ZATERDAG 25 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 naar waarnemingen verricht in den im-orgen van 25 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.te Valencia. Laagste barometerst. 754.te Seydisfjord Verwachting tot den avond van 26 Juni: Over de Noorsche Zee en Scandinavië ligt thans een uitgebreid vlak depressie- gebied. Het Westen wordt ingenomen door een eveneens zeer uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk met kernen bij de Azoren en ten Zuiden van Groenland. Tus- schen deze beide gaat eea regelmatige strooming uit het Noord-Westen, die ner gens groote snelheid bereikt en een ge lijkmatige temperatuurverdeeling geeft over het geheele vasteland. Alleen in Zwe den en Finland, waar de overheersohen- de windrichting Oost-Zuid is, komt zomer weer voor. In Zuid-Duitschland en Zwit serland vielen nog zware ïegens. Do uit breiding der depressie naar onze omgeving gaf aanleiding tot lichten regen in don nacht en toeneming der bewolking. Voor- loopig zijn nog geen groote veranderingen in het weer-type te zien. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 16.gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.r Van Zaterdagnamiddag 9.45 uur tot Zondagmorgen 4.11 uur; van Zondagnamid dag 9.54 uur tot Maandagmorgen 4.11 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19 en 12 uur 19.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 18 en 12 uur 18.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 26 Juni voorm. 9.25 uur eu nam. 9.50 uur; Maandag 27 Juni voorm. 10.15 uur en nam. 10.40 uur. NEDERLANDSCH FABRIKAAT Zooals bekend, zal de Vereeniging „Neder- landsch Fabrikaat" a.s. Donderdag in de Stadsgehoorzaal haar algemeene jaarvergade ring houden. Zooals uit de achterstaande advertentie blijkt, zal het zeer op prijs worden gesteld, indien alle Leidsche winkeliers, inzonderheid in de komende week, zooveel mogelijk de aan dacht willen vestigen op artikelen van Neder- landsch fabrikaat. Het belang van den Middenstand bij een koopkrachtig publiek behoeft niet weder te worden aangetoond. Het is voorts onmisken baar, dat veel' koopkracht behouden zal kun nen blijven, indien de winkeliers in elke ge meente van ons land, zooveel mogelijk arti kelen van Nederlandsch fabrikaat verkoopen. Het welbegrepen eigen belang in den besten zin van het woord, zal daarom ongetwijfeld een sterke prikkel zijn om ten deze niet achter te blijven en den nog resteerenden tijd zoo goed mogelijk te gebruiken. Propaganda-materiaal, strooibiljetten, voor het inpakken bij verkochte goederen en kar tons om in de étalage's te plaatsen, zijn ver krijgbaar op het Bureau der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland. Adr. G. Venderbos. Men schrijft ons uit Delft: 1 Juli zal het 12 jaar geleden zijn, dat Adr. G. Venderbos zich te Delft vestigde als organist en muziek leeraar. De heer Venderbos werd te Leiden geboren 3 Februari 1901 en kreeg het eerste muziek- onderricht van zijn vader, kwam daarna als leerling van de Leidsche Muziekschool onder leiding van Georg Enderlé en Cornelis Bonten, om eindelijk onderwijs ie ontvangen aan het Kon. Conservatorium van Muziek, te 's Hage, waar hij les kreeg, van Carl. Wirtz en Ever- hard van Beynum, piano; J. A. de Zwaan, or gel; H. D. v. Ling, harmonie cn contrapunt. In 1916 verkreeg de heer Venderbos het di ploma voor piano-onderwijs en in 1921 het diploma solospel, piano en orgel met onder scheiding. Sinds zijn vestiging te Delft, geniet de heer Venderbos uitstekende reputatie als organist en muziekleeraar. Als organist der St. Jozefkerk te Delft geeft hij vaak besloten orgeluitvoeringen op het pracht-orgel met de nieuwste technische speel apparaten verrijkt, en deze