HflRTEVELT'S JENEVER DE WREKENDE GERECHTIGHEID. VRIJDAG 24 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Gistermiddag te half zes heeft te Noord- Beeonster, gemeente Beemster, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een luxe Citroën- auto. waarin gezeten waren de burge meester van Veenendaal, Mr. J. J. P. C. van Kuijk en diens echtgenoote, is rij dende in de richting Hoorn, op den Oosfc- huizerweg in botsing gekomen met een auto, waarin drie Volenda-mmers geze ten waren, die van een vischpartij terug keerden. De aanrijding werd veroorzaakt doordat laatstgenoemde auto verzuimde den voorrang te verleenen aan den wa gen van den burgemeester, die van rechts kwam. De Citroën kwam in een sloot langs den weg terecht, terwijl de Volendamsohe auto omsloeg. Mr. van Kuijk wist zichzelf te bevrijden. Hij bekwam een ernstige won de aan het voorhoofd; zijn vrouw brak een sleutelbeen. Van de Volendammers werd de bestuurder uit den wagen geslingerd. Hij heeft vermoedelijk een bekkenfractuur bekomen. Een der inzittenden van de laatste auto, die met het achterhoofd op straat terecht gekomen was, had een ern stige wonde aan het hoofd opgeloopen. De derde persoon was onder den wagen ge raakt en bewusteloos eronder vandaan ge haald; later is hij bij kennis gekomen. De burgemeester en zijn vrouw zijn bij een schoolhoofd binnengebracht en later per auto naar het Stadsziekenhuis te Purmerend vervoerd. De drie Volendam mers werden overgebracht naar de St. Luduinastichting te Purmerend. Beide auto's zijn zwaar beschadigd. AUTOBOTSING ONDER GEFFEN. Dame zwaar gewond. WIELRIJDER DOOR TANKWAGEN AANGEREDEN. Een rib door de longen. en overleed spoedig, nadat haar het H. Oliesel nog was toeeediend. Toen de zus ter der weduwe het geval hoorde, kwam zij ijlings toegel oopen; ze trok zich het gebeurde zoo aan. dat ze een uur later eveneens den geest gaf. Beiden waren on geveer 70 jaar oud. DIAMANTSLIJPER OPGELICHT. Een in een huis aan de Keizersgracht, te Amsterdam, wonende diamantslijper is het slachtoffer geworden van een brutale oplichters truc. Gistermiddag kreeg ge noemde persoon bezoek van twee dames en twee heeren. Twee van hen spraken uitsluitend Xtaliaansch, de anderen ïta- liaansch en Nederlandsch. Zij verzochten den diamantslijper hun eenige sieraden te toonen, daar zij naar hun zeggen, daaruit een keus wilden doen. De verkooper vol deed aan dit verzoek; o.a. legde hij op de tafel twee kostbare wit-gouden oorknoo- pen neer, die ingezet waren met vijf-blauw witte briljanten, waaronder een groote, wegende '2 karaat. De waarde van beide stukken is ongeveer 3000. Na het vertrek van de vreemdelingen ontdekte de diamantsliiper tot zijn groote schrik, dat beide oorknoppen verdwenen waren. Van dit feit heeft hij aangifte ge daan bij de politie van het bureau Singel, welke onder leiding van den Commissaris, den heer P. Harrebomee het onderzoek da delijk ter hand heeft genomen. De vreemdelingen hebben het type van Italianen. Het zijn lange menschen van naar schatting 25 a 30 jaar. Een der hee ren heeft een zeer donker uiterlijk en is ongeveer 1.75 M. lang; hij sprak Neder landsch en Italiaansoh. De andere heer is blond, ca. 1.70 meter lang en sprak alleen Italiaansch. Wat de dames betreft kon de benadeelde slechts een vaas signalement opgeven. Zij waren gepoederd, droegen een groote zwarte hoed en spraken Ita liaansch en Nederlandsch. Verdacht van brandstichting. In samenwerking met de gemeente-po- litie van Uden'hout heeft de maréohaussée te Tilburg als verdacht van brandstichting te Udenhout gearresteerd den makelaar J. J., diens handlanger, den loodgieter v. I., beiden uit Tilburg en den landbouwer J. V. te