d. H.H. Apostelen Petrus en Pau- lus. Mis v. d. H. Irenaeus, Bisschop en Mar telaar: Lex. 2e gebed v. h. octaaf v d. H Joannes den Dooper; 3o v. d. Vigilie. Laat ste Evangelie v. d. Vigilie. De gewone Pre fatie. Kleur: Rood. Of de H. Mis v. d. Vigilie: Dicit. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Irenaeus; 3e v. h. octaaf. De gewone Prefatie. Kleur: Paars. De H. Irenaeus, bisschop van Lyon, be streed door zijne talrijke, maar grooten- deels verloren geraakte geschriften, de ket terijen van zijn tijd en bevestigde daardoor de rust en den vrede in de Kerk. Onder keizer Septimius Severus onderging hij den martelood. WOENSDAG 20 Juni. Feestdag v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Nunc scio. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Simon, de eenvoudige ongeletterde vis scher, door Christus genoemd Petrus d.i. steenrots, bestuurde bezield met den F. Geest, gedurende vijf en twintig jaren als eerste Opperhoofd de H. Kerk Gods. On der de Christenvervolging van den wreeden keizer Nero gevangen genomen, werd Pe trus na een verschrikkelijke gevangenschap van negen maanden gekruisigd. Uit eerbied voor zijn Goddelijken Mees ter vroeg en verkreeg Petrus toestemming om met. het hoofd omlaag te worden ge kruisigd. Op denzelfden dag, misschien ook in het- zelfde jaar 67 onderging de H. Apostel Pau lus den marteldood door onthoofding. „Gelukzalige Herder Petrus, verhoor goedgunstig onze smeekbede Verbreek door uw machtwoord onze zondeboeien". DONDERDAG 30 Juni. Gedachtenis v. d. H. Paulus, Apostel. Mis: Scio. 2e gebed v. d. H. Petrus; 3e v. h. octaaf v. d H. Joan nes den Dooper. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. Gisteren wijdde de Kerk vooral haren aandacht aan den H. Petrus Vandaag spreekt zij ons bijzonder van het. „Vat van uitverkiezing'', de H. Paulus, do groote A,postel der Heidenen en Leeraar der vol ken „Voortreffelijke Leeraar Paulus richt onze levenswijze en trek onze harten mei u omhoog naar den hemel. Bid voor ons tut God, Die u heeft uitverkoren". VTJIJDAG 1 Juni. Feest van het Aller kostbaarst Bloed des Heeren. Mis: Rede- misti. 2e gebed v. d. octaafdag v. d. H. Jo annes den Dooper. Prefatie v, h. H. Kruis. Kleur: Rood. „Wandelt in den korten pelgrimstijd uws levens in de heilige vreeze Gods, wetend, dat gij niet met een vergankelijkon prijs, voor goud of zilver zijt vrijgekocht maar het kostbaar Bloed van het onbevlekte Lam, Jesus Christus". N.B. Als votiefmis v. h. H. Hart van Je sus moet worden genomen de Mis van het H. Rloed: Redemisti, maar zonder ge dachtenis v. h. octaaf v. d. H. Joannes, ZATERDAG 2 Juli. Feestdag van 0. L. Vrouw Bezoeking. Mis: Salve. 2e gebed (alleen in stille TI.H. Missen) v. d. H.H. Processus on Martinianus, Martelaren. Pre fatie van Maria (invullen: En U om de be zoeking). Kleur: Wft. N.B. Dagelijks Gloria, behalve Maandag en Dinsdag, ook Credo In de kerken, toe gewijd aan den H. Joannes den Doopor, dagelijks Gloria en Credo. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v, h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. Z. Benvenutis van Gubbio, Belijder: Justus. 2c gebed v. h octaaf v. d. H. Joannes; 3e Concede (tcz ecre van Maria). Amsterdam. ALB. M. KOK, pr.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7