zijn van hoogst ar tistieke beteekenis door de vertolking zoowel van klassieke als van moderne toonwerken. Vrijdag 1 Juli heeft er in Stads-Doelen een huldiging plaats, waar zijn vele leerlingen en oud-leeringcn den meester zullen blijk geven van hun sympathie, hoogachting en dankbaar heid en o.m. de Delftsche barilonzanger Bram van der Stap zijn collegiale medewerking zal geven. BLOEMPJESDAG ten bate van de RJZ. Vereeniging „Hulp in Huishouding en de Baby" Sedert eenige weken liggen de lijsten gereed, vermeldende de namen der jonge dames, wel willend bereid, Zondag 26 Juni, aan de Ka tholieken een bloempje ter verzilvering aan te bieden. Een huiselijk tafereeltje is gevolgd. Een tafel overdekt met bloempjes vol kleur, door rappe handen in tuiltjes gebonden, of met veel zwier op de kussens vastgestoken, beloven een goede oogst voor de kas der Vereeniging. Het vriendelijk tooneeltje doet denken aan „de Verguld-partij van Hildebrand", waar de winsten een zoete rust vonden in de beurs van den koekbakker. Onze bloempjes echter wacht een meer edele taak. „Wat zullen zij opbrengen?" vraagt een prettige stem. Dubbeltjes, kwartjes, guldens?? En toen een vriend des huizes onverwacht, als een tweede Hildebrand, binnentrad en eenvoudig aan 't werk was gezet, groeiden de guldens tot rijksdaalders en wie weet wat Katholieken van Leiden, elk bloempje door u a.s. Zondag verzilverd voor de kas der R.K. Vereen. „Hulp in de Huishouding en de Baby", beteekent, ondanks crisis en nood, een blijk, van Godsvertrouwen en een hartelijk wel kom aan het jonge leven in zoo menig huis gezin. God loone 't u allen! HET BESTUUR. Akte examen L. 0. Aan de Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen zijn ge slaagd van de *2de groep de dames Tine Diekman Oegstgeest. C. L. Groenend'jk Wassenaar, C. L. J. Mulder Lisse en <lc heeren H. Kors en P. G. Krijnen, beiden te Leiden. Afgew. 1 cand. Op het 1.1 gehouden Espera nto-examen, te Den Haag, slaagde voor diploma B (on derwijsbevoegdheid) mej. E. Bernard, al hier. Te Utrecht slaagde voor het examen voor rijksklerk directe belastingen, invoer rechten en accijnzen de heer L. J. v. Stra len, alhier. De heer P. Ch. F. K. Textor, alhier, is bestemd voor uitzending naar Nederl. In- dië als administratief ambtenaar bij het binnenlandsch bestuur. Voor het ingenieurs-examen voor schei kundig ingenieur is aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer H. Kroy, alhier. Bij doen stalhouder Dieben is een koe ge stald, welke gisteren onbeheerd op de markt is achtergebleven. Inlichtingen bij de politie. Programma van het Parkconcert Dinsdag a.s. te 8 uur. No. 1. Gigier, Masch, Wagner; 2. Har monie Ouverture, Mendelssohn; 3 Tausend und ein Nacht", Strauss; 4. Fantaisie Sur „Herodiade", Massenet- 5. „Serenade (1ste uitv.) Widor; 6. „Ueber den Wellen", Wals, KV>das; 7 „Hallo Hilversum'", marsch (1ste uitv.) v. Wezel. BIOSCOPEN. Casino. Na de vertooning van „Nederland in klank en beeld" verschijnt „De man met de kap" weer op het doek om zijn lugubere bedrijf in den strijd om het beheer der munitiefabriek van den door hem vermoorden eigenaar Win- throp Walden voort te zetten. Door de beken tenis van haar neef, die als slachtoffer von den man met de kap valt, komt Pearl. Wildon's dochter, er achter, wie deze misdadiger is. n.l. een broer van haar vader, een gedegenereerd mensch. Hij wordt ontdekt, in een geheime gang, die naar 't kasteel voert en komt daar in onv het leven. Casino was zoo goed als uitverkocht. Het publiek was blijkbaar nieuwsgierig om het einde van deze film, die meer dan spannend is, te zien en te kunnen genieten van de meest verrassende gebeurtenissen en de daaruit voortvloeiende sensatie, die ze biedt. Luxor. Een