Uden'hout, meldt de „Meier. Crt." De beide laatsten zijn opgesloten in de maréchausséekazerne en de eerste in het hoofdbureau van politie. De makelaar J. wordt door de Tilburgsohe gemeente-poli- tie eveneens verdacht van brandstichting in zijn magazijn, dat eenige weken gele den, des nachts in de Karrestraat af brandde. n Literflesschen f. 3.40 1 V2 L"iterfl. f. 1.75 exclusief glas 2548 ALOM VERKRIJGBAAR WAAROM Mme SYLVIA NAAR GOUD ZOEKT. „In de 16e en 17e eeuw zijn vele schatten in den bodem van Nederland begraven". Historische zijde der Zaansche schatgraver ij. De oorr. van de „Tel." te Zaandam schrijft: Wij legden een serie oude munten voor Madame Sylvia op tafel, toen wij haar Woensdagavond in haar hotel te Zaandam een bezoek brachten. De levendige dame was zoo juist uit de telefooncel gestapt. Zij was moe, vertelde zij ons, want ze had deu geüeelen dag gereisd. Desondanks werd haar belangstelling door de munten opge wekt. En zoo ontwikkelde zich een interes sant historisch gesprek. Er was een 230-jange zilveren munt van Holland met den leeuw in den tuin, en een koperen tijdgenoot. „Die zijn zeer interes sant, vooral die leeuw in den tuin". Er was een groote zilveren Friesche schelling. „Friesland heeft een rijke historie", kwam er spontaan bij madame Sylvia uit. En de dame bleek groote interesse te hebben voor Nederlands historie, toen wij wat dieper op dit onderwerp ingingen. En zoo kwamen wij ten slotte ook te spreken over de schat- graverij. Goud is er gevonden, sporen van goud in een gewelf. „Er is in Holland met zijn rijke historie veel in den bodem te vinden, stellig!" houdt madame Sylvia met overtuiging vol. „Men zal het toch wel aan enkelen me degedeeld hebben, die later dan de voor- deelige graverij in alle stilte wel zelf zul len hebben ondernomen", werpen wij haar tegen „Maar niets is moeilijker, dan om een verbolgen schat weer te vinden. Na 1917 en 1918 hebben in Rusland tientallen hun geld en hun sieraden weggeborgen in den grond. „Ikzelf", zoo vertelt ze, „heb het meegemaakt, dat men in de revolutiedagen van het Czarenrijk ergens zijn bezit veilig onder de aarde had gestopt. Toen men later terugkwam om het te ontgraven, bleek het kasteel verwoest te zijn en was de plek in den tuin onvindbaar.Eén voorbeeld uit Vele. En dat na slechts luttele jaren 1 Zoo zal het ook met den schat van Zaandam gegaan zijn". En wij kregen het verhaal van den vroe- geren eigenaar, een generaal, Weijbenom, die in 1692 stierf en onder Willem III dien de en voor zijn rekening te Zaandam twee schepen liet bouwen. „De man was pokda lig en had één oog. Zóó zag ik hem in tran ce-toestand, aldus madame Sylvia, en ik ging een jaar na dit gezicht bij Holland- sche geleerden op onderzoek of er hier een man van dien naam bestaan heeft. Men be vestigde dit. De man stierf een plobselin- gen dood. Daar hij ongehuwd was en geen geld op de bank had, moet hij ergens zijn bezittingen verstopt hebben, zoo redeneer de ik logisch. En ik zag een gewelf, dat hier en daar ingestort is. De bedoelde ge neraal is inderdaad op een feest in het Ko ninklijk Paleis te Den Haag bewusteloos in eengezakt en gestorven. Hij was toen gou verneur van Breda en een graaf Bentinck erfde zijn bezittingen, die hij na een goed beheer naliet. Het komt er nu op aan systematisch te onderzoeken, of men dit oude gewelf kan UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 25 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.009.15 Morgenconcert. 9.4510.30 Internationale T.T. races te Assen, verslag van een ooggetuige. 10.3011.00 Gramofoonplaten. 11.0011.