flink programma van deze week, dat door slechts twee hoofdfilms en het journaal w^rdt gevuld. „Romance", een Metro Goldwynfilm, is een sentimenteele geschiedenis uit den ouden lijd, een hartroman, waarom men kan snikken of lachen (al is er meer aanleiding tot het laat ste). Greta Garbo vervult als Rita Cavallini de hoofdrol in deze film, doch het wekt den indruk, of deze film haar niet ligt. Lewis Stone en Gavin Gordon zijn de andere hoofd personen. In „de Rebel van 1812" maken we kennis met een superfilm van de Ulfa, waarin Wer ner Krauss, de man met den sympathieken kop, zich van zijn beste zijde laat zien. Deze film geeft een stuk geschiedenis uit den Napoleon- tischen tijd, toen Pruisén een verbond met Frankrijk sloot om tegen Rusland op te trek ken. Generaal Yorck (Werner Krauss). hoewel gehoorzamend aan de bevelen zijns konings, ziet het verkeerde van dat verbond in en langzaam maar zeker ontpopt zich de rebel, die zijn vaderland van een zekeren ondergang wil redden, 't Is een prachtige speelfilm, die boeit en tot het laatste moment alle aandacht gespannen houdt. Een programma voor volwassenen. Trianon. Zouden Italiaansche bioscoopdirecteuren hun collega's in ons land niet het koele zomerweer benijden, wat wij jaar-in-jaar-uit genieten? Zo mer of winter, het is hier altijd bioscoop-weer, en de cinema's als Trianon blijven goed be zocht. Dat ligt natuurlijk niet uitsluitend aan het kc«la weer, maar ook aan de aardige luch- ti{*° - Trianon worden ge- Schatten van Schoonheid sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij koop van Purol (doos 3o et.., tube 80 ct.). 4952 Alleen bij Apoth. en Drogisten. draaid. Deze week wordt daar vertoond: „Geld", een dramatische film welke in het Duitsch de titel „Sonntag des Lebens" draagt, welke titel wij, gezien den inhoud, niet kun nen thuis brengen. Er zit in deze film een uit stekende strekking. „Drie dagen in de petoet", waaraan een reeks Duitsche film-komieken meawerken, is een ver makelijke film. Het hoofdbezwaar, dat wij steeds tegen Duit sche films hebben, namelijk dat de humor plat is, doet bij deze film bijzonder opgeld. Maar de gezonde lach om de vele komische situa ties en het dolle spel van de soldaten blijft overbeerscbend. Het lijkt ons toe, dat deze film alleen voor volwassenen bestemd is. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Personalia. Te Leiden slaagden voor "Handelscorrespondentie: M. v. d. Loo en B. v. d. Weijden, leerlingen van de R.K. Meisjes school alhier. HILLEGCM. GEMEENTERAAD. Belastingverhooging en salarisverlaging. De Raad dezer gemeente hield Vrij dagmiddag te 1.45 uur een spoedeischen- de vergadering. Voorzitter mr. D. F. Pont, burgemeester; aanwezig 13 leden. Afwezig wegens ziekte de heer van de Loo. Aan de orde wordt gesteld het eenige punt dor agenda: Voorstellen van B. en W.: a. het toepassen van een tijdelijke korting op de wedden en loonen van het in dienst zijnde personeel der gemeente; en b. het verhocgen van de opcenten op de hoofdsom van de vermogens- en de gemeentefondsbelasting. De voorzitter zegt. dat deze vergade ring een gevolg ie van het feit, dat de door B. en W. de vorige maal aangebo den voorstellen ziin aangehouden, omclif men het georganiseerd overleg wilde hooren. De besnrekingen hebben tot re sultaat gehad, dat aan een tijdelijke kor ting de voorkeur werd gegeven boven pensioen verba al. Opzichtens de werklie den in diensts der gemeente wordt thans voorgesteld 3 pet. korting van 1 Mei tot 1 Sept. en vervolgens 5 pet. tot 1935. Voor do salarisssen der ambtenaren werd opgeroerktt, dat deze gebaseerd wa ren op premievrij pensioen. Voor deze categorie wordt hetzelfde voorgesteld, terwijl er een uitzondering gemaakt wordt voor de polibie, waar men de to tale korting op 3 pet. wil bepalen. De terugwerkende kracht vanaf 1 Mei is voorgesteld, omdat zoodoende de, moge lijkheid bestaat, dat de korting door het Rijk aan de gemeente van 3 pet. op ons niet wordt toegepast. Waar geoordeeld wordt, dat de salarissen van het politie corps niet hoog mogen worden genoemd, meent het college, dezen tusschenweg aan den Raad te mogen voorstellen. De voorzitter was aanvankelijk niet geneigd, met deze voorstellen mee te gaan. ook weth. Klaver niet; doch om des lieven vredes wille en ter bekorting der discussies hebben zij er zich bij neergelegd. Voor weth., Klaver en den voorzitter is het geweest een ommezwaai in gedachten in vergelijking van het praeadvies, uitgebracht in de vergadering van 16 Juni. De verhooging met 25 op centen voor de gemeentefondsbelasting en der vermogensbelasting met 10 pet. zijn noodzakelijk geworden door de werk verschaffing en de steunverleening. Nadat ongeveer 4 uur over dit punt was gepraat, werd het eerste punt aan genomen met 9i stemmen. (Tegen de heer de Wreede en de S. D. A. P.)) De belastingverhooging wordt met alg. st. aangenomen. Geboren: Cornelis Bornardus z. van C. G. Suijkerland en C. H. van den Aardwegh Maria Johanna d. van M. van der Aart en M. J. van de Reep. O v o r 1 'e d e n: M. Meijer, echtg. van A. Veen, 45 j. ÏTIT r>17 pUMQTDUipK HAZERSWOUDE INBREKERS OP 'T OORLOGSPAD Een winkellade buitgemaakt. Hedennacht is ingebroken bij den bakker S. Roos. Medegenomen is de winkellade met de ontvangsten van den vorigen dag. De lade is van morgen buiten op een heg gevonden. Verschillende sporen waren er, dat de dieven haastig zijn te werk gegaan. De gasten zijn bin nengekomen door een keukenraam: de inwo ners hebben geen onraad gehoord. Het gestu- lene bedraagt tusschen de 25 a 30. Van de daders geen spoor. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 5253. „Draagt Elkanders Lasten", Oegstgeest, Dorpsstraat 56, ver eeniging voor zieker.huisverpleging. Uittr. 2e Voorz.: K. Kruizinga, Oegst geest; N. Ie Voorz.: K. Kruizinga, Oegst geest. N. 2e Voorz.; A. Dirkse, Oegst geest. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Johanna Maria Cornelia, dochter van P. W. J. Goddijn en M. A. Pieters Jacobus Wilhelmus, zoon van W. van Slingerland en A. de Graaf Woutera Johanna Wilhelmina Maria, dochter van P. J. Edelaar on W. J. W. M. Eibers Cornelis, zoon van G. J. J. Nievaart en J. M. Bakker Suzanna Wilhelmina Petronella, dochter van K. P. Scheps on S. W. P. Brouwershaven. Overleden: A. van den Broek m. 54 jaar P. Klein ongeh. m. 70 jaar P. van Wijkv. Klaveren vr, 46 jaar M. Bonebakkerde Klerk vr. 78 jaar J. de MooijPlattcel wede. 81 jaar. Ondertrouwd: M. van den Ou- weelen 25 jaar en C. Warring jd 26 jaar. GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 4 Juli a.s. des namiddags, eventueel voort te zetten des Maandagsavonds en des Dinsdagsavonds 5 Juli, in de beneden zaal van het gebouw „Tot Nut van 't Al gemeen", Steenschuur 21. Tevens is medegedeeld, dat eon Raads vergadering zal worden gehouden op Maandag 11 Juli.a.s., waarin oëm. het Stadhuisvraagstuk aan de orde zal wor den gesteld. Voor het pronaedeutisch examen van civiel ingenieur slaagde aan de Technische Hooge school te Delft de heer G. H. van Hoolwerff, RAADGEVINGEN AAN AUTOMOBILISTEN. Het voorbijrijden. Indien de snelheid van een vóór u rij dende auto u te laag is en u wilt haar ffos- seeren, dient u verschillende maatrege.en te nemen. Even gas geven is niet vol doende U dient ten eerste den voor u rijdenden bestuurder kenbaar te maken dat u wilt passèeren. Doet u dit niet, dan kan dit gevaar opleveren, ook dan wanneer hij reeds goed rechts rijdt. Het is n.l. zeer wel mogelijk dat hij slecht oplet door een ge voerde conversatie bijv. en onwillekeurig naar links uitzwenkt. Ook kan er een kuil in den weg zijn of een hoop zand of stee- nen dien hij wil missen en daarvoor plotse ling naar links stuurt. In beide gevallen is een aanrijding zeer waarschijnlijk. Bemerkt u dat iemand u voorbij wil, houd dan goed rechts (héélemaal rechts) en verminder eerder uw snelheid dan haar op te voeren. Een tweeden maatregel is deze. Ivijk vóór alles eerst goed uit of passecren mogelijk is of er geen andere weggebruiker aan komt. De auto die u heel in de verte ziet aankomen rijdt waarschijnlijk ongeveer 60 K.M. per uur, maar het kan ook best zijn, dat hij 120 rijdt. In het laatste geval is hij veel eerder bij u dan u verwacht, en zult u niet kunnen passeeren. Neem dus het zeke re voor het onzekere en passeer niet als er wat aankomt. In een bocht of vóór een bocht kunt u dit niet constateeren. Passeer dus nooit in of vlak voor een bocht. Haast u langzaam! Blijft steeds kalm- Ga zeer tijdig weg, maar verzuim lievor een trein of tram, dan u door zenuwachtige haast een ongeluk op den hals te halen. „Hbld." LAATSTE BERICHTEN HET ONRECHTMATIG OPNEMEN VAN RADIOTELEGRAMMEN. Inval door de Justitie in een perceel te Amsterdam. Naar wij vernemen heeft Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur op last van de Justitie een huiszoeking plaats gehad in een per ceel in de Dintelstraat te Amsterdam, op grond van de vermoedelijke overtreding van art. 63 van het Radioreglement. Bij dit artikel is het verboden radio-electri- sche seinen op te nemen en daarvan aan- teekening te houden, wanneer het betreft telegrammen welke niet voor den ontvan ger zijn bestemd. De huiszoeking geschiedde op grond van het vermoeden dat in dit perceel bourstelo- grammen werden opgenomen, die door den ontvanger aan verschillende bankinstellin gen in de hoofdstad werden doorgegeven. Dc huiszoeking geschiedde door den Rcchter-Commissaris Mr. J. Boon en zijn Griffier, waarbij tegenwoordig waren dc Officier van Justitie Mr. Dr. J. A. van Thiel on juridische en technische adviseurs van het Hoofdbestuur van de P.T.T. De bezitter van het ontvangtoestel werd op heeterdaad betrapt bij het opnemen van do bedoelde telegrammen. De Justitie heeft behalve het toestel een groot aantal opgenomen telegrammen, voornamelijk beurstelcgrammen in code, in beslag geno men. Alles werd door de Justitie voor na der onderzoek meegenomen. WIELRIJDSTPo OVFRREDEN EN GEDOOD. Gisteravond reed in de richting Amers foort bij hotel „Birkhoven" de 15-jarige wielrijdster Mej. B uit Soest. In gelijke richting ging een luxe auto Plotseling stak de wielrijdster den weg over zonder een teeken te geven, waardoor zij door de auto gegrepen werd. Met een gecompliceerde linkerheenbreuk en ernstige hoofdwonden is zij naar het St. Elizabeth Ziekenhuis overgebracht, waar zij na aankomst is overleden. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwaasenen. Trianon: Volwassenen. TELEGRAMMEN DE REVOLUTIE IN SIAM. De koning naar Bangkok overgebracht. LONDfiN, 25 Juni. (V. D). Uit Bangkok wordt bevestigd, dat de rev.olutic in Siam heeft geleid tot de invoering van een con stitutioneel monarchistische grondwet. Naar do koninklijke zomerresidentie Huahin is een oorlogsschip gezonden om den 38-ja- rigon koning Prajadhipok, die zich daar bevindt met de koningin, naar Bangkok terug te brengen. Do opstandelingen heb ben te Bangkok het paleis van justitie bezet en twee koninklijke prinsen eja den hoofdcommissaris van politie te Bangkok als gijsolanrs gevangen genomen. Tot nog toe is de chef van den generalen staf, die wegens verzet werd doodgescohten, het eenige slachtoffer van do revolutie. Do opstand is tob uitvoering gekomen bij de marine met steun van een doel vnn het leger, die tezamen een nieuwe Volks partij hadden gevormd, welker thans be reikt dool was, den koning zijn absolulo macht to ontnemen. De revolutionaire be weging heeft als achtergrond de ernstige economischo crisis, die het land np het oogenblik doormaakt. Ten einde do crisis te bestrijden werden eenige maanden ge leden maatregelen genomen, die in de eer ste plaats bestonden uit het vcrleenen van ontslag aan een groot aantal officie ren en ambtenaren, teneinde op deze wijze te bezuinigen. Deze maatregelen wekten in militaire kringen groote ontevrodenhcid. De ontevrednheid greep pas onder de be volking om zich heen, toen do belastingen aanzienlijk verhoogd werden. Niettemin waagde niemand het openlijk stelling te nemen tegon den koning, die in Siam ver eerd wordt als een vertegenwoordiger van de heiligen. Men verklaart thans, dat koning Pra jadhipok zijn positie zelf heeft ondermijnd doordat hij zich vaak te toegevend heeft getcjond tegenover de eischen die men hem in sommige kringen stelde, waardoor hij zich bloot heeft gegeven. De voornaam ste fout zou hij hebben gemaakt door in onderhandeling te treden met de ontslagen officeren over de eischen, die dezen stel den. Ook het financieel beleid van het ko ninklijk huis was niet smetteloos, wat eveneens ondor de bevolking grooto onte vredenheid veroorzaakte. De toestand was ten slotte onhoudbaar geworden, zoodat zelfs de financieele adviseur der rogoe- ring, Sir Edward Cook, zich genoodzaakt had gezien zijn functie neer te leggen cn den koning mede te deelen, dat. zijn aan wezigheid te Bangkok averbodig was ge worden. DE HERSTELBETALINGEN. LONDEN, 25 Juni. (V. D.). Volgens een bericht van dc Exchange Tel. Cy. uit Lausanne zou aldaar een nieuw plan in behandeling zijn, dat van Duitschland do betaling van een eind-bedrag van 2.4 mil liard mark cischt. Hiervan zou 1.8 millard bestemd zijn voor eventuecle betaling van oorlogsschulden aan Amerika, indien Ame rika hieraan blijft vasthouden. De overigo 600 millioen mark zouden worden gestort in een fonds onder beheer van de Bank voor Internat. Betalingen cn moeten wor den aangewend voor den economischen op bouw van Europa. Duitschland zou de be talingen pas moeten doen na herstel van den normalen toestand en slechts in geval de creditcur-staten het bedrag werkelijk noodig zouden hebben De verdwenen Duitsche vliegers Bertram en Klausmann. LONDEN, 25 Juni. (V. D.). De „Ti mes" meldt uit Windham dat volgens een medeeling van Australische inboorlingen een wilde inboorling de verdwenen Duit sche vliegers Bcrtam en Klausmann op een plaats in de nabijheid van het vliegtuig „Ttlantic" met een speer zou hebben ge dood. Een politie-patrouillo is uit Wind- ham vertrokken om te onderzoeken of dit gerucht juist is. Verder heeft de missie aan de Forestrivier een expeditie uitge zonden om langs de kust. opsporingen naar de Duitsche vliegers te doen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Juni. Eieren. Aanvoer 18732 stuks. Kippeneieren 2.653.60, en een den eieren 2.002.30 per 100 stuks. Han del goed. Boter. De prijzen vnn boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.25, pri ma boerenboter 1.101.20 en goede boe- renbotor 1.001.05. Aanvoer 110 achtste en 21 zestiende vaten, wegende 2115 kg. Handel vlug. Turfmarkt van 20 tot en met 25 Juni. Aangevoerd 225.000 stuks lange turf, prij zen 78 per 1000 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.70 Londen -8.96l/2 New York - 2.475/a Parijs 9.74 Brussel 34.45 Zwitserland 48.20 Milaan 12.62 Madrid 20.45 Oslo 44.25 Kopenhagen 48.75 Stockholm 46. VVeenen 35.25 Praag 7 33 Boedapest

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3