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 11.4512.30 Internat. T.T. races te As sen. 12.301.30 Lunchconcert door het K.R.O. sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 1.302.20 Bezoek aan de onderzee-boot O. 14 bij gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van den Onderzeedienst te Den Hel der. 2.203.00 Races te Assen. 3.004.00 Kinderuurtje. 4 004.30 Zwemmen door S. Borsten. 4.305.05 Races te Assen. 5.055.15 Gramofoonplaten. 5.156.15 Volkszang-demonstratie te Ar ken dam. 6.156.35 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart. 6.35—7.10 Gramofoonplaten. 7.108.30 „Kleuterzorg" door dr. L. Vee- ger. 7.4512 00 Derde vroolijke avond met medewerking van „De Zes", Dina en Henri 't Sas en het K.'R'.O.-salonorkest. H i IjV e r s u m 296 M. V.A.R.A.-uitzending. 10.0010.15 V.PR.O. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: VARA-septer o.l.v. Is Eyl; VARA- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Gramo foonplaten. 12.00 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en Gra mofoonplaten. I.002.00 Orgelspel Joh. Jong en Gramo foonplaten. 2.15 K. de Boer: Coöperatie-kwartiertje. 2.30 Amsterd. Solistenkwinteb o.l.v. L. Cohen. 3.00 Sportpraatje. 3.15 Vervolg concert en Gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 0.00 K. Toornstra: Voor Zon en Vrijheid, 6.05 VARA-Septet o.l.v. Is. Eyl. 6.30 Weekoverzicht door J. Oudegeest. 6.45 Vervolg septet. 7.15 Toespraak door A. de Vries. 7.30 VARA-septet. 8.00 Zaterdagavond-Programma m.m.v. VAlRlA-orkest o.l.v. H. de Groot, Henri Marchand (liedjes), Joh. Jong (piano), Teun de Klepperman. 10.15 Vaz Dias. Voetbalnieuws en VARA- Varia. 10 30 Dansmuziek door het VAR A-orkest. O.a. Hört und Staunt, potp. Dostal. II.1512.00 Gramofoonplaten. D a v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 1.50 Tennismatch England-All India. 1.55 Commodore Grand-orkest. 2.20 Reportage v. d. autoraces te Shel®- ley Walsh. 2.50 De All-England Lawn Tennis Kam pioenschappen te Wimbledon. 3.20 Vertrek voor de proef reis van Txet nieuwe ,-m.s. „Georgic" (White Star Lniae) te Liverpool. 4.10 The Royal Air Force Display (Spie gelgevechten in de lucht). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Tennismatch EnglandAU India. 7,05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Piano-recital M. Cole. 8.20 Gene Gerrard en Cl. Hulbert in „Postman's Knock" met muziek van H. S. Pepper. 9.20 Berichten en lezing. 10.10 John Ansell's Muziek. BBC-orkosfc o.l.v. den componist. 10'5512.20 Ambrose's Band. Dansmu ziek. „Radio-Pari s", 1725 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonplaten. 9.05 Revue-uitzending m.m.v. Moriss (humorist) en Gisèle Parry. 9.50 Gramofoonplaten. Sel. „La Bohème'' Puccini. Kalundborg, 1153 M. 12.502.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Omroeporkest o.l.v. L. Grön- dahl. M.m.v. P. Jensen, viool en V. Vischer, piano. 8.5012.20 Dansmuziek voor de oude ge neratie o.l.v. L. Gröndahl M.m v. A. Wal- lenström, zang; S. Cathala, zang en V. Fi scher, piano. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Kurconcert uit Frankfurt. 12.201.10 Gramofoonplaten. I.202.50 Concert o.l.v. W. Gaspar. 2 553.45 Gramofoonplaten. 5.206.35 Mandolineconcerfr o.l.v. W. Goebel. M.m.v, W. Sehneiderhan, viool. 8.20 Vroolijke Avond uit Miinchen. M.m.v. orkest en solisten. II.0512 20 Concert o.l.v. Wolf. 12.201.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.) Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Comedie „II grillo del focolare" in drie actes van R. Zandonai. B r u s s e 1, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Trioconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 ,.Li feye dè Djardini", tooneelatuk van Derachq, 9.20 Concert o.l.v. K. Walpot. M.m.v. Mevr. J. Pierre, sopraan en A. Orabbé, ba riton. 338 M.: 12.20 Tearoom-orkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. K Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 9 20 „De Vlasgaard", opera van Jef v. d. Meulen. M.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. A. Meulemans. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Vroolijke Avond uit Bad Homburg. 10.40 Berichten en hierna tot 12.50 Dans muziek door Alfred Beres en zijn orkest. Woensdag wilde op den straatweg Nij megen's-Hertogenbosch onder de ge meente Geffen een personenauto van de fa milie Van der Putten uit Vught een hooiwa gen passeeren. Op het oogenblik naderde uit de tegenovergestelde richting een vrachtauto uit Almelo. Een botsing was niet te voorkomen en met groote kracht vlogen beide wagen» te gen elkaar. De auto va® de familie Van der Putten, waarin twee heeren en een dame gezeten waren, werd volkomen ver nield, terwijl ook de vrachtauto zwaar ge havend werd. Zoowel de inzittenden van de personen auto als de bestuurder van de vrachtauto werden gewond. De dame was er het ergst aan toe. Met zware verwondingen aan het hoofd en inwendige kneuzingen werd zij in een nabijgelegen woning binnengedragen, waar een geneesheer de eerste hulp ver leende. Zij werd later naar Vught overge bracht. opsporen. De mogelijkheid, dat het aanwe zige goud of zilver in dezen bodem, in den loop van tijd gezakt is, moet wel in het oog gehouden worden, want ook nu ziet men dat verschijnsel zelfs in zeer kort tijdsbestek nog gebeuren". Wij hebben nog veel en lang met de hel derziende gesproken over den strijd in 1576 in de omgeving van het graversterrein. Dat jaar was een keerpunt in de historie van het Norder kwartier: „Het fantastische al leen, dat zoo maar in het menschelijk brein opkomt, heb ik nimmer alleen aan het woord gelaten. Ik toetste al hetgeen mij uit helderziende waarnemingen bekend werd aan de feiten, die historisch vastston den, maar was tevens wel zoo verstandig het zoogenaamde nuchtere denken op zij te zetten. „Dit is bij dit werk wel de aller slechtste gids", zoo besloot ze lachend. „Maar ik heb nog een stapel brieven lig gen, die gelezen en beantwoord moeten worden". En madame Sylvia zocht haar hotelka mer op. ONGELUKKEN. JONGEN OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Te Wageningen is gistermiddag op den Rijksstraatweg een ernstig ongeluk ge beurd. Eenige schooljongens waren op een vierwielige wagen, bespannen met een paard, geklommen. De knapen wer den er door den voerman afgejaagd. De zesjarige G. v. d. Pol is toen onder een der achterwielen geraakt. De jongen liep nog een eindje weg, doch zakte daarna ineen. Per brancard werd hij naar zijn huis vervoerd, waar hij eenigen tijd later is overleden. EEN ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vijf gewonden, waaronder de burgemeester van Veenendaal. Gistermiddag wilde de 24-jarige wielrij der J. M. H., te Haarlem, die uit de Spaarnhovenstraat kwam, voor een nade renden tractor met tankwagen van de Shell, den Rijksstraatweg oversteken. Hij aarzelde echter een moment, met het ge volg dat hij door den tractor werd aan gereden en ongeveer 10 meter meege sleurd werd. 'Per ziekenauto is hij naar het St. Elisa- bethsgasthuis overgebracht, waar gecon stateerd werd, dat een rib door de longen gedrongen was. Zijn toestand is levensge vaarlijk. De politie heeft tractor en aan hangwagen in beslag genomen, daar ge constateerd werd dat de remmen niet in orde bleken te zijn. Tragisch. De weduwe N. v. d. B. uit Leende was naar Geldrop overgekomen om haar zus ter behulpzaam te zijn bij den schoon maak. Toen zij met haar zwager eenige boodschappen deed. zakte ze op weg naar huis, door een beroerte getroffen ineen, FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 3) „Beveelt uwe Doorluchtigheid, dat ik het ontbijt boven breng?" vroeg de be diende, maar vorst Suworin schudde het hoofd. „Neen ik zal in de eetzaal ontbijten. Is de baron vertrokken?" „Hedenmorgen om zeven uur. De Ba ron liet u nog vriendelijk groeten en hoop te u spoedig in St. Petersburg weer te zien." De Vorst maakte een afwerende bewe ging met de hand. „Het is goed. Maak mijn chocolade ge reed." In den hoogen schoorsteen van de eet zaal brandden reeds lustig de houtblok ken. Arkadi Wassiljewitsch voelde een koude rilling over het lichaam, toen hij de eetzaal betrad. Hij ging naar het buffet en nam de kristallen karak, die nog half met wijnrood e vloeistof was gevuld. Met bevende hand schonk hij een likeurglaasje vol. Een oogenblik hield hij onderzoekend het glaasje tegen het licht. Het kwam hem voor of de drank er heden dikker en niet zoo helder uitzag als gewoonlijk. Vorst Suworin zette het glaasje weer op de ta fel, alsof hij zich bedacht had en niet wilde drinken. Toen voelde hij weer de on behagelijke koude rilling en in één teug dronk hij het glas leeg. Nauwelijks vijf minuten later trad de kamerdienaar met de chocolade voor den vorst binnen. Hij voftd zijn meester stuip trekkend in hevige krampen. Hij had reeds het bewustzijn verloren en slechts onver staanbare kreten van pijn ontsnapten den ongelukkige. Aanstonds werden naar alle richingen boden te paard uitgezonden, om een dokter te halen. Maar de mannen, die den vorst opnamen, twijfelden er niet meer aan, dat vorst Arkadi Wassiljewitsch reddeloos verloren was. II. Dreunend ratelde de groengeverfde om nibus van 't hotel „de Koning van Spanje" over de slechte Waldenberger keien. Een groote grijze reiskoffer, die er uit zag als of hij reeds veel had meegemaakt, was hoog boven op de imperiale vastgebonden. In den wagen zat slechts een enkele pas sagier. Jacob Schwanflügel, de eigenaar van „De Koning van Spanje", een kleine ge zette man, in een zwarte gekleede jas en een hagelwit vest, stond in de vestibule van zijn hotel om naar oude gewoonte, persoonlijk te ontvangen. Een vriendelijk, onderdanig lachje speelde over zijn bleek gezicht, maar nauw had hij de'sjovele grij ze koffer gezien, of hij trok zijn gezicht in een deftige onverschillige plooi. Hij draaide het hoofd een weinig naar den achter hem staand en oberkei Iner en riep minachtend over zijn schouder: „Derde verdieping, kamer 27 of 28 Dan trad hij nog een weinig verder naar voren en wachtte in onverschillige hou ding het binnentreden van den nieuwen gast af, die hij met zijn scherpe opmer kingsgave reeds had ingedeeld in een der lagere klassen van het reizend publiek. Ook de huisknecht maakte niet veel haast, om het portier van de ombibus te openen en nonchalant strekte hij de hand uit, om de handbagage aan te nemen. De wijze waarop hij haar onbedacht aanbod afwees scheen de jonge dame op te vatten als een lesje in wpllevendheid. Zij bloosde hevig en zeide ietwat snippig: „Zooals u wilt mijnheer" daarna liep zij door zonder den vreemdeling ook nog maar een blik waardig te keuren. Deze toonde zich echter door deze on- heusche afwijzing niet het minste ge belgd. Zonder ook maar een oogenblik de oogen van de bekoorlijke gestalte af te houden, die zoo hupsch voor hem uitliep volgde hij haar door de stadspoort en de enge straten met een glimlach als iemand, die met zichzelf en met de geheele wereld bij uitstek ingenomen is. Het was of zij zijn doordringende blik op zich gericht gevoel de en daardoor haar onbevangenheid kwijt raakte. Met gloeiende wangen en neergeslagen oogen spoedde zij zich steeds haastiger voorwaarts. Zij waagde het niet eens op zij te kijken en zoo kon het ge beuren, dat zij eenige malen door voorbij gangers werd begroet, zonder dat zij het merkte. Voor een deftig oud huis, dat eens door een der aanzienlijkste burgers van Wal- denberg gebouwd moest zijn, bleef zij ein delijk staan. Haar adem ging gejaagd en er was iets als naieve trots in de snelle beweging, waarmede zij het hoofd om wendde. „Als u de volgende zijstraat links inslaat ziet u de markt voor u", sprak zij op luiden toon, toen zij bemerk te, dat de vreemdeling nog steeds achter haar liep. „U kunt u niet meer in wen vergissen." Dan vloog zij de uitgesleten steenen trappen op en trok onsuimig aan de bel. De vreemdeling groette beleefd toen hij voorbij liep, maar hoe vluchtig hij haar ook scheen aan te zien, toch had hij even duidelijk de verandering in haar gelaat opgemerkt, als hij had gelezen, dat op het emaille naambordje de naam stond „Dr. Herman Ruthardt", arts. Een paar seconden later had de prach tige gebeeldhouwde deur zich achter de lieve verschijning gesloten. De waard van de „Koning van Spanje" deed weer zeer onderdanig toen zijn def tige gast het hotel betrad. De vreemde ling was hem echter voor met het verzoek, dat de waard hem wilde doen. „Ik wil niet meer lastig gevallen wor den op mijn kamer met het vreemdelingen- boek", zeide hij. „Geef het ding hier, op dat ik mijn naam er in kan schrijven." Terwijl de ober dienstvaardig met het boek aankwam trok de vreemdeling non chalant zijn handschoenen uit en de heer Schwanflügel zag aan de aristocratische hand een ring, waarin een diamant als een hazelnoot zoo groot, schitterde. Met een buiging die nog dieper was dan de vorigen noodigde hij den miskenden gast uit te komen aan den lessenaar van den portier. „Ik vraag u duizendmaal verschooning dat u gehinderd werd door een opdringe righeid van den ober. Het inschrijven heeft inderdaad geen haast, temeer daar ik hoop de eer te hebben u geruimen tijd te mogen huisvesten." Daarbij keek hij listig over den arm van den schrijvenden vreemdeling in het boek. Het duidelijke karakteristieke schrift van den vreemdeling maakte het hem gemak kelijk zijn nieuwsgierigheid te bevredigen en hij las: ,Rodolf Sandory uit Odessa". De rubriek die bestemd was voor het beroep was niet ingevuld en voor Schwan flügel stond het vast, dat zijn nieuwe gast een rijke rentenier was, die voor zijn plei- zier reisde. In gebogen houding bleef hij eerbiedig staan, terwijl de andere den pen houder op den inktkoker wierp. „Geruimen tijd? niet zeer waar schijnlijk. Het uitzicht op uw binnen plaats is wel aardig, maar ik vrees, dat me dat gauw zal beginnen te vervelen." „Ik vraag duizendmaal verschooning, edele heer, het is een onhandigheid van mijn ober geweest. Hij had mij niet me degedeeld, dat hedenmorgen een kamer op de eerste verdieping vrijgekomen was. Als u het toesaat zal ik aanstonds uw ba gage Sandory onderbrak hem door een korte afwerende beweging met de hand. „Later misschien" Ik wensch niet dat iemand aan mijn bagage komt zonder mijn uitdrukkelijk bevel. Nu nog iets. Woont hier een bankier Frans Norren- berg „Om u te dienen, mijnheer Sandory Een bank met uitnemende reputatie. Ik kan u die gerust aanbevelen." „Ik las dien naam in het voorbijgaan op een huis in de Hoofdstraat, doch ik zag denzelfden naam op een villa buiten de wallen. Is dat dezelfde Norrenberg?" „Ja zeker. De schatrijke bankier kan wel een villa in het wandelpark bewonen Men schat zijn paritculier vermogen op minstens een millioen". (Wordt vervolgd